Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година.


Recommended Posts

  • Мнения 1,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 2 часа, Atom said:

Съществуването на подобно правителство изисква огромни ресурси.  Не само да се поддържа постоянен руски окупационен корпус,  но и значителен руски ангажимент в украинската полиция, жандармерия и др. силови структури. 

Подобно развитие може да ги вкара в такъв филм, че после ще се чудят как да излязат от него.

Като слушам цял ден какво говорят американците(че Киев ще падне до 96 часа) и Европа която си мълчи и прави вяли изявления, се убедих,запада просто тика Украйна в ръцете на Путин, а после партизани,и страшна криза,как ще храни Путин 40 милиона не е ясно? Какво ще коства това на Русия ? Пълна икономическа катастрофа в рамките на годината,и последващ разпад. Елегантен начин без много усилия да се унищожи. Ако направят проруско правителство ще ги унищожат за нула време със санкции. А да не забравяме и Беларус. 

  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, bulgaroid said:

Като слушам цял ден какво говорят американците(че Киев ще падне до 96 часа) и Европа която си мълчи и прави вяли изявления, се убедих,запада просто тика Украйна в ръцете на Путин ...

А умните украинци вярват, че добрият Запад е на тяхна страна. 🙄

Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 32 минути, Skubi said:

Къде е украинската войска? Къде е украинското съпротивление? Тук гледаме кадри само от пикник кадри на руските кучета на Ио́сиф Виссарио́нович Путин. Наверно добре подготвени от агитпропа.

Унгарските младежи и работници поне 7 дена издържаха срещо напъна на азиатската хорда в 56 година.

 

 

 

Скубиеееее, де не бързай с изводите, молим те!!!
В открито полево сражение, украинците нямат никакъв шанс да издържат дори 3 дни срещу Въоръжените сили на Руската федерация.  Единственият реален шанс за ефективна съпротива на Украинските въоръжени сили, е да вкарат войната в градовете. Това тепърва ще стане, убеден съм.

Войната не е приключила! Приключи първата фаза на войната...Украинците ще се укрепят в градовете и ще има градски боеве, които общо взето са си един кошмар...В никакъв случай не твърдя, че Въоръжените сили на Украйна ще постигнат нещо като победа, но тази операция ще струва скъпо, като загуби в личен състав на Въоръжениет сили на Руската федерация...

Украинците укрепят ли се в градовете и подмамят ли руснаците в боеве в градски условия, и войната ще започне да буксува...Нали не се заблуждавате, че от 40 милиона украинците, на всички им е безразлично или одобряват това, което днес става в Родината им...

Редактирано от andreiS40
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, Кухулин said:

Разпит на украинци.

 

Малко бие на реклама на Марлборо. 😀

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, bulgaroid said:

Като слушам цял ден какво говорят американците(че Киев ще падне до 96 часа) и Европа която си мълчи и прави вяли изявления, се убедих,запада просто тика Украйна в ръцете на Путин, а после партизани,и страшна криза,как ще храни Путин 40 милиона не е ясно? Какво ще коства това на Русия ? Пълна икономическа катастрофа в рамките на годината,и последващ разпад. Елегантен начин без много усилия да се унищожи. Ако направят проруско правителство ще ги унищожат за нула време със санкции. А да не забравяме и Беларус. 

Не мисля, че сценарият е точно такъв, какъвто ти си го описал в текста на постинга ти, но е общо взето сходен и вероятно ситуацията ще се развие в нещо подобно на това, което си описал. Сега, уточнявам, че не се заяждам с теб, а просто изказвам мнението си! Да не се засегнеш.

Ръководството на ЕК на ЕС е толкова беззъбо, толкова слабо, чеПутин откровено се гаври с него. За съжаление, не съзирам е адекватни реакции и действия от страна на Вашингтон.

Но, според мен, това, което ще стане е, че украинците ще се затворят и ще укрепят градовете /просто нямат друг полезен ход за действие, при условие, че са принудени да водят една класическа, типична асиметрична война, в която противникът им ги превъзхожда, както количествено, така и качествено във всички военни сфери/, което естествено ще наложи на сухопътните сили на Руската федерация и присъдружните им марионетъчни въоръжени сили на сепаратистките реСпублики, да водят градски боеве, които са се един истински кошмар. Боеве, водене в урбанизирана среда, където не знаеш, дали от следващият ъгъл или прозорец не те дебни дулото на автомат, на някой облечен в дънки, с кежуъл облекло младеж, където се води бой квартал за квартал, улица за улица, пресечка за пресечка, боеве за почистване сграда по сграда, стая по стая.......Отделно, наистина не знам, как Путин си мисли, че ще задържи за продължителен период от време контрола върху територията на украинските територии, на изток от Днепър, и най-паче, като как ще обезпечи изхранването на толкова многобройно население. Да, ще има масови бежански вълни, но тогава Путин рискува да го обвинят, че извършва етническо прочистване, а руснаците не цулат точно това... Според мен /без да съм конспиролог, Пази Боже/, Руската федерация влезе в капана....Жалкото е, че най вече ще страдат обикновените украинци...

