Отиди на
Форум "Наука"

ДС и досиетата


Recommended Posts

  • Потребител

Как да нямаме аргументация. Аргументацията е железна. Но ти не коментираш постовете с аргументи, а мечтаеш да дойде пак оная ламя от вчера.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 180
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОПУЛЯРНИ ДНИ

  • Потребител

А той вчера така ни поохлади страстите, че си глътна езика на моите смазващи критики на единственият му нормален пост, а после го изпъдиха. Голямо охлаждане беше.

Абе май не трябваше да го гонят.

Глишев, виновен си! :)

Виж сега какво става! :laugh:

Как да нямаме аргументация. Аргументацията е железна. Но ти не коментираш постовете с аргументи, а мечтаеш да дойде пак оная ламя от вчера.

Нека да видя желязната ти аргументация?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Че кой възхвалява, репресиите в Латинка Америка и Португалия? Ама репресивните нали? Старите демокрации и въобще всички д-ви имат специални служби. Ама с какво се занимават те? Има доста примери, в които са били "полиция на мисълта", ама в процент са доста малко. А и виж комунистическата идеология. Тя прокламира взимане на властта чрез насилие, революция. Убивай и Граби заграбеното (т.е. експроприирай екпроприираното ;). Че коя власт няма да следи, осъжда и затваря за такива идеи? Особено, ако са привнесени ;).

Ами има хора, които ги възхваляват репресиите в Латинска Америка. Айде да не читирам имена, че човекът го нема. А после пищят колко лоша била ДС. Това е дебелоочие.

Нека да видя желязната ти аргументация?

чети много внимателно всичко, което пиша. Откакто се намесих в темата, съм изказал много ясна принципна позиция.

Тя прокламира взимане на властта чрез насилие, революция.

А 11 септември 1973 и 24 март 1976 не са взимане на властта чрез насилие, така ли Митак?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Къде ти е позицията?

Каза само, че понеже някои хора възхвалявали хунтите в Южна Америка и ти си имал право да се кефиш на нашето ДС. :tooth:

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Значи виж, това, че Пиночет спря Алиенде е добре, как го спря не е! Пиша, че е добре за Чили, не за нещо друго. В Турция спираха ислямистите доста по-интелегентно и с много по-малко кръв.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Къде ти е позицията?

Каза само, че понеже някои хора възхвалявали хунтите в Южна Америка и ти си имал право да се кефиш на нашето ДС. :tooth:

Не, не си ме разбрал. Не аз имам право да се кефя на нашето ДС, а онези, които се кефят на 24 март 1976, нямат право да осъждат ДС. Няма нужда от двойни критерии.

Шайка разпасани бандюги, пияндурници, оня дебел штрудел с разпищоления дюкян значи може да размахва пръст на Америка и Англия, ама после се насра, нашите поне построиха нещо, дадоха нещо на тая страна, а онея пияници само ги биваше в отвличанията и изнасилванията.

Значи виж, това, че Пиночет спря Алиенде е добре,

не е добре. Тука си има избори, има си демокрация. Никой никого няма право да спира.

А и изобщо не става въпрос кой кого е спрял. Пиночет конкретно няма голяма роля в спирането. Други са играчите в преврата.

Пиночет направи золуми след това, това е иронията. Ненасити се 17 години да тъпче тоя ей.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Доносниците за ценени не за своите способности, а заради липсана на способности. Ценността се състои в това, че те си знаят, че просперират заради доносничеството, а не заради някакви природни заложби или усърдна подготовка. ДС иска послушание, дори с цената на това, държавата 20г. да е на дъното на Европа.

А място за носталкия няма. То у нас няма демокрация, а ДС-крация: президента агент Гоце, премиер агент Дунав (Жан Виденов), дежурен коалиционен партньор агент Сергей, министър агент Тервел, 50% от дипломатите доносници и т.н., и т.н. в медии, във всяка власт ... с една дума - на всякъде. И затова държавата е на никъде.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не, не си ме разбрал. Не аз имам право да се кефя на нашето ДС, а онези, които се кефят на 24 март 1976, нямат право да осъждат ДС. Няма нужда от двойни критерии.

Добре и какво от това? Това си е техен проблем. В случая твоята принципна позиция трябва да е срещу ДС.

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мойта принципна позиция срещу ДС е ясна и категорична.

Ще си вотирам когото си искам.

Дедото не се опитва да ни внушава легитимация на ДС, не си разбрал.

Доносниците за ценени не за своите способности, а заради липсана на способности. Ценността се състои в това, че те си знаят, че просперират заради доносничеството, а не заради някакви природни заложби или усърдна подготовка. ДС иска послушание, дори с цената на това, държавата 20г. да е на дъното на Европа.

А място за носталкия няма. То у нас няма демокрация, а ДС-крация: президента агент Гоце, премиер агент Дунав (Жан Виденов), дежурен коалиционен партньор агент Сергей, министър агент Тервел, 50% от дипломатите доносници и т.н., и т.н. в медии, във всяка власт ... с една дума - на всякъде. И затова държавата е на никъде.

