Отиди на
Форум "Наука"

Комунистическата идеология ли е виновна?


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Естествено, че никога не са черни и бели, а още по-естествено е, че народопсихологията участва в тези процеси. Дума да няма.

Вярно е обаче и обратното - че идеологиите в известен смисъл формират културата и народопсихологията, когато успеят да й повлияят.

Проблемът е, че за повечето народи комунистическата идеология бива натрапена, следователно е външен фактор, следователно тя е първата въздействаща сила, преди обектът й да й въздейства обратно - да я приеме, или изтърпи, или отрече, и във всеки случай да се повлияе от нея.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,3k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Така си е! Но тук темата е за комунизма. И той не е черно-бял, обаче не е и цветен. Хората "могат да станат" нали? Как навсякъде станаха?

Некомпетентни? Как никаде не проби ком-а. Не не ми пиши за Китай. Там няма ни соц, камо ли ком. Дааа държавата печели, даааа отделни китайци тоже, ама всички ли? Не е ли това идеята? Що китайците продължават да емигрират? Държавния капитализъм не е измислица на Китай, всъщност точно китайците обвиняват Хрушчов в тоз грях. Но те го направиха, но не с цел, а съобразявайки се с обстановката. Тоест под диктат! Я ся се постави на мястото на един китаец, закрепостен във фабриката на.....Гучи (марката де)? Не от селата, а от Пекин. Абе може и да е доволен? Ама знаеш ли колко китайци са "недоволни"? А знаеш ли поне един дето иска да имигрира в Китай (имигрира не да емигрира, щот е много гот за работника)?

Неее, не хората са виновни! "Хората" нямаха избор.

Капитализма е нещо много лошо! Демокрацията тоже, ама дайте нещо по-добро. Китай не го приемам за сериозно. Гърция зле, Исландия и Ирландия зле, Порттугалия и Испания пред колапс, за Щатите не ми се пише. Рашата да не би да е добре?

Ахааа, сещам се за един стар пост на Португалеца, най добре са тези дет не са си променяли културата от хилядолетия, ходят полу-голи и се хранят с к'вот отстрелят ( бушмени и др.). Ама ако това е начина.....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Естествено, че никога не са черни и бели, а още по-естествено е, че народопсихологията участва в тези процеси. Дума да няма.

Вярно е обаче и обратното - че идеологиите в известен смисъл формират културата и народопсихологията, когато успеят да й повлияят.

Проблемът е, че за повечето народи комунистическата идеология бива натрапена, следователно е външен фактор, следователно тя е първата въздействаща сила, преди обектът й да й въздейства обратно - да я приеме, или изтърпи, или отрече, и във всеки случай да се повлияе от нея.

натрапените идеологии трудно водят до промяна, защото срещат вътрешна съпротива ... можеш да не я изявяваш публично но имаш едно наум ...

народопсихологията се формира с векове ... и не е толкова динамична ... даже хич ...

наскоро пак ходих в Италия ... тя е много показателна в това отношение ... една държава ... ужким ... а всъщност 2 народа с различни обичаи и правила ... визирам южна и северна италия ... след 100г. сигурно пак разликата ще е драстична ...

та ... по темата ... аз признавам, че соцът и идеологията и властта са имали влияние ... някакво ... но не смятам, че то е водещо ...

нека например помислим върху един въпрос ... при всички кусури на соца ... поколенията родени след 1945г. или поколението родено след 1989г. смятате, че е по-етично, по-морално, по-ученолюбиво и по-работливо ... изкажете лично мнение ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

та ... по темата ... аз признавам, че соцът и идеологията и властта са имали влияние ... някакво ... но не смятам, че то е водещо ...

Едно е влиянието върху някои културни нагласи, съвсем друго върху икономиката. Ако за промяната на културните нагласи трябва да минат столетия, то икономиката се преструктурира сравнително бързо.

Българската икономика беше заставена да следва едни мегаломански цели, нямащи нищо общо с пазарните условия. Това си пролича много скоро. Цялата социалистическа стратегия беше сбъркана. Тотално обвързана с Големия брат. Да, ама СССР се срина. И се сринахме и ние. Това не знам как да го обясня на някои хора! Социалистическата ни икономика работеше само, ако има СИВ.

