Отиди на
Форум "Наука"

Комунистическата идеология ли е виновна?


Recommended Posts

  • Мнения 1,3k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

отговорът го дадоха над 100 000 български емигранти, които заминаха за Гърция! Ако беше станало обратното щехме да кажем евала на комунизма.

И с кво си мислиш, че гръцкото здравеопазване,земеделие и туризъм през 89 са били по-зле от българското?

А за социалната политика, която направи циганите да не работят, а да се издържат като правят 5 деца.МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ ПРОСТО СЕ ЧУДЯ КАК ДА ИЗРАЗЯ ВЪЗХИЩЕНИЕТО СИ.

Комунистическа поговорка: учи мама, за да не работиш. - от тук нататък всеки коментар какви качества възпита у българина комунизма са излишни!

ааа ... те що заминаха ... щото аз съм говорил с тях и знам що заминаха ... заминаха щото преходът им е.а ма,ата особено из провинцията ... като изчезна заетостта осигурявана от соца ...

сега гръцката транзиция ще ги разкатае ...

гръцкото здравеопазване от 1984г. е национална система ... сега тук има един много интересен факт ... що като е толкова добро всички ходят с пликчета с рушвети ... ей това е народопсихология ... комунизъм ... не комунизъм с пликче с рушвет да ходиш на държавен лекар ...

за земеделието ... в целия ЕС то е сусбидирано ... от ЕС ... демек няма нищо общо с капитализма ... иначе ЕС нямаше да плаща за една и съща крава 3-4-5 пъти повече ако тя е във Франция отлколкото ако тя е в БГ ...

та всъщност заминаването на 100ци хиляди хора за гърция, испания и т.н. показва неуспехите на прехода а не неуспехите на периода от преди 1989г.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Глупости, Александр Ярославович, глупости.

В тази идеология вече никой не вярва, освен заблудената квазиинтелигенция и някои будни, интересуващи се и търсещи пътя младежи. Вярващите обаче са малко.

Тези, които проповядват тази идеолгия, подкрепени с власт, отдавна са се превърнали в шайка мафиоти, ограбващи директно труда на хората, които са под тяхна власт. Тези, които я проповядват, ползвайки благинките на демокрацията, го правят по съображения да разклатят някакви съществуващи системи.

"Овцете" и мафията. Дълга, сложна, и частично основателна тема. То мафия без овце няма, съгласен съм, но пък няма и посткомунизъм без мафия. Така или иначе, тя е причината.

А причината за нея е пък тази част от комунистическата идеология, която отричаше feedback-а, която интензивно настояваше и практикуваше народът да не може да се обажда и да има гражданско чувство.

Е, успя. Частично обаче...

КГ, моят бранш, е един от най-корупираните в БГ ... следя го много внимателно от 1996г. та чак до сега ... видял съм всякакви метли, чистки и закони ... промени в закони, промени в структурата ...

има обаче нещо, в което съм категоричен, по-младите некомунисти (имам предивид наистина такива, които нямат нищо общо с комунистите а дори и не ги обичат), които дойдоха се оказаха по-злобни, по-неумерени и по-крадливи от старите комунисти, които заварих по средата на 90те ...

питал съм ги директно, защо го правят, мога да си го позволя, някои са ми роднини, други кумове, трети приятели, отговорът винаги е един и същ - еми трябва да се живее от нещо, ми всички правят така, ми имам дъщеря да издържам в чужбина ... и пак ти повтарям това са хора, които нямат нищо общо със соц/ком и каквото и да било, изучени, с по няколко титли, ходили къде ли не в чужбина по конгреси и специализации и заемащи високи административни позиции ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
И хайде сега това,че са в криза Гърция и Ирландия не значи, че са се сринали и са по зле от България!

те не са в криза а във фалит, а по-точно не им позволяват да фалират, нищо, че са фалирали, което ги обрича на десетилетия агония, която ти предстои да наблюдаваш ...

Ами защо бе джанъм имаме преход? ааааа да щот имахме комунизъм.

Субсидирано земеделие да. И затова в тези държави половината им села си стоят и не са обезлюдени.

