Отиди на
Форум "Наука"

Комунистическата идеология ли е виновна?


Recommended Posts

  • Потребител

Ааааа добре! Че е част от историята си прав, че берем бананните пак си прав!

С'я за българите. КГ отдели постовете за калпавите българи, че има какво да кажа, да пиша и да докажа ;).

Това което твърдиш нема начин да си го видял, значи пак с документи а? ПРИЕМАМ РЪКАВИЦАТА, ама нека да е културно все пак. Е не няма да те поканя на двубой с копия на коне, с мечове и щитове, или на ....магаре ;).

Българите не са калпави, аз може да съм, КГ, Михов и други сволачи тоже. Но това не са българите. Или са?

Не разбрах ти к'ьв си?

Абе въпрос на битка, аз със българин нема да се бия. Даже на магаре.

бий се споко, аз не съм съвсем българин, въпреки, че имам и такова поданство и местожителство хаха, дори още си плащам здравните осигуровки ...

давай сега бий се ...

докажи, че БГтата не са калпави ...

кви са ... иноватори ... философи ... литератори ... художници ... къде са им успехите ... разказвай ...

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,3k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Няма да се бия, баш па с тебе.Аз съм си българче ;) и не ми пука к'ьв си ти, е няма и да ми запука с'я. К'о пра'иш тук тогаз? А'бре само се заяждаш? Нямам нищо против да споря и с неандерталец, стига той аргументи да има. Ти нямаш. Както се казва, няма и да имаш :(.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хм, Невски, скапаните английски доктори са калпави, разбрах. В България срещу по-малко заплащане ще намериш по-добри. Това не пречи да сме аутсайдери, така излиза според теб.

Link to comment
Share on other sites

Тук май стига, не знам как и кой затваря тема но мисля, че е време.Аз я пуснах и имам право да го поискам нали ! Благодаря на всички участници Беше полезно за всички . Най учтиво ви каня в следващата - "Накъде капитализъм":post-20645-1121105496::crazy_pilot::lightbulb::punk::help::book::good:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе не ни е виновен нито комунизма нито капитализма нито фашизма, българия винаги е била неудачник на великите сили, през първата световна на съюзниците през втората световна , едновременно и на фашистка германия и на СССР и на САЩ .

Мнаго преди това ако се върнем назад през средновековието ще видим в лицето на неудачник българия , от страна на византия,и западният католицизъм , ние винаги сме спъвали магарето.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това генеално умозаключение просто сега го измисли или цял живот ти трябваше да го родиш?

Истината е, че на никой не му ПУКА кой знае колко за нас ама хич. И като спрем с мегаломанията да се изживяваме колко сме велики или обратното колко сме неудачници (което е продукт на първото). И осъзнаем, че сме просто хора с нишо по-добри или по-лоши от другите и с усилена работа можем да постигнем всичко. Може и при нас нещата да тръгнат! Ама с това мислене :punk: .

С мислене,,, нали знаеш оная поговорка за патката дето много мислела , какво и се е случило . С мислене няма да се оправим нужно е действие и то в правилната посока.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

С мислене,,, нали знаеш оная поговорка за патката дето много мислела , какво и се е случило . С мислене няма да се оправим нужно е действие и то в правилната посока.

Действаме без много да му мислим а? Ааааа коя е е правилната посока? И що пък тя да е? Аре стига майтап.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Действаме без много да му мислим а? Ааааа коя е е правилната посока? И що пък тя да е? Аре стига майтап.

като питах инстурктора ми по шофиране наляво или надясно да карам, той ми отговаряше 'няма значение, карай напред към победата'

та и в историята така с мислене без мислене с действие без действие, някои успяват и побеждават а други не ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Действаме без много да му мислим а? Ааааа коя е е правилната посока? И що пък тя да е? Аре стига майтап.

Многото мислене създава погрешното мислене понеже претоварва мозъкът :biggrin: А правилната посока вече е прокарана! на нас ни остава само да вървим по нея,без да клинчим ту наляво ту надясно , вече 20г все клинчим!
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Няма погрешно мислене, стига да е мислене. Виж умуване е друго нещо. А коя е правилната посока? Че на следващите избори да гласувам за теб.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

Ама то това е от твойто мислене, ние сме треторазрядни балканци за нас оправия няма,манталитета ни е такъв, айде да земем квот можем!

