Отиди на
Форум "Наука"

Да обсъдим феномена ОИТ


Recommended Posts

  • Потребител

"Съществуване на ... нещо, означава, че ..."

Това КОЙ го твърди. ТОЙ ли определя какво е съществуване.

Ей тези "дефиниции" са част от догмата. Някой някъде нещо казал и някои го повтарят "за да могат да се разберат". Ето я догмата. Никой не може да дефинира "съществуване", НО Е ПРИЕТО да е едикакво си. Сега се оказа, според малоум, че съществуват само физични обекти. Но ние не "изследваме" с телата си а с мисъл. Кучето нали и то може да гледа стрелки и монитори. Защо камъка не тръгне да изследва, мухата, коня. Т.е. ние изследваме с нещо, което не съществува, защото не взаимодейства. Но в същото време малоум твърди, че изследва (изследователя). >!<

"Наблюдател във физиката не е съзерцател; Апаратурата е наблюдател. Изследователят може само да тълкува видяното, чутото и т.н.- "усетеното" от апаратурата. "

Апаратурата е взаимодействащата част. Тя реагира по някакъв начин. Това не е наблюдение. Не е и усет. Наблюдава само изследователя. ТОЙ е конструирал нещо, което реагира по някакъв начин на друго нещо и по реакцията си прави някакви изводи, Разбира, Осмисля и пр.

Ако сега пришия етикет на някой, че е тъпанар, веднага ще скочи началството. Защо ще скочи, на нещо несъществуващо ли? Някой да е виждал материята да реагира на обида? Да е извадил хим.формула? Емоции. В този форум емоциите са повече от науката, догмата е повече от науката, мога да навляза и да конкретизирам, но ще отнеме много клавиатурно време. Този форум какво е? Материя ли взаимодейства, или наблюдателя, носителя на емоции, чуства, разбиране и пр. А с какво от предните взаимодейства, дали е само с разбиране или има "мааалко" емоции и чуства?

Изобилства от некоректни и безхаберни (неосъзнати) изкази. Да пишем осъзнато, означава да осъзнаваме смисъла на думата, която ползваме. А не да пишем едно, ама после да излезе, че сме искали друго да напишем.

"не отговаря на реални представи..."

Аз за представометър не съм чувал.

Та мисълта ми бе,

че не може от представа за съществуване само на физ.свят, да се изведе съществуването на мисъл, представа, наблюдение и пр. А с това човека се приравнява само на материя. Параметрите, които регистрираме може да са реакции на нещо си, но те не са мисъл и представа. Макар че някой може да има и обратната представа. Представата е свързване на абстракции в определена логика. Т.е. свързването на реакциите на мозъка като физ."машина" с мислене, чуства, емоции, представи и пр. е само нашето обяснение на нещата, така си мислим че са. Но може и да не са. А изключенията, които не ни се връзват на представите, феномените, смело слагаме в друга категория, затваряме си очите и ... ето ни, имаме хубава и спретната, "непоклатима", "научна" представа.

Нещо ... не си доволен от методите на науката?..Нормално е за ... пара-претенции за паралелно съществуване на алтернативи :biggrin:

Това КОЙ го твърди. ТОЙ ли определя какво е съществуване.

Ей тези "дефиниции" са част от догмата. Някой някъде нещо казал и някои го повтарят "за да могат да се разберат". Ето я догмата. Никой не може да дефинира "съществуване", НО Е ПРИЕТО да е едикакво си. Сега се оказа, според малоум, че съществуват само физични обекти. Но ние не "изследваме" с телата си а с мисъл. Кучето нали и то може да гледа стрелки и монитори. Защо камъка не тръгне да изследва, мухата, коня. Т.е. ние изследваме с нещо, което не съществува, защото не взаимодейства. Но в същото време малоум твърди, че изследва (изследователя). >!<

Взаимодействието е в основата на науката физика: известни са четири вида взаимодействия, а има и Пето взаимодействие, което съм разкрил в хипотеза.

Разбира се, че съществуват само физични обекти (това е в принципите на науката: наличие на обект на изследване и методика, възприета от занимаващите се с наука). Експериментът е решаващ за потвърждаване на истинност на ... твърдения, разни. Биха били "догма", ако няма експериментално потвърждение; ама има! Ако не са ти известни тези потвърждения, това не означава, че не са правилни.