И аз не съм против да се развиват авангардни технологии, но съобразени с пазарните условия. В противен случай се получава само един скъп експеримент.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Едно е влиянието върху някои културни нагласи, съвсем друго върху икономиката. Ако за промяната на културните нагласи трябва да минат столетия, то икономиката се преструктурира сравнително бързо.

Българската икономика беше заставена да следва едни мегаломански цели, нямащи нищо общо с пазарните условия. Това си пролича много скоро. Цялата социалистическа стратегия беше сбъркана. Тотално обвързана с Големия брат. Да, ама СССР се срина. И се сринахме и ние. Това не знам как да го обясня на някои хора! Социалистическата ни икономика работеше само, ако има СИВ.

И аз не съм против да се развиват авангардни технологии, но съобразени с пазарните условия. В противен случай се получава само един скъп експеримент.

не знам на кой и какво обясняваш, но икономиката се преструктурира пак от хора и не само соц икономиките дето се сриват ...

изниква въпросът защо някои държави вървят напред, а други не ...

защо Аржентина например в началото на 20 век е била една от 10те най-богати държави в света и милиони европейци са емигрирали там ... а после стига до срамни дифолти ... и не е дори в първите 30 или 40 ... без да има ленин, маркс или соц, или ком или СССР влияние ...

всяка държава е обречена на възходи и падения и добри и лоши периоди ... някои народи обаче връвят по-устойчиво напред от други ... и българския не е сред тях ... нито по време на соца, нито след соца, нито преди соца ...

на другия полюс са държави като швеция и швейцария, които въпреки, че не са толкова богати колкото са били, все още успяват да продължат вековния си възход ...

не всичко опира до ресурси и идеологии ... не всичко опира до периоди от 10-20-30-40г. ...

някои прокопсват а други не ...

сега и аз не знам това как да го обясня ... но вие продължавате да ни убеждавате, че обикновенният гражданин, народът и народопсихологията имат минимално влияние върху тези процеси ... което просто няма как да бъде вярно ...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Още по-голямо влияние имат, когато са свободни да участват в политическия процес. При ранния социализъм те са свободни само и единствено да търпят. Т.е. участието на гражданското общество е минимизирано.

Тука ще дойдем до въпроса: ама те защо търпят, но това ще е една голяма спекулация, защото този въпрос измества темата!

Факт - в соц. обществото основните политически процеси се генерират отгоре, от висшия елит, под влияние на идеологията главно. Затова и каквото се е случило- тя го е направила.

А вече кой какво търпял, това са следващи този основен въпрос допълнителни такива.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Още по-голямо влияние имат, когато са свободни да участват в политическия процес. При ранния социализъм те са свободни само и единствено да търпят. Т.е. участието на гражданското общество е минимизирано.

Тука ще дойдем до въпроса: ама те защо търпят, но това ще е една голяма спекулация, защото този въпрос измества темата!

Факт - в соц. обществото основните политически процеси се генерират отгоре, от висшия елит, под влияние на идеологията главно. Затова и каквото се е случило- тя го е направила.

А вече кой какво търпял, това са следващи този основен въпрос допълнителни такива.

след ранния соц идва късен, след него идва краят на соца, а след него идва прехода ...

аз ви помня като скачахте по бул ленин и правихте сини вълни ... абсолютно свободни си бяхте във всичко ... да скачате, да гласувате, да отваряте фирми и какво ли още не ...

що окепазихте работата тогава ...

най-голямата трагедия на БГ е много преди соца ... треторазрядна балканска държавица решава, че може да надскочи възможностите си ... народът се радва и подкрепя ... започват военни действия ... след тотален крах и така три пъти чак до ВСВ ... 3 пъти тотален крах ...

пак ли соцът е виновен за това ... или неправилната преценка на народа ... или неправилната преценка на народните избранници ...

докога ще спрягаме соца, коварните съседи и османците като виновни за всичко, вместо да се хванем в ръце и да си оправим държавицата ... това е истинския въпрос и отговор не чакам да получа ... за сметка на това очаквам суметене, мрънкане и оправдания ...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ти какво, да не наблюдаваше отнякъде митинга на Цариградско шосе? Не бяха ли наблюдателите в отпуска тогава вече? :bleh:

Свобода, свобода, ама имаше Централна избирателна комисия, тя си определи кой спечели изборите и процесите тръгнаха, накъдето тръгнаха.

Но ти пак извърташ работата от простия въпрос - е ли идеологията причина за... във въпроса защо биете негрите.

Това е втори въпрос.

