Отиди на
Форум "Наука"

Древните българи. Старата Велика България.


Recommended Posts

  • Потребител

Критерия за истинност са доказателствата и фактите с които се подкрепя едно мнение или хипотеза.

Мнението на японеца си е мнение, което не е подкрепено с никакви данни и факти. Японците като монголоиди са чували за конните народи от степите и имат някакви исторически сведения че в япония се заселили конници от Азия. И доколкото за прабългарите се спекулираше че са тюрки-монголоиди, то и японеца е изказал мнението за връзка с българите. Тоест мнението на тоя японец, ако ще и император да е, не е историческо доказателство, и не трябва да се взема в предвид.

А това че японските императори били от рода Дуло, е върха на фантазиите и спекулациите по темата. :) Останалите наща със знак "Тангра", знак "Дуло" и проч също са пълни алабалистики без никакви доказателства. :)

Редактирано от makebulgar
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 263
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

Cлед толкова изписани страници в тая тема, най-сетне стигнахме и до страната на изгряващото слънце!!!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Критерия за истинност са доказателствата и фактите с които се подкрепя едно мнение или хипотеза.

Добре е известно, че историята се пише от победителите. И от нашата история се е запазило само това, което са ни оставили гърците и турците. Така че понятията „доказателства и факти“ са много спорни. Това, което пиша са някои резултати от моите повече от 30 години изследвания. (Помислете си какво бяхте преди 30 години.)

„...мнението на тоя японец, ако ще и император да е, не е историческо доказателство, и не трябва да се взема в предвид.

Доколкото разбирам Вие не сте погледнали темата/файла.

Има владетелски атрибути като корона, скиптър/жезъл, меч и др. При използването на знаци върху тях не може да има случайност, фалшификация, копиране и др. И в древността тези родови/владетелски знаци са се зачитали безапелационно. А в конкретния случай, върху намерена в Япония владетелска корона от V век, са поставени знаци на рода Дуло.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Случайни работи няма.

Мироки, критерия за истинност не го знам кой е, но логиката говори, че щом има "голяма - има и малка", щом има "далечна има и близка".

Аналогията със Скития е добра. Имаме малка Скития - която се препокрива с Аспаруховата Бг (а е вероятно и преди Аспарух) и голяма Скития, която се припокрива със СВБ на Кубрат.

Такава насока на размишления виждам - не е толкова сложно. Целта на някои е да градят кухи теории, целящи само да изглеждат оригинални и изключителни и естествено да се оправдава времето отделено за писането на трудове и прочие брадъре.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Критерия за истинност са доказателствата и фактите с които се подкрепя едно мнение или хипотеза.

Добре е известно, че историята се пише от победителите. И от нашата история се е запазило само това, което са ни оставили гърците и турците. Така че понятията „доказателства и факти“ са много спорни. Това, което пиша са някои резултати от моите повече от 30 години изследвания. (Помислете си какво бяхте преди 30 години.)

„...мнението на тоя японец, ако ще и император да е, не е историческо доказателство, и не трябва да се взема в предвид.

Доколкото разбирам Вие не сте погледнали темата/файла.

Има владетелски атрибути като корона, скиптър/жезъл, меч и др. При използването на знаци върху тях не може да има случайност, фалшификация, копиране и др. И в древността тези родови/владетелски знаци са се зачитали безапелационно. А в конкретния случай, върху намерена в Япония владетелска корона от V век, са поставени знаци на рода Дуло.

извинете, щом смятате, че всяка последователност от знаци IYI е реинкарнация на рода Дуло, наистина не знам какво да Bи препоръчам.

всъщност откъде сте толкова сигурни, че IYI е знак на рода Дуло?!?

абе работата е съвсем безнадеждна.

Редактирано от Perkūnas
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

думата употребена за Велика или Голяма България, може да се употреби и в смисъл на Стара България, т.е. прародината. Втори е въпросът, че за тогавашните стандарти си е била доста внушително образование като за Европа.

