Отиди на
Форум "Наука"

Психология на ясновидството


Recommended Posts

  • Потребители

В този смисъл искам да препоръчам на тези които искат да видят истинската страна на ясновидството следният забавен тест.

Отидете при ясновидец - колкото се може по-прочут и доказан. Седнете за сеанс, но не лице в лице с ясновидецът а странично на него, така, че да не може да Ви гледа право в очите.

Никой не твърди, че сред т.нар. ясновидци няма манипулатори.

В случя с Ванга обаче гледането в очите е без значение, защото тя е била незряща. Ако тя е била манипулатор, то дори като такъв може да бъде определена като феноменален манипулатор.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 218
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Никой не твърди, че сред т.нар. ясновидци няма манипулатори.

В случя с Ванга обаче гледането в очите е без значение, защото тя е била незряща. Ако тя е била манипулатор, то дори като такъв може да бъде определена като феноменален манипулатор.

Гледането в очите въобще не е задължително.

Прочети какво е писано от около 20 поста назад и ще разбереш какво имам в предвид, като цяло.

И да Ванга си я е бивало в това отношение, но не трябва да подценяваме и факта, че по онова време поради партийни разпоредби Ванга бе една от малкото, а мисля, че и единствената врачка на която бе позволено да практикува.

"Никой не твърди, че сред т.нар. ясновидци няма манипулатори."

А да не би ти да вярваш в ясновидството?

Редактирано от ivanxii
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Врачките от край време си работят не особено легално.

Една особеност Ванга е , че е с много профили, както ги описа Елемаг. По-скромните гадатели обикновено са в едно-две направления, например "против уроки" или "против уплах", "леене на куршум" , билкарство....

Както описва Скуби, Ванга му е помогнала много , което според мен е по-важно от това дали е познала. Загубата на родител е голям удар и е много трудно човек да "подреди нещата", за това всеки вид ефикасна подкрепа е ценна .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всичко това е хубаво, но въпроса, макар и второстепен, дали има хора с предсказателски способности остава. И всичко до сега сочи, че не са известни доказани такива способности.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всичко това е хубаво, но въпроса, макар и второстепен, дали има хора с предсказателски способности остава. И всичко до сега сочи, че не са известни доказани такива способности.

Този въпрос далеч, не стои и не остава за мнозина.

Освен, че няма нито едно доказателство, че на тази планета има човек с такива способности, а и всичко сочи, че няма такъв.

Врачките от край време си работят не особено легално.

Една особеност Ванга е , че е с много профили, както ги описа Елемаг. По-скромните гадатели обикновено са в едно-две направления, например "против уроки" или "против уплах", "леене на куршум" , билкарство....

Както описва Скуби, Ванга му е помогнала много , което според мен е по-важно от това дали е познала. Загубата на родител е голям удар и е много трудно човек да "подреди нещата", за това всеки вид ефикасна подкрепа е ценна .

Те си работят не особено легално, но през онези години да се занимаваш с окултизъм, мистика и да оказваш по такъв начин влияние върху една не малка група хора е можело буквално да ти коства живота.

Именно защото Ванга е давала надежда на мнозина, вдъхвала им е кураж да се борят с проблемите си, трудностите, което наистина може да се определи като помощ, не си позволявам да я наричам мошеник, нищо, че не е имала мистични дарби. В крайна сметка тя самата никога не е казвала, че е ясновидец, не съм чувал, чел, че тя някога пред някого е парадирала да има необикновени дарби. По-скоро хората я окачествиха, като жена с неземни дарби. :)

Редактирано от ivanxii
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ivanxii

Освен, че няма нито едно доказателство, че на тази планета има човек с такива способности, а и всичко сочи, че няма такъв.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

И да няма, човек ще си ги измисли (както господ според другия) тъй като има нужда да усеща, че може да контролира нещата, да се дестресира екзистенциално.

А какво стана с Нострадамус, и него ли го късат на скепт-теста?

Редактирано от bravo
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Но Ванга си остава мистерия и загадка :)

За повечето хора.... да, но не за всички :)

И да няма, човек ще си ги измисли (както господ според другия) тъй като има нужда да усеща, че може да контролира нещата, да се дестресира екзистенциално.

А какво стана с Нострадамус, и него ли го късат на скепт-теста?