Изследват се явления. Разкриват се закономерности и свойства, предизвикващи тези явления. Търси се на каква същност се дължат.

Така се стига до закони - природни закони, а не до догми.

Мисленето с абстрактни образи не е "фотография" на видяното, а отношение на видяно към "мисля си, че е еди кво си!"- т.е., комбиниран абстрактен образ, в зависимост от интелекта на субекта. Несъответствието на реалното към абстрактния образ се коригира с редица разнообразни експерименти за установяване на истинност... Чак тогава се пише в учебниците: "Установено е ..."; "Доказано е ..." и т.н.

Та мисълта ми бе,

че не може от представа за съществуване само на физ.свят, да се изведе съществуването на мисъл, представа, наблюдение и пр.

Напротив - колкото и да съм "никой" за теб - това съм направил: от съществуването само на материален свят (полева и вещева форма на материята), посредством еволюцията на неживата природа да се достига до жива и съответно: еволюция и на живата природа, та да стигне до високо-организираната материя, наречена от нас Главен мозък при Човек. Вече съм го показвал в други теми (философия и др. клубове). :vertag:

Главният мозък представлява самообучаващ се био-компютър и се подчинява на всички природни закони:biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 206
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

^ ти направо разби :D

"бягство от действителността, реалността", но поне да кажат какво са те, защото физици, химици и други учени още не могат да опознаят реалността... и така от хиляди години комай? :)

Няма сънно разстройство. Има сетивност, сетиво. Строго разграничавам сънуване от ОИТ, написах го и го описах, доколкото е възможно, разбира се. Кошмари, мокри сънища, абстрактни сънища - има от всичко. Но те не са предходени или съпроводени от феномените, които описах накратко:

· тръпки в гръбначния стълб (усещане за драскане)

· долавяне на звукове (например автомобили, говор на хора, особена зрителна сетивност за материята на околните предмети - сякаш са "изкуствени и безплътни", но ясно дефинирани)

· усещане за чуждо присъствие, сякаш някой те наблюдава

· каталептичен етап, в който усещаш границите на тялото си (не можеш да се движиш, защото си отделен, но не и извън все още) и как сякаш "плаваш" в него

· излизане - съзнанието определя цяла нова сетивност, осезателна, зрителна, слухова...

· винаги има непрестанна и моментална "връзка" с тялото - реално си свързан отвсякъде с тялото си (аз предпочитам да му казвам спирален поток - фундаменталното проявление на Духа в тримерното пространство и времето съответно)

Винаги след ОИТ се събуждам в прекрасно отпочинало състояние, дори безпричинно щастлив, ако може да се определи така. Просто съм свеж. За никакво нарушение на съня не може да става и дума, изобщо няма причина да се счита за такова. :)

Всеки човек го преживява, но малко пазят СПОМЕН за такова състояние. Защо? Защото Егото е 99% от това, с което се дефинираме през будното си състояние (2/3 от живота!).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

.... И за да се разглежда ОИТ, е необходимо да се приеме съществуването на нещо повече от физически свят.

Значи трябва да се повярва . А защо да приемам на вяра неща, които могат да се обяснят рационално с известни на науката феномени?

Защото не е вярно, че:

...физици, химици и други учени още не могат да опознаят реалността... и така от хиляди години комай? :)

.....

Реалността е опозната , разбира се не изцяло, но има много явления - психологични, медицински, физични, които са опознати от науката. Например, движението по спирала, завихрянето във флуиди, но трябва за това човек да се поинтересува преди да отсече - науката нищо не е открила, а аз имам няколко сетива в повече.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Взаимодействието е в основата на науката физика: известни са четири вида взаимодействия, а има и Пето взаимодействие, което съм разкрил в хипотеза.

А към кое от тези четири-пет:biggrin: вида взаимодействия ще причислиш например телепатията? Нея как ще обясниш чрез хипотезата си? Като просто заявиш, че нЕма такова нещо, нали?:crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това са неща, които не може всеки да повярва, необходимо е да ти е минало през главата за да знаеш, че го има. Както казваше един познат, "Като си видиш ушите без огледало тогава разбираш за какво става въпрос".

Тя за това темата е за преживели те го.

