Отиди на
Форум "Наука"

Да обсъдим феномена ОИТ


Recommended Posts

  • Потребител

Не е трудно да се види, че има връзка между ОИТ и нетрадиционните, паранаучни теории. Въпросът е пряка ли е тя или косвена, тоест от някоя паранаучна теория ли е дошла идеята за ОИТ, или някои особености на характера на част от изповядващите паранаука са ги отвели до ОИТ.

Логичността не е абсолютен кртерий за истинност, такива са самореалните факти, но логиката може да ни подскаже къде да търсим истината.

Ако ОИТ означава отключнане на ново сетиво - трето око с или без пътуване извън тялото, логично би било това ново сетиво да възприема света по различен начин , да доставя различна информация, защо при ОИТ това не се случва? Къде ви е тази информация? Защо не сте открили нещо непознато или скрито за простите и посредствени хораТова ми беше един от въпросите.

Питаш дали има бръзка пара наука и ОИТ. Ще дам 3 примера с които съм запознат.

1. Робър Монро - работил е водещ в радиопредаване, не се е занимавал с научни дейности и т.н.

Започва да преживява странни работи в напреднала възраст, нонсултира се с психолози и учени, които го съветват да продълви и заедно са изследвали явленията които му се случват, разработват метот по които обучават 10-20 кандидата от различни свери на обществото учители брокери и т.н. да изпадат в ОИТ. Според тяхните опити,100% са доказали че придобиват не пряко сетивна информация. Примерно той е в едната стая трябва да влезе чрез ОИТ в другата и да види какво са оставили там. (три книги)

2. Карлос Кастанеда - Антрополог, няма интереси към паранаукатам изучавал мексиканските племена, и с интерес към халюциногенни разстения които мексиканците използват за ритуали. Учи се от мексикански нагуал (жрец или както е там) кото едва ли се е занимавал с паранаука. Преживяванията на Карлос Кастанеда са средно между сънуване и ОИТ. Там можеш да откриеш товно това твое умозрение, че нещата погледнати през твоите си очи са различни, в което си права (поне според мен).(~9 книги)

3. Румен Чорбаджийски - не се е занимавал паранауки и индийски ученияно започва да учи индийските учения когато случайно му попада такава книга а неговите приятели не чаткат нищо за разлика от него.(2 книги 3-та на път)

Тези тримата досега поне с които съм се запознал, говорят за едно и също по различни начини. И тримата не са се занимавали с паранауки.

Румен е този който се уповава на широк кръг учения, дори на почти изчезнали вече, като проследява пречупването на информацията през времето (чистно матерялно, да не си помислиш нещо фантасмагорично от тоя израз).

Карлос борави с информация самостоятелно придобита чрез преживявания на кръг хора, кото са живяли в мексико през миналите хилядолетия.

Монро разказва за собствените си преживявания.Но далеч не са за подценяване.

Ако питаш има ли връзка паранаука-ОИТ има, но тя не е в следствие на убеждаването в нещо.ОИТ не е в следствие на паранауката, но е възможно да е обратното(лично мнение).

Нека направя един опит с теб, да ти покажа ограничението.

Утре седни някаде за пет минути, и се загледай в синевата на небето не в точка а предимно с периферното си зрени, като се питаш дали цвета е хомогенен. Ако забележиш че не е запитай се защо не е ? и се вглеждай внимателно. Правил съм този опит 3-4 пъти с различни хора, и винаги казват едно и също. Да видим при теб как е ;)

Редактирано от aleksandar
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 206
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

Няма нужда да чакам до утре и сега виждам как небето е по-светло близо до хоризонта и по-синьо в зенита.

green-farm-and-blue-sky.jpg

За това си има научно обяснение. Може би има и ОИТ обяснение.

Виждам, че ОИТ си има и теория, май самата ОИТ е паранаука. :doh:

Твърде възможно е както казваш идеята за ОИТ да е причина и за други паранауки, защото виждам, че привържениците на ОИТ не се задоволяват само с него, а са готови да преобърнат цялата наука.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Явно предварителната нагласа че можеш да намери напълно логично обяснение замъглява безпристрасноста ти...

Ето горе доло каде да гледаш.

Казах че трябва да гледаш с периферно зрение, но не значи че не е нещо конкретно.

Виждам, че ОИТ си има и теория, май самата ОИТ е паранаука. :doh:

Не следиш какво ти казах:

Нека направя един опит с теб, да ти покажа ограничението.