За календара - прабългарският е малко дискусионен какъв точно е бил, лунен или слънчев, от кога започва отмерването на циклите (щото според Златерски е от основаването на Дунавска България, според други е от Рождество Авитохолово, а има и още идеи). На следващо място е неговата точност. Всъщност не е много ясно и колко години попадат в един цикъл и колко месеца е една година - нямаме пълен набор от думи, за да се запълни бройката от източните каледнари и затова има и "неизвестни названия" на години и месеци. Не е ясно и имал ли е някакъв коректив от типа "високосна година". Работата е там, че този календар не се напасва напълно със събитията, които са ни известни от изворите. Там където в наши паметници е ползван индиктиона, който също е циклов няма проблем с +/- година да се определи точно едно събитие. Ако календара беше примерно китайски, то нямаше да има проблеми да се съгласува веднага с нашия, дори имената на месеците да са други.

Link to comment
Share on other sites

В конкретния случай: Величието на България се свързва с достъпната ни историческа информация. Но има и друга. Например за Япония. От публикации се вижда, че по време на срещата между Тодор Живков и император Хирохито през 1970 г., императорът го посреща с думите „Добре дошъл, братовчеде“ и му обяснява, че 1000 години пр.н.е. в Япония са дошли конници (български), от които е потеклото на самия Император.

Въпрос: може ли някой да подскаже как бихме могли да се запознаем с документите от тази среща?

Какви публикации и къде? Най-вероятно това е народно творчество, по повод на една далечна и екзотична страна, има много примери дори и с публикувани български съвременни книги, както е било и с приказките от 1001 нощ навремето. А иначе фактите показват много трудно проникване на конниците в Япония, трябва флот, липса на "божествен вятър" и т.н. Дори и завоюването на Китай от конници не е помогнало особено за това. По отношение на произхода на императорите, то дублира тезата че страната е заселена от Корея, като се е започнало от южния остров Кюшу и постепенно е вървяло на север като са изтласкани айните, които са коренното население.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

извинете, щом смятате, че всяка последователност от знаци IYI е реинкарнация на рода Дуло, наистина не знам какво да Bи препоръчам.

По-редовно вземане на хапчетата?!

Редактирано от boilad
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Cлед толкова изписани страници в тая тема, най-сетне стигнахме и до страната на изгряващото слънце!!!

Не само Япония. Ако разгледате съдържанието на е-страница: www.za-balgariteСъдържание - http://www.za-balgarite.com/1.%20Sadarjanie.html

ще видите, че там са представени повече от 30 древни държави, създадени от българите. Нашата българска древна история е осакатена. Използването на родови/владетелски знаци позволява възстановяване на древната история на българите. Логиката е проста: българите са имали родова организация. Поставянето на знак на рода върху твърд носител, например върху монета, показва/свитетелства, че представител на този род е бил владетел (например Дарий ІІІ) или е участвал в управлението на държавата (например знаците на монетните магистрати в Македония).

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ох, темата почна да става прекалено фантастична, демек за алтернативния раздел.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

извинете, щом смятате, че всяка последователност от знаци IYI е реинкарнация на рода Дуло, наистина не знам какво да Bи препоръчам.

всъщност откъде сте толкова сигурни, че IYI е знак на рода Дуло?!?

абе работата е съвсем безнадеждна.

Да уточним. Добре е известно, че българите са имали родова организация. Тук става дума за наследственост на родовите знаци при българите, а не за реинкарнация.

Считам, че знак IYI не би могъл да бъде знак на рода Дуло; това е родов знак на друг български род (виж съобщението от 25.09.2014). За да не търсите:

Предлагам темата/файла „Знак на рода Дуло“:

3.5.1. Знак-род-Дуло - http://www.za-balgarite.com/3.5.1.ZnakRodDulo.html

от е-страницата: www.za-balgarite.com

Разгледани са три виждания/варианта за знак на рода Дуло

Впечатли ме избраната от Вас картинка. В центъра й е поставен знак Т.27.д, завъртян на 45 градуса с точка в средата, всичко в кръг (виж Знаци на българите след отваряне на горната тема).Това е много интересна комбинация. Бихте ли казали как избрахте тази картинка?

