Отиди на
Форум "Наука"

Україна, а сега накъде?


Recommended Posts

  • Потребител

Аз съм си спокоен, ама ти и едни 'източници' вадиш ;)! Аре ако може за следващите протести да ме урЕдиш (нали имаш телефоните), бе няма значение къде :).


Само че ми прави впечатление, че новия ти източник влиза в противоречие със стария :(. Нещо разнобой се получва, ама сугурно е заради конспирацията :)!?

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 551
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители

Уртикария ме хваща като някой слага всичко под един знаменател и знае какво иска ЦЯЛ ЕДИН НАРОД

Ами там е работата, че инакомислещата част от украинския народ така и не се появи - за разлика примерно от Сирия. Там се видя, че поддръжниците на президента не се изчерпват само с армията. Та къде са тези, дето не са под един знаменател. Масовите поддръжници на олигархията се оказаха като комунизма - постоянно се говореше за идването им, ама така и никой не ги е видял. :grin:

Редактирано от Galahad
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Американче пита баща си:
- Тате, ако се сбием с Русия заради Украйна, колко ще струва един сандвич в Макдоналдс?
- Една рубла, сине!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Уверен что со времен СССР учебники истории в России не изменились. Я хорошо помню что там писалось. Изложу вкратце. Хотя там более витиевато было написано, но впечатление оставалось именно такое.

- русские никогда ни на кого не нападали

- русские всегда только оборонялись

- русские всегда собирали только свои земли

- русские если заходили на территории других государств то только с целью помочь и освободить

- Россия всегда вставала с колен, собирая земли и конечно же земли свои

- другие страны присоединялись к России добровольно практически всегда - сами просились

- Россия охренительно неепически большая страна и это внатуре круто, ради этого можно вытерпеть все и жить в грязи

- Киев исконно российский ибо он отец всех российских городов и должен быть в России

- Все западные соседи России постоянно чото там против ней замышляют

- Россия такая огромная потому что все народы стремятся к ней присоединиться.

Соответственно, если ты патриот и накачан при этом российским ТВ, то подвергать эти тезисы сомнению тяжело и болезненно - они прошиты в мозг намертво.

Как патриоту, россиянину хочется чтобы Россия встала с колен, а для этого надо собрать свои исконные земли - в первую очередь Украину.

Как патриоту, россиянину очень хочется не посрамить дидов которые ваевале.

Как патриоту, россиянину хочется подтверждения что Россия другим народам видится перспективной - не проблема - приедут русские туристы в Харьков с триколорами и по НТВ покажут картинку.

Как патриоту, россиянину хочется освободить украинцев от самих даже украинцев если надо будет, чтобы потом долбить украинцам мозг что они обязаны ему по гроб жизни за свое освобождение и присутствие на их земле - это особо приятный момент.

Как патриоту, россиянину хочется чтобы Россия стала еще больше, чтобы еще больше охреневать от величия.

Как патриоту, россиянину хочется усилить Россию приращением земель чтобы потом грозить поганому бездуховному западу. А для этого опять же надо присоединить Украину.

Ну и самое простое - Украина это окраина России. Поэтому... ну вы поняли :)

П.С. Епать мы попали соседями...

Без коментар, до болка познато!

Редактирано от bulgaroid
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Де факто се получи нещо подобно. Месеци протестираха, нямаше нито контрапротести, нито даже 'обикновенни' трактористи ;). После нещата загрубяха и Путин се намеси, вкара първо тези добре сложени профита с камуфлаж, ама без отличителни знаци. За норматив ги в вкара и то ;)!

И ко станА, ми почнаха контра протестите ;).

В интерес на истината, контактувах и продължавам да контактувам де с приятели от Чехия и Словакия. Според тях 'официално' в Крим са вкарани 150 000 руски военнослужащи. Разбира се не само с руски опознвателни знаци ;). Брях ч е страшно това ЦРУ, дето успя да изгони или потуши поне мерацит на официалните руски 12-16 000 (признати) ;).


Американче пита баща си:
- Тате, ако се сбием с Русия заради Украйна, колко ще струва един сандвич в Макдоналдс?
- Една рубла, сине!

Ммм дааам. Стрхотен виц! Амааа, що ....МакДоналдс? Щях да питам що не Берьозка, ама се сетих, че то Берьозка бяха руските Корекоми (е това ме мързи да обяснявам какво беше), ама в България има. Абе с две дъми, нещо не мога да се сетя за руска хранителна верига? Или кат' победят руснаците ще има само хоремази в които ще има само водка сельодка и пирони ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ммм дааам. Стрхотен виц! Амааа, що ....МакДоналдс? Щях да питам що не Берьозка, ама се сетих, че то Берьозка бяха руските Корекоми (е това ме мързи да обяснявам какво беше), ама в България има. Абе с две дъми, нещо не мога да се сетя за руска хранителна верига? Или кат' победят руснаците ще има само хоремази в които ще има само водка сельодка и пирони ;).