Но поради липса на множество такива на форумно ниво пиша и аз нищо, че не съм от преживелите го. Но поне познавам такива.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Интересно, че преживелите го са все любители на паранауката и конспирацията. Това е първото, което поражда дълбоки съмнения в реалното съществуване на въпросния феномен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е аз не бях любител на такива работи, и не се бях интересувал, докато не ми попадна книга на Робърт Монро. Да си кажа чесно беше интересно но не прочетох повече от 40 страници, колкото да разбера за странното трептене. Когато по време на сънна пареза се опитах да чуя звука който се опитвах да усиля но не можех, защото дишането ми пречеше (по време на сънна пареза нямаше подобна пречка) почувствах трептенето. След това потърсих метода на Робърт Монро за предизвикаване на трептенето и се оказа че го придизвикват със същия подобен звук.Това лично за мен е 100% доказателство, че не ми е внушено от някой друг. За теб както се изрази един форумец, дори да бръкнеш в раните на Исус няма да повярваш ;)

Адхок последното което беше що годе ОИТ, беше много странно, защото визуалното впечатление и осезателното бяха разделени по място. Зрителното ме наблюдаваше докато спя и не можех да се откъсна от себе си а сезателното щъкаше по варената мазилка. И по лицата на спящи хора. Объркан съм.

Още не съм си изградил ясно обяснение какво са ОИТ и ОС. Дали не са прекалено близки по същност. Днес докато спах, осъзнах че времето тече прекалено бързо при сънуване.така една нощ може да ни се сторят 10 сек. но при ОС и ОИТ мисля че скороста се запазва дори може да се увеличи, така реалните 10 сек. може да станат един ден ..

Поздрави

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

.... За теб както се изрази един форумец, дори да бръкнеш в раните на Исус няма да повярваш ;)

.....

Поздрави

Не че е много удачно сравнението, но при Исус има много повече рационални доводи за съществуване, отколкото при ОИТ. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Като гледам рационален е синоним на разумен а разумен:

"Разум (на латински: ratio) означава способност за логическо и абстрактно мислене. С други думи разумът е способността за обобщаване и осмисляне на общите закономерности. Проявява се като колективно свойство на интелекта и съзнанието и е тясно свързан с мисленето, въображението, паметта, емоционалността и волята."

(директно от уикипедия) ми да ти кажа ОИТ мисля че е достойно да бъде наречено разумно, както което и да е друго .. само като изключим общоприети :D може да заменим с широко приети :P

Защото общоприето е било и това че нещата просто стават, и мухите просто се пръкват от нищото, докато не пробвали да похлупят парче месо с похлупак :D ...

Редактирано от aleksandar
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Интересно, че преживелите го са все любители на паранауката и конспирацията. Това е първото, което поражда дълбоки съмнения в реалното съществуване на въпросния феномен.

Да ти кажа и ти ако го преживееш ще станеш техен любител.

Даже място няма да си намериш докато не изчетеш завидно количество литература в търсене на отговори :)

Аз не съм го преживял и не мога да твърдя, че такова нещо има.

Но него и отричам.

Не мога да съм съдник само заради незнанието си.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Както и да е. Нека камъка да еволюира и накрая да става главен мозък.

Темата бе за ОИТ. И за да се разглежда ОИТ, е необходимо да се приеме съществуването на нещо повече от физически свят.

Да, камъкът еволюира, например до пиезокристал; ама това са го открили учените. Интересното е, че този "камък" показва зависимост от електромагнитните полета и отреагира по МЕХАНИЧЕН начин. И обратното: при механични промени дава полета. Първа стъпка за управление и регулация на механични колебания с полета.

Понеже търсехте научни доводи за ОИТ, затова се обадих.

Да допълня: Мозъчните клетки са също кристалоподобни структури изградени от белтъчни макромолекули (имат почти пирамидална форма) и провеждат полета по строго определени повърхнини - това също е възможност за регулация и възможност за управление. Изцяло е застъпена ОВ (обратна връзка) при реагиране, след справка с ген-информацията. Гл. мозък работи при постоянна Т. И сработва защита (поведение, път на реакция-акция) след като отчете отклонение от нея.

И, Човек не мисли с мозъчните си клетки - те са заети да поддържат целостта на организма - работят на 100% щом има дразнител.

Мислите (паметта за тях, за създаване на абстрактни образи) са в гънките на кората на Гл. мозък- във вид на стоящи вълнички.

