Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 12 минути, gmladenov said:

Колега

Ти никога не можеш да ми бъдеш колега. Първо защото всяка твоя написана дума е лъжа и пропаганда а аз говоря по съвест и чест, но това са непознати слова за платените пропагандатори...

Второ защото аз работя свой си бизнес за разлика от тебе и си докарвам месечен доход за какъвто ти можеш само да мечтаеш. Този доход ми е позволил да имам къща с басейн двор от 3 дка с субтрупически растения, джип за себе си и семейна кола за жена ми, дъщерите ми завършиха университе в Единбург, Ню Иорк, Киев. И трите имат градски и селски домове в България а най-малката в Украйна. И най-важното, за разлика от тебя не завися от никого във финансово положение не дърдоря празни приказки как съчувствам на пострадалите а за осем години съм заплатил таксите на двама студенти от Донбас и прочие но да не знае лявата ръка какво е творила дясната...

Страховете за след края на войната са ваши на платените пропагандатори - погледни вече Молдова се плаши и се говори за втори руски фронт в Молдова, Пребоядисвай се, време ти е, сам си си избрал съдбата за платени услуги.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
 



Във всяко общество има наложено състояние на свобода, която то може да си позволи. Tова е равнищетo на поносимата свобода. Тази свобода отразява изминалият път,превратностите ,които е претърпяло самото общество!Средната класа се заражда именно от равнището на тази свобода!Два са начините на въвеждане на демокрация и просперитет-демокрация отгоре и демокрация отдолу!

 

И двата вида при нас са неприложими сега ----"отгоре" водачите са бивши неудачници комунисти,а отдолу е смачкано от бившата диктатура мнозинство....

демокрацията не може да съществува без да има за основа гражданското общество...



Известната Магна Харта /1215 година/обявява абсолютна власт на закона над всички, дори над монарха. Това е изрична раздяла с древния римски принцип на Улпиан в Дигеста 1.3.31: Princeps legibus solutus est = Монархът не е обвързан от закони.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, gmladenov said:

Пояснявам, че когато имаш военна агресия на една страна спрямо друга, има само един виновник: агресорът.
Да не се заблуждаваме.

Пълни глупости. Впрочем както винаги. Откажи се да пишеш и мини на стационарно лечение.

Излиза че САЩ са агресор в Ирак, в Афганистан Либия.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, Янков said:

Така че, след като ще изброяваме фактите, добре е да ги изброим всичките.

Фактът, който не изброяваш ... а той е първият от твоя списък ... е че Русия вероломно
нападна суверенна Украйна.

Тоест, факт е че Русуя рапали война, която може да се превърне в Трета световна война.

Значи щом ще изброяваш всички факти, НЕ ЗАБРАВЯЙ най-важният от тях:
фактът, че Русия разпали тази война и тя в виновникът за нея ... по същия начин, по който
един въоръжен грабител е виновен ако влезе в твоя дом и почне да убива и да разрушава.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, vanevski said:
 



Във всяко общество има наложено състояние на свобода, която то може да си позволи. Tова е равнищетo на поносимата свобода. Тази свобода отразява изминалият път,превратностите ,които е претърпяло самото общество!Средната класа се заражда именно от равнището на тази свобода!Два са начините на въвеждане на демокрация и просперитет-демокрация отгоре и демокрация отдолу!

 

И двата вида при нас са неприложими сега ----"отгоре" водачите са бивши неудачници комунисти,а отдолу е смачкано от бившата диктатура мнозинство....

демокрацията не може да съществува без да има за основа гражданското общество...



Известната Магна Харта /1215 година/обявява абсолютна власт на закона над всички, дори над монарха. Това е изрична раздяла с древния римски принцип на Улпиан в Дигеста 1.3.31: Princeps legibus solutus est = Монархът не е обвързан от закони.

Съгласен съм с теб, но бих искал да ти направя една забележка - червен цвят на поста в този форум се използва само от модераторите. Бих ти препоръчал да прочетеш правилата на форума.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, др-бр said:

Къде го виждаш това влияние? Или имаш ролята на кварталния бияч, който може да набие по слабите съседчета. Разбирай държавите, които не членове на НАТО. Като дори тази способност на бияч е поставена под съмнение от държава, която според русофилите дори не съществува.

