Отиди на
Форум "Наука"

Информация относно КОВИД-19


Recommended Posts

Преди 6 часа, vvarbanov said:

Ето какво казва Георги Станков във линка който си дал.

...има голяма разлика между сезонния грип и коронавируса. Не, в много случаи хората, които умират от сезонен грип, включват и млади хора. Това е голяма разлика.Разликата с пандемията на коронавируса е, че все още не сме умирали млади хора."

Това не е вярно. Умират и млади хора.Има много данни за това.

"От февруари до юли 2020 г. общо 391 814 случая на COVID-19 или мултисистемен възпалителен синдром (8% от общия брой случаи) са докладвани от 47 здравни области в САЩ при лица на възраст под 21 години." https://www.jwatch.org/na52480/2020/09/23/covid-19-deaths-young-people

 Прочетох статията, но по нататък просто не ми се коментира.Ето лапландеца в момент на ремисия какво казва .

Разберете се двамата.

 

Какви са тия факти ?

 

Аргументирай се!

Пак ли да се повтарям. Вече започнаха да се оформят искове срещу държавата, по развитие на делата ще разбереш. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От новините:

"Генерал Ник Картър - началник на Генералният щаб на британските въоръжени сили - предупреди за опасността от световна война,заради световната икономическа криза предизвикано от пандемията КОВИД-19"

Военните не говорят празни приказки. Генералът дебело намеква,че някой изкуствено предизвиква световна икономическа криза под предлог чу уж имало пандемия. Задайте си въпросът кой има изгода от такава криза? Глобалистите-либерали или консерваторите-патриоти? Защото светът днес е разделен на тези два полюса.

Преди двете световни войни е имало икономически кризи,плюс една псевдо-пандемия от испански грип. А до септември на 1939г. никой в света (с изключение на двама-трима пророци) не е предполагал,че ще избухне ужасяващата Втора световна война. Това го казвам за тези,които ще ми се присмиват на тъпите конспиративни теории.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, laplandetza said:

Пак ли да се повтарям. Вече започнаха да се оформят искове срещу държавата, по развитие на делата ще разбереш. 

Това са твои предположения.Не са аргументи

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, vvarbanov said:

Това са твои предположения.Не са аргументи

Аргументи като вземем да се съдим. Група адвокати, юристи е подготвила пакет доказателства и процесите започват, обединено в САЩ.

Един аргумент, при вас ПСР тестове се провеждат , технологично извършват, абсолютно неправилно, при което над половината ви резултати са умишлено фалшифицирани.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, laplandetza said:

 Един аргумент, при вас ПСР тестове се провеждат , технологично извършват, абсолютно неправилно, при което над половината ви резултати са умишлено фалшифицирани.

  Това не е аргумент , а твърдение което трябва да докажеш!

Преди 1 час, laplandetza said:

Аргументи като вземем да се съдим. Група адвокати, юристи е подготвила пакет доказателства и процесите започват, обединено в САЩ.

Дрън-дрън ярина. Дали ще се съдите и каква ще е присъдата яла го йорго .До тогава са дрънканици без покритие.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 часа, vvarbanov said:

Ето какво казва Георги Станков във линка който си дал.

...има голяма разлика между сезонния грип и коронавируса. Не, в много случаи хората, които умират от сезонен грип, включват и млади хора. Това е голяма разлика.Разликата с пандемията на коронавируса е, че все още не сме умирали млади хора."

Това не е вярно. Умират и млади хора.Има много данни за това.

"От февруари до юли 2020 г. общо 391 814 случая на COVID-19 или мултисистемен възпалителен синдром (8% от общия брой случаи) са докладвани от 47 здравни области в САЩ при лица на възраст под 21 години." https://www.jwatch.org/na52480/2020/09/23/covid-19-deaths-young-people

 Прочетох статията, но по нататък просто не ми се коментира.Ето лапландеца в момент на ремисия какво казва .

Разберете се двамата.

 

Какви са тия факти ?

 

Аргументирай се!

Едно забрави. Но ние расли под строгият надзор на ПАРТИЙНИЯТ АГИТПРОП знаем да четем, между редовете и разбираме това когато за нещо не пишат или прекалено много пишат. Горе цитираното е от Теб е от  September 23, 2020

докато информацията за която говори - the Bulgarian doctor Stoyan Aleksov is the Chairman of the Bulgarian Association of Pathology (BPA) and as such participated in a remarkable webinar of the European Society of Pathology (ESP) on COVID-19 on May 8th. и е публикувано на by Georgi Stankov Posted on July 8, 2020л.