Това е опит единствено и само да покажа дадено ограничение на теб, не да ти покажа нещо от ОИТ. Далеч не ...

post-7200-052734500 1315763299_thumb.jpg

Редактирано от aleksandar
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Виждам, че полека-лека всички започвате да осъзнавате, че опитност в смисъл излизане извън тялото няма, което е похвално.

Всъщност има.

Това което излиза се нарича мисъл-форма, без значение мисълта ли е възприемаща или интелекта. (иначе е по правилно интелект-форма при 2 рия възприемащ, но така са го нарекли.)

Та не знам, какво си мислиш, че си (имам предвид само материя), нали не смяташ че ти си - тялото ти.

Ти може и да си в черно и в бяло тяло, пак си ти и разсъждаваш като ти. Посто виждаш друг в огледалото.

Това като добавка, да не кажеш, че това мисъл-форма е кой знае колко нищожно.

Редактирано от miroki
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

sirius, направи отличен очерк на нормалната човешка (научно-образована) реакция. Защо обаче такава съществува? Ще кажа кратко и ясно: заради изваждане Егото на първи план. Великия Архимед, великия Нютон, великия Айнщайн, Хокинг... е, айде стига вече. Идеите на всеки от тях са били и неприемани в някакъв идеен, начален етап, че дори и в завършен като теория. Но това не е важно. КОето е по важно и тъжно е, че има техни последователи, които до такава степен нямат лично виждане по разискваните и засегнатите неща в теории и идеи, че буквално зазубрят и повтарят до болка известни факти, на хора, които се опитват да имат нови идеи и да движат нещата, но разбира се пак се опира до Егото в един момент.

Много хора предполагат, че Его е едва ли не егоизъм, някаква форма на нарцисизъм и изобщо нещо снобско и нежелано. Не е така. Егото е част от реалностТа (не обичам тези двойни Т-та... ето, видяхте ли... Егото в мен проговори) на човешката природа. То винаги се изживява като господар на реалността... познатата, използваемата, материалната най-вече поради последните две причини.

Егото у нас се утвърждава още от люлката, възпитанието, приетия нормален ход на нещата. На йота не сме мръднали духовно от първобитния човек. Тогавашните тояги и камъни сега са автомати и бомби. Тогавашните коне и добитък сега са автомобили, мотори. Дрънкулките са си същите, диаманти, огърлици... ама живота им да зависи от това, такива хора не могат да кажат за какво са им тия неща. Може да се насочите в темата за кристалите, лазерите и светлината. Защото принцесите от приказките на мама, носят огърлици от бижута - те ти модел от люлката.

И когато някой човек по една или друга причина, започне да осмисля и оспорва методите на възприемане на реалността, веднага спада в графата - фантасмагорик. Къде бе, къде си тръгнал? Такива неща не пише в учебниците и не се преподават в университетите.

Е и? Кво от туй. В университетите 99% от програмата и материала обслужва (или поне така се очаква да стане с обучаващите се) икономическите и финансови клонове и подразделения на дадена държава или отделна форма на заетост, винаги свързана с търговията или обмена на пари.

Преди, казват е имало времена на богове, Рай и пълно безгрижие в градините на Едем. Сега това благоговеене се е насочило към парите. Дали бог ти е давал комфорта и безгрижието в Едем, не знам... но сега тази роля е поета от финансовите частни институции, на които дори САЩ се молят за парите си. Буквално!

Тези днешни "богове", водени от безскрупулно Его, влияят над реалността (материалната, за духовна и дума не може да става) на почти цялото население на Земята.

Онези, религиозните кават. Няма страшно, Исус ще дойде пак и ще ни спаси. От какво обаче, от собствената ни апатия и нежелание да разберем очевидните източници на проблемите на съвремения човек: алчност, завист, лакомия, властолюбие...

Това за мен са изключително душевни болести, но дори лекари не могат да възприемат какво им казвам, защото знаят какво е направило Егото им преди малко, когато са предписали лекарство на космическа надценка или са взели пари на ръка за "по-специално внимание" към даден пациент.

Много хора не могат да проумеят, че това им Его, пдхранвано още от люлката и Еготата на околните, ги дърпа към ниската енергия (това, което познаваме като материя). Оттам и материалистичния начин, по който ни заставят да живеем като норма на поведение, заради желанието за власт и контрол на едни други подобни Егота.

