Отиди на
Форум "Наука"

Україна, а сега накъде?


Recommended Posts

  • Мнения 551
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Абе бива неосведоменост, ама чак пьк толкова - Ангеле населението на Крим са основно татари, тея ли ще тръгнат с руснаците?

Специално за "добре осведомения" тамплиер1307, ето отново данните за етническия състав на населението в Крим, според последното преброяване в Украйна:

According to 2001 Ukrainian Census, the population of Crimea was 2,033,700.[30] The ethnic makeup was comprised the following self-reported groups: Russians: 58.32%; Ukrainians: 24.32%; Crimean Tatars: 12.1%; Belarusians: 1.44%; Tatars: 0.54%; Armenians: 0.43%; and Jews: 0.22%.[31]

Other minorities are Black Sea Germans, Romani people, Bulgarians, Poles, Azerbaijanis, Koreans, Greeks and Italians.

https://www.princeton.edu/~achaney/tmve/wiki100k/docs/Crimea.html

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

http://www.dnevnik.bg/sviat/2014/03/03/2253316_borsata_v_moskva_ruhna_rublata_burzo_se_obezceni/?ref=miniurl

Това, което буди тревога е, че очакването сред бизнес кръговете в Русия е за бойни действия: "Сега, когато страната е фактически на прага на военен конфликт, инвеститорите с особено настървение ще започнат да разпродават руски акции. Европейсксите индекси също ще бъдат повлияни от негативните настроения и вероятно там ефектът ще е още по-голям", коментира пред агенция РБК Анастасия Соснова, анализатор в АКБ "Российский капитал".

Въпреки че, именно военни действия с Украйна ще са трагични на руската икономика.

Дендро, руските индекси пише че са изгубили 7-8%, немският DAX - 3%, Dow Jones в момента пада под 1%...

наистина не им знам - каква е калуклацията на руснаците, но държава която финансово не е суверенна, просто не може да води активна външна политика... имам предвид че Русия е във фактически валутен борд, може да напечата толкова рубли, колкото долари, американски дцк придобие...

( между другото - това е критерий за сериозността на положението - ако русия промени скоро закона за РЦБ - положението е сериозно, щото тя излиза от международния финансов "консенсус" и става независима, ако не го промени, всичко е само премерване на нерви...

инак винаги остава опцията от "настъвленията" на никола пашич - "политика се ради со пари и со дупе. пари нямаме." )

туй са в по-спокойни времена нещата около РЦБ обяснени от Демура

инак чисто стратегически - Русия с пари или без, просто не може да остави Крим, Америка я тласка да действа грубо, оставяйки я без избор; в резултат Европа трябва да вземе Украйна (и да се вкара с милиарди като помощи) , от което Америка печели, щото с малка "инвестиция" в нестабилност, вкарва Русия и Европа ( Германия ) в големи разходи и нестабилност, точно във времената на големи турболенции и несигурност, които правят щатската "хартия" на която поемат задължения да платят "по-сигурна" като "инвестиция"

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Симпъл, честно казано писна ми от конспирации! На Русия дори майданското правителство не им го взе, Крим де. Сами се вкарха там. ЕС няма тези милиарди. ЕС въобще не бешше готово за тази ескалация! Камо ли да я продуцира!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

само да допълня - че войната в Грузия беше август 2008 г. когато петрола беше стигнал 147 $ за барел, а очакваха, имаше прогноци, че ще гони 180$...

15 септември гръмна Лемън Брадърс - ... и света не е същия...

сега самите руснаци говорят за 60-80 $ за барел, тъй че на руснаците наистина им остава едното "дупе"...

освен ако евентуални военни действия не го изстрелят нагоре - но тогава пък Суадитците ще си отпушат кладенците ( да си върнат за Сирия...) и т.н.

изобщо запасете си с пуканки, щото не съм сигурен, че който и да го е планирал е сигурен във финала...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Симпъл, честно казано писна ми от конспирации! На Русия дори майданското правителство не им го взе, Крим де. Сами се вкарха там. ЕС няма тези милиарди. ЕС въобще не бешше готово за тази ескалация! Камо ли да я продуцира!

за да разобличаваш конспираторите, трябва като четеш да разбираш какво ти пишат конспираторите... къде съм писал, че ЕС е готов за ескалацията...

