Отиди на
Форум "Наука"

Да обсъдим феномена ОИТ


Recommended Posts

  • Потребител
Всъщност самото пътуване е вид разширяване на съзнанието Ум, а не, че Ума напуска на тялото.

· е, точно това се опитваме да разнищим, макар че не бих го нарекъл Ум, а просто Душа, ти му казваш интелект, но интелекта не е непремено свързан със способността да мислиш, осъзнаваш, анализираш, абстрактизираш, фантазираш

· всяка клетка притежава интелект, както и вирусите, поне аз така го разбирам

· в бъдеще ще се създадат такива андроиди (биомеханични машини), които ще имат точно тоя интелект и самоорганизиране на телесната структура, чрез провеждане не етерната енергия, но без да имат душа, аналогично, както по начина по който се организират и функционират нашите клетки чрез ДНК

· структурата на определени флуиди и кристали прави този пренос на енергия възможно действие и процес

Много хора си мислят:

"Боже, веднъж да разбера, че мога да не се съобразявам с преградите на прострнаство и време, няма и да помисля да си стоя в тялото!" като попрочетат нещо за ОИТ.

Разбира се това са Его-истични глупости. Намерението на душата им да изпитва материята в също такова материално тяло, прави всички "въжделения" на моментното Его пълна идиотщина, защото Егото приключва с края на живота и оставя само спомена, който е накъде назад в разгъването на пространството и времето... там стои енергийния отпечатък, което наричаме минало.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 206
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

Всъщност за това да мислиш, осъзнаваш, анализираш, абстрактизираш, фантазираш...

Е необходим целият Ум, не само интелекта.

милълта поднася информацията от органи и сетива , интелекта обобщава информацията и я представя в подходящия вид на Егото и то прави избора кое да се случи. (дали да се почеша или не например, ако мисълта е донесла инфо, че ме сърби коляното)

За това е нужна тази троичност на Ума за да сме ОК.

То не е само това, но най-общо казано.

И за пътуванията това е важно да се прецени кое как въздейства.

А съм приел Душа да се употребява приживе, и за същото Дух след края на тялото.

Това е една "представителна част" от нас за която Ведите употребяват термина като Облекло.

Все едно ни е кожата или по-скоро тялото изглеждащо леко прозрачно (както по филмите показват неслучайно)

Но за самото правилно и осмислено (целенасочено) пътуване са необходими и другите 2 съзнания общо 3 те, не само Ума, което е едното и само по себе си позволява пътувания.

Но там нещата са още по-сложни и трудни за осмисляне и още по-за обясняване.

Като се има в предвид, че и аз може да не съм разбрал правилно прочетеното, ще предам още по-грешно. Та е много по-добре да спра.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Отиваме твърде далеч напред, че и настрани същевремено, но има "хора", които са на толкова напреднал етап на развитие, че дори не се нуждаят от физическото тяло, а продължават в следващите фази. Други по намеренеи могат да конструират от енергията (осъзнаване на Духа) всичките материални същности. Не, това не значи да направят два тона чисто злато и да го сложат в гаража си. Изобщо нямат такива намерения дори. Когато боравиш волево в духовен аспект с материята и времето, ти е през оная работа за какво са ти два тона злато... но пак влизаме в човешката рамака на съществуване и то в най-първична форма, заради едни или други малоумни причини и заучени поведения на съществуване.

Много хора биха получили нервен срив (разклащане на Егото си в момента), ако можеха да надзърнат в Душата си, както се казва. Там имат толкова много информация от преживяванията си като различни Егота и телесни същности, че буквално става... шизофренично.

Затова се изисква ясно съзнание и смиреност на Егото (и неговата материалистична определеност), за да може то да възприеме превъзходството на душата и нейната роля на Първодвигателя (Причината) в света на Еготата. Някои му казват духовно израстване, но нека не се бърка с религиозните обреди и доктринални положения...

Не знам кой подхвана темата за шизофрениците, май Doris, но се сещам за Исус и гоненето на бесовете. В контекста на казаното от мен по-горе, може да се направи извод, че той е влизал в пряк контакт с Духа (това не е Отвъдното, въпреки че то е една "чакална" в Енергийния свят на Духа, но това е друга тема) и е помагал на Душата да разграничи конкретния момент на личноста Его Х по време и място, отделяйки другите Его-отпечатъци в съхранените отпечатъци на времето.