Може да правиш много аналогии: квартален бияч, бясното куче, разсърдената мечка, непобедимия лъв.

Но да речем че тая "реалност" я има.  Лъва или мечката е извън контрол и каквото и падне ще го разкъса.  Но вместо да се изведат хората в безопасност - някой решава да праща безпомощни хора за да бъдат разкъсани.. и колкото повече хора пострадват - толкова повече се предвещава края на хищника, щото той би трябвало вече да се е уморил, свършили му силите.

Чия е вината? На мечката или на тоя дето изпраща невинните жертви?

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Янков said:

Май не си разбрал, какво точно се опитвам да кажа. Жалко.

Преди 15 минути, resavsky said:

Не това не е факт.Руската военна мощ се оказа книжен тигър.Върши работа за Осетия и Сирия но нищо повече. 

Абсолютни глупости и празни приказки. Не мога да те позная, преди винаги си разсъждавал умно! Бъди добър в такъв случай обясни защо НАТО се въздържа от пряка намеса във войната?! Защо се задоволява със санкции които за момента удрят повече по тяхната икономика и по твоя джоб?! И не говори че Украйна сама ще се справи, Пентагона вече предрече скорошна капитулация. Изявите и фейковете на Зеленски и арткомпания са предназначени за пропагандната война в която ти участваш на определена страна а вече в РФ е приет закон против такива като тебе, апоропо в закона им има предвидена твоята клауза.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Capitainofmarine said:

... а аз говоря по съвест и чест ...

Объркал си се, колега. И ти като "братушките" сам си повярвал на собстваната си
пропаганда и демагогия. :rofl::smeh::ck:

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, gmladenov said:

Фактът, който не изброяваш ... а той е първият от твоя списък ... е че Русия вероломно
нападна суверенна Украйна.

Да, това е факт.

Преди 3 минути, gmladenov said:

Тоест, факт е че Русуя рапали война, която може да се превърне в Трета световна война.

Участието на трети страни по отношение на вината за тази война не трябва да се отхвърля по презумция.

Преди 5 минути, gmladenov said:

Фактът, който не изброяваш ... а той е първият от твоя списък ... е че Русия вероломно
нападна суверенна Украйна.

Тоест, факт е че Русуя рапали война, която може да се превърне в Трета световна война.

Значи щом ще изброяваш всички факти, НЕ ЗАБРАВЯЙ най-важният от тях:
фактът, че Русия разпали тази война и тя в виновникът за нея ... по същия начин, по който
един въоръжен грабител е виновен ако влезе в твоя дом и почне да убива и да разрушава.

И как всичко изброено от теб ти дава основания да ме определяш като престъпник?

Преди 30 минути, gmladenov said:

Ако аз вляза с автомат във вас и почна да стрелям на месо и да троша всичко наред, кой е престъпникът: аз или ти?
Зашото по вашата перверзна логика с Тантин и Капитана, ти си престъпникът в тази ситуация.

В случая говорим за конкретно обвинение.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Янков said:

В случая говорим за конкретно обвинение.

Давам преувеличена теоретична ситуация за пример, за да се схване смисълът на това, което казвам.
Ти, Тантин и яростният капитан очевидно смятате, че Украйна сама си е виновна за войната.
Избийте си я тази арогантна глупост от главата и (евентуално) пак ще сме приятели. 😎

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Във всяко общество съществува равнище на цивилизованост и когато то попадне в условия на свобода, по-голяма от поносимата за него, то започва да се чувствува некомфортно, изпада във възбуда и полага всевъзможни усилия да слезе под въпросното равнище.

Засега най-успешната цивилизованост имаме при WASP обществата!