Има една приказка, че дом и къща се градят с години, но се разрушават дори за по-малко от час.

Например съм чувал циничното оправдание на заможни материално хора, които подочули и те нещо за духовно израстване, философия и природа на човека, че видиш ли Сидхарта (човек, станал буда) е бил заможен принц за времето си. Дори доста заможен... и ей го на, станал буда. И прочели това, същите тези се сравняват с буда, но само до общата им част - това че са материално заможни. После "не им се четат глупости". Его на n-та степен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Много интересна тема подхванахте - какво ограничава нашата обективност.

Аз също се замислям за това, тъй като непрекъснато се натъквам на примери за убедено поддържане на неверни тези в сфери, каквито са физиката и информатиката, в които не съм и подозирала че е възможно спекулиране с истината.

За мое учудване, ще трябва да се съглася с adXok, че егото има голямо значение. Но примерът е грешен. Мнозина приемат закона на Архимед, защото Архимед е велик, но Архимед е велик, защото законът му е верен и гемиите, построени според този закон не потъват. Същото се отнася и за другите велики във физиката. Във форума даже бяха изписани мнения, че във всички университети пропускали само ако се закълнеш, че Айнщайн е велик. Всъщност, в курса по физика не се изучава нищо за личността Айнщайн, само неговата теория.

Има и друго, което е основна причина за необективност, това е некомпетентността, недостатъчните познания в дадена сфера. И когато некомпетентност и изява на Его се комбинират се получава паранаука от всичко. Това го разисквахме отдавна в темата за антирелативизма.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това е друго нещо Дорис:)

...Експерименталните и логични факти не са единствените факти и като кажеш че искаш да приемеш само тях, означава да си ограничиш фактите. Александър спомена някои хора, аз ще допълня Ванга и Севрюкова. Те не са експериментални и логични, но ги има. Ти лично поровила ли си да разбереш нещо повече за тях? Дали ще се ограничим с религия, "експериментални и логични" или в пара науки, общото е, че се ограничаваме.

......Поинтересувай се от случките с Ванга, поразпитай само хора, които са имали пряк контакт с нея. Но внимавай с интереса, с нищо не издавай какво търсиш (да потвърдиш или отхвърлиш). Питай неангажиращи (неиздаващи интерес) въпроси, те хората сами ще си кажат каквото ги е впечатлило. За час забрави за науката и просто си поговори с тях за Ванга. Ако не забравиш за науката, ще имаш много изкривени резултати. Ти го каза и съм напълно съгласен: "човек се научава да приема само...". Питай доволни и недоволни, всякакви. Ако искаш наистина да имаш информация от първа ръка. И тогава си направи изводите. Но не забравяй, че за да отидат до Ванга, хората най-често са имали зор. Голям и личен зор. И едва ли ще допуснат толкова лесно непознат до техните си болежки.

Всъщност изобщо не е лесно да "забравим кои сме" - това е част от обусловеноста на мисленето ни.

За мен Ванга е врачка с много добре изграден Пи Ар. Не гледам на Ванга от страна на официалната наука, а от страна на познанията ми, свързани с директни контакти с подобни феномени, четох и книги за Ванга, биографията и е много интересна и от нея много ясно се вижда защо е станала врачка, сляпа и бедна, иначе нямаше да оцелее и тя и семейството и.

Какво има извън "ескперименталното и логичното", има психология. Ванга определено е била изключителен психолог и е направила добра психотерапия на мнозина.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да положим един камък в подкрепа на дорис.

5 часа, будувам в стаята. Решавам да се пробвам да чуя звука, лежа на лявата си страна както всеки път когато съм бил в ОИТ. Започвам да чувам звука, усещам като страх че някои има в стаята и ме наблюдава, но въпреки това продължавам, звука се превръща в вибрация която в началото е неприятна по цялото тяло. Мускулите ми се свиват, като доло в ляво усещам болка от свиването, сякъш имам херния. След това вибрацията се изчиства до някаква степен но не ми се чака да изчезне напълно. Изскачам от гръбнака си, на земята, като си мисля че е ОИТ. Дотук добре сега ще започне странното.

Чувам скърцане от под краката си, от това че съм стъпил на пода. Викам си аха, ясно станал съм и в момента съм между сън и реалност и съзнанието ми е малко замъглено (усещам сълза от лявото око по някое време). Решавам да се върна в леглото защото това явно не е ОИТ, но в последния момент си викам я чакай да походя малко не съм сбъркал вибрацията.

