Отиди на
Форум "Наука"

Софтуерно подслушване на телефон


Recommended Posts

  • Потребител

Ето няколко информативни линка, далеч съм от мисълта да правя реклама. Точно обратното!

http://www.smartspy.bg/

и как работи:

http://www.gsmspy.bg/how_work.html

Темата за подслушването в днешно време стана особено модерна. А напоследък - дори граничеща с параноя.

Специфичната конюнктура съвсем логично предизвика създаване и роене на безброй фирми, фирмички и специалисти, кои от кои по-незаконни. Ясно е, че действията им са продиктувани от стремеж към трупане на печалби. Не ми се мисли дори за последствията от такава дейност, която между другото приема застрашителни размери - справка Google. За тези хора конституцията е мръсна хартийка на пътя, елегантно заобикаляна с чисто като сълзица мутренско определение:

НА ВНИМАНИЕТО НА ВСИЧКИ ПРАВООХРАНИТЕЛНИ ОРГАНИ И ИНСТИТУЦИИ. МОЛЯ, ПРЕДИ ДА РЕШИТЕ ДА СЕ САМОСЕЗИРАТЕ ИЛИ ДА ПРЕДПРИЕМАТЕ ДЕЙСТВИЯ СВЪРЗАНИ С ВСЯКАВИ ОПЕРАТИВНО-СЛЕДСТВЕНИ МЕРОПРИЯТИЯ, ПЪРВО ПРОВЕРЕТЕ ИСТИННОСТА НА ПО-ДОЛУ ПОМЕСТЕНАТА ИНФОРМАЦИЯ.

Същото се отнася и за онези съвестни граждани на РБ, които вече първосигнално са възкликнали "Ама това не е ли забранено?" и дори са започнали да пишат своите жалби.

ПЪРВО. НИЕ НЕ ПОДСЛУШВАМЕ НИКОГО!

ВТОРО. НИЕ САМО ПРОДАВАМЕ ВИД СОФТУЕРИ, КОИТО НЕ СА ЗАБРАНЕНИ ОТ НИКОЙ ЗАКОН!

НЕ СЪЩЕСТВУВАТ ИНСТИТУЦИИ ИЛИ ПРАВНИ НОРМИ, КОИТО МОГАТ ДА ВЪЗБРАНЯТ НА ЕДИН РОДИТЕЛ, ДА ИЗВЪРШВА СОБСТВЕН КОНТРОЛ И МОНИТОРИНГ НАД ДЕЦАТА СИ.

НЯМА НИЩО НЕРЕДНО В ТОВА, ВСЕКИ КОЙТО СИ ПОЖЕЛАЕ ДА МОЖЕ СВОБОДНО ДА ИНСТАЛИРА НА СОБСТВЕН МОБИЛЕН АПАРАТ ЕДНО ПРОГРАМНО ПРИЛОЖЕНИЕ, С ПОМОЩА НА КОЕТО ПО-ЛЕСНО ДА ГО ЛОКАЛИЗИРА, ОТКРИЕ И ВЪЗВЪРНЕ В СЛУЧАЙ НА НЕГОВО ИЗГУБВАНЕ ИЛИ КРАЖБА.

ТРЕТО. ТЕЗИ СОФТУЕРИ ОТ МНОГО ГОДИНИ СЕ ПРОИЗВЕЖДАТ, ПРЕДЛАГАТ И ЗАКУПУВАТ ОФИЦИАЛНО ОТ ДЪРЖАВИ ЧЛЕНКИ НА ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ.

ЧЕТВЪРТО. ВСИЧКО ЯСНО ЛИ Е? АКО НЯКОЙ ВСЕ ОЩЕ ИМА НЯКАКВИ ВЪПРОСИ, МОЛЯ ДА СЕ ОБЪРНЕ ЗА ТЕХНИТЕ ОТГОВОРИ КЪМ НАС, НА ПОСОЧЕНИТЕ КОНТАКТИ.

:post-20645-1121105496:

Доста безцеремонно, нали?

Господа. Тъй, като като изобщо не сте се замислили когато сте бръкнали в меда, припомнете си третият принцип на механиката:

Всяко действие има равно по големина и противоположно по посока противодействие!

Сега да видим:

Нека определим тук и сега - колко и какви начини има за справяне с този нов бич за и бездруго изтормозените българи?

Нека всяка възможност стане достояние на обществото!

И - разбира се, не без основание повдигам въпроса.

.:.

