Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 2 часа, Втори след княза said:

Общо взето, както се пропагандираше около Десети, запушването на информационни източници е антидемократично. Ама кой ти гледа демокрация? Фабриката за лъжи работи на пълни обороти. Ей го, сега лъжат, че някои адмирират ядрена атака. Лъжи, лъжи, все нещо ще остане.

 

  Е хубаво, фабрика за лъжи, информационно затъмнение.. добре. И аз съм на мнение, че всяка информация трябва да се поставя под съмнение, в такъв случай обаче ни остава да се опрем на малкото сигурни факти, които имаме, а не да се уповаваме на емоции, идеализиране, преклонение, възхищение и сляпа вяра(интересното за мен е, че този подход се прилага основно спрямо Русия, не съм забелязал подобен култ към "Запада"). А кой разполага войска и военна техника в АЕЦ мисля е безспорен факт.

Преди 2 часа, Втори след княза said:

 Кои са тези "русоробски утайки" тук във форума? Сигурно може да се цитира една такава адмирация.

Не, не може.

  Може, и е цитирана, в мнението което ти си цитирал, мнението което е точно над твоето.

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител
Преди 3 часа, scaner said:

Истина по RT? Ти се шегуваш нещо... . Чакай сега, първи април отдавна мина... :)

Ей за такива лековерници  го забраниха, защото сами нямат критерии за реалност и истина... Лошото е, че такива са много,  и не  им се отразява добре, а от там индиректно и на останалите.

Истината по РТ си е истина, което не означава, че не е пропагандна медия. А медиите по дефолт са си пропагандни, напр. в САЩ се делят про-демократи и про-републиканци. Не, че непременно лъжат, но се филтрират фактите и анализите се правят със съответния уклон.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, haunted said:

Истината по РТ си е истина, което не означава, че не е пропагандна медия. А медиите по дефолт са си пропагандни, напр. в САЩ се делят про-демократи и про-републиканци. Не, че непременно лъжат, но се филтрират фактите и анализите се правят със съответния уклон.

Дай да правим разлика между истина и пропаганда. Може да пропагандираш истини, което не ги прави по-малко истини. Но когато пропагандираш лъжи и заблуди, на това трябва да се обръща внимание. В това отношение RT цепи мрака далече напред, и това беше основната причина да я блокират на запад, спомни си пандемията и изцепките около нея.  Те лъжат поголовно, твърдейки че казват истини. Едно е да пропагандираш истини, друго е да пропагандираш лъжи наричайки ги истини. Виждаш ли разликата? И когато такава медия веднъж сгази лука, трябва да почваш да я приемаш скептично, а като отъпче градината както RT, трябва да и се бие шута.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, laplandeca said:

За сведение РТ не е блокирана във Финландия, Защо така?

Защото няма значим зрителски контингент.

Преди 3 минути, laplandeca said:

Никой няма право да блокира медии при необявена война.

Медии се блокират не заради войната, а заради цвета и миризмата на самите медии.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Втори след княза said:

По- горе пишеш, че човек трябва да си избере медия на която вярва.

Не, не пиша такова нещо. Чети внимателно. Вярата не е дейност, която има допирни точки с истини.

На много места обяснявах как се работи с противоречива информация, стига толкова повторения.

Преди 6 минути, Втори след княза said:

Обаче първо- отричаш избора на проруски медии и второ- въпреки някои явни неистини продължаваш да ползваш медиите, които си избрал. Това го пиша не като критика, а като факт. Не твърдя, че медиите, които аз съм избрал са безупречни. 

Всичко е до оценки. Риуските медии са на дъното. Украинските са близко до 50%. Чия иформация е по-вероятно да е близо до истината?

 

Преди 7 минути, Втори след княза said:

Примерно, тълкуваш, че липсата на офанзива от страна на Украйна е, защото се подготвя за съществена през т.мес. Ако през август няма офанзива, това какво ще значи? Сигурен съм, че няма да отречеш избраната медия, а ще се съгласиш с новите й обяснения.

Не тълкувам, споделям информация на по-знаещи, плюс публична информация за заповедите на Зеленски. А ако няма офанзива, значи плановете са се променили, а те не са публични. Какъв е проблемът, като за офанзиви може да се съди само индиректно, по подготовката, и по фактите? Всяка дата на офанзива, публикувана в някоя медия, е очевидна лъжа.

 

Преди 11 минути, Втори след княза said:

И друго- при лепенето на етикети- Путин е такъв или Русоробите са такива. Ама как се стигна до този извод?

Това не е ли очевидно? Ако нещо лае като куче, изглежда като куче и хапе като куче, то най-вероятно е куче, покрива максимално характеристиките на определението. Абдуктивна логика му се вика. Само трябва да събереш и обработиш фактите. Не е пропаганда, когато обобщаваш факти.

  • Харесва ми! 4
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, laplandeca said:

Ето един Факт за размищление : Защо след като уж има война Украйна- Русия все още преминават големи количества газ , руска газ през територия контролирана от Украйна. 

Елементарно, Уотсън. Руснаците имат договори (с Унгария като минимум) и се стремят да ги спазват, щото Орбан им е удобна маша в Европа. Украинците получават пари от руснаците за транзита, а и не искат да настройват Европа срещу себе си ако спрат тая газ. Макар че там май остана само един маршрут, другите ги спряха.

 

Преди 6 минути, laplandeca said:

Защо все още преминават въглища от донбас, терория, мини контролирани от руснаците, въглища към <западни> клиенти?

Ами въглищата още не са под санции, сега с последният пакет към края на годината ще попаднат, заедно с нефта.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, laplandeca said:

По време на война са невъзможни подобни перверзии. Нямам спомен СССР да е изнасял нефт за фашистка Италия?!:D, нищо , че преди войната са имали договор, както и Германия.

Нещо много си заблуден. Фашистска Италия е воювала срещу СССР, а Европа не воюва срещу Русия. Нали дори няма обявена война? :D

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, laplandeca said:

Операцията удобно работи по ограничение човешките права и свободи в ЕС, налагане на ново право и зеленопандемична икономика и обществени отношения. Как се стигна до това?

Очевидно е издънка на Путин, няма друга причина :)

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, scaner said:

Елементарно, Уотсън. Руснаците имат договори (с Унгария като минимум) и се стремят да ги спазват, щото Орбан им е удобна маша в Европа.

Те по принцип са длъжни да ги спазват независимо с кого са. Врътката "срещу рубли" няма