Нострадамус е може би най-скъсаният ясновидец на скепт-теста :) :), но за него не ми се говори, защото става вече твърде несериозно.

Редактирано от ivanxii
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Заболя майка ми. Болки в стомахът или поне някъде там. Както си е редът лекарите проверки, може жлъчка, апендисит циста в матката...

Първо на ултразвук, после на томограф. Има някаква циста, но това е рутин операция според докторът....

А майка ми /цял живот предчустваше събития/, казва няма да я бъде. Само това казваше, докторите грешът...

Жена ми за да е по-сигурно реши да отида при Ванга. Както трябва сложи бучките захар без да знае майка ми....

На следващата ми командировка отидох в Рупите. От българските колеги знаех, че на идващи от чужбина не трябва да се регистрират и чакат датата си.

Рупите е интересно място. Всички посетители сякаш бях в някоя северна страна. Пристигат хората, тихи, учтиви, любезни, тихо разговарят помежду си. Е, нали всеки с белята си и това всякаш по-сближава хората. Ванга още почиваше, но имаше до оградата един мъж от нейните хора. Той се распореждаше, нещо като портиер и на него се обадих, че ида от унгария.

-Добре.-каза той.

-Бъди на близо защото, Тя ще те повика. Най добре тука до мен.

Пристигна Ванга и седна зад една маса поставена до оградата на къщата. Почнаха подредилите се хора да отиват при нея. Доколкото си спомням за един клиент, 10-15 минути имаше. На мен предварително ми казаха да не се разправям много-много ами да задавам въпросите си кратки. Бях купил Берешови капки защото някъде четох, че не е добре със сърцето и понеже не обичам без подарък да гостувам бях купил за една кура.

По едно време се разписка,ама с ужасен крещящ тон на една жена, която като попарена избяга, че тя е лоша, на нея няма да гледа и да се маха веднага от главата и...

После извика:

-Оня от унгария къде е. Да дойде.

Още преди да я поздравя, преди да успея да седна ми каза, че защо и нося капки, когато Тя си знае какви билки и действат добре на здравето, но ми благодари и ги прие. После и дадох бучките. Тя ги взе, и ми каза:

-Майка ти е много болна.

-Какво ще има занапред? Люлка или ковчег? /понеже жена ми точно тогава беше бременна на 4 месеца със синът ми./

-Ковчег. Ковчег. Няма да доживее внучката да види. Хайде, подреди нещата.

И толко.

Дойдох си, и казах на жената. Вярва и не и се вярва.

На следващаща неделя когато майка ми влезе в болницата , я поставиха в женският отдел.

Но когато се събуди, беше вече в онкологията. Тогава и тя усъзна, че това е рак, и казваше на жена ми, че лекарите нищо не са и направили. После дойде хирургът и каза, че саркомата е била така разпросранена по гръбначният стълб и на всякъде, че фактически не може да се оперира. Дотогава всички изследвания показваха циста в матака, което ежедневно и ваденето и е пучти рутинно. Даже и кемотерапия не и преписаха, защото онкологът който повикали по времето на операцията със свободни очи видял и казал, че повече от 2-3 месеца няма да доживее. Така се получи, че благодаревие на Ванга с жената бяхме подготвени на последващита е се събития. И успяхме да осигурим домашно гледане на майка ми, която почти доживя раждането на синът ми. Почина в ръцете ми.

Така беше.

Мъжът който беше до оградата след като при него почваша нарастващият ред, не се мръдна на никаде. С околните развихме разговор за общи неща.

На никиго не споменах, че нося берешови капки в армаган.

Когато дадох бучките тя ме изпревари и каза за майка ми. Аз още не и бях казал нищо...

За люлката също не казах, че е мое. Имам и сетра която също можеше да бъде....

Другите неща навярно един средно образован парафеномен може да догадае.....