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Путин отговори на най-важния въпрос задаван му от привърженици и врагове в последните години : каква държава строи той, какъв е идеалът на тази държава и какъв ще бъде нейният обществено – икономически и обществено-политически строй. В тази сфера, почти незабелязано Путин се стреми към равнището на "Държавата" на Платон и Аристотел за оригиналност! Но обявената от русия структура на евразийският съюз е непригодна за цивилизационно надмощие, която неминуемо ще се възроди. Евразийският съюз се базира на интереси, а западната цивилизация изключително на ценности. Когато една цивилизация се утвърждава, нейните ценности стават база на правото и реда. . Съвременото руско общество не е готово за преход към цивилизация поради ниската степен на цивилизованост или най-вече за липсата на така нареченото гражданско общество.

Самата дума за държава в русия е государство/господарство/ ,а не някаква си тяхна реСпублика!!

Респу́блика (лат. res publica — «общественное дело») — форма государственного правления, при которой все органы государственной власти либо избираются на определённый срок, либо формируются общенациональными представительными учреждениями (например, парламентом), а граждане обладают личными и политическими правами. Важнейшей чертой республики как формы правления является выборность главы государства, в большинстве случаев исключающей наследственный или иной, невыборный способ передачи власти.

Дали фасадната "реСпублика/и в ссср" съответствуваха на определението,та техните секретари в империята ги измъкваха с краката напред,когато се сменяха във властта!!

Схемата на путин много прилича на Платоновата " държава” : властта - на олигарсите, отбраната - на стражите, „работата” – на останалите.

Путин казва : Аз готвя Русия за заемането на достойно място в бъдещият глобален планетарен свят и чрез военната компонента й предоставям място сред доминиращите корпорации с възможности за управление на планетата.

Това е парафраза от ранните години на новата Руска държава,след разрухата на СССР която се надяваше, че като е свалила и изтрила от историята си съветския социализъм, западните капиталистически държави ще я приемат братски като съуправител на глобалния капитализъм

.Тогава кремълският диктатор ,наследник и почитател на недоученият поп и обирач на банки сталин ще се опита да установи нов световен ред чрез така лелеяната от идолът му световна пролетарска революция,последният бой,"окончателната" победа на идиотизмът марксизъм-комунизъм! Това означава нова световна война!

Въпрос-загадка- защо по времето на сталин не се празнува победата над Германия-9 май си е бил обикновен работен ден?

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, tantin said:

Може да правиш много аналогии: квартален бияч, бясното куче, разсърдената мечка, непобедимия лъв.

Но да речем че тая "реалност" я има.  Лъва или мечката е извън контрол и каквото и падне ще го разкъса.  Но вместо да се изведат хората в безопасност - някой решава да праща безпомощни хора за да бъдат разкъсани.. и колкото повече хора пострадват - толкова повече се предвещава края на хищника, щото той би трябвало вече да се е уморил, свършили му силите.

Чия е вината? На мечката или на тоя дето изпраща невинните жертви?

В общи линии ти казваш следното-винаги трябва да се отстъпва пред агресията. Дори не силата, защото се видя, че много сила няма. Сега ще отстъпим Украйна. Следващият път Молдова и Прибалтика. Ако продължава така следват Полша, Румъния , ние....Какъв е проблемът. Всъщност, нас може да ни вземе Турция. Щом ще отстъпваме. Населението не е проблем . В Мавритания и Гренландия има толкова празно място. 

А защо Русия се фиксира толкова върху Отечествената война? Трябваше веднага да развеят бялото знаме. Вместо да умрат 20 млн и да бъде унищожена колосална територия. А Хитлер даже не е искал цяла Русия. Можеха просто да му дадат, това което иска.

А в случая с Украйна се вижда следното-всички предположения как поне половината Украйна ще падне, защото видиш ли там всички да руснаци не се оправдаха. И НАРОДЪТ се бори срещу окупантите. Именно хората на Украйна в деня след агресията отиваха доброволно да се записват. Хората на Украйна се сражават до последния човек. Това не става със заповед. Ако не искаш да се биеш бягаш. Това не е война на президента. Не той е в окопите. Не той прави рисковани засади на руските окупатори. А мъжете на Украйна. Между другото, дори в руската пропаганда не говорят за дезертирали украинци.

