Отиди на
Форум "Наука"

Макрон и мероприятието <етнонационализъм>


Recommended Posts

  • Потребители
Преди 12 часа, nik1 said:

Другото тълкувание е .. популизъм (ляв),

Като се замисля  - много вероятно

1) Посланието привлича бедния електорат /и левите фракции/  на извънсистемните (там е фраш с такиява ауйсайдери), и ги омаломощава

2) Посланието привлича и социалдемократите от ПЕС и тези извън ПЕС, заедно със синдикатите

Единствените реални опоненти биха били християндемократите и косерваторите от ЕНП (за "камалистите" ще спомена по-долу)

+ Също го схващам като ляв популизъм, все пак Макрон и движението му идват отляво към центъра, и това според мен, е негов личен и на движението му проблем, той просто запълни вакуум, оставен от управлението на социалистите, вакуум в икономиката най-вече. Показателите по време на Оланд са повече от зле. Проблемът на Макрон е, че той беше част от това управление, а сега не може да скъса категорично с неговите слабости, макар че се опитва, и в резултат на това икономиката на Франция буксува, не постига очакван ръст.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 50
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители
On 16.03.2019 г. at 0:15, laplandetza said:

Идеите на Макрон , натиска от към климатичните проблеми ,

Идеите на Макрон и натискът към климатичните промени в икономически аспект са свързани с много големи държавни разходи и развиване на напълно нови масови производства като електроавтомобили и източници за зелена енергия, което според повечето макроикономисти означава големи държавни и корпоративни разходи, откриване на нови работни места, с една дума оживление в икономиката. Това е един от основните лостове да се излезе от голяма криза на задлъжнялост, в каквато са потънали държавите и домакинствата в ЕС и САЩ, когато дългът достигне 3 към едно спрямо доходите имаме Голяма криза, последната от 2008 беше туширана с бързо и ударно печатане на пари от въздуха, но тези пари засега не работят ефективно, те стоят в трезорите и чакат да бъдат задвижени в икономическа активност, затова политиците /държавите/ трябва да създадат условия за такава, а новите производства са такова условие. Тръмп в предизборните си обещание говореше за реновиране на цялата мрежа от магистрали в САЩ и на инфраструктурата, но засега забрави това обещание, демократите обаче не са го забравили и повдигнаха грандиозна програма за цялостно обновление на жп транспорта със скоростни влакове и грандиозна програма за зелена енергия, което е точно такива масирани държавни харчове и нови работни места, по същия начин Рузвелт се справя с депресията през 30-те, с тази разлика, че не печати такива маси пари тогава, дълго време САЩ упорстват да се държат към златния стандарт, този път го направиха, печатането, сега парите следва да се движат бързо и дългът да се връща, за да не се стигне до рецесия и кризи отново.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 43 минути, nik1 said:

Кой анализатор (освен теб) тълкува посланието така? Питам и се интересувам, не се заяждам.

Моето виждане е на база това което съм наблюдавал при обсъждането на този проблем в предходни публикации на най-различни експерти. За България ето едно предложение от времето на Дянков: Правителството обмисля различна минимална заплата по райони

Подобни предложения не са нещо ново, а се появяват непрекъснато откакто страните от ИЕ влязоха в ЕС. Обикновено се обсъждат заедно с други подобни. Например "обща" минимална заплата, "обща" данъчна основа за корпоративните данъци. "Общи данъчни ставки" в рамките на от - до и т.н. Аз даже се учудвам, че "проблема" с различното данъчно облагане не е засегнат от Макрон в това послание. 