А в бг комунизма, трябваше ученици и студенти да пращат по полетата щот в селата останаха само бабички, следствие пък от великата програма за урбанизация и индустриализация.

джанъм, върпсоът в тази тема, е защо нашият преход е най-мутренския и изродски, и това на някакви разлики в идеологията или в човешкият материал се дължи ... аз твърдя, че е до човешкият материал ... ти кво ще ми кажеш по-въпроса ...

да се върна на крадливостта, ето една притча на буров от преди половин век за време от преди 1 век, да видите колко малко се променят хората, преди 1 век или сега, в Чехия весе се е крадяло много по-малко със соц или без соц, щото хората са такива:

Пътувам неофициално през Чехословакия. Беше след Първата световна война. Президент там бе Томаш Георг Масарик... Отбих се да го видя, да си побъбрим, да се опознаем, Обичам тези неофи-циални срещи и разговори. Те са много поучителни. А Томаш Георг Масарик бе име. Бе умен и мъдър човек. Той реши да ми покаже Прага и да ме разведе из нея. Няма охрана. Няма скрита или открита жандармерия да го пази. Вървим двамата и спираме при кебапчии, при търговци, той се здрависва с тях, разговарят си като стари приятели. Седнахме в една сладкарница.

Аз бях свършил цигарите си. И исках да си купя, но нямаше къде. Тогава Масарик извади една голяма банкнота – както нашите пет хиляди лева – много пари в Чехословакия по онова време, и повика едно момченце от улицата, което минаваше покрай нас. (Ние бяхме седнали отвън, на тротоара, на масичките под чадърите, на сянка.)

И му каза.

- Мило дете, иди, моля те, ми купи едни цигари.

Детето взе парите и припна из улицата. Аз се смаях. И го попитах:

-Господин професоре, не се ли боите?

-От какво да се боя, господин Буров?

-От това дете...То може да отнесе парите ви. И да не се върне.

-0, не.

-Но това е дете. То ще ги открадне.

-Никога.

-Откъде сте толкова сигурен?

-Познавам народа си.

-Но това е дете. То не разбира дълбоко психологията на народа, както вие.

-Именно затова...Именно защото не я познава, то е честно и добро дете. Ако всеки познава както мене и вас психологията на класите, на народите, на партиите – може да се усъмни. Но това дете има чиста душа на ангел. То никога не е видяло баща си и майка си да лъжат, да крадат. То е пораснало в бедно, циганско семейство, сред катунари..много е важно господин Буров-каза ми той – къде е живял един народ, както нашия и вашия, под чие робство е бил. Ние бяхме по-щастливи от вас, защото попаднахме в робство под една велика културна западна империя, а вие под една източна дива и варварска империя. Вие цял живот сте били бити, гонени, грабени, изтезавани, лъгани, а ние живеехме под сурови закони, но римски закони – валидни за всички еднакво.

Това е много важно – каза той. Много, много важно.

Законите в дадена страна важат еднакво за всички. Всяка привилегия подкопава закона и го унищожава. Всеки, който внася привилегии за едни и изтезания за други, закопава нацията си.

Австро-Унгария имаше хиляди кусури, но тя имаше едно разумно нещо – сурови римски закони. Суров закон, но закон.

Светът се крепи на закона.

Вие, в България, сте нещастни, защото нямате сурови вечни закони.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Искаш да кажеш, че днес между България и Гърция има по-малка разлика отколкото през 1989г?

В коя сфера България се е доближила до Гърция - здравеопазване, социална политика, земеделие, туризъм, цени на стоки от първа необходимост?

Г-н Пенков (ако съм объркал името, моля да бъда извинен), има едно тайнствено нещо, наречено причинно-следствени връзки. И понеже на България и се наложи да извърши фундаментална промяна, нормално е да има сътресения.

Чини ми се обаче, че ако шумкарите не бяха завзели властта на Девети нямаше да имаме нужда от такива преструктурирания. И нямаше да се отдалечаваме толкова.

питал съм ги директно, защо го правят, мога да си го позволя, някои са ми роднини, други кумове, трети приятели, отговорът винаги е един и същ - еми трябва да се живее от нещо, ми всички правят така, ми имам дъщеря да издържам в чужбина ... и пак ти повтарям това са хора, които нямат нищо общо със соц/ком и каквото и да било, изучени, с по няколко титли, ходили къде ли не в чужбина по конгреси и специализации и заемащи високи административни позиции ...