Дотук разбираш колко са реални съзнателните сънувания Дорис!

Тръгвам по къщата, тъмно е като в 5 часа. Влизам в другата стая почти съвсем различно, хладилника си е там и леглата.Светло е. Но на масата има разни други работи. Срещам някакво момиче, което ми казва "а, защо си тук?" или "а, какво правиш тук" момичето е с къса коса, не съм го виждал дотогава. Отговорих, "незнам тук се събудих".

Викам си явно ползвам нечие тяло, можеби собственото в някво друго време, излизам на двора, странно телевизора е там. И дават бтв, имаше от онези надписчета доло "ХЕРА" може да е някакъв проект или нещо друго.

Имаше и лаптоп, и викам сега ми се отдаде да видя точно коя дата е, влизам в сайта на бтв, но вече явно ясното сънуване или ОИТ отслабва. В сайта пишеше "03. 15. 2013".Реших че щом съм толкова напред в времето може да видя някой печеливш тото фиш, обаче нещо прещрака покрай сърцето, сякаш се бях развълнувал. И се узовах в леглото.

Това което ме тревожи в тази дата са две неща, 1. датата не съвпада с видяното- лаптоп и телевизор бяха на двора, следователно времето беше топло. Не съм гледал природата но мисля че е била с листа. 2-ро датата е наобратно, трябва да е 15. 03. 2013.

Да попитам човека който говореше за мозъци. Кои химикали от мозъка предизвикват сълзи?Защото са често явление при ОИТ. Вероятно и при съзнателно сънуване, защото това повече прилича на такова :?

Някои хора които практикуват ОИТ, точно поради тази причина гледат първо да развият и убоздаят ума... защото се явяват нереални елементи.

Карлос Кастанеда, не дели ОИТ от сънуване, за него е просто сънуване, но по спецялно естествено, съзнателно.

Поздрави

Редактирано от aleksandar
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не искам да влизам в полемика относно тоз или онзи закон, но е факт, че те трябва да бъдат развивани, а това се постига само с опит и ръчкане. Конкретно като заговорихме за Айнщайн... неговите изводи, закони или както и там да ги наричаме са по същество верни, но... непълни. Защо? Ами защото не се обяснява гледната точка спрямо използваните понятия като особено важно е да се изтъкне времето. Защото то не е часовници, а по-скоро нещо като Поле, в което материята се дефинира, чрез спадане на вибрацията или интензивността на Енергията, която пък е пряко свързана с това, което наричаме светлина и Мисъл, Съзнание... Дух.

Към днешен момент учените наричат тази друга страна обикновено с антиматерия (да не се бърка с паралелни вселени!). Затова е и валиден принципа на Хайзенберг и за мен той е един от хората прозрели "липсата на обективност" на дадено ниво на възприятие, философски казано. Просто защото на дандено ниво нашите време и пространство ги няма. Убеден съм, че много учени прозорливо разбират за какво иде реч и затова беше построен Сблъсквача на Частици при Силно Взаимодействие (ЦЕРН) в Швейцария, уж да търсят някаква си незнайна Божествена частица.

Хората са казали, че обикновено като не знаеш какво търсиш, ще намериш нещо друго (и може дори да не го разбереш).

Такъв е и смисъла на феномена ОИТ. Той не е нещо уникално. Напротив! Аз съм убеден, че всички хора го изпитват, но не всички имат спомен за него в състояние на Мисълта = Его. Или дори да имат, той е наситен с толкова Его-фактори (съновни елементи), че на практика самия ОИТ е възприеман като шантав сън. Защо? Защото много от хората не знаят какво да търсят. Замислете се, че дори да сте в ОИТ, но да попаднете в някаква канадска гора или местност, това за вас ще е сън... защото Мисълта ви (в телесно его-възприятие, никога не е била там, за да усети твърдата кора на дърветата или камъните, хладта на водата в някое езеро).

Точно затова е и телесното съществуване. То не се случва заради любовта (секса с оплождане) на вашите родители. То се случва защото Мисълта в състояние Душа иска да изпитва "същността на материята": енергия в ниски състояния на вибрация. Колкото повече неща искаме да опитаме, толкова повече ще се придържаме към ниската (уплътнена) енергия. Затова и казават, че в един грам материя се съдържало огромно количество енергия. Когато енергията е в такова материално състояние, тя е зависеща от локалния фактор време, който се появява заради въртенето, което запазва разликата между двата процеса на състояние. То се обуславя от постоянната вибрация, която определея материйното състояние на нещата. Тук не става въпрос за ниско или високо, те са условни категории.

