Отиди на
Форум "Наука"

Малко комунизъм


Recommended Posts

  • Потребител

Моделът в западна европа не е измислен, а е обективно наложен, за да избегне именно комунизма от изтока.

Чакай сега, че си мисля, че те хванах? Не пледираше ли ти в други теми и месеци по-рано (май и година), че комунизма е западна 'измислица'?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Чакай сега - бъркаш нещата. Наличие на някакъв социален модел не значи нито комунизъм, нито социализъм. Иначе, първият социал-комунизъм е на практика създаден от Антонините през I-II век, а Римската империя от това време е първата комунистическа държава. :biggrin:

нещата са свързани. там където не беше създаден така мразения от теб социален модел, се отиден директно в комунизъм. където беше, идеите на комунизма бяха напълно лишени от смисъл.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Чакай сега, че си мисля, че те хванах? Не пледираше ли ти в други теми и месеци по-рано (май и година), че комунизма е западна 'измислица'?

разбира се. само че неговото налагане в запада се обезсмисли. което не променя нещата. всяка цивилизация създава модели, които критикуват неинте слабости, и дават алтернатива на проблемите. ако обаче междувременно проблемите се решат по друг начин, моделът може да иде и в сомалия ако иска.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе, бая труден изпит си бе. Поне за мен. Да отделиш плявата и популистките лозунги, които минаваха за "нАука" (95%) от малкото смислено във философско-икономически аспект си бе бая трудна работа. Как го взех без нито един лозунг и аз не знам. Повечето минаваха с рецитиране като на официален партизански помен (сиреч тържество в чест на нещо си там от славното и героично антифашиско и комунистическо минало).

Така си е, ама си беше цвете пред изпита по История на икономическите учения :smokeing:

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Черната книга на комунизма

Книгата, за сметка на около 100 милиона жертви на комунизма може да (и това са само броят на смъртните случаи)

СССР: 20 милиона жертви;

Китай: 65 милиона;

Виетнам: 1 млн.;

Северна Корея: 2 милиона ;

Камбоджа: 2 милиона ;

Източна Европа: 1 млн.;

Латинска Америка: 150000;

Африка: 1,7 милиона;

Афганистан: 1,5 милиона;

международното комунистическо движение и комунистически партии на власт никога не е бил, сметката ви ще бъде написан около 10,000 жертви (стр. 14).

Този инжинер като млад студент навремето е бил назначен на направи план проект по поръчка на държавна сигурност, да препроектира една по-малка машина от долу показаната за мелене.

Той напрвил проектите, но за самата машина да ли са я направили, и дали са я употребявали от страна на държавна сигурност нищо не знае.

Внимание, мелачка по време на работа.

http://videa.hu/videok/hirek-politika/emberdaralo-hirado-magyar-terrorizmus-xVRLyhVBXPkLZLhy

:post-70473-1124971712: :post-70473-1124971712: :post-70473-1124971712:

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

нещата са свързани. там където не беше създаден така мразения от теб социален модел, се отиден директно в комунизъм. където беше, идеите на комунизма бяха напълно лишени от смисъл.

Хайде сега - чак пък да мразя. Социалната политика си има своето място, но при адекватно и строго отчитане на обективните (главно икономически) условия и целения краен резултат. Тя е просто елемент от регулацията на обществото и за да си върши работата трябва да е приложена умно, със здрав разум, а не под влияние на някакви външни идеологически и лЕберастки плещения и съновидения. А на запад тази граница вече е премината и се отива към оливане, при което политическата "целесъобразност" игнорира обективната необходимост и адекватност с оглед на разумната цел.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ъхъ, нали? Като ни настъпят, веднага бегаме да се крием зад социалдемокрацията и зад чисто капиталистическите достижения. Ама като дойдем на власт, почваме да наричаме социалдемократите ревизионисти, щото търпели частното, а пък чисто капиталистическите постижения като 8 часов работен ден приписваме на себе си?

Тъйй, тъй... Младежо, ний сме държали изпити с Дендро и Набора по нАучен комунизъм, та недей ти тъй. :whistling:

не знам за какво ми говориш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хайде сега - чак пък да мразя. Социалната политика си има своето място, но при адекватно и строго отчитане на обективните (главно икономически) условия и целения краен резултат. Тя е просто елемент от регулацията на обществото и за да си върши работата трябва да е приложена умно, със здрав разум, а не под влияние на някакви външни идеологически и лЕберастки плещения и съновидения. А на запад тази граница вече е премината и се отива към оливане, при което политическата "целесъобразност" игнорира обективната необходимост и адекватност с оглед на разумната цел.