:flowers:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Скуби аз нямам доверие в твоят разказ :) , но ще ти кажа, че съм чувал далеч по-впечатляващи разкази за Ванга, а и за други феномени. В крайна сметка забелязах и покрай един друг твой разказ, за някаква друга врачка, че ти вярваш в тези неща. Ако искаш да си по-обективен пред себе си погледни нещата от другия ъгъл - приеми, че Ванга няма мистични способности и се опитай да се досетиш сам защо разказът ти звучи така фантастично. Трябва да знаеш, че ако бъде проведен сеанс на вярващ в "тези неща" и на един скептик по едно и също време, от един и същ ясновидец последващите разкази на двамата относно сеансът ще бъдат коренно различни - имай в предвид това. Другото на което искам да обърна внимание е, че ако един човек отиде при ясновидец с предварителната нагласа, че ще бъде свидетел на чудо, че отива при ясновидец с "доказани способности" ако добавим и факта, че същия е и вярващ в материята, аз съм абсолютно сигурен, че този човек несъмнено ще бъде свидетел на чудо, ако не свидетел на чудо то поне ще остане силно, силно впечатлен от "способностите" на ясновидеца.

Редактирано от ivanxii
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Скуби аз нямам доверие в твоят разказ :) , но ще ти кажа, че съм чувал далеч по-впечатляващи разкази за Ванга, а и за други феномени. В крайна сметка забелязах и покрай един друг твой разказ, за някаква друга врачка, че ти вярваш в тези неща. Ако искаш да си по-обективен пред себе си погледни нещата от другия ъгъл - приеми, че Ванга няма мистични способности и се опитай да се досетиш сам защо разказът ти звучи така фантастично. Трябва да знаеш, че ако бъде проведен сеанс на вярващ в "тези неща" и на един скептик по едно и също време, от един и същ ясновидец последващите разкази на двамата относно сеансът ще бъдат коренно различни - имай в предвид това. Другото на което искам да обърна внимание е, че ако един човек отиде при ясновидец с предварителната нагласа, че ще бъде свидетел на чудо, че отива при ясновидец с "доказани способности" ако добавим и факта, че същия е и вярващ в материята, аз съм абсолютно сигурен, че този човек несъмнено ще бъде свидетел на чудо, ако не свидетел на чудо то поне ще остане силно, силно впечатлен от "способностите" на ясновидеца.

Като нямаш, нямаш. Нали не сме еднакви. Има който и на очите си невярва или на фактите защото като си е навил едно за научността и науката в това ВЯРВА. Нали имаше който с пръст човъркаше раните на Исус защото не му се вярваше, че е той.

Аз само писах за фактите. Научномо, спрямо Ванга повече немога.

А ако разкажа за раждането на синът ми, който според най-новите методи на науката е невъзможно (май тук съм го писъл вече), имам цял том (приблизително големината на Война и Мир) с научни ДОКАЗАТЕЛСТВА от период на 10 години изследвания, операции, проверки, от най видните унгарски и австрийски специалисти и болници защо е невъзможно жена ми да ЗАБРЕМЕНЕЕ!

И ето имам син и от туй нагоре, и дъщеря на по 19 и 18 години. Имам ги напротив НАУКАТА, която твърдеше, че е невъзможно....

:grin::groupwave2::haha:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

И ето имам син и от туй нагоре, и дъщеря на по 19 и 18 години. Имам ги напротив НАУКАТА, която твърдеше, че е невъзможно....

:) Да са ти живи и здрави :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Като нямаш, нямаш. Нали не сме еднакви. Има който и на очите си невярва или на фактите защото като си е навил едно за научността и науката в това ВЯРВА. Нали имаше който с пръст човъркаше раните на Исус защото не му се вярваше, че е той.

Аз само писах за фактите. Научномо, спрямо Ванга повече немога.

А ако разкажа за раждането на синът ми, който според най-новите методи на науката е невъзможно (май тук съм го писъл вече), имам цял том (приблизително големината на Война и Мир) с научни ДОКАЗАТЕЛСТВА от период на 10 години изследвания, операции, проверки, от най видните унгарски и австрийски специалисти и болници защо е невъзможно жена ми да ЗАБРЕМЕНЕЕ!

И ето имам син и от туй нагоре, и дъщеря на по 19 и 18 години. Имам ги напротив НАУКАТА, която твърдеше, че е невъзможно....

:grin::groupwave2::haha:

Да, нека са живи, здрави, успешни :)

Що се отнася до фактите, аз вярвам единствено на фактите, но реалните такива.

