Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 15 минути, Deageltcho2025 said:

https://tradingeconomics.com/russia/currency


Рублата е вече 76 и това е само 0.5% надолу на годишна база, докато еврото и паунда са близо 5% надолу.
Остават по-малко от 24 часа до газ-деня, когато Европа ще трябва да плаща в рубли или да студува и скоро след това да гладува (торовете се правят с газ)

На мосбиржа рублата е 84.5

Остават по малко от 24 часа до изтичането на срока поставен от Путин към Газпром да подготвят "схемата/начина" по който европейските компании ще плащат в рубли. Самият процес за преминаване в рубли ще отнеме време - месец/месеци.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 1 минута, tantin said:

А когато американците нападнаха Югославия и Ирак не бяха ли агресори?

Да, когато америкаците нападнаха Ирак, те бяха агресорите. Добре че иракчаните нямаха
против Садам да бъде свален, така че се избегнаха кръвопролития ... но иначе никой не
оправдава американската агресия.

Една от причините Тони Блеър да бъде свален от власт беше именно неговата подкрепа
за агресията в Ирак. Европа като цяло се дистанцира от САЩ тогава.

Сега руснаците са агресорите ... а разликата е, че украинците не искат руснаците и затова
тази агресия е по-кървава.

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Orbit said:

На мосбиржа рублата е 84.5

Остават по малко от 24 часа до изтичането на срока поставен от Путин към Газпром да подготвят "схемата/начина" по който европейските компании ще плащат в рубли. Самият процес за преминаване в рубли ще отнеме време - месец/месеци.

https://dariknews.bg/novini/biznes/putin-e-kazal-na-sholc-che-evropa-vse-oshte-mozhe-da-plashta-ruskiia-gaz-v-evro-2305635  

:ag:

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, bulgaroid said:

Важното е парите да идват в Русия,а не да остават блокирани в Европа.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, bulgaroid said:

Върти го сучи го печи го, без руски газ и нефт икономиката на ЕС ще погине, балканите пък тотално:

 

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Absurde said:

Върти го сучи го печи го, без руски газ и нефт икономиката на ЕС ще погине, балканите пък тотално:

 

 

Ние би трябвало да оцелеем . Все пак имаме доста въгледобив. И АЕЦ ( пак е свързано с Русия, ама все пак може и да се договорим) . 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Orbit said:

Ние би трябвало да оцелеем . Все пак имаме доста въгледобив. И АЕЦ ( пак е свързано с Русия, ама все пак може и да се договорим) . 

Ако имаме индивидуална външна политика, но сме в съюзи и разчитаме на български политици, което не е обнадеждаващо.

А относно санкциите. САЩ дори още купуват Уран от Русия. 

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 39 минути, ДеДо Либен said:

Тартарений , от  чисто любопитство на какви субстанции си?

А ти дядо Либене, ваксиниран ли си и колко пъти?

Защото поне от две държави има вече проучвания, че тези с промитите мозъци са силно ваксинирани, вярват много на медиите си и на политиците си и са силно на страната на Украйна и за влизане на Нато в конфликта.

Тези с трезвите мозъци, които мога да мислят самостоятелно са на обратна позиция - те са анти ваксери, не вярват на пропагандата и са за умереност по отношение на конфликта:

Франция - (в текста):

https://www.express.co.uk/news/world/1588115/putin-news-shock-poll-finds-support-for-russia-ukraine-war-motives

Канада:

https://www.ekospolitics.com/index.php/2022/03/public-attitudes-to-ukraine-conflict-by-vaccine-acceptance/

Ако си от 2-3-4-но ваксинираните, то новините не са добри за вас - ето Брус Уилис се отказва от кариерата си, защото е диагностициран с рядка болест, която се причинява и от ваксините:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8223021/

https://www.dovepress.com/post-covid-19-vaccination-associated-neurological-complications-peer-reviewed-fulltext-article-NDT

Надал-чо има проблеми със сърцето и има трудност да диша, а 25-годишното младо и слабичко булче на Джъстин Бибер-а влиза в болница с инсулт.....