Единия грам материя е просто елементът на съсредоточаване, отвъд който е другия свят - Духа. Той няма нашето време и скорости, и пространство. Затова неговата Енергия ни изглежда твърде огромна в този грам от материя... защото това е извън материята. Тоя грам материя е само количествено измерване. Скоростта на светлината е гешно тълкувана, но нямам време (и желание) да се впускам в подробности. Казах основните проблеми няколко поста по-горе, за кадрите, ретината възприятието, слепотата и прочие.

Възможно е, и напълно нормално е, в материалното поле да се влияе чрез материални устройства (технологии, апарати) за да се постигне ОИТ. И колкото и фантасмагорично да ви звучи, точно такова нещо правят т.нар. НЛО при определен ход на желани действия (не непремено за антигравитацията де). :)

Но тук ще влезем в полемика за това кое е по-удачно, "пътуване в ОИТ (медитативно)" или с материално тяло с отвъд-светлинна скорост (колкото и нелепо да е това последното така написано). Няма по-удачно, има намерение на душата. Останалото са просто състояния. И Душата съвсем не е най-горния, последен етап на развитие.

Редактирано от adXok
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Преживявала съм такова – или подобно – състояние доста често. Първия път бях на около пет години и всъщност този е един от най-ярките ми спомени от това ранно детство. Беше следобед, лежах си в креватчето, а майка ми се намираше в същата стая и четеше някаква книга. Тогава започнах да чувам странно бучене, което постепенно се усилваше и като че придобиваше ритъм. Усещах как този ритъм се предава на тялото ми – все едно че ме преместваше ту напред, ту назад, така като си лежах по гръб. След това ми се стори, че завивката вече я няма върху мен и опитах да я придърпам към себе си, но не можах дори да помръдна. Бях абсолютно вцепенена. Уплаших се, исках да повикам майка ми, но нито звук не излезе от устата ми. И тогава видях, че всъщност съм вече до нея – или по-точно малко над нея, при това пак в същото хоризонтално положение, в което преди бях на леглото. Сякаш лежах във въздуха. И вече ми беше много приятно, някак си свободно. Престанах да изпитвам страх. Само се чудех защо майка ми не ми обръща внимание, а продължава да си чете.

"Плувах" из стаята с някакви забавени движения, но като че тези движения не бяха мои, а на мебелите и вещите в самата стая, която пък ставаше все по-голяма и в един момент изчезна. Видях сгради и хора, които никога преди това не бях виждала. Не помня какво се случи по-нататък, ако изобщо се е случило нещо. Но тези сгради и тези хора се запечатаха ясно в съзнанието ми. И през годините, когато отново имах подобни преживявания, понякога се "озовавах" пак там – тоест, разпознавах същите сгради, а в някои случаи "срещах" и същите хора...

Не знам как да си обясня това. От около две години не съм го изпитвала, може би защото в крайна сметка се уплаших, когато започнах да си правя разни експерименти, за да проверя, дали наистина, преди да "напусна" помещението, в което се намирам, виждам предметите в него от друга гледна точка – такава, от която не бих могла да ги видя, ако все още съм в легнало положение. Та някои от тези "експерименти" ми създадоха много особени преживявания – усещане за нечие злонамерено присъствие, което не мога да избегна, някаква паника и т.н. А "бученето" понякога ставаше толкова силно, че го усещах като мъчителна вибрация в очите ми, които пък не можех да затворя, а същевременно знаех, че са затворени...

Спирам, за да не ви отегчавам повече. Само ще отбележа, че при мен това състояние винаги се прояваваше, когато лежа по-гръб. Мислех си, че така притискам някак си мозъка си и затова получавам нещо като халюцинации или дявол знае какво. И странно, като дете всичко това не ме плашеше, дори започнах да го приемем за нещо естествено, а в пубертета, и особено в по-зряла възраст, като казах, страхът постепенно надделя над моята "любознателност".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

М да Винаги има едни гадни ТЕ които гледат злото, та страхът обикновено надделява.

А, относно възрастта, е вярно в детска сме по-близо. КОлкото по-порастваме, по-си затваряме вратата към нещото.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Te затова децата, предимно бебета де, спят толкова често и много (не щото много се изморяват... да лежат), ама медиците ще кажат едни други неща. Както и да е.