Значи не имал още информацията за която пишат на 23 септември.....Добре манипулираш, но.......знам, "случайно" забрави датите на публикациите....

Ну пока.👋

А да тестът за С19 дава + резултат от........червено вино.🤣😂🤣

 

 

Редактирано от Skubi
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 4 часа, vvarbanov said:

  Това не е аргумент , а твърдение което трябва да докажеш!

Дрън-дрън ярина. Дали ще се съдите и каква ще е присъдата яла го йорго .До тогава са дрънканици без покритие.

Не ми се занимава с теб, не ми се разправя , правя каквото съм рещил, както си знам.................както винаги от 10 годишен до сега............. до самия край.

Нещата вървят към много зле, <пандемията> е само част от настройките.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 28 минути, laplandetza said:

Не ми се занимава с теб, не ми се разправя , правя каквото съм рещил, както си знам.................както винаги от 10 годишен до сега............. до самия край.

Нещата вървят към много зле, <пандемията> е само част от настройките.

Нещо информация за шведите, /виж за норвегия, финландия почти нищо не казват тук/, защото Те бяха единствени които не си съсипаха народа с прекалени ограничения, ами се базираха на дисциплинароното поведение на народа....Сега как са? Сполучлива ли беше стратегията им? За Тайван бях чел, че почти нямат заболели а починали нито един. Те още при епидемията на H1N1 разработиха такъв протокол за действие, че сега за аламинут можаха да реагират....Не като другите некадърници по-света.....

Link to comment
Share on other sites

Преди 12 минути, Skubi said:

Нещо информация за шведите, /виж за норвегия, финландия почти нищо не казват тук/, защото Те бяха единствени които не си съсипаха народа с прекалени ограничения, ами се базираха на дисциплинароното поведение на народа....Сега как са? Сполучлива ли беше стратегията им? За Тайван бях чел, че почти нямат заболели а починали нито един. Те още при епидемията на H1N1 разработиха такъв протокол за действие, че сега за аламинут можаха да реагират....Не като другите некадърници по-света.....

Ами как да е. Правят тестове, гледат да не са много и много големия процент са отрицателни. Местните феодалоченгеджии не им трябва изостряне на положението, имитират движения за пред международните ченгили. Карантина и маски е препорачителна, повечето , на които им е казано се изолират, други не им дреме, в по малките градове е много по добре от центровете. Животът си върви, маска не нося и в клиниката по коридори, общи стаи и пр., само при работа с пациенти се маскирам и подготвям.Ваксините <антигрип> са задължителни за нас, но не и за мен, изобщо знаеш ли как да оцелееш всистемата си много добре.😀

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Skubi said:

Едно забрави. Но ние расли под строгият надзор на ПАРТИЙНИЯТ АГИТПРОП знаем да четем, между редовете и разбираме това когато за нещо не пишат или прекалено много пишат. Горе цитираното е от Теб е от  September 23, 2020

докато информацията за която говори - the Bulgarian doctor Stoyan Aleksov is the Chairman of the Bulgarian Association of Pathology (BPA) and as such participated in a remarkable webinar of the European Society of Pathology (ESP) on COVID-19 on May 8th. и е публикувано на by Georgi Stankov Posted on July 8, 2020л.

Значи не имал още информацията за която пишат на 23 септември.....Добре манипулираш, но.......знам, "случайно" забрави датите на публикациите....

Ну пока.👋

А да тестът за С19 дава + резултат от........червено вино.🤣😂🤣

+++++Това означава, че внимаваш и забелязваш подробностите.

_ _ _ Но за съжаление не разсъждаваш. Тази информация която ти си дал е стара и  не е актуална.Няма нужда от нея.Тя е заблуждаваща. Трябва ли да даваш фейкова опровергана информация и да ни заблуждаваш?

Аз се бях ограничил да опровергая само статията на doctor Stoyan Aleksov и нямах намерение да те укорявам.Съжалявам, но ти сам обърна внимание на факта, че постваш фейкове.

Редактирано от vvarbanov
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 часа, laplandetza said:

Не ми се занимава с теб, не ми се разправя , правя каквото съм рещил, както си знам.................както винаги от 10 годишен до сега............. до самия край.

Нещата вървят към много зле, <пандемията> е само част от настройките.

Не смяташ ли, че на 10 год. си имал едни познания, а на 20-30-50 г. други ? Хич не си ли натрупал някакви знания през годините? Не може да я караш с акъла на 10 годишен зелен хлапак. Ако това е вярно не зная как може да ти се помогне.