По някаква случайност и американското министерство на провосъдието спешно търси 4-ма адвокати със опит в увреждания от ваксини. Освен другите изисквания те трябва да могат да получат и топ секрет клиърънс. Те си търсят и много други адвикати и дори супервайзори-адвокати, но за тях няма изисквания за топ секрет!!! Странно защо???

https://www.usajobs.gov/job/642581000

Пак по някаква случайност НЕ СЕ ИЗИСКВА тези 4 позиции да са ваксинирани, докато това е нормалното изискване за всеки друг федерален държавен служител.!!!

Лоша работа, дядо Либене, лоша - един път ваксиниран, не можеш да се отваксинираш!

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Orbit said:

Точно в това е въпроса. Ако не става въпрос за Путин, тогава никой не го интересува за жертви , убити деца и всякакви други ужаси. Но въпроса дори не е в Путин, а в това че тези хора са жертви на прозападна пропаганда. Днес Путин, утре ще е някой друг. 

Глупости на търкалета. И двамата тролите, ама жестоко. Става въпрос за това, че Путин заплашва да използва ядрено оръжие. Въпроса не е толкова до жертвите, а до това колко е смахнат този на върха и как системно години наред премахва всеки неудобен, който би могъл да вкара малко трезва преценка и мисъл в главата му. Хайде честно си кажете, Ако Саудитите плашеха с ядрено оръжие докато трепят шиите Хути в Йемен дали нямаше това да е във фокуса на световните новини? А, ако същите тези саудити имаха ядрен арсенал съпоставим с този на Русия и Иранците, подкрепящи Хути също такъв съпоставим с този на САЩ? Пак ли никой нямаше да го интересува? И най-вече хората живеещи на 200-300км само от Йемен ?  

Единият - @Deageltcho2025 пише емоционални приказки абсолютно несвързани с тази тема, другият - @Orbit чинно се съгласява. Защо ли това не го гледаме за първи път. 

  • Харесва ми! 4
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Новото за деня: Зеленски на практика се отказва от мира.

Руснаците според него не се оттегляли сами, а били отблъснати от силните украински защитници.

Руснаците според него само се прегрупирала, за да нанесат нов удар на Украйна.

Проекта за договор май отива в кошчето.

Другото събитие на деня: днес нямаше традиционното дълго интервю на Арестович, плямпалото..

Нещо се е случило в Украйна. Засега не знаем какво.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, Orbit said:

Важното е парите да идват в Русия,а не да остават блокирани в Европа.

А това ли било ,преди няколко поста друго говореше! :ag:  Понеже гледам икономистите ни налазихте ...

 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 31 минути, Absurde said:

Върти го сучи го печи го, без руски газ и нефт икономиката на ЕС ще погине, балканите пък тотално:

Ама той спира ли? Кога. Мислех в края на годината ще ги натирят!

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, tantin said:

Другото събитие на деня: днес нямаше традиционното дълго интервю на Арестович, плямпалото..

Нещо се е случило в Украйна. Засега не знаем какво.

Ето го тук, направо каза че руснаците практически са унищожили целия военно промишлен комплекс на украйна както и почти всички складове и погреби за боеприпаси и оръжия. Ситуацията за ВСУ отива на зле без оръжие, боеприпаси и вече гориво, скоро ще има огромни групи с предаващи се.

Един анализ на индийците за това кой е Зеленски:
 

 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, bulgaroid said:

Ама той спира ли? Кога. Мислех в края на годината ще ги натирят!

Да и края на година ще кажат още малко и накрая заради пари и ресурси и доброто на хората ще се целунат и те така, интереса клати феса... 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, tantin said:

Ти признаваш ли Каталуния? Признаваш ли Кюрдистан? Признаваш ли Косово? 

Признаваш ли Палестина? 

Какво трябваше да направят хората в Крим при въвеждането на Украински за единствен официален език?

Знам какво ще кажете: да се хващат като първолачета да учат полски (демек украински) ....

Е да, ама в Крим си имаше действаща Руска Армия, по силата на международен закон , договор..