Да се концентрираме над първия, чиито отговор за мен е повече от ясен. Причината за такава категоричност е твърде високата относителна тежест на идеологията в политическия процес на социалистическото общество - ранно, средно, късно, пост, все едно. Това беше едно идеологизирано общество, с натрапена с военни средства и вторично натрапена чрез диктатурата идеология, и то агресивно натрапена.

Я да видим какво пише в досиетата от 50-тте:

"взима участие в мероприятията на народната власт"/"взима активно участие..."/"не взима участие..."

Ей тъй на.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Невски, ти не си ли българин? Това за последния пост.

Ся кат се замисля сигур не си скачал, а от страни си си викал, глей ги тез глупави уфси. Ще поскачат ще посскачат, ще отворят фирми иииии дупе да им е яко. Така ли е?

Иначе помниш Аржентина, и Швеците (хахаха) и Швейците ;). Дааа при капа, едни пропадат други изплуват. Аржентина е велика, после последна дупка, с'я пак изплава. Бразилия - една от най-бедните и изведнъж в топ 8. Не, не намирам българска връзка за изплуването де (за президентаката им).

ЗАЩО НИ ЕДНА СОЦ Д-ВА НЕ ИЗПЛУВА? Ако ще ми даваш за пример Китай трЕбЕ доста да се потрудиш, да докажеш, че е соц де. ЗАЩО, след краха на СССР (икономически, не политически или военен), соц лагера се срина като къщичка от карти или домино (КУБА в момента се срива, Корея ще се срине вЕрвай ми) и то много бързо.

Соц-а е виновен за доста неща (е не за всичко де). Тиии, колко пъти си гласувал тук по време на соц-а? Знаеш ли как ставаше? А и гласуваше ли и за кого?

Сега сме си виновни и ние. Това е ясно. Но пък имаме избор. Аз останах, а ти си се "спасил" в "гадния" Запад. Аз имам право да "псувам" "гадните" български управници, ти твоите, но (аз не по-принцип, а изобщо не псувам, даже кат шофирам), ти да се пениш за "нашите", ама май за всичките, не разбирам?

За какво точно се бориш Невски?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ей това мислене събаря българите. Треторазрядна балканска държава. Ами ти си такъв мегаломан екстремист какво си мислиш ти? че за да си нормална държава със що годе развита икономика трябва да си голяма империя влияща силно на международното положение!

България влезе в 3 войни не, за да създава велика България с болни амбиции да владее всичко от днепър до пелопонес и от унгария до цариград. Ние влязохме в 3 войни, за да защитим 1/3 от народа си, които го горяха жив турските,гръцките и сръбските изроди да създават империи продукт на болни амбиции. И бога ми прави бяхме защото всичко българско, което остана извън България беше избито,изклано, изгорено или като в р.македония с тотално измити мозъци. Ей затова направихме 3 войни. А че ги проиграхме и загубихме си бяха наши грешки и загуба на реализъм, заради мегаломании и фанатизъм.

Обаче това няма нищо общо със сегашното икономическо положение на страната. Гърция направи и от нас повече войни и тя загуби бая в мала азия, и е със същият манталитет като нас. Обаче е в топ 30 по БВП, и с 2,5 пъти по-висок стандарт на живот от нас.Със същото историко-психологическо наследство като нас 500 века турско робство. Основна разлика ТЕ НЯМАХА КОМУНИЗЪМ.

И го разбери това начинът на живот определя манталитета на хората, не обратното. Цялата ти теза то комунизмът е хубаво нещо, ама хората са лоши и затова не успя е пълна глупост, и отчаяно оправдание на стари комунисти. Със идеални хора всяка система успява, ама добрата система е тази,която успява да впрегне усилията на хората в работа за системата. Тези изпадания в крайности са много пагубни за българите. И като се провалят в нещо и тотално отчаяние. А то целта е не да не падаш, ами като паднеш да станеш!

И сега берем плодовете от възпитаните от зрелия социализъм качества у българина.

Да сме сравнява ли трудолюбието по време на комунизма и сега? ами айде да сравним от преди комунизма и по време на комунизма а? Резултата пълна деградация започнала по време на комунизма! и продъжаваща до днес. най-искрено благодарим, за което.

къде съм написал, че комунизмът е хубаво нещо бре нервак, що лъжеш сега,

аз съм фен на дивия капитализъм, ма не съм убеден, че вие ще сте добре при него ...

