Отиди на
Форум "Наука"

Україна, а сега накъде?


Recommended Posts

  • Потребител

За разлика от теб, аз пък се опитвам да намеря ако не истина (няма как), то поне някаква логика. Няма начин да знаеш нещата каквито са, освен ако не си намерил загубените си телефонни номера. А това какво е истина, не го определяш ти. И ти полваш медии, доколкото виждам. Затова позовавнето само на медии е идиотско, те даже да не са купени или да прокарват някаква политика (абе що не ми посочиш една руска медия критикуваща Путин???,Наистина искам да ми покажеш жив журналист в Русия, имащ или пишеш в медия критикуваща руския президент!), може да са най-млкото неимформирани. Предпочитам данни или анализи. Ще видим обаче, но Украйна или очончателно се разбадна, или си пое собствен път не в орбитата на путинова Русия.

Как пък никой не коментира тук идиотията на Путин с политическия труп и неговата подкрепа ;), или нео брежневската доктрина.

Или хайде избора на българина между ЕС и Русия.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 551
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

ти първо изгледай филмчетата, преслушай и записа между аштънката и естонеца. И може би ще откриеш явната логика на преврата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Основния въпрос на темата не е това обаче. Сега нямам време, но да предположим, че екстремистите са започнали първи. Основната тема е сега накъде, и защо се стигна до Украинската рулетка!? Този всъщност е спомагателен към основния.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Яяяя, как бързо смени темата. Как и да е, не съм учуден. :)

Иначе сега Украйна, начело с нелегитимното си правителство завива към запада, който ще я пълни с кредити /които трябва да се изплащат по-натам/, ускорява приватизацията /която ще е проведена по наш тертип и впоследствие ще затвори печелившите й предприятия/, унищожава икономиката й и я поставя в финансова зависимост /всичко това срещу великото удоволствие украинците да емигрират от нещастната държава без визи, за да са евтина работна ръка в Европа/. Всичко постепенно и закономерно, както си му е редът. Разбира се има надежда, че половината население ще се откаже от заробващите клаузи и ще потърси автономия и сближаване с Русия.

Редактирано от Last roman
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В темата дето скри, Спандьо беше писал за Френската и руската революция. Със скриването не можах да отговоря. Но сега ще се опитам. Първо не зная защо не беше писал за Английската и Холандската? Аз ясно писах и то няколко пъти, че всяка революция започва с преврат, че и после пак има преврати, но не всеки преврат е революция. Ооо далеч съм от идеята, че това в Украйна е революция, а и си мисля, че сега няма начин да се направи истинска революция. Но всяка коренна промяня става с нарушение на закона и то грубо и то кърваво. Каква е промяната в Украйна сега!? Ами, че те вече си се смятат за украинци и не искат да играят с Русия! И ще видиш, че така ще стане! Няма да спорим дали са и до колко са! Три прозападни правителста но под икономическия диктат на Русия не доведоха до нио, но едно проруско срути украинската....лойалност ;!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

това в Украйна си е революция, извършена от добре платено и радикално малцинство сред пасивното мнозинство. Революциите така се правят - докато масата гледа сеира, изродите вземат властта и почват да колят и бесят. Така е било при французите, при братушките, а сега и по-малките братушки я доживяха тази разпалена от запада благодат. Ама какво да се прави - като не си вземаш поука от историята, я повтаряш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Яяяя, как бързо смени темата. Как и да е, не съм учуден. :)

Иначе сега Украйна, начело с нелегитимното си правителство завива към запада, който ще я пълни с кредити /които трябва да се изплащат по-натам/, ускорява приватизацията /която ще е проведена по наш тертип и впоследствие ще затвори печелившите й предприятия/, унищожава икономиката й и я поставя в финансова зависимост /всичко това срещу великото удоволствие украинците да емигрират от нещастната държава без визи, за да са евтина работна ръка в Европа/. Всичко постепенно и закономерно, както си му е редът. Разбира се има надежда, че половината население ще се откаже от заробващите клаузи и ще потърси автономия и сближаване с Русия.

Виж какво, не съм сменил темата, а не искам да споря за глупости и за недокауеми неща! Радвам се че не си учуден, а и не би трябвало да си. Що Русия не я пълнеше с кредити ли, ама отиваха де? Защо Русия си затваряше очите, когато Украйна спря плащанията при Янукович (към Газпром), а свали прозападните правителства, а и скръцна със зъби (и ние го относахме)? Украйна няма печеливши предприятия!!!!! Посочи едно (несвързано с Русия), освен аре шоколадения крал. Хаха, не очаквах от теб такава стара евтина и отдвна отречена пропаганда! Защо Украйна има 75 млрд. външен дълг! Щото е много печеливша ли? Ми ако е печеливша що се бунтуват хората? Извинявай, ама ако съм добре в собствената си държава и тя е добре ще ми трябват Т-34-ки за да протестирам. Разни Шон Конъри от ЦРУ ням да свършт работа!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Яяяя, как бързо смени темата. Как и да е, не съм учуден. :)

Иначе сега Украйна, начело с нелегитимното си правителство завива към запада, който ще я пълни с кредити /които трябва да се изплащат по-натам/, ускорява приватизацията /която ще е проведена по наш тертип и впоследствие ще затвори печелившите й предприятия/, унищожава икономиката й и я поставя в финансова зависимост /всичко това срещу великото удоволствие украинците да емигрират от нещастната държава без визи, за да са евтина работна ръка в Европа/. Всичко постепенно и закономерно, както си му е редът. Разбира се има надежда, че половината население ще се откаже от заробващите клаузи и ще потърси автономия и сближаване с Русия.