Руската армия в Крим не беше окупатор, а си беше редовно дислоцирана, на своя си територия и със специален статут, официално.

Путин не е нахлул там, там си беше по силата на Елцинивото споразумение 

"Статья10. Государственным языком в Украине является украинский язык.

Государство обеспечивает всестороннее развитие и функционирование украинского языка во всех сферах общественной жизни на всей территории Украины.

В Украине гарантируется свободное развитие, использование и защита русского, других языков национальных меньшинств Украины." Цитат от Конституцията на Украйна. Какво повече от това, може да иска едно малцинство?!

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, Горо Петков said:

"Статья10. Государственным языком в Украине является украинский язык.

Государство обеспечивает всестороннее развитие и функционирование украинского языка во всех сферах общественной жизни на всей территории Украины.

В Украине гарантируется свободное развитие, использование и защита русского, других языков национальных меньшинств Украины." Цитат от Конституцията на Украйна. Какво повече от това, може да иска едно малцинство?!

А даваш ли си сметка какво означава това официално ползване на украинския?  Това значи че ако кандидатстваш за работа, ако пишеш молби, ако отиваш да се съдиш или друго - ще трябва да ползваш официалния език.. Другите езици са неофициални,  не можеш ги ползва в официалните документи.. Всичко трябва да е на официалния език.  Понеже те cа махнали руския като официален.  Може да си го ползваш в къщи, в махалата и другаде, но не и за държавните институции.

Редактирано от tantin
  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 38 минути, Димитър Йорданов said:

Глупости на търкалета. И двамата тролите, ама жестоко. Става въпрос за това, че Путин заплашва да използва ядрено оръжие. Въпроса не е толкова до жертвите, а до това колко е смахнат този на върха и как системно години наред премахва всеки неудобен, който би могъл да вкара малко трезва преценка и мисъл в главата му. Хайде честно си кажете, Ако Саудитите плашеха с ядрено оръжие докато трепят шиите Хути в Йемен дали нямаше това да е във фокуса на световните новини? А, ако същите тези саудити имаха ядрен арсенал съпоставим с този на Русия и Иранците, подкрепящи Хути също такъв съпоставим с този на САЩ? Пак ли никой нямаше да го интересува? И най-вече хората живеещи на 200-300км само от Йемен ?  

Единият - @Deageltcho2025 пише емоционални приказки абсолютно несвързани с тази тема, другият - @Orbit чинно се съгласява. Защо ли това не го гледаме за първи път. 

Много наивно гледаш на нещата.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, tantin said:

А даваш ли си сметка какво означава това официално ползване на украинския?  Това значи че ако кандидатстваш за работа, ако пишеш молби, ако отиваш да се съдиш или друго - ще трябва да ползваш официалния език.. Другите езици са неофициални,  не можеш ги ползва в официалните документи.. Всичко трябва да е на официалния език.  Понеже те да махнали руския като официален.  Може да си го ползваш в къщи, в махалата и другаде, но не и за държавните институции.

 "Статья10. Государств....

 Това е от 1996 година. От тогава до сега един бог знае какви са ги наприели закони и закончета....

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, tantin said:

А даваш ли си сметка какво означава това официално ползване на украинския?  Това значи че ако кандидатстваш за работа, ако пишеш молби, ако отиваш да се съдиш или друго - ще трябва да ползваш официалния език.. Другите езици са неофициални,  не можеш ги ползва в официалните документи.. Всичко трябва да е на официалния език.  Понеже те cа махнали руския като официален.  Може да си го ползваш в къщи, в махалата и другаде, но не и за държавните институции.

Отиди да пробваш с тия оплаквания да се обясняваш в всяка бивша ссср република, където руския вече не е официален език, и там ли да очакваме денацификация а? 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, Orbit said:

 "Статья10. Государств....

 Това е от 1996 година. От тогава до сега един бог знае какви са ги наприели закони и закончета....

Ти май не знаеш какво значи Конституция на една държава, как се приема, и какво върховенство има?! Демонстрацията на такава неграмотност, не може да бъде извинена с нищо!