Ето и един пост в Туитър на тази тема:

 

Лично аз изразът "an EU minimum wage, appropriate to each country, negotiated collectively every year" то разбирам като призив страните да се откажат от суверенитета си относно този проблем, а въпросът с минималните заплати да се решава "колективно" от някакъв орган на ЕС.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето няколко новини за да разберем за какво става въпрос:

Франция и Германия искат страните в ЕС да могат да отменят антитръстови решения на комисията

Германия и Франция ще лансират стратегия за европейската индустрия
Дойче банк и Комерцбанк преговарят за сливане

Ето и една друга статия за "противниковия отбор" - Китай ще е лидер в изследванията на изкуствения интелект след две години, сочи анализ

Какво означава всичко това? - Означава, че ЕС изостава значително вече не само от САЩ, но и от Азия и по специално от Китай в много от технологичните области. За целта е нужна промяна и това е осъзнато от елита. Една от стъпките е да се стимулират сливания и окрупняване, което да позволи създаването на конкуренти на американските и китайски корпорации. Другото е известно хомогенизиране и дори някакво федерализиране на европейската икономика и политика и съответно ограничаване на действията на чуждите конкуренти в рамките на допустимото на "собствено европейска  територия"

В тази връзка какво смятат нашите профсъюзи и разните асоциации на работодателите е без значение. Ако са осъзнали голямата картина и успеят да се приспособят е ОК, ако не ще си е за тяхна сметка. 

Редактирано от Atom
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 14 часа, Б. Киров said:

Europe, where social security was created, needs to introduce a social shield for all workers, east to west and north to south, guaranteeing the same pay in the same workplace, and a minimum European wage appropriate to each country and discussed collectively every year.

Цялото изречение от изявлението на Макрон: втората му част за минимална заплата е ясна, всяка страна да я определя сама, но да се "дискутира колективно" вероятно в рамките на ЕС, което пак е двусмислено, защото "колективното дискутиране" може да е вътре в страната между работодатели, профсъюзи и политици, нещо като нашата "тристранка"

Но като оставим тази втора част от фразата, има и първа:

"Европа, където е създадена социалната сигурност, трябва да въведе социален щит за всички работници, от изток на запад и от север на юг, като гарантира същото заплащане на едно и също работно място,"

И сега какво излиза: Фолксваген, например, ако открие завод в България, трябва по тази формула да плаща не 1000 или 1500 евро на български работник, а по 3500 евро на български работник, защото толкова плаща и на германския си работник. Тогава защо да идва в България Фолксваген, или в Румъния - ето ги къде са Сърбия и Турция, там може да плаща и по 800 евро и работникът пак ще е щастлив.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Б. Киров said:

И сега какво излиза: Фолксваген, например, ако открие завод в България, трябва по тази формула да плаща не 1000 или 1500 евро на български работник, а по 3500 евро на български работник, защото толкова плаща и на германския си работник. Тогава защо да идва в България Фолксваген, или в Румъния - ето ги къде са Сърбия и Турция, там може да плаща и по 800 евро и работникът пак ще е щастлив.

Не мисля. Според мен идеята е по-близка до Споразумението между САЩ и Мексико:

Цитирай

Според споразумението най-малко 40% до 45% от автомобилите трябва да бъдат произведени от служители, получаващи по 16 долара на час, за да се избегнат тарифите на границата между САЩ и Мексико. 

Тези 16 долара на час са договорени между САЩ и Мексико. 

Желанието на Макрон е в ЕС ежегодно да се договарят "минимални заплати". Най-вероятно ще ги  обосноват като заплати с еднаква "покупателна способност".  Писах по-горе, че това на практика е призив за отказ от суверенитет и предаване на тези пълномощия в някакъв орган на ЕС. Това е същността, а не желание за изравняване на заплатите. Второто е невъзможно. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 5 минути, Atom said:

Според споразумението най-малко 40% до 45% от автомобилите трябва да бъдат произведени от служители, получаващи по 16 долара на час, за да се избегнат тарифите на границата между САЩ и Мексико. 

Това за сравнение със средната заплата в Мексико, която е 19.4 щ.долара на ден прави при 8 часов работен ден в американска автомобилна компания 128 щ. долара на ден. Конкуренцията с местния бизнес е убийствена, той ще бъде смазан от високото заплащане на труд от американците.