Митак, не е важно как се казва веригата, а кой и е чорбаджията :harhar:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

...85% от хората не искат това, даже не ги подкрепят, обаче 100% искат промяна!"

Погромите нямат нищо общо, но не ги отричам. Когато стават такива неща има винаги погроми и в БГ имаше. Интересно обаче, ако Янукевич беше 'овладял' ситуацията, а тя можеше да се 'овладее' само с кръв, каква песничка щяхте да запеете? Сигурно, че когато властта стреля, и убива това е в реда на нещата, щото е била законно избрана?

Ха, всеки иска промяна , към по добро. Защо като 85 процента не искат това и не го подкреят, все пак се случва това което искат останалите 15 процента (макар и да са много по малко от 15 процента )?

Погромите нямат нищо общо ? А убийствата имат ? :) . Когато стават такива неща много често умират хора ( за съжаление повечето невинни) . Това не е тайна.

Ако се сравнява м/у стрелянето от власта и стрелянето от бандити, не можеш да убедиш никой че е по редно да стрелят бандитите по тези които пазят реда. Иначе по твои думи ще излезне че е по редно бандитите които са дошли на мирния простест с огнестрелно оръжиие да стрелят по властта.

П.П. Само коментирам това което постна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

А, минахме на вицове, ето един дето хитово се върти из фейса

При паспортна проверка на софийското летище:
- Nationality?
- Russian.
- Occupation?
- No, no, just visiting.

:mrgreen:

Въобще във всичките екс-16 републики прелива любовта към др. Путин.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Митак, не е важно как се казва веригата, а кой и е чорбаджията :harhar:

Така си е, ама всъщност не съвсем. Името определя чорбаджията, а валутата генерал Макгрегър или кой беше там определил колко йени ще струва хамбургера в Япония ;).

Ха, всеки иска промяна , към по добро. Защо като 85 процента не искат това и не го подкреят, все пак се случва това което искат останалите 15 процента (макар и да са много по малко от 15 процента )?

Погромите нямат нищо общо ? А убийствата имат ? :) . Когато стават такива неща много често умират хора ( за съжаление повечето невинни) . Това не е тайна.

Ако се сравнява м/у стрелянето от власта и стрелянето от бандити, не можеш да убедиш никой че е по редно да стрелят бандитите по тези които пазят реда. Иначе по твои думи ще излезне че е по редно бандитите които са дошли на мирния простест с огнестрелно оръжиие да стрелят по властта.

П.П. Само коментирам това което постна.

Да всеки инче нямаше да сме хора, но не всеки го демонстрира протестирайки. А промяната стана и ще има избори. Ако и ти си от тези дето мислят, че изборите не решават нищо, трябва бързо да си намерим аристокрация или да си внесем. И тъй като тя милата е кът, най добре олигарсите да дойдат ;).

Стрелянето е незаконно, това е ясно. Обаче когато една власт няма друг избор освен стреляне, тя е загубила власт, и то отдавна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз съм си спокоен, ама ти и едни 'източници' вадиш ;)! Аре ако може за следващите протести да ме урЕдиш (нали имаш телефоните), бе няма значение къде :).

Само че ми прави впечатление, че новия ти източник влиза в противоречие със стария :(. Нещо разнобой се получва, ама сугурно е заради конспирацията :)!?

Митак, не е зле да си смениш ника на "Райко многознайко" и да си добавиш мото" всичко мога всичко знам, аз професор съм голям". Даже и да ти покажат оригинални документи от архива на ЦРУ пак ще кажеш че са манипулация.Проблемът е че при теб няма никаква мисъл, а едно голо заяждане заради самото заяждане.