Какви публикации и къде? Най-вероятно това е народно творчество, по повод на една далечна и екзотична страна, има много примери дори и с публикувани български съвременни книги, както е било и с приказките от 1001 нощ навремето. А иначе фактите показват много трудно проникване на конниците в Япония, трябва флот, липса на "божествен вятър" и т.н. Дори и завоюването на Китай от конници не е помогнало особено за това. По отношение на произхода на императорите, то дублира тезата че страната е заселена от Корея, като се е започнало от южния остров Кюшу и постепенно е вървяло на север като са изтласкани айните, които са коренното население.

Изпращам Ви публикуваната информация за срещата между император Хирохито и Тодор Живков през 1970 г.:

През 1970-та година, при официалното посещение на Тодор Живков в Япония*, той бил посрещнат от самия Император Хирохито с думите „Здравей, братовчеде!” Ако не

ние, то другите помнят... [Сверисон 2006: 355].

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­_________________________________________

* Cтава въпрос за водената от Тодор Живков българска делегация на международното изложение EXPO – 70 в Япония. После Живков още два пъти посещава Япония. …Според участник от делегацията при визитата на Живков на учудването му от особеното отношение към него и обръщението “братовчеде” той му обяснил, че японските легенди сочат началото на благородническото потекло на императора (той се води син на Слънцето) от конен народ дошъл в Япония от Азия 1000 г. Пр. Хр. и създал военната организация и военни традиции в Япония. (бел. ред.).

Сверисон 2006: Сверисон, Айгир. Кой съм аз или житие Рода българского. В: Авитохол - исторически сборник. Том ІІ. София, 2006. С. 344-355. URL: file:///C:/Users/VTomov/Downloads/avitohol-istoriceski.zbornik.2.pdf

Аз споделям Вашите съмнения и затова търся документи от срещата между император Хирохито и Тодор Живков през 1970 г., но засега не успявам. Може ли някой да помогне?

Доколкото разбирам, преходът към Япония е бил през Корея. Можете да видите Файла: 3.5.43.Корея - http://www.za-balgarite.com/3.5.43.Korea.html. Интересен е цитираният корейски филм как техни специалисти идват в България, за да търсят произхода на намерения в Корея кинжал.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ох, темата почна да става прекалено фантастична, демек за алтернативния раздел.

Напразно се притеснявате. Представените някои резултати от моите изследвания позволяват възстановяване на древната история на българите чрез използваните родови/владетелсски знаци през древността. Тяхното използване има обективен характер и ни разкрива начина на мислене на тогавашните хора, докато писменният източник има субективен характер и зависи от обучението и възпитанието на автора, от епохата, в която живее и още редица други ограничения.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А дядо ми имаше вила за събиране на сено с три рога, като типичен тризъбец. Сигурно и той е от рода Дуло, пък и аз като негов потомък. Затова и официално предявявам претенциите си за цар на България.

Извинявам се за ОТ, ама не се сдържах

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ох, темата почна да става прекалено фантастична, демек за алтернативния раздел.

Не темата, а само мненията на В.Томов са за алтернативния раздел. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аматьор, аз за евразийски (от Люлин до Шао-лин) император се самономинирам, оти и я съм от наше село!

От Лао-лин до Шао-лин, всички сме потомци на цар Цин....(това е от темата за Климент) И най-далечният поход започва с мръсна газ през лао-линския Адронен Колайдер...

Сори за ОТ, но не се сдържах!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А дядо ми имаше вила за събиране на сено с три рога, като типичен тризъбец. Сигурно и той е от рода Дуло, пък и аз като негов потомък. Затова и официално предявявам претенциите си за цар на България.

Извинявам се за ОТ, ама не се сдържах

Все пак, за да се навлезе в проблема, би трябвало и да се прочете нещо. Например основната тема: 3.5. "Величие" и "падение" (съдба, карма) при българите

- http://www.za-balgarite.com/3.5.Velichie-Padenie.html

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не темата, а само мненията на В.Томов са за алтернативния раздел. :)

Доколкото ми е известно, в древността се е считало, че за да се промени съзнанието на един народ са били достатъчни три поколения. Такъв експеримент е бил направен при евреите. За 40 години (3 поколения) в пустинята на тях им е бил даден нов бог, нова история и т.н.