Нямат нищо общо със соц/ком?!?

Освен може би, че са дечица на онези, които ни направиха соца? :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Невски, отдавна апелирам за по-сериозно отношение! Темата се разми и даже аз съм виновен за това :(. Не съм (и не мога ;)) да бъда адвокат на Михов, но според мен, той просто доказа: статистики много! Виж заглавието на темата и се върни пак ;). Португалеца почна това размиване (според мен), и ясно си призна, че го интересува само културния аспект. Но не мисля, че това е основната тема (може пък да бъркам). Ще го забия именно с Исландия и Ирландия (абе ти вече си го забил де). Едната вече (почти)фалира, а другата е на път. Питам Португалеца: и те ли са мързеливи балканци? Но все пак това не е по темата, но докато модовете решат как да ги разделят (нЕмам идея) ще словоблудствам тук.

Бих дал едно предложение. Всеки пишещ тук да даде отговор на няколко въпроса:

1. Комунизма (в познатия му вид) добро ли е, (а) за хората; б) за държавата)? Обясни защо;

2. Комунизма (в познатия му вид) е измислица на? Свободен отговор;

3. За Комунизма (в познатия му вид) хората (претворителите) ли са виновни или друго. Свободен отговор за нещо другото;

4. Признавате ли, че М-Е имат друго предвид. Ако да, обяснете;

5. Как би трябвало да стане според вас?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
И понеже на България и се наложи да извърши фундаментална промяна

БГ не извърши фундаментална промяна и точно там е проблема, както си беше държава на тарикати на дребно, така и си остана ... поради повечето възможности за индивидуално развитие, някои хора дръпнаха много (къде на ръба на закона къде незаконно, единици са тия дето законо дръпнаха много напред, поради комплексни причини), по-точно много повече отколкото биха дръпнали по соца, щото партията гледаше да пази някакво приличие ... това по същите тези причинно-следствени връзки направи хората нещастни ... щото един човек, който кара жигула и всичките му съседи карат жигула е по-щастлив от друг, който кара опел, но съседът му кара 10-20 пъти по-скъпа кола от него ...

а за релативизма в щаститето ... да не бъда обвиняван моля ... тая наука е развита на запад от западни идеолози, а не е соц творение ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Михов, таблицата за растежа дето си я привел, така Гърция наистина излиза, че малко по-бърэо расте от нас, но тук гледаме и други държави по-долу, Холандия и Скандинавските, така че, кой-знае какви изводи не можем да направим от това. За 30-тте си прав, няма как Гърция да се сравнява с Чехословакия, някой твърдеше обратното :tooth:

По отношение на режима на тока у нас в края на 80-тте, ми половината ми живот е минал при социализма, половината от 1989г. на сам, мога да си направя изводите /и аз съм от Русе :biggrin:/ , ми имаше режим за няколко месеца, според мен се дължеше по-скоро на това, че трябва да се изнася - за Гърция, Турция, Югославия, да се напълнят куфарчетата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Нямат нищо общо със соц/ком?!?

Освен може би, че са дечица на онези, които ни направиха соца?

михов, не говоря за имагинерни хора, а за хора, които познавам много, ама много добре, не са дечица на тези дето ни направиха соца, даже напротив, роднините са им пострадали по време на соца ...

и пак лапат като за световно ...

същите разговори, по същия повод, съм ги водил и с гърци, които лапат здраво (разбирай крадат), от еврофондовете и държавния бюджет ... нали сам казваш, че там не имало комунизъм ... е бедната ти е фантазията там как се краде от общата хранилка с типични балкански далавери ... и съм получил същия отговор ...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз нямам нерви да споря по тази тема, но ще обърна внимание само на едно нещо. Алвасасейро дава статистики от периода 1950-1976 и след това, от която трябва да се убедим, че НРБ е осъществила под мъдрото ръководство на Партията и генералния й секретар др. Живков огромен скок в икономическото си развитие, немислим при предишното ретроградно монархо-фашистко управление. Само че не е лошо Алвасасейро да знае, че статистиките в НРБ са системно фалшифицирани в течение на десетилетия. По едно време др. Живков си наумява да влезе в МВФ и тогава почват най-големите шашми. По въпроса за фалшифицирането на статистиките и изобщо за реалното икономическо дередже на НРБ препоръчвам книгата на Христо Христов "Тайните фалити на комунизма". Написана е само на основата на документи, точно както Алвасасейро настоява да се работи. Ето и малко инфо за книгата и автора.

