Отиди на
Форум "Наука"

Хомосексуалността причинена от патоген?


Recommended Posts

  • Мнения 161
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

... рече Бог на Мойсей и му подаде единадесетата своя заповед - обичай задника на съседа си като своя собствен и го пожелавай само по взаимно съгласие. :punk:

Алва,

този следобед много веселих с аргументите ти.

недей да лъжеш....Никъде не съм казвал пожелавай.

Точната дума е използвай! Говорим за акт.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мале Алвасамагро почна и права на животните да дава,пък и ги направи и юридически лица.Какви последствия щяло да има.Ми никакви,има бая хомосексуални които искат да скъсат,с този начин на живот,екс-gay в Aмерика и тн.Кво можело да стане,леле неам думи.Определено да го правиш със своя пол,не е като да пишеш с лява ръка.Посочих основни биологични принципи,още от времето на Карл Линеи.Но Алвасамеиро,не ги приема е ми сори баце.И аз неприемам закона за гравитацията,ама я има.Световната здравна организация,под натиск може да приеме всичко,прочетeтe под какъв натиск го е извадила от списъка и така.Все едно да спориш с наркозависим вреден ли е херойна з...и.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Паникан, от научен тон Ви сведох до махленски говор на селски мегдан....като се изчерпат сериозните аргументи, се почва с обидите.

Но, оцелихте поне с Алвасамагру....понеже никът ми е португалски, магрото, дето ми го добавихте, е също португалска дума, значеща слаб, дребен.

Сега, не е вярно, че има хора, които искат да "скъсат" с този начин на живот.

Реверанс към Карл Линей, нищо против него и принципите му.Аз съм в пълен синхрон с него и с нищо не му противореча.

Но не е вярно, че СЗО е приела нещо под натиск. Това е лъжа. както и повечето аргументи против ХС.

Но, пак не отговорихте на главния ми въпрос. Какво ще стане, ако се окаже, че

- ХС е причинена от биолигията, т.е окаже се, че е вродена?

помислете, помислете.....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, общи приказки само.

науката му казва, че в абсолютно всеки народ се среща това явление и то в стабилни и стандартни граници, той не, друго било.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз не искам да споря за проценти, защото трябва да се проведат съответните изследвания, а върху отговорите на респондентите все пак влияние оказват и други фактори, които изкривяват резултата. Но е факт, че няма човешка популация, в която да няма хомосексуални. Дали това се толелира или не е съвсем друг въпрос.

Но ми е изключително смешен терминът "педераси под чуждо" влияние.

Вие хер Щурман можете ли да станете гей под чуждо влияние?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Как ще обясниш,че всеки организъм има механизми предотвратяващи кръвосмешенията,но въпреки това те се случват.Дали и според теб това,не е отклонение,аномалия и извращение.Хабсбургската династия е залязла благодарение на това.Не съм сигурен,че не му противоречите,тъй като до мен е един учебник по биология и в него пише,точно това което аз казвам.Може да се окаже вродена и ще бъде вродено отклонение вродена болест и тн такива болести бол.Аз ви залях с централни биологични догми.А вие с факта,че щом като здравната организация нямала доказателства,че е заболяване то не било заболяване.Но е отклонение от основни биологични принципи.Няма достатъчно изследвания по въпроса,за което също казах,до тогава нямате право вие,да втълпявате на хората какво е хомосексуализма.

Редактирано от Panican
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Как ще обясниш,че всеки организъм има механизми предотвратяващи кръвосмешенията,но въпреки това те се случват.Дали и според теб това,не е отклонение,аномалия и извращение.Хабсбургската династия е залязла благодарение на това.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Педалите са издънка на човечеството, вследствие поражението на Спарта .... и обратното движение в UK :smokeing:

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Вие просто се лигавите.

Секс без презерватив с жена - това е рекреационна плюс рекреативна функция на секса.

секс с презерватив с жена - това е само рекреативна функция на секса.

секс меожду двама мъже - това е само рекреативна функция на секса.

ако едното е отклонение, би следвало и другото да е.

обаче се обърквате съвсем в собствените си твърдения.

Пропусна възможностите:

С презерватив без жена!

Без презерватив и без жена и т.н.

. . .

А сега ще те върна малко по-назад в темата…

Споменаваш статистиките.

Като държиш толкова на научните постулати, как може да си позволиш да правиш сравнения с пасажите на Венера и сексуалната ориентация на хората? Броят планети изброими на пръстите на двете ръце е крайно недостатъчен за анализ и е несъпоставим с броя на населението на планета.