а защо бг се е посрала, е по-маловашно от това, че се посрала ... от историческа и житейска гледна точка ... кат се е обърнала каруцата ... първо трябва да я оправиш ... после вече кат си си надживял деертовете и си си оправил работите ... мжеш да разсъждаваш що се е обърнала каруцата и кво да направим да не се обръща пак ...

а за гърците споко, до 10-20г. ще се изравним, не че ние ще дръпнем нагоре, а те ще паднат ...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не, бре, stinka, те са го заробили в Англия. Насила го държат там, така каза човекът. Работел "роб". :tooth:

аз съм фен на дивия капитализъм, ма не съм убеден, че вие ще сте добре при него ...

А, много се радвам да го чуя, че си фен на дивия капитализъм. Значи от грижа за "нас" пишеш стотици постове в полза на комунизмите?

Е, не се бой за нас. Какво разбираш под "див капитализъм"?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не, бре, stinka, те са го заробили в Англия. Насила го държат там, така каза човекът. Работел "роб". :tooth:

А, много се радвам да го чуя, че си фен на дивия капитализъм. Значи от грижа за "нас" пишеш стотици постове в полза на комунизмите?

:tooth: :tooth: :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не, бре, stinka, те са го заробили в Англия. Насила го държат там, така каза човекът. Работел "роб". :tooth:

А, много се радвам да го чуя, че си фен на дивия капитализъм. Значи от грижа за "нас" пишеш стотици постове в полза на комунизмите?

Е, не се бой за нас. Какво разбираш под "див капитализъм"?

пиша 100ци постинги, че БГ народът е калпав, а не е само комунизмът виновен, и че капитализмът в западна европа, нито е чист капитазлиъм, нито перфектен, ма явно ще ви трябват години да ви уври канчето какво пиша, въпреки, че се изразявам много ясно ...

самият факт, че задавш такъв въпрос, показва колко емоция и политизация вкарваш в темата ...

Не, бре, stinka, те са го заробили в Англия. Насила го държат там, така каза човекът. Работел "роб".

роб съм, къв да съм, най-вероятно само данъците дето плащам са повече от доходите ви на всички тук дето спорите с мен ... плащам с отвращение кво да правя ... няма бягане ...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Години ще трябват "да ни увре канчето", а на теб ти трябват минути да смениш тона.

Какво му е на въпроса? Какво разбираш под див капитализъм, на което си фен, както казваш?

Изкарваш много пари и си роб? Как така?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Години ще трябват "да ни увре канчето", а на теб ти трябват минути да смениш тона.

Какво му е на въпроса? Какво разбираш под див капитализъм, на което си фен, както казваш?

Изкарваш много пари и си роб? Как така?

дивият капитализъм е капитализъм с минимална държавна намеса и ниски данъци, където хората сами са отговорни за здравето си образованието си и това на децата си и т.н.

на мен там би ми било много добре ... ма такова място вече не остана ...

роб ... на парите, КГ ... това е най-силното робство ...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

дивият капитализъм е капитализъм с минимална държавна намеса и ниски данъци, където хората сами са отговорни за здравето си образованието си и това на децата си и т.н.

на мен там би ми било много добре ... ма такова място вече не остана ...

роб ... на парите, КГ ... това е най-силното робство ...

Аа, е - разбирам те в известен смисъл. :)

Ами общо взето хората и без този див капитализъм, всъщност нормален капитализъм, истински, са отговорни сами за тези неща. Като почне социализма, почват листите на чакащите. И тогава хем си платил на държавата, т.е. в повечето случаи на една банда крадци, облечена с власт, хем пак ще платиш на лекарите.

Диво е това, а не капитализма.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аа, е - разбирам те в известен смисъл. :)

Ами общо взето хората и без този див капитализъм, всъщност нормален капитализъм, истински, са отговорни сами за тези неща. Като почне социализма, почват листите на чакащите. И тогава хем си платил на държавата, т.е. в повечето случаи на една банда крадци, облечена с власт, хем пак ще платиш на лекарите.

Диво е това, а не капитализма.

листи на чакащи има в цяла северозападна европа, чака се много по-дълго от БГ и няма опция да предредиш ... това дали е добре или зле всеки сам да си преценява ... за мен е зле, нищо че имам и частна застраховка, пак много трудно се оправям тук, въпреки, че знам много добре как работи системата и какво да правя ...

