Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 9 минути, gmladenov said:

Това какво значение има??

Борис Елцин на времето е подписал договор, че Украйна е независима. ООН също
признава Украйна за независима. А ти и Путин не я признавате.

Ами хубаво. Тогава украинците ще трепят руски войници на украинска територия.
Кво да праиш. 🙄

Ти признаваш ли Каталуния? Признаваш ли Кюрдистан? Признаваш ли Косово? 

Признаваш ли Палестина? 

Какво трябваше да направят хората в Крим при въвеждането на Украински за единствен официален език?

Знам какво ще кажете: да се хващат като първолачета да учат полски (демек украински) ....

Е да, ама в Крим си имаше действаща Руска Армия, по силата на международен закон , договор..

Руската армия в Крим не беше окупатор, а си беше редовно дислоцирана, на своя си територия и със специален статут, официално.

Путин не е нахлул там, там си беше по силата на Елцинивото споразумение 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 1 минута, Orbit said:

Ти обади ли се до сега относно други конфликти ?

Какво от това, че досега не съм се обадил?

Сега се обаждам срещу руснаците, защото тази идиотска война ми бърка в здравето като никоя друга.
Те се води единствено заради болните имперски амбиции кремълския Наполеончо, който не може да
приеме, че Украйна иска да е част от обединена Европа, а не част от (мафиотска) Русия.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, gmladenov said:

Ами ще видим. Аз лично не виждам как Русия ще се възстанови от тази война.

Западът и няма никакво доверие и няма да вдигне санкциите докато Русия не изгради
работещи държавни институции. Това ще отнеме поне десетилетие ... ако в Русия въобще
има политическата воля за това.

А след като е под западни санкции, Русия ще трябва да търгува предимно с Китай ... и така
ще се превърне в дефакто васал на Китай. Не съм сигурен това доколко ще направи Китай
по-силен на световната сцена.

Еми не, дори под санкции, все още си търгуват с Европа, всичките големи инвестиции дето Европа направи в Русия, няма да си ги изостави. Само Мерцедес построиха завод за 3 млрд. евро в подмосковието. БМВ, Рено, VW всичките прави коли там и са с огромни инвестиции, БАСФ много разчита на руски суровини и има заводи из Русия. Европа разчита на почти изцяло на Русия и Украйна за фуража. Испанците и италянците без фураж от Русия и Украйна до края на лятото ще изколят животните. земеделието на европа също загива без торовете от Русия и Беларус. Тия неща (за сега) или мними санкции или след войната ще ги махнат санкциите. Плюс Индия остава всичките си военни поръчки от Руснаците 70% от оръжията на Индия са от Русия. Пакистан и Индия купуват нефт на перефенциални цени от Русия. Жито и торове също се договориха да купуват. Африка и близкия изток (бедната част) чакат жито и пшеница от Русия и Украйна. Общо взето всички стари принципи на дейстивие на света и всички норми и порядки вече не важът. Санкциите не са това което бяха. Виж че Рублата от 150 рубли за долар вече е 83.50 днес. Арабите и те се услушват на каде духа вятъра и за тва се договарят да продават нефт в юани.  Тайван дали ще се присъдини военно или след силен натиск е все тая ще има съединяване с Китай до 2030г. А украйнците (тия дето не са избягали из Европа) ако паднат след 3-5 години под руско ръководство и промивка на мозъците ще почнат да скандират че Путин е светец (технологията е отработена). За съжаление, новата студена война ще е между политически съюзи. Хубавото е че за сега сме от страната на свободата и демокрацията. 

 

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, tantin said:

Ти признаваш ли Каталуния? Признаваш ли Кюрдистан? Признаваш ли Косово?

Ама това какво значение има?

Косово обяви независимост и Сърбия не ги напада. Каталуния и Кюрдистан не са
независими в момента.

Тук говорим за агресия на Русия срещу страна, чиято независимост е призната от
самата Русия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, gmladenov said:

Ако си на страната

И когато казах че Русия е някаква алтернатива, веднага превържениците на прозапдана култура видяха в това нивото на живот. Защото за западът първата ценност са парите а втората е измислената либерастка ценностна система ( с която те си мислят че ще констролират цялото общество)

И оная тъпа байденовската партенка ( andreis40) веднага се хвана за това .