Дори да се конвертира заплащането в покупателна способност, разликата ще остане около два пъти по-голяма при минималните заплати, които се сега.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Да, иска се отказ от суверинитети - приемам алнализът ти за цялостната визия, просто се задълбочваме  в изразът 

 

Цитирай

Социален щит за всеки европейски работник, който да му осигурява (1)еднакво заплащане на едно и също работно място и (2)минимална европейска заплата, съобразена с всяка страна и договаряна колективно всяка година.

 

Разглеждаме нещатата едно по едно.

1)

Цитирай

Социален щит за всеки европейски работник, който да му осигурява (1)еднакво заплащане на едно и също работно място

ОК. Националния суверинент отпада и ЕК започва да издава класификатори на длъжностите, със съоветните изисквания и заплащания (греша ли?)

Нонс-сенс, за мен

По метода на изключването  - един добре образован политик, бизнесмен  и йезуит, би го написал така само с определена цел

 

По втората част

2)

Цитирай

Социален щит за всеки европейски работник, който да му осигурява..... (2)минимална европейска заплата, съобразена с всяка страна и договаряна колективно всяка година.

Звучи добре

Това значи да отпаднат минималните работни заплати, определяни  от правителствата, и суверинитетът да се предаде на синдикатите и работодателите.. 

Забележка: това значи, че в страните ,в които социалания диалог не се случва добре и не върви (България е типичния пример в който 10 години диалогът не върви и държавата  има последната и единствена дума за определяне на минималната работна заплата) - работниците няма да получат щита

с оглед на 1) аз съм склонен да видя и полулизъм и демагогия и тук..

 

---------------------

 

Това  мнение го формирах, според това какво съм гледал и слушал в българските медии..

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Това изравняване на заплатите, според мен, би могло да се получи и то не без търкания, единствено в т.н. "Европа на първа скорост", където доходите и стандарта са относително изравнени, и тогава всички призиви на Макрон си идват на мястото, но имаме Европа 1, Европа 2 и евентуално Европа 3. Скорости за различни групи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Б. Киров said:

Това за сравнение със средната заплата в Мексико, която е 19.4 щ.долара на ден прави при 8 часов работен ден в американска автомобилна компания 128 щ. долара на ден. Конкуренцията с местния бизнес е убийствена, той ще бъде смазан от високото заплащане на труд от американците.

Дори да се конвертира заплащането в покупателна способност, разликата ще остане около два пъти по-голяма при минималните заплати, които се сега.

Е, то никой не казва, че подобно решение е добро за всички. Въпросът е, че се постави на масата за обсъждане и е абсолютно реално. Според мен в близките година - две ще манипулират хората и заплашват с "абсолютна минимална заплата". Целта е когато предложат "относителната" спрямо покупателната способност всички да си отдъхнат и да я приемат като по-малкото зло.

Моето лично виждане е, че изобщо не става въпрос за популизъм, а за добре планирана политика. Дали от Макрон или от среди на елита които искат повече федерализъм е все тази. Аз тях напълно ги разбирам. Нито Германия, нито Франция могат да се конкурират по отделно със САЩ и Китай. Единствения шанс е ЕС да се конкурира с двете супер сили като едно цяло. Това обаче може да стане само ако отделните страни се откажат от част от суверенитета си и го предадат на цялото. Общото което свързва всички разнопосочни мерки на Макрон е именно това. Стъпките които се предприемат от Германия и Франция показват същото.

Това, че ги разбирам обаче не означава, че съм съгласен с тези политики.  