Шпага, добро включване правиш и хубавото е, че си запазила някакъв спомен. А нещо по-ново, по-скорошно да си имала като ОИТ преживяване (не говорим за сънища и подобни неща, предполагам ще се съгласиш с това). ОИТ с течение на времето се приема повече като сън, заради натрупваните спомени в материята от стрна ана телесното, Егото Х с човешко тяло и име, ежедневие и проблеми. Това също го засегнахме вече.

Всяка нощ си казвам, че ще си следя момента на авто-хипноза (точно преди заспиване... който и да е тоз момент), но все или в преобладаващата част от нощите, просто се събуждам на другата сутрин сякаш само за секунда съм затворил очи. Тук намесвам проблема за Спомена и Времето.

Видимото доказателство за нещо, което е свързано към телата ни, но не се афишира материално, освен ако не броим самото дадено човешко тяло, съм установил (вярно, засега само за себе си като теория), че е вихровата форма на растеж на косата. Тази ми теория беше направена на пух и прах от Doris, която показа неподходяща снимка на съответната зона от главата, където се завихря косата. Следователно тя няма такава връзка, няма душа, което я поставя в групата - Предмети или най-много Андроиди. :D

Разбира се, че Дорис е сгрешила при направата на снимката и тя си го знае. Може да се среши човек откъм челото назад за да скрие центъра на вихровия растеж на косата и да се снима така, но това е тенденциозно "доказателство".

Още един пирон в ковчега на Дарвиновата "теория" (по-скоро е хипотеза) за Произхода на Човека (предполагаемо от маймуна) е имено растежа на косата.

Но не мислете, че примерно щом някое животно няма коса, която да расте от вихров център, значи те са бездушни, неодушевени и прочие. Съвсем отделно нещо са животните, съвсем отделен етап на диференциация на Енергията, Силата на Духа. Човека е един по-друг етап. Това че ембрионалното развитие на зародиша преминава през оприличими на различни видове класове животни, е само Доказателство за Изборен Цикъл на Духа, къде и в какво да изпита живота в материята. Специално тази тема е много обширна.

П.п. Към настоящия момент (въпреки че имам досег с тези неща само от училище и много бегло в университета) съм се насочил в изследване (доста силно казано!) на електромагнетизма и химичната таблица на Менделеев. Отчасти и защото мълвата гласи, че тази таблица "се присънила" на г-н Менделеев. :) За Максуел и Тесла няма да споменавам, щото тесла дори влиза (бива тикан) в патологичните раздели.

Редактирано от adXok
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ад Хог, отправям ти официално предупреждение пред всички участници в дискусията - при следващо нарушение на правилника ще те отстраня от форума! Този път няма да бъдат само десет дни!

Нецензурните думи са нежелателни, както и обръщения с умалителни имена към участници във форума.

Модератор физика - математика и паранауки Б.Б.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не искам да влизам в полемика относно тоз или онзи закон, но е факт, че те трябва да бъдат развивани, а това се постига само с опит и ръчкане. Конкретно като заговорихме за Айнщайн... неговите изводи, закони или както и там да ги наричаме са по същество верни, но... непълни. Защо?

....

:biggrin:

В какво отношения са непълни?:smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Шпага, добро включване правиш и хубавото е, че си запазила някакъв спомен. А нещо по-ново, по-скорошно да си имала като ОИТ преживяване (не говорим за сънища и подобни неща, предполагам ще се съгласиш с това). ОИТ с течение на времето се приема повече като сън, заради натрупваните спомени в материята от стрна ана телесното, Егото Х с човешко тяло и име, ежедневие и проблеми. Това също го засегнахме вече.

Както споменах, от около две години не съм имала подобни преживявания. А преди това - да, случваха ми се в най-различни варианти. Не знам дали това е "ОИТ", но със сигурност не е и обикновен сън. Най-вероятно е обаче да е някакъв вид патологично сънуване. Забелязала съм, че ми се случваше или когато съм преуморена, или когато съм прекалено отпочинала - т.е. когато мозъкът ми е в някакъв смисъл трескав и не е в състояние да се "отпусне". Така или иначе, тези преживявания наистина са много странни, понякога мъчителни и страшни, а друг път -- създаващи изключително приятното усещане за свобода, неограниченост... за някакъв особен триумф на личността, както е например в сънищата с летене.