Ако знайш колко цигари съм изпушил в тоя спор

аз като ви казвам, че вкарвате емоция и политизирате ... ма не слушате вие ...

Те не са толкоз високи данъците в Англия.

ДОД 40-50% не е високо, айде моля ти се, стегни се малко ...

И АКО СЕ ДОКОПА ДО НЕЩО ДА ОТКРАДНЕ, ЧЕ БАРЕМ СИ УРЕДИ ЖИВОТА. ТО ТВОЕТО МИСЛЕНЕ Е ТАКОВА!

точно така правите, и точно за това хората като мен не са в БГ ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

пиша 100ци постинги, че БГ народът е калпав, а не е само комунизмът виновен, и че капитализмът в западна европа, нито е чист капитазлиъм, нито перфектен, ма явно ще ви трябват години да ви уври канчето какво пиша, въпреки, че се изразявам много ясно ...

самият факт, че задавш такъв въпрос, показва колко емоция и политизация вкарваш в темата ...

роб съм, къв да съм, най-вероятно само данъците дето плащам са повече от доходите ви на всички тук дето спорите с мен ... плащам с отвращение кво да правя ... няма бягане ...

Разбрахме за народа...отдавна!

Я пиши, къде си видял, чел или.... помирисал чист капитализъм? От комунизъм стана ясно, че понятие си нямаш, затова няма да те питам. Сега за народа НИ. Калпав бил видите ли? О.к с'я е лесно да си го смениш (гражданството, не народа, от народа нЕма начин да избегаш, ако ще и марсианец да се пишеш (а сигурно ще го направиш, ако можеш да избегнеш......некои данъци ;)).

Бравоооос!

Нема да плащам данъци щото бай Невски се е погрижил ;).

Ами ако беше взел властта????? Сигур само ние щяхме да плащаме, а ти да щракаш с пръсти?

Абе пак питам за какво се бориш, аджеба? Див капитализъм нема вече (и в българско отмина). Е ся в Куба и НДРК са на ход. Надали ще се доредиш де.

Е*аси защитника на соц-а???

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Само за руснаците, кубинците и корейците не казваш дали са мързеливи, Невски?

за кубниците и корейците нищо не мога да кажа, иначе руснаци има всякакви, масата е безхаберна и алкохолизирана, инеллигенцията им може да е интеллигенента ма прекланя глава пред авторитарната власт, това и е съдбата на тая държава така да кара, и там съм живял няколко години от живота ми, за мен никога няма да стане нормално там ... въпреки че и там добре съм живял и нищо не ми е лиспвало ...

А пък и за англичаните викаш мързеливи, а пък не са на нашто дередже!

още не са профукали всичко грабено с векове, но са на път не се притеснявай ...

А за здравеопазването им. Лично съм го пробвал след два месеца работа там и си ходех на доктор безплатно. А в бг като се върнах трябваше да плашам здравни осигуровки за колко месеци и години назад, че да си посетя личния лекър.

Ама така е няма как да има добро здравеопазване в България без много пари, а много пари само с развита капиталистическа икономика.

е то това ви харесва в англия, че ви напомня за БГ соца ... ужким всичко безплатно ... ама всъщност го плащам аз ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

АМАН! Пак те питам, какво застъпваш ти бре, приятелю? Тея са мързеливи, онея не познаваш, другите не ти харесват?

Дай рецептата!

И има ли такава?

Англичаните се издържат от краденото А?

Аааа и ти им плащаш на англетата?

Чакай бре, ти от кога плащаш? От 1640-та? Не не съм и фен, но толкоз опростенчески? А на франсетата кой плаща? На дойчовците, на дъчовците? А на сащианците (толкоз добър термин от БС)? Пак ти ли (Е мама му стара да не си Крез?)? Или такива кат теб? Дето сами са си решили там да отидат, а не в Рашата при Ленин, даже и при Путин пак твърди НЕТЬ!

Очевадно не желаеш да плащаш в БГ, не желаеш и в ГБ, за путинова Русия не става въпрос. Какво и къде е.....нормално според теб да платиш?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

АМАН! Пак те питам, какво застъпваш ти бре, приятелю? Тея са мързеливи, онея не познаваш, другите не ти харесват?

Дай рецептата!

И има ли такава?

Англичаните се издържат от краденото А?

Аааа и ти им плащаш на англетата?

