Отиди на
Форум "Наука"

Експедиция Тангра - ТанНаКра 2 - Циркът продължава


Recommended Posts

  • Потребител

Че вие неграмотниците, ако не се самопохвалите един друг, кой друг ще ви похвали?

Що се отнася до Златното Съкровище, то не е лъжица за вашата мръсна уста!

Голяма завист храниш към съименника си по фамилия. Не че той е много повече от теб, но поне има и верни попадения, за разлика от твоите псевдонаучни изследвания.

"Златното съкровище" си е една графоманска псевдонаучна книга, която става единствено за разпалки.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 748
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

Хайде да ви върна на онази статия с погребенията. Тезата е че Бактрийците са погребвани настрани ембрионално и това бил консервативен обичай. Това е вярно,но в рамките на една религия.В случая-вяра в прераждането. Щом някое етно-народностно инжинерстващо лице, най-често на владетелски пост, реши да инжинерства- сменя религия ,именна система вкл. и начин на погребване. Така от Иван ставате Хасан и ви погребват в търкулвайки ви в чаршаф.Това се е случвало в Българската история в запомнени ист. времена и няма причина да не се е случвало в незапомнени.Още нещо което може би знаете: Зороастризмът или вярата основана на Авеста не признава прераждането като доктрина.Има го в Хиндуизма и Будизма.А в Балх като космополитно средище ги е имало и трите на определен етап.Той се намира в южната част на Бактрия освен това има и северна /планинска/ част,която като гледам картите е доста голяма.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хокерните погребения са много стари (срещат се още във Варненския некропол) и разпристранени на много места по света. Не могат да се обвързват само с една религия. За значението им има изказани различни предположения. Това за слугите не ми беше известно, но ми се струва съмнително.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ами като намериш подобни изображения, където и да е на Запад можеш да кажеш аз и Рашо сме прави. Иначе общите приказки ги разправяй на "професор" Добрев.

На Адам и Ева ли изображения или на конници, кентаври - всякакви ги има?! Важното е, че паметникът не е прабългарски и... Рашо е прав! А аз съм сигурен, че той в статията си посочва и паралели. Аз отделно ти показах други.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хокерните погребения са много стари (срещат се още във Варненския некропол) и разпристранени на много места по света. Не могат да се обвързват само с една религия. За значението им има изказани различни предположения. Това за слугите не ми беше известно, но ми се струва съмнително.

Това за слугите може да ти се струва странно, но е изказано от специалисти проучващи алански некрополи. Уж и ти беше специалист по алани, пък си пропуснал нещо толкова съществено.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това за слугите може да ти се струва странно, но е изказано от специалисти проучващи алански некрополи.

Ами странно е защото хокерните погребения са характерни за жени . А иначе обяснения има всякакви.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не,в гръцкия "V" и "Y" са графични варианти на "ипсилон",разгледай тази табличка:

Да, но простите славяни, тоест българи като били принудени да вземат гръцки имена след покръстването, явно не са разбирали гръцката азбука и произношение и V са го чели като В. Гърците май използват V именно при звука В - Vulgar-Вулгар!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, но простите славяни, тоест българи като били принудени да вземат гръцки имена след покръстването, явно не са разбирали гръцката азбука и произношение и V са го чели като В. Гърците май използват V именно при звука В - Vulgar-Вулгар!

Да ти кажа май има логика в това,доколкото знам българистиката няма отговор откъде идва въпросната традиция за окончанията на бащиното и фамилното име.Но наистина е голям позор да се откажеш от изконните си имена и да приемеш имената на изконния си враг-ромеите,ето това не е могъл да разбере княз Борис,че дори българите да са били като цяло по-силни на бойното поле,все пак ромеите ще заличат българите не с мечове,ами с култура и затова и някъде половин век след Борис,България бива унищожена от Светослав и Цимисхий.

Но нека не се отклоняваме от темата :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Зитко Зитко уби всичко детско в мене с този пост.Това е меко казано несериозно.А и не става въпрос за половин век.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Зитко Зитко уби всичко детско в мене с този пост.Това е меко казано несериозно.А и не става въпрос за половин век.

Ами кажи ми какво българско остава у нас,след като сме се отказали от българските си имена,религията и езика си и сме наложили славянския език и чуждата вяра,която изповядва изконния ни враг?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами кажи ми какво българско остава у нас,след като сме се отказали от българските си имена,религията и езика си и сме наложили славянския език и чуждата вяра,която изповядва изконния ни враг?

----------

Но това става по-късно, иначе принципно си прав. И аз смятам че налагането на христинството по византийски образец е смъртна присъда за България! Резултатът не закъсня по време на бездарния и христолюбив цар Петър!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ами кажи ми какво българско остава у нас,след като сме се отказали от българските си имена,религията и езика си и сме наложили славянския език и чуждата вяра,която изповядва изконния ни враг?

