Отиди на
Форум "Наука"

Изход от Алжир - 1955-1962


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Така е от край време - искаш евтина работна ръка, внасяш си роби/ гастърбайтъри. Нямаш ли възможността да ги цивилизоваш, биваш варваризиран от тях. Западноевропейците сами са си виновни. Сега ще си търпят последствията. В историята всичко се връща.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всъщност ние на времето си бяхме внесли виетнамци. Без да сме колониална страна. :grin:

Изключително трудолюбиви и непретенциозни.

Изгониха ги когато се ликвидираха големите предприятия.

Редактирано от kramer
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Демографският бум в колониите също е от значение за задържането им. Друго важно, е че като имаш обща държава с някой трябва и да има обединяваща идеология. При европейския колониализъм от нач. на 20 век такава няма. Тогава определено трябва много сила, за да се подържа тази държава. След като едната част от населението се налага над другата и го прави докато може.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Чехите и сега си 'внесоха' виетнамци, след 89-та де. Сега се чудат как да ги изгонят. Сигурно са трудолюбиви, голяма част от малката търговия се държи от тях, ама не съм видял никой от тях да работи нещо друго. Виж монголците са друго нещо, бачкат си даже в заводи и добре бачкат ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

Така е от край време - искаш евтина работна ръка, внасяш си роби/ гастърбайтъри. Нямаш ли възможността да ги цивилизоваш, биваш варваризиран от тях. Западноевропейците сами са си виновни. Сега ще си търпят последствията. В историята всичко се връща.

Здравей, Римлянин. Не ми се спори с ерудиран и интелигентен човек като тебе, но не мисля че си прав. Никой не е питал западноевропейските народи дали искат гастарбайтери или не. В тоя смисъл, не съм съгласен, че "сами са си виновни". Всъщност, когато и да ги бяха питали, отговорът щеше да е "не". Германия е принудена да приеме турци и гърци абсолютно против волята си, от спечелилите войната съюзници. Никой не ги е питал. Останалите варианти са били по-лоши, обсъждали сме ги мисля и във форума - един от тях дори включва принудителна стерилизация. Победения никой не го пита. Казали са им - между вас ще живеят турци и гърци, и толкова. Това е бил най-мекия възможен вариант. С победителите от войната - ранцузи и англичание, постановката е малко по-различна. Но нито на Англия, нито на Франция някога са им били нужни имигранти. Нито са им нужни сега. Там елитите победители са играли по-плавно и по предпазливо, докато наситят етническите смеси с имигранти, стъпка по стъпка в малки стъпки. Има много силна воля за глобализация и хомогенизация на човешкия вид. Тя не е в интерес на народите -нито против интересите им, просто ги игнорира - нито на националните икономики, тя е в интерес на елитите, или да ги наречем - левите суперелити; да кажем, горния един процент от човечеството; за които е безразлично какво по-точно става зад железните врати на елитните гета, в които живеят и от които не обичат да излизат. За обикновения французин, англичанин и т.н.гастарбайтерът от третия свят е нещастие, нашественик; гастарбайтерите не се конкурират с елитите, те се конкурират със сините якички и пролетариата - за едни исъщи работни места, за едни и същи университети и т.н. поради което и сините якички на запад са, на пръв поглед парадоксално, "десни" в гласовете си - те са големите губещи от непрекъснатия поток "гастарбайтери", който лишава местните от всякакви шансове за реализация - и респективно гласуват за десни или консервативни партии, които някога са представяли едрия капитал, а днес, напълно абсурдно - обикновения човек. Генерално има консенсус в елитите за разграждане на етностите и националните държави, и този консенсус се осъществява с желязна воля в така наречения демократичен свят. Ако трябва - и с войни; и който не е в крак с елитите - няма да бъде елит. Но, както и да е, мисълта ми е, че всичко върви по план, вноса на гастарбайтери и имигранти - вкл, българи - също и това ни най-малко не е по волята на западноевропейските народи и никога не е било. Поради което не съм съгласен, че "сами са си виновни". Никой не ги пита. Западният свят и западноевропейските демокрации са наколене. Готови за сабления удар, който ги очаква, лишени напълно от воля за съпротива. Демокрациите от третия свят - индия и китай -засега играят с елитите, защото смятат, че идващото не се отнася за тях и защото имат интерес от отслабването на западна европа, освен това китайците са убедени че в крайна с/ка могат да спечелят надиграването със западно европейските супер елити, поради което и ги подкрепят с всички сили.

А кой стои зад тази желязна воля, която налага себе си над народите и води света там, където иска? без съмнение, Чхутлу. Не виждам никакви други кандидати, да му се свети името на Ловкрафт. Тая воля извира сякаш отникъде.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Когато са започнали да си внасят имигранти западняците едва ли са си пердставяли какъв таралеж си вкарват в гащите. Просто след Първата и окончателно след Втората световна война западноевропейската цивилизация умря. Е и САЩ и помогнаха доста в това отношение. А една мъртва култура лесно допуща варварите да и се качат на главата. То и с Рим нещата са стояли по подобен начин.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

аз не съм си и поставил за цел да произнасям разни варварски произношения правилно:)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...