Българите са били корав народ и за тях този експеримент е бил в продължение на почти 200 години (около 7 - 8 поколения), но опитът се оказал неуспешен. Затова следващият експеримент е бил в продължение на 500 години (20 - 25 поколения) и експерименът е успял. Съзнанието на българите е било променено.

Но ... считам, че дълбоко в съзнанието на всеки българин е останала жива българската искрица/въгленче и при определени условия тя ще се превърне в пламък/огън. Аз се стремя да събудя/разгоря тази искрица и затова моите изследвания и темата на е-страницата са: „За българите“.

И всеки има право на свободна воля и на свободен избор. Но отговорността е индивидуална.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Все пак, за да се навлезе в проблема, би трябвало и да се прочете нещо. Например основната тема: 3.5. "Величие" и "падение" (съдба, карма) при българите

- http://www.za-balgarite.com/3.5.Velichie-Padenie.html

Извинете, г-н Томов, но не успях да "навляза в проблема", защото не можах да изчета писанията ви. Нямам време и нерви за псевдонаучни глупости. Стигнах до "Приблизително същото е съотношението между размерите на Вселената (около 13 млрд. светлинни години) и планетата Земя - 1010, т. е. 10 000 000 000 към 1." и се отказах.

Не виждам причина да чета творенията на човек, който твърди, че планетата Земя има размер от 1.3 светлинни години.

Не че това има някаква връзка с темата за прабългарите...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Изпращам Ви публикуваната информация за срещата между император Хирохито и Тодор Живков през 1970 г.:

През 1970-та година, при официалното посещение на Тодор Живков в Япония*, той бил посрещнат от самия Император Хирохито с думите „Здравей, братовчеде!” Ако не

ние, то другите помнят... [Сверисон 2006: 355].

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­_________________________________________

* Cтава въпрос за водената от Тодор Живков българска делегация на международното изложение EXPO – 70 в Япония. После Живков още два пъти посещава Япония. …Според участник от делегацията при визитата на Живков на учудването му от особеното отношение към него и обръщението “братовчеде” той му обяснил, че японските легенди сочат началото на благородническото потекло на императора (той се води син на Слънцето) от конен народ дошъл в Япония от Азия 1000 г. Пр. Хр. и създал военната организация и военни традиции в Япония. (бел. ред.).

Сверисон 2006: Сверисон, Айгир. Кой съм аз или житие Рода българского. В: Авитохол - исторически сборник. Том ІІ. София, 2006. С. 344-355. URL: file:///C:/Users/VTomov/Downloads/avitohol-istoriceski.zbornik.2.pdf

Аз споделям Вашите съмнения и затова търся документи от срещата между император Хирохито и Тодор Живков през 1970 г., но засега не успявам. Може ли някой да помогне?

Прочетох линка ви с интерес. Сверисон 2006 е написал само едно изречение по въпроса, в края на неговия изследователски труд със заглавие "Кой съм аз?". Към това изречение редактора на сборника е написал един параграф с обяснения под линия, който сте цитирали. Явно остава този редактор да обясни откъде има тази информация, на заглавната страница на сборника е написано името на редактора, така че към него трябва да отправите търсенето си. Съмнително е дали има какъвто и да е документиран източник, най-вероятно е ЕЖК (една жена каза). Явно критерия за обективност на информацията не е изпълнен, а критерия за безпристрастност съвсем не е изпълнен защото е в полза на цитиращите. Не че народното творчество няма стойност, но тя не се състои във вярата в него.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Извинете, г-н Томов, но не успях да "навляза в проблема", защото не можах да изчета писанията ви. Нямам време и нерви за псевдонаучни глупости. Стигнах до "Приблизително същото е съотношението между размерите на Вселената (около 13 млрд. светлинни години) и планетата Земя - 1010, т. е. 10 000 000 000 към 1." и се отказах.

Не виждам причина да чета творенията на човек, който твърди, че планетата Земя има размер от 1.3 светлинни години.

Не че това има някаква връзка с темата за прабългарите...