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Според мен, това което казва и евентуални си мисли Макрон, не бива да го приемаме като последна инстанция и глас от горе. Той, без да влагам обида, си е просто една "говореща политическа глава", това му е работата. Решенията нито се вземат от него, в европейски контекст, още повече в глобален, нито зависят от него, той изразява някакви виждания и то с един доста завоалиран политически новоезик. Но все пак, нищо не ни пречи да го тълкуваме. Моето мнение е, че двигателят на промяната, за добро или лошо, започна от САЩ, откъдето бе генерирана кризата и в ЕС, ако условно казано имаме "наковалня и чук", то ЕС е "наковалнята", а Макрон е един от актьорите и говорителите на новата вълна политици в ЕС, но едва ли е последна инстанция.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Не говоря за общ популизъм и не мисля че програмата му е популистка (не го мисля), а за премерен такъв ("в десятака" както се казва), в една определена точка..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, Б. Киров said:

Според мен, това което казва и евентуални си мисли Макрон, не бива да го приемаме като последна инстанция и глас от горе. Той, без да влагам обида, си е просто една "говореща политическа глава", това му е работата. Решенията нито се вземат от него, в европейски контекст, още повече в глобален, нито зависят от него, той изразява някакви виждания и то с един доста завоалиран политически новоезик. Но все пак, нищо не ни пречи да го тълкуваме. Моето мнение е, че двигателят на промяната, за добро или лошо, започна от САЩ, откъдето бе генерирана кризата и в ЕС, ако условно казано имаме "наковалня и чук", то ЕС е "наковалнята", а Макрон е един от актьорите и говорителите на новата вълна политици в ЕС, но едва ли е последна инстанция.

В никакъв случай не е последна инстанция. Самият той представи  тези теми само като дискусионни за ЕС и то за дискусия след изборите. Т.е. това не е някакво крайно решение,  а просто теми поставени на масата за обсъждане. Аз лично очаквах освен тези въпроси да постави и въпроса с данъците и обща данъчна политика, но не е късно след изборите тези въпроси да бъдат поставени от него или от някой друг политик. 

Аз затова е отворих темата за "визията за ЕС". Очевидно е, че след крайното решение за UK (каквото и да е то) и при световните реалности които имаме ЕС ще трябва да реши какво иска да бъде. Макрон отвори дискусията и предлага свята визия,  а тя е за повече федерализъм, други ще предложат друго. Дебатът така или иначе се отвори и ще продължи с пълна сила след изборите. 

Идеята ми за другата тема беше не толкова да обсъждаме Макрон, отколкото собствените си виждания за ЕС. 

Редактирано от Atom
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Днеска в Туитъра президента Тръмп яко се е избъзикал с президента Макрон ! Питал го е как върви борбата за Екология и как с радост ейропейците си дават паричките на зелената мафия )

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Du6ko said:

Днеска в Туитъра президента Тръмп яко се е избъзикал с президента Макрон ! Питал го е как върви борбата за Екология и как с радост ейропейците си дават паричките на зелената мафия )

Душко, това е тема за ЕС, а не за Русия или Евразийския съюз.  Ако не искаш да живееш в "мафиотски съюз" имаш две опции - да предложиш смислени промени или да напуснеш Виена или там където се намираш в момента и да си намериш друго място, което те устройва и където няма мафия. Все пак доколкото знам ти си по твой избор в центъра на тази мрачна, гадна, гейска и мафиотска Европа и никой не те е накарал насила да идеш там.  Можеш спокойно да си седиш не в  центъра, а в периферията където все още не сме толкова покварени и евро-мафията все още не е толкова силна.

Иначе излиза, че си мазохист. Непрекъснато критикуваш "Гейропата", но не мърдаш от нея и се се закотвил в центъра и. 

Редактирано от Atom
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 16 минути, Atom said:

Душко, това е тема за ЕС, а не за Русия или Евразийския съюз.  Ако не искаш да живееш в "мафиотски съюз" имаш две опции - да предложиш смислени промени или да напуснеш Виена или там където се намираш в момента и да си намериш друго място, което те устройва и където няма мафия. Все пак доколкото знам ти си по твой избор в центъра на тази мрачна, гадна, гейска и мафиотска Европа и никой не те е накарал насила да идеш там.  Можеш спокойно да си седиш не в  центъра, а в периферията където все още не сме толкова покварени и евро-мафията все още не е толкова силна.