Чрез промяна налягането на ликвора ги дразним механично и те произвеждат ЕМВ, които затворени в цикъл, оформят АБСТРАКТЕН образ. Естествено, на голям обем променяме налягането и затова, освен "търсен" образ се дразнят и други. Така се достига до загуби, които покачват Т на мозъка и еволюционно той си е изградил защита - алфа, бета и не знам кви си вълни (дълги, в сравнение с тези на образите, съизмерими с големината на обвивките) - нуждае се от СЪН. Почивка.

По време на почивката се преподреждат стоящите вълнички за премахване на високата Т - намират им се точно местата по дължина на вълна пак в гънките - така се освобождава ново място за нова временна памет, пристигаща от сетива. Ако ни събудят по време на преподреждане - казваме, че сме сънували - не е задължително преподреждането да е в логическа връзка с време и място на преживяно.

Ако ни събудят във време, в което няма преподреждане - казваме - не сме сънували.

Ясно е, че ако човек целенасочено се опитва да промени това - ще трябва да си носи последствията на ненормалното съществуване на организма му. В този смисъл - не е безопасно волево изкривяване на нормалната работа на мозъка.

...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, и аз мисля, че е вредно волево да се нарушава естествения ход на съня. Човек има нужда да спи по нормлния начин за да функцонира на следващия ден мозъка му нормално, а не да затъва във фантасмагории.

Като гледам рационален е синоним на разумен а разумен:

"Разум (на латински: ratio) означава способност за логическо и абстрактно мислене. С други думи разумът е способността за обобщаване и осмисляне на общите закономерности. Проявява се като колективно свойство на интелекта и съзнанието и е тясно свързан с мисленето, въображението, паметта, емоционалността и волята."

(директно от уикипедия) ми да ти кажа ОИТ мисля че е достойно да бъде наречено разумно, както което и да е друго .. само като изключим общоприети :D може да заменим с широко приети :P

Защото общоприето е било и това че нещата просто стават, и мухите просто се пръкват от нищото, докато не пробвали да похлупят парче месо с похлупак :D ...

В текста става дума за общи в смисъл отнасящи се за повече обекти, а не общоприети закономерности.

Иначе идеята за прескачане от синоним на синоним ми хареса: Тъй като ОИТ е разумно нещо според теб, а разум е синоним на мисъл, значи ОИТ е нещо мисловно, което се случва само в мислите на някои хора с богата фантазия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

На скептиците тук бих им препоръчал да се запознаят с феномени или техни вариации като:

хипноза -> авто-хипноза

медитация -> молитва

каталепсия -> "буден сън" му казват някои, макар че спане и сънуване са различни неща, трябва да е "будно спане" или волевата му форма -> сомнамбулизъм

Искам да подчертая, че под "да се запознаят" нямам предвид да прочет в Wikipedia какво официално се разбира от медицината и психиатрията под тези феномени. Те нищо не знаят. Фройд е подочул нещичко и му се е щяло да разбере какво е, но за беда впуска егото си в такива откровени дивотии, което е отделна тема.

И нека е ясно, че аз нито ставам по времем на сън и да сомнамбулствам, нито имам представа защо сънувам разни образи и сценки, но имам ясна представа когато усещам определени състояния на мисълта, с ясното съзнание, че тялото ми си спи или е в дълбока автохипноза.

Някой по-горе каза, че трябва да се преживее, за да се разбере. Аз го уточних с това, да имаш спомен... в будно его-състояние. Е, казах и защо душата и егото обикновено са в разрив едно с друго и това е така, защото "будния" ни, "реален" живот е пълен с абсурдщини от социално-битово естество. Да не споменавам конкретните самодефиниращи егото елементи, като се почне от събуждането, и се стигне до заспиването вечер.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мила Дорис,

имаш 4-5 пуснати теми, и в никоя от тях не споделяш твоя идея, виждане, обяснение. Да обясниш защо мислиш така и така...

Що не вземеш да си пуснеш една.

Пък и този раздел май не е за хора с бедна фантазия :)

Това е пример как се стига до неверни твърдения, когато има некомпетентност по отношение на коментирания обект.

......

Някой по-горе каза, че трябва да се преживее, за да се разбере. ....