А пък и за англичаните викаш мързеливи, а пък не са на нашто дередже! интересо

Естествено, че сме треторазрядна балканска държавица, незначителна и калпава. Едишнственото, в което ни бива в превъзвеличената 1 300 годишна история, от която 800 не ни е имало, ма това като че ли няма значение, е че сме добри имитатори. В това сме добри. Имитираме Византия, имитираме цивилизацията, имитираме францукото, и тн. Но никога не сме били творчески, пионери. И затова е виновен народът, психологията. А дали това е добре, или не, е друг въпрос.

Вижте сега, трябва много книги да прочетете, много държави да пропътувате, много клизма на мозъка да си направите, за да стигнете акъла на Навски, човекът поне познава отблизо различните от нас, аз също познавам отблизо различните от нас. Тръгнали тука хора, дето не са излизали от Люлин 4 да ми обясняват кое как е по света, че и обременени с безброй национални интелектуални и комплекси.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Естествено, че сме треторазрядна балканска държавица, незначителна и калпава. Единственото, в което ни бива в превъзвеличената 1 300 годишна история, от която 800 не ни е имало, ма това като че ли няма значение, е че сме добри имитатори.

Вижте сега, трябва много книги да прочетете, много държави да пропътувате, много клизма на мозъка да си направите, за да стигнете акъла на Навски, човекът поне познава отблизо различните от нас....

И ти да не си спазарен за пияр на мистър Аликзандър Невски?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Първо никоя държава не е създала цивилизация тотално нова и уникална. Всеки е взаимствал от предишни и съседи.

това не е вярно. Цивилизациите от първо поколение са създадени напълно от нищото и уникално ново. Възпроизводството на цивилазацията от първо във второ, а след това и в трето поколение се нарича палигенезия, и е удивителен процес на сродяване и сериозно надграждане. Ние обаче не сме сред палигенезиращите, защото само имитираме, но не възпроизвеждаме цивилизацията. Има разлика между пълната имитация и сродяването чрез възпроизводство.

славянската-православна цивилизация.

Такава цивлизация няма. Това, че някакви примитиви приемат парвославието не ги прави отделна цивилизация. по тази логика трябва да има и папуасо-християнска цивилизация.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

това не е вярно. Цивилизациите от първо поколение са създадени напълно от нищото и уникално ново. Възпроизводството на цивилазацията от първо във второ, а след това и в трето поколение се нарича палигенезия, и е удивителен процес на сродяване и сериозно надграждане. Ние обаче не сме сред палигенезиращите, защото само имитираме, но не възпроизвеждаме цивилизацията. Има разлика между пълната имитация и сродяването чрез възпроизводство.

Такава цивлизация няма. Това, че някакви примитиви приемат парвославието не ги прави отделна цивилизация. по тази логика трябва да има и папуасо-християнска цивилизация.

Изцяло твое и едва ли доказуемо мнение....smokeing.gifsmokeing.gifsmokeing.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да. Славяноправославна цивилизация няма. Има проваславна цивилизация, на която славяните първо са външен пролетариат, а после стават част от нея, по същия начин по който франките стават част от западното християнство, а не са отделна франкохристиянска цивилизация.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Православнохристиянската в руския й вариант. Тойнби разглежда руския клон като издънка или остатък от православната цивилизация на Византия, и в класификациите му тя е отделна цивилизация. Шпенглер е на същото мнение.

Моля да не се спекулира. Говорим за самостоятелно обособени цивилизации, или за народи, преминали към определена цивилизация. Резултатите и в двата случая са едни и същи.

Пускам класификацията на Тойнби на цивилизациите.

post-1993-008146800 1291882419_thumb.jpg

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами не е. И славянската, и византийската, са едно и също - православнохристиянски. Различни са преди да имат обединяваща шапка. Етнос не е равно на цивилизация. Цивилизацията е надетностен феномен, който обединява различни етноси пред олтара на по-висша ценност.

Когато франките приемат християството, айде кажи отделна франкохристиянска цивилизация ли са, или са част от западното християнство, което обединява десетки народи?

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...