Отиди на
Форум "Наука"

Информация относно КОВИД-19


Recommended Posts

Преди 9 часа, makebulgar said:

Типичен пример за егоцентрично късогледство. А може би и става на въпрос и за политически някакви пристрастия или желание за изъпкаване чрез показване на критична реч.

Който се съмнява в епидемията да замине доброволец в Бразилия или в САЩ.. Да влезне при болните там без маска и защитни средства и да ги обгрижва. И да каже 20-25 000 новозаразени епидемия ли са там или теория на конспирацията. 

Шопа според оная история твърди, че от Искаро по длибоко нема, и че такова животно като жирафа нема. Защото е късоглед и се прави на всезнаещ. 

Хахах, ах убаваеца.....😷, влизам без маска, с маска.......само ако требва смазка тогаз ще бягам !😀 Забравил си , че лекувахме такива болни, доказани с корона заразени и същевременно симптомни, както и още по опасното за мен грипозни и грипоподобни.  Жив съм, мога и да целувам болните , ако са хубавки до 30 годишни, хахах.:D

Имам няколко теста, доказано съм имал контакт с някакви коронавируси, някога си.........и какво .............важното е че нямам хепатит:D

 Както казах пандемия няма, при толкова хиляднио население за нащата област, в областната болница не е нормално да няма заразени пациенти, има само 3 ма и то единият е отделен, не е ясно още дали е коронавирус.. Нито един във <военовременното> интензивно, една голяма Нула !

Държавите които не си осакатиха много нормалното обгрижване и лекуване на контингентите с хроничните заболявания са добре, останалите дебили раздуват и исписват, особенно  в САЩ, където в момента се води истинска <тиха, сенчеста> война.Според мен в доста случаи има и истински убийства на пациенти.

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, laplandetza said:

Хахах, ах убаваеца.....😷, влизам без маска, с маска.......само ако требва смазка тогаз ще бягам !😀 Забравил си , че лекувахме такива болни, доказани с корона заразени и същевременно симптомни, както и още по опасното за мен грипозни и грипоподобни.  Жив съм, мога и да целувам болните , ако са хубавки до 30 годишни, хахах.:D

Имам няколко теста, доказано съм имал контакт с някакви коронавируси, някога си.........и какво .............важното е че нямам хепатит:D

 Както казах пандемия няма, при толкова хиляднио население за нащата област, в областната болница не е нормално да няма заразени пациенти, има само 3 ма и то единият е отделен, не е ясно още дали е коронавирус.. Нито един във <военовременното> интензивно, една голяма Нула !

Държавите които не си осакатиха много нормалното обгрижване и лекуване на контингентите с хроничните заболявания са добре, останалите дебили раздуват и исписват, особенно  в САЩ, където в момента се води истинска <тиха, сенчеста> война.Според мен в доста случаи има и истински убийства на пациенти.

 

В държава която практически от краят на ВСВ се готви за ТСВ и затова всички стратегически ресурси са винага 100% заредени и това е много.....Колко население? С туристите и котките заедно едва 6 милиона....

Last updated: May 30, 2020, 18:10 GMT

 

tn_fi-flag.gif
 Finland

Coronavirus Cases:

6,826

Deaths:

316

Тестване и спазване на правилата му беше майката на С19. В това северняците са добре. Може и така да гледаш, че независимо от развитие, политическа култура, страните от екс соцлагера сигнифантно много по-малко са пострадали от тези на запад. Начело с Белгия.😷

Никой не знае защо....😎

Шорош? Вирусът Шорош?😜

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Skubi said:

Никой не знае защо....😎

Майтап или не, но аз наистина нямам обяснение защо в БГ нямаме повече случаи (слава богу, разбира се).
Идеята, че БЦЖ-ваксината помага, беше развенчана. Също така ние не сме еталон за дисциплинираност.
А в страни като Иран продължава да е мор.

  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, gmladenov said:

...
А в страни като Иран продължава да е мор.