За теб знам че не е така. Но и ти се подлъга...

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, gmladenov said:

Народ от 44млн души сам избира да е самостоялна нация ... а Путин и такива като него
не смятат, че тези 44млн души имат право на самоопределение.

Нещо си заблуден - в Европата не се разрешава населението да се самоопределя - не го разрешиха на каталунците, 7 години не го разрешават на изскуствено-създадената държава Украйна. В Европа е позволено само създаването и увеличаването на мюсюлмански държави!

А за хаха-кащите - покажете ми една старинна украйнска монета от Х-ти век та до разпадането на СССР за да се твърди, че някога е имало украйнска държава, защото това е символа на държавността - наличието на собствени монети

  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Deageltcho2025 said:

... на изскуствено-създадената държава Украйна.

Само да ти припомня, че руският президент Борис Елцин призна независимостта на Украйна. Сори.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, gmladenov said:

Ама това какво значение има?

Косово обяви независимост и Сърбия не ги напада. Каталуния и Кюрдистан не са
независими в момента.

Тук говорим за агресия на Русия срещу страна, чиято независимост е призната от
самата Русия.

Испанската армия и полиция нахлуха ли в независима Каталуния?

Нали Испания признава автономията на Каталуния?

След като Русия е гарант по сигурността на Украйна, защо украинците стрелят срещу руснаците? (Гарантите им)

Да ги бяха оставили да се разходят с танковете, да си вееха знамената и никой нямаше да ги стреля.

Украинците можеха да срещнат мирно руската Агресия и пак щяха да се радват на пълната международна подкрепа.

Редактирано от tantin
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, gmladenov said:

Какво от това, че досега не съм се обадил?

Сега се обаждам срещу руснаците, защото тази идиотска война ми бърка в здравето като никоя друга.
Те се води единствено заради болните имперски амбиции кремълския Наполеончо, който не може да
приеме, че Украйна иска да е част от обединена Европа, а не част от (мафиотска) Русия.

Ми това прави лошо впечатление. Все едно че си се подвел по пропагандата. Не е в лошия смисъл А в този смисъл че  на западната пропаганда раздухва проблема или въобще да не го показва на света. Много хора в момента са "облъчени" с тази пропагана която излиза от всяка дупка на говоритела. 

Аз също съм против тази война. 

Но ти имаш в момента един проблем, губиш реалната представа за случващо се. В това няма нищо лошо, но мен това ме натъжава ( специално за теб, за другите русофобчета не ми пука въобще )

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, tantin said:

След като Русия е гарант по сигурността на Украйна ...

Хихи, с такива гаранти главорези не ти трябват. 🙄

Както и да е. Ситуацията е такава, каквато е: Украйна официално е независима държава
и Русия няма никакво право да я напада. А след като я напада, да си носи последствията.

А за теб лично е важно да разбереш, че ако не признаваш Украйна за суверенна и
независима, това е твой личен проблем.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Orbit said:

Но ти имаш в момента един проблем, губиш реалната представа за случващо се.

За кое нямам реална представа, колега: за това, че Русия е нападнала суверенна държава
и бомбардира жилищни блокове там?

След като Русия прави така, ще срещне отпор. Това е положението. Свикни с него.

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, Absurde said:

Еми не, дори под санкции, все още си търгуват с Европа, всичките големи инвестиции дето Европа направи в Русия, няма да си ги изостави. Само Мерцедес построиха завод за 3 млрд. евро в подмосковието. БМВ, Рено, VW всичките прави коли там и са с огромни инвестиции, БАСФ много разчита на руски суровини и има заводи из Русия. Европа разчита на почти изцяло на Русия и Украйна за фуража. Испанците и италянците без фураж от Русия и Украйна до края на лятото ще изколят животните. земеделието на европа също загива без торовете от Русия и Беларус. Тия неща (за сега) или мними санкции или след войната ще ги махнат санкциите. Плюс Индия остава всичките си военни поръчки от Руснаците 70% от оръжията на Индия са от Русия. Пакистан и Индия купуват нефт на перефенциални цени от Русия. Жито и торове също се договориха да купуват. Африка и близкия изток (бедната част) чакат жито и пшеница от Русия и Украйна. Общо взето всички стари принципи на дейстивие на света и всички норми и порядки вече не важът. Санкциите не са това което бяха. Виж че Рублата от 150 рубли за долар вече е 83.50 днес. Арабите и те се услушват на каде духа вятъра и за тва се договарят да продават нефт в юани.  Тайван дали ще се присъдини военно или след силен натиск е все тая ще има съединяване с Китай до 2030г. А украйнците (тия дето не са избягали из Европа) ако паднат след 3-5 години под руско ръководство и промивка на мозъците ще почнат да скандират че Путин е светец (технологията е отработена). За съжаление, новата студена война ще е между политически съюзи. Хубавото е че за сега сме от страната на свободата и демокрацията. 

