Отиди на
Форум "Наука"

ДС и досиетата


Recommended Posts

  • Потребител

Чета ;)!

КАК, го постигаш? Е тук е заровена главата на кучето! А ти си бил май дуалист? Не знаех? Б??? Тц тц тц? А кое е злото би ли формулирал?

С "рогата напред" никой никого нищо не е постигал! Няма и да постигне. И ти няма да постигнеш. Щастието не е спирка (или цел), а пътя до спирката.

Яяяя, чакам да ми кажеш (напишеш де), що е ДОБРОТО? Ма народа е различен! Добро за мен може да не е добро за Дедо-то и за теб и обратното. Ако ще се дигаме на "Свещенна война" с/у злото, нека преди това да ги формулираме нали? А ДС добро ли е? Или зло? Че да не словоблутстваме. Или като Ин и Ян и и от това по-малко и от онова в повечето?

Ще ти обясня! Според мен няма нито първично зло нито добро (брях разфилосовствах се ;)). Идеите не са нито добри нито зли (имам предвид "прогресивните", не идеята аз и народа сме най-велики (или класата) и ще колим и бесим всички дето не само се противопоставят, а и мислят различно). Но начина по който се налагат могат да са лоши и добри. Аз не се опитвам да ограничавам никого и нищо (освен, ако е противозаконно!), да се опитаме да налагаме обаче не само доброто, а и полезното и възможното (нищо, че може и да има не зло, а неправда в него).

Лелей ще отворя филосовска школа ;).

Дао-то на Митака :)Явяваш се естествен продължител на Лао Дзъ.

Естествено, че пътя е по важен от целта! И никаква благородна и свещенна цел не може да оправдае хилядите гадости които си причиняваме взаимно.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 180
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОПУЛЯРНИ ДНИ

  • Потребител

Кой ти каза, че днес няма комунизъм?

Днешният комунизъм или се е херметизирал, и умира от глад, или гради уверено капитализъм. Никой днес след падането на СССР не би се хванал на пропагандата му.(

Значи ти искаш да ни кажеш сега на нас, че куба и умиращата от глад Северна Корея са тръгнали да разнасят пропаганда из целия свят. Егати смешките. Ти явно живееш още в 70те.

За твърденията ти, че майките от Пласа де майо са пропаганда, трябва направо да се застреляш, честно ти казвам. Срамота.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кучето не бива да се убива. Калпавия стопанин ще развали и следващото. И какво? Пак ли ще го убива? Това го гледаме по телевизията вече 20 години. Това не е решение. От кучета един народ винаги ще има нужда. Въпроса е какво правим с кучетата които се превръщат във вълци и ни правят на кебап? Ще ги търпим и ще се молим на нас да ни се размине? Или ще ги поставим от другата страна на кошарата? Кучетата трябва да се обучават, да се обгрижват, да се контролират. Иначе жална ни майка!

ПП: Деденце, в едно стадо с вакли овце каракачанките ли са елита? :)

Не! Бясното куче трябва да се убива! Иначе ще нахапе и овчаря (както се е случвало) и овчиците (също се е случвало) и ще посочва овните (също се е случвало). Но почне ли да "подработва" агнетата.... веднага трябва да му се вземе главата е не в прекия смисъл де ;).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

достатъчно ограничени са, че да не можем да говорим, че демокрацията маркира съвременната цивилизация. Демокрацията е едно от нейните явления. Абсолютизмът, тоталитаризмът, комунизмът, фашизмът, национализмът, и тн. също са нейни продукти.

Разбира се. Трябваше да кажа, че "демокрацията е единственият приемлив" продукт. Ама не смея да обобщвама така. Току-виж за някого общественополитическата уредба в Северна Корея е единственият приемлив такъв.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Днешният комунизъм или се е херметизирал, и умира от глад, или гради уверено капитализъм. Никой днес след падането на СССР не би се хванал на пропагандата му.(

Значи ти искаш да ни кажеш сега на нас, че куба и умиращата от глад Северна Корея са тръгнали да разнасят пропаганда из целия свят. Егати смешките.

Виждал ли си демонстрациите в Лондон срещу някакви такси? Формен неокомунизъм. И живо въплащение на идеите на Маркузе. И то сред академичната младеж (или да не бързаме, може не от нея да са ония лумпени).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Глупости. Пълни. той във всички демонстрации по света само комунизъм вижда.

Но да ти кажа и в демонстрациите тука през 1990 си има чист неокомунизъм.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Алвата е прав за едно - черни забрадки има навсякъде. И под ботуша на Пиночет включително.