Едно колкото просто, толкова и трудно за разбиране обяснение. (не казвам, че това е точната истина, но мисля, че е най-близо до нея). Оставяме настрана телепатията и способността на телепатично силна личност, да отнема правата на Его Х, за "да говори вместо него". :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Предпочитам да черпя от източници не от съждения :(, от случки от истории кой как .. сещаш се както ти си правил твоите съжденоя ;) надявам се.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Случките се оказаха за това кой как разсъждава за Душата. ;) Едни се вглъбяват повече, други като мен са по-повърхностни. А реална ОИТ не се е случвала.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Бе стига базикайте момичето, ОИТ НЯМА ... спокойна да си дорис ;) доказа се и в тази тема. Премини на другата :)

Адхок, въпреки че не харесваш Карлос Кастанеда, много от нещата които говориш съвпадат с разказите му. Въпреки че не го харесваш си го чел ?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А реална ОИТ не се е случвала.

От твоя гледна точка можеш да кажеш,

а на мен реална ОИТ не се ми се е случвала.

Или поне кажи, според мен не се е случвала.

Как може да знаеш какво е ставало и става по света, от хиляди години до сега с милиони хора?

...

А иначе, по някое време ще почне да се изяснява, как древните без пособия са броили звездите и поглеждали дори надалеч в небосвода.

Но, има време за това, още не сме толкова вещи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

alksandar,знам...

Адаша, дето "спорим" ОС с/у ОИТ, същото ми казва и е фен на Кастанеда. Е, не знам... аз обаче нещо... не го харесах. Предпочетох да си мина по собствен път. Виж Монро го зачетох още преди повече от 10 г. май и ми допадна, но беше (и е сигурно още, ако не се е споминал скоро заради възрастТа си) много напред с материала - съзнанието му доста голям контрол има, в сравнение с да речем моите злощастни опити.

Основно съм се насочил вече изцяло към медитацията (изобщо няма нищо общо с модерните курсове по йога, мантра, тантра и прочие комерс-тъпотии). За жалост и с хипнозата е пълно с тъпотии навсякъде, дори шоута правеха по телевизиите. Абе...

Имаше даже разни простотии, пак за шоуто, учлични хипнози, скоростни хипнози и подобни тъпотии за забавление на масите, ама в такова общество живеем - пълно с лапни-шарани.

Редактирано от adXok
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Бе стига базикайте момичето, ОИТ НЯМА ... спокойна да си дорис ;) доказа се и в тази тема. Премини на другата :)

......

Коя е тази друга тема? С теб не сме спорили в друга тема.

"вещи"ци хахахахахха

Имат общи признаци с ОИТ. Даже ОИТ е някакъв модерен техен вариант.

И вещиците твърдели, че могат да летят. Мнозина им повярвали.

Било известно, че вещиците се подготвят за летене като мажели телта си със специален мехлем за летене, направен от буника, мандрагора, сама китка и кучешко грозде. През 16 век лекари установили, че този мехлем съдържа вещества, които проникващи през кожата предизвикват дълбок сън и халюцинании, сред които и чувство за летене. Вещиците ,които вярвали, че летят всъщност заспивали в кухните си и се събуждали със спомени за фантастични полети, съществуващи единствено в техните сънища.(от Магьосническия наръчник)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Основно съм се насочил вече изцяло към медитацията (изобщо няма нищо общо с модерните курсове по йога, мантра, тантра и прочие комерс-тъпотии).

Тука си много, много прав.

Релакса, който показват и правят на всякъде и го наричат медитация, си е голяма работа според йогите. Че и за краката почнаха да висят напоследък.

Отваряне на затворени чакри и там ти разни дивотии тип "комерс оод".

:sneaky2:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Коя е тази друга тема? С теб не сме спорили в друга тема.

Имат общи признаци с ОИТ. Даже ОИТ е някакъв модерен техен вариант.

И вещиците твърдели, че могат да летят. Мнозина им повярвали.

Било известно, че вещиците се подготвят за летене като мажели телта си със специален мехлем за летене, направен от буника, мандрагора, сама китка и кучешко грозде. През 16 век лекари установили, че този мехлем съдържа вещества, които проникващи през кожата предизвикват дълбок сън и халюцинании, сред които и чувство за летене. Вещиците ,които вярвали, че летят всъщност заспивали в кухните си и се събуждали със спомени за фантастични полети, съществуващи единствено в техните сънища.(от Магьосническия наръчник)

И това че са сънували означава че са фантазирали обезателно ?

Незнам дали е от ведите, но един мн напреднал в ОИТ казва че състоянията на съзнанието са 7, поне до толкова е стигнал. 1.Будно 2.Сън със сънища (това което ти правиш когато заспиш) 3.Сън без сънища 4.Турия (поне до колкото разбирам е ОИТ) има още 2-3 като няма смисал да ги споменавам щом при теб не минава 4-тата точка ;)

Чесно да ти кажа преди една година бях на твоя акъл, и си мислех "Как искат да вярвам на някакви религиозни простотии като то се вижда че няма нищо повече от това което се вижда" От тогава изтече много вода, първо започнах да чета за физика и излезна че всичко е теория и сме на ниво кроманьонец. След това започнах да чета алтернатифна физика (торсионни полета и т.н.) случайно попаднаха на Робърт Монро и съм разказал първата си среща с ОИТ.