Не мисля, че е задължително да преживееш нещо, за да го разбереш. Даже понякога е крайно нежелателно да си го преживял. Например, докторът - психиатър не е длъжен да се е изпадал в шизофрения за да се каже, че я разбира и може да я лекува. А и да не си доктор е полезно да разбираш дотолкова, че да можеш да различиш хора страдащи от това заболяване.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"Тъй като ОИТ е разумно нещо според теб, а разум е синоним на мисъл, значи ОИТ е нещо мисловно, което се случва само в мислите на някои хора с богата фантазия."

Ти например дали си мислиш че без да мислиш можеш да възприемеш нещо от света? Мисленето е задължително. В това подкрепям горния цитат. Че се случва само в мислите на някои хора с богата фантазия, и това е така. Но има съществена разлика, тези мисли са породени от реални обекти структури или както го искаш наречи, там се различава от фантазията. ;)

"Например, докторът - психиатър не е длъжен да се е изпадал в шизофрения за да се каже, че я разбира и може да я лекува." Кой може да лекува шизофрения ? Мислех че само се подтиска.

Пък и тази тема е за преживелите го, не за убеждаване на непреживелите го ...

Та адхок какво ще кажеш за раздвояването на възприятието ?

Редактирано от aleksandar
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Едини я от познатите ми, го е преживял без да е мисловно, спъване и падане, докато тялото падне вече се е виждал от горе и се е гледал и не е искал да се връща в тялото си, което лежало безжизнено малко след това се е върнал в тялото си и повече никога не говори за това.

Та това е процес който нито е осмислен нито желан, просто случил се.

Имам познати, които са го преживели поради тяхното си желание. Т.е съзнателно достигане до това състояние. Т.е различни видове, ако мога така да ги нарека.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Та адхок какво ще кажеш за раздвояването на възприятието?

Аз го споменах вече, че не го определям като раздвояване на възприятие, а като съвсем различно сетиво. Сега дали ще му кажеш шесто или семдо чувство, няма значение. От дистанцията на времето и различните ми състояния в това сетиво, смея да твърдя, че то е идентично (или поне следващите са негови основни градивни елементи) с така наречените:

· авто-хипноза -> медитация (молитва) -> ОИТ -> телепатия -> телекинеза -> дори и телепортация (не само на съзнание-сетивото = remote view, но и преместване на материята в състояние на енергия и обратно)

Последните две или три могат да се разглеждат само като изключително високо развитие на Съзнанието и осъзнаване на това що е време, материя-енергия, пространство. На този етап ще трябва се да приемем и етапа ни на развитие и да ги третираме с подобните им, сиреч - технологично, инструментариумно и био-химично.

Убеден съм, че това има и много общо с Диметилтриптаминът - веществото което Хипофизата отделя в мозъка по време на сън - веществото, което е в множество живи организми: флора и фауна и което е забранено в Листата на Опасните Наркотици категория I. Що за идиотия? Все едно да забранят водата или хемоглобина?! Всички (най-вече преди и по време на сън) сме в графа "притежатели на опасен наркотик", макар и с уточнението, че е за лично ползване, което не е смекчаващо вината обстоятелство или пък да е разрешено, при условие, че ДМТ е в категория I на забранените субстанции.

В индианските шамански практики, ползвани с векове, даже хилядолетия, се правят редица церомонии, отварата съдържаща концентрация на ДМТ се пие на етапи, на интервали протичат и Осъзнаванията. Първоначално съпроводени със страховете, противоборството на Егото с Душата и Духа като цяло. Има филми - поинтересувайте се. Аз самия направих толкова ясна верига от свързани елементи за този процес, че ще ми отнеме дни да пиша, как и защо.

Някой не иска да знаете какво всъщност сте, като човеци, вид, съществуване. Набива ни се в главите, че сме ма-алко по-умни маймуни и че трябва да разбираме социалния строй, икономическия, финансовия (така де, да им се подчиняваме!, малко ги разбират наистина) и още цял низ от глупостите на съвремения човек.

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Едини я от познатите ми, го е преживял без да е мисловно, спъване и падане, докато тялото падне вече се е виждал от горе и се е гледал и не е искал да се връща в тялото си, което лежало безжизнено малко след това се е върнал в тялото си и повече никога не говори за това.

Та това е процес който нито е осмислен нито желан, просто случил се.

Имам познати, които са го преживели поради тяхното си желание. Т.е съзнателно достигане до това състояние. Т.е различни видове, ако мога така да ги нарека.

