Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

Украинские депутаты во главе с Вадимом Новинским написали обращение к украинскому президенту Владимиру Зеленскому с просьбой начать незамедлительные переговоры с Россией.

https://vz.ru/news/2022/2/24/1145513.html

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 39 минути, scaner said:

По думите на секретаря му Песков: "целта е демилитаризация и денацификация на Украйна". С прост одуми - сваляне на сегашното правителството, назначаване на удобен марионетен режим който официално да се откаже от желание за влизане в НАТО и да даде руски бази на украинска територия. Като минимум, според официалната позиция.

Съществуването на подобно правителство изисква огромни ресурси.  Не само да се поддържа постоянен руски окупационен корпус,  но и значителен руски ангажимент в украинската полиция, жандармерия и др. силови структури. 

Подобно развитие може да ги вкара в такъв филм, че после ще се чудят как да излязат от него.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, nik1 said:

И след деокупацията на Украйна какво следва?

Нова революция, свободни избори....  а после?  Ново разкъсване на Украйна, и нова окупация? 

Това всичко е идиотско..

Да, идиотско е.

Не знам дали си чувал, но провинция Квебек в Канада вече два пъти провежда референдуми
(през 1980г и 1995г) за независимост. И двата неуспешни.

Да си представим, че следващият референдум е успешен. след което Квебек като независима
нация покани руски войски за съвместни учения на границата със САЩ.

Това няма ли да е пълна идиотщина?

Именно в тази идиотска позиция се намират умните украинци, които явно не могат да схванат,
че е пълна идиотщина да дрънкаш оръжие ... заедно с НАТО ... в задния двор на Русия.

Политиците на Украйна я докараха до война с Русия. Това е крайният резултат от техния сегашен
политически курс. Никой не казва, че войната е справедлива ... но това е крайният резултат. Факт.

За да няма бъдещи идиотщини, украинците трябва да схванат, че единственият начин те да са
независима нация/държава е да поддържат пълен неутралитет спрямо Русия.

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Кухулин said:

Украинские депутаты во главе с Вадимом Новинским написали обращение к украинскому президенту Владимиру Зеленскому с просьбой начать незамедлительные переговоры с Россией.

https://vz.ru/news/2022/2/24/1145513.html

А дано някой прояви разум в Украйна.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 35 минути, kirasirrav said:

Едва ли да се случи нов ,,Сталинград"

Това абсолютно нищо общо няма с тоталната война на безогледно изтребление на населението. Сега хората имат избор, почти сигурна смърт в защита на шоколадовия барон Порошенко и акционера на държавата Байдън, или допускане на ново марионетно проруско правителство и тиха съпротива. Не си научиха урока от Грузия и повярваха на мнимата западна помощ, доста наивно поведение..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 39 минути, Atom said:

А след разпада на държавността?  Прегледах доста материали, но все още не мога да се ориентирам, какво реално се стреми да постигне Путин с тази война. Ще окупира Украйна? ще я присъедини към РФ?  Нещо друго?

Окупация и марионетно правителство  за времето, в което той очаква или се стреми да е Президент, например.
Според Максим Кац, Путин вижда в Майдана и в свободната и демократична Украйна заплаха за себе си и управлението си . Един вид ,  предпазва се от Московски Майдан..  

Кой е Максим  Кац? Не е обикновен тюбер 
https://ru.wikipedia.org/wiki/Кац,_Максим_Евгеньевич

 

За това се разказва в последната част на видеото,след 26-ата минута

 

Може ли това виждане да е резонно?

Да, възможно е. Путин показва засилваща  се фиксация към протестите (вече  и не може да се протестира),  и я е изказвал  на глас

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 минути, gmladenov said:

Именно в тази идиотска позиция се намират умните украинци, които явно не могат да схванат,
че е пълна идиотщина да дрънкаш оръжие ... заедно с НАТО ... в задния двор на Русия.

Какви точно предлагаш -  разоръжаване на Украйна?
Или какво точно?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Just now, gmladenov said:

Нова украинска политика, която не си играе с огъня.

Значи снишаване и  разоръжаване?

Друг е проблема

Самоцитирам се:

 

"Окупация и марионетно правителство  за времето, в което той очаква или се стреми да е Президент, например.
Според Максим Кац, Путин вижда в Майдана и в свободната и демократична Украйна заплаха за себе си и управлението си . Един вид ,  предпазва се от Московски Майдан..  

Кой е Максим  Кац? Не е обикновен тюбер 
https://ru.wikipedia.org/wiki/Кац,_Максим_Евгеньевич

 

За това се разказва в последната част на видеото,след 26-ата минута

 

Може ли това виждане да е резонно?

Да, възможно е. Путин показва засилваща  се фиксация към протестите (вече  и не може да се протестира),  и я е изказвал  на глас"

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 25 минути, Atom said:

Съществуването на подобно правителство изисква огромни ресурси.  Не само да се поддържа постоянен руски окупационен корпус,  но и значителен руски ангажимент в украинската полиция, жандармерия и др. силови структури. 