Предполагам, че всичко може да бъде обяснено и без допускането за "излизане извън тялото". Предполагам също и че ако човек започне твърде често да експериментира със себе си в тази насока, може и доста да си навреди - да попадне в плен на някакви фикс-идеи и така всъщност да обезсмисли голяма част от живота си:post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

^ :hmmm:

:117: четох и не разбрах къде кого нараних, на кого засегнах Егото с "умалително и нецензурно обръщение"? :help:

Редактирано от adXok
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

........

Следователно тя няма такава връзка, няма душа, което я поставя в групата - Предмети или най-много Андроиди. :D

..........

П.п. Към настоящия момент (въпреки че имам досег с тези неща само от училище и много бегло в университета) съм се насочил в изследване (доста силно казано!) на електромагнетизма и химичната таблица на Менделеев. Отчасти и защото мълвата гласи, че тази таблица "се присънила" на г-н Менделеев. :) За Максуел и Тесла няма да споменавам, щото тесла дори влиза (бива тикан) в патологичните раздели.

Ох, разкри ме, сигурно с допълнителните си ОИТ сетива. Навярно при дегизирането не са обърнали достатъчно внимание на подробности като завихряния. :tooth:

За открития насън и аз се сещам - На Кекуле му се присънила змия, захапала опашката си и така той се досетил за пръстеновидната структура на бензола.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Видимото доказателство за нещо, което е свързано към телата ни, но не се афишира материално, освен ако не броим самото дадено човешко тяло, съм установил (вярно, засега само за себе си като теория), че е вихровата форма на растеж на косата. Тази ми теория беше направена на пух и прах от Doris, която показа неподходяща снимка на съответната зона от главата, където се завихря косата. Следователно тя няма такава връзка, няма душа, което я поставя в групата - Предмети или най-много Андроиди. :D

Разбира се, че Дорис е сгрешила при направата на снимката и тя си го знае. Може да се среши човек откъм челото назад за да скрие центъра на вихровия растеж на косата и да се снима така, но това е тенденциозно "доказателство".

О, бях я позабравила тази твоя... теория:lightbulb: А коварството на Дорис - да си замаскира вортекса и така да се снима, за да обезцени величието на споменатата теория... еее, нямам думи, с които да изразя възмущението си! В случая можем да перефразираме "Прът в колелото на историята" в "Снимка в колелото на науката":vertag:

Аз обаче имам друга, още по-задълбочена теория. Според мен не вортекса на главите ни, а именно завихрянето на папиларните линии на пръстите ни е в пряка връзка с наличието на душите ни, които при това положение са десет или може би двайсет, а в някои аномални случаи даже и повече. Да, въобразяваме си, че живеем само с една душа, ала дълбоко се лъжем. И съвсем не е случайно, че всеки от нас така често се изявява ту в един, ту в друг духовен облик - имам предвид прословутата човешка "многоликост".

Или накратко казано: Господ се е погрижил да ни снабди с достатъчно резервни души, та хем да "въртим" бизнес с дявола, хем накрая и Той - Господ - да не е капо. Все някоя от душите ни и за Него ще остане. Факт, доказан неоспоримо от моята теория:biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да си го превеждам като отпечатъците от възглавничките на пръстите ли? Те са такива защото са крайни, периферни изражения на целата фрактална разгъвка, като почнем от вихровата форма на растежа на косата. Самия човек е такова проявление, но то присъства и при животните (рогата, оперение и др.).

Дорис, интересното е, че и в библията и т.нар. религиозни книги също имаме "присънващи се" събития. Например в една и съща нощ на духовника Валаам "му се присънва" все някой бог: едини път му казва да прокълне евреите, други път да ги благослови и дари... Доста интересни противоречия. Но това е отделна тема и е свързана с посещения и наблюдения на други човешки раси на нашата планета.

Аз за жалост не откривам в този форум нещата, от които се интересувам (главно за електромагнетизъм и таблицата на хим. елементи). А и нямам какво повече да напиша. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Само не можах да разбера какво е нарушението.

Щото за "нежелани думи" не би трябвало да се прилага наказание.

Тъй де, като ще е пред всички, поне да се знае защо.

В пост 149 имаше нецензурни думи.

Неприятната част е, че това не е прецедент.

Потребителят е предупреждаван да не нарушава тази точка от правилника на БГ Наука.

