Отиди на
Форум "Наука"

нашите котки


Recommended Posts

  • Потребител

Алва,

имал съм коте преди много време, но съвсем за малко, тъй че не се брои да съм го гледал. Я обясни какво се кастрира на женските котета, че ми стана любопитно.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 68
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

не знам какво точно се кастрира. предполагам, че им се запълва п****то :post-20645-1121105496: Сестричките на Бианка и майка й са кастрирани.

защо си имал за малко? не ти ли хареса да го гледаш?

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кастриране означава да се махнат половите жлези, при мъжките - тестиси, при женските - яйчници. Ама че сте непросветени! Хормоните от тия жлези предизвикват разгонване.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

извинявай Стинке, не исках да те нагрубя.

фактът, че се извинявам, не значи естествено, че си ми станал симпатичен (а е белег за духовно-нравствена извисеност).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Имах коте преди много време, като студент, сега имам заек. И аз не го бях кастрирал моето коте (беше женска), някак си ми се струва осакатяване на животното. Предпочитах да търпя негативите от разгонване, отколкото да го осакатя (воден от максимата не прави на другите това, което не искаш да правят на теб :biggrin: ), въпреки че мой приятел ветеринар ми пропагандираше кастрацията направо като полезна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Зайо е много любопитен (не само към вещи, ами и към непознати хора и животни), много хитрува по принцип, извоюва си право да е на свобода без клетка (точно като котка), след като доказа железни хигиенни навици, а като беше пленник намираше невероятни начини да избяга от клетката си. Към храната е доста капризен, ама аз си го глезя.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Преди две години оставиха у нас да гледаме едно коте в продължение на една седмица. Казаха, че било на няколко месеца и много обичало да си играе: пъхало се в гардероби, шкафове, под кревати и вадело каквото намерело интересно от там.

Че котето беше много любопитно, установих и аз, когато съпругата ми го донесе в кухнята, която ми е нещо като кабинет. И аз взех, че заснех някои интересни пози с котето. Най ме учуди, когато с лек подскок то се покачи на бюфета. Е, после го достраша да скочи от високото, та трябваше да го свалим с ръце.

Иначе заничаше къде ли не. Най-голямо впечатление му направиха часовника, който тик-такаше и грила, в който се въртеше едно пиле. Котето всъщност се чудеше какво трака вътре в грила. Пилето се преобръщаше с тракане, защото не беше добре центрирано на шиша. Иначе котето не се впечатли от самото пиле, защото предпочиташе не естествена, а котешка храна.

Котето беше женско. Неговите собственици живееха на първия етаж и веднъж ми казаха, че като се разгонило, скочило през балкона и не се появило повече. Явно някой котарак ще да е бил забъркан в тази, последната работа.

post-2642-008607700 1344281168_thumb.jpg post-2642-060920000 1344281174_thumb.jpg post-2642-052366400 1344281180_thumb.jpg

post-2642-018448700 1344281186_thumb.jpg post-2642-005360200 1344281193_thumb.jpg post-2642-006810400 1344281199_thumb.jpg

post-2642-067723800 1344281204_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Зайо е много любопитен (не само към вещи, ами и към непознати хора и животни), много хитрува по принцип, извоюва си право да е на свобода без клетка (точно като котка), след като доказа железни хигиенни навици, а като беше пленник намираше невероятни начини да избяга от клетката си. Към храната е доста капризен, ама аз си го глезя.:)

и защо заек?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Абе Алва, какви са тези инфекции, гной, че и рак- да не ги е правил тез операции някой касапин? Това си е рутинна операция и такива проблеми са недопустими ( не, че не може да се случи, но това са по- скоро изключения).

Аз винаги съм бил против кастрациите, когато не са наложителни разбира се по една или друга причина.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ами моята котка има 3 сестри и майка - и 4те след кастрация получиха усложнения, едната беше на памперси.

а на един приятел след кастрация котката хвана рак.

достатъчно примери да ме откажат.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе Алва, какви са тези инфекции, гной, че и рак- да не ги е правил тез операции някой касапин? Това си е рутинна операция и такива проблеми са недопустими ( не, че не може да се случи, но това са по- скоро изключения).

Аз винаги съм бил против кастрациите, когато не са наложителни разбира се по една или друга причина.

Може ли да кажеш нещо повече за кастрациите на женските котки? От някои книги и специализрани форуми съм останала с впечатление, че кастрациите са задължителни, ако искаш да си добър стопанин на домашни любимци.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За мен кастрацията е нещо извратено. Домашен любимец не означава биологична плюшена кукла в съотвествие с човешките разбирания за удобство. Неестествено и извратено само, за да задоволява човешка прищявка за притежание, което дори не е свързано с полезност.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

За мен кастрацията е нещо извратено. Домашен любимец не означава биологична плюшена кукла в съотвествие с човешките разбирания за удобство. Неестествено и извратено само, за да задоволява човешка прищявка за притежание, което дори не е свързано с полезност.

ФАКТ!!!

Ако не е необходимо по здравословни причини кастрирането е недопустимо.