Редактирано от Bolyarski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ЗАКОН ЗА ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ

Де факто такъв тип софтуер е зловреден. Производството, разпространението и инсталирането му където и да е и при каквито и да е обстоятелства и повод, без знанието и разрешението на съответните държавноустановени органи е подсъдно!

Тъй като болшинството от хората не са технически гении и нямат представа как да подходят по въпроса със защитата на личната информаця, която обменят по телефона - било то разговори или смс, необходимо е да има някакво просто и елегантно решение.

Има ли запознати по въпроса? Или "купете си нов телефон" е дежурната реплика?

А когато телефоните са два, три и повече?

Хм...

.:.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хи, хи, хи.....

Всяко повикване бива регистрирано и съхранявано поне за 5 години. Има възможност и съхраняването на разговорите но то става вече по поръчка на компетентните служби....

Иначе вадиш от телефона акумулатора, сим картата, меморията, слагаш го в алуминиево фолио и иииии така не можеш да бъдеш 100% сигурен, че не те подслушват ако в стаята имя и друг мобифон или компютър с камера или стаята има прозорец....

Така че.....май найм из Бонд, Джеймс Бонд

:smokeing: :smokeing: :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Присъдата за разпространение на подобен тип софтуер в "нормалните" държави е от 5 до 15 години затвор.

Законодателството на ЕС е под всякаква критика (визирам това за разпространението на софтуер).

Много водещи европейски програмисти емигрираха към арабският халифат и Австралия за да се избавят от идиотизма на бюрократите от Брюксел.

Не мога да не се съглася обаче с твърдението, че подобен софтуер е достъпен от години. И за да не бъда голословен привеждам извадка от "Алхимия на защитата", публикувана в subtle-bg преди години.

Из "Относно подслушването на гласопреноса"

"... А сега малко и за възможността мобилните GSM комуникации да бъдат подслушвани направо на ниво ефир (без достъп до централата на мобилния оператор). За целта трябва да се декриптира трафика от мобилния апарат до клетката. Ето печалната хроника на разбитите шифри за защита на този трафик:

A5/1 е разбит в реално време от Алексей Бирюков, Ади Шамир и Давид Вагнер през 2000 год. (използвайки предишни разбработки на Йован Голич). Година и половина по-късно Елад Баркан разработва активна атака срещу алгоритъма.

А5/2 е разбит от Ян Голдберг и Давид Вагнер през 1999 год. (ако има паметливи, същите разбиха SSL версия 1 на Netscape). Атаката може да бъде проведена в реално време.

A5/3 (KASUMI) е текущо използваемия шифър за стандарта за мобилни комуникации съгласно спецификациите на 3GPP. Шифърът е блоков, от фейстелов тип и оперира със 128 битов ключ върху 64 битови блокове информация. Стандартизиран е от Европейския институт за телекомуникационни стандарти. Вече е почти ясно, че този шифър е разбиваем и несигурен. Автори на успешните атаки срещу шифъра са Елад Баркан, Ели Бихам, Ор Дункерман и Натан Келер. Елад Баркан, Ели Бихам и Натан Келер публикуваха преди година интересна статия, в която се дават механизмите за атака над всички шифри от серията A5/X. ... "

Автор: God Is А DJ

Забележка: "Разбиването" на използваните от мобилните оператори "шифри" (каква дума само) не е проблем, тъй като и към момента описание на алгоритмите, както и методите за шифриране и дешифриране (заедно с куп изходни кодове) са напълно достъпни (и никой не ги е крил).

Пълният текст на статията може да прочетете на адрес: Алхимия на защитата

Използвана литература (от мрежата)

A5/3 or KASUMI Encryption - Имран Азис (Imran Azis)

A5/3 or KASUMI Encryption - Пак той

What are A5/1 & A5/2 Encryptions - Води си човека блог

GSM logical and physical channels - Яко, а!?

Мога да продължа. Да се вярва на GSM е като да се вярва на жена. :tooth:

Сами разбирате, че това не е "български патент". Да кажем, че се е превърнало в международен спорт.

Но като става въпрос за подслушване ...

Защо само GSM-a?

Ми ... може да се подслушва като се използва отоплителната система на сградата, системите за контрол на достъпа, системата за климатизация, вибрациите на стъклата, арматурата на железобетонните конструкции, енергопреносната система и пр. и пр.. Без проблем може да се чуе и запише всичко до 700 метра, че и нагоре. Така, де. Защо да се ограничаваме. А, а, а, а ...