  • Харесва ми! 3
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, gmladenov said:

Ти, Тантин и яростният капитан очевидно смятате, че Украйна сама си е виновна за войната.
Избийте си я тази арогантна глупост от главата и (евентуално) пак ще сме приятели. 😎

Първо с предатели приятелство не става. Второ ти не си наясно с тази война. Още в август 2014годи украинското правителство обяви че води война с Русия. Но ти си толкова нагъл че на черното казваш бяло. Ще ме принудиш да стана наистина яростен, да престана да се габаркам с тебе да си дойда в България и да ти дойда на гости...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, gmladenov said:

Давам преувеличена теоретична ситуация за пример, за да се схване смисълът на това, което казвам.
Ти, Тантин и яростният капитан очевидно смятате, че Украйна сама си е виновна за войната.

Избий те си я тази арогантна глупост от главата и (евентуално) пак ще сме приятели. 😎

И къде конкретно съм казал, че Украйна сама си е виновна за войната? Моля те, цитирай ме.

Аз смятам, че в тази война са намесени множество фактори. Аз смятам, че в тази война няма невинни държави. Има само невинни жертви. Ако това мое мнение ме прави в твоите очи престъпник, то тогава не виждам как може да се води разумен диалог.

Да, вярно е. Аз смятам, че политиците в Украйна, също носят вина за предизвикването на тази война. Но по никакъв начин, в нито един мой пост, аз не съм изказал мнение, че оправдавам тази война. Моето мнение че Зеленски и Байдън, заедно с Путин (обърни внимание на дучмиката "заедно"), трябва да бъдат съдени в Хага, по какъв начин ме прави прастъпник?

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, tantin said:

Чия е вината? На мечката или на тоя дето изпраща невинните жертви?

На мечката, естветсвено.

Ти самият пусна тук видето на Арестович от 2019г ... а говориш така, сякаш не разбираш
за какво се води тази война.

Накратко: Русия иска Украйна да е руска република, а Украйна иска да е независима.

Ти виждал ли си го този лозунг:

index.png.c4cd2481a2fb46a2709c49edc68ac0f6.png

 

Украйна иска свобода, а не руско робство. И ако не е свободна, за какво да си пази
сградите и хората?

Битката за свобода е битка на живот и смърт ... а вие Путинистите искате Украйна
доброволно да падне под руско робство ?!?

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Янков said:

И къде конкретно съм казал, че Украйна сама си е виновна за войната? Моля те, цитирай ме.

Не си казал конкретно ... но си личи от коментарите ти.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, gmladenov said:

Давам преувеличена теоретична ситуация за пример, за да се схване смисълът на това, което казвам.
Ти, Тантин и яростният капитан очевидно смятате, че Украйна сама си е виновна за войната.

Избий те си я тази арогантна глупост от главата и (евентуално) пак ще сме приятели. 😎

Чакай малко! Украйна твърди че от 8 години е във война с Русия . За украинските управляващи войната през тези 8 години не е спирала, и това си е официално.

Друг е въпроса че формално тази война не е обявявана.

Ние можем да обявим за виновни и Сталин, Хрушчов, Янукович, Порошенко 

Путин не е цвете за мирисане. Но пък едва ли Референдума в Крим може да се нарече военно престъпление?

Референдума на албанците в Косово е ОК. Референдума в Крим не е ОК. 

Българската политика за Косово си беше предателска, всички го знаем, ама тогава Костов взе това стратегическо решение за да влезем в НАТО.  Кримския референдум си беше автентичен и Кримчани масово го подкрепиха. В това едва ли се съмняват българите. Но световния ред реши че референдума бил незаконен.

Ами ако Сърбия бе тръгнала да си връща Косово така както украинците си връщаха Донбас?

Третата световна можеше със същата вероятност да се разрази и от Сърбия /Косово .

Какво направи НАТО ? Бомбардира цяла Сърбия.

Но Милошевич не беше чак толкоз ненормален че да продължи войната до последния си човек. 

А ако Сърбия и Косово и Албания искаха да са в ЕС и в НАТО - то цялата тая касапница беше безмислена и за нищо.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, tantin said:

Чакай малко! Украйна твърди че от 8 години е във война с Русия .