Иначе излиза, че си мазохист. Непрекъснато критикуваш "Гейропата", но не мърдаш от нея и се се закотвил в центъра и. 

Той е българче по душа,... само мрънка, нищо не прави :)

Извинявай, само разсейвам настроението към шега..

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 27 минути, Atom said:

В никакъв случай не е последна инстанция. Самият той представи  тези теми само като дискусионни за ЕС и то за дискусия след изборите. Т.е. това не е някакво крайно решение,  а просто теми поставени на масата за обсъждане. Аз лично очаквах освен тези въпроси да постави и въпроса с данъците и обща данъчна политика, но не е късно след изборите тези въпроси да бъдат поставени от него или от някой друг политик. 

Аз затова е отворих темата за "визията за ЕС". Очевидно е, че след крайното решение за UK (каквото и да е то) и при световните реалности които имаме ЕС ще трябва да реши какво иска да бъде. Макрон отвори дискусията и предлага свята визия,  а тя е за повече федерализъм, други ще предложат друго. Дебатът така или иначе се отвори и ще продължи с пълна сила след изборите. 

Идеята ми за другата тема беше не толкова да обсъждаме Макрон, отколкото собствените си виждания за ЕС. 

Аз определено не съм визионер..

Дори и да познавам как ще протекат изборите и кой ще бъде избрания (защо и как) или кмак ще се случи нещо, не съм визионер, а нещо противоположно..
 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз мисля , че Тръмп като президент на най - приятелската и близка на България и Европа страна , е ръководител на Свободния свят. Той се е изказал за Макрон . Какво общо има Русия или Евразия с Туитър или президента на САЩ ? Ниеипоне сме в Европа , САЩ съвсем нищо общо нямат с Евразия ? Хайде разбирам от изток ни дразнят , ама се оказва че и от Запад ни ядосват ? 

Редактирано от Du6ko
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Както е формулирал темата си Лапландеца, "Макрон и мероприятието "етнонационализъм", според мен е малко търсене на теле под вола. Аргументирам се така, след отказа на елитите в САЩ /което още е на везна/ да следват доктрината "Пакс Американа", еднополюсен свят с безспорен хегемон САЩ, което беше възможно и им донесе дивиденти след рухването на единия полюс в двуполюсния, имаме приемане на "реална политика" на многополюсен, оттук и надигането и дори толерирането на национализма. Само че, според мен, големите играчи ще практикуват умерен и гъвкав национализъм, напълно съвместим с глобализъм в икономиката, финансите и търговията, иначе самите те губят и рискуват да изпаднат в изолационизъм. Затова САЩ се опитват да преформатират политиката си в доктрина за "гъвкаво реагиране", едностранни договори и поставяне на нови взаимоотношения с отделни страни или групи от страни; на самите тях, обаче като велика нация ще им бъдат необходими силни съюзници, а най-силният и голям такъв съюзник е ЕС като хомогенен партньор, а не като купчина национални държави със собствени интереси, предстои им десетилетия конкуренция с друга велика икономическа сила. В същото време, ЕС като не дотолкова хомогенен и силен партньор, че да се еманципира до степен на конкурент с претенции да ги измести. Ето защо, според мен, САЩ ще толерират относително централизиран ЕС, върху който да имат възможност същевременно да влияят чрез различна степен на натиск върху отделни негови членове, ЕС, който да ги следва. В тази връзка виждам и не особено силното им притеснение от излизането на Великобритания, която ще играе своеобразна роля на совалка между САЩ и ЕС в едни партньорски отношения. След всичко това, "етнонационализма" и "демократичния фашизъм" просто не вършат работа, освен като някаква противотежест.