В "Майсторът и Маргарита" беше описан сеанс по черна магия с опровержение. Аз съм за опровержението. :tooth:

Опровержението дава отговор как да се справим с това издевателство ...

Но ... както казваше един познат талибан (талибан - студент б.п.):

"Докато бъркат IP с пиар ще ги правим на маймуни.".

Лошо е, че обичам банани. :unsure:

Абе, колко плащат на БНТ за да прави реклама на FaceBook (суратлъ тефтер по нашенски) в сутрешния си блок?

Редактирано от Avatara
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Avatara, чел съм и други ваши постове - имате солидни теоретични познания. И без съмнение сте много добър програмист.

Но как обаче да намерим отговор на въпроса, нима е толкова "непробиваемо" положението?

Докато бъркат IP с пиар ще ги правим на маймуни." - ясно е, че всичко опира до информираност. А това в днешно време не е сеанс с опровержение а необходимост.

Доколкото разбирам - програмите за следене са базирани на алгоритми и (вероятно) сорсове, общодостъпни в нета, както се изразихте. Това по същество се явява огромен залеж на... готови пари. Пари се правят от разпространение на зловреден код, както и обратното - програми за защита (които вероятно не са нищо друго, освен код за деактивиране на следенето) - последното, което видях е с цена 800(!) лева!

Това, което искам да обсъдим не е начинът по който мошениците бъркат в джоба на нормалните хора, а методите, които могат да им помогнат да се спасят от посегателството върху личните данни (и финанси).

Ваденето на батерията когато не ползвате телефона е крайно недостатъчно. Да не говорим за въвеждането на пин-а - софтуерът ще запише и промяната. Преинсталацията на операционната система не е във възможностите на 90% от потребителите. Безплатен софт за криптиране - несигурно. А и след такова събитие вече е излишно мисля.

Казват, че инсталираният софтуер е невидим, но дали е така наистина? И дали е неуязвим?

Все пак съм сигурен, че има някакво решение, но ми убягва.

.:.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Avatara, чел съм и други ваши постове - имате солидни теоретични познания. И без съмнение сте много добър програмист.

Но как обаче да намерим отговор на въпроса, нима е толкова "непробиваемо" положението?

Докато бъркат IP с пиар ще ги правим на маймуни." - ясно е, че всичко опира до информираност. А това в днешно време не е сеанс с опровержение а необходимост.

Доколкото разбирам - програмите за следене са базирани на алгоритми и (вероятно) сорсове, общодостъпни в нета, както се изразихте. Това по същество се явява огромен залеж на... готови пари. Пари се правят от разпространение на зловреден код, както и обратното - програми за защита (които вероятно не са нищо друго, освен код за деактивиране на следенето) - последното, което видях е с цена 800(!) лева!

Това, което искам да обсъдим не е начинът по който мошениците бъркат в джоба на нормалните хора, а методите, които могат да им помогнат да се спасят от посегателството върху личните данни (и финанси).

Ваденето на батерията когато не ползвате телефона е крайно недостатъчно. Да не говорим за въвеждането на пин-а - софтуерът ще запише и промяната. Преинсталацията на операционната система не е във възможностите на 90% от потребителите. Безплатен софт за криптиране - несигурно. А и след такова събитие вече е излишно мисля.

Казват, че инсталираният софтуер е невидим, но дали е така наистина? И дали е неуязвим?

Все пак съм сигурен, че има някакво решение, но ми убягва.

.:.

Не знам какво решение искаш. Но докато хората не ги вълнува злоупотребата с личните им данни.....Виж само на фейсбук какво правят...

Но ака не си нещо богаташ или голяма клечка стига само няколко ефтини трика да правиш, за да затрудниш работата на багабонтите....

Иначе ако искат.....Виж копир машините...Вземаш една бракувана и със специален софвер можеш да извадиш всичките дотогава копирани страници....Така че....Това, че дигиталните градски станции трябва да съхраняват до 5 години всички повиквания (не разговорът) е по закон. Тоест всички набирани номера от твоят жичен и мобилен телефон се съхраняват поне 5 години....;) ;) ;)

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не знам какво решение искаш. Но докато хората не ги вълнува злоупотребата с личните им данни.....Виж само на фейсбук какво правят...

Но ака не си нещо богаташ или голяма клечка стига само няколко ефтини трика да правиш, за да затрудниш работата на багабонтите...

