Отиди на
Форум "Наука"

Психология на ясновидството


Recommended Posts

  • Потребител

@sirius

Аз не искам да бъда четена. Не държа. Обаче много държа да ми се отговаря само при условие, че мненията ми са изчетени и осмислени. Ако ли не, търпението ми да обяснявам и да се повтарям никакво го няма и веднага отрязвам човека отсреща, без значение колко си мисли, че ми задава "горещи" въпроси.

Относно терминологията, касаеща психичните заболявания доуточнявам, че мога да ползвам такава, но когато това се случва, не ме разбират. Ако считаш, че не те бърка такава терминология и я разбираш, ок, ще я потребявам , ако се случи да пиша по тези въпроси на теб. Разбираш ли какво му има като заболяване от научна гл.т. на Бай Ангел Пророка?

Какво според теб трябва да е отношението ни към онези хора, които той лъже, че лекува и с които по този начин фактически злоупотребява. В конкретния случай те включително са заплашени от сексуално посегателство. Ако не си гледал разкритията на Господари на ефира на "лечението" на бай Ангел Пророка, ето го: http://vbox7.com/play:6f0e3e74

Би ли си доверил здравето на бай Ангел Пророка? А ако отидеш и той поради спецификите на заболяването си, ти скочи на опипване? Още ли ще имаш позицията, цитирам теб: "Ако има случаи на излекуване от "луди"" или вече няма да е толкова сигурно, че хора с психични заболявания трябва да се допускат до това да "лекуват"?


@skubi

И затова много пъти скептиците казват, че ала-бала затова оздравя защото лекарите и техните лекарства действаха....

Именно това е ставало. Лекарствата се изпитват и има точни данни за тяхната успеваемост, преди да се появят на пазара. И лечителите се изпитват- има точни данни за тяхната неуспеваемост. Известен ли ти е експериментът на Емили Роса? Тогава, когато го е създала, е била на 11г. Екстрасенсите и лечителите, които се явили на нейния експеримент, ръководен и предаван на живо в предаването Scientific American Frontiers, се представили по-зле, отколкото ако налучквали (шанс 50:50).

@ivanxii и @Last roman

Съгласна съм с вас. Но пък и дискусията ми е интересна, така че бих предпочела да продължи, стига да е в рамките на добрия тон.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 218
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител


@skubi

Именно това е ставало. Лекарствата се изпитват и има точни данни за тяхната успеваемост, преди да се появят на пазара. И лечителите се изпитват- има точни данни за тяхната неуспеваемост. Известен ли ти е експериментът на Емили Роса? Тогава, когато го е създала, е била на 11г. Екстрасенсите и лечителите, които се явили на нейния експеримент, ръководен и предаван на живо в предаването Scientific American Frontiers, се представили по-зле, отколкото ако налучквали (шанс 50:50).

Eileen G. Holland и колегите му публикували в Drug-Induced Disorders в 1997 година, че в нежеланите впоследствия на лекарствата в САЩ умират годишно 180000 американеца.

В 1995 година завършващият медицина Jeffrey Johnson и професорът J. Lyle Bootman са публикували, че 17% от всичките болнични клиенти са последица от вторичните злодействия от лекарства преписани от лекари. Това ожнача 9 000 000 клиенти на болниците от които 198 000 завършват със смърт.

Barbara Starfield в статията си публикувана в 2000 в Journal of American Medical Association Пише, че в САЩ от лекарствата вземани по преписанията годишно умират 106 000 души.
Това е 5-10% от смърните причини. Това значи, че в САЩ смърните случаи последица от вторичните зъздействия на лекарствата е на 3 място.

Един болен отива при лекарят защото, много го сърби гърбът.....и лекарят му изписва антисърбеж лекарство....

:grin::grin::grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Проверено ли е каква част от изследваните лица са получили нежелани реакции от лекарствата, тъй като са били неспособни да спазват предписанията на лекаря, поради крайно ниското си ниво на интелект? Каква част от тях не са уведомили лекуващият ги лекар, че пият и други лекарства и това е довело до нежелани последици? Каква част от тях не са уведомили, че злоупотребяват с алкохол и вземат наркотици? Има още фактори, които могат да активират нежелани последици от употребата на лекарства.Тези фактори имат значение, а не ги виждам изброени. Защо? Може ли да е във връзка с манипулацията, която тези данни, които изреждаш, целят?

