Отиди на
Форум "Наука"

Україна, а сега накъде?


Recommended Posts

  • Потребител

Упоритостта с която защитаваш действията на едни неонацисти започва да става плашеща. Извинявай но поне пет пъти ти обяснявах едно и също нещо и не ти увира главата. Аз лично се уморих. Въртиш и сучеш и все обясняваш какви световни престъпници са руснаците. С кръгови аргументи, аргументи с обратно действие и всякакви подобни демагогии. А фактите са много прости. Крайнодесни радикали с оръжие свалиха законно избраното правителство на украйна, което междувременно имаше подкрепата на приблизително половината украински народ. Резултата е ескалация на напрежението и потенциална гражданска война и разцепление на украйна. Това са фактите. А твоята интерпретация за това кой е виновен си я запази във развитото си въображение.

Руснаци. Рускоговорящи са 80% от населнието на цяла украйна, в крим процента може би е по-голям.

А не! Ти де си мислиш, че пишеш бре!? Преди да ми обясняваш какво защитавам аз, докажи неонацизма на това ....дето аз защитавм!

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 551
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Китай принуждава САЩ да си плати дълга заради натиска над Русия?

Напомняме че последната година Китай увеличи експозициите в американски държавен дълг и към края на 2013 г. неговата стойност, само към Китай, премина безпрецедентните US$1.317 трлн.

http://www.livenews.bg/kitaj-prinuzhdava-sasht-da-si-plati-dylga-zaradi-natiska-nad-rusiq-58075.html

туй не е точно така, щото Китай почна да разпродава силно още през декември

( япония също)

http://www.zerohedge.com/news/2014-02-18/china-sells-second-largest-amount-us-treasurys-december-and-guess-who-comes-rescue

интресеното е, че "луфта" го обра Европа, като на свой ред изкупи рекордно количество амер.съкровищни бонове

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

такааа, много драчене и тролене в темата. Мисля да я позатворя утре.

Редактирано от Last roman
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Митак, като за начало прегледай внимателно мненията си. Мисля че сам ще разбереш какво имам предвид.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не видях неонациъм обаче, не видях и аз де съм защитавал неонцизъм!? Много ми е интересно! Обявяваш властващите сега в Киев за незаконни, а им приписваш законност!? А и не обясни кои стоят зад тях!?


Митак, като за начало прегледай внимателно мненията си. Мисля че сам ще разбереш какво имам предвид.

Ще го направя, ама утре. Но на прима виста нито драча, нито троля. Тролят други, и не зная защо? Но твоя воля, закриеш ли я откривам друга ;).

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Пак не си наясно Митак. В политиката обикновените хорат са точно пешки, които се местят или жертват, както е удобно на елитите. Това са азбучни истини все пак. И това не е само руска действителност, това е световна действителност, без значение от времето и пространството.

...каза либералът и се замисли- а какво беше това патриот?

Специални благодарности за уроците по хитлеро-сталински "патриотизъм". Безценни са :)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

На 19 февруари 1954 по предложение на Н.С. Хрушчов Крим е присъединен
към Украйна.
(защо е била тази "щедрост", кой знае?!) Преди 60 години, точно една година след смъртта на Сталин е бил подписан Указ на Президиума на Върховния съвет на СССР за прехвърляне на Кримската област от състава на РСФСР в състава на Украинската ССР.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Не видях неонациъм обаче, не видях и аз де съм защитавал неонцизъм!? Много ми е интересно! Обявяваш властващите сега в Киев за незаконни, а им приписваш законност!? А и не обясни кои стоят зад тях!?

ами има различни клипчета тук - там, някои даже и в този форум

например този - http://www.youtube.com/watch?v=5SBo0akeDMY

може да прочетеш тази статия http://en.wikipedia.org/wiki/Svoboda_%28political_party%29

или тази http://blogs.telegraph.co.uk/news/timstanley/100260665/ukraine-the-opposition-arent-all-angels-some-are-neo-nazis/

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

понеже се заговори едва ли не за военна интервенция в Крим от страна на Русия, малко факти за официалните договори между Украйна и Русия относно Крим: "На данный момент РФ имеет возможность разместить в Крыму до 25 тыс. военных - такова квота для базирующегося там Черноморского флота РФ. По факту, весь контингент составляет 16 тыс (из них 2 тысячи морских пехотинцев). Так что, даже если информация о переброске 6 тысяч российских военных верна, то официально никакие договорнности не нарушены. Кроме того, РФ имеет право разместить в Крыму до 24 артиллерийских систем крупного калибра и 132 единицы бронетехники и 22 единицы авиации. Вышеперечисленные войска по количеству и оснащению заметно превосходят украинские, размещенные в Крыму.

Из перечисленного, можно сделать вывод, что, не нарушая никаких договоров, РФ может защитить Крым более чем 11 тысячами солдат - 2 тысячи морпехов ЧФ и 9 тысяч дополнительно переброшенных солдат (ВДВ или Спецназ)."

Редактирано от Last roman
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

това с нацизма, неговите аналогии вече почва да идва множко...

според руснаците "Свобода" са "нацисти"...