В Иран е тъмна работата, мор е за западните медии и общества, онези настояват да им отменят част от санкциите, освен това с техните мерки не могат да си лекуват хората  с другите сериозни болести и просто ги пишат на вируса , не са само те.  Между другото как са индийските другари, та са ми етелон за истинска Пандемия, има ли поне 300 хил. умрели, ако още няма.......... най твърдото доказателство за липса на пандемия😷

  • Харесва ми! 1
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, laplandetza said:

В Иран е тъмна работата, мор е за западните медии и общества, онези настояват да им отменят част от санкциите, освен това с техните мерки не могат да си лекуват хората  с другите сериозни болести и просто ги пишат на вируса , не са само те.  Между другото как са индийските другари, та са ми етелон за истинска Пандемия, има ли поне 300 хил. умрели, ако още няма.......... най твърдото доказателство за липса на пандемия😷

India

Coronavirus Cases:

181,827

Deaths:

5,185

Recovered:

86,936
 

Iran

Coronavirus Cases:

148,950

Deaths:

7,734

Recovered:

116,827

Игра със статистиките...Иран, Индия толкова милиарда народ и общо 12-13 000 умрели? 

Лъжат бе, лъжат. Всички.

Приятел лекър от Чили ми казва там всички страни лъжат /Южна - Америка/със статистиката, или най-малко манипулирана. 

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, Skubi said:

India

Coronavirus Cases:

181,827

Deaths:

5,185

Recovered:

86,936
 

Iran

Coronavirus Cases:

148,950

Deaths:

7,734

Recovered:

116,827

Игра със статистиките...Иран, Индия толкова милиарда народ и общо 12-13 000 умрели? 

Лъжат бе, лъжат. Всички.

Приятел лекър от Чили ми казва там всички страни лъжат /Южна - Америка/със статистиката, или най-малко манипулирана. 

Повечето лекари се страхуват да говорят, само в много тесен кръг или ако им писне и теглят майните на всички и всичко тогава проговарят.

 В Индия под 6 хил умрели уж от коронавирус, ................ пълен майтап, та те от мълнии  умират повече, бе !:D

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Намерили в кръвта на С19 пациенти около 27 протеина които са отлични биомаркери за предсказването на протичането на болестта. Защото както се знае има които даже и не забелязват а други умират в последствие на С19 зараза. С помоща на тест на тези протеини може да се предскаже протичането на заразата при даденият пациент...

Proteins in COVID-19 patients' blood could predict severity of illness, study finds
Read more at:
https://economictimes.indiatimes.com/https://economictimes.indiatimes.com/news/science/proteins-in-covid-19-patients-blood-could-predict-severity-of-illness-study-finds/articleshow/76156253.cms?utm_source=contentofinterest&utm_medium=text&utm_campaign=cppst

 
 
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ново двайсе! Освен че е болест на дихателните пътища, Ковид се оказва и болест на кръвоносните съдове.

Според следната статия на английски, вирусът явно инфектира кръвоносните съдове, което обяснява много
от страните симптоми на болестта - като например ниското ниво на кислород в кръвта на тежко-болните,
съсиреци на кръвта в последните етапи, както и инфарктите, които някои пациенти получават.

Добрата новина е, че вирусът евентуално ще може да се бори с вече съществуващи лекарства за съдови
заболявания.

Link to comment
Share on other sites

Преди 6 часа, gmladenov said:

 

.......Добрата новина е,........

Хахах, добрата новина е/............... че това го правят много други вируси:D , още ли четете < 100 и една нощ > на английските учени, американските учени, китайските, магаданските ииииииииииии ........... едни учени        , да има там някакви за <програмата>😷

  При нас си обясняват липсата на истинска епидемия с това , че коронавирусите плъзнаха още декември и се омесиха с нормалния грип, всъщност т.н. пик при нас е бил февруари средата . Тук псевдоепидемията приключи, но остана на <хартия> т.е официално не снеят да я отрекат ( държавното ръководство и бюрокрацията> като мерки и теглилки остават за сега много от тях ще са <доживот> ,  Докато свят светува.........поредната <ченгеджийска> боза ! 😷

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 41 минути, laplandetza said:

Хахах, добрата новина е/............... че това го правят много други вируси:D , още ли четете < 100 и една нощ > на английските учени, американските учени, китайските, магаданските ииииииииииии ........... едни учени        , да има там някакви за <програмата>😷

  При нас си обясняват липсата на истинска епидемия с това , че коронавирусите плъзнаха още декември и се омесиха с нормалния грип, всъщност т.н. пик при нас е бил февруари средата . Тук псевдоепидемията приключи, но остана на <хартия> т.е официално не снеят да я отрекат ( държавното ръководство и бюрокрацията> като мерки и теглилки остават за сега много от тях ще са <доживот> ,  Докато свят светува.........поредната <ченгеджийска> боза ! 😷

Ако искъм да избия бушона, бих казал "ние сме толкова нищожни дриплювци, че и на вируса не му трябваме....." Ама не го казвам.....🤣😂😂🤣 Ще изплюя камъчето.....Знаеш ли какво ни спасява /включително и теб псеудо финландец/ Лактобацилус булгарикуса. 

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, Skubi said:

Ако искъм да избия бушона, бих казал "ние сме толкова нищожни дриплювци, че и на вируса не му трябваме....." Ама не го казвам.....🤣😂😂🤣 Ще изплюя камъчето.....Знаеш ли какво ни спасява /включително и теб псеудо финландец/ Лактобацилус булгарикуса. 

Хахах, спасявате, че този вирус не е нещо особенно, като останалите предишни корони ,които нормално си се размножават в човек, подобен е по морталност и болестотворност. Инак , ако беше по тежест като един <нормален> вирус на варицела, само че засегнал възрастни, възрастни мъже, много е вероятно да си пътник. От опит преживял съм като възрастен този вирус, явно като дете съм бил прекалено здрав да се заразя, а тогава, по онова време не прилагаха ваксина за него. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, laplandetza said:

Хахах, спасявате, че този вирус не е нещо особенно, като останалите предишни корони ,които нормално си се размножават в човек, подобен е по морталност и болестотворност. Инак , ако беше по тежест като един <нормален> вирус на варицела, само че засегнал възрастни, възрастни мъже, много е вероятно да си пътник. От опит преживял съм като възрастен този вирус, явно като дете съм бил прекалено здрав да се заразя, а тогава, по онова време не прилагаха ваксина за него. 

Не остава друго освен това, че преживяхме първата бактериална война/не случайно след изтеглянето на американските виролози от лабораторията избухва епидемията/, чиято цел беше да спъне, съсипи икономията на Китай, но те успяшно я обърнаха срещу нас.....Както навремето с първото газово нападение, когато вятарът обърна всичко към атакуващият.....🤪😜🤪

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

<<<....

Доц. Мангъров и негови колеги канят хората от Националния оперативен щаб на обществен дебат по темата за COVID-19. Тава става ясно от отворено писмо до медиите, което е подписано от д-р Атанас Мангъров, д-р Георги Тодоров, д-р Стоян Алексов, д-р Владимир Николов, д-р Антония Първанова. Писмото е адресирано до д-р Ангел Кунчев, д-р Тодор Кантарджиев и д-р Георги Попов.

 

Ето какво пише в него:

Уважаеми колеги,

В страната ни се наблюдава разминаване в аргументите, изказвани от медицински лица, що се отнася до инфекциозно заболяване, наречено COVID-19 и обявено за пандемия, което не е и никога не било обявявано за Особено опасна инфекция. От една страна НОЩ, на който Вие сте членове, има пълен достъп до целия медиен ресурс на държавата, за да информира гражданите. От друга, все повече стават критиците на решенията на МС, взети по препоръка на НОЩ. Мненията, различни от Вашите, си проправят път през алтернативни канали за информация, каквито са социалните мрежи и някои медии без национална представителност.

С достатъчно факти, ние аргументирано оспорихме не само мерките, които се приложиха, но споменахме и тези, които следваше да бъдат прилагани. Очевидно е разминаването на лекарите специалисти, когато се говори за: брой на болните; починалите в асоциация с вирус; брой на заразените със САРС-COVID-19; изградилите имунитет (независимо от неговата трайност).