Държавата е наникъде, защото младото поколение е боклук.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Алва, позицията на бруталните десни типове във форума е такава: ела зло, че без тебе по-зло. Не знам принципна ли е, но е разумна. Все пак предпочитам Франко пред Георги Димитров и Пиночет пред Сталин.

Кой знае защо, жестокостите на десните режими се оказват временни, провокирани са от заплахата за ляв режим, преходът към демокрация се осъществява плавно и след това страните просперират.

А жестокостите на левите режими са трайни, провокирани са от подозрителност, преходът им към демокрация е съмнителен и след това страните не просперират.

Иначе да, Франко и Пиночет може и да те ужасяват, но когато си говорим за България, КДС е най-ужасяващо. Всъщност коя тирания не е?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Алва, позицията на бруталните десни типове във форума е такава: ела зло, че без тебе по-зло. Не знам принципна ли е, но е разумна. Все пак предпочитам Франко пред Георги Димитров и Пиночет пред Сталин.

това е извратена позиция, и никак не е принципна. Аз пък не предпочитам нито един от цитираните. Или си срещу злото във всичките му проявления, или си част от него. Предишният папа беше от първите, ако ме разбираш. Но не можем да очакваме всички да са на това ниво, все пак доминират боклуците, не светците.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дедото не се опитва да ни внушава легитимация на ДС, не си разбрал.

Тъй ли? И какво се опитва да ни внушава?

П.П. Ах, ти Глишев, цензор пиночетистки такъв! Редактор франкистки! :tooth::laugh:

Редактирано от Михов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Кой знае защо, жестокостите на десните режими се оказват временни, провокирани са от заплахата за ляв режим, преходът към демокрация се осъществява плавно и след това страните просперират.

това не е вярно. не можеш да обобщаваш по тоя непрофесионален начин. Кой просперира и кой не зависи от много фактори, не от това какъв режим си имал преди това. Аржентина, Парагвай, Боливия, Колумбия, Хаити, доминиканската република и Хондурас никак не просперират, а Чехия, Полша, Словения, Естония и ГДР да. Други фактори влияят тука.

Десните режими не са никак временни. Нима наричаш краткотрайно 46 години режим в португалия, 35 години режим в Испания, 17 години режим в Чили, 20 години режим в Бразилия, 38 години режим в Хаити, 45 години режим в Парагвай и тн.?

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Възможно е и да си прав, но избягвай да квалифицираш хората като боклуци. Иначе чудесна принципност проявяваш. Боя се, че при какъвто и да е тоталитаризъм такива с принципна позиция срещу злото изгарят първи. Което е жалко, но изглежда, че е неизбежно.

Както виждаш, позволявам си да обобщавам и никак не се притеснявам от непрофесионализъм. Тези страни от бившия социалистически блок, които все пак просперират, го правят въпреки миналото си, а не заради него.

Все пак, говорехме си за ДС, хунти и т. н. Основно за ДС. Да се придържаме към темата.

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Но не забравяй, че тоталитаризъм имаше и в Италия, Испания и Португалия. Конкретно в последните две остави икономиката, което е добре, в известни изключения де, но пък посегна на друга съкровена човешка област - морала, семейството и това с кого си лягаш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Добре, нека наистина говорим за ДС.

Алва, по какво си личи твоята принципна позиция, пак те питам? Дай някакви основни моменти.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Би трябвало Глишев да знаеш от твоите теологични там неща, че само този с принципна позиция против злото ще спечели, негово е царството небесно. Ако се съюзиш с него, си обречен.

Добре, нека наистина говорим за ДС.

Алва, по какво си личи твоята принципна позиция, пак те питам? Дай някакви основни моменти.

Не аз имам право да се кефя на нашето ДС, а онези, които се кефят на 24 март 1976, нямат право да осъждат ДС. Няма нужда от двойни критерии.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Мани го ти моето християнство, Алва, аз вярвам в Бога, ама се моля на Мамона. Давай по темата.

Михов, че той човекът добре си изложи позицията. Против всякакви тоталитаризми, а не само против комунистическия. Наистина е принципна, друг е въпросът дали не е малко прекалено идеалистична.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами ако си против тоталитаризма, насилието, омразата, злото и тн. е идеализъм, идеалист съм.

Ами то демокрацията и християнството по тази логика си е чист идеализъм тогава.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Михов, че той човекът добре си изложи позицията. Против всякакви тоталитаризми, а не само против комунистическия. Наистина е принципна, друг е въпросът дали не е малко прекалено идеалистична.

Ами не съм съгласен с тебе.

Заяви нещо, но от останалите му действия аз въобще не виждам това да е така. Затова, ако ще се влиза в принципен спор да маркира няколко основни положения. Само да се каже, ей така, между другото "против съм, ама и онези там и те", малко ми е като "а вие защо биете негрите". Плюс това, Алва отдавна легитимира при всеки удобен случай социализма като строй, което е още една причина да искам по-сериозна детайлност.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Иначе СДС носят огромна отговорност, че не решиха проблема с досиетата между 1997-2001 г.