доста дълго търпяхме консервите. едно има няма неколко хляди години. сега е ред на либералната демокрация, по-висше стъпало в социалната еволюция. измислено ха, не думай, в западна еврона, не в ссср.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Абе, бая труден изпит си бе. Поне за мен. Да отделиш плявата и популистките лозунги, които минаваха за "нАука" (95%) от малкото смислено във философско-икономически аспект си бе бая трудна работа. Как го взех без нито един лозунг и аз не знам. Повечето минаваха с рецитиране като на официален партизански помен (сиреч тържество в чест на нещо си там от славното и героично антифашиско и комунистическо минало).

Ми мен нали затова ме титуловаха Хрушчовист:)))

Всъщност би имало смисъл - представляваше нещо като обобщен кратък курс по нова история политология, политическа икономия, днес наречена кой знай защо икономикс и социология. Само че с идиотско изкривена тематика.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Затова ни слушай, когато ти говорим разни неща, а не се пали като оня партизанин от "На всеки километър", дето все викаше: "Аз предлагам да нападнем!" :sneaky2:

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

вие слушайте, аз не съм обременен с комунистически глупости като вас.

сега отивам да си гледам алф чао засега.

и запоменете - лещата се чисти преди да се сложи да ври хаха

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Така си е, ама си беше цвете пред изпита по История на икономическите учения :smokeing:

Абсолютно :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

доста дълго търпяхме консервите. едно има няма неколко хляди години. сега е ред на либералната демокрация, по-висше стъпало в социалната еволюция. измислено ха, не думай, в западна еврона, не в ссср.

:biggrin:

Алва, нали знаеш какво думат мъдрите люде: да не си ляв на 20 години - значи нямаш сърце, но да си още ляв на 40 години - значи нямаш акъл! :tooth:

Тъй че, тия пишман лЕберали със съновидения в главите (вместо разумни и смислени идеи) само за няколко десетилетия се профукат създаденото и запазеното от няколко хиляди години! То, вече се започна... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А ти нали знаеш една друга поговорка

всяко котенце да цицка от майка си

хаха а и още нещо

Дендро, КГ, Михов и Митак това е за вас :bleh: :bleh: :bleh:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

То това леви - десни в днешно време е една парлама, с която замазват очите на повярвалите и вадят, като довод за неизпълнение на разцвета на страната другото. Обаче по-скоро укриват своята некадърност.

Всеки, който и да управлява, слуша каквото му наредят. Та няма голяма разлика кой ще управлява, т.е. има но за самият него. Е за това е борбата за власт. За самите себе си и тези, които ги държат там.

А народа, кой ли му пука за него (неофициално). Та дали ще държи някой леви или десни все е тая, важат горните определения (от предният пост) за и 2 те.

В момента отдавна сме излезли от Комунизма по-точно социализма (че комунизъм нямаше)

и сега властва див капитализъм.

Редактирано от miroki
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, САЩ са по-демократични на хартия. На практика обаче са абсолютно също толкова подтиснически колкото и СССР. С тази разлика че се грижат по-добре за стомасите на поданиците си, макар че за да го направят това, извършват доста престъпления срещу чужди поданици.

Пич, искам да се самоубия! Честно!

Искам да ти споделя и нещо друго - "Демократична Кампучия" е също толкова демократична, колкото и Дания - с тази разлика, че Дания се грижи по-добре за стомасите на поданиците си... :117: :117: :117::punk: :punk: :punk::tooth: :tooth: :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А ти нали знаеш една друга поговорка

всяко котенце да цицка от майка си

хаха а и още нещо

Дендро, КГ, Михов и Митак това е за вас :bleh: :bleh: :bleh:

Не го разбрах това нещо, ама... :post-20645-1121105496:

(Оффф, ей сега разбра, че се плезиш! Мислех, че за котетата нещо си било за нас, та се почудих:) )

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не го разбрах това нещо, ама... :post-20645-1121105496:

Нали казах, че подобни спорове са за пясатчника на дечките игрища.....Само дето не казва бе, бе, бебе, бееее......

:tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...