А, че някой е бъркал в раните на Исус, че като му бърка в раните, това с какво ще му помогне да разбере кой е той. :)

Редактирано от ivanxii
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Зачетох се в темата. Обаче от края, понеже темата ми се видя интересна, но пък ужасно дълга и не ми стигат нервите да я изчета цялата.

Гледам да пише, че Ванга била загадка. Аз пък нищо загадъчно не виждам. Просто поредната жена с психични отклонения, на която е била направена реклама от медиите и на която хората са се предоверили. И бай Ангел Пророка беше получил същото прехвалване, както и множество предоволни от лечението му, които да го хвалят, докато "Господари на ефира" не разкриха, че е психично болен и е лежал в психиатрия.

А който не е чел безумните предсказания на Ванга за света, може да навакса ето от тук: http://parapsihologia.do.am/forum/15-25-1

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Зачетох се в темата. Обаче от края, понеже темата ми се видя интересна, но пък ужасно дълга и не ми стигат нервите да я изчета цялата.

Гледам да пише, че Ванга била загадка. Аз пък нищо загадъчно не виждам. Просто поредната жена с психични отклонения, на която е била направена реклама от медиите и на която хората са се предоверили. И бай Ангел Пророка беше получил същото прехвалване, както и множество предоволни от лечението му, които да го хвалят, докато "Господари на ефира" не разкриха, че е психично болен и е лежал в психиатрия.

А който не е чел безумните предсказания на Ванга за света, може да навакса ето от тук: http://parapsihologia.do.am/forum/15-25-1

И защо трябва да вярваме на една изрезка от някой пожълтял вестник /несъм специалист, затова немога от формата и стилът на буквите да определя дали е от Комсомолская Правда или от Известия/, и то на руски което означава поне статия писана преди 30-40 години...Тогава много добре знаем кой и от къде контролираше борбата против опиума на суеверията и религията.....

:flowers::flowers::flowers:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами не вярвайте. Търсете доказателства. Аз съм гледала по тв Ванга как говори същите неща. Не случайно съм търсила точно тази изрезка от вестник. Ванга има медийна изява не само по вестниците, но и по тв. Тези думи за третата световна война и прочието Ванга ги е казала лично и руснаците ги въртяха постоянно в тубата преди няколко години в очакване да се сбъднат, но не би. За много от тях и до сега Ванга не е просто Ванга, а е Великата Ванга, независимо от документираните нейни "пророчества", които не се сбъдват.

Впрочем Ванга стана толкова известна и така добре рекламирана, защото беше политически удобна на комунистите. Тя предричаше успех на комунизма в световен мащаб. Руснаци от висшия руски политически елит идваха за съвети при нея, а това е много хубаво за българския политически елит от онова време. Ванга беше средство за насочване на руската политика в определена посока, изгодна за определени родни тарикати. Ванга не беше нищо повече от това. То все едно бай Ангел Пророка да го броим за лечител, само защото е успял да излъже доста народ, че е такъв. Да, ама не. Той е психично болен и нищо повече. Аз въобще не съм впечатлена от това колко хора са доволни как ги е "лекувал" с гласа в главата си, дето му говорел да ги опипва. По-скоро ме хваща жал за тези хора, дето са му се доверили и са си самовнушили, че шизофренията му ги е излекувала.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами не вярвайте. Търсете доказателства. Аз съм гледала по тв Ванга как говори същите неща. Не случайно съм търсила точно тази изрезка от вестник. Ванга има медийна изява не само по вестниците, но и по тв. Тези думи за третата световна война и прочието Ванга ги е казала лично и руснаците ги въртяха постоянно в тубата преди няколко години в очакване да се сбъднат, но не би. За много от тях и до сега Ванга не е просто Ванга, а е Великата Ванга, независимо от документираните нейни "пророчества", които не се сбъдват.

Впрочем Ванга стана толкова известна и така добре рекламирана, защото беше политически удобна на комунистите. Тя предричаше успех на комунизма в световен мащаб. Руснаци от висшия руски политически елит идваха за съвети при нея, а това е много хубаво за българския политически елит от онова време. Ванга беше средство за насочване на руската политика в определена посока, изгодна за определени родни тарикати. Ванга не беше нищо повече от това. То все едно бай Ангел Пророка да го броим за лечител, само защото е успял да излъже доста народ, че е такъв. Да, ама не. Той е психично болен и нищо повече. Аз въобще не съм впечатлена от това колко хора са доволни как ги е "лекувал" с гласа в главата си, дето му говорел да ги опипва. По-скоро ме хваща жал за тези хора, дето са му се доверили и са си самовнушили, че шизофренията му ги е излекувала.

