Отиди на
Форум "Наука"

Западна Европа е във фалит или й предстои да фалира скоро


Alexander_Nevski

Recommended Posts

  • Потребител

Ми, ковчегът се кове с пълна пара. Поредният пирон е квотният принцип на жени в управлението. Все повече се губи целевата функция на общественото производство и разделението на труда. Всичко това си е срив. И в генезиса стоят банките и "финансовите инструменти", които английските икономисти правилно наричат спекулативен боклук! Нищо не ни остава, освен да чакаме фалит, като форма на спасение, че да се рестартира системата. Това би било и шанс за страната да се пререди в нови условия, защото сега е в спирала на потъване, а това енергетично е като вода в клозетно казанче, няма излизане. В тази икономическа ситуация не можем да се надяваме на никаква нормално работеща обществена система. Даже си мисля, че това правителство е най-доброто, което може да се предложи от така наречената политическа класа, може и много по-лошо. Процесът, обаче няма да е спонтанен, както мисли Невски, а затихващ. Моята прогноза е за 18-21 година.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 336
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Глобален Модератор

Централната банка на Германия не е институция, която се поддава на публичен натиск. Но през миналата седмица от нея излезе становище, което целеше да успокои хората, че златото се намира на сигурно съхранение и кюлчетата в чуждите трезори не са подменени с фалшификати. Въпреки това Бундесбанк увери, че ще извърши проверки на място в чужбина.

От известно време витаят едни слухове за едни 10 000 тона позлатен волфрам във формата на "златни" кюлчета, които от ФЕД опитали да пробутат на китайците.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 месеца по късно...
  • Потребител

http://www.channel4.com/programmes/skint/4od#3525391

не съм убеден, че това може да се гледа извън УК, ама може да го поразгледате ако става

това е програма за един council estate в Scunthrope, място където съм бил много пъти и което по нищо не се различава от другите подобни в северна англия

хората са потресени като го гледат и не могат да повярват за какво става дума, истината е, че това се случва под носа им вече поне 30г.

Dean used to work at the steelworks in Scunthorpe, but now he, his wife and their seven children and stepchildren get by on benefits.

Dean is a guide to his world, where being out of work is nothing out of the ordinary, where people do what they can to survive and where keeping your kids on the straight and narrow is a challenge.

On Dean's estate, the film follows the shoplifter who sells stolen deodorant on the cheap and a 15-year-old boy who has been excluded from seven different schools. For them and many others across the country, this is what it means to be skint.

SERIES SYNOPSIS

Skint tells the provocative and revealing stories of people who are in long-term unemployment, have never worked, or are growing up without any expectation of working.

At its height Scunthorpe's steelworks employed 27,000 people. It now employs a sixth of that number. With work in the town still hard to find, the people featured in this series are thrown back on their own resources.

Told with energy, humour and boldness, the series offers an insight into their lives, highlighting social issues such as youth unemployment, crime, welfare dependency, truancy and addiction; but with the characters also revealing their ingenuity, resilience, community support and love and pride of family.

Skint gets behind the headlines as people who are often maligned for their lifestyle offer their own story and show the real impact of worklessness.

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Невски, че разбираш от икономика, разбираш, ама поне изкоментирай накратко какво пише.

това горе е маркетингово филмче на moneyweek

опитват се да си правят реклама с драстични прогнози

в конкретния случай предричат колапс на цялата финансова система в УК

цялото им изложение има вътрешни недостатъци, например като дават статистика, не я нормализират спрямо инфлацията и растежа на икономиката, а дават абсолютни стойности за да изглеждат нещата по-драматични

като цяло обаче наистина са прави

УК е една от най-задлъжнявлите държави в света и наистина няма как да си плати дълговете

http://www.investor.bg/sasht/337/a/detroit-otkaza-plashtaniia-po-chast-ot-zadyljeniiata-si,152733/

а ето вече и в детройт

имайте предвид, че ако детройт е последна дупка на кавала, забранения град, в който никой нормален бял не стъпва, ню-йорк и калифорния са едни от най-задлъжнелите щати и с най-високи данъци, поради което хората с пари се изнасят от там

т.ч. най-интересното предстои

в сащ при общините най-големи са дефицитите в пенсионните схеми

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

интересното предстои. Много ми е интересно как ще се развият нещата в БГ, но в сев. америка, и според Невски и в Зап.Европа нещата са далеч от розови. Аз давам 50/50 шанс за коренна промяна в ... "настроенията" до 5г. 2008 бе само встъплението. много интересно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В България няма оправия. За разрешаването на проблемите започнаха да се предлагат какви ли не екзотични и крайни решения. Например, според Хърсев е задължително трайно-безработните да се вкарат в нещо като концлагери: Комунарски манифест

Редактирано от Atom
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

БГ си върви по съвсем нормален път - бавно постепенно изравняване на стандарта със западна европа

в момента то се случва не защото в БГ нещата се подобряват, а защото в западна европа се сговняват

след около 20на години стандартът ще е изравнен

пак да напомня за 1996-1997г. тогава разликата в стандарта на живот беше драстична

тогава за първи път стъпих в Париж и бях потресен от разликата в стандарта

преди няколко дни като бях в париж изобщо не бях впечатлен - град, който все повече заприличва на северноафриканско гето, навсякъде мирише на урина, постоянно си пазиш чантатата да не ти я откраднат, зверска скъпотия и неучтиви изнервени хора - град в който мога да отида утре и да изкарвам 100на хиляди евро на година и няма да живея по-добре отколкото в БГ

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Много зависи какво си мислим, че е проблем. Това често се случва да е каквото се говори по медиите. Много зависи какво си мислим че е щастие. И съответно да го гоним. А щастието също много се влияе от медиите, рекламите и пр. С оред мен има огромни противоречия между държава-политици и личност-народ.

Представят се едни неща като за общо благо, а те са си за лично такова.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

аз в БГ специално съм забелязал следното нещо

хората масово са мрънкащи и нещастни и повечето обясняват това с безпаричие и колко била 'скапана държавата'

когато обаче се опаричат или се преместят в друга държава си остават същите намръщени мрънкала

явно това е нещо което се учи в детството и остава за цял живот

въпреки това наистина смятам, че дали изкарваш 1000лв. на месец или изкарваш 10000лв на месец няма чак толкова голяма връзка с щастието

първо е важно дали ти стигат

а второ - не всичко е пари, важно е да имаш време за себе си и да го прекарваш както искаш

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

само да добавя и още нещо за щастието и да се засилвам да работя, че времето напредва

щастието е релативно

в УК (в САЩ е същото, давам пример с УК, защото в момента съм в УК) има жестоко неравенство между хората

почти всичко в животът ти се определя от това къде си роден и какви са ти родителите, разбира се това е добре скрита тайна

ще дам някой примери

децата в горните 10% от районите по ногатство унаследяват около 40 повече в парично изражение от тези в 10% най-бедни райони

в някой райони същите тези деца имат 50 пъти по-висок статистически шанс да влезнат в елитен университет сравнено с други

децата от горните 10% в първите 5г. от живота си на практика не общуват с деца от другите 90%

как хората живеят с това

ами много просто - живеят на различни места и по-бедните нямат никакъв ежедневен допир с по-богатите, т.е. в два различни свята, в две различни държави

сега сравнете това със софия, където бедна пенсионерка, чистачка и студент от провинцията живеят в един блок с наркодилър, мутра, политик, собственик на завод, строител и новобогаташ

това започна да се пречупа последните години, но ще отнеме много години да се промени

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...