И още нещо … Процентът на хората с хомосексуална ориентация не е константа. Има изследвания, които показват, че броят хомосексуалисти се е повишил с около 2% след втората световна война.

Та толкоз за статистиките.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Счита се, че проценътт хомосексуални хора е относително константен, естествено че не може да е абсолютна константа, варира в определени граници, между 5-10%, но не може да бъде 30, 40 или 50 %.

Относно статистиките. Нарастването на хомосексуалните хора след ВСВ всъщност не означава нищо. Те са определен брой, има ги, но не се декларират като такива. Затова статистиката не ги отчита. В един момент някои се престрашават, и се регистрира нарастване. Но това не значи, че са станали повече, а че все по-голяма част от тях се декларират като такива.

или с други думи, нарастването на гейовете след ВСВ не означава увеличаване на гейовете, а нарастване на онези от тях, които се престрашават да се разкрият.

мисля, че много ясно посочих какво имам предвид с планетите. Редките събития не са ненормални. Затова сравнението е изключително коректно.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Счита се, че проценътт хомосексуални хора е относително константен, естествено че не може да е абсолютна константа, варира в определени граници, между 5-10%, но не може да бъде 30, 40 или 50 %.

Относно статистиките. Нарастването на хомосексуалните хора след ВСВ всъщност не означава нищо. Те са определен брой, има ги, но не се декларират като такива. Затова статистиката не ги отчита. В един момент някои се престрашават, и се регистрира нарастване. Но това не значи, че са станали повече, а че все по-голяма част от тях се декларират като такива.

или с други думи, нарастването на гейовете след ВСВ не означава увеличаване на гейовете, а нарастване на онези от тях, които се престрашават да се разкрият.

мисля, че много ясно посочих какво имам предвид с планетите. Редките събития не са ненормални. Затова сравнението е изключително коректно.

Не звучи много убедително, че след ВСВ хората са добили повече смелост да се разкриват.

....

Това повишение дава идеята да се търси зависимостта между нарастване на процента хомосексуално ориентирани и глобално значимите бедствия.. . .

При население от няколко милиарда хора – два процента не са пренебрежимо малко увеличение.

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всъщност не означава. Нарастването се дължи на либерализацията в отношението към тези хора. Затова повече от тях се декларират като гейове.

При население от няколко милиарда 2 процента не е пренебрежимо малко, затова посочих, че от тези 7 милиарда, между 5 и 10 % са гейове. През 1945 са били да речем 0.5%, днес са 9-10%, не защото са се увеличили, а защото в развитите страни отношението към тях е станало по-либерално, което кара все повече да се декларират.

В Испания през 1970 имаме 0.3% гейове, предвид че хомосекуализмът се наказва със затвор. Днес са 9%.

Че каква катастрофа е станала в Испания за 40 години, освен легализацията на гей браковете и отпадането на дискриминационното законодателство.....

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

На светлинни години се отклонихте от темата. Да припомня- говорим за патоген, като възможна причина за ХС.

Може да се повторя в някой размишления, но ще се опитам да върна темата в релсите.

Явлението е твърде масово- от винени мухи, през земноводни до бозайници го има, за да е намесен патоген. Според мен по- скоро е отклонение от биологичното поведение за размножаване. Всичко в природата е твърде относително и няма твърди правила- съвсем нормално и вероятно единствения начин еволюцията да си върши работата, на нея не и трябват твърди забрани и непреодолими препятствия, всичко трябва да е гъвкаво и що годе лесно променимо. Още в зората на живота при диферинциране на два пола възниква необходимост от тяхното разпознаване помежду си. Появяват се хиляди механизми двата пола да се стремят да един към друг и да избягват "удоволствията" със същия пол. Като почнем от множество хормони, различни типове поведение, различен начин на мислене ( вероятно ( ако говорим за хора)), изобщо множество прегради пред ХС- като при бягане с препятствия. Понякога обаче тези препятствия са по- ниски или някои от тях липсват. Сексуалното поведение обаче е възможно най- силното, най- могъщата движеща сила, по- силно е и от всякакви механизми за различаване на половете ( което вероятно подсказва, че е доста по- старо еволюционно). Така , че ако препятствията са по- ниски това изобщо не спира сексуалността.