Незнам кой е този бай Ангел но само ако на един е внушил и той наистита е оцелял...браво на него...Нали знаем такива лекари, които цял живот само аспирин преписват на пациентите и те някак си все пак оздравяват. Имам колега на когото окръжният му лекар каза на времето/когато перфорирал апендисита му/, че това било късметът му, че е бил в отпуска. Иначе щял да му даде нещо против разтройство и гърчовете и за другият ден сигурно би убил пукала...

Така, че тези които са вярващи казват -ЧУДО а лекарите -спонтана регресия когато един тежко болен почне да се съвзема, а даже оздравее. Тези неща макар и много добре документирани нито едните нито другите могат да ги обяснят....

:Flowers1::Flowers1::Flowers1:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Зная за реален случай, когато една жена, тежко болна от рак, решила да се откаже от официалната медицина в полза на прославен лечител. Не отишла на лекар. И така ходила що ходила да я лъжат, че я лекуват, но не се подобрила. Това я размислило. Тя отново отишла на лекар, но се оказало, че е закъсняла с прегледа и е изпуснала момента, в който лечението да даде резултат и да и спаси живота... Лекарят нямало как да я спаси. Ако е била отишла овреме е можел, но тя не е отишла. Сега е мъртва. Плецебото, както го наричат лекарите (или т.нар. от вярващите чудо) не е помогнало на тази жена. Мъртва е. Ето защо не е коректно да се допускат луди да се правят на лекари, без значение дали на някой му се помага чрез плецебо.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Зная за реален случай, когато една жена, тежко болна от рак, решила да се откаже от официалната медицина в полза на прославен лечител. Не отишла на лекар. И така ходила що ходила да я лъжат, че я лекуват, но не се подобрила. Това я размислило. Тя отново отишла на лекар, но се оказало, че е закъсняла с прегледа и е изпуснала момента, в който лечението да даде резултат и да и спаси живота... Лекарят нямало как да я спаси. Ако е била отишла овреме е можел, но тя не е отишла. Сега е мъртва. Плецебото, както го наричат лекарите (или т.нар. от вярващите чудо) не е помогнало на тази жена. Мъртва е. Ето защо не е коректно да се допускат луди да се правят на лекари, без значение дали на някой му се помага чрез плецебо.

Затова тези които с разрешение практикуват, винаги предупреждават клиентите, че да не престават да се лекуват при лекарите...

И затова много пъти скептиците казват, че ала-бала затова оздравя защото лекарите и техните лекарства действаха....

Обикновенно при лечителни хора отиват вече такива болни на които и лекарите са хвърлили кръст...

Този лечител който кандърдисва хората, че вместо лекарите да се ползват алтернативни методи, доколкото знам е подсъдимо....

:elvis::elvis::elvis:

Но простотията....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Зная за реален случай, когато една жена, тежко болна от рак, решила да се откаже от официалната медицина в полза на прославен лечител. Не отишла на лекар. И така ходила що ходила да я лъжат, че я лекуват, но не се подобрила. Това я размислило. Тя отново отишла на лекар, но се оказало, че е закъсняла с прегледа и е изпуснала момента, в който лечението да даде резултат и да и спаси живота... Лекарят нямало как да я спаси. Ако е била отишла овреме е можел, но тя не е отишла. Сега е мъртва. Плецебото, както го наричат лекарите (или т.нар. от вярващите чудо) не е помогнало на тази жена. Мъртва е. Ето защо не е коректно да се допускат луди да се правят на лекари, без значение дали на някой му се помага чрез плецебо.

Мила, от един реален случай генерализираш за всички "луди"?

Аз знам за доктори объркали диагнозата - и за тях ли не е коректно?

Ако има случаи на излекуване от "луди" пак ли ще генерализираме?