А ти задаваш ли си въпроса как се е видял отгоре, като очите му са били на пода? В реалния процес на виждане има сигнал от сетивния орган - окото, който се обработва от мозъка. Има обаче и фалшив процес на виждане - халюцинация или сън, при който образът се генерира само от мозъка и няма връзка с реалността.

Наркотик или травма наистина могат да са причина за въображаем ОИТ и тук няма нищо ново, а е старо хиляди години.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А ти задаваш ли си въпроса как се е видял отгоре, като очите му са били на пода? В реалния процес на виждане има сигнал от сетивния орган - окото, който се обработва от мозъка. Има обаче и фалшив процес на виждане - халюцинация или сън, при който образът се генерира само от мозъка и няма връзка с реалността.

Наркотик или травма наистина могат да са причина за въображаем ОИТ и тук няма нищо ново, а е старо хиляди години.

Е, ако очите му бяха нагоре , щеше да се види с тях ли ?

То да не е пред огледало.

Става въпрос за отделяне от тялото и виждане.

Тука вече вижда 3 тото око. На частта от теб която не е вече в тяло. наречена Душа-Дух може би, защото е живо и тялото е по-редно Душа.

Нали за това споменах по-рано за " Като си видиш ушите без огледало"

Тези които си стоят в спалнята и медитират и се разхождат до Рим да речем как виждат там? да не би с органа Око?

Нежелая да задълбавам защото аз не съм изживял това и е възможно да има нещо грешно в мислите ми.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз съм малко резервиран към самото понятия в частта му "(Опитност) Извън (Тялото)". Според мен, не е извън, а е контакт, свързване с частта от реалността, която няма никаква зависимост от материалното и времето, а с едно "място", където има нещо като преход, някои може и да му казват хипер-пространство, няма никакво значение. Място на Съзнанието по принцип, но моля ви не го бъркайте с това на мислещото Его, будния човек, дефиниран с материалното си тяло или мнението на и присъствието сред околните егота. За това Его Съзнанието се дефинира като Под-съзнание, авто-хипноза по процес на осъществяване и прочие.

Хипнозата от своя страна е много бегъл досег на Егото, личното и това на хипнотизатора, към Съзнанието на хипнотизирания. Там се борави с най-първичните спомени на Съзнанието, в което човърка егото: всеки един преживян момент се пази в Съзнанието, но само важното за Егото в съответния момент на будно мислене, бива използван пак от това его. Паметта и достъпа до нея от Егото са също част от картинката, но са форма на много, много слаба медитация. "Чакай да си спомня..." е много ясен израз. "Какво да чакам..." и просто Егото прави къде успешни, къде не опити да самопринуди медитативно състояние (адски бегло).

Doris,

тези дефиниции не работят. Мозъка нищо не генерира, причината е Движещаото Намерение на Душата да изпитва материален живот и да трупа спомени, впечатления. Съня е форма на въжделена реализация на Егото, страхове, тревоги, желания и куп други терзания от всякакво естество. Съновните образи са точно такива съчетания, но ОИТ няма нищо общо. То е сетиво. Давам пример със слепци по рождение и някой прогледнал с очите си, в опит да им обясни на другите какво са цветовете и как ги вижда с очите, дори и да им показва и докосва техните очи, уверявайки ги, че с тях вижда цветовете. "Фантасмагории, илюзии... " биха отсекли тез първите и толкоз. А онзи прогледналия би казал, оооо и ако сложите ето това, леле... вижда се чак в Космоса, световете на галактиките... "Ти си откачил с тия технологични наркотици!", казват слепците и толкоз. За тях светове няма. Само пример давам, не искам слепите хора да се чувстват обидени или пък неспособни в нещо.

Откакто я има фармацията и т.нар. съвремена медицина... може би 200 г. максимум... даже май по-вероятно 100 г. няма широки изследвания и изучаване на Хипофизата... само описание какво върши и че може да се ползва за датчик за откриване на тумори в мозъка по степента на отместването ѝ. Браво!

Напълно съм убеден, че някои хора знаят много добре за какво става въпрос, но това е толкова силно средство за влияние, че пазенето и отричането му в някои общества е строго изпълнявано и дори официално забранявано, сакън някой да не усети какво още може мисълта му, така де... и тялото му.