Това което става в ОИТ наподобява 1 към 1 свойството на торсионните полета.Може да има две възможности, или някой е имал брилянтно прозрение, или е бил вещ в ОИТ и е описал реалните възможности в ОИТ.Сама си избери. Има и трети който на теб ще ти допадне - някои си е измислял разни работи за торсионни полета, и някви други изпитват някакви въображаеми неща които съвпадат с тези първите. Изглежда е някаква масова лудост а ? Масова халюцинация. Ако потърсиш в нета ще намериш мн такива... Защо така отчаяно се бориш да не погледнеш под друг ъгъл ? Толкова ли си еродирана че отхвърляш всичко което не пасва ? Така се правят грешките, игнорира се нещо дребно, то не пасва но дай да го отхвърлим, защо не ще каже някой, това е изключение дай да го сложим в кофата с изключения. Е слагай го в кофата и ни остави да си бъбрим за фантасмагории ;)

Редактирано от aleksandar
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Виж Монро го зачетох още преди повече от 10 г. май и ми допадна, но беше (и е сигурно още, ако не се е споминал скоро заради възрастТа си) много напред с материала - съзнанието му доста голям контрол има, в сравнение с да речем моите злощастни опити.

Ако Монро ти се е сторил напреднал, провери Румен Чорбаджийски, не че ти го бутам. Но си спомних едно изказване негово, че Робърт Монро е изминал да кажем нищожно разстояние от това което трябва за да се измъкне човек. Неговите предствави могат да ти се сторят по шантави, но има много над какво да се замислиш. Лично аз някои неща които съм си мислел се потвърдиха и разкриха много нови работи, и чесно казано съм се чувствал тъпо защо не съм ги забелязал преди.

Редактирано от aleksandar
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Адхок говориш за намерение за воля, тя може ли и как, да се използва за предизвикване на трептенето. Ня няколко пъти в релак се опитвам да предизвикам трептенето директно, но нищо не става. Някой път в сън се опитвам да чуя звука но направо трептенето почва... баси калта :D

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

.......

Това което става в ОИТ наподобява 1 към 1 свойството на торсионните полета.Може да има две възможности, или някой е имал брилянтно прозрение, или е бил вещ в ОИТ и е описал реалните възможности в ОИТ.Сама си избери. Има и трети който на теб ще ти допадне - някои си е измислял разни работи за торсионни полета, и някви други изпитват някакви въображаеми неща които съвпадат с тези първите. Изглежда е някаква масова лудост а ? Масова халюцинация. Ако потърсиш в нета ще намериш мн такива... Защо така отчаяно се бориш да не погледнеш под друг ъгъл ? Толкова ли си еродирана че отхвърляш всичко което не пасва ? Така се правят грешките, игнорира се нещо дребно, то не пасва но дай да го отхвърлим, защо не ще каже някой, това е изключение дай да го сложим в кофата с изключения. Е слагай го в кофата и ни остави да си бъбрим за фантасмагории ;)

Ах да, връзката паранауки - ОИТ е много интересна. Няма да ви оставя. :)

Масовостта не е аргумент за истинност, и вещиците масово са си въобразявали че летят.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Няма някаква строга последователност, за това кое и как да ти се случва. Някои усещат хлад, други не, някои усещат тръпки и драскотини, други не, някои изпитват директно вибрациите, други долавят бучене, пукот... аз не съм търсил алгоритъм за последователност на действията... бездействията.

А иначе нали точно това намерение и воля търсим, нейното съзнание и осъзнаване. Смиряване на Егото, за да се получи равновесие в мозъчните процеси до изникване на процеса ОИТ (с последващ спомен за такъв!!!) или в най-общия случай на сън, заспиване (евентуално сънуване, отново със спомен за такъв!!!)... аз тъй си го обяснявам. :bigwink:

Има един неотменим критерий за осъзнаване и той е: СПОМЕНА, търсенето на спомена, че си осъзнал Вътрешния порив, воля, намерение

П.п. Абе aleksander, защо вкара тук тия вещици, бе..*******************************

ЩЕ ТИ НАЛОЖА НАКАЗАНИЕ ПРИ ИЗПОЛЗВАНЕ НА НЕЦЕНЗУРНИ ДУМИ!

Модератор физика Б.

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Адхок, според мен ОИТ си е добро, защото става дума за ОПИТНОСТ иьзвън тялото, не за пътуване или излизане.Затова е избрал опитност а не пътуване защото и той прави разлика, и според него не душата излиза а е като сетиво. Поне с такова впечатление останах от Монро.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

^ абсолютно приемам това, което написа, просто не ми харесва това, че е извън. Плюс това, Монро и много други имат сетивна представа за тялото си в ОИТ, идентично с това, което в този момент спи или медитира. Това винаги ме е озадачавало... вероятно е просто желана представа, защото иначе как така без тялото ти ще си някъде си. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Виждам, че полека-лека всички започвате да осъзнавате, че опитност в смисъл излизане извън тялото няма, което е похвално.