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, Б. Киров said:

Както е формулирал темата си Лапландеца, "Макрон и мероприятието "етнонационализъм", според мен е малко търсене на теле под вола. 

Дали.........дано........кой я поръча тая реклама  и кои <телевизори> финансира., като шега да започнем.😜

Предполагаемата връзка е проста, евроизбори, Макрон, създаване на псевдовъзможности за избор в масите, разпалване на уж <разговор> за бъдещето на ЕС , а и за глобалните отношения, в друго свързано направление <борбата с вътрешните заплахи> теророръкоделие от които могат , затягане на Контролът. Следващото свързано направление е комплексът на климатичните промени, протесторъкоделие , освен другите въздействия и подготовка за бъдещите рестрикции. Всички тези неща имат връзка и някакво съгласуване , имат и общ почерк на плануване и <материализиране>. 

Специално за Макрон, според усета ми изобщо не е цел той да е устойчив, влиятелен, трябва да е поемащ напрежението и енергията на масата, както и чрез него да се <спускат> разни бъдещи <линии> Много е вероятно хората които го издигнаха да са замесени със свои партнйори и с въпросния инцидент , при който изпълнителя се определя като подобие на етнонационалист и съвременен расист.В протестите за мерки срещу клим.промени видимо са замесени.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Вероятно е и дори възможно, но моето мнение е, че по принцип такива операции не са двигател на големи исторически събития и само служат /понякога с успех, друг път са провали, по-често, според мен/, за да ускорят или забавят вече набрана инерция от събития, която е практически непреодолима, има и термин:

https://en.wikipedia.org/wiki/False_flag

Класически пример:

https://en.wikipedia.org/wiki/Gleiwitz_incident

В конкретния пример, така или иначе, войната е била необратима. Разглеждам ги като частни и куриозни случаи-епизоди, но не като съществен елемент от историята.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Рейтингът на Макрон достигна най-ниската си точка от както се настани в Елисейския дворец .                                                                                                                       Emmanuel Macron : sa cote de popularité au plus bas depuis son arrivée à l’Elysée                                                                                                                                                                                                                                                       Image result for cote de popularité emmanuel macron                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Един месец след встъпването си в длъжност Макрон се радва на 55,3 процента одобрение сред французите. Това е месец Юни 2017 година.  Уви година и четири месеца по късно рейтингът на младия държавен глава е спаднал с цели 25 пункта  и продължава да пада                         https://www.sudouest.fr/2018/11/10/emmanuel-macron-sa-cote-de-popularite-au-plus-bas-depuis-son-arrivee-a-l-elysee-5555424-10407.php                Между впрочем в първия /прогнози/ тур на изборите преднината на Макрон пред льо Пен е  незначителна                                                                                                                                                               ob_101753_presidentielle-sondage-pop2017                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Разликата се получи на балотажа след като преди това и Меленшон и Фийон призоваха своите избиратели твърдо да подкрепят Макрон                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Долу на  картата се вижда и регионалното разпределение.   Селският-провинциален Запад (образно казано разбира се) е зад Макрон плюс Ил дьо Франс - Парижки басейн . По динамичния и икономически развит френски Изток (с далеч по голяма концентрация на емигранти) е твърдо зад мадам льо Пен плюс  Корсика  ,  отвъдморските департаменти са по пъстри                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Carte de France des candidats arrivés en tête dans chaque département au premier tour de l’élection présidentielle de 2017.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Иначе Париж е катастрофа за  Марин ….         