Гражданите имат право да чуят истината и в тази връзка бихме искали да Ви поканим на публичен диспут в БТА, на който да обсъдим:
- различията в оценките за степента на опасност от този вирус;
- какви мерки е редно да се вземат и адекватността и резултатността на - досега взетите, не само в медицински аспект;
- как това ще бъде от полза за гражданите и обществото като цяло.

Дебатът е един от инструментите в демократичната държава и дава възможност на тези, които трябва да поемат отговорност, да стигнат до решения, почиващи на научни данни и анализи. Изводите от един такъв дебат могат да доведат до предложения, които са полезни за обществото. Нека го използваме.

Предлагаме това да се случи на 17.06.2020 г. в залата за пресконференции на БТА от 14 часа. Очакваме Вашия отговор, за съгласие или отказ от дебата, в срок до 5 дни.

Предлагаме да дебатираме като лекари, а не като служители в дадена институция!   ...>>>

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 53 минути, laplandetza said:

Изводите от един такъв дебат могат да доведат до

НИЩО! До това ще доведе дебатът - до нищо! Забелязвате ли,че когато се съберат на раздумка повече от четирима човека,мненията на участниците се унищожават взаимно. Тоест,беседата се превръща в говорилня от която човек излиза без нищо да е разбрал. Не знам дали го разбират това д-р Мангъров и другите доктори или и те (тайно) участват в конспирацията на века. Но въпреки пропагандата,истината все някога ще излезе. Има една индийска поговорка за случая. "Три неща не могат да се скрият на този свят - слънцето,луната и истината."

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, deaf said:

НИЩО! До това ще доведе дебатът - до нищо! Забелязвате ли,че когато се съберат на раздумка повече от четирима човека,мненията на участниците се унищожават взаимно. Тоест,беседата се превръща в говорилня от която човек излиза без нищо да е разбрал. Не знам дали го разбират това д-р Мангъров и другите доктори или и те (тайно) участват в конспирацията на века. Но въпреки пропагандата,истината все някога ще излезе. Има една индийска поговорка за случая. "Три неща не могат да се скрият на този свят - слънцето,луната и истината."

Тя истината за нас беше ясна още февроари, нищо особенно като вирус и по късно, Пандемия няма! , това е истината, какво е нужно да се дебатира.( за да се обяви пандемия е нужна извънредна епидим. обстановка във повечето държави по света, НО , за да се обявят такива трябва да отговарят на условията, а тези усковия са такива, за всеки вирус от подобен тип, че не са изпълнени)

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 57 минути, laplandetza said:

Тя истината за нас беше ясна още февроари, нищо особенно като вирус и по късно, Пандемия няма! , това е истината, какво е нужно да се дебатира.( за да се обяви пандемия е нужна извънредна епидим. обстановка във повечето държави по света, НО , за да се обявят такива трябва да отговарят на условията, а тези усковия са такива, за всеки вирус от подобен тип, че не са изпълнени)

Да ама това С19 си е подло нещо....Можеш ти сега весело да се кискаш и пръцкаш като човек не получил или само леко засегнал с вирушчето и някъде еееееей в някое кътче да се съсири малко кръв и да тръгне на екскурзия нагоре към сърцето, белите дробове, пипито.....Не дай боже.....Повечето такива сами се разпадат, но.......

Почти за всеки ден –днес на 37 години– и то здрави хора, умират "внезапно".....

😷Така, че си е мръсно това вирусче от тази гледна точка....😷

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, Skubi said:

Да ама това С19 си е подло нещо....Можеш ти сега весело да се кискаш и пръцкаш като човек не получил или само леко засегнал с вирушчето и някъде еееееей в някое кътче да се съсири малко кръв и да тръгне на екскурзия нагоре към сърцето, белите дробове, пипито.....Не дай боже.....Повечето такива сами се разпадат, но.......

Почти за всеки ден –днес на 37 години– и то здрави хора, умират "внезапно".....

😷Така, че си е мръсно това вирусче от тази гледна точка....😷

Може , може и един толУпин с Жипката да те згази на опашката за ваксини антиковид 19. 😷

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител
Преди 3 минути, laplandetza said:

Колкото повече , по добре за Европа.