Подобно развитие може да ги вкара в такъв филм, че после ще се чудят как да излязат от него.

Доколкото разбирам от това което виждам, замисъла е бил (доколкото тази ирационалност на Путин може да се вкара в логика) за кратка и победоносна война: отбраната бързо се разпада, армията слага оръжие и масово се предава (виждането е, че властта е окупирана от "нацисти" завзели и задържащи насилствено властта които народът няма да ги поддържа, ако слушаме речите на Путин, обясненията на Захарова, Песков и Симонян и пропагандистите), режимът рухва сам, здравите сили (около Медведчук например)  вземат властта, при тази ситуация са нужни малко поддържащи руски сили, за кратко време, на подобие като стана в Северна Осетия например. Но май тая картинка сега се обърква. и филмът почва... Ще видим.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Явно че украинците ползват новите javelin дето им ги дадоха американците. Изглежда че с тези комплекси украинците подбиват танковете на руснаците. Това обаче няма да спре руското настъпление. 

Путин му е ясно че дори и да даде много жертви, сега му е последния шанс да разоръжи Украйна без да предизвика световна война.  Техниката и старите танкове едва ли са му проблем .  Всичко зависи доколко ще устискат украинските националисти. Най-вероятно Путин ще изтласка украинските националисти и ще ги прати подарък на Западна Европа като мигранти.

Редактирано от tantin
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Разпада на украинската армия просто не се получи.Военна разходка няма да се получи.Руската армия има разбира огромна мощ но украинците са твърде решени да се бият.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, resavsky said:

Разпада на украинската армия просто не се получи.Военна разходка няма да се получи.Руската армия има разбира огромна мощ но украинците са твърде решени да се бият.

Най-добре ще е да се случат някакви преговори, защото ако има изобщо поука от днешните действия, той е в доста умереното използване на руска сила. Според мен с цел да се избегнат цивилни жертви. Нямаше масирана авиация, нито артилерия. Скромна техника, точкови действия. Тези неща могат да се променят, а няма да е добре. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 37 минути, scaner said:

Доколкото разбирам от това което виждам, замисъла е бил (доколкото тази ирационалност на Путин може да се вкара в логика) за кратка и победоносна война: отбраната бързо се разпада, армията слага оръжие и масово се предава (виждането е, че властта е окупирана от "нацисти" завзели и задържащи насилствено властта които народът няма да ги поддържа, ако слушаме речите на Путин, обясненията на Захарова, Песков и Симонян и пропагандистите), режимът рухва сам, здравите сили (около Медведчук например)  вземат властта, при тази ситуация са нужни малко поддържащи руски сили, за кратко време, на подобие като стана в Северна Осетия например. Но май тая картинка сега се обърква. и филмът почва... Ще видим.

Това вероятно е версията за "средностатистическия" руснак,  подадена от пропагандата   

(Пропагандаторите  не мислят, а изпълняват, не непременно защото са "безмозъчни" , а защото са алчни  и зависими)
 

Анализаторите около  Путин, и самия той предполагам поне допускат, че нагласите сред украинците след инвазията (и  преди нея-заради циничните официални речи  на Путин за Украйна) няма  да са такива, а могат да бъдат преобладаващо bad

http://kiis.com.ua/?lang=eng&cat=reports&id=1015&page=1

Table 2. How do you feel about Russia in general now? Distribution by regions, February 2021, %

  Ukraine as a whole,% Western Central Southern Eastern
Very good 6 4 3 9 12
Mostly good 35 27 32 40 47
Mostly bad 20 21 23 17 13
Very bad 22 31 25 15 11
DIFFICULT TO SAY / REFUSAL TO ANSWER 16 16 16 18 16
TOTAL 100 100 100 100 100
Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 54 минути, nik1 said:

Окупация и марионетно правителство  за времето, в което той очаква или се стреми да е Президент, например.
Според Максим Кац, Путин вижда в Майдана и в свободната и демократична Украйна заплаха за себе си и управлението си . Един вид ,  предпазва се от Московски Майдан..  

Не знам.  А ако се случи точно обратното? Т.е. войната да предизвика Московски Майдан. Много рисково ми се вижда подобно начинание, ако целите са такива.

 

 

По всичко изглежда, че този път няма да има ефект "Украина-наша"

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 минута, Atom said:

Не знам.  А ако се случи точно обратното? Т.е. войната да предизвика Московски Майдан. Много рисково ми се вижда подобно начинание, ако целите са такива.

 

 

По всичко изглежда, че този път няма да има ефект "Украина-наша"

Хм, интересно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Лошо, много лошо за Украйна се развиват военните действия към момента. 

До сега:

Пълно подавяне на централизираната система за ПВО(с) на Украйна, осъществено от страна на Въздушнокосмическите войски на Руската федерация.

