Отиди на
Форум "Наука"

Докога Гърция ще паразитира на гърба на ЕС?!


Recommended Posts

  • Мнения 462
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Глобален Модератор

в ЕС има само 2 хубави работи - свободното движение на хора, стоки и капитали ... и това че е най-големият търговски блок на света, та може да стои наравно със САЩ, Китай и Русия ...

всичко друго си е типичен неосоц, така характерен за т.нар. 'развити кап' страни ... само дето на наднационално ниво ...

нищо хубаво не го чака ... щото държавите в южна европа ще фалират една подир друга, а англичните и скандинавия всеки ден се питат за чик им е да участват в цялата тази простотия ...

Аслъ. Освен ако не се извърши реформа надясно. Като в Полша ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

Мене пък ме е срам, че има толкова много крадливи комунисти в България.И толкова хора, които чакат от умрел писмо, т.е. да дойде комунизъма и да спрат да се срамуват. Комунизъма ще дойде, ама е малко като магарето на настрадин ходжа - тъкмо го научил да яде камъни, което било прекрасно, и то взело, че умряло. И с комунистическата икономика така. Тъкмо а-ха а-ха Гърция да влезе в комунизъма, и икономиката им взе че умря. Ако ЕС не направи десен завой, това ги чака всичките. Разбира се, за всичко са виновни германците , експлоататорите които изпоексплоатираха невинните гърчуля и т.н.; няма проблем. Могат да пробват пак някой ден, както и ние. Големият проблем на на ЕС ще настане, когато Германия направи ляв завой и германците решат да живеят като гърци. Тогава наистина ще е проблем. Засега е само свинщина.

Редактирано от Южняк
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Да Гогов, рИформите бяха леви. Съгласи се, че не е морално някой хора да работят като волове и да вземат обидно малки пенсии и заплати, а други да живеят само на помощи, кражби и проституция. От това по ляво, няма накъде.

Десни реформи означава уважение на частната собственост, иначе казано като ти влезе някой в имота да краде, не да те е страх да го докоснеш, а той най нагло да ти размахва нож пред лицето, а спокойно да извадиш законно притежавано оръжие и да му пръснеш главата без страх от съдебно преследване. Десни реформи означава който може, знае и не го мързи да работи и да получава достойно заплащане, а този който го мързи, и не желае да се труди ако ще да умре от глад, никой не му е длъжен. Десни реформи означава морал във всичко, а не някакви политици да са корумпирани както в африка и да не носят никаква отговорност. Ето това са десните реформи, връщане към истинските български корени от възраждането и периода до 1944.

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да Гогов, рИформите бяха леви. Съгласи се, че не е морално някой хора да работят като волове и да вземат обидно малки пенсии и заплати, а други да живеят само на помощи, кражби и проституция. От това по ляво, няма накъде.

Не знам кое е ляво и кое не, но в България от много години схемата е такава от повече от 20 дори 30.

Искам да си споделя личният опит без от това да има разсърдени.

Не казвам, че сега е такава, но мисля не е много по-различно.

Преди цяла България работят хората за да може в София да получават заплати.

Преди, като пращаха колеги в командировка в София да помагат, като закъсат с нормата, и ни гониха от обектите, че сме преизпълнявали плана им за седмица за един ден. Те просто не работеха, а симулираха работа, това на няколко места (не казвам навсякъде, а само там до където съм имал достъп). А като се върнеха при нас се виждаше, колко и те са спрели да работят. (бързо се учат на лесното)

И тука има научени на лесно. И си карат така гърците, при нас явно е сходно, но на ниско ниво.

Но нашето си не можем да видим и гледаме чуждото.

Според Вас защо масово хората прииждат в София?

Заради по-трудното ли?

Аз май съм от малкото избягал пък от там, но просто защото съм намерил начин, поне за сега, да оцелявам и без Софията.

Но първото, което се сблъсках е, че вече за същият ми труд ще ми плащат по-малко. Защото на другите градове това бил стандарта, да не се издигна и станат околните непълноценни (или да не им се отворят очите).

В момента познавам много хора, които получават 300 лева дори 290 чисто месечно възнаграждение, без друго (както си мислят някои). Не знам как оцеляват. Има и други, които нищо не получават.

Не знам черната ситуация за Гърция дали ще се сбъдне, но за Българи си върви с пълен ход.

А тръгнахме и португалците си да връщаме, и им предлагаме хубави пътища :biggrin:

То друго май и не можем, не знам как ще се върнат. А пътищата толкова хубави, че ........