В листовката на лекарството задължително са описани противопоказанията, ако лекарството има такива. Защо според теб се дава тази информация в листовката?

С това, което пишеш като данни, по никакъв начин не доказваш, че трябва да се разреши на неквалифицирани лица да си играят на чичо доктор или пък, че на тези лица трябва да се гласува доверие, за да си играят на чичо доктор.

Редактирано от mila9991
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Проверено ли е каква част от изследваните лица са получили нежелани реакции от лекарствата, тъй като са били неспособни да спазват предписанията на лекаря, поради крайно ниското си ниво на интелект? Каква част от тях не са уведомили лекуващият ги лекар, че пият и други лекарства и това е довело до нежелани последици? Каква част от тях не са уведомили, че злоупотребяват с алкохол и вземат наркотици? Има още фактори, които могат да активират нежелани последици от употребата на лекарства.Тези фактори имат значение, а не ги виждам изброени. Защо? Може ли да е във връзка с манипулацията, която тези данни, които изреждаш, целят?

В листовката на лекарството задължително са описани противопоказанията, ако лекарството има такива. Защо според теб се дава тази информация в листовката?

С това, което пишеш като данни, по никакъв начин не доказваш, че трябва да се разреши на неквалифицирани лица да си играят на чичо доктор или пък, че на тези лица трябва да се гласува доверие, за да си играят на чичо доктор.

Неме питай. Само дадох аламинут инфо с точни имена, медии и дати за резултатите на такива изследвания на които последиците са толкова сериозни от така добре изпитаните лекарства, от така добре изпитаните лекари...A хората са си хора....

Не случайто Ти дават и в България кафето с капачка в McDonald's.

:grin::groupwave2::grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Скуби, понеже Мила вече ти го е казала ясно, аз пък ще ти го дам на картинка, че и на английски /за улеснение/:

1043972_483075025104783_1247153334_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Зачетох се в темата. Обаче от края, понеже темата ми се видя интересна, но пък ужасно дълга и не ми стигат нервите да я изчета цялата.

Гледам да пише, че Ванга била загадка. Аз пък нищо загадъчно не виждам. Просто поредната жена с психични отклонения, на която е била направена реклама от медиите и на която хората са се предоверили. И бай Ангел Пророка беше получил същото прехвалване, както и множество предоволни от лечението му, които да го хвалят, докато "Господари на ефира" не разкриха, че е психично болен и е лежал в психиатрия.

А който не е чел безумните предсказания на Ванга за света, може да навакса ето от тук: http://parapsihologia.do.am/forum/15-25-1

Тези предсказания са една партенка о руската жълта преса. То и в българските жълти медии има подобни компилации, но са някак по-правдоодобни, докато в Русия са си писали каквото им дойде от прима виста.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Скуби, понеже Мила вече ти го е казала ясно, аз пък ще ти го дам на картинка, че и на английски /за улеснение/:

1043972_483075025104783_1247153334_n.jpg

Незнам какво ми е казала ясно? Спори без да е прочела нито една от статиите. Но предполага, занапред де тези стотици хиляди умрели са тъпънари, алкохолици и то американци. /Расизъм/ Внушава, че при нас такова няма. /шовинизъм/

Даже и мен не ме чете внимателно, защото в третият превод писах, че при правилна дозировка се получават проучваните нежелателни реакции при пациентите...

Що се касае за цветните картинки и текстове, това са заради това, че производителите 1000% да се осигурят против нежелателни нападения от страна на адвокатите на пострадалите пациенти....

Затова получаваш капачка на кафето си в Мекито. Защото една американка в пола сложила горещото кафе между баджаците си и при даване на гас си попарила онуйто.....И после ги съдила за милиони.

И не ги интересува, че пеш влизаш в мекито а не с кола. Капачка и надпис, че внимавай горещо.

Капиши?

:guitar::groupwave2::guitar2:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

шефе, стига писал /пространни/ глупости. Ако имаш конкретен въпрос по отношение на лекарствена безопасност, лекарствен мониторинг или НЛР, отвори отделна тема /в раздел медицина/ и питай. Като компетентен по тези въпроси ще се постарая да ти дам задоволителен отговор /когато имам време и желание/.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

чувствам се засегнат единствено от хорското невежество. Айде - жив и здрав.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Skubi, това, че има имена и е публикувано, не означава нищо. Ти дори не знаеш по какъв повод е публикувано.