Защо, да не би да ви пращат командировка там, че да се борите с несъществуващата епидемия?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, makebulgar said:

Защо, да не би да ви пращат командировка там, че да се борите с несъществуващата епидемия?

Вече се преборих с митичната епидемия тука, приключи. В Бразилия дай боже да станат контактни поне 33, 50 процента от населението, и в Европа така с времето.

Link to comment
Share on other sites

Смъртни случаи в Индия до сега, уж от това заболяване ковид 19, някъде малко над 12 500.  Смешна работа, повече умират наръгани и премачкани от крави, 😀, какво да говорим от сифилис колко умират там..........

п.п.  Тези са с 1 тест повечето и то със съмнителен резултат, и разбира се реагира ако има контакти със всички стари коронавируси, а такива хора със сигурност са стотици милиони в Индия ,преди тази тъй странна епидемопандемия.:D

Link to comment
Share on other sites

<<<....

Световната здравна организация предупреди, че пандемията от коронавирус се ускорява.

 

В петък за 24 часа са регистрирани повече от 150 хиляди нови случая - най-големия брой инфекции за ден в глобален мащаб. Почти половината от заразените са в Северна и Южна Америка, като в Бразилия броят им стана над един милион.

Броят на заразените с коронавирус в Латинска Америка и Карибите надхвърли 2 милиона, съобщи Франс прес.

Общият брой на потвърдените инфекции в региона е 2 007 621.

Половината от тези случаи са в Бразилия.

Броят на починалите сред зараза с коронавирус в Бразилия достигна 49 976, а заразените вече са 1 067 579, съобщи Министерствтото на здравеопазването, предаде Ройтерс.

За последното денонощие в Бразилия са починали 1022 души.

 

Южна Корея продължава да се бори с нарастването на броя на заразените от коронавирус, настъпило след разхлабването на мерките в средата на април, съобщи Асошиейтед прес.

Центровете за контрол и превенция на заболяванията съобщиха за 48 нови случая днес.

Така общият брой на заразените в страната достигна 12 421 души, от които 280 са починали.

Двайсет и четири от новите случаи са в района на Сеул, който е основното огнище. Някои експерти казват, че страната трябва да наложи отново строги правила за социална дистанция, но властите не са склонни да го направят от страх, че това ще навреди на и без това крехката икономика.

 

Китай съобщи днес за 26 нови случая на коронавирус, предаде ДПА.

От тях 22 са в Пекин, където продължава борбата с ново огнище, тръгнало от най-големия пазар в столицата.

Три от случаите са в околната на Пекин провинция Хъбей. Един случай е регистриран в югоизточната провинция Фуцзян.

Общо 227 случая на коронавирус бяха установени в столицата от 11 юни, когато бе открито огнището. Оттогава градът предприе драстични мерки за сдържане на заразата, включително масово тестване, затваряне на училища и поставяне на цели квартали под карантина.  >>>

 

Хахах. в цял свят се активизирани <задколисните дерибеи< дълбоките държави , разните плиткомозъчни службици , предизвикват уж развитието на  нова ера в пиковете на псевдопандемията. Идеално идва и за БГ, ще въведат по строгите мерки и теглилки за да се спаси  ОПГ то на гениите от симеоновското училище и другите милиционерски килийни <училища>😷

 
  
 
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За съжаление, тръгнахме с бързи темпове от здравеопазване към здравеПогазване. За което пак трябва да благодарим на някои "дискриминирани" безделни веселяци, неспособни да живеят без сбирки на тумби и песни "до зори"🔥

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Братя и сестри....Бразилия на 1 000 000 заразени–еееее за тези които знаят бе– имат около 50 000 починали. сигурно лъжат и са 100 000 например....Колко % е от населението?

Туй е по-ужасно че в Чили например в региона на столицата имат 5531 умрели... от 20 000 000 и расте.epi.jpg

Умират, защото и преди кризата са живеели от ден на два, сега в карантената буквално гладуват....А държавата не е способна всичките да ги снабди с нужното количесто храна, пари за ток, гас, вода.....И така е из Азия, Африка....

 

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...