 

В цялата тази ситуация съм възмутен и съм потресен от откровено циничното, бездушно и нечовешко злорадство на доста русофилски тролове по интернет форумите у нас.

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, gmladenov said:

А умните украинци вярват, че добрият Запад е на тяхна страна. 🙄

Ами другия вариант е война с големи жертви, така ще гладуват. 

Link to comment
Share on other sites

Украинците няма да се дадат на Руснаците, те се мразят достатъчно. Путин може да срине Украйна както навремето Хитлер срина Полша. И тогава може да последва втора руска революция от времето на Ленин, след като народът на Русия достатъчно добре обеднее и оскотее, отделяйки и последната си троха от залъка си за въоръжение, след като бъде тотално икономически игнориран от останалият свят А чичо Сам отвъд атлантика, само ще стръхне като наежен пес, и ще лае но няма да посмее да нападне Русия. А Европа и ЕС, ще изпадне в икономически колапс, заради високите цени на петрола и газта, които закономерно ще се вдигнат.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Sekynda_69 said:

Украинците няма да се дадат на Руснаците, те се мразят достатъчно. Путин може да срине Украйна както навремето Хитлер срина Полша. И тогава може да последва втора руска революция от времето на Ленин, след като народът на Русия достатъчно добре обеднее и оскотее, отделяйки и последната си троха от залъка си за въоръжение, след като бъде тотално икономически игнориран от останалият свят А чичо Сам отвъд атлантика, само ще стръхне като наежен пес, и ще лае но няма да посмее да нападне Русия. А Европа и ЕС, ще изпадне в икономически колапс, заради високите цени на петрола и газта, които закономерно ще се вдигнат.

Само дето на нас, на българската икономика през това време, ще ни се ........ма....а...та......Без извинение......Като поскъпнат още горивата и вносните енергоносители, и обедняването на българите ще бъде поне на 50% .....

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Ще отидете ли на протест в София? Трябва да сте бдителни. Руските монархисти и националисти мечтаят да 
завладеят части от други страни. 
Досега не им е дадена власт в правителството.но историческите фалшификации, които пишат в книгите и
Интернет е навсякъде и е възможно президентът да е лоялен към някои от техните идеи.
Лъжлива пропаганда по телевизията.
Руснаците не ценят свободата. и обичат милитаризма.

bolgaukr.jpg

Разпечатай ми понитата и иди с него на протест в София! А лозунгът е:
Украинците и Българите са исторически славяни. 

моите понита

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, andreiS40 said:

Само дето на нас, на българската икономика през това време, ще ни се ........ма....а...та......Без извинение......Като поскъпнат още горивата и вносните енергоносители, и обедняването на българите ще бъде поне на 50% .....

Все пак да не бъдем такива песимисти, има и алтернативи за внос на газ, например Азерският който е с 60% по евтин от руският. Другият вариант е строежа на още една АЕЦ в България и системи от ВЕИ. Но затова батковците ни от ЕС трябва да ни помогнат като се бръкнат дълбочко в джобовете, а това според теб дали ще стане.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От Радой Ралин:

 

Писмо до Ванка с танка
Радой Ралин
 
"Пиша ти от Плевен, драги Ванка.
Помниш ли кагда пришол със танка?
Беше млад, но се държеше мъжки.
Зарази семейството ми с въшки…
Взе на мама златните пендари
и дори галошите ми стари.
Помниш ли, как кушаше картошки?
Наконец забърса три кокошки.
После си преспал със какa Сия
и изпил си всичката ракия.
А след време чухме и мълвата,
че си гръмнал тате във главата!
Длъжен бях да те обичам, Ваня.
Даже кръстих дъщеря си Маня.
Залъкът си давахме насила
на Русия – тая дива сила.
После цели девет петилетки
грабихте уран и руди редки.
Грабихте и жито, папироси…
Зарад тебе ходим голи-боси!
Дружбата ни беше “свята”, “чиста”.
Ние всички хранехме танкиста.
А пък ти ни пазеше със танка
и ни взе последната луканка…
Пазеше и немците, и чехите.
Ние тук възпявахме успехите.
С паметник стърчиш ни на главата
и скверниш небето и земята..."
 