Всеки божи ден някой се опитва да формира желанията ви, стремежите ви, да ви формира по неговия модел на вписване в обществото, без да ви търси мнението по едни или други въпроси. Който трябва - той си знае и няма причина да го разкрива.

Много от т.нар шизофрении са получени поради невнимание и предаденост на Душата спрямо тялото, дали заради несгоди в моментния живот като Егото Х или поради други фактори от "стресов" характер. Различни хора сме. Тогава се намесват някои други Съзнания и "се наместват" в тялото на отслабената Душа, безразлична към егото си в настоящ момент. Това не е смърт, а безинтерес или нежелание на Душата, докато Егото си продължава телесен път. Такива хора са шизофреници или раздвоени личности, поняког аи повече раздвоени.

Сигурно повечето психиатри ще ги учуди твърдението ми, че няколко различни Егота на една и съща Душа, могат да се приплетат в моментното тяло Х, пак поради някакви чисто субективни фактори (обикновено интензивни емоционални преживявания, имащи най-голям почерк върху спомените и съзнанието). Така един шизофреник може и да е проява на различни его-прераждания на същата Душа, с техния тогавашен характер, спомени, действия, усещане за тялото (тогавашно спрямо сегашно, заради което противоречие, често поли-шизофреници могат да изглеждат телесно по различен начин, макар тялото да е едно и също Х в момента).

Някой спомена по-горе, че основен, неотменим и дори аксиоматичен, догматичен и какъвто и друг да се нарече елемент е съществуването на Душата.

Аз споменах за нейния материален подпис върху главата по косата, но това е само видимия елемент, толкова добре скрит, щото е пред очите на всички, спрямо другия пред нас.

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е, ако очите му бяха нагоре , щеше да се види с тях ли ?

То да не е пред огледало.

Става въпрос за отделяне от тялото и виждане.

Тука вече вижда 3 тото око. На частта от теб която не е вече в тяло. наречена Душа-Дух може би, защото е живо и тялото е по-редно Душа.

Нали за това споменах по-рано за " Като си видиш ушите без огледало"

Тези които си стоят в спалнята и медитират и се разхождат до Рим да речем как виждат там? да не би с органа Око?

Нежелая да задълбавам защото аз не съм изживял това и е възможно да има нещо грешно в мислите ми.

Да предположим, че има невидима душа с невидимо око, която може да се отделя от тялото и да скита невидима насам-натам. Това око обаче би трябвало да е различно от телесните човешки очи. Най-малкото, защото е невидимо, то би трябвало да регистрира не видимата светлина, а нещо друго. Ако регистрираше видимата светлина, то би трябвало да поглъща част от нея, т.е. да е видимо.

Би трябвало видяното от това друго око да изглежда различно, както видяното от пеперудата е рачлично, в друг спектър от видяното от човека.

Обаче в разказите за ОИТ описват видяното точно така, както ако го бяхме видели с обикновени телесни очи. От тук също може да се направи извод, че видяното е въображаемо, сън или халюцинация.

Doris,

тези дефиниции не работят. Мозъка нищо не генерира, ............

Някой спомена по-горе, че основен, неотменим и дори аксиоматичен, догматичен и какъвто и друг да се нарече елемент е съществуването на Душата.

Аз споменах за нейния материален подпис върху главата по косата, но това е само видимия елемент, толкова добре скрит, щото е пред очите на всички, спрямо другия пред нас.

:)

Моят генерира. Даже имам запис на алфа вълните му.

И подпис в косата нямам - пратих ти даже снимка, да видиш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Както казах не желая задъбаване защото не съм преживял това за да коментирам, а само ще предам чуждо знание (например на Ведите и други) Пък ви е си мислете как се обяснява това и с какво се вижда.

Ние имаме орган Око, сетиво което предава видяното и Мисълта ( в ума) където се "доставя" видяното.

т.е. орган, сетиво мисъл.

Обаче пътуването може да е мисловно или интелектуално.

При мисловно, пътуваме с ума, но без органа и сетивото, само мисълта.

При интелектуалното се пътува пак с ума, но само с интелекта (това при вариант, че не сме в будно състояние или сънуваме) ако сме будни има мисъл или мисловно пътуване. Примерно сън без сънища или медитация

Сега имам въпрос с какво виждаме съня когато сънуваме, а сме със затворени очи?

