Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребител

Е, че Украйна на Янукович в коя сфера беше, като стана Майдана? ;)

Янукович (въпреки твърденията на някои форумни колеги) седеше на два стола. За което си има цяла серия карикатури. За това и падна. А преди Янукович, цялото украинско управление е оформено около насилственото дерусифициране, подобно на дебългаризацията в Македония в момента. Така че Украйна беше в руската икономическа зона, но политически през цялото време е изпълнявала западните поръчки.

Да бе, американците са всесилни! Те горките украинци все си искат Путин и таман да го получат и идват гадните тюлени от американския флот или там Бондовци от МИ6 или от ЦРУ и под носа на Путин там в задния му двор правят разни революции.

За всесилни не, но си финансират НПО провеждащи проамериканска пропаганда. 5 милиарда им струваше майдана официално признати. Само можем да гадаем колко пари са налели неофициално, за да стимулират проамериканската политика.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 317
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребители

Аз едно не мога да разбера- щом на украинците ще им е толкова лошо в ЕС, защо емигрират в страни от ЕС и САЩ, вместо примерно български политици масово да се изселват със семействата си в някои готини страни като Русия, Куба и Китай?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Е то и много руснаци работят в Украйна. Въпросът е защо от нашите политици няма една масова изселническа вълна без стартов шут както се получи с Янукович? А Украйна като изкара няколко години в ЕС ще смятаме колко украинци ще останат в Русия и колко руснаци ще идат в Украйна. Точно последното тревожи Путин и заради това е цялата болка - защото руснаците може да решат вместо те да се изселват да вземат и да изселят олигарсите си.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да видим кога украинците ще влязат в ес. Така, че да имат поне безвизов режим.

Тук някои намесват различни неща. Едно е всеки да се спасява по единично и друго е за държава, тя не може да избяга. Тя или се губи или става сателит.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

България: Две проруски партии и едно марионетно правителство

6015b7572b86ff40e749192f783fb26b.jpg

Шефът на германското външно разузнаване Герхард Шиндлер

Русия има интерес България да фалира, за да може да я придърпа към своята сфера на влияние. Освен това България е важен елемент от руския план за разцепление на Европа, смята германското разузнаване БНД. Това писа Дойче веле преди два дни, а в петък предлага, получено от други източници, потвърждение на част от информациите в първата публикация.

От източници в Берлин, които разполагат с подробна информация за заседанието на Комисията по външна политика в германския Бундестаг на втори юли тази година, Българската редакция на Дойче веле е получила още подробности по темата.

По точка втора от дневния ред на заседанието пред комисията са говорили президентът на германското външно разузнаване Герхард Шиндлер и помощникът му Андреас Ангус. Източниците на по-долната информация изрично поискаха анонимност.

България е нещо като пробен камък в руските планове за разцепление на Европа. В България има две проруски партии – БСП и ДПС, смятат анализаторите на БНД, според които партията ГЕРБ пък е ориентирана към САЩ. Те очакват, че партията на Бойко Борисов ще спечели предсрочните избори наесен след оттеглянето на досегашното правителство на "марионетката Орешарски”, както гласи едно от определенията.

На закритото заседание на Комисията по външната политика в Бундестага шефът на германското разузнаване е говорил и за олигархичните структури в България, за така наречените "властови елити”.

Според източници в Берлин анализите на германското разузнаване БНД идентифицират няколко български дейци като свързани със или проводници на олигархични интереси: Сергей Станишев, Ахмед Доган, Делян Пеевски и Цветан Василев. Досегашното българско правителство е било изцяло зависимо от тези хора, се казва в анализа на БНД, където става дума и за опита Делян Пеевски да бъде назначен за шеф на ДАНС.

Президентът на германското външно разузнаване е изказал предположението, че Русия има интерес България да фалира, за да може да я придърпа към своята сфера на влияние. Пристанище Варна ще бъде купено от руснаци за сумата от 3 милиона евро, пише още в анализа, а следващият пример за руско влияние в България е газопроводът „Южен поток”. Чрез него Русия иска да попречи на България да диверсифицира своите енергийни източници, смятат анализаторите.

За това заседание на Комисията по външна политика стана дума и в интервю с германския депутат Ханс-Петер Ул, публикувано във вестник "24 часа”. В него Ул потвърждава част от горната информация за изнесеното пред комисията по темата "България”. Източници на ДВ в Берлин смятат, че самият депутат от ХСС, който е член както на Комисията по външна политика, така и на "Съвета на старейшините”, има определени политически пристрастрия, когато става дума за България. Известно е, че Ул е адвокат на бившия български вицепремиер и заместник-председател на ГЕРБ Цветан Цветанов.

от mediapul

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

България: Две проруски партии и едно марионетно правителство

6015b7572b86ff40e749192f783fb26b.jpg

Шефът на германското външно разузнаване Герхард Шиндлер

Русия има интерес България да фалира, за да може да я придърпа към своята сфера на влияние. Освен това България е важен елемент от руския план за разцепление на Европа, смята германското разузнаване БНД. Това писа Дойче веле преди два дни, а в петък предлага, получено от други източници, потвърждение на част от информациите в първата публикация.

От източници в Берлин, които разполагат с подробна информация за заседанието на Комисията по външна политика в германския Бундестаг на втори юли тази година, Българската редакция на Дойче веле е получила още подробности по темата.

По точка втора от дневния ред на заседанието пред комисията са говорили президентът на германското външно разузнаване Герхард Шиндлер и помощникът му Андреас Ангус. Източниците на по-долната информация изрично поискаха анонимност.

България е нещо като пробен камък в руските планове за разцепление на Европа. В България има две проруски партии – БСП и ДПС, смятат анализаторите на БНД, според които партията ГЕРБ пък е ориентирана към САЩ. Те очакват, че партията на Бойко Борисов ще спечели предсрочните избори наесен след оттеглянето на досегашното правителство на "марионетката Орешарски”, както гласи едно от определенията.

На закритото заседание на Комисията по външната политика в Бундестага шефът на германското разузнаване е говорил и за олигархичните структури в България, за така наречените "властови елити”.

Според източници в Берлин анализите на германското разузнаване БНД идентифицират няколко български дейци като свързани със или проводници на олигархични интереси: Сергей Станишев, Ахмед Доган, Делян Пеевски и Цветан Василев. Досегашното българско правителство е било изцяло зависимо от тези хора, се казва в анализа на БНД, където става дума и за опита Делян Пеевски да бъде назначен за шеф на ДАНС.

Президентът на германското външно разузнаване е изказал предположението, че Русия има интерес България да фалира, за да може да я придърпа към своята сфера на влияние. Пристанище Варна ще бъде купено от руснаци за сумата от 3 милиона евро, пише още в анализа, а следващият пример за руско влияние в България е газопроводът „Южен поток”. Чрез него Русия иска да попречи на България да диверсифицира своите енергийни източници, смятат анализаторите.

За това заседание на Комисията по външна политика стана дума и в интервю с германския депутат Ханс-Петер Ул, публикувано във вестник "24 часа”. В него Ул потвърждава част от горната информация за изнесеното пред комисията по темата "България”. Източници на ДВ в Берлин смятат, че самият депутат от ХСС, който е член както на Комисията по външна политика, така и на "Съвета на старейшините”, има определени политически пристрастрия, когато става дума за България. Известно е, че Ул е адвокат на бившия български вицепремиер и заместник-председател на ГЕРБ Цветан Цветанов.

от mediapul

Мерси за статията, но тя е изключително глупава. БСП не с проруска партия поне от десетилетие. Риториката им е изцяла европейска, а доскорощния им лидер е и лидера на втората най-голяма европейска партия. ДПС, пък е изцяло етническа партия, която до преди известно време прокарваше турските интереси в България, в момента не знам дали имат нещо общо с Ердоган. Но и да нямат, те отново не са свързани с руски интереси (поне не и извън главите на разни любители на конспиративни теории), а дейността им е повече от ясна и свързана с бизнеса и контрол над финансовите потоци при обществените поръчки на местната власт. А за това колко марионетно е било предното правителство и кой е дърпал конците, човек може сам да се досети. Имаше миналата година едни протести. Тези протести бяха много шумни и ескалираха до там, че протестиращите забравиха за какво са излезли и че още на третия ден спечелиха. И така цяло едно лято. Но по едно време хоп, неочаквано без предупреждение, спечелелия референдум проект белене за няколко часа беше заменен със проекта за 7-ми реактор предложен от уестингхаус. И протестите бързо изгубиха сила, до късната есен, само радикалните фанатици излизаха да протестират... А днес вече подписаха и предварително споразумение за строеж на един реактор в готова централа на стойност над 5 милиарда долара. При положение, че цялата Белене с два реактора щеше да струва под 10 милиарда евро (и в двата случая не броим лихвите). А междувременно спряха и проруския проект "Южен поток", след спешно посещение на трима американски сенатора. Та като чуя как БСП, или ДПС били проруски партии и наистина ме напушва смях... Такова е положението, че всичките ни основни политици и партии слушкат задокеанските си началници. Единствно Атака по шутовски се прави на проруска, но не защото наистина имат проруска идеология, а защото за всички мислещи, Атака са шутове и тезите, които се поддържат от тази партия се вземат несериозно от хората с повече мозък в България. Така че дори и Атака с привидно порруската си политика, дефакто е инструмент за пропаганда срещу идеите за сближаване между България и Русия.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е то и много руснаци работят в Украйна. Въпросът е защо от нашите политици няма една масова изселническа вълна без стартов шут както се получи с Янукович? А Украйна като изкара няколко години в ЕС ще смятаме колко украинци ще останат в Русия и колко руснаци ще идат в Украйна. Точно последното тревожи Путин и заради това е цялата болка - защото руснаците може да решат вместо те да се изселват да вземат и да изселят олигарсите си.

Украйна в ЕС??? Ти четеш ли се какво пишеш? Украинците никой не ги иска в ЕС. Искаха да подпишат споразумението за асоцииране, само за да улеснят пазара за евростоки, защото европейската икономика нещо не иска да излиза от кризата, толкова бързо, колкото им се иска на някои. Но едно е да ги асоциират като пазар, съвсем отделен въпрос е да ги приемат. Нас ни приеха само по случайност с политическа цел и няма да искат да си повторят грешката. Някои още много ги е яд, че са ни допуснали, за много от западно европейските държави, ние сме по-нежелани от необразовани негри и араби. Особено ако видят, че името ти завършва на "в"... Имам данни за Българи в чужбина, които си сменят имената с турски или арабски (ако имат и най-далечна връзка с някой прачичо да кажем), само защото програмите там дават много привилегии на емигрантите от тези страни.

А дали руснаците ще искат да се изселват на запад е един отделен въпрос. Предвид, че и сега жизнения им стандарт е сравним с този на централно европейска държава и продължава да расте. Докато в същия момент западна Европа се намира в състояние на демографска катастрофа и след две, максимум три десетилетия, там ще започнат дебати за въвеждане на шериата... При нас обаче ще са по-рано (вече бяхме свидетели на първите протести на радикални ислямисти срещу разследване на смърт с довода, че аутопсията противоречала на религиозните им закони). Та аз сериозно обмислям изселване на изток, ако на едни процеси не бъде сложен край.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Гледам, че тези дето неотдавна пишеха, че Янукович се е справил с протестите и всичко е свършило, сега порокуват, че Украйна нямало да влезе в ЕС. Ще поживеем и ще видим дали и те като родните социолози пак няма да са сгрешили.

Но нека се върнем на по-съществения въпрос - кога тези нашенци дето толкова им харесва в Русия и Китай ще започнат да емигрират там, а не да страдат в гадния ЕС и още по-гадния САЩ? Примерно синът на Гоце да поиска да замени апартамента си в Париж за подобен в Москва. Опасявам се обаче, че за да се появи подобно желание май се налага да бъдат всенародно мотивирани като Янукович. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хм, не знам кой е писал, че Янукович се е справил с протестите. Но по отношение на втората част от тезата ти, в момента в който тук по нашите градове доминиращия език стане арабски или турски (каквото се наблюдава в лондон например), незабавно отивам в държава в която доминиращия език е разбираем за мен, или хващам автомата (ако има политическа конюнктура за последното и ако силовата опция има шанс за успех). Така де, всички сме патриоти и ще се борим до край за да спасим държавата и народа си. Истинските патриоти ще се махнем само в много краен случай. Докато тези за които парите са по-важни от оцеляването на народа ни, ще ни поучават от западна Европа и северна Америка как да живеем и ще ни обясняват, че след като не вземаме три цифрена заплата в евро, значи за нищо не ставаме...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Янукович би могъл да се справи с протести. Ако не му "помагат". Милошевич също се справи.

Нещата не се решават от самата държава.

Ангеле, като споменаваш патриоти, ние имаме разбиране за държава много по-различно от американците.

Най-малкото имаме многовековна и богата история, език и пр. На мен ми трябваше много време да проумея какво означава да си имам държава.

Все още. Нищо че засега не съм в бг. То и да съм в бг - какво от това, може би щях да си мечтая за америка. За сметка на това, видях какво е америка и проумях какво е за мен бг. Както се казва, билета ми е в джоба, аз америка не мога да нерека родина. Но е факт че доста от отрасналите в америка вече не възприемат българия както аз. Много е вероятно те да чустват дома си в америка. Това на личен план е нищо - всеки е свободен. Но на ниво държава - българия се опразва, губи хора. След време ще изчезне. Може би ще е дълго след моето поколение, но това е тенденцията в момента. Ако не се оправим, българите няма да си имат държава. Сега... каква е цената да си имаме държава? Ами явно не е малка. Въпроса е искаме ли да платим за това да си съхраним държавата. Плащането е във вид на някакъв принос, жертване на личното за сметка на държавата. И това не са само такси. Това е и възпитание, история, култура, самосъзнание. А за да се развиват такива структори, дори само да ги има, трябва да имаме държава. В момента само се водим такава. Затова няма пари за нищо и чакаме чужди инвеститори. За тях българия е нищо - място за бизнес евентуално, нищо повече. В момента нямаме "шапка", държава, която да подържа такива държавни структури - да пази исторически паметници и се грижи да не се разграбва от иманяри. Ние сме твърде малки за да съществуваме без обединително звено. Което е забранено по конституция!

Иначе келфайда да си държим на езика, рано или късно и той ще умре ако нямаме държава, която да се грижи за това.

Та ако мога да обобщя, за нас държавата означава много повече от колкото за средния американец. И така сме оцелели като държава. И пак ще спомена - с помощта на русия. Затова и русия е оцеляла, знаете - "за родину".

Редактирано от sirius
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Г

Но нека се върнем на по-съществения въпрос - кога тези нашенци дето толкова им харесва в Русия и Китай ще започнат да емигрират там, а не да страдат в гадния ЕС и още по-гадния САЩ? Примерно синът на Гоце да поиска да замени апартамента си в Париж за подобен в Москва.

Това се нарича цивилизационен избор, но има един дух( за някои е добър, за други не), който всяка вечер слага пирон под една от четирите гуми на автомобила:

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=16902&page=2#entry317876

....и колата е постоянно в сервиза...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Хм, не знам кой е писал, че Янукович се е справил с протестите. Но по отношение на втората част от тезата ти, в момента в който тук по нашите градове доминиращия език стане арабски или турски (каквото се наблюдава в лондон например), незабавно отивам в държава в която доминиращия език е разбираем за мен, или хващам автомата (ако има политическа конюнктура за последното и ако силовата опция има шанс за успех). Така де, всички сме патриоти и ще се борим до край за да спасим държавата и народа си. Истинските патриоти ще се махнем само в много краен случай. Докато тези за които парите са по-важни от оцеляването на народа ни, ще ни поучават от западна Европа и северна Америка как да живеем и ще ни обясняват, че след като не вземаме три цифрена заплата в евро, значи за нищо не ставаме...

Ами прегледай в темите за Украйна по времето когато бяха успели да разчистят за кратко Мейдана и ще видиш.

В момента обаче там където съм аз вече има втори официален език и това е руския - заради масовото преселване на руснаци тук. А така както се развива демографски Русия нищо чудно там националното мнозинство да стане от чеченци и туркменистанци. Това, че арабите не искат да отиват там да живеят в мизерия не означава, че на славяноговорящите им харесва и не се изселват в други държави ... и остават тези, дето са от братските ексъветски ислямски републики и автономии. Татарите в Крим вече намекнаха, че след като ще е независим, значи ще е техен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Янукович би могъл да се справи с протести. Ако не му "помагат". Милошевич също се справи.

Нещата не се решават от самата държава.

Ангеле, като споменаваш патриоти, ние имаме разбиране за държава много по-различно от американците.

Най-малкото имаме многовековна и богата история, език и пр. На мен ми трябваше много време да проумея какво означава да си имам държава.

Все още. Нищо че засега не съм в бг. То и да съм в бг - какво от това, може би щях да си мечтая за америка. За сметка на това, видях какво е америка и проумях какво е за мен бг. Както се казва, билета ми е в джоба, аз америка не мога да нерека родина. Но е факт че доста от отрасналите в америка вече не възприемат българия както аз. Много е вероятно те да чустват дома си в америка. Това на личен план е нищо - всеки е свободен. Но на ниво държава - българия се опразва, губи хора. След време ще изчезне. Може би ще е дълго след моето поколение, но това е тенденцията в момента. Ако не се оправим, българите няма да си имат държава. Сега... каква е цената да си имаме държава? Ами явно не е малка. Въпроса е искаме ли да платим за това да си съхраним държавата. Плащането е във вид на някакъв принос, жертване на личното за сметка на държавата. И това не са само такси. Това е и възпитание, история, култура, самосъзнание. А за да се развиват такива структори, дори само да ги има, трябва да имаме държава. В момента само се водим такава. Затова няма пари за нищо и чакаме чужди инвеститори. За тях българия е нищо - място за бизнес евентуално, нищо повече. В момента нямаме "шапка", държава, която да подържа такива държавни структури - да пази исторически паметници и се грижи да не се разграбва от иманяри. Ние сме твърде малки за да съществуваме без обединително звено. Което е забранено по конституция!

Иначе келфайда да си държим на езика, рано или късно и той ще умре ако нямаме държава, която да се грижи за това.

Та ако мога да обобщя, за нас държавата означава много повече от колкото за средния американец. И така сме оцелели като държава. И пак ще спомена - с помощта на русия. Затова и русия е оцеляла, знаете - "за родину".

Коментирах една групичка хора (те ще се познаят, ако има такива тук), според които ако живееш в България, то ти си некъдърник неспособен да работи по виските западни стандарти, или прекалено мързелив за да го иска.

Ами прегледай в темите за Украйна по времето когато бяха успели да разчистят за кратко Мейдана и ще видиш.

В момента обаче там където съм аз вече има втори официален език и това е руския - заради масовото преселване на руснаци тук. А така както се развива демографски Русия нищо чудно там националното мнозинство да стане от чеченци и туркменистанци. Това, че арабите не искат да отиват там да живеят в мизерия не означава, че на славяноговорящите им харесва и не се изселват в други държави ... и остават тези, дето са от братските ексъветски ислямски републики и автономии. Татарите в Крим вече намекнаха, че след като ще е независим, значи ще е техен.

Ами не съм видял с очите си как се развива демографски Русия, но живеещи там хора коментират сериозна промяна в манталитета последните няколко години. На мястото на мужиците, които гледат след работа да се напият като казаци, са се появили млади семейства, където мъжете вместо да са в кръчмата, след работа са по детските площадки с децата си, намират си работа и работят веднага след като завършат и тнт. Все признаци на общество в подем. Докато западна Европа е в такава криза, че прави мило и драго за да привлече работна ръка от други държави. о толкова са се вманиачили да решат демографския си проблем по този начин, че до една смяна на поколенията ще са малцинство в собствените си държави. Благодаря, не искам точно тези държави за ролеви модел за нашата.

Редактирано от angelmr
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ами не съм видял с очите си как се развива демографски Русия, но живеещи там хора коментират сериозна промяна в манталитета последните няколко години. На мястото на мужиците, които гледат след работа да се напият като казаци, са се появили млади семейства, където мъжете вместо да са в кръчмата, след работа са по детските площадки с децата си, намират си работа и работят веднага след като завършат и тнт. Все признаци на общество в подем. Докато западна Европа е в такава криза, че прави мило и драго за да привлече работна ръка от други държави. о толкова са се вманиачили да решат демографския си проблем по този начин, че до една смяна на поколенията ще са малцинство в собствените си държави. Благодаря, не искам точно тези държави за ролеви модел за нашата.

Нашият проблем е, че виждаме руските семейства не в Русия, а масово населели целогодишно нашите градове. Не ми се вижда държава, чийто граждани бягат зад граница да е добър модел за когото и да е било. По-скоро добрият модел е този, към който бягат. А на Запад от колониалната епоха винаги са ползвали чужда работна ръка, а местните са наблягали на управлението в страната и на колониите. Виена примерно в началото на ХХв. е била много по-мултинационален град, отколкото сега, макар да е мечта на много гастарбайтери.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
За 69% от българите положението в страната е "непоносимо, нетърпимо", показва изследване на Институт "Отворено общество", проведено през юни-юли 2014.
В средата на годината едва 4% от населението намира ситуацията за добра, цитира изследването Росалина Тодорова във в. "Сега".
Оценките обаче силно варират - хората в София, както и висшистите, са най-малко критични, докато при необразованите делът на песимистите е най-висок.
Повече от половината от участниците в проучването смятат, че икономическата ситуация в България се е влошила. Около една трета не отчитат промяна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Зимата като вдигнат тока с 30% и наред с това въведат и режим на тока, положението може да стане още по-нетърпимо, тъй да се каже направо революционно.

У нас се оказа, че ако печалбата на приятелските кръгове дето без да имат нито един осигурен работник точат милиони от клиентите на НЕК за "зелена енергия" се обложи с 20 % това било противоконституционно, но ако гражданите бъдат обложени с 20% в полза на същите олигархически кръгове, то това изобщо не противоречи на конституцията. Е, никой не е сезирал конституционния съд с този въпрос, но и надали може да се надяваме Плевнелиев да направи за гражданите онова, което направи за олигарсите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето една тема за размисъл:

Обърнете внимание в таблиците по-долу на търговското салдо на БГ спрямо ЕС, Трети страни и в частност Руска Федерация.

Трети страни

ЕС

Русия

Едва ли някой ще се учуди, че наложеното ембарго за внос на БГ храни няма да се усети, но другата информация е по интересна.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Скуби, на тоя камарад що не му харесаха сините байряци :grin:

http://m.vbox7.com/play:1abbd2ba5b

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ето една тема за размисъл:

Обърнете внимание в таблиците по-долу на търговското салдо на БГ спрямо ЕС, Трети страни и в частност Руска Федерация.

Трети страни

ЕС

Русия

Едва ли някой ще се учуди, че наложеното ембарго за внос на БГ храни няма да се усети, но другата информация е по интересна.

Би ли го развил това?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Като гледам салдото ни с братската либийска араббска джамахирия предусещам второ лекарско дело заради което изнемогващия български народ ще трябва да опрости поредните 4 милиарда.

Прави впечатление, че за българо-руските търговски отношения нашата структура черпи изцяло данните си от Москва. После защо в България никой не вярва на думите на рублофилите.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Пак старите кръчмарски приказки. Явно пак трябва да повдигна въпроса подобного рода дрискусии да бъдат забранени във форума.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Тази тема е направена за подобен род дискусии. Виж началото на темата!

Въпросът е за останалите теми на които ми се струва, че е най-добре да им сложа катинара.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Би ли го развил това?

KG, няма какво толкова да се развива.

Еди бърз поглед показва кой кого субсидира в момента. Търговското салдо с Русия е на -(минус) 5,5 млрд долара, като общия външнотърговски дефицит на БГ е под 2 млрд. долара.

~~ 85% от вносните стоки от Русия са в сферата на енергетиката - знаеш каква болна тема е.

Газа е 17% дял от общия, но това означава почти 100% от вноса на газ и не точно на пазарна цена(малко по-висока е отколкото плащат западноевропейците за газ).- не само че прилича на зависимост, а и на практика е, Някой смята ли че тази зависимост не се осребрява по някакъв начин?

Като се прибавят и постоянно отлаганите или бавени колекторни връзки със съседите(те няма и да се правят ако ЕС не ни позаплашва от време на време с глоби) се получава отговор(косвен) на въпроса относно зависимостите, големите комисионни и подръжниците на чужди иконом. интереси в сектор енергетика.

На Рус явно нащите стоки не и трябват - износът ни към Рус е по-малук от износа към ни Сърбия. За сравнение износът ни кум Турция е ~~4-5 пъти по-голям - 1,4-1,5 млрд. долара и нямаме дефицит.

За сравнение износът към Рус е 1,5~~2 пъти по малък от бюджета на София, който е 1 млпд. лева.

ПП Галахад има право, 4е инфото е директно копи-пейст на бг сайта export.goverment от руска страна - има разлика с официалните данни спрямо нашия export към Рус с отклонение ~~35% - да се има под внимание при разглеждане на износа.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...