Михов, и ти си прав - това е и пропаганда, толкова по-грозна, защото е използвана от немити личности.

Алва, съгласен съм, че е важно какъв е идеалът. Ако твоят е справедливостта - добре.

Според мен е важно и какъв не е. Много е важно да не е комунистически. И в този смисъл е тъжно, дето си аполитичен.

Впрочем, не е вярно, че днес няма носталгична соц-пропаганда. За съжаление има. Особено у нас, но и не само.

И ще те помоля за по-умерен език.

Деденце, имаш противоречие в твърденията - в първия си постинг по темата казваш:

Лично съм ползувал научно-техническа информация, добита чрез ДС, за което им благодаря.

А после казваш:

Бил съм обект на разработки на КДС

Последно - реши дали си бил печеливш или губещ от оня режим, защото ако се опитваш да кажеш, че си бил и двете или нас заблуждаваш, или себе си. Впрочем, смятам, че определено изразяваш соц-носталгия.

Боя се, че този форум все повече се превръща в БГ-политика.

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Тъй, тъй, ама червените знамена бяха в Лондон.

Така, де. А що се отнася до лустрацията май всичко е ясно. Нашата закъсня.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Впрочем, не е вярно, че днес няма носталгична соц-пропаганда

това е друго. доброволно обществено мнение, тъга по нещо по-добро, към младостта и тн. но не и аржентинските забрадки.

Според мен е важно и какъв не е. Много е важно да не е комунистически.

много ограничаваш ареала на идеалите. Изненадващо за религиозен човек. Не е важно да не са комунистически. Важно е идеалите да не са идеали на злото. Било то леви, десни или центристки.

Аз лично не искам да живея нито в комунизъм, нито във военна хунта.

Тъй, тъй, ама червените знамена бяха в Лондон.

Така, де. А що се отнася до лустрацията май всичко е ясно. Нашата закъсня.

И какво като са били в Лондон. Да не би случайно демонстрацията да е организирана от Световния интернационал?

Мина това време Кг, събуди се.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Не бъркайте КДС с ЦРУ, МИ6, Мосад или други подобни служби. Разузнавателните служби са създадени да мачкат враговете, за да просперира държавата. Основната задача на КДС е да мачка собствения си народ, да ползва България като касичка, а народа като рай, коята да стриже, дои и коли. Но във външно-полит. план България търпи само неуспехи - забъркана е в скандали за атентати, затрупана е с несъбираеми вземания (които опрощава като на Либия), спрени са ни еврофондовете ...

Ето че ни отпуснаха пари за магистрала чак като започнаха да лустрират доносниците на дипломатически и министерски постове. С ДС отиваме на съсипия. Проблемът не е в младото поколение, защото много от тях се реализират чудесно в чужбина. Просто виждат, че доносниците съсипмат страната и те нямат бъдеще в България. Какво може да се захванеш в България и ако печелиш някоя структура на ДС да не те обложи с "данък черна каса" и да те точи до фалит? ДС поддържа монополите като енергото и топлофикациите, защото точат от там за черните каси. Тъй че в Бълтария икономика не може да вирее, а покрей нея и хората. Ако я караме така статистиката сочи, че в края на века българите ще са 300 000. За 20-те години преход ръководен от КДС намалянето на населението е сравнимо с това от времето на голямата чумна епидемия в Европа.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Черни забрадки има Михов в Аржентина, и не са възмездени. Майките от Пласа де майо. Това е символ на черните забрадки. Черни та дрънка.

Алва, аз никога не съм одобрявал десните диктатури. Никога. Единственото, което смятам е, че десните диктатури поне оставят на човек собствеността и движат икономиката напред, докато комунистите и това ти вземат - парчето земя, дюкянчето, всичко - докато останеш само по една риза на гърба. Това обаче не означава, че желая да живея в дясна диктатура. Не оправдавам и убийствата на хора от тях. Привърженик съм единствено на демократичното управление.

А и тук говорим за България. Как да забравим различията, когато не се получи възмездие? Дори морално. Тези хора, порядки и организации трябваше да отидат на бунището на историята. Не просто не отидоха, но и ни поучават!

П.П. Темата е строго политическа. За разлика от темите за комунизма и посткомунизма у нас, където имаше исторически и икономически момент, съответно възможност да се изнесат данни, анализи и т.н., то тук има само политика. Човек е или против ДС като инструмент на тоталитарната държава и комунистическата партия, или ги оправдава и легитимира, смята, че са цвят на нацията и т.н. И всичко това, съобразно политическите си възгледи. Средно положение няма и не може да има.