Нащия мозък ни казва, че е много по добре да сме с различния пол, дори няма защо да се замисляме защо това е така- просто така трябва да бъде, дори може да ни каже, че да бъдеш с някой от същия пол е лошо. Ако има обаче нещо не съвсем "по правилата" в цялата тази система ( ниски препятствия ) мозъка вече може да ни казва само прави секс със същества от твоя вид ( а понякога само...прави секс ) без да уточнява пола. Ами то като ги няма тези нашепвания кое е правилно кое не, вероятно много същества биха избрали своя пол- в техните очи това е по- познатото, по- доброто.

Един най- елементарен механизъм - едно от препятствията:

из(Не)обикновените животни

"Едно ново изследване на влиянието на феромоните публикувано в Nature ( октомври 2009 ) едновременно обърква представите ни и хвърля нова светлина върху тяхното действие. Международен екип от учени начело с Джоел Левин (Joel D. Levine) от университета в Торонто са изследвали поведението на дрозофили (Drosophila melanogaster), като особено внимание са обърнали на т. нар. кутикуларен въглеводороден феромон. Оказало се, че този феромон е нужен на мушиците, за да се идентифицират помежду си не само видово, но и по пол. По време на своята работа учените създали линия дрозофили, които не изработват въпросния феромон. Случило се нещо много неочаквано, вместо да липсва каквото и да е полово привличане дрозофилите си устроили глобална оргия без оглед на пола. Освен това лишените от феромон дрозофили се опитвали да копулират и с близкия вид Drosophila simulans. При обработка на подопитните мушици с феромон, неумереното полово влечение се прекратило, а половата ориентация се възстановила."

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребител

Хомосексуалността не е психично отклонение , ако беше така щеше да има хапче за хетеросексуалност нищо,което съществува в природата не е противоестествено ,но това е грешка на природата .

Сега каквото и да говорите,че е ген или не не е вярно,познавам момчета,които имат женствени маниери ,по ген са слаботелесни и кльощави,но въпреки това си падат по жени,колкото до това,че се дължи на травма от детството също е глупост,има много деца изоставени сираци по домове,но като пораснат са си хетеросесксуални,създават си семейства,независимо от орентацията човек постоянно преживява препятствия било то бедност,самота,несподелена любов,катастрофи,загуба на близък човек,рак и пр. независимо от ориентацията на никой не му е лесно,животът е болка още от самото раждане.

Хората,които са влюбени в други хора от своя пол не са виновни затова,което са виновна е природата,никой не е застрахован,че няма да обърне нещо,вярвам,че всичко е там горе и е кодирано !

Редактирано от Peshkata
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
... нищо,което съществува в природата не е противоестествено ,но това е грешка на природата .

Защо грешка. Аз си мислех, че хомосексуалността е решение на природата като резервен изход (ама как звучи :whistling:) гарантиращ оцеляването на вида при определени неблагоприятни условия. Примерно това би трябвало да е механизма създал хермафротизма, примерно при охлювите.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител

Основния проблем е, че хомосексуалистите не могат да се размножават биологически , но броят им непрекъснато расте. :w00t:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

хомосексуалните хора могат да се разможават биологически, стига да поискат. по същия начин, по който и ти не се размножаваш биологически, когато си слагаш презерватив.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

хомосексуалните хора могат да се разможават биологически, стига да поискат. по същия начин, по който и ти не се размножаваш биологически, когато си слагаш презерватив.

Алвич, откога почна да четеш нещата буквално, ама айде щот си приятел, да поясня каква ми беше интимната мисъл - при секс между хомосексуалисти не може да има "резултат" като потомство например.......въпреки че у комшиите опитите продължават :shades:

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Алвич, откога почна да четеш нещата буквално, ама айде щот си приятел, да поясня каква ми беше интимната мисъл - при секс между хомосексуалисти не може да има "резултат" като потомство например.......въпреки че у комшиите опитите продължават :shades:

От което следва, че ако имаш проблеми с или възражения срещу хомосексуалните хора, трябва да се сърдиш на хетеросексуалните двойки. Те са тези, който продължават да раждат хомосексуални хора. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Алвич, откога почна да четеш нещата буквално, ама айде щот си приятел, да поясня каква ми беше интимната мисъл - при секс между хомосексуалисти не може да има "резултат" като потомство например.......въпреки че у комшиите опитите продължават :shades:

при секс между хетеросексуални също често няма потомство - например, като един от партньорите ползва предпазни средства. и?
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

От което следва, че ако имаш проблеми с или възражения срещу хомосексуалните хора, трябва да се сърдиш на хетеросексуалните двойки. Те са тези, който продължават да раждат хомосексуални хора. :)

:clap3::coolthumb:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...