На всички е ясно, че зад преврата в Украйна стои ЦРУ. Американците наредиха на ЕС (които са си тяхна колония) да плати 11 млрд за този дето клати гората. Повече от ясно е че тази пари и на първо време няма да им стигнат. Само че Украйна е прекалено голяма, за да е на хранилка. Тези 11 млрд. + 1 млрд. от САЩ ще ги изпапат за месец, най-много два, а после. Съмнявам се да им отпускат до безкрайност кредити. Това което никой не забеляза (най-малко ти) е че в Украйна управляват олигарсите. Ако искаш да я контролираш, трябва да ги спечелиш. Само че основният им източник на доходи е от търговията с Русия. От Запада няма какво да получат. Точно заради това всички правителства, включително и това на Тимошенко винаги са се съобразявали с Москва. И точно поради тази причина американците разчитат на Десен сектор, защото им трябват малоумници, които да предизвикат остра конфронтация с РУсия и така да откъснат Киев от руската орбита. Според мен Путин няма да се откаже от Украйна, защото от изхода на битката за Киев до голяма степен зависи политическата му кариера.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Току що ми се обади товарищ Курин и ме светна в начинанието. Та, номерът е да се изцоца колкото може - в случая 1 милиард $ от Обамчо и 11 милиарда евра от ЕС,/ че имат да им връщат от рейгъно-тачърово време/ ....... и после...пак " нашите" ще са на власт да ги усвоят подобаващо :haha:

Редактирано от JImBeam
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Стрелянето е незаконно, това е ясно. Обаче когато една власт няма друг избор освен стреляне, тя е загубила власт, и то отдавна.

И как стигна до това гениално прозрение сам или някой ни помогна. А що се отнася до избори, и на кучета вече им е ясно (само не и на Митака), че нищо не рашават, защото за който и да гласуваш винаги избираш олигархията. То това е фундамент на демокрацията.

Току що ми се обади товарищ Курин и ме светна в начинанието. Та, номерът е да се изцоца колкото може - в случая 1 милиард $ от Обамчо и 11 милиарда евра от ЕС,/ че имат да им връщат от рейгъно-тачърово време/ ....... и после...пак " нашите" ще са на власт да ги усвоят подобаващо :haha:

Последното е сигурно.....

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Митак, не е зле да си смениш ника на "Райко многознайко" и да си добавиш мото" всичко мога всичко знам, аз професор съм голям". Даже и да ти покажат оригинални документи от архива на ЦРУ пак ще кажеш че са манипулация.Проблемът е че при теб няма никаква мисъл, а едно голо заяждане заради самото заяждане.

На всички е ясно, че зад преврата в Украйна стои ЦРУ. Американците наредиха на ЕС (които са си тяхна колония) да плати 11 млрд за този дето клати гората. Повече от ясно е че тази пари и на първо време няма да им стигнат. Само че Украйна е прекалено голяма, за да е на хранилка. Тези 11 млрд. + 1 млрд. от САЩ ще ги изпапат за месец, най-много два, а после. Съмнявам се да им отпускат до безкрайност кредити. Това което никой не забеляза (най-малко ти) е че в Украйна управляват олигарсите. Ако искаш да я контролираш, трябва да ги спечелиш. Само че основният им източник на доходи е от търговията с Русия. От Запада няма какво да получат. Точно заради това всички правителства, включително и това на Тимошенко винаги са се съобразявали с Москва. И точно поради тази причина американците разчитат на Десен сектор, защото им трябват малоумници, които да предизвикат остра конфронтация с РУсия и така да откъснат Киев от руската орбита. Според мен Путин няма да се откаже от Украйна, защото от изхода на битката за Киев до голяма степен зависи политическата му кариера.

Аха, ще видим кой е многонайко! Иначе и аз мисля, че с кариерата на Путин е свършено, даже д направи глупост ;). Глупости! Всеки знае кои управяваха в Украйна и това е целта на занаятието! Освен да ги спечелиш можеш просто да им подрежеш крилцата. Много сте ми интересни! Точно това поискаха хората на Украйна! Край с олигархията, но това значи просто край с Русия. Че кой ги роди и направи олигарси. Запада, ЦРУ, Барак или Обама ;). Или Русия и Путин? Задавам въпроси наистина ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А промяната стана и ще има избори.

Това е начина.

Докато не се намери по добър начин.

А по лошия начин го видяхме до къде докарва - до познатия начин но с жертви.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И как стигна до това гениално прозрение сам или някой ни помогна. А що се отнася до избори, и на кучета вече им е ясно (само не и на Митака), че нищо не рашават, защото за който и да гласуваш винаги избираш олигархията. То това е фундамент на демокрацията.

Аха, а ти какво предлагаш освен избори? Я, я да прочета? Много ми е интересно! В предишния ми пост показах, че на сегашната олигархия крилцата вече са резнати ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Точно това поискаха хората на Украйна! Край с олигархията, но това значи просто край с Русия. Че кой ги роди и направи олигарси. Запада, ЦРУ, Барак или Обама ;). Или Русия и Путин? Задавам въпроси наистина ;).