Навремето се направи един експреримент. В него беше използвано едно от именуванията на водата и беше разпространен материал колко тя е вредна, с искане водата да се забрани. Като хората масово не внимават в час, те и масово не разпознават какво точно се иска да се забрани. При това описанията на вредите от водата бяха от вида: ако се диша продължително време- убива. Вярно е. Нито думичка лъжа. Но не е и цялата истина. А още по-малко пък разкрива каква е била реалната цел на експеримента.

И като се юрнаха едни такива безкритични ентусиасти да правят подкрепа на исканията за забрана на водата, че и към днешна дата, доста години след този експеримент, дори в България има блог, който призовава за забраната на това проклето нещо.

Пак те питам- защо тези фактори, които могат да доведат до вреда от лекарствата, не са указани в материала, който цитираш? Ама не да спориш с мен. Даже и Last roman е дал допълнителна информация, че и на картинка. Защо се цели манипулация?

Мисли логично. Какъв е шансът лекар да не е учил всичките тези фактори и да не са му скъсали задника да го изпитват на тях. Е? Какво ти нашепва твоята логика? Честито.

Редактирано от mila9991
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Skubi, това, че има имена и е публикувано, не означава нищо. Ти дори не знаеш по какъв повод е публикувано.

Навремето се направи един експреримент. В него беше използвано едно от именуванията на водата и беше разпространен материал колко тя е вредна, с искане водата да се забрани. Като хората масово не внимават в час, те и масово не разпознават какво точно се иска да се забрани. При това описанията на вредите от водата бяха от вида: ако се диша продължително време- убива. Вярно е. Нито думичка лъжа. Но не е и цялата истина. А още по-малко пък разкрива каква е била реалната цел на експеримента.

И като се юрнаха едни такива безкритични ентусиасти да правят подкрепа на исканията за забрана на водата, че и към днешна дата, доста години след този експеримент, дори в България има блог, който призовава за забраната на това проклето нещо.

Пак те питам- защо тези фактори, които могат да доведат до вреда от лекарствата, не са указани в материала, който цитираш? Ама не да спориш с мен. Даже и Last roman е дал допълнителна информация, че и на картинка. Защо се цели манипулация?

Мисли логично. Какъв е шансът лекар да не е учил всичките тези фактори и да не са му скъсали задника да го изпитват на тях. Е? Какво ти нашепва твоята логика? Честито.

Май мелим в различни мелници....Но

Моята логика и моят опит ми шушни, че няма бяло и няма черно....И най-добре третираните задници могат да сгрешат...Знаеш зидарят поправя грешките си с мазилка, сладкаря с крем, лекарите с пръст....

Знам само, че темата е за психологията на ясновидсвото.

Най- критичните изявления почват някой е говорил с този който е видял оня който е бил при гледачка или лечител. При нападките против Ванга аз споделих на милион очи личната си среща и резултатите от нея...Освен мен никой....

Има който прие, има който още иска доказателсва. Порано бях писал за друг домашен пример свързан с една друга лечителка. За нещастие тук имам том от документация събрана от видни унгарси и авсрийски специалисти. Даже и тук имаше човек, на който и все пак не му се вярва....Още веднъж повтарям. Факти и доказателсва казвам, давам само АЗ.

Другите обикновенно "това не означава нищо".....Но експеримента с ННО за човешката простотия, ееееее това е то!!!!Големо нещо.

Значи котгато кривна темата, че едните са шарлатани, убийци които живеят от човешката простотия, другите лекарите, които научномо лекуват са безупречни....

Затова сложих на бърже няколко инфота за статии занимаващи се с проблемите на лекарствата в ежедневието, отговорът пак беше подобен " това не означава нищо", сигурно е манипулация, как са проверени тези статистики. Вместо да провери, мене упреква, защо производителят не знае занапред, че даденият антидепресант консумиран с кисело мляко и баница прави хората тъпи, а с боза направо върлуващи фурии.

Защото много пъти и те самите /производителите/незнаят. или знаят за това, но мълчат заради профита....

Иначе близо 60% от нежелателните симптоми обявяват самите производители, около 40% от лекари и останалото от клиенти...има и честни производители, лекари. Както и лечители, ясновидци...