казах че американците спонсорираха шоуто, не им излезе скъпо, но вкараха Европа и Русия в криза от която няма близък и разумен изход...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Специално за "добре осведомения" тамплиер1307, ето отново данните за етническия състав на населението в Крим, според последното преброяване в Украйна:

According to 2001 Ukrainian Census, the population of Crimea was 2,033,700.[30] The ethnic makeup was comprised the following self-reported groups: Russians: 58.32%; Ukrainians: 24.32%; Crimean Tatars: 12.1%; Belarusians: 1.44%; Tatars: 0.54%; Armenians: 0.43%; and Jews: 0.22%.[31]

Other minorities are Black Sea Germans, Romani people, Bulgarians, Poles, Azerbaijanis, Koreans, Greeks and Italians.

https://www.princeton.edu/~achaney/tmve/wiki100k/docs/Crimea.html

Drake, моите уважения, но не съм добре осведомен само споделям заключенията на т.н. "истински" украинци - пък ти си ми поствай достоверните изтточници!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не е марионетно? Марионетно на кого? Точно това се питам, кои са ги издигнали и кои ги поддържат? Толкова идиотщини не са се случвали и през време на ВОСР ;).

Т.е. поне за мен не е марионетно, това трябва да се докаже.

Марионетно - защото е издигнато и се крепи от майданците. Съответно действа в техен интерес и в разрез с конституцията на Украйна.

Вече започват да не го признават:

http://glagol.in.ua/2014/03/02/luganskiy-oblsovet-priznal-vlast-v-kieve-nelegitimnoy/

http://glagol.in.ua/2014/03/03/zhiteli-donetska-vzyali-pod-svoy-kontrol-zdanie-oblastnoy-gosudarstvennoy-administratsii/

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Поради снайперистко-беркутските методи на един колега, и якта му проруска позиция, темата ми беше спряна. След кто не е отключен, а доводите това, що е спряна бяха от арсенала на детската градина, сега започвм отново.

пич, тази тема си я започнал така...

аз ако започна така тема ще спра за седмица алкохола, не пуканките...

вземи се у ръце и стига си тролил в собствената си тема

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз, като полит. лаик, се чудя какво има предвид Орешарски с израза си по повод събитията в Украйна, че "Държавата има готовност за реакция при необходимост". Каква ли ще ни бъде реакцията? Може би пак някакъв "цивилизационен избор" ще направим?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

знам, нали ти ги раздаваш с умно формулирани теми...

и безсмислени заяждания

Очевидно само на теб е позволено смисленото заяждане ;). Ама м@мка му не виждам нищо смислено! Аре заяжданията ще ги преглътна.

Абе дай нещо дето да работи бре!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Значи вижте, дано да няма гражданска война! Няма как да се избегнат 'политическите дразги'! Както и пралелите с нас, но нека се въздържаме от правене на последното, защото ще е в нарушение на правилата. Идеята на темата беше, какво трябва да направи една банкрутирала д-ва, притисната от мощен съсед с претенции, както териториални, така и въз о-нова на собствните граждани, разделена и по етнически с-в (по-скоро по самоопределение) и по политически пристрастия. Единствената алтернатива е залитането на другата страна, но това ще е свърано с реки промени и непопулярни мерки. Кое е по-доброто? Не за света, за украинците! А не е ли най-добре, страната да се раздели или поне да се отстъпи Крим, които и исторически не е част от Украйна? Но там пък има доста народ определящ се като украинци или по-общо - не руснаци (около 32%). И дали ако се отстъпи Крим, това няма да доведе до отцепване на Харков и на украйнския изток?

значи виж... ако туй ти е "същественото" от "една страна"...

от "друга страна" каква наглост трябва да имаш да искаш "съществено" от друг...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

пич, тази тема си я започнал така...

аз ако започна така тема ще спра за седмица алкохола, не пуканките...

вземи се у ръце и стига си тролил в собствената си тема

Тази тема съм я започнал така с цел! Защото една друга ми беше спряна! Ама ти не си в час.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Китай принуждава САЩ да си плати дълга заради натиска над Русия?

Китай може да поиска изплащането на дълга на САЩ в злато, ако американците окажат натиск върху Русия, съобщи politikus.ru. За капак по-рано стана ясно, че дипломати на втората по-големина икономика в света са установили диалог с турското ръководство и са го убедили да не позволява преминаването през Проливната зона и навлизането в Черно море на кораби на НАТО.

Тази информация все още не е получила официално потържедния от КНР, но трябва се има предвид, че това не е първия път, когато двете държави се държат като стратегически съюзници. Например и двете страни блокираха неведнъж проекторезолюции на Съвета за сигурност на ООН, осъждащи президента Башар Асад и правото да се нахлуе на територията на Сирия. Двете страни показаха единна дипломатическа позиция и по отношение на кризата в Либия и последвалата военна интервенция на НАТО от 19 март 2011 г.

Напомняме че последната година Китай увеличи експозициите в американски държавен дълг и към края на 2013 г. неговата стойност, само към Китай, премина безпрецедентните US$1.317 трлн.

http://www.livenews.bg/kitaj-prinuzhdava-sasht-da-si-plati-dylga-zaradi-natiska-nad-rusiq-58075.html

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...