Чакай бре, ти от кога плащаш? От 1640-та? Не не съм и фен, но толкоз опростенчески? А на франсетата кой плаща? На дойчовците, на дъчовците? А на сащианците (толкоз добър термин от БС)? Пак ти ли (Е мама му стара да не си Крез?)? Или такива кат теб? Дето сами са си решили там да отидат, а не в Рашата при Ленин, даже и при Путин пак твърди НЕТЬ!

Очевадно не желаеш да плащаш в БГ, не желаеш и в ГБ, за путинова Русия не става въпрос. Какво и къде е.....нормално според теб да платиш?

митко, митко,

не е важно колко плащаш, а какво получаваш насреща ...

и в UK и в Гърция, БГ и по 10К данъци да плащаш на месец нищо не получаваш насреща ...

в UK си равен с най-мизерния наркоман в болницата, а някой затворник получава по-добро здравеопазване от теб, някой ден ще визмаш велика държавна пенсия, в момента е около 100 паунда на седмица ...

това е ... не е проблемът в плащането а като се чувстваш ограбен ...

все едно да отидеш на пазара да си купиш домати за 5лв. да се прибереш в къщи и да видиш, че не стават за ядене, същото ама за много повече пари става дума ...

в Гърция и в БГ поне бързо можеш да се оправиш на частно ... в UK и това не е сигурно ...

и си ходех на доктор безплатно

днес за трети път ходя на оптик безплатно в УК и не можем да се разберем, аз му казвам да разкара цилиндрите, че монитора ми изглежда като трапец, той пак ги слага и върти осите ...

та сега смснах офталмоложката и си поръчах 3 броя очила, без никакви цилиндрични корекции, под нейни настваления ... все с един от тях ще го нацелим ... по-добре отколкото да си губя времето с местните безплатни некадърници ... ако не си печен обаче ... може да си ходиш тук и да си биеш главата в стената цял живот, което правят и голяма част от местните ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сашко, какво общо има с ком-а т'ва? Освен, че ЮКей-а се е .......комунизирала ;). Е сами са и виновни (ако е така)! А с темата съвсем не разбирам? Убии ме така си е! Аз не съм се разхождал къде Лондон ;), ма покрай (и в Париж) съм. Знаеш, и Северна Италия посетих и не гледах само плажовете и италианките (абеее щях, ама не ми позволиха :().

Пак не разбирам? Каква е твоята версия? Че си по-десен от мен е ясно. Ааа, соц-а се опитваш (никак не добре, ама нейсе) да защитаваш?

ЗАЩО, бре брат?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сашко, какво общо има с ком-а т'ва? Освен, че ЮКей-а се е .......комунизирала ;). Е сами са и виновни (ако е така)! А с темата съвсем не разбирам? Убии ме така си е! Аз не съм се разхождал къде Лондон ;), ма покрай (и в Париж) съм. Знаеш, и Северна Италия посетих и не гледах само плажовете и италианките (абеее щях, ама не ми позволиха :().

Пак не разбирам? Каква е твоята версия? Че си по-десен от мен е ясно. Ааа, соц-а се опитваш (никак не добре, ама нейсе) да защитаваш?

ЗАЩО, бре брат?

къде го защитавам соца бре, той си е част от историята и си има своите успехи, това е за соца, аз соц не понасям, откакто ходя из соц еворпата и соц ЕС, го понасям още по-малко, щото тоя ЕССР дето го строят в Брюксел и тоя соц Big Brother дето го строят в Лондон ми пийват соса ...

въпросът е българите ли са каплави, или соца ги окепази, аз ти казвам, че са калпави от преди това ... соцът свърши преди 20г. още говорите за него ... колко ли века ще се говори като го издуха социалистическа зап. европа ... кво можело и кво не можело да стане ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ааааа добре! Че е част от историята си прав, че берем бананните пак си прав!

С'я за българите. КГ отдели постовете за калпавите българи, че има какво да кажа, да пиша и да докажа ;).

Това което твърдиш нема начин да си го видял, значи пак с документи а? ПРИЕМАМ РЪКАВИЦАТА, ама нека да е културно все пак. Е не няма да те поканя на двубой с копия на коне, с мечове и щитове, или на ....магаре ;).

Българите не са калпави, аз може да съм, КГ, Михов и други сволачи тоже. Но това не са българите. Или са?

Не разбрах ти к'ьв си?

Абе въпрос на битка, аз със българин нема да се бия. Даже на магаре.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...