Хайде, лека

:happy::happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

Тъй като това не е раздел Религиозна метафизика няма да коментирам окултната и същинска страна на ясновидството, нито дали е измама или не, а ще го приема временно като пълна измама(базирайки се на това, че повечето са шарлатани).

В този раздел дефинираме, че ясновидството и астрологията са 100% лъженауки(все пак официалната наука нали не ги признава, нито има научни доказателства за верността им?)

Ясно е, че един изцяло разумен човек няма да се занимава с тях нито да ги слуша.

Но много хора, къде от развлечение(сякаш са мнозинството), къде от лековерие и другите обичайни причини са склонни да вярват донякъде.

Въпроса е - как така тия хора вярват донякъде на пророци, ясновидци, хороскопи и т.н., при положение, че няма научни и теоретично-научни предпоставки за верността им(или има?), и при положение, че същите тия хора обикновено не вярват в Бог и в разни паранормални теории и явления, на базата на които да може да вярваш и в астрологията, пророчествата и т.н. Та как ако не вярваш в Бог, ако отричаш всичко извън науката и не вярваш в духове, паралелни светове, духовни сили и т.н. би могъл да си обясниш такова нещо като пророчеството, ясновидството?

Редактирано от Spiritus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Спиритус, хората прибягват до такива понеже от самото си начало човека е заинтригуван от мистериозното. Това е напълно нормално, всички хора са любопитни в по-голяма или по-малка степен. Също така ясновидството предоставя чувство на сигурност, един бастион така да го нарека. Човек отива и уж разбира какво му предстои, така той се подготвя ментално за нещото което уж наближава и това дава спокойствие на съзнанието.
Вярата в пророчества и липсата на вяра в Бог може да бъде обяснена с това, че Бог е познат. Под познат имам предвид, че общо взето всички са горе-долу наясно какво е Бог и какво могат да очакват. И докато примерно при една молитва човек не вижда резултати или не е е способен да види възожността която ще даде резултата(малко теологично тука :grin: ), то той отива при ясновидка където с очите си вижда какво и как се прави и отново това въздейства на съзнанието, понеже човека е по-склонен да вярва на това което очите му виждат.

Надявам се да съм обеснил виждането си добре и да сте ме разбрали всички. :flowers:

Редактирано от Mr.Shades
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тъй като това не е раздел Религиозна метафизика няма да коментирам окултната и същинска страна на ясновидството, нито дали е измама или не, а ще го приема временно като пълна измама(базирайки се на това, че повечето са шарлатани).

В този раздел дефинираме, че ясновидството и астрологията са 100% лъженауки(все пак официалната наука нали не ги признава, нито има научни доказателства за верността им?)

Ясно е, че един изцяло разумен човек няма да се занимава с тях нито да ги слуша.

Но много хора, къде от развлечение(сякаш са мнозинството), къде от лековерие и другите обичайни причини са склонни да вярват донякъде.

Въпроса е - как така тия хора вярват донякъде на пророци, ясновидци, хороскопи и т.н., при положение, че няма научни и теоретично-научни предпоставки за верността им(или има?), и при положение, че същите тия хора обикновено не вярват в Бог и в разни паранормални теории и явления, на базата на които да може да вярваш и в астрологията, пророчествата и т.н. Та как ако не вярваш в Бог, ако отричаш всичко извън науката и не вярваш в духове, паралелни светове, духовни сили и т.н. би могъл да си обясниш такова нещо като пророчеството, ясновидството?

Точно така е, 100% са лъженауки и няма нито едно доказателство в подкрепа на обратното (няма и да има), а тестове, изпитания в тази посока безброй.

Защо вярват хората в подобни неща ли?

Факт си е, че хората сме любопитни същества и наистина пряко се интересуваме от непознатото, обаче има и нещо друго.

Всекидневно хората биват заливани от филми, предавания, литература, мнения, че призраци съществува, че ясновидците познават, че астрологията е дори точна наука и т.н Тези мнения винаги са представени в интересен, любопитен, завладяващ стил. В същото време истината по тези въпроси е лесно достъпна, ясна, категорична, но твърде скучна - няма я мистиката, няма го ефкта "настръхване на кожата" и понеже както казах истината е скучна тя е непродаваема, а понеже е непродаваема, малко са хората коио я разпространяват в името на общото благо.