Доколкото си спомням точно Беркут разтрелваше демонстрацийте, имаше и доста видеоклипове, има и съобщения на снайперистите който бяха записани и качени в yuotube.

Сега започна голямото отричане ама хората са го документирали. Спасителите и освободителите по нищо не се различават от запада. Не мога да разбера какво ни доказвате като тука много добре ги знаем какво представляват?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

така ли? А освен спомени да дадеш някое доказателство?

Опитвам се от половин час да кача видео ама нещо сложно ми идва тук . Има ли някъде обяснения как се качва ? Ще съм много благодарен , за информация ! ))

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Много странно! Даже сега гледам, че нашето мижаво правителство не поставя под въпрос легитимността на Киев ;)! Както и никое друго освен руското де ;). Ама и то горкото такива глипОсти натвори!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да пусна ли една алтернативка, какво би се случило, ако след като даже путинова русия не може да си позволи да плати за тов дето е натворила в Украйна (70-75 млрд.! външен дълг), ЕС и останалия свят ги беше оставил? Хей така, какво биха направили те с печелившите си предприятия и с очевадно няма да го класифицирам като влияние, ама като идиотско управление? Щото Брежнев умря, а Путин няма ресурс да се прави на Брежнев (не че не иска, ама не на Брежнев), а и времената са други. Какво другари щеше да се случи?


Романе, клипчет можем да намерим каквито си щем. Зато се отказах от спор, а и защото нямаше да се загна да ги търся, а и те не докават нищо. И както правоверен либерал приех Вшата позиция и попитах - какво от това?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

писах ти какво от това - съсипаха една държава, а сега ще я напълнят с кухи кредити и ще я заробят финансово за десетилетия напред.


Булгароид, показал си кадри с представителите на антитерористичната група, която се опитва да локализира и унищожи терористите, окопали се в хотел Украина и водещи снайперски огън по протестиращи и униформени. Само че когато кадрите са извадени от контекста на събитието, можеш да ги тълкуваш по какъвто си искаш начин.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Романе! Не можеш да съсипеш нещо отдавна съсипано! Или не смяташ, че е била съсипана? Може би не смяташ, че и съветския блок не беше предварително съсипан? Ами добре тогава дай рецептата! Кухи кредити ли? Ами Сталин не поиска кредити пре 30-те и баш сег. Украйна си го отнесе най-много. Това ли ти е рецептата? Какво щеше да стане, когато гривната се беше сринала, и беше станала хиперинфлция? И всички заводи и всякаква дейност беше замряла? Щото кел файда като имаш гривни, ама ням какво да купиш с тях? Или варианта на Сталин или Go West, е някои можеха и в другата посока.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Митак, ти ме питаш какви са ми очакванията за ситуацията в Украйна, аз ти отговорих. Дето се вика - песня спета, а поезд - ушел.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

писах ти какво от това - съсипаха една държава, а сега ще я напълнят с кухи кредити и ще я заробят финансово за десетилетия напред.

Булгароид, показал си кадри с представителите на антитерористичната група, която се опитва да локализира и унищожи терористите, окопали се в хотел Украина и водещи снайперски огън по протестиращи и униформени. Само че когато кадрите са извадени от контекста на събитието, можеш да ги тълкуваш по какъвто си искаш начин.

Абе доколкото си спомням и прорестиращите щурмуваха хотел Украйна и даже заловиха снайперистите там. На мен друго ми е интересно, ако започне война между Русия и Украйна и ни прекратят доставките на нефт и газ , ( защото точно това ще стане), и съответно Българската икономика рухне. Като как ще оправдаете Русия ? И кой ще е виновен тогава ? Кой да псуваме като започне да ни спира тока и бензина удари 10лв ? Редактирано от bulgaroid
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

споко война няма да има /ей с'а получих факс от Москва/. Чичо Путин добре си изгра козовете.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами добре ще пусна и друга тема в алтернативна, какво я очакваше Украйна, при фалит. Ако си спомняш това бе идеята на първата ми тема, какъв е правилния избор! Но очевидно ти нямаш отговор за това, така че надали има смисъл, а и може да се завихрят ненужни спорове. Така, че приемам, че това е единствения избор на Украйна, пред глада и тоталния крах ;).


споко война няма да има /ей с'а получих факс от Москва/. Чичо Путин добре си изгра козовете.

И аз така мисля ;). За войната де, иначе за козовете - може, стига тестето да му е подарено от някой друг. Просто Путин загуби Украйна от Руската сфера ;). Ако това му е била целта - добре ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

споко война няма да има /ей с'а получих факс от Москва/. Чичо Путин добре си изгра козовете.

Значи всичко е наред ! Продължваме да обичаме Русия докато не ни докара някое ново бедствие на главата.

Може да умираме от глад, ама поне ще обичаме Русия до смърт !После ще ни е все едно. Бягаш от отговора, ми се струва! :glare:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

булгароид не знам от какъв отговор бягам - война няма да има, Украйна ще я кредитират и ще я оберат. Мирът и демокрацията ще пребъдат и всичко ще е по мед и масло по света и у нас. Ще пеем благодарствени оди в прослава на Меркел и Обама и ще кълнем лошите империалисти от Русия. :)

Иначе ифото ти със спомените за заловени снайперисти е леко съмнително. Не видях такива кадри, а и няма осъдени за убийствата. Новото 'правителство' гузно бяга от отговорността да накаже виновните за разстрелите, което е нормално - гарван гарвану око не вади.

Редактирано от Last roman
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...