Вероятно това ще ви даде решение и на въпроса, как се вижда при пътуване извън тялото.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

^ Недей, че сега ще почнат едни носенета на вода през девет кладенеца от десети. Фантазирането и представата, по спомени, спомняне или желания за нещо, са изключително първична форма на мнима медитация. Те се инициират от Егото, също както и всички сънища. ОИТ няма нищо общо.

Ще се опитам да ги разгранича за пореден път:

· нека сме в стаята си (офиса, дневната), седнали на стол и гледаме с реалните си очи обстановката около нас, всичко е нормално, гледаме всичко, но виждаме само това, което ни интересува (интерес за Егото Х)

· нека затворим очи и да мислим какво би се виждало в стаята отново -> идва ред на спомена, само че той, колкото и достоверен да се представя е имал отражение в предишен момент от време и ние никога няма да отчетем в този спомен, например ако след затварянето на очите ни някоя хлебарка, се изтъпани насред бюрото... и тук идва ред на фантазията... макр, че не сме видели хлебарка, що пък да не я видим в спомените си за стаята преди малко, виждали сме и хлебарки къде ли не, всичко е ясно, образът е спомен, нереален

· нека сега започнем дихателна дисциплина и наченем медитацията си, трябва да осъществим такава вибрационна фаза на мисълта, че спомена за реалното и този за въображаемото (фантазията), да се възприемат без фактора време да оказва влияние (тук е смисъла на това, че по време на сън не усещаме реално течащото време, а просто се събуждаме на другата сутрин, сякаш просто за миг сме затворили очи), това е форма на заспиване и сънуване, отново всичко е нормално и всеки го е получавал

· нека обаче наченем и друг вид вибрационна медитативна (авто-хипнотична) фаза, тази в която и времето и пространството имат значение... е те това е ОИТ, обаче той не се ограничава до движение на мислъта, така както би се движело материалното тяло... о, не... съвсем не, тялото си "спи", него го няма има само мисъл, която регистрира и времето и пространството, но не зависи от тях, защото не е в оковите на тялото и неговото Его, способност за движение, скорост и т.н. все зависими от време и пространство физични характеристики и елементи!

Е те това е ОИТ. :)

И конкретно при мен къде е проблема... Еми много ясно, в липсата на оковите на тялото. Мисълта е толкова "бърза", че буквално всяко намерение няма прегради, нито от материята, нито от скорост, нито дори от времето като физична характеристика, но това вече са неща за много напреднали или такъв род индивиди, които могат да контролират процеса... аз все още съм прохождащ.

Редактирано от adXok
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И да и не, обяснявам го с реалните налични средства. Духа и в частност Душата не може да изпитва границите на материята. Аз самия съм го забелязвал в ОИТ, материята е като... бе не ми се ще да казвам, че е като паяжина (щото паяжината е доста здрава материя, разглеждана самостоятелно), но си е като паяжина, която обаче не разкъсваш, а просто само я осъзнаваш, ама не изпитваш границите ѝ.

Аз сравнявам ОИТ със сетиво, но то е далеч от такова, защото няма материална проводимост в него.

Можеш да влияеш на тялото си, най-вече на флуидите, но съм в много начален етап, а съм убеден, че може да се влияе и на самата материя, но това вече ми е в сферата на фантастиката.

Редактирано от adXok
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според книгите

В последното описание което направи (когато тялото спи и няма сън) махни Мисълта и Егото, тогава и двете са в покой (е не на 100%), има само интелект.

А той не контактува със сетивата. Та не би трябвало да го сравняваш като сетиво.

Защото всеки сетивен процес е свързан с възприемане от органа и изпращане до мисълта (мисълта командва всички сетива и органи) и от там интелекта сравнява това което сме усетили с базата ни знания, кисело, люто, топло, студено, каквото сме възприели за тях.

В другия случай, директно интелекта анализира събитието няма орган, сетиво, мисъл.

то и без това тогава няма орган на зрението. Интелекта възприема. (но участвам минимално и мисълта и Егото-другите 2 съставки на Ума)

Когато си в съзнание обаче ги има и има мисъл.

Казвам го да помогна да разграничиш нещата за себе си. От това което съм чел по случая.

Всъщност самото пътуване е вид разширяване на съзнанието Ум, а не, че Ума напуска на тялото

Просто започва да възприема различни неща и по-различен начин.

Дано ме разбра. :)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...