Например едно предаване което разглежда да речем "великите предсказания на феноменът Нострадамус" е на корен по гледаемо в сравнение с едно предаване, в стил рационализъм и наука, което предаване разкрива истината, че Нострадамус има пророческа дарба, точно толкова, колкото всеки средностатистически човек на нашата планета. Сещам се за хора, които са абсолютно сигурни, че човешката душа тежи 21 грама А защо са така сигурни? Ами имало някакъв филм, след това някаква статийка в края на вестника и там така казали. Разбира се истината е много далече от твърдението, че човешката душа тежи 21 гр, но това е друга тема. Тоест проблемът е, че хората попиват всякаква информация без без филтър.

Факт е и, че хората не обичат да се чувстват глупави. Един човек, който цял живот е слушал и повярвал, че съществуват "разни неща", след което на свой ред разпалено е разпространявал същите идеи и вярвания, дали ще му е приятно да чете литература да гледа документални предавания, които разкриват, че е е доста глупаво да вярва в нещата в които вярва понеже истината коренно се различава от неговите заключения?

Аз вярвам, че човек за да е твърд скептик и атеист трябва да е изключително интелигентен, включително и емоционално интелигентен. Няма как всички хора да са такива и затова вярата окултното, паранормалното ще е сред нас хората докато сват светува.

Що се отнася точно до ясновидството, там има сериозна доза психология и много статистика, и често се случва сравнително умни хора незапознати с този занаят лесно да се хванат на заложените в него трикове - тоест съвсем спокойно човек, който не вярва в паранормалното, окултното би могъл да остане зашеметен от способностите на даден ясновидец и съответно да повярва в съществуването на такава дарба.

Освен това трябва да се има и в предвид, че хората посещават ясновидци най-често в онези моменти в които са в тежко, незавидно положение. Тогава започват да търсят авторитет, наставник, човек който да им даде кураж, посока, съвет, наставление, да ги изслуша, да им се скара дето се вика, да ги поведе, успокои - поради една или друга причина ние българите нямаме навика да ползваме услугите на психолозите, а вместо това ходим по врачки. Добронамерените врачки играят точно тази роля - те се явяват нещо, като народни психолози :)

Редактирано от ivanxii
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Спиритус, хората прибягват до такива понеже от самото си начало човека е заинтригуван от мистериозното. Това е напълно нормално, всички хора са любопитни в по-голяма или по-малка степен. Също така ясновидството предоставя чувство на сигурност, един бастион така да го нарека. Човек отива и уж разбира какво му предстои, така той се подготвя ментално за нещото което уж наближава и това дава спокойствие на съзнанието.

Вярата в пророчества и липсата на вяра в Бог може да бъде обяснена с това, че Бог е познат. Под познат имам предвид, че общо взето всички са горе-долу наясно какво е Бог и какво могат да очакват. И докато примерно при една молитва човек не вижда резултати или не е е способен да види възожността която ще даде резултата(малко теологично тука :grin: ), то той отива при ясновидка където с очите си вижда какво и как се прави и отново това въздейства на съзнанието, понеже човека е по-склонен да вярва на това което очите му виждат.

Надявам се да съм обеснил виждането си добре и да сте ме разбрали всички. :flowers:

Аз лично разбрах виждането ти и съм съгласен с теб :)

Редактирано от ivanxii
Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...
  • Потребител

Ясновидството е шарлатанство, мошенничество и откровена измама. Няма нищо общо с науката, предположенията, хипотезите и мненията. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, makebulgar said:

Ясновидството е шарлатанство, мошенничество и откровена измама. Няма нищо общо с науката, предположенията, хипотезите и мненията. 

Всичко става в съня.Сега на 30 април е стълбата на Яков.Планетите се нареждат заедно с Луна в затъмнение.Разберете ли ,кой сте били в същност в предишни животи ,ще знаете и бъдещето.Между другото Хермес трисмегист и Преродения Давид на Слава Севрюкова са една и съща личност.Огмиос ,Калки Аватар,Чирен,Православния катехон , Католическия Монарх ,червения крал в алхимията.Хмм от ,къде ли ги знам тези неща ...,къде беше казано ,че трябва да станете като децата...хмм 

Редактирано от Сармат
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...