http://www.epochtime...7-12-21_12.html

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз нямам нерви да споря по тази тема, но ще обърна внимание само на едно нещо. Алвасасейро дава статистики от периода 1950-1976 и след това, от която трябва да се убедим, че НРБ е осъществила под мъдрото ръководство на Партията и генералния й секретар др. Живков огромен скок в икономическото си развитие, немислим при предишното ретроградно монархо-фашистко управление. Само че не е лошо Алвасасейро да знае, че статистиките в НРБ са системно фалшифицирани в течение на десетилетия. По едно време др. Живков си наумява да влезе в МВФ и тогава почват най-големите шашми. По въпроса за фалшифицирането на статистиките и изобщо за реалното икономическо дередже на НРБ препоръчвам книгата на Христо Христов "Тайните фалити на комунизма". Написана е само на основата на документи, точно както Алвасасейро настоява да се работи. Ето и малко инфо за книгата и автора.

http://www.epochtime...7-12-21_12.html

темата не е кое е по-добро или по-лошо а материалът или идеологията са виновни ...

вие постоянно се опитвате да я размиете с това как било, как било после, кво било един къде си и кво станало, като в много случаи дори не давате правилни подробности ...

в темата се обсъжда, това дето се е случило напрактика в БГ в живата истинска реалност, заради идеологията ли се е случило или заради човешкият материал ... ей това пита dedenze в началото ...

а вие го разигравате на СССР vs САЩ 1945-1989г. и 'идиличната' БГ преди 1945г. и бедната БГ на дефицита и соца след 1945г. ... което е ирелевантно ...

Със стари к..ви нов бардак не става.

със стари овце, нали се сещаш, че също не става, хем стари хем, овчедушни, кво значение има какъв е пастирът, като овцете са дефектирали, а читавите участват в совбодното движение на хора/роби/овце и са се изнесли на други пасища ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз нямам нерви да споря по тази тема, но ще обърна внимание само на едно нещо. Алвасасейро дава статистики от периода 1950-1976 и след това, от която трябва да се убедим, че НРБ е осъществила под мъдрото ръководство на Партията и генералния й секретар др. Живков огромен скок в икономическото си развитие, немислим при предишното ретроградно монархо-фашистко управление. Само че не е лошо Алвасасейро да знае, че статистиките в НРБ са системно фалшифицирани в течение на десетилетия. По едно време др. Живков си наумява да влезе в МВФ и тогава почват най-големите шашми. ....

Ам' че аз отдавна го питах кой ги дава тез данни, питах го и сега от КНДР кой ги дава. Глас в пустиня общо взето ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Само искам да вметна, че текстът за Буров по-горе според мене е фалшив и нагласян от покойния Михаил Топалов, с определена пропагандна цел след 09.09.1944 г., за да обрисува буржоазията.

Ние не знаем истинските думи на Буров.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Комунизмът доведе до още по-дълбоки дефекти в хората. Хората се нагаждат към системата.Крива система - криви хора.

Комунизмът засили изключително много желанието да прекараш държавата (щото всичко е държавно). Засили мързелът - социална система, при която няма как да останеш гладен и да не работиш води до мързел (учи мама, за да не работиш).

Система при която се изтласкват на преде хора, които дядовците им били партизани или благославят все и всьо на партията, и отхвърляща и смачкваща инакомислещите - води до издигането на некадърниците.

Сбъркана система - сбъркани хора!

всичко, което описваш, вече е факт в UK (не само, ма сега съм тук) и го гледам всеки ден ...

като почнеш от учи мама да не работиш и стигнеш до прекарването на държавата (щото над половината икономика е държавна) и смачкването на инакомислещите (има десетки държавни апарати, които се занимават с това) ...