според тоя украинец - Путин е Хитлер, Крим е Австрия, а Украйна - Полша... и вече войната е избухнала

накрая руснаци с украинци вътре по "фашистки" ще се изтрепят, а едни "демократи" отстрани ще стоят и ще се греят на огъня...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

1896900_620318108024081_489878225_n.jpg

Тази снимка казва много за ситуацията в Киев. И за съжаление няма да я видите по CNN. Това е гордо вдигнатият хитлеристки поздрав на Олег Тягнибок, лидер на екстремистката и неонацистка партия "Свобода". Снимката е от техен конгрес. Тягнибок и партията му са съучастници на неонацистите от "Десен сектор" в насилието, палежите, силовите превземания на правителствени сгради и убийствата по време на наци-майдана, който подмени проевропейския евромайдан. Сега са един от ключовите властови фактори в Киев. Горките украинци - притиснати в менгемето на руската инвазия от една страна и на наследниците на неонацистките бандеровци, участвали в избиването на близо 3 милиона евреи и антифашистки настроени украинци през Втората световна война от друга. Бог да пази мирния украински народ!!! И дано разумът и справедливостта надделеят над лицемерието, двойните стандарти и циничните геополитически сметки, в които са затънали Западът и Русия.

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според теб и bbc са руснаци навярно?

не, не са...

но като мейнстриймска глобалистка медия - представят всеки национализъм като "нацизъм" ;

националистите навсякъде по света са основен "обект" за упражнение в черна пропаганда на споменатите медии...

въпрос на време е украинската "Свобода" да я забранят, в Европа за украинската "Свобода" място няма, и туй е еидн от най-големите "вицове" в тази история, щото ги употребиха, сега ще ги "разкрият" и разкажат, и всичко негативно ще им "прехвърлят"...

аз мисля, че национализма е "естествено чувство", уважавам всеки национализъм, включително турски, гръцки, сръбски и прочие ( щото е естествено като мен турци, гърци, сърби, руснаци, украинци да обичат родината си и да я защитават )... което не означава, че ако ме настъпят ще стоя и гледам, няма да се защитавам...

това което виждам в случая - е как "едни" използват украинския национализъм за да се удари руския - като в крайна сметка и двата ще загубят...

и "другите" печелят

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
  • Глобален Модератор

това за кримския ултиматум се оказа партенка /те и без това всички се предадоха там/.

http://dnes.dir.bg/news/ukrina-ultimatum-krim-16239406?nt=4

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
  • Потребители

е, то остана и да потвърдят.

утре ще разберем...

макар, че има и вероятност да са заплашили без да имат намерение да изпълнят заплахата.

иначе ученията им са чисто съвпадение, на поляците - също.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Руснаците изиграват газовата карта. Прочее леля Меркел не губела надежда за мирно разрешаване на проблема.

'Щото знае колко рускоговорящи има в Германия...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ами то и кабинета на Орешарски се крепи на "Атака", която щедро черпи от нацистката символика и от касата на ДПС. Разликата с Украйна е, че там може и да се сред мнозинството, желаещи независима от Русия държава, но съвсем втори е въпросът доколко ще са и от управляващото мнозинство.

Гледам, че някои ловко са взели да пробутват стъкмистики, напр. за това колко искат Украйна да остана васална на Русия е пробутана стъкмистика колко искат да са в добри отношения и да има безвизов режим. Ами аз не искам България да е във война с коя да е държава и да мога да ходя без виза във всяка държава - при това положение 51 щат ли трябва да станем или 16 република?!? :grin:

Украйна ще се отдели от Русия и това е безвъзвратно. Русия обаче сериозно трябва да преосмисли външната си политика, а управниците й в този контекст и вътрешната, защото иначе предстоят сериозни международни проблеми, които от един момент насетне ще се съчетаят и с още по-сериозни главоболия за олигарсите (поне докато имат глави). Ако зареже имперския манталитет и наблегне на взаимните интереси Русия има много по-големи шансове да има водещи позиции в международните отношения и да си подобри вътрешното благосъстояние.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Русофобията в този край на Европа е съвсем нормално. Много-много хубост не е идвало от там.

Навремето казваха тук, че предпочитам един Персинг на главата от колкото утре един руснак върху жената.... :grin:

Но не съм и сънувал, че в този регион ще има подобни събития. Незнам защо не ги събудят тези майданци, за да почнат една свясна реалистична политика....

post-5590-0-96413400-1393882513_thumb.pn

Тук от ден на ден все повече мъже от задкарпатските унгарци идват, защото не желаят да ги мобилизират в една побъркана война.....

post-5590-0-57155400-1393882209_thumb.jp

Дано се събудят.

:yes: :yes: :yes:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако зареже имперския манталитет и наблегне на взаимните интереси Русия има много по-големи шансове да има водещи позиции в международните отношения и да си подобри вътрешното благосъстояние.

Галахарде, остави тези пусти клишета "имперски манталитет" които се прикачват на Русия...

То политиката на САЩ не е ли имперска?

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Пуканките не са проблем, ама нещо по същество?

Ми айде де, по-голям трол и спамър в тая тема няма от теб...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...