Отиди на
Форум "Наука"

"Гниещият труп на научната телевизия"


Recommended Posts

  • Администратор
Популярният канал Animal Planet за кратко измами света с псевдодокументален филм, според който русалките наистина съществуват

Въпреки че лансира явни неистини, "Русалки: Новото доказателство" изстреля рейтинга на Animal Planet в небето. Само за три дни филмът е събрал над 3.6 млн. гледания онлайн, и то въпреки че сериозните медии бързо развенчаха измамата. "Не, русалките не съществуват", отсече списание Slate. "Този филм се излъчва по канал, който претендира да обучава хората по въпросите на природата и естествените науки. Шокиран съм, че Animal Planet пуска продължение", споделя авторът Дейвид Шифман, който е специалист по морска биология.

Продуцентът на мистификацията Чарли Фоли от своя страна заяви: "Просто искахме да върнем на хората усещането за чудо." След всичко това обаче ще е чудо, ако зрителите продължат да се доверяват на т.нар. документални филми, излъчвани по научните телевизии.

Източник - http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/sedmicata/mediina_sergiia/2013/06/07/2077230_gnieshtiiat_trup_na_nauchnata_televiziia/

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

Точно преди филма правят дисклеймър, че преставят нещата не каквито са, каквито "биха могли да бъдат, АКО имаше русалки". Но са се забавлявали. Междувпрочем теорията за акватичната маймуна (aquatic ape) е британска, има поддържници в научните кръгове през 60-те и 70-те - вече няма - и е *научна*.

http://en.wikipedia.org/wiki/Aquatic_ape_hypothesis

Редактирано от Южняк
Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

жена ми наскоро ме пита за този филм и й казах, че явна фалшификация ако се твърди, че това същество на снимките е истинско

за пореден път се оказах прав

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

русалки има. тука им викаме самодиви и организират нощни оргии.

оня ден едни такива ме отвлякоха за два часа в скъп хотел

заляха ме с парфюм мацаха ме с червило и ми взеха парите.

после ме пуснаха де.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

по лош път си тръгнал, мойто момче. След два три месеца си направи съответните тестове;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

русалки има. тука им викаме самодиви и организират нощни оргии.

оня ден едни такива ме отвлякоха за два часа в скъп хотел

заляха ме с парфюм мацаха ме с червило и ми взеха парите.

после ме пуснаха де.

Уфф, така става, когато човек загуби революционната си бдителност поради прекомерно количество на метила в кръвта. Някои виждат розови слонове, други русалки, па после Анимал планет била виновна... Не е виновна тя, ами неразумната страст на кристали или водката Флирт, да го ева.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

русалки има. тука им викаме самодиви и организират нощни оргии.

оня ден едни такива ме отвлякоха за два часа в скъп хотел

заляха ме с парфюм мацаха ме с червило и ми взеха парите.

после ме пуснаха де.

Алвата, случвало ли ти се е (предполагам не, в предвид възрастта ти според профила ти), с русалка под мишница, съпроводен от болезнена ерекция и обилен теч от нейна страна , при температура под точката на замръзване на водата, да се нуждаеш отчаяно от хотел и да няма такъв, само защото годината е преди 1989?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Алва, ся и ти да не ми станеш сексист. Ма съдейки по приключението, по-скоро ще си паднеш по ....русалките/самодивите, ама все пак по-добре първо на доктор ;). Брях тук в Чехия, реки и рибници (езера) дал Господ, ама не ми се е случвало :(.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

по лош път си тръгнал, мойто момче. След два три месеца си направи съответните тестове ;)

правих си тест за интелигентност споко. а, и оня за политическите пристрастия, и другия за каква музика слушате. всичките ги минах.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

русалки има. тука им викаме самодиви и организират нощни оргии.

оня ден едни такива ме отвлякоха за два часа в скъп хотел

заляха ме с парфюм мацаха ме с червило и ми взеха парите.

после ме пуснаха де.

Аз се кълнях в непорочността на Алвата...

Още един кумир бе разбит. Един мит бе развенчан..Жалко... :swear:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

аз съм в потрес. С покваряването на Алвата от тези подли еманципирани сукубуси загина и последната ми надежда, че западната цивилизация ще оцелее...

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

значи са те отвлекли и покварили насилствено. Що не подаде сигнал за сексуален тормоз. Време е еманципираните жени да започнат да понасят наказания, достойни за мъже ;)

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ама аз не съм покварен. Просто бях отвлечен.

А след като те отвлякоха в късна метилова доба, за поезия и философия ли си говорехте с... похитителките? :hmmm:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

говорехме си как ще те сбухам така хубаво аз тебе........

Яснооооо!!! Метилът е бил в такива обилни революционни количества, че и извънземни да те бяха отвлекли - нямаше да разбереш. :harhar:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дендро потопи си главата в езерото Вая действа в такива случаи на тежък пиянлък.

Алва, скъпи приятелю, що да си мокря бистрата глава на халост? Аз не претендирам, че в късна незапомнено-алкохолна доба са ме отвлекли русалки и са безчинствали с титлата и наименованието ми на момък. Ти го твърдиш за себе си...

ПП - между другото не стана много ясно тия русалки от кой вид са: морски или сладоводни?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

не отговаря. заспал е на масата.....

Кой бе? Олелеее и сам започна да води диалог със себе си... Алва, моля те, спри веднага да употребяваш това, което употребяваш и което... предизвиква русалките...

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...