Форумът има доста читатели според статистиките и трябва да се съобразяваме с правилата при публикуване на постове.

- Постовете трябва да бъдат написани но кирилица.

- Недопустимо е използуване на нецензурни думи.

Най-приемливо е да се пише на литературен български език, без нецензурни думи, жаргонни изрази и т.н. независимо, че понякога жаргонът вдъхва живот на изразите.

Надявам се, че нарушението бе изяснено.

Поздрави, модератор физика - математика и паранауки - Б.Б.

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не искам да влизам в полемика относно тоз или онзи закон, но е факт, че те трябва да бъдат развивани, а това се постига само с опит и ръчкане. Конкретно като заговорихме за Айнщайн... неговите изводи, закони или както и там да ги наричаме са по същество верни, но... непълни. Защо?

****

Забелязвам, че обичаш да даваш примери от физиката. Намирам, че настоящата тема може да бъде допълвана с цитати от този учен, при това да звучат съвсем на място.

Например .. "... Бог е лукав, но не и злонамерен... " и т.н.

Но да се върнем към твоето мнение.

Останах дълбоко замислен, кое по-точно е непълното при разработките на Айнщайн.

- В БАК, човекът си е свършил неговата работа прекрасно.. През 1995 г. два екипа успяха да паралелно да получат БАК...

- Теорията за фотоелектронна емисия позната и с по-популярното име - фотоелектричен ефект , е довършена .. няма нещо неясно.

С една дума, Айнщайн си върши работата както е прието в науката.

Кое е недовършено? Кое е непълно?

Моля те, драсни няколко думи за непълнотата в теориите му.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

***

Аз за жалост не откривам в този форум нещата, от които се интересувам (главно за електромагнетизъм и таблицата на хим. елементи). А и нямам какво повече да напиша. :)

Информация за електромагнетизъм:

Наскоро /през 2008 г./излезе една книга - "Електричество, магнетизъм, оптика Първото великото обединение" от Иван Йотов Лалов.

Университетско издателство "Св. Климент Охридски", второ издание.

Струва 29,25 лв.

....

Книгата:

Там има доста неща за електромагнетизъма от деветнадесети век до ден днешен.

Стилът е достъпен. Книгата не е претъпкана със сложна математика. В предговора се споменава, че читателят трябва да има представа от ММФ 1, ММФ2 .. Но това е малко пресилено.

Е, ММФетата не са нещо непосилно, струва си да се вникне какво стои зад няколко старогръцки буквички с равно по средата на израза. . Не говоря за изучаване на методите за решаване на задачи... хм, хм с цел получаване на високо академична тройка на изпит по математика... Но темите поместени в книгата могат да се разберат и без математиката.

С една дума - книгата е добре написана.

....

Авторът:

Лалов е един от най-добрите специалисти /най-добрият/ по кондензирана материя на полуострова и уважавано име в Европа, Русия и Щатите... Също така, този човек е председател на съюза но физиците в България.

С една дума - утвърден специалист.

Поздрави Б.Б.:)

П.С. Не знам дали има публикувана таблица на хим. елементи във форума, но мисля че е излишно да има. Има стотици сайтове с тази таблица, но ако много държиш - ще пиша на модератора на химията да сложи една. Ще го помоля, да намери качествена таблица.....;)

Поздрави Б.Б.

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Б. Богданов, сложил си му звездички на посто №148 (мой пост), а аз дори не помня какво съм написал там, някакви вещици гледам, както и да е, минало-заминало.

Да, благодаря ти за препоръчаната книга, но аз имах предвид, неща писани от хора, които по принцип нямат никаква академична, институционална и прочие обвързаност с материята (електромагнетизъм и атоми, хим. елементи). Аз вече споменах са Насим Харамейн и Марко Родин по-назад или в някоя от другите теми в раздел Физика. Но търся и други. Никола Тесла е предостатъчен, ама пусто да остане, е мъртъв и някак си всичко около него все е изчезнало. :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Защо ли си мислех че няма да се мине без човека с най-много непотвърдени от никой друг, освен самия, него претенции за революциони открития? Явно Тесла е бил най-великия шарлатанин в историята, след като дори и сега повече от век след дейността му все още му се вързват хората. Дори наскоро гледах епизод от митбъстърс посветен на машината му за земетресения. :) Препоръчвам го на всички.

Тесла е имал психиатрични проблеми или поне такова впечатление създава. Превърнал се е в идол за любителите на конспиративните теории.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...