Колега, има ли украински танкове в Русия: не, няма.
А има ли руски танкове в Украйна: да, има.

Значи кой е агресорът бе, майна? :stena:

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, vanevski said:

Евразийският съюз се базира на интереси, а западната цивилизация изключително на ценности. Когато една цивилизация се утвърждава, нейните ценности стават база на правото и реда. .

Сега навлизаме в голям ОТ, но ми изброй ценностите на западната цивилизация и да видим кои от тях  западната цивилизация не е нарушила.

Преди 3 минути, gmladenov said:

Не си казал конкретно ... но си личи от коментарите ти.

Явно четеш избирателно.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, gmladenov said:

Колега, има ли украински танкове в Русия: не, няма.
А има ли руски танкове в Украйна: да, има.

Значи кой е агресорът бе, майна? :stena:

Украинската агресия е вербална и икономическа.

Да не се впускам в подробности по езиков спор, законодателство, международна агитация и пропаганда.  А в икономическата сфера- изолация, блокиране, саботиране на газопроводи и нефтопроводи..

Тая война руснаците можеха да си я почнат само заради Северен Поток 2 , без да е имало езикова компонента и без да е имало спорове по Крим. Който търси поводи за война - намира. И който желае да създаде поводи за война - провокира.

Или ще кажете че Украйна си седя мирно и тихо и търсеше мира и Спокойствието?  Украинското общество беше облъчвано за предстоящата война, за Украйна войната е още от 2014г, на практика сега тоя конфликт се разгоря с нова сила и несравними мащаби.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, Capitainofmarine said:

Първо с предатели приятелство не става. Второ ти не си наясно с тази война. Още в август 2014годи украинското правителство обяви че води война с Русия. Но ти си толкова нагъл че на черното казваш бяло. Ще ме принудиш да стана наистина яростен, да престана да се габаркам с тебе да си дойда в България и да ти дойда на гости...

А ти като българин с какви очи защитаваш действията на една държава нападнала нейната съседка, само зющото тя не иска да играе според камшика, а сама да определя своята съдба? С какви очи защитаваш държавата, която пряко и косвено вреди на нашата държава грубо намесвайки се в управлението, икономиката ни, финансирайки антибългарски и прокремълски партии, организирайки изключително масирана хибридна война чрез руски и русофилски медии, плащайки на хиляди тролове, които навсякъде осират в интернет, включително и тук във форума от време на време. 
Да си видял някъде тролене в полза на запада? Да си видял призиви Русия да бъде унищожена, ватенките да бъдат ползвани за тор, а земите им,че ще светят нощем заради атомните бомби, които ще бъдат изсипани там ? Надали. Докато платените руски подлоги и тролове всекидневно пускат хиляди или десетки хиляди подобни коментари под всяка една публикация в онлайн медиите, във различни форуми, фейсбук групи и къде ли не. И това действие на путинските тролове и подлоги става все по-нетърпимо, гадно и гнусно. Те всичките и тези, които ги подкрепят не са ли предатели спрямо България? 
П.С. При всеки коментар или публикация в която видя българин да сложи Русия пред България си мисля само - какъв гнусар. Този няма право да живее свободно, да има достъп до номалните услуги и блага на цивилизацията. Този трябва да е в някое забутано село в Сибир без нет и ток...и да се радва на руската любов.
Замисли се в очите на повечето ти конкретно дали не си също предател...

  • Харесва ми! 4
  • Благодаря! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 32 минути, Capitainofmarine said:

Първо с предатели приятелство не става. Второ ти не си наясно с тази война. Още в август 2014годи украинското правителство обяви че води война с Русия. Но ти си толкова нагъл че на черното казваш бяло. Ще ме принудиш да стана наистина яростен, да престана да се габаркам с тебе да си дойда в България и да ти дойда на гости...

И какво ще правим тогава - ще си мерим бизнеса , доходите , джиповете или на кой му е по-голям калибъра на искендера.

Сега от водката ли е , от какво е не знам , но на няколко пъти  си изпускате нервите и си позволявате зле завоалирани заплахи - не са хубави тия работи.

Редактирано от ДеДо Либен
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...