Плюсове за днес повече нанай, свърших ги. Напълно съгласна. Както и с репликите на Богданов и цитата по-долу:

И не, няма никакво място за диалог по темата. Частното ми мнение по въпроса е, че всеки, който си позволи да каже и една добра дума за КДС, е... (тук си представете сериозно нарушение на форумните правила, изразено в грозни хули по адрес на морала, умствените способности и възпитанието на въпросния тип).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ДС е кучето на Партията. Кучето растеше, заякваше и вардеше стопанина си. Обаче! Стопанина загуби спора със комшията си и реши да си наляга парцалите, реши че песа не му е нужен. Какво правят хората у нас? Повечето от любителите на кучета в България не контролират размножаването на своите любимци, нито пък ги възпитават. Всичко е в ръцете на Всевишния, нали? И като сметнат, че кучето не им трябва го развързват и хайде на сокака, а там еволюцията и естествения отбор решават кой ще живее и кой ще умре. Това е историята на един захвърлен любимец- зъл и гладен, останал на улицата. Казват, че кучето е на две пропуснати хранения от вълка. ДС се превърна във вълк, който изяде стадото и опитоми стопанина си. Днес БСП е овчар на синджир и лае когато ДС го погледне строго от Президентството или от дома на Алексей Петров, например. Когато Вълчо свирне БСП върти опашка и чака кокъл. Вълка се оказа вълчица и си роди малки и свирепи вълчета. По нашия край им викаме мутри и ни е шубе от тях, а при вас? Малките вълчета пораснаха(не всички-оцеляват само най-адаптивните) и някои се опитваха дори да се опълчат на майка си-ДС. За сега без успех, за сега...Та за кучето говорим, кучето оказало се кучка, която изяде стадото и опитоми овчаря... Тази кучка трябва да се хване, кастрира, обезпаразити и затвори за известно време, а сетне да се осинови от грижовни и любящи хора. Хепи енд? Едва ли. Рано или късно кучки като ДС си показват зъбите и хапят ръката която ги храни. Извода за мен е да се внимава кого назначаваме за овчар, той пък да храни кучето и да го възпитава, а не да го насъсква срещу овцете за развлечение.

Ако живеем не така както ни се иска причината е само една-ДС. На това трябва да се сложи край не мислите ли? Абсолютна нетърпимост към тази престъпна организация и закон за лустрация. Още не е къно.

ПП: Служби като ЦРУ, МОСАД, ДС, КГБ, ЩАЗИ, МИ5, СЕКУРИТАТЕ и още много други подобни са по скоро вредни от колкото полезни за обществата в собствените им държави. Не нося шапка на която да пише ЦРУ, например. Пълен кич и обида към всеки разумен човек. Но има една съществена разлика между КГБ и ДС от една страна и МИ5 от друга. В първия случай стопанина е Партията, а във втория Държавата. Малка, но съществена разлика, нали?

И точно Деденце, който е срещу партиите по принцип изтъква някакви имагинерни качества на хората от ДС, които са служили на БКП, а не на България. Почвам да се обърквам...

Редактирано от Стоедин
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Доносниците за ценени не за своите способности, а заради липсана на способности. Ценността се състои в това, че те си знаят, че просперират заради доносничеството, а не заради някакви природни заложби или усърдна подготовка. ДС иска послушание, дори с цената на това, държавата 20г. да е на дъното на Европа.

И е така и не съвсем. Доста често са вербувани именно доказали се със способности хора. Изходите са два: 1-вия - Край! По времето на СССР в буквалния смисъл. Втория е пречупвне. Но това също е край, по-лошо, в същност - ужас без край!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами не съм съгласен с тебе.

Заяви нещо, но от останалите му действия аз въобще не виждам това да е така. Затова, ако ще се влиза в принципен спор да маркира няколко основни положения. Само да се каже, ей така, между другото "против съм, ама и онези там и те", малко ми е като "а вие защо биете негрите". Плюс това, Алва отдавна легитимира при всеки удобен случай социализма като строй, което е още една причина да искам по-сериозна детайлност.

Нищо не съм легитимирал. Аз съм напълно аполитичен и не се занимавам с политика. Аз съм обяснявал и анализирал, не съм легитимирал нищо. Примерно неща, които непосветени приписват на комунизма, аз съм ги обяснил с истинската им причина. И тн.

Моята позиция е една от най-ясните и принципни във форума и винаги е било така. И понеже съм принципен, очаквам и другите да са такива, и ако не са, кипвам. Ще ми обяснява той колко са лоши ДС, а в други теми ще ми обяснява колко полезни и добри са хунтите. Айде бе.

Ти Михов, какво очакваш от военна хунта, чийто председател се казва генерал Каная, хаха, освен да е каная, ако ме разбираш.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...