А защо реши,че някой се вълнува какво искат хората. На никой не му дреме. Така е на всякъде по света Митак, не е само в бившия соц лагер. А олигархията си възникна по естествен път не само в Украйна, но и в цялата Източна Европа. Когато се разрушава една система винаги се намират тарикати, които да се възползват. Олигархии има на всякъде по света, включително и в либерални Запад. Те са нещо неизбежно при пазарната икономика. Ясно че за вас т.нар. либерали западната олигархия е хубава, а източната лоша, само защото е източна. А тя е еднаква.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да наистина изборите не решават всичко, не са панацея, щото просто такава няма, няма и да има. Но нещата тръгват и минават през избори. Всъщност теи дни присъствахме вече на едни избори и те низвергнаха жалкия опит на Путин. Даже Беларус и Казахстан не го подкрепиха, за Гвинея Бисау и Буркина Фасо не ная, не съм такъв многознайко ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аха, а ти какво предлагаш освен избори? Я, я да прочета? Много ми е интересно! В предишния ми пост показах, че на сегашната олигархия крилцата вече са резнати ;).

И как така го показа че нещо не видях. Ако на фантазиите си казваш показване Ок!

Да наистина изборите не решават всичко, не са панацея, щото просто такава няма, няма и да има. Но нещата тръгват и минават през избори. Всъщност теи дни присъствахме вече на едни избори и те низвергнаха жалкия опит на Путин. Даже Беларус и Казахстан не го подкрепиха, за Гвинея Бисау и Буркина Фасо не ная, не съм такъв многознайко ;).

Това са несъществени детайли. Нормално е Путин да не признае новият президент, нали му трябва старият да го "помоли" в евентуален момент да използва сила, което ме съмнява да стане, защото на него му трябва цяла Украйна, а не само източната и част, но всичко е възможно. Трудно е да се поргнозира как ще се развият нещата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А защо реши,че някой се вълнува какво искат хората. На никой не му дреме. Така е на всякъде по света Митак, не е само в бившия соц лагер. А олигархията си възникна по естествен път не само в Украйна, но и в цялата Източна Европа. Когато се разрушава една система винаги се намират тарикати, които да се възползват. Олигархии има на всякъде по света, включително и в либерални Запад. Те са нещо неизбежно при пазарната икономика. Ясно че за вас т.нар. либерали западната олигархия е хубава, а източната лоша, само защото е източна. А тя е еднаква.

Не разбрах какво е твоето предложение? По принцип и за Украйна в частност! При пазарна икономика ням олигархия, ако е действаща и ако се спазват законите. Не знам какво разбираш под олигархия точно, но на запад няма олигарси, хора над закона. Да има нарушаващи закона и трудно осъдени, но това е нормално при истинска съдебна с-ма. Въпреки, че там действат бъро.

И не ми цитирай управлението за олигархия, знам го. Или ако искаш давай и посочи олигархията и олигарсите. Само да не стигнеш до световната конспирация ;)!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е, световните господари се разбраха, плеснаха с ръце и се прегърнаха / току що по новините: Путин и Обама се разбраха да се разберат за общия им интерес, то е в интерес и на украинците, ама те още не знаят :happy:

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И как така го показа че нещо не видях. Ако на фантазиите си казваш показване Ок!

Това са несъществени детайли. Нормално е Путин да не признае новият президент, нали му трябва старият да го "помоли" в евентуален момент да използва сила, което ме съмнява да стане, защото на него му трябва цяла Украйна, а не само източната и част, но всичко е възможно. Трудно е да се поргнозира как ще се развият нещата.

Ами повтарям! Само зара теб - след като украинските олигарси са родени и виреят само с Русия насреща, сега вече не Русия ще им дава кинтите, а ЕС. А тя няма да им даде бш на тях, а и те няма да чакат, а ще изнесат де що могат или са могли.

Е, световните господари се разбраха, плеснаха с ръце и се прегърнаха / току що по новините: Путин и Обама се разбраха да се разберат за общия им интерес, то е в интерес и на украинците, ама те още не знаят :happy:

Дай подробности де, така много спекулативно звучи. Ако са се разбрали Стефан (и аз) печелим, че Путин вече е здал багажа, а аз печеля, че вече не е лидер от световна величина ;).

Нещо обаче Фружин и Симпъла ми се губят с тяхната версия, че Путин на крилата на Русия са почнали да обръщат света ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

. Ако са се разбрали Стефан (и аз) печелим, че Путин вече е здал багажа, а аз печеля, че вече не е лидер от световна величина ;).

Митак, за пореден път показваш алогично мислене. За да си затвърди ролята на световен лидер, Путин трябва да дрънне оръжие, да се изрепчи, в руската политика мекушавостта е табу, никога не е водила до добро...всички видяха горбито до къде я докара..