ОТ

Възрастта на Вселената е определяна на 13.8 милиарда години. Размерите и никой не ги знае, но са далеч повече :). Дори само видимата Вселена е много повече от 13 милиарда светлинни години.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Извинете, г-н Томов, но не успях да "навляза в проблема", защото не можах да изчета писанията ви. Нямам време и нерви за псевдонаучни глупости. Стигнах до "Приблизително същото е съотношението между размерите на Вселената (около 13 млрд. светлинни години) и планетата Земя - 1010, т. е. 10 000 000 000 към 1." и се отказах.

Не виждам причина да чета творенията на човек, който твърди, че планетата Земя има размер от 1.3 светлинни години.

Не че това има някаква връзка с темата за прабългарите...

Много благодаря за бележката. Прав сте, грешката е моя. Ще обмисля и ще променя текста.

Аз Ви разбирам, защото и на мен ми се е случвало да чета текст до откриването на някаква неточност или грешка. Доколкото разбирам, това е типично за българите; ние, българите, сме нещо по-различно от другите човешки същества, поради което всеки от нас счита себе си за нещо повече от всички останали; и има известно право; защото българите са в основата на човешката култура и са носители на качества, с които превъзхождат всички останали. Но все пак би следвало да отчитаме, че всеки от нас е „божествен“, но не е „бог“.

Понятието „прабългари“ се е наложило в нашата история и с помощта на източници трудно би се променило. А използваните знаци на българите от траки, славяни, прабългари, в това число и от населението от VІ хил. пр.н.е., свидетелства, че това са едни и същи хора, това са българи. И използваните знаци в Плиска и Преслав са същите. Т.е. ние, българите, сме много по-древни. И това се опитвам да разкрия чрез използваните български родови знаци.

Прочетох линка ви с интерес. Сверисон 2006 е написал само едно изречение по въпроса, в края на неговия изследователски труд със заглавие "Кой съм аз?". Към това изречение редактора на сборника е написал един параграф с обяснения под линия, който сте цитирали. Явно остава този редактор да обясни откъде има тази информация, на заглавната страница на сборника е написано името на редактора, така че към него трябва да отправите търсенето си. Съмнително е дали има какъвто и да е документиран източник, най-вероятно е ЕЖК (една жена каза). Явно критерия за обективност на информацията не е изпълнен, а критерия за безпристрастност съвсем не е изпълнен защото е в полза на цитиращите. Не че народното творчество няма стойност, но тя не се състои във вярата в него.

Ще се постарая да издиря и да разговарям с редактора, но съмненията пак ще останат. Редакторът е посочил, че цитира участник в срещата, но не е назовал името му – очевидно има причина. Вие се съмнявате в достоверността на написаното. Вероятно съмненията ще продължат и след мой разговор с редактора. Затова търся документ.

От срещата между Тодор Живков и император Хирохито през 1978 г.в МВнР има една страница документ, в който е написано какво е казал всеки от тях. А за срещата им от 1970 г. МВнР не е предало никакъв документ в Държавен архив, което поражда съмнения.

ОТ

Възрастта на Вселената е определяна на 13.8 милиарда години. Размерите и никой не ги знае, но са далеч повече :). Дори само видимата Вселена е много повече от 13 милиарда светлинни години.

Това е важна тема, по която е интересно да говорим, но тя излиза от рамките на настоящата тема. Все пак ще Ви отговоря: според мен Космосът е система, сложността на която надхвърля човешките ни възможности. Това, което можем да осмислим е, че Системата Космос е многомерна, холограмна, йерархично организирана и т.н. Това означава, че е имало йерархична система от Голями взривове на ниво Вселена, на ниво Галактики и т.н. до най-малкото космическо образувание – Планетна система, позната ни като Слънчева система. А ние сме ограничени на ниво тримерно пространство и линейно време, в което не е възможно да се вмести Космосът. Затова всяко наше знание има ограничен и субективен характер.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Доколкото разбирам, това е типично за българите; ние, българите, сме нещо по-различно от другите човешки същества, поради което всеки от нас счита себе си за нещо повече от всички останали; и има известно право; защото българите са в основата на човешката култура и са носители на качества, с които превъзхождат всички останали.