Иначе ако искат.....Виж копир машините...Вземаш една бракувана и със специален софвер можеш да извадиш всичките дотогава копирани страници....Така че....Това, че дигиталните градски станции трябва да съхраняват до 5 години всички повиквания (не разговорът) е по закон. Тоест всички набирани номера от твоят жичен и мобилен телефон се съхраняват поне 5 години....;) ;) ;)

Скуби, как така хората не ги вълнува? Отворих темата само защото има пряко засегнати хора от проблема. Но не могат да се справят с него. В голямата си част тези хора няма към кого да се обърнат.

...стига само няколко ефтини трика да правиш, за да затрудниш работата на вагабонтите....

Това вече прилича на мааалка светлинка в тунела ;) Какви са тези трикове, ако не е тайна?

А фацбука - мани го, той не влиза в телефонната сметка. :tooth:

.:.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Скуби, как така хората не ги вълнува? Отворих темата само защото има пряко засегнати хора от проблема. Но не могат да се справят с него. В голямата си част тези хора няма към кого да се обърнат.

Това вече прилича на мааалка светлинка в тунела ;) Какви са тези трикове, ако не е тайна?

А фацбука - мани го, той не влиза в телефонната сметка. :tooth:

.:.

Не зареждам софвер онлайн от нета. Ползвам само този който мога да купя или заредя в сервиза на телефона ми. Забранил съм интернет достъп до телефона. Блутус и други не ползвам и са затворени. Не обменям лични, данни, по телефон. Предпочитам да ме викат. Ако е нужно аз да викам, съобщавам минимално инфо, за времето и мястото на личната среща.

Не ползвам зареждане на звънец и музика от мрежата....итн.

:smokeing: :smokeing: :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Интересно защо бълг. граждани не се вълнуват от твърде големия брой доносници, които заемат основни ключови властови позиции, а се вълнуват повече от един по-скоро забавен проблем. Вярно е, че на телефона може да се сложи някакъв зловреден софтуер, който да позволява да се подслушва? Но защо си мислите, че това е основния проблем в страна, в която всеки 5-ти е доносник? Нали не смятате, че телефонния сигнал прескача направо от единия телефон в другия, а не минава през апаратура, от която спокойно може да се смъкне целия разговор. Е, сега не е точно като в старите аналогови централи, дето имаше едни слушалки, дето с щифта се включваха и можеше да се слуша на воля, макар че лесно се разбираше, тъй като се получаваше последователно свързване на консуматори и подслушвания усеща съвсем отчетливо затихване на звука.

Та аз лично се съгласявам с изявлението цитирано в началото. Пълнолетните хора, които си подозират телефона не е задължително по него да кажат каквото не желаят да се подслуша. Най-малкото, че при превъртане станциите на радиото може да се прихване някой съседски разговор от безжичен телефон.

Не ще и дума обаче, че е много популярно да се пуска мухата, че подслушаното е станало чрез телефона. Но в интерес на истината в страна като нашата въобще не е необходимо двама събеседници въобще да имат телефон, за да бъдат подслушвани.

И в заключение ви пожелавам приятно изпяване на личните данни на преброителите от националното "преброяване". След като попълните въпросника можете да сте спокойни, че не е останала кой знае колко информация, която тепърва милата ни държава да трябва да подслушва. ;)

Редактирано от Galahad
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Казват, че инсталираният софтуер е невидим, но дали е така наистина? И дали е неуязвим?

Все пак съм сигурен, че има някакво решение, но ми убягва.

Какво толкова сте се впечатлили от някакви реклами, както и при компютрите един прави spyware, друг веднага измисля antispyware , например:

http://www.fileguru.com/apps/antispyware_gsm_software

после нов spyware, подобрен antispyware и така бизнесът се върти.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Какво толкова сте се впечатлили от някакви реклами, както и при компютрите един прави spyware, друг веднага измисля antispyware , например:

http://www.fileguru....re_gsm_software

после нов spyware, подобрен antispyware и така бизнесът се върти.

Много пъти съм се замислил за това....Самите вируси може би се пишат по поръчка на производителите на антивирусните програми. Точно заради бизнисът....

Представи си един МОДЕРЕН дом където всичко буквално ВСИЧКО се контролира, управлява чрез компютър свързан чрез интернет на моя лаптоп, мобифон. И попадне един вирус, какво ще може да направи....

Включи отоплението на максимум,

вземе да зарежда ваната за къпене,

включи сауната да се нагрява,

вкючи кондишонера на -20

включи всички лампи,

отвори всички врати, прозорци,

хладилникат поръча по интернет хранителни продукти за 100 души за 100 години.....