Колеги, вината не е ли персонална? Вече има мнения, едва ли не да идва направо наказателния взвод.

О, не! Не е персонална. Участниците в една престъпна организация носят своята колективна вина.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Не изкривявайте темата, черни забрадки е имало и преди 9.9.1944 г . и на много места по света и сега ще има. Точно там е въпроса, докъто се гони мъст и реваншизъм - това е резултата. Нови ли искате тук в България, лесно е да се появят, трудно да се предотвратят. Защо всеки се мисли за последна инстанция. Току що, по същата тема имаше дискусия в "Референдум" по БНТ- няма победители, по скоро остава огорчението и разединението .

Явно трябва да се почне от много по далеч. Пуснете тема за човешките ценности. Куна все пита за тях и се прави ,че не ги знае и не само тя. Темата ще има огромна посещаемост и коментари. Не искам аз да я пускам, вие по-младите ще ме приемете за бита карта и ще я опорочите. Много подходящ с разочарованията и личните спомени и огорчения е Михов. В постовете му виждам голямо желание за сурово възмездие и реванш. Михов насилието във всичките му форми даже и най демократичните - ражда ответно насилие и така безкрай, не е този пътят. Той не е модератор, малко е син, но това не е толкова важно. Хайде моля постарай се и пусни такава тема.

Редактирано от dedenze
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
десните диктатури поне оставят на човек собствеността и движат икономиката напред

това не е издържано по две линии. първо, в повечето държави с десни диктатури мнозинството хора имат пренебрежимо малко собственост. По-голямата част от нея е съсредоточена в олигархии, които съзаклятничат и организират пучове от страх да не би комунистите да им вземат латифундиите. Тая собственост в култ се издига, но не се мисли, че често я няма.

Второ. Не съм никак сигурен, че десните диктатури движат икономиката. Аржентина, Чили и Бразилия бяха в икономически колапс при падане на режимите, това беше и основната причина. Никаква икономика не е разцъфнала в Латинска Америка по време на десен режим - нито в Хаити, нито в Еквадор, нито в Перу, нито в Боливия, Парагвай, Салвадор, Хондурас, нито в Испания.

Вината е персонална, но повечето участници тук се правят на ударени и ни лук яли, ни лук мирисали.

Нека мислим в стил Айн Ранд. Кое е морално. Да бъдеш доносник и да пишеш доноси срещу непознати, или да си принуден от една клика да пишеш доноси, иначе ще пострада семейството ти? Ами според госпожата моралното е да защитиш семейството си, пишейки доносите, защото то ти е по-близко. Няма колективна вина, няма общи ценности, човек е егоист и най-важни са неговите лични ценности.

Link to comment
Share on other sites

Не бъркайте КДС с ЦРУ, МИ6, Мосад или други подобни служби. Разузнавателните служби са създадени да мачкат враговете, за да просперира държавата. Основната задача на КДС е да мачка собствения си народ, да ползва България като касичка, а народа като рай, коята да стриже, дои и коли. Но във външно-полит. план България търпи само неуспехи - забъркана е в скандали за атентати, затрупана е с несъбираеми вземания (които опрощава като на Либия), спрени са ни еврофондовете ...

Ето че ни отпуснаха пари за магистрала чак като започнаха да лустрират доносниците на дипломатически и министерски постове. С ДС отиваме на съсипия. Проблемът не е в младото поколение, защото много от тях се реализират чудесно в чужбина. Просто виждат, че доносниците съсипмат страната и те нямат бъдеще в България. Какво може да се захванеш в България и ако печелиш някоя структура на ДС да не те обложи с "данък черна каса" и да те точи до фалит? ДС поддържа монополите като енергото и топлофикациите, защото точат от там за черните каси. Тъй че в Бълтария икономика не може да вирее, а покрей нея и хората. Ако я караме така статистиката сочи, че в края на века българите ще са 300 000. За 20-те години преход ръководен от КДС намалянето на населението е сравнимо с това от времето на голямата чумна епидемия в Европа.

Галахад имаш фенове, но посмали малко, ти изкара КДС свръхвелико, самостоятелно и неуправляемо чудовище - истината е по-друга, даже КГ по- точно я е уловил- "работа като работа".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Остави я Латинска Америка.

Казах ти - не одобрявам диктатурата по принцип.

Разбрах, че не ги одобряваш. Просто внасям някои нужни корекции по писанията ти.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Много подходящ с разочарованията и личните спомени и огорчения е Михов. В постовете му виждам голямо желание за сурово възмездие и реванш. Михов насилието във всичките му форми даже и най демократичните - ражда ответно насилие и така безкрай, не е този пътят. Той не е модератор, малко е син, но това не е толкова важно. Хайде моля постарай се и пусни такава тема.