Зитка и ти ли, мойто момче.

Ами знайш ли, че и французите са същите: "отказали" се от езика си (франкския немски), "отказали" се от религията си (езическите култове на древните германци), че взели и се "отказали" от имената си (кой в днешна Франция се казва Клодвиг или Бунхилде). Това обаче не им е попречило да станат велика нация.

Кат се замисля, и англо-саксите се "отказват" от много неща: езика си (за него няма смисъл да говорим), религията си, че дори и от жените си, станали плячка на норманите по време на завоеванието.

Опала-а-а, ми те и руснаците се "отказват" от езика си - в днешна Русия не са много индивидите, владеещи шведски или някакъв там дивашки скандинавски, не са особено многобройни и почитателите на Перун.

Айде, верно да спрем с глупостите! Става ли, Зитка?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ами кажи ми какво българско остава у нас,след като сме се отказали от българските си имена,религията и езика си и сме наложили славянския език и чуждата вяра,която изповядва изконния ни враг?

----------

Но това става по-късно, иначе принципно си прав. И аз смятам че налагането на христинството по византийски образец е смъртна присъда за България! Резултатът не закъсня по време на бездарния и христолюбив цар Петър!

Тва християнство дето не е наложено от Константинопол (според протоколите от диспута през 70-те години на IX в.), чийто константинополски попове нямат абсолютно никакви права в/у българските епархии, ръкополагане и прочие (според Василий II и Теофилакт), него ли разглеждаме като "християнството по византийски образец"? Щеше да му върже на Петър да подплесне Цимисхи и руснаците ако беше порнал една 12-ка кучета в името на Тенгри хан! Язък, оказал се яко бездарен прошляк!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Айде, верно да спрем с глупостите! Става ли, Зитка?

Глупости ли са за теб 2-та века ромейско и 5-та века турско робство?Запитвал ли си се защо българите стават роби два пъти именно като християни и никога като езичници?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Глупости ли са за теб 2-та века ромейско и 5-та века турско робство?Запитвал ли си се защо българите стават роби два пъти именно като християни и никога като езичници?

Ха-ха-ха :crazy_pilot: :crazy_pilot: :crazy_pilot: Ей тва византийско робство като го прочета и ми се разбиват представите.

Та на въпроса, какво разбираш под езичници? Твойте българи не бяха ли роби в тюркския хаганат?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Я ми дай дефиницая за робство.Особено за периода 1018 - 1186 г.Да не се окаже че сме били и под аварско робство.И то какъв позор точно като езичници........

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

(кой в днешна Франция се казва Клодвиг или Бунхилде).

Доста народ се казва във Франция Хлодвиг. Като се започне например от Людовик І и се стигне до Людовик ХVІІІ или до покойния Луи дьо Фюнес. bigwink.gif Ако си спомняш филмите за полицая от Сен Тропе, малкото име на сержант Крюшо беше Людовик, реално еднакво с това на актьора. Сиреч историята на името Хлодвик е Хлудвиг (пофренчено Хлюдвик) > Людовик > Луи. При немците е Лудвиг.

По-забавното обаче е, че въпросният Хлодвик (465-511) във френската история е известен като Кловис (Clovis). bigwink.gif

Впрочем във френската антропонимия до едно поне ХІІ-ХІІІ век, а дори и до по-късно, има доста стари имена от франкско-германски произход. Като например мъжки имена като Agilbert, Arnoul, Bruno, Sigebert/Sigibert, Agobard, Charles, Reginald, Berengar, Médard, Alberic, Bernard, Fulk, Remi, Giso, Jocelin, Gerbert, Philibert, Thierry. И женски имена като Gisela (днес Giselе), Clothild.

Допълнително с установяването на норманите в устието на Сена през Х век се засилва германската (в езиков смисъл) антропонимия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Познавам един, който се казва Карибер Жаке - Charibert Jaquet, много печен тип, студентин. Чиста франкска кръв, само е чернокосичък :)

Прочая, препоръчвам четенето на "Краткото царуване на Пипин ІV" от Стайнбек, чудесна книга за един франкски крал от 50-те години на ХХ в.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Познавам един, който се казва Карибер Жаке - Charibert Jaquet, много печен тип, студентин. Чиста франкска кръв, само е чернокосичък :)

Мда, франско-германо-нормандските френски имена много лесно се познават например по окончанието -bert.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Стига глупости България няма алтернатива освен да приеме християнството.

----------------

Да така е, зависи обаче откъде да го приеме, унгарците излязоха по-умни от нас!

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...