Premier tour

M. Emmanuel MACRON
En marche !
34,83 %

M. François FILLON
Les Républicains
26,45 %

M. Jean-Luc MELENCHON
La France insoumise
19,56 %

M. Benoît HAMON
Parti socialiste
10,18 %

Mme Marine LE PEN
Front national
4,99 %

M. Nicolas DUPONT-AIGNAN
Debout la France
1,67 %

M. François ASSELINEAU
Union populaire républicaine
0,77 %

M. Philippe POUTOU
Nouveau Parti anticapitaliste
0,63 %

M. Jean LASSALLE
Résistons !
0,51 %

Mme Nathalie ARTHAUD
Lutte ouvrière
0,27 %

M. Jacques CHEMINADE
Solidarité et Progrès
0,14 %                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Тук подробности за всеки град с резултатите от изборите  https://www.lemonde.fr/data/resultats-communes/presidentielle-2017/                                                                                                Съвсем различно е при   Великия Изток   Le Grand Est- бастион на националния фронт re_00142_3_14_resultat_4x4_grand_est_1-3

Редактирано от Евристей
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сега ...на първия тур резултатите в Марсилия  

Premier tour

  • M. Jean-Luc MELENCHON La France insoumise
    24,82 %
  • Mme Marine LE PEN Front national
    23,66 %
  • M. Emmanuel MACRON En marche !
    20,44 %
  • M. François FILLON Les Républicains
    19,81 %
  • M. Benoît HAMON Parti socialiste
    5,30 %
  • M. Nicolas DUPONT-AIGNAN Debout la France
    3,01 %
  • M. François ASSELINEAU Union populaire républicaine
    0,98 %
  • M. Jean LASSALLE Résistons !
    0,75 %
  • M. Philippe POUTOU Nouveau Parti anticapitaliste
    0,71 %
  • Mme Nathalie ARTHAUD Lutte ouvrière
    0,36 %
  • M. Jacques CHEMINADE Solidarité et Progrès
    0,16 %                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Марин льо Пен втора с 23. 66  , Еманюел - трети с 20.44     След истерични призиви на загубилите кандидати към избирателите си да гласуват за Макрон ...на втория тур се получават следни резултати                                                                                                                                                                                                                                                                  

    Second tour

  • M. Emmanuel MACRON En marche !
    64,42 %
  • Mme Marine LE PEN Front national
    35,58 %                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  https://www.lemonde.fr/provence-alpes-cote-d-azur/bouches-du-rhone,13/marseille,13055/elections/presidentielle-2017/     Та така се получиха нещата
  •                                                                                                                                                                                                                                               
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, Евристей said:

Рейтингът на Макрон достигна най-ниската си точка от както се настани в Елисейския дворец

...                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Carte de France des candidats arrivés en tête dans chaque département au premier tour de l’élection présidentielle de 2017.                   

...                                                                                                                                                                                                                                                                                                               ..re_00142_3_14_resultat_4x4_grand_est_1-3

Гледай ти каква карта !

Ãhnliches Foto

Само на мене така ли ми се струва или е истина ? Погледнете картата на Английските владения във Франция през средните векове !

Английски владения - Гаскон, Аквитания, Бретан , Нормандия ! 

За Макрон -  Гаскон, Аквитания, Бретан , Нормандия ! 

За Франция и Краля - южна източна и  и североизточна Франция !

За Марин Льо Пен - Юга - Лангедок, Прованс , Марсилия и на Север - Бургундия, Шампан, Фландрия, Елзас Лотарингия ! 

Минаха столетия мина почти хилядолетие и атлантиците и патриотите са на почти изходните позиции ? 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
On 16.03.2019 г. at 13:37, laplandetza said:

Съвсем съвместими са , тероризъм, омраза, национализъм , заплаха за дмокрацията, глобален <орган> за защита на демокрацията , обшоевропейски закон за защита на европейската демокрация , международна ес служба за сигурност, ес армейско обединение.................скоро!

Точно!!! Синдромът "Бразилия" - забрани в името на демокрацията, намеса в семейството в името на "правата на децата и малцинствата", затваряне на свободата на словото за да "не се пропагандира насилие". и т.н.

Няма да е фашизъм обаче, а ще е обикновен неокомунизъм. 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...