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 58 минути, Absurde said:

Ето го тук, направо каза че руснаците практически са унищожили целия военно промишлен комплекс на украйна както и почти всички складове и погреби за боеприпаси и оръжия. Ситуацията за ВСУ отива на зле без оръжие, боеприпаси и вече гориво, скоро ще има огромни групи с предаващи се.

Къде тук? Откъде индийците знаят какво има и  какво няма? Айде стига глупости. Украйна се захранва в момента от НАТО предимно,а там няма свършване не ги мисли. 

Преди 59 минути, Absurde said:

Да и края на година ще кажат още малко и накрая заради пари и ресурси и доброто на хората ще се целунат и те така, интереса клати феса... 

Ако още има на кой да го кажат.

Преди 44 минути, tantin said:

А даваш ли си сметка какво означава това официално ползване на украинския?  Това значи че ако кандидатстваш за работа, ако пишеш молби, ако отиваш да се съдиш или друго - ще трябва да ползваш официалния език.. Другите езици са неофициални,  не можеш ги ползва в официалните документи.. Всичко трябва да е на официалния език.  Понеже те cа махнали руския като официален.  Може да си го ползваш в къщи, в махалата и другаде, но не и за държавните институции.

И? На кой му пука?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 25 минути, bulgaroid said:

Къде тук? Откъде индийците знаят какво има и  какво няма? Айде стига глупости. Украйна се захранва в момента от НАТО предимно,а там няма свършване не ги мисли. 

Ако още има на кой да го кажат.

 

Цитираш ме и коментираш неща които няма връзка с това което съм написал. 

А линка съм го постнал в няколко поста по-рано ето ти го пак 

t.me/Anna_News_MSK/5389

А това за индийците е отделно от репликата ми към тинтин.

"Ако още има на кой да го кажат" - Що да ги няма? Кой кого ще бутне?
Редактирано от Absurde
  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 54 минути, Absurde said:

А линка съм го постнал в няколко поста по-рано ето ти го пак 

t.me/Anna_News_MSK/5389

А това за индийците е отделно от репликата ми към тинтин.

Мерси, ето го и цялото му изказване.  Тази част с признанието че цялата им военна инфраструктура е унищожена го бях пропуснал. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, tantin said:

Новото за деня: Зеленски на практика се отказва от мира.

Руснаците според него не се оттегляли сами, а били отблъснати от силните украински защитници.

Руснаците според него само се прегрупирала, за да нанесат нов удар на Украйна.

Проекта за договор май отива в кошчето.

Другото събитие на деня: днес нямаше традиционното дълго интервю на Арестович, плямпалото..

Нещо се е случило в Украйна. Засега не знаем какво.

Понеже превода от украински е труден, тук има малка извадка:

Цитирай

Зеленский вновь подчеркнул, что Украина будет сражаться за Крым и Донбасс до «последнего украинца»

Президент Украины выступил с новым обращением на фоне хромакея, которое в очередной раз опровергло слова Мединского и Лаврова о том, что Киев может признать Крым и Донбасс российским. Более того, Зеленский подчеркнул, что за каждый метр отмежеванной в 91-м году от нашей страны земли его власть будет бороться «до последнего украинца».

 

Какво забелязваме - пълно разминаване.. Вчера Зеленски каза едно - днес диаметрално противоположно. Един ден е готов да се откаже от Донбас за да спре войната. Но на другия ден заявява че щели да се борят до последния човек, само и само да си върнели земята.. Луда работа..

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, tantin said:

Понеже превода от украински е труден, тук има малка извадка:

 

Какво забелязваме - пълно разминаване.. Вчера Зеленски каза едно - днес диаметрално противоположно. Един ден е готов да се откаже от Донбас за да спре войната. Но на другия ден заявява че щели да се борят до последния човек, само и само да си върнели земята.. Луда работа..

Като се е променила ситуацията и пазар лъкът при преговорите става друг. 

Какво остава след отстъпващата руска армия:

https://fb.watch/c4TD62WnOW/

 

  • Харесва ми! 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...