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Специално за Гогов, пазачите в злощастните складове край Стралджа които гръмнаха са получавали 350 лв заплата. Това колко е, 170 евро заплата за работа с боеприпаси, която и костваше живота на трима души. На фона на 170 евро, заплати от рода 700 евро изглеждат направо фантастично.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

'Противопоставянето' на столица-провинция наистина е тъпо! Но това е единственото ценно във Вашия пост драги ми Гогов! Мен не мож' ме 'обвини' че не съм работил!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

'Противопоставянето' на столица-провинция наистина е тъпо! Но това е единственото ценно във Вашия пост драги ми Гогов! Мен не мож' ме 'обвини' че не съм работил!

От изказването на колегата става явно, държавата ни е най-примитивната за да е доминант точно това (изобщо не го споменах случайно, мислят го около 5 милиона българи - поне мислещите сред тях).

Отделно се извиних преди да го напиша, но бях убеден, че ще има отговор от съпричастен в събитият играч.

Не мерете средната заплата за София

И за съжаление противопоставянето продължава до доминира и след 30 години и липса на социализъм дори. Защото не е 10 процента разлика, а огромна. Тука вече става въпрос за оцеляване.

А в останалите страни може явно да се оцелее и извън столицата.

За съжаление си прав, цените са почти еднакви, но ... заплатите НЕ.

(и цените в София са малко по-ниски, но са съизмерими, не като заплатите, те са пъти. По селата е най-скъпо, в големите градове малко по-евтино и колкото по-далеко от София толкова по-скъпо, централното снабдяване-така да се каже минава от там и има транспортни разходи до населените места)

А средният доход на семиейство е 300 евро, а не 700, Освен разбира се, ако и 4 мата членове не са работещи. (нали нямате това в предвид ).

Не боря и безработните семейства с един безработен, където може и 150 евро да е средният доход, след изтичане на 6 -10 месечната помощ. Истинска трагедия. :unsure:

Както и тези с 2 ма безработни и 4 деца.

пп. Надявам получената средна заплата да не е от много от 300 евро и няколко от 3000 евро. Май напразно се надявам, а си е точно така.

Редактирано от miroki
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Понеже си мисля, че не бях разбран, каква беше идеята на предният ми пост (става въпрос за съвсем различни неща, но за онагледяване, като гражданин на Евопрпейкият Съюз, както и на България) :

Каквато е логиката един град да черпи блага от цяла държава,

такава е логиката и една държава да черпи блага от Европейският Съюз.

Т.е. самите ние го правим (на друго ниво), а упрекваме гърците в това!

И това се вижда отнесено към страната от господин X по същият начин, както го вижда отнесено за Европейският Съюз господин Y. Въпрос на гледна точка.

Та в този смисъл отговорът на въпросът на заглавието на темата е:

До когато може.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ето Гогов докъде я докарахме. Ако това за теб е защита на частната собственост аз съм китаец.

http://videoclip-online.com/video/9650824ff50bed8/%D0%9C%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%BD-%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%B1%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%9D%D0%B0%D0%B3%D0%BB%D0%B8-%D0%A6%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B8-1

Ей това Гогов е левичарство, вместо дядото да извади пистолета и да разстреля на място крадците него го е страх да излезе. Той си каза "Те имат право да ни убиват ние не".

http://videoclip-online.com/video/c2ee613d3277d40/%D0%9C%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%BD-%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%B1%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%A1%D0%B5%D0%BB%D0%BE-%D0%9C%D0%B5%D1%87%D0%BA%D0%B0-%D0%9D%D0%B0%D0%B3%D0%BB%D0%B8-%D0%A6%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B8-2

Стоят двама с пистолети и изкарват овцете, а ние стоим вътре надничаме и не смеем да се обадим. Даже полицаите ги е страх.

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

докато се надявате на невъзможни неща, като десни завои например, социалистите превзеха френския парламент ...

между другото навсякъде използват едни и същи методи. При нас - циганския контингент, на запад - ислямския.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

контигента няма никакво значение, държавата също ...

пенсионери + социално слаби + малцинства + безработни и обезверени + работещи бедни = над 50% от избирателите ...

това е живата реалност в цялата европа, който не му харесва да се изнася ...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

контигента няма никакво значение, държавата също ...

пенсионери + социално слаби + малцинства + безработни и обезверени + работещи бедни = над 50% от избирателите ...

това е живата реалност в цялата европа, който не му харесва да се изнася ...

затова си требе една здрава диктатура - което е и крайната цидея на управляващите, които за целта използват разпасаната свободия. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ауу ... колко недемократично ...