Нека се радва душицата :P

Да си почеше егото, да блесне в очите си.

"Масовостта не е аргумент за истинност"

Хаха ти си като фурнаджийска лопата. Незнам с това какво доказваш, че ти си права или ние?

Защото тва трябваше аз да го кажа...

Аз не използвам този аргумент нито в тази тема нито другаде, за разлика от теб.

И това че се интересувам от ОИТ не е повод за фамилиарничене.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Виждам, че полека-лека всички започвате да осъзнавате, че опитност в смисъл излизане извън тялото няма, което е похвално.

Аз не използвам този аргумент нито в тази тема нито другаде, за разлика от теб.

И това че се интересувам от ОИТ не е повод за фамилиарничене.

Грешно си ме разбрала, опитноста е въобразяване на други реалности, но не фантазиране да уточня.

Пък и досега това говорихме че е ново сетиво, ти със зрението си можеш ли дефакто да си до обекта на наблюдение? НЕ, но все пак приемаш информация под формата на фотони или кванти или там както искаш. Въпреки че съзнанието ти е в тялото, нали така. Но все пак имаш ОПИТНОС ИЗВЪН ТЯЛОТО под някаква по-матерялна форма.

Когато те заболи нещо или вкусиш храна или се почувстваш тъжна, ще си е само опитност според мен.

Редактирано от aleksandar
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И извинявай, но не е ли масовото възприемане на сегашния модел на света в основата на твоята представа ? Ти си чувала за частиците, но дефакто само си чувала за тях, нали така ? Но това съвсем не значи че света е изграден от частииц ... И понеже си чувала и чела разни неща за света той в момента е това което си чела и чула съответно усетила с сетивата си. И за ТЕБ с право можеш да кажеш че света е само това.

Тук дискутираме нашия свят, той за теб е утопия. Затова не искам да ти го насаждам. Но от друга страна ти искаш да ни "излекуваш", мерси но хубост насила не става ;) точно за това не се опитвам да те убеждавам.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И извинявай, но не е ли масовото възприемане на сегашния модел на света в основата на твоята представа ? Ти си чувала за частиците, но дефакто само си чувала за тях, нали така ? Но това съвсем не значи че света е изграден от частииц ... И понеже си чувала и чела разни неща за света той в момента е това което си чела и чула съответно усетила с сетивата си. И за ТЕБ с право можеш да кажеш че света е само това.

Тук дискутираме нашия свят, той за теб е утопия. Затова не искам да ти го насаждам. Но от друга страна ти искаш да ни "излекуваш", мерси но хубост насила не става ;) точно за това не се опитвам да те убеждавам.

Точно за частиците представата ми се основава не на чуто и прочетено, а на изучавано и директно наблюдавани и използвани ефекти. Даже известно време си изкарвах хляба с работа с някои частици. Изучаването на физиката не е само теория, а и реални експерименти, които на практика я доказват. Така човек се научава да приема само експериментални и логични факти, а не това, което всички са приели по една или друга причина или някои са харесали, защото с него могат да опитат да се правят на интересни и велики.

Вашият свят, от който така упорито се опитвате да игнорирате моите въпроси, на които нямате отговор нямаше да ме вълнува, ако не бях забелязала една любопитна подробност - връзката на ОИТ с паранауките, а последните са ми интересни като цяло.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е значи все пак си направила връзка ...

Та като наблудаваш следствието от действията и знаеш причнината, напълно логично нали? Е и аз бях така :) разбирам те напълно.

(малко отклонение, бях срещнал някъде следното "Логиката е систематизиран метод за получаване на грешни заключения с голяма убеденост")

Та какви въпроси си задала че не съм разбралм, не съм чел цялата тема. Ще се пробвам да ти отговоря според моите предстви.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не е трудно да се види, че има връзка между ОИТ и нетрадиционните, паранаучни теории. Въпросът е пряка ли е тя или косвена, тоест от някоя паранаучна теория ли е дошла идеята за ОИТ, или някои особености на характера на част от изповядващите паранаука са ги отвели до ОИТ.

Логичността не е абсолютен кртерий за истинност, такива са самореалните факти, но логиката може да ни подскаже къде да търсим истината.

Ако ОИТ означава отключнане на ново сетиво - трето око с или без пътуване извън тялото, логично би било това ново сетиво да възприема света по различен начин , да доставя различна информация, защо при ОИТ това не се случва? Къде ви е тази информация? Защо не сте открили нещо непознато или скрито за простите и посредствени хораТова ми беше един от въпросите.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...