Изваждане от строя на полосите на военните летища

Блокиране на средствата за комуникация 

Настъпление на сухопътни сили на ДНР и ЛНР. Руснаците са в Харков...

Във всеки случай, първата фаза на войната (унищожаването на ПВО на отбраняващата се страна и последващото завоюване на пълно въздушно превъзходство)вече може да се обобщи, че е приключена.

Предвид колосалното качествено и в в пъти количествено превъзходство на Въоръжените сили на Руската федерация, спрямо ВСУ, не съм очаква друг развой точно на тази фази от конфликта, но не очаквах да се разиграе толкова бързо, толкова скоростно..

Очевидно, целта на Москва е да унищожи военната инфраструктура на Украйна...

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 58 минути, nik1 said:

Анализаторите около  Путин, и самия той предполагам поне допускат, че нагласите сред украинците след инвазията (и  преди нея-заради циничните официални речи  на Путин за Украйна) няма  да са такива, а могат да бъдат преобладаващо bad

Това са само някакви предположения. И точно случващото се опровергава такъв вариант - нагласите наистина се оказват преобладаващо bad, и нещата почват да зациклят. Но и утре е ден, ще видим.

Ти цитираш Максим Кац. Той е много перспектиен политик, но не е добър политически анализатор. Това в което е добър, е да провежда избирателна кампания (както на последните избори) и да прави образователни видео, чрез които в тубата набира средства. Както той сам обяснява, за да прави такива видео-та ("видос" на неговия жаргон), той набира екипи от по-разбиращи от него, които създават сценарият на видеото (ето му каналът на тубата). Самият той е артистът който изговаря видеото, в което е много добър. Не казвам че трябва да се омаловажава, но не е той мисълта зад казаното. Има доста други по-добри експерти по политиката свързана с Путин, Дмитрий Орешкин, Абас Галямов, Глеб Павловский, да не ги изброявам.  Те рисуват доста по-пълна и интересна картинка, но трябва да се събира мозайката...

Преди 50 минути, Atom said:

Не знам.  А ако се случи точно обратното? Т.е. войната да предизвика Московски Майдан. Много рисково ми се вижда подобно начинание, ако целите са такива.

Няма такава опасност. След  протестните движения 2011,2013 г., след т.н. Болотное дело, гайките целенасочено и неотклонно се затягат. Сега да излезеш на единичен пикет (да опънеш някъде плакат, действие разрешено в конституцията), гарантира незабавен арест и потенциално няколко дена в ареста. Ей на, преди малко на Пушкинская площадь се бяха събрали трийсетина човека да протестират срещу войната, съвсем планомерно почнаха да ги пъхат по автозаковете... Ако се огледаш, само за последните пет години там свободата на слово и волеизявление тотално е потъпкана. Всеки който изявява някакво мнение без съд се нарочва за "иностранен агент", което го товари с много излишни административни задължения свързани с данъците. Историите около Навални, дето движението му в началото се опитваха всячески да спъват, него тайно да го тровят, после го обявиха за екстремистско, сега вече за терористсическо и всичките останали в Русия негови деятели съвсем целенасочено затварят по измислени криминални дела... Там в момента имаме реализирана почти в пълен обем истинска 1984-та година по Оруел, и народът (тоя който може да прояви някаква активност) е тотално изплашен и броен от влстите, а властта е тотално в ръцете на "силовиките" чиято власт неимоверно се засили за последните години.  А другият не се интересува от активност, той си буха водката както винаги... И тоталното безмълвно болшинство, което вече е приучено да не реагира на действията на властта каквито и да са те.

Путин целенасочено взема мерки против всякаква възможна цветна революция. А сега, след събитията в Казахстан и Белорусия, които показаха че може да не му се случи преходът на властта със нейното запазване, според мен мислите му са изцяло свързани с оцеляването във властта, на всяка цена и за винаги. Пред него стои проблемът на 2024-та година, следващите избори. И според мен, цялата тази история която се развива, какъвто и да е изходът и в краткосрочен план, в дългосрочен е насочена за максимална изолация от влиянието на Западът върху вътрешните процеси в Русия (с цената на всякакви санкции и ограничения), за максимално потъпкване на всяка вътрешна активност, за да не се случи нещо неочаквано. В този смисъл тях санкциите не ги плашат, имат си един израз "като те ни бият, ние ще бомбардираме Воронеж". Или съпоставено с тяхната поговорка "на зло маме отморожу уши", на пук на майка ми ще си замразя ушите... Сега, тук е въпросът кое е повече, ирационалността или логиката в картинката...

  • Харесва ми! 5
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Къде е украинската войска? Къде е украинското съпротивление? Тук гледаме кадри само от пикник кадри на руските кучета на Ио́сиф Виссарио́нович Путин. Наверно добре подготвени от агитпропа.

Унгарските младежи и работници поне 7 дена издържаха срещо напъна на азиатската хорда в 56 година.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...