 Какви са тия настройки които споменаваш? За конспирация ли става въпрос?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, vvarbanov said:

Не смяташ ли, че на 10 год. си имал едни познания, а на 20-30-50 г. други ? Хич не си ли натрупал някакви знания през годините? Не може да я караш с акъла на 10 годишен зелен хлапак. Ако това е вярно не зная как може да ти се помогне.

 Какви са тия настройки които споменаваш? За конспирация ли става въпрос?

Не е до Ъкъл, а до Воля и Достойнство, Смисъл на живот, ти ги нямаш тези неща.

Конспирация,  Срещу Кого? , аз не разбирам, ако правиш конспирация трябва да има срешу Кокго, Какво?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 14.11.2020 г. at 22:07, laplandetza said:

Не ми се занимава с теб, не ми се разправя , правя каквото съм рещил, както си знам.................както винаги от 10 годишен до сега............. до самия край.

 Няма нужда да се занимаваш с мен .Ти имаш велика цел в живота и е под достойнството ти да отговаряш на въпроси и да се аргументираш. Те така правят високопоставените аристократи  още от 10 годишни.

 Даже Айнщайн трябва да се аргументира и  да доказва твърденията си, но ти смяташ, че това не важи за тебе . Решил си още от 10 годишен, да правиш каквото си знаеш и не е необходимо да обосноваваш фантасмагориите си.

Преди 8 часа, laplandetza said:

Не е до Ъкъл, а до Воля и Достойнство, Смисъл на живот, ти ги нямаш тези неща.

Бъркаш, воля и достойнство с твърдоглавие и  високомерие. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 6 часа, vvarbanov said:

 Няма нужда да се занимаваш с мен .Ти имаш велика цел в живота и е под достойнството ти да отговаряш на въпроси и да се аргументираш. Те така правят високопоставените аристократи  още от 10 годишни.

 Даже Айнщайн трябва да се аргументира и  да доказва твърденията си, но ти смяташ, че това не важи за тебе . Решил си още от 10 годишен, да правиш каквото си знаеш и не е необходимо да обосноваваш фантасмагориите си.

Бъркаш, воля и достойнство с твърдоглавие и  високомерие. 

Намесваш и уважаемият Айнщайн. Недей, въпреки , че  дълбоко го уважавам, голям човек, се наложи няколко пъти да докажа грешните основи в конструкцията на неговия модел.Това обаче изобщо не е хапка за твоята уста, не си в състояние, не ти е дадено.

Малка част от доказателствата на другата страница 26.10, съм поставил изявление на представител , водещия екипа юристи подготвящи пакетите искове за делата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, laplandetza said:

Намесваш и уважаемият Айнщайн. Недей, въпреки , че  дълбоко го уважавам, голям човек, се наложи няколко пъти да докажа грешните основи в конструкцията на неговия модел.Това обаче изобщо не е хапка за твоята уста, не си в състояние, не ти е дадено.

Виждам, че осираш навсякъде в темите.  

Не се дръж като 10 годишен.Тук доказвай.

On 14.11.2020 г. at 22:07, laplandetza said:

Нещата вървят към много зле, <пандемията> е само част от настройките.

За трети път те питам. Какви са тия настройки ? Защо няма според теб пандемия?

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, vvarbanov said:

Виждам, че осираш навсякъде в темите.  

Не се дръж като 10 годишен.Тук доказвай.

За трети път те питам. Какви са тия настройки ? Защо няма според теб пандемия?

 

За кокко си продаде лимитирана куул душичка?:D

 

Дадох ти доказателства там в изложението за исковите пакети по предстоящите дела. Там ще разбереш защо няма пандемия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 40 минути, laplandetza said:

За кокко си продаде лимитирана куул душичка?:D

 

Дадох ти доказателства там в изложението за исковите пакети по предстоящите дела. Там ще разбереш защо няма пандемия.

  Ти кажи защо няма пандемия!

 Виждам, че упорито отказваш да отговориш на  тоя въпрос. Може би е твърде сложно за теб и не желаеш да го обсъдим  .За това ме пращаш да чета разни дела.

 Вероятно ти си ги прочел, но не си ги разбрал и сега се срамуваш да говориш за тях.

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, vvarbanov said:

  Ти кажи защо няма пандемия!

 Виждам, че упорито отказваш да отговориш на  тоя въпрос. Може би е твърде сложно за теб и не желаеш да го обсъдим  .За това ме пращаш да чета разни дела.

 Вероятно ти си ги прочел, но не си ги разбрал и сега се срамуваш да говориш за тях.