Никой не може да ни помогне срещу измамници, невежество или невнимание - срещат се измежду хората.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Относно лекарската грешка- ти, sirius, безгрешни хора познаваш ли? Аз- не. Но лекарят е учил. Има огромна база от данни за болести в главата си, които му служат, когато човек отива на преглед. А лечителят- не. Той има набор от лъжи. От лекаря мога да изисквам да обосновава научно всеки етап от лечението ми. Това го правя, ако нещо ме усъмни или диагнозата е сред тези, които са новост за мен и аз ще изчета научна литература по въпроса на база обясненията на лекаря и ще си направя съответните изводи. Ако попадна на лечител, го попилявам, понеже не му се удава да ми обоснове нищо.

Лудите не лекуват. Няма такова нещо. Мисля, че вече написах за плецебото. Моля те, за в бъдеше чети по-внимателно отговорите ми.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мила, като четеш научна литература що не вземеш и доктор да станеш. Изобщо какво ти трябват доктори, чети си и се лекувай. Само внимавай с печатните грешки че може да са смъртоносни.

Сигурно вече и велосипеда можеш да си оправяш.

Пък относно молбата ти... всеки иска да е четен... ами чета ги по-внимателно от колкото можеш да си представиш че мога. Но ти спестявам голяма част от пропуските за да не го усетиш агресивно. Та ако може, посмали малко назидателния тон и мисли повечко докато пишеш. И чети критично каквото си пишеш за да не се налага аз да ти задавам горещите въпроси.

Информация на ушенце. Аз имам същия проблем - не ме четат. Но е много неучтиво да моля да ме четат. Затова повтарям. С търпение. :)

Намесих се за некоректната генерализация, която направи. Ти взе да си заплиташ защита. И се изкара половин доктор. Не може да се генерализира нито за "лудите". (Аз не съм си позволявал да нарека някой (и още повече цяла категория хора) луд в пряк текст. Между другото, от къде си сигурна че не ти трябва консултация?) Нито за докторите.. за никоя категория. Мислех, че това е ясно в научните среди и че не се ползва в научни форуми или за научни цели. Ама едно е да се назидават лудите и възхваляват докторите, и съвсем друго да се пишат ясни и коректни постове.

Редактирано от sirius
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами не вярвайте. Търсете доказателства. Аз съм гледала по тв Ванга как говори същите неща. Не случайно съм търсила точно тази изрезка от вестник. Ванга има медийна изява не само по вестниците, но и по тв. Тези думи за третата световна война и прочието Ванга ги е казала лично и руснаците ги въртяха постоянно в тубата преди няколко години в очакване да се сбъднат, но не би. За много от тях и до сега Ванга не е просто Ванга, а е Великата Ванга, независимо от документираните нейни "пророчества", които не се сбъдват.

Впрочем Ванга стана толкова известна и така добре рекламирана, защото беше политически удобна на комунистите. Тя предричаше успех на комунизма в световен мащаб. Руснаци от висшия руски политически елит идваха за съвети при нея, а това е много хубаво за българския политически елит от онова време. Ванга беше средство за насочване на руската политика в определена посока, изгодна за определени родни тарикати. Ванга не беше нищо повече от това. То все едно бай Ангел Пророка да го броим за лечител, само защото е успял да излъже доста народ, че е такъв. Да, ама не. Той е психично болен и нищо повече. Аз въобще не съм впечатлена от това колко хора са доволни как ги е "лекувал" с гласа в главата си, дето му говорел да ги опипва. По-скоро ме хваща жал за тези хора, дето са му се доверили и са си самовнушили, че шизофренията му ги е излекувала.

В общи линии има доста истина в постовете ти, но трябва да знаеш, че човек иска ли да вярва във Ванга (въобще във феномените), дори и сама тя да бе жива та да му каже, че няма никакви мистични умения той, човека ще си остане с вярата. Когато хората се хванат на дадена илюзия много често остават последователни без значение какво сочат последващите факти. Казвам ти го за да си спестиш време опитвайки да обясняваш разни неща, на разни хора - в 90% от случаите това начинание е абсолютно безсмислено.

Редактирано от ivanxii
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

освен това човек по-склонен да повярва на всяка лъжа, отколкото да признае, че е бил излъган.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

освен това човек по-склонен да повярва на всяка лъжа, отколкото да признае, че е бил излъган.

Това е късметът на политиците....

:grin::haha:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...