та и за тия дефекти ли са виновни БГ комунистите ... или комунизма ... или МЕ ...

Само искам да вметна, че текстът за Буров по-горе е фалшив и нагласян от покойния Михаил Топалов, с определена пропагандна цел след 09.09.1944 г., за да обрисува буржоазията.

Ние не знаем истинските думи на Буров.

дали текстът е на буров или топалов, няма значение за мен, аз съм я чел тази книга и каквито и недостатъци да има, съм убеден, че голяма част от текста е на буров, защото топалов няма необходимия опит и интелект да може да вижда 50г. напред, което буров с лекота прави ... и многократно е постигнал в сътоветния текст ...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Еми защото от 16 г. и там имаше социалистическо правителство. Какво се чудиш. Естествено, че те са виновни. Англичаните и мързел...... в историята как го виждаш това;)

Впрочем, предстои ви дясна промяна. Подготвяй се, Александр Ярославович.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Михов, таблицата за растежа дето си я привел, така Гърция наистина излиза, че малко по-бърэо расте от нас, но тук гледаме и други държави по-долу, Холандия и Скандинавските, така че, кой-знае какви изводи не можем да направим от това. За 30-тте си прав, няма как Гърция да се сравнява с Чехословакия, някой твърдеше обратното :tooth:

По отношение на режима на тока у нас в края на 80-тте, ми половината ми живот е минал при социализма, половината от 1989г. на сам, мога да си направя изводите /и аз съм от Русе :biggrin:/ , ми имаше режим за няколко месеца, според мен се дължеше по-скоро на това, че трябва да се изнася - за Гърция, Турция, Югославия, да се напълнят куфарчетата.

Брей, много русенци тука бе! :)

Да, Холандия и Скандинавските страни нямат такива темпове на растеж, но това е защото тяхната база е много висока поначало. Те са се развивали бурно по друго време! Тя и Япония сега не расте както преди 50 години, просто е невъзможно. Докато Гърция или Португалия след ВСВ са в низините като нас и другарите тука ни обясняват как през социализма сме наваксали изоставането, пък то се оказа, че през цялото време хората са увеличавали преднината. :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Мисля, че горното мнение обобщава основната идея идеално! С добавката, че репресиите бяха добре обосновани и организирани, психологически, физически, политически, масови. И ефектът им беше, че народите деградираха. То е също като човека - ако бива тормозен и малтретиран, се случва същото. Само дето на хората животът е кратък и нямат време за промяна.

Народите имат ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Еми защото от 16 г. и там имаше социалистическо правителство. Какво се чудиш. Естествено, че те са виновни. Англичаните и мързел...... в историята как го виждаш това;)

Впрочем, предстои ви дясна промяна. Подготвяй се, Александр Ярославович.

КГ, пак си личи, че не познаваш дори съвременната история ...

голяма част от бенефитите особено за безработните, са въведени от кака ти Тачър, защото така е потушавала напрежението от масовите съкращения след приватизацията ...

всъщност бенефит системата не е променяна от лейбъра, лейбърът просто не прави реформа на време ... всъшност най-драстичната промяна я започва лейбъра преди 2г. ... но от хитрост остави основната част да я довършат консерваторите ...

и всъщност времето за реформи е било точно по време на Тачър когато икономиката е вървяла ...

кака ти Тачър обаче, най-вече с въвежднаето на incapacity benefits, но и други бенефити също, вкарва милиони хора в benefit и povetry trap ...

иначе за англичаните ... винаги са били мързеливи и са намирали начин да бачка някой друг за тях ... особено мръсната работа ... това е откакто са силна държава и имат колонии ... в кръвта им е ...

Комунизмът нито го построиха българите, нито го сринаха българите.

и ква е ролята на българите в този живот и на тази планета освен да мрънкат ...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Глупости, драги. Помощите за инвалиди (Incapacity benefits) са си нещо нормално. А Тачър си свърши работата. Сега следва второ издание, ще ми е интересно дали бизнес средата ще се измени.

Ама ти нали работиш роб, за тебе няма да има ефекти. :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Глупости, драги. Помощите за инвалиди (Incapacity benefits) са си нещо нормално. А Тачър си свърши работата. Сега следва второ издание, ще ми е интересно дали бизнес средата ще се измени.