:w00t: :w00t: :w00t: :w00t:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Много пъти съм се замислил за това....Самите вируси може би се пишат по поръчка на производителите на антивирусните програми. Точно заради бизнисът....

Представи си един МОДЕРЕН дом където всичко буквално ВСИЧКО се контролира, управлява чрез компютър свързан чрез интернет на моя лаптоп, мобифон. И попадне един вирус, какво ще може да направи....

Включи отоплението на максимум,

вземе да зарежда ваната за къпене,

включи сауната да се нагрява,

вкючи кондишонера на -20

включи всички лампи,

отвори всички врати, прозорци,

хладилникат поръча по интернет хранителни продукти за 100 души за 100 години.....

:w00t: :w00t: :w00t: :w00t:

За модерния дом и модерната държава има един филм, който много харесвам - Бразилия, в него е показано как тоталната автоматизация си върви с тоталния контрол. На човека (главния герой) му се повреди нещо малко и като дойде кабелджията - направо му изтърбуши апартаментчето и го ошашави и после го завъртя една..

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А, мерси. Предпочитам сам да си пълня хладилника. И да не давам нареждане по телефона на тостера си да прати сокоизстисквачката за бира, понеже фризерът е болен...

Отдалечихме се от темата май. Но до тук най-важното, което научих е когато ни дават служебен телефон просто да ползваме собствената си машинка, а ПИН-а и котката ни да не го знае.

.:.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

С развитието и усложняването убавите високотехнологични джунджурии като GSM апарати и компютри се увеличава и възможността притежателите им да бъдат следени, подслушвани и даже контролирани, това исках да кажа.

На мен пин-кодът ми е записан на капака на телефона. Ако някой го открадне да не се мъчи да го разкодирва, а ако някой иска да ме подслушва, ще умре от скука.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Само няколко примера....

При онлине маркетинг, на човек плащат за навъртяните телефони. Затова или трябва да отидеш в един колцентър или не.

Но ако си купиш сим карта клоун на някой действащ абонат, можеш тези 200-300 номера на ден да ги навъртиш на чужда сметка.

Или

Към всеки номер има възможност за два емайла и за месидж бокс. Тези дани струват доста много на черната борса.

Повечето от хората неги ползват, не ги активират. Тръгва наркотик от Афганистан. В един местен бокс оставят съобщение за това и инфо, че следващото къде ще е. В Турция същотото. България, Унгария вече в ЕУ.

Местните власти имат право да подслушват само местни абонати. За чужбина вече се попълват молби, протоколи.....

Тези възможности са основата на световната комуникация на черната борса.

Много алармени системи против кражби работят с помоща на СИМ карти. Ако имаш възможност да проследиш в коя кола, магазин, апартамент е монтирана алармената система, можеш да я блокираш.

И Така На Татък.........:whistling: :whistling: :whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това което рабрах за конкретния софтуер е, че остава резидентен в паметта и работи отзад и не се вижда от стандартния "таск мениджър". Най-лесно в този случай е да се намери (и инсталира) отделен независим "таск мениджър", който да показва истинската картина за работещите процеси под Симбиан ОС ;)

Това е само като идея. Дали има такива не знам :)

Редактирано от hristo_serafimov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Много пъти съм се замислил за това....Самите вируси може би се пишат по поръчка на производителите на антивирусните програми. Точно заради бизнисът....

Представи си един МОДЕРЕН дом където всичко буквално ВСИЧКО се контролира, управлява чрез компютър свързан чрез интернет на моя лаптоп, мобифон. И попадне един вирус, какво ще може да направи....

Включи отоплението на максимум,

вземе да зарежда ваната за къпене,

включи сауната да се нагрява,

вкючи кондишонера на -20

включи всички лампи,

отвори всички врати, прозорци,

хладилникат поръча по интернет хранителни продукти за 100 души за 100 години.....

:w00t: :w00t: :w00t: :w00t:

За сега са измислили вируси, които могат да ти натоварят джажите на компютъра с операции, тъй че да прегреят и компютъра да изгори. Даже тези вируси си имаха име, но в момента не знам къде съм го пъхнал в главата си. :)

С развитието и усложняването убавите високотехнологични джунджурии като GSM апарати и компютри се увеличава и възможността притежателите им да бъдат следени, подслушвани и даже контролирани, това исках да кажа.