истината е, че демокрацията, която заедно с равенството пред закона е основната ценност на западния свят, вече не работи ... тя противоречи на реалностите ...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ауу ... колко недемократично ...

истината е, че демокрацията, която заедно с равенството пред закона е основната ценност на западния свят, вече не работи ... тя противоречи на реалностите ...

Драги мой Александре, Полибий още преди 2140 години /приблизително/ го е казал /превеждам свободно/: държавите се израждат /за основен виовник той посочва т. нар. опорочаване на нравите/. Така монархията се изражда в тирания, аристокрацията - в олигархия, а демокрацията - в беззаконие. Така че не бива да се вайкаме толкова много - нещата следват естествения си ход. След това ще има нов рестарт на систамата и така нататък.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

склонността към цикли на политическия строй, както и опасностите на демокрацията са известни на древните гърци още преди полибий ...

това няма да направи сегашния преход по-лек обаче ...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

но пък ще приемем неизбежното по-спокойно и философски. :smokeing:

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

теб какво те грее някакъв китайски успех, зад китайските успехи, стоят хиляди затворени фабрики за текстил, електроника и какво ли още не в европа ...

аз доколкото знам ти живееш в европа и парите са ти тук ...

ако живееше в китай и парите ти бяха вложени там, щях да те разбера, ама в момента ми е трудно ...

зад всеки китайски успех стои съответната загуба на работни места в развития свят ... който за да компенсира този процес е принуден да олевява все повече последните 20г. ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Драги мой Александре, Полибий още преди 2140 години /приблизително/ го е казал /превеждам свободно/: държавите се израждат /за основен виовник той посочва т. нар. опорочаване на нравите/. Така монархията се изражда в тирания, аристокрацията - в олигархия, а демокрацията - в беззаконие. Така че не бива да се вайкаме толкова много - нещата следват естествения си ход. След това ще има нов рестарт на систамата и така нататък.

Мдааааа. За разлика, че тогава са били около 1 000 000 човеци на цялата Земя а сега са повече от 6 000 000 000.

А това за израждането го изживява всеки един човек с време. Питай старците какво ще ти кажат. И най-бедните години им се виждат много по-благоприятни от сегашните....

Но има една разлика все пак. Благодарение на цивилизацията концентрирането на капитала. Тоест ако вземем целият имот на Земята за 100 долара и хората 10 тогава в момента 1 човек владее 99,9 долара, а на останалите 9 се пада 0,1 долар.

И това е което не може да продължава....Затова почват да говорят икономистите, че тези пари някякси трябва да се върнат на хората, иначе нява развитие..... :post-70473-1124971712::post-70473-1124971712::post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Мдааааа. За разлика, че тогава са били около 1 000 000 човеци на цялата Земя а сега са повече от 6 000 000 000.

А това за израждането го изживява всеки един човек с време. Питай старците какво ще ти кажат. И най-бедните години им се виждат много по-благоприятни от сегашните....

. :post-70473-1124971712::post-70473-1124971712::post-70473-1124971712:

Количеството няма никакво значение. И тогава и сега хората мислят по един и същ начин и правят едни и същи глупости. Иначе злото с времето се забравя, остават приятните моменти, затова 'доброто старо време' си е 'добро старо време', въпреки че тогава условията са били много по-мизерни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Количеството няма никакво значение. И тогава и сега хората мислят по един и същ начин и правят едни и същи глупости. Иначе злото с времето се забравя, остават приятните моменти, затова 'доброто старо време' си е 'добро старо време', въпреки че тогава условията са били много по-мизерни.

Има. има. Не случайно говорят за екологическа стъпка. Не все едно колко крака тъпчат на една и съща площ.

А това за мизерни условия....Има в работи в които навярно са били мизерни, но е имало в които не.

Например какво ще кажеш, че германси икономист казва, че трябва на всеки един европейски подъник по-рождение да се дава ежемесечно 2-3000 еврота. Както на времето в Рим. Хлябът бил без пари. И циркът също....

:punk::punk::punk:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Има. има. Не случайно говорят за екологическа стъпка. Не все едно колко крака тъпчат на една и съща площ.

А това за мизерни условия....Има в работи в които навярно са били мизерни, но е имало в които не.

Например какво ще кажеш, че германси икономист казва, че трябва на всеки един европейски подъник по-рождение да се дава ежемесечно 2-3000 еврота. Както на времето в Рим. Хлябът бил без пари. И циркът също....

:punk::punk::punk:

Mи в Дубай /ОАЕ/ всяко новородено получава на сметка 50 000 дирхама/ около 14 000 долара/, така че е крайно време и Европата да се цивилизова в тази посока. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...