Ама ти нали работиш роб, за тебе няма да има ефекти. :tooth:

а случайно да имаш представа, че тук в много райони 75% от хората са на incapacity бенефитс, щото ужким ги болял кръста и или имали панически атаки (недоказуеми неща всъщност само идиотите от дълготрайно безработните не са се преместили на incapacity benefits, всички наркомани и алкохолици също са там, и си позлват помощите за алкохол и наркотици) ... най-разпостраненеата измама в UK е с inacapacity benefits, disability living allowance и housing allowance ... властите (вкл. и сегашните) нарочно покриват колко се лъже за да не отчайват населението ... щото то вече е почнало да се усеща, че само балъците бачкат а си има лесен начин за всичко ...

UK е платила към 150 млрд. за incapacity бенефитс откакто кака ти Тачър ги прави такива, че да се взимат лесно ... над 50% (според мен 75%) от хората, които ги взимат не ги заслужават ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И аиде де, баба Тачър им реформира икономиката на англичаните и ги осъвремени, те преди това си бяха в криза, и една от изоставащите зап. Европейски страни.Тя ги измъкна.

Да англичаните работещите във фабриките и мините са бая мързеливи и това по време на зенита на империята им. Това че пост индустриалната икономика развива сектори и отрасли, които не изискват много физически труд, а другото се механизира, не означава че англичаните са мързеливи. Това просто е съвременната икономика.

И ако има такова заплесване със соц. помощи ето идва кризичката и КРЪЦ реже и вкарва нещата в правият път. А в комунизма до последно се държи на такива държавни помощи, тя цялата система е организирана като държавна помощ. До като накрая не колабира тотално и да се налага да започваме от нулата.

да си гледат собственото състояни и държава и да се развиват. Това го казах като доказателство, че не българският манталитет е сринал комунизма.

И айде без бенефити и бенефиси, соц. плащания или помощи (все пак да ограничаваме чуждиците в българския език).

измъкна ги тя и тя ги вкарва в тотален дълг ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За онези условия, тя направи най-доброто и ги измъкна. Няма универсални рецепти и всичко се променя. Затова трябват реформи. И сега когато тази политика се е изчерпала, реформи и нова!

тоя път с реформи няма да мине ... трябва ресет на системата ... а това никой не го иска ... хората са свикнали ... и искат животът да продължи по старому ... което няма как да стане ...

иначе кака ти Тачър и аз съм и фен, но точно с дерегулацията на фиансновия сектор, когато напркатика ситито го оставят да се вихри 30г. и да си прави квото си иска, става жестока пирамида ...

айде след 10-20-30г. шак ще си пишем ...

имах в една тема спорове с КГ кво ще стане след една година в БГ и му казах точно как ще се окепазят нещата ... той не та не ...

тая тема ми напомня за оная ... както и много други ...

Сега следва второ издание, ще ми е интересно дали бизнес средата ще се измени.

нищо няма да се измени и по-добре няма да стане, не се надявай на безсмислени неща, просто няма логични причини да има съществена промяна ... освен надолу ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Лелей! Как се отплеснахте и то по Тачър ;) (тъча де :)). А за Митеран Тесларан к'во ще пишете? Или познания няма? Той поне се назоваваше социалист ;). Ама хора ква връзка има Тачър, скандинавските социалисти, че даже Франсоа? ?????????? С темата?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Лелей! Как се отплеснахте и то по Тачър ;) (тъча де :)). А за Митеран Тесларан к'во ще пишете? Или познания няма? Той поне се назоваваше социалист ;). Ама хора ква връзка има Тачър, скандинавските социалисти, че даже Франсоа? ?????????? С темата?

връзката е, че хората може да стнат калпави или да се докарат до колапс и без комунизъм и той не е виновен за всичко гнило на този свят както много източноевропейци си мислят ...

връзката е, че някой който се пише за свръхкапиталист, може да провежда едновременно свърхлява политика в друга сфери ...

връзката е, че нещата не са прости и елементарни и не са черни и бели ...

следиш ли нишката?

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...