 

Проблемът на повечето русофоби тука е че не разбират как работи икономиката и кои в каква позиция се намира. Това е основната част от това което се случва в момента. 

Редактирано от Orbit
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Capitainofmarine said:

Освен лъжец, друга квалификация не мога да ти дам.

Ти да видиш! Ами проблема,е както казах преди време не четеш внимателно. На мините кой знае защо се откриват номера на останалите в Крим след окупацията, демек руснаците са ги присвоили сега ги пускат да си плават. Ама четете ги тия статии де.

Преди 7 часа, Capitainofmarine said:

Ако руската арми не беше сила

Беше е точната дума,беше. Полаш няма как да вземе Кьонисберг, Прусия никога не е била тяхна. Но поляците са си поляци ако не опитат.

Преди 7 часа, gmladenov said:

Не знам дали като военна сила, но като политическа сила Русия окончателно приключи.

Ами в момента ако продължава със същите темпове да губи техника и обучен персонал в близките години ще има серизен спад, танковете не растат по дърветата, а персонала трябва да се обучи което е много време и пари. Войната е скъпо удоволствие.

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, gmladenov said:

За кое нямам реална представа, колега: за това, че Русия е нападнала суверенна държава
и бомбардира жилищни блокове там?

След като Русия прави така, ще срещне отпор. Това е положението. Свикни с него.

Колега аз нямам желание да ти отварям очите . Това си е твоя лична борба.

Имаш си позиция по въпроса.  Хубаво.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, gmladenov said:

Хихи, с такива гаранти главорези не ти трябват. 🙄

Както и да е. Ситуацията е такава, каквато е: Украйна официално е независима държава
и Русия няма никакво право да я напада. А след като я напада, да си носи последствията.

А за теб лично е важно да разбереш, че ако не признаваш Украйна за суверенна и
независима, това е твой личен проблем.

Тя и Северна Корея е независима и не позволява да и казват какво да прави или да я заплашват. Украйна трябваше да бъде по-европейска, по-цивилизована. Трябваше да бъде пример и модел за руснаците, да бъде водеща в хубавия смисъл. 

За какво им трябваше да ограничават руски, български , унгарски и другите етноси?

Украинската глупост и твърдоглавост са пословични..

Все пак Украйна е Европа, ако не бяха ексцесиите на Майдана, правия Сектор и неонацистите - едва ли щеше да има война в Донбас..

Но за Крим - Крим си беше бомба със закъснител.  Ако не беше войната в Донбас, вероятно щеше да има напрежение в Крим. 

Спомни си американските кораби и учения в Черно Море..  То не знам колко армади на САЩ се изредиха да тренират в нашето море.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Великото Княжество Люксембург днес замразило 2.5 милиарда евро, принадлежащи на Бандата на Путин

Съвсем за нищо я нямат руската мафия днес. Скоро и Монако ще намери някоя руска яхта на пристанището и ще я задържи.

  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, bulgaroid said:

Ти да видиш! Ами проблема,е както казах преди време не четеш внимателно. На мините кой знае защо се откриват номера на останалите в Крим след окупацията, демек руснаците са ги присвоили сега ги пускат да си плават. Ама четете ги тия статии де.

Беше е точната дума,беше. Полаш няма как да вземе Кьонисберг, Прусия никога не е била тяхна. Но поляците са си поляци ако не опитат.

