Отиди на
Форум "Наука"

Двигател с пневматично задвижване


Recommended Posts

  • Модератор Инженерни науки

Все си мисля, че кола с хибридно задвижване ще е по-изгодно да ползва електрозадвижване, просто вместо акумулаатор да ползва ултракондензатор...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Стоманата отвсякъде е за предпочитане.. Трябва да проверя, но мисля, че композитните материали не понсят така добре промените в температурата, много по лесно ще се скапят ако се нагреят по някаква причина, пластмасата /смолите/ стареят бързо и от въздух..

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Може би тези двигатели ще намерят приложение.. Като хибриди или електрокари (превози по работни площадки), но да не бързаме. Още 2000 година Форд излязоха с подобен пикап /Тонка - извинения за повторението/, подобен - защото нагнетеният аргон /или азот?/ в бутилките /композитни, не стоманени/ тласка масло, което движи хидромотор, което е почти стщото. Налице са и регенеративните спирачки, дори били по-ефективни от електрическите такива, в което малко се съмнявам.

Ангеле, пак ще ти спомена пак за Тончев /може да не ти е приятно/ - Аз, Севдалина, Тончев и Попов се видяхме... По-миналата година май.

Тончев не е възухар, по-скоро е хиена /напорист бизнесмен/, според него американските Хамъри в авганистан са били снабредни с подобна хидравлична регенеративна система, не помн дали не я иакара свой патент...

Показа ми колата си - направил си е нещо подобно, май само пневматично но трудно видях под капака..

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Ултракондензаторът не е акумулатор и със сигурност не побира по-малко енегия /на единица обем, тегло, но с тази сметка ще се заловя при повече време някой път/ от бутилка, вероятно цената ще е много висока, също така има и голям саморазрад, докато бутилката не би трябвало да изпуска..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Може да са го направили и на принципа на парната машина, аз сметките преди ги правих на принципа и обема на 4 тактовият двигател. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 месеца по късно...
  • Модератор Инженерни науки

Още един пневматичен двигател - турбина:

$T2eC16d,!zEE9s3!Y8nqBQfORRl2dQ~~60_3.JP

$(KGrHqN,!pEFB)wEWzGZBQfOg!)N(!~~60_12.J

$(KGrHqN,!lcFBLIF1W(rBQfOgNg3SQ~~60_3.JP

Познато, предполагам...



И как да си направим турбина на сгъстен въздух - трудно у нас, но забавно :)

http://www.instructables.com/id/How-to-Make-a-Mini-Compressed-Air-Turbine/



И други примери...

http://www.deprag.com/en/press-release/presse201305a.html

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • Потребител

здравеите.незнам да ли съм на точния форум,но ми е влезнала една муха в главата за един двигател задвижван от въздух и магнит и имам голямо желание да го създам но опитът и възможностите ми не мисля че са достатачни


мисля че някои които е на (ТИ) с ДВГ и Компресори би ми помогнал много

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

И какво? Питай... Или ако не е тайна, давай....

То ще го движи въздухът магнитът може да служи като пружина /възвратна или демпферираща/, да левитират някои триещи части /предишните две са излишни работи/ или като ротор около който да имаш намотки и да прави ток..


А, аз не съм..


Най-малкото може да те насочим

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребител

Аз да питам, понеже не съм запознат.

Тези електромотори с какви размери са точно?

Понеже като разглеждам из нета да се образовам за разновидностите, виждам толкова много различни модели и типове, както и предназначения.

Например можете ли да ми покажете от тук http://vikiwat.com/electric-motors-and-engines.html за коя точно разновидност говорите? Особено за тия главинните?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Само уточни за какво точно питаш, щото тук говорим за пневматични, а Данилчо2 също не уточни.

Та - на линка дето си дал има богат избор /постояннотокови, променливотокови, безчеткови (и) стъпкови, с голям момент.../, но ne razbrah какво питаш или какво търсиш. Иначе не говорим за електромотори, но като данни за всеки можеш да видиш размери, мощност, обороти и момент.

Или пък да питаш за някой показател или понятие примерно...

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...