Чети там, да се образоваш. Виш кога е подменени правилата за обявяване на пандемия и защо, Виш за ПСР, виш за немските <колеги> , виж изобщо за групата коронавируси, и т.н.т.. Това не е пандемия, преди 20 години биха ви се исмяли в лицето.

Както казах с фанатици, подлоги на служби и >насточщи времена> , с глупци и дебилни няма да си губя времето. Има си медии за тая работа, интернет , и пр.

Ако доказвам нещо, в съда , ако се включа в делата.  Другия вариант, ако нямам път напред, нелечимо болен, друго не би повлияло или някой нещо стори с хора за които нося отговорност.......... имам заровени АК, лимонадки, разни други неща тогава ще се <аргументирам> на който Посоча !

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Едно от най важните неща, вирусна симптоматика и 2 поредни уж положителни ПСР ,  доказоха колеги, че е около 35/40 вероятност от контакт, вероятно зараза, но не задължително с Всички Коронавируси при човек, Всичко това е тежко престъпление и някои хора трябва да лежат дълго, освен ако не имат инцидент, инфаркти, инсулти, катастрофи, Коронавирус, <остра форма на лефкемия> , вирусни менингити, странни самоубийства, свръхдоза и пр.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, laplandetza said:

Чети там, да се образоваш. Виш кога е подменени правилата за обявяване на пандемия и защо, Виш за ПСР, виш за немските <колеги> , виж изобщо за групата коронавируси, и т.н.т.. Това не е пандемия, преди 20 години биха ви се исмяли в лицето.

До тук нищо. Ти нищо не казваш . Само познатия тъпизъм, че няма пандемия.

Преди 1 час, laplandetza said:

Както казах с фанатици, подлоги на служби и >насточщи времена> , с глупци и дебилни няма да си губя времето. Има си медии за тая работа, интернет , и пр.

 Нормално, значи нямаш аргументи.

Преди 1 час, laplandetza said:

Ако доказвам нещо, в съда , ако се включа в делата.  Другия вариант, ако нямам път напред, нелечимо болен, друго не би повлияло или някой нещо стори с хора за които нося отговорност.......... имам заровени АК, лимонадки, разни други неща тогава ще се <аргументирам> на който Посоча !

Пълни безсмислици. Алкохола не прощава.

 

Преди 1 час, laplandetza said:

Едно от най важните неща, вирусна симптоматика и 2 поредни уж положителни ПСР ,  доказоха колеги, че е около 35/40 вероятност от контакт, вероятно зараза, но не задължително с Всички Коронавируси при човек, Всичко това е тежко престъпление и някои хора трябва да лежат дълго, освен ако не имат инцидент, инфаркти, инсулти, катастрофи, Коронавирус, <остра форма на лефкемия> , вирусни менингити, странни самоубийства, свръхдоза и пр.

 Като се напиеш лягай да спиш! Не пиши, че се излагаш.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

темата се заключва поради големия брой постове, съдържащи подвеждащи и откровено лъжливи твърдения на обичайните форумни заподозрени невежи /скуби, лапландеца и пр. лаладжии/. 

Отсега нататък в нея ще се публикува проверена информация по преценка на модераторите.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Moderna обяви 94.5% ефективност на своята експериментална ваксина срещу COVID-19

След като преди броени дни компаниите Pfizer и BioNTech обявиха 90% ефективност от ранните данни по изпитанията на разработваната съвместно от тях ваксина срещу коронавирус, сега американската биотехнологична компания Moderna съобщи още по-добри резултати за своята експериментална ваксина - ефикасност от 94.5%. Това е било констатирано в първия междинен анализ на прилагането на ваксината и на плацебо по време на клинични изпитания във фаза 3 на проучването в САЩ. Той е включвал 95 участници. От Moderna уточняват и че са успели да удължат значително - до 30 дни, срокът за съхранение на ваксината при хладилна температура - между 2 и 8 градуса по Целзий. По-ранното предвиждане бе само за 7 дни. Pfizer и Moderna са първите, оповестили добри новини, които носят огромна надежда за обозрим край на огромния проблем с епидемията по света, а още десетина компании са във или близо до фаза 3 на проучванията. Финансовите пазари очаквано реагираха с ръстове на новината, макар и не толкова резки като при анонса от миналата седмица.

Източник: https://www.capital.bg

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

В България 18.11.2020:

4828 нови случая при направени 11 611 PCR теста - като общо заразените са 42.86%.

Това е нов рекорд на заразени в България ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...