Ще се постарая да издиря и да разговарям с редактора, но съмненията пак ще останат. Редакторът е посочил, че цитира участник в срещата, но не е назовал името му – очевидно има причина. Вие се съмнявате в достоверността на написаното. Вероятно съмненията ще продължат и след мой разговор с редактора. Затова търся документ.От срещата между Тодор Живков и император Хирохито през 1978 г.в МВнР има една страница документ, в който е написано какво е казал всеки от тях. А за срещата им от 1970 г. МВнР не е предало никакъв документ в Държавен архив, което поражда съмнения.

Този стремеж към качествено превъзходство спрямо представителите на други народи присъства често в хората от малките нации, той е разбираем, като не могат да впечатлят другите с количество, остава им да опитат с качество. При представителите на големите народи пък присъства чувство за идентификация с постиженията на народа им, макар и персонално те да нямат участие в тях или пък да са в доста трудно материално положение. И в двата случая става дума за търсене на психически комфорт, който явно не може да бъде намерен по друг начин. Такава е човешката природа, тя трябва да се познава преди да конкретизираме народностната принадлежност.

Щом смятате че изказването на Хирохито пред Т. Живков разкрива нещо важно и искате да го цитирате, да, то трябва да се цитира коректно. Моя опит с общуването с японци не ми дава основание да влагам особено значение в това което казват от учтивост в началото на разговор с външни хора, важните неща се казват в края на разговора. Дори и бизнес писмата при тях започват с начални параграфи относно сезоните, природата и прочие обща информация, това показва само стремеж към любезност, нищо повече.

Link to comment
Share on other sites

Този стремеж към качествено превъзходство спрямо представителите на други народи присъства често в хората от малките нации, той е разбираем, като не могат да впечатлят другите с количество, остава им да опитат с качество. При представителите на големите народи пък присъства чувство за идентификация с постиженията на народа им, макар и персонално те да нямат участие в тях или пък да са в доста трудно материално положение. И в двата случая става дума за търсене на психически комфорт, който явно не може да бъде намерен по друг начин. Такава е човешката природа, тя трябва да се познава преди да конкретизираме народностната принадлежност.

Щом смятате че изказването на Хирохито пред Т. Живков разкрива нещо важно и искате да го цитирате, да, то трябва да се цитира коректно. Моя опит с общуването с японци не ми дава основание да влагам особено значение в това което казват от учтивост в началото на разговор с външни хора, важните неща се казват в края на разговора. Дори и бизнес писмата при тях започват с начални параграфи относно сезоните, природата и прочие обща информация, това показва само стремеж към любезност, нищо повече.

Явно, вие сте на "ти" с народопсихологията на японеца!?

Тогава защо императорът не е започнал разговора си с темата за времето, ами

точно с този въпрос, той не е ли японец???

Впрочем що за японска любезност е това да подхващащ една толкова деликатна и дори болезнена за високопоставения ти гост тема и после да я зарежеш, все едно че си споменал нещо като

колко са красиви ябълковите цветове в Япония!??

Това може да се игнорира в дипломацията и политиката, но не и от гледна точка на Науката!

Редактирано от проф. Добрев
Link to comment
Share on other sites

Науката започваща и с главна буква няма назначени говорители, нито удивителните и въпросителни знаци помагат с нещо на смисъла. Важно е познанието, само че то идва след години сериозна работа, а емоциите са за лична употреба. С какво съм на "ти" едва ли е ваша работа. За сведение, в началото на разговор с чужденец е прието да се покаже познание към страната, докато чужденеца трябва да говори за нещо хубаво в страната гост. За времето и природата се започва да се говори при повторни срещи, проявява се интерес към здраве и т.н., това е проява на любезност и добрия тон не само в Япония. Това не означава, че е подходящо да се фамилиарничи при първа среща, особено от страна на високопоставени лица, употреба на "братовчеде" е абсурдна, поне от японска страна. За българската страна не съм сигурен, в България абсурдите са ежедневие, там и този градски фолклор влиза в научните търсения на професорите.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...