Ами в момента ако продължава със същите темпове да губи техника и обучен персонал в близките години ще има серизен спад, танковете не растат по дърветата, а персонала трябва да се обучи което е много време и пари. Войната е скъпо удоволствие.

https://tradingeconomics.com/russia/currency


Рублата е вече 76 и това е само 0.5% надолу на годишна база, докато еврото и паунда са близо 5% надолу.
Остават по-малко от 24 часа до газ-деня, когато Европа ще трябва да плаща в рубли или да студува и скоро след това да гладува (торовете се правят с газ)

Редактирано от Deageltcho2025
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това е ужасяващо, че такова систематично разрушаване на градове в Европа от ВСВ не е имало...Толкова целенасочено срещу цивилни жилищни комплекси...Guernica (3820712635).jpg

Герника

 

Редактирано от Skubi
  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, tantin said:

След като Русия е гарант по сигурността на Украйна, защо украинците стрелят срещу руснаците? (Гарантите им)

Да ги бяха оставили да се разходят с танковете, да си вееха знамената и никой нямаше да ги стреля.

Украинците можеха да срещнат мирно руската Агресия и пак щяха да се радват на пълната международна подкрепа.

Тартарений , от  чисто любопитство на какви субстанции си?

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 5
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, tantin said:

Украйна трябваше да бъде по-европейска, по-цивилизована.

Колега, каквото и да правила Украйна преди това, агресорът е Русия!

Русия е тази, която навлезе с танковете на украинска територия. Русия бомбардира жилищни
блокове в Украйна и Русия срина до основи Мариопол.

Не можеш да обвиняваш Украйна за тези действия. Това е пълно лицемерие. 🙄

Ти си като изнасилвач, които твърди "господин съдия, тя ме предизвика" ?!?
Засрами си.

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 30 минути, tantin said:

След като Русия е гарант по сигурността на Украйна, защо украинците стрелят срещу руснаците? (Гарантите им)

 

АХхахаха Направо да се предадът с едно условия Украйна да се присъедини към Русия и утре украйнците да спретнат 1 майдан на червения площад и като свалят Вова, да прекръстят държавата на НовоУкрайна  и дефакто са превзели Русия от вътре ахахах е тактики много ама... 🤣

  • Благодаря! 1
  • ХаХа 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, gmladenov said:

Колега, каквото и да правила Украйна преди това, агресорът е Русия!

Русия е тази, която навлезе с танковете на украинска територия. Русия бомбардира жилищни
блокове в Украйна и Русия срина до основи Мариопол.

Не можеш да обвиняваш Украйна за тези действия. Това е пълно лицемерие. 🙄

Ти си като изнасилвач, които твърди "господин съдия, тя ме предизвика" ?!?
Засрами си.

По тая логика: по време на ВСВ съветската армия трябваше да спре на германската граница. Също и американците.

А когато американците нападнаха Югославия и Ирак не бяха ли агресори?

Русия като гарант на мира и сигурността за Украйна има задължение да се намеси в ситуация когато вътрешния граждански мир е заплашен.

Но проблема е че има и други страни гаранти, проблема беше в липсата на разбирателство другите страни гаранти.. Зависи кой как го тълкува.. Има си международно право, аз не съм по тая част..

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Capitainofmarine said:

Украйна дълго време няма да може да има нормална армия

Сериозно!

Преди 6 часа, Capitainofmarine said:

Руските цели какви бяха демилитаризация, денацификация, декомунизация и така нататъка...

Вече не. 

Преди 5 часа, Deageltcho2025 said:

Това не е целта на войната.

Дабе всички вярваме моля ти се.

Преди 4 часа, Димитър Йорданов said:

При морска блокада на Украйна от страна на Русия и пълно превъзходство по море

Хибридна война му викат на това, пускат мините по течението и те кой знае защо все в Цариград отиват. Създават напрежение.

 

Преди 4 часа, Capitainofmarine said:

ХА! ХА! ХА! И това е огромен успех на ВСУ, още вчера вечерта в съответствие с решението на МО на РФ за снижаване интензитета на военните действия руската армия  се изтегли от чернигов и възнамерява да се пренаправи за водени военни действия в Донбас и лявобрегова спрямо Днепър Украйна. Даже украинските вояки са си върнали контрола на стратегическата магистрала Харков- Чернигов. Браво юнаци, поиграйте си на партизани и като се върне горският ще се приберете в къщи...

На това може да му викаш както си искаш,ама отстъплението е факт, а след разгрома днес при Малая Рогань отстъплението се превръьа в бягство. Ама ти си му викаи както си решиш де,не се напрягай.

https://t.me/huevaya_malaya_rohan/149

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...