Между другото, имам тука няколко занимавки, на които предполагам повече им разбираш :grin:

post-7061-0-83074000-1394058806_thumb.jp

Наздраве !

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами повтарям! Само зара теб - след като украинските олигарси са родени и виреят само с Русия насреща, сега вече не Русия ще им дава кинтите, а ЕС. А тя няма да им даде бш на тях, а и те няма да чакат, а ще изнесат де що могат или са могли.

Тсс. Това от коя приказка че не я съм чел ?

ЕС няма да дава кинтите баш на тях ? Аха, да, ще ги дава на бедните и нуждаещите се.

Че то на олигарсите им е без значение от къде идват парите, дали днес ще угаждат на едни а утре на други за тях това е без значение.

Или това от личен опит го разбра ? Като влезнахме в ЕС , та взеха да раздават пари на бедните хората., А бедните олигарси в момента в БГ са за съжаление. На теб дадоха ли ? :)

Нищо хубаво не ги чака украинците "в" ЕС.

Даже няма и да ги пуснат в страните от ЕС.

Те британците и цяла европа ревна заради нас и румънците , та ся ще пуснат украинците....

Ако сами не си напрвят добре живота, на никой не са нужни, както сме ние в България. А за да стане живота по добър в Украина трябва да развиват и подържат добри отношения и с Русия и ЕС, и с всички останали.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не разбрах какво е твоето предложение? По принцип и за Украйна в частност! При пазарна икономика ням олигархия, ако е действаща и ако се спазват законите. Не знам какво разбираш под олигархия точно, но на запад няма олигарси, хора над закона. Да има нарушаващи закона и трудно осъдени, но това е нормално при истинска съдебна с-ма. Въпреки, че там действат бъро.

И не ми цитирай управлението за олигархия, знам го. Или ако искаш давай и посочи олигархията и олигарсите. Само да не стигнеш до световната конспирация ;)!

На Запад на олигархията и казват транснационални корпорации. Те определено са си над закона, защото те определят какви да са законите. Ама това си е друга тема

Ако са се разбрали Стефан (и аз) печелим, че Путин вече е здал багажа, а аз печеля, че вече не е лидер от световна величина ;).

Битката за Украйна тепърва започна, не бързай толкова много с обощенеята. Според мен на Обама няма да му стиска да направи нещо кой знае какво и накрая ще се разберат така, че всеки да каже аз победих. Но каквото и да се случи украниците ще пият една студен вода.

Редактирано от Stefan Iv
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Митак, за пореден път показваш алогично мислене. За да си затвърди ролята на световен лидер, Путин трябва да дрънне оръжие, да се изрепчи, в руската политика мекушавостта е табу, никога не е водила до добро...всички видяха горбито до къде я докара..

Между другото, имам тука няколко занимавки, на които предполагам повече им разбираш :grin:

attachicon.gifDSC_0077.jpg

Наздраве !

Ще видим ;), ще видим до какво доведе това! Наздраве, опита ли кОзела? Ама няма нищо общо с чешкия, тук намерих една пак пилзенска, ама нямам кутийка да ти я сканирам.

Тсс. Това от коя приказка че не я съм чел ?

ЕС няма да дава кинтите баш на тях ? Аха, да, ще ги дава на бедните и нуждаещите се.

Че то на олигарсите им е без значение от къде идват парите, дали днес ще угаждат на едни а утре на други за тях това е без значение.

Или това от личен опит го разбра ? Като влезнахме в ЕС , та взеха да раздават пари на бедните хората., А бедните олигарси в момента в БГ са за съжаление. На теб дадоха ли ? :)

Нищо хубаво не ги чака украинците "в" ЕС.

Даже няма и да ги пуснат в страните от ЕС.

Те британците и цяла европа ревна заради нас и румънците , та ся ще пуснат украинците....

Ако сами не си напрвят добре живота, на никой не са нужни, както сме ние в България. А за да стане живота по добър в Украина трябва да развиват и подържат добри отношения и с Русия и ЕС, и с всички останали.

Баш на същите няма да дадат. А украинците отдавна са в ЕС, питай Чехия, Словакия и Полша, а и в Германия доста има, очевидно не си чел цялата дискусия, незаконно разбира се, ама никой не ги гони.

На Запад на олигархията и казват транснационални корпорации. Те определено са си над закона, защото те определят какви да са законите. Та не се прави на не разбрал.

Не е същото т.е. не е олигархия. И ако има пазарен принцип няма начин да е тка. Т.е. или едното или другото не е вярно, ама това е тема за Украйна и промените там, не ми се влиза в повторения.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...