 
Радой Ралин
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, andreiS40 said:

Маани го тоя кольхозник

'Щот, говори супер руски ли, или защото не пусна башибозука да разграби родината му? В Русия си мечтаят за Батката. Представи си сега, че имаше и 2-3 ядрени комплекса...   :)

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Tomata said:

'Щот, говори супер руски ли, или защото не пусна башибозука да разграби родината му? В Русия си мечтаят за Батката. Представи си сега, че имаше и 2-3 ядрени комплекса...   :)

Айде чиба у Беллорусь....

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, andreiS40 said:

От Радой Ралин:

 

Писмо до Ванка с танка
Радой Ралин
 
"Пиша ти от Плевен, драги Ванка.
Помниш ли кагда пришол със танка?
Беше млад, но се държеше мъжки.
Зарази семейството ми с въшки…
Взе на мама златните пендари
и дори галошите ми стари.
Помниш ли, как кушаше картошки?
Наконец забърса три кокошки.
После си преспал със какa Сия
и изпил си всичката ракия.
А след време чухме и мълвата,
че си гръмнал тате във главата!
Длъжен бях да те обичам, Ваня.
Даже кръстих дъщеря си Маня.
Залъкът си давахме насила
на Русия – тая дива сила.
После цели девет петилетки
грабихте уран и руди редки.
Грабихте и жито, папироси…
Зарад тебе ходим голи-боси!
Дружбата ни беше “свята”, “чиста”.
Ние всички хранехме танкиста.
А пък ти ни пазеше със танка
и ни взе последната луканка…
Пазеше и немците, и чехите.
Ние тук възпявахме успехите.
С паметник стърчиш ни на главата
и скверниш небето и земята..."
 
 
Радой Ралин

Това по времето на Социализма ли е писано от Радой. Ако е така, как не са го пратили в белене, горкият човечец.😀

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Sekynda_69 said:

Това по времето на Социализма ли е писано от Радой. Ако е така, как не са го пратили в белене, горкият човечец.😀

Писано е някъде през 1990г. 

Link to comment
Share on other sites

Разбира се това е конспиративна теория, но не е лошо да се прочете и осмисли, защото с тази война в украйна, може би се поставя началото на "Новият световен ред " .

 

https://sites.google.com/site/thelastnewsadventist/the_bible_prophecy_and_the_news/bg_in_evrazia_and_osmania_all?authuser=0

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 30 минути, Sekynda_69 said:

Украинците няма да се дадат на Руснаците, те се мразят достатъчно. Путин може да срине Украйна както навремето Хитлер срина Полша. И тогава може да последва втора руска революция от времето на Ленин, след като народът на Русия достатъчно добре обеднее и оскотее, отделяйки и последната си троха от залъка си за въоръжение, след като бъде тотално икономически игнориран от останалият свят А чичо Сам отвъд атлантика, само ще стръхне като наежен пес, и ще лае но няма да посмее да нападне Русия. А Европа и ЕС, ще изпадне в икономически колапс, заради високите цени на петрола и газта, които закономерно ще се вдигнат.

А за какво им е на САЩ да воюват? Путин им реши всички проблеми за сметка на Европа.Никой не очакваше такава тъпотия.....и той я направи. Този човек не ползва интернет,не гледа телевия, не чете вестници,информира се от доклади на службите и от такива като него. На него не му пука дали някой ще умре,гладува и т.н. Той мисли глобално ще възражда СССР,само дето нещо дето е отдавна умряло няма как да се съживи. А кризата при нас е в кърпа вързана,затова днес се мятаха като шарани разни Радевци,Кирета и оня гении Янев.Ще става чудо.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Защо никой от политиците за изминалия месец не казва , че това е и  газова война. Ако не беше месил САЩ щяха да се карат , разправят , здобряват и още да са приятели. Нагнети се напрежение и взеха да си оправят отношенията с танкове , а може с пари , газ и електричество , което още е в руската система.

Но никой не направи нищо за да си оправят различията. Направи се точно обратното. И логично нещата ескалираха.

НАТО се полакоми за разширяване, сега други опират пешкира.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...