След тази операция котките променят характера си в отрицателна посока.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Преди две години оставиха у нас да гледаме едно коте в продължение на една седмица. Казаха, че било на няколко месеца и много обичало да си играе: пъхало се в гардероби, шкафове, под кревати и вадело каквото намерело интересно от там.

Че котето беше много любопитно, установих и аз, когато съпругата ми го донесе в кухнята, която ми е нещо като кабинет. И аз взех, че заснех някои интересни пози с котето. Най ме учуди, когато с лек подскок то се покачи на бюфета. Е, после го достраша да скочи от високото, та трябваше да го свалим с ръце.

Иначе заничаше къде ли не. Най-голямо впечатление му направиха часовника, който тик-такаше и грила, в който се въртеше едно пиле. Котето всъщност се чудеше какво трака вътре в грила. Пилето се преобръщаше с тракане, защото не беше добре центрирано на шиша. Иначе котето не се впечатли от самото пиле, защото предпочиташе не естествена, а котешка храна.

Котето беше женско. Неговите собственици живееха на първия етаж и веднъж ми казаха, че като се разгонило, скочило през балкона и не се появило повече. Явно някой котарак ще да е бил забъркан в тази, последната работа.

post-2642-008607700 1344281168_thumb.jpg post-2642-060920000 1344281174_thumb.jpg post-2642-052366400 1344281180_thumb.jpg

post-2642-018448700 1344281186_thumb.jpg post-2642-005360200 1344281193_thumb.jpg post-2642-006810400 1344281199_thumb.jpg

post-2642-067723800 1344281204_thumb.jpg

:good: :good: :good: :good: :good:

пореден поздрав за поредната фотосесия!

(избрало е свободата!)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Моите котешки снимки пак са в интернет - на сигурно място, а самите котки са се разпоожили на любимите си позиции - между монитора и клавиатурата. :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мои снимки и клипчета на котки може да видите тук:

http://momenti.info/ff4.php?a=1&new=IMG_6094.JPG&new1=%CC%E0%F6%E0%20%E2%FA%F0%F5%F3%20%EA%EB%E0%E2%E8%E0%F2%F3%F0%E0%F2%E0&new2=%CC%E0%F6%E0%20%E2%FA%F0%F5%F3%20%EA%EB%E0%E2%E8%E0%F2%F3%F0%E0%F2%E0&page=1

(ще ги има до понеделник-вторник, защото тогава изтича срока на хостинга)

хихи колко са сладки.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Домашен любимец не означава биологична плюшена кукла в съотвествие с човешките разбирания за удобство. Неестествено и извратено само, за да задоволява човешка прищявка за притежание, което дори не е свързано с полезност.

Напълно съм съгласен, затова и принципно съм резервиран към домашните любимци. Просто мъчим животинките- за тях домашните условия не са естествени... може и да са щастливи, не знам, но все пак е много егоистично. Животните заслужават да са свободни, да имат избор не да им налагаме нашите правила и нашия начин на живот. Имал съм котарак и много често ми се е струвало, че наистина се мъчи, докато живееше в къщи. Като си помисли човек много от тези животинки никога няма да имат шанса да имат малки, да бъдат свободни...Знам, че ще ми опонират много хора...

За кастрациите- не виждам нещо естествено в това да отнемеш нещо, което природата е дала на животното. Често се казва, че кастрацията се прилага, за да не се мъчи животното, когато се разгонва, както и да не се стига до някой ракови заболявания, защото наистина процента при некастрираните котки с рак е много по- голям. Няма да навлизам в подробности защо това е така, но най общо казано това се случва, защото котката се разгонва, но се стига до бременност и то много пъти през своя живот. Тук отново стигаме до прищявките на човека- за свое удобство по- добре да кастрираме. Когато едно животно не можеш да му предоставиш нормални условия за живот, по- добре не го гледай, няма нужда да го осакатяваш. Съжелявам, че съм малко остър, работя и срещу професията си, но така мисля, защото обичам животните.

Самата операция не е сложна, като е най- често се премахват яйчниците заедно с цялата матка. Животните най- често го преживяват доста леко.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз ще възразя, да на базата на това, което наблюдавам. Женските котки не обичат да скитат, когато имат храна в една къща. Още повече - те се привързват към мястото и са най-щастливи, когато са си в къщи. Водила към ги на "екскурзии" и на "курорт" и когато се приберат демонстрират блаженство, което нищо друго не може да им даде. Котките, гледани като домашни любимци живеят в пъти по-дълго, от дворните и безпризорни котки. Моята Маца е на 7 години и се надявам да изкара още толкова,а ако бяхме я оставили на село по общата статистика сега вече нямаше да я има.

Котките умеят да използват хората и да си доставят радости чрез тях - игри, грижи, храна...., така че според мен имат полза от това, че са домашни любимци.

Това, което наблюдавам е, че котките ми са доволни от живота, освен в периодите, когато са разгонени.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Този котарак съжителства с мен и семейството ми.

Inti003-Resized.JPG

Inti005-Resized.JPG

Inti002-Resized.JPG

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...