Ами то това и сега си е добре развито - по местотегленето с банкова карта се разбира къде сте; по ползваната потребителска карта за супермаркетите се отчита къде сте и какво купувате; по телефонните разговори с кого говорите и от къде. На много ог тези места има и охр. камери, които са един допълнителен бонус за добрата информираност на заинтересованите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За сега са измислили вируси, които могат да ти натоварят джажите на компютъра с операции, тъй че да прегреят и компютъра да изгори. Даже тези вируси си имаха име, но в момента не знам къде съм го пъхнал в главата си. :)

Ами то това и сега си е добре развито - по местотегленето с банкова карта се разбира къде сте; по ползваната потребителска карта за супермаркетите се отчита къде сте и какво купувате; по телефонните разговори с кого говорите и от къде. На много ог тези места има и охр. камери, които са един допълнителен бонус за добрата информираност на заинтересованите.

taka e. predisnijat mi kompjutar taka frakna. biosa izkljuchi ventilatora ha procesora, i bloka pitanie. vsicsko izgorja s izkluchenie ha cd periferata, tv periferiata i hard diskat.....

ako imas instaliran skype chrez nego zaobikaljat virusite stenata.....pri men bese torrenta na decata. nesto pochnaha da iztegljat ot neta kogato pocsnaha problemite. sprajh pc-to no bese veche kasno.....

:post-20645-1121105496: :post-20645-1121105496: :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами то това и сега си е добре развито - по местотегленето с банкова карта се разбира къде сте; по ползваната потребителска карта за супермаркетите се отчита къде сте и какво купувате; по телефонните разговори с кого говорите и от къде. На много ог тези места има и охр. камери, които са един допълнителен бонус за добрата информираност на заинтересованите.

Може да добавиш и записването от интернет доставчика на всичкия трафик и непрекъснато увеличаващите се възможности за съхранение и обработка на информацията. Ще има материал за следващите поколения историци, за да изучат живота ни в детайли. :biggrin:

Обаче според Дейвид Камерън:

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=10234

развитието на технологиите ще доведе до повече свобода и прозрачност на управлението.

(извинете за поредното отклонение от темата за спайуера)

Link to comment
Share on other sites

Млади, неопитни бандюги, по Тошово време с древни технологии се слушаше всичко, за това Радой Ралин написа " и под небосклона 8 милиона микрофона", сега стигат и половината. Тогава само с промяна настройката на радио с УКВ си слушахме милицията, пожарната и т.н.Затова, когато сте решили да нарушите законите- никакви телефони и нетове, никакви записки и записи- обсъждайте предстоящата работа на поляната, като предварително се огледайте и тогава не е сигурно, може партньорчето да ви изпорти, ние сме сред първите по предателства на глава от населението.

Хора като мен, които не правят нищо нередно, не се страхуват от СРС и записи, спят спокойно. Това е по- сигурно от всякякви джаджи и софтуер.:biggrin::smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Млади, неопитни бандюги, по Тошово време с древни технологии се слушаше всичко, за това Радой Ралин написа " и под небосклона 8 милиона микрофона", сега стигат и половината. Тогава само с промяна настройката на радио с УКВ си слушахме милицията, пожарната и т.н.Затова, когато сте решили да нарушите законите- никакви телефони и нетове, никакви записки и записи- обсъждайте предстоящата работа на поляната, като предварително се огледайте и тогава не е сигурно, може партньорчето да ви изпорти, ние сме сред първите по предателства на глава от населението.

Хора като мен, които не правят нищо нередно, не се страхуват от СРС и записи, спят спокойно. Това е по- сигурно от всякякви джаджи и софтуер.:biggrin::smokeing:

Хмммммм, неправел нищо.....

Хмммм, съмнително.....

:sneaky2: :sneaky2: :sneaky2:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Може да добавиш и записването от интернет доставчика на всичкия трафик и непрекъснато увеличаващите се възможности за съхранение и обработка на информацията. Ще има материал за следващите поколения историци, за да изучат живота ни в детайли. :biggrin:

Обаче според Дейвид Камерън:

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=10234

развитието на технологиите ще доведе до повече свобода и прозрачност на управлението.

(извинете за поредното отклонение от темата за спайуера)

точно в англия, се следи, слуша, съхранява и записва най-много, бедна ви е фантазията ...

кво му се връзвате на дейвид камерън ...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Технологиите са си технологии. Винаги могат да доведат до хубави и до недотам хубави неща. Въпрос на приоритети. Нарича се прогрес.

Така, че, вържете му се малко на Камерън. Може и да спечелите ;):)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...