Възмездие трябва да има. Не е казано да е с насилие. Едно морално възмездие би ме удовлетворило. Само че, в България комунизмът и цялата му престъпна дейност не бяха заклеймени. Даже напротив. Можем да отидем в Димитровград, да се разходим по улица "Георги Димитров" или "Васил Коларов" в по-малките населени места. И т.н. и т.н. Да не говорим, че тия хора запазиха позиците си, а трябваше да отидат в девета глуха!

Дядо, черните забрадки отпреди 09.09.1944 г. не ги бъркай - те си получиха възмездието, и то стократно! Покрай една шепа наистина виновни избиха десетки хиляди, а още на стотици хиляди съсипаха завинаги живота!

П.П. Не разбрах каква тема да пусна?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Не мисля че писането на доноси е морално, както не мисля и че вината е колективна.

Ами според госпожата е морално. Ако от това зависи бъдещето на семейството ти, моралът изисква да защитиш по-близките си хора, като предадеш непознатите.

Я си представи, че те принудят да пишеш доноси срещу разви хора, иначе ще пропадне бъдещето на сина ти?

Ти кое ще избереш? Да позволиш да пропадне бъдещето на най-близкият ти човек, или да запазиш непознатите? Това е реторичен въпрос както и да го погледнеш. Неудобно и то много за господата-щамписти.

Тука само щампи се слагат. Тоя бил в ДС, айде, оня бил, айде и той. Методите им по нищо не се различават от методите на народния съд. Тоя бил с онея, айде, оня бил с оня, и той. Слагат се насляпо щампи и се режат глави. Веднъж от дъсно, друг път отляво.

Ето такива хора по нищо не се различават от комунистите. Разсъждават като тях, оправдават насилието, когато им е изгодно, имат двойни критерии, дебелоочи са, слагат маркери на едро и тн. Лика прилика.

От подобни хора стават идеални фанатици, и от ляво, и от дясно. Защото злото няма цвят.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не мисля че писането на доноси е морално, както не мисля и че вината е колективна.

Дейността на ДС далеч не се изчерпва само с доноси. Това е теза на комунистите, които се опитват да омаловажат по този начин останалите много по-сериозни престъпления. То да са само доносите - с мед да ги храниш!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе докога ще пиша все едни и същи неща аз тука? Айде малко да се мисли.

ДС е една престъпна структура и вина трябва да се иска от чудовищата, идеолозите, които са измислили такива долни методи.

Не да се раздават насляпо щампи. Защото много хора са защитавали семействата си, пишейки доноси. Или правейки нещо друго. Ами нормално е.

Аз не одобрявам ДС и методите й. Но още повече не одобрявам сляпо да се щамповат обикновени хора, без оглед на причини, конкретика, и тн. на участието им в нея.

Мен Михов ми е много интересно ти лично какво щеше да направиш. Идва един у вас и ти казва избирай - или почваш да сътрудничиш на службите, или ще направят нещо с детето ти. Интересно ми е дали щеше да си такъв голям ербаб, какъвто си сега?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Много аморал има в доносите, особено ако са форма на стимулирана, държавна политика. Днес съм личен свидетел на плашане на доноси с бонуси и данъчни облекчения. в САЩ и Франция, може би и на други места, тоталитарната практика явно е заразна. Страшното е, че учат и децата си на това.

Михов, темата за която питаш е ЧОВЕШКИ ЦЕННОСТИ, ключови думи какво е черно и бяло, зло и добро. Ако имаш връзка с модераторите да и сложат едно "важна"

Важността на подобна тема се определя от това, че за да се води някакъв спор, са нужни ценностни уточнения, иначе става Вавилон !

Редактирано от dedenze
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мен Михов ми е много интересно ти лично какво щеше да направиш. Идва един у вас и ти казва избирай - или почваш да сътрудничиш на службите, или ще направят нещо с детето ти. Интересно ми е дали щеше да си такъв голям ербаб, какъвто си сега?

Ще ми се да ти отговоря, но няма как да се поставя в онова време. Зависи какъв и колко е натискът. Зависи каква е ценностната ми система. Просто щях да съм израснал в други времена, може би мозъкът ми щеше да е промит... Не зная наистина.

П.П. Аз винаги съм ербап! :)):

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами представи си, че натискът е максимален, непоносим. Няма и как да е иначе. А ценностната ти система, предполагам, е на нормален психично здрав мъж, който има дете, чието бъдеще зависи от едно решение на баща му.

Не е сложно.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...