Отиди на
Форум "Наука"

Fifa World cup Russia'18 / Чемпионат мира по футболу 2018 в России


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Саудитците били на продължителен пост и дълго гладуване до преди мача с Русия заради някакъв ислямски празник. Как да е отпаднаха вече окончателно, не бяха особено добри или практични.

п.п. Иначе фенове на Перу има ли тука?
35548177_10214536457959216_6509275704503

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 131
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

По-трагична Аржентина не бях гледал никога. Евала на хърватите обаче, че въпреки късното повеждане не се затвориха да играят някакъв мишкарски бавен футбол с разигравания, чистене и бавене на играта, ами продължиха на пълни обороти до край. Има голям потенциал пред тия момчета.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 часа, Warlord said:

По-трагична Аржентина не бях гледал никога. Евала на хърватите обаче, че въпреки късното повеждане не се затвориха да играят някакъв мишкарски бавен футбол с разигравания, чистене и бавене на играта, ами продължиха на пълни обороти до край. Има голям потенциал пред тия момчета.

И въпреки това имат шанс да излязят от групата. С тоя футбол са за никъде, ама като не могат да си намерят свестен треньор. Кой ще ги набара след това и с колко ще ги бие ми е интересно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Такава греда нацелих с прогнозите си за Архентина , че станах за смях пред колегите . Някои са и сърдити, че съм ги подвел... сигурно трябва да ги почерпя..Такъв потенциал да отиде по дяволите е срамота . Като направя аналог с ' 86 г., когато аржентинците пак имаха супер звезда - Марадона, но на финала срещу западногерманците той бе жертван за стръв, за да разгърнат потенциала си и други играчи - ударите нанесоха двете Жорета - Хорхе Валдано и Хорхе Буручага. Но, разбира се тогава и селекционер беше доктор Карлос Билардо  дипломиран медик. Сега в настоящия тим има нещо сбъркано . И въпреки това шансове има -  съдбата е благосклонна към силните (на теория) и дава трети шанс. Победа над Нигерия ! Ако и това не могат аржентинците , наистина са с...изтекъл срок на давност (развалена продукция) И засега индивидуалният двубой между двете най-големи футболни звезди (може да се каже за 21 век) Кристиано Роналдо и Лионел Меси се печели безапелационно от първия. Но ….поживём-увидим.  Другият лъв на Суда Американа - Бразилия също не ми харесва. Продължения...докато не вкара гол...и то срещу джуджето Рика.  Тъжно......такова е предствянето на всички латиноси с изключение на Уругвай. Хм...гледам Белгия изявява претенции за нещо сериозно в шампионата.  Да видим довечера и …..Швабланд…...Казвай @ ЛОРДЕ ...ще бъдете ли поредния световен шампион катастрофирал на следващия мондиал, както – Аржентина през 1982, Италия 1986, Германия 1994, Франция 2002, Италия 2010 , Испания 2014 ???

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Евристейе, споменах ли вече, че който прибързва да погребва Германия прибързва доста ;) дори след 0:1 и червен картон срещу Швеция.

За Аржентина всички ни е яд, освен бразилците ;) Коментаторът на Дарик, който са пратили в Русия каза, че докато пътувал с влака някъде между Москва и Петербург с ок. 500 бразилски фена влака щял да се обърне при първия гол на Хърватия срещу Аржентина.
Наистина това си е чудовищно разхищение на таланти. Тоя треньор дето прилича на охрана на Плаза денс център е за бунището.

А явно го има и това ;)
35923562_10216380085002564_3383715084218

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On ‎24‎.‎6‎.‎2018‎ г. at 8:37, Warlord said:

Евристейе, споменах ли вече, че който прибързва да погребва Германия прибързва доста ;) дори след 0:1 и червен картон срещу Швеция.

Ами като го имаш усещането.....абе заложи 10 кинта , бе човек. Комбинирай удоволствието с една малка награда. Сега да не помислиш , че агитирам към хазарт - не ! Ето при мен влезе първото шаранче. Не е от големите , които очаквах, ама ...скромни  бяха и въдицата и стръвта .  С три паунда - 89.           1613320256_20180625_2119291.thumb.jpg.1ba3ab8c3b564c732006b9fe7271d989.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сега мисля за осмина финалите да поиграя с техни пари. Дадоха и 20% бонус към печалбата (къде това ти в бг букмейкъра)  Най-важното нещо е усетът ! Но ! но не и инатът , твърдоглавието и сляпата фенщина . Както и предоверяването на задкулисни и режисирани от могъщи заложни къщи мачове.  Не, че разбира се няма уговорки и интереси, но нещата са далеч по сложни, а дори и това го има в играта : да се предвиди дали съответния мач е " уговорка" ! ( Купен, продаден, нагласен , пригоден за нечии интереси и т. н. )  Дотук беше …..за децата, от тук насетне е за възрастните. Мачовете ще стават по-скучни, но по-качествени, пълнежи като Панама, Коста Рика, Саудитска Арабия , Тунис не ще ги има .  И да видя до колко сбърках с една аритметична прогноза за Аржентина. Защо преди шампионата я слагах за един от фаворитите ? Освен разбира се с качествената си селекция на нея ...хем и е ред , хем и се пада. Защо ?  Последните три мондиала са спечелени от европейски отбори !  Четвърти пореден ...ще дойде твърде много. Тук вече и ФИФА не ще има интерес - ротационният принцип отива на кино.  Африканските и особено азиатските селекции все още не са узрели. Остава Латинска Америка . Бразилия - за 6-ти път ще и е твърде много и прекалено ще се откъсне ….та поглеждаме към Архентината - и състав и мега звезда и традиции ….всичко е в тяхна полза. Пък и изостават от световните колоси - вечния враг Бразилия 5, Германия 4 и Италия 4 , а те с едва 2. Но ! Но....забуксуваха

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

То залозите за Еврофутбола не са точно хазарт. Т.е. хазарт са си, но коефициентите им се обявяват съвсем свободно и по радиото и по телевизията (и не само в БГ).
Въпреки това не съм почитател. Наслушал съм се на велики истории как адските майстори били нацелили страшни залози за хиляди левове. Все ги слушам и все ги гледам, че са си пак все толкова мизерни. Може и да уцелват чат пат и нещо голямо, но директно залагат след това печалбата наново докато не я пропилеят. От тази гледна точка ефектът е като при останалия хазарт, само че тук можеш да си правиш много повече схеми и анализи като следиш новините и гледаш мачовете.
И пак има много начини да те изиграят.
Днес например видяхме една коренно променена Аржентина. Любителите на конспирациите може и да вкарат теорията, че Меси нарочно симулираше психологически срив на миналия мач срещу Хърватия още по време на химните, а и целия отбор със слабата си игра. Както и от Еврофутбола пуснаха коефициент 4 и нещо за Нигерия и само 1.4 за Аржентина, прикарвайки със дзверския коефициент и на фона на слабата игра на Аржентина и добрата на Нигерия в последните мачове да залагат масово на Нигерия. И в крайна сметка да си изпозагубят парите :)

п.п. Направи ли ви впечатление как без никакъв напън Хърватия с 9 резерви от 11 играча победи Исландия? Тия юнаци започват да ми стават сериозен фаворит за купата :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 19.06.2018 г. at 23:05, Р. Теодосиев said:

Много интересно как Русия се представя най-добре от всички до момента и вече се класи на полуфинала.

Тези добри резултати на Русия на какво се дължат според вас?

Защото ако се предадат ще ги разстрелят, а семействата им в Сибир.

п.п.  Вярно е че паднаха с 0:3 от Уругвай, но това не бяха руските футболисти.Екипите на руския национален отбор могат да бъдат закупени във всеки магазин.

Редактирано от vvarbanov
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Сега и срещу Испания на 1/8 финала няма да са те ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Честите посещения на съдиите за преглед на видеозаписите показва това, че без видеозаписите съдиите до сега често са взимали недобре непреценени решения. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 38 минути, makebulgar said:

Честите посещения на съдиите за преглед на видеозаписите показва това, че без видеозаписите съдиите до сега често са взимали недобре непреценени решения. 

При американския футбол се прави от много години. Обаче там треньорите извикват прекъсване за прелед на спорна ситуация. Общо взето са 50:50 нещата. Нали за това се пее по стадионите: "съдияяяята, съдияяяята, съдияяяятаааа педагог!"

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, vvarbanov said:

Знаем ги испанобандеровците.

Кошмар ! Славяните болшевики, православните кагебешници са въздействали някакси на Шампиона Германия и поражение от Ю Корея ! Гаден православно болшевишки номер.

Редактирано от Du6ko
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Du6ko said:

Кошмар ! Славяните болшевики, православните кагебешници са въздействали някакси на Шампиона Германия и поражение от Ю Корея ! Гаден православно болшевишки номер.

Матросов , Матросов...остави поне тази тема да си върви.

п.с.бегом при Резун , че там има много пробойни за запушване и заДушване.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, ДеДо Либен said:

Матросов , Матросов...остави поне тази тема да си върви.

п.с.бегом при Резун , че там има много пробойни за запушване и заДушване.

Аз тука оказвам подкрепа на приятеля Върбанов !

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 20.06.2018 г. at 21:01, Warlord said:

Саудитците били на продължителен пост и дълго гладуване до преди мача с Русия заради някакъв ислямски празник. Как да е отпаднаха вече окончателно, не бяха особено добри или практични.

п.п. Иначе фенове на Перу има ли тука?
35548177_10214536457959216_6509275704503

Как да няма.....

000 16O6EK

Колко грама може да е онова прашенце размазано по стъклото?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Добре, че не правя залози защото дойчовците щеха да ми ги счупят сега :) както без съмнение са направили с тези на маса народ, които сега ги благославят.
Между другото до 89-тата минута коефициента за победа на Корея е бил 181. Ако някой в този момент е дръзнал да го играе и комбинира с още 2-3 излезли залога в момента сигурно е на Каймановите острови вече :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От Засада

- Това ще е първият път в който Германия отпада в групите от 1938 насам.

- И знаем как реагираха тогава.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хах, това първенство го спечели Италия, ама и тя реагира по същия начин после ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On ‎26‎.‎6‎.‎2018‎ г. at 17:50, Р. Теодосиев said:

Хайде без хазарт тук ;)

Е....много силно казано. Не е хазарт ( както знаем по всички медии в това число и държавни по всяко време тече шумна кампания на всевъзможни лотарийни билети , стикери и подобни. Същото важи и за държавната лотария /тото2) а начин да покажеш/докажеш, че футболната ти интуиция е проработила и не си от всезнайковците , които всичко им е ясно за футбола , но когато мачът е приключил. Тогава се започва с едно : мачът ми беше ясен... аз бях сигурен...знаех си аз и т. н.   Логично е след като си толкова сигурен да "докажеш" компетентността си и да получиш съответна награда  (говоря по принцип)  със съвсем символична сума без  ни най малко да влияе на семейния бюджет - пример: аз гледам мач обикновено с две бири и мезе, ще заложа малка сума и ще гледам мача с една бира без мезе, така се лишавам от едно ( но само аз без да ощетявам никого) за сметка на друго - емоционалния заряд е по-силен. В огромната си част разни футболни експерти които надълго и нашироко обясняват за тактика, възможности на отборите, качества на футболистите, когато ги запитат за прогноза се сконфузват и започва едно мънкане ….аз не съм по прогнозите, аз не залагам ...и т. н. Един от редките наистина футболни експерти е Вальо Михов. Освен , че има  огромна футболна култура, той има и много верен нюх и не се страхува да дава открито прогнози с висок процент успеваемост. Та така.....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ей ...7 гола в редовно време на 1/8 финал....не е шега работа. И то от тимове които не показаха досега афинитет към агресивно-нападател стил на игра. Сега малко за традиция и статистика.  В голяма част от световните първенства световният шампион или не се представя добре на следващото първенство или направо се сгромолясва и не преминава групите. През 1982 г. световният шампион Аржентина пада от тима на Белгия. ! 1986г. кралете на света Италия завършват 1:1 с …..наш'те юнаци и после отпадат на 1/8 финалите от Франция. 1994 г. световните първенци Германия са елиминирани на 1/4 финал от.... наште.  2002 г. шампионът Франция е без победа в групата и отпада позорно. 2010 г. световният първенец Италия завършва последен в групата си. 2014 г. Рейно д' Еспаня катастрофира срещу Холандия и Чили и не успява също да прескочи груповата фаза. 2018г. Германия само затвърди традицията. ( Така, че @Лорде приеми го от философска страна /съдба, харизма/ ) Това го усетих ...затова показах и фиш какво съм залагал, за да не съм голословен. Това което  обаче не подлежи на …"хващане"  е , че историята на финалистите е малко по ….иначе. Поредно двукратният финалист ФРГ след като хваща на два пъти калъфките през 1982 г. и 1986 г. счупва стомничката и хваща златото през 1990 г. Финалистът Бразилия от 1998 г. безапелационно печели титлата през 2002 г. Сребърните франсета от 2006 г. стават за смях със слаба игра и грандиозни скандали през 2010 г. Но пък финалистите холандци от 2010 г. се представят добре през 2014 г. и стигат до 1/2 финал. Такa , че общо взето за финалистите традиция няма. Затова реших да го ударя на континентална ротация.....но уви с Аржентина изтеглих късата тояга.... Дотук повече от успешно представяне на юръпите - 10 тима, следват юго-американците 4 ( веке 3) ,  северно американския но латино представител - Мехико , и многолюдна Ейшъ с най-отдалеченият и представител - на изток от Изтока : Нипон. Катастрофа за Африка - но , за мен арабските представители на континента са далеч по слаби (говоря разбира се като цяло) от черните перли. Сенегал така или иначе го отдели един единствен жълт картон от класирането. Големите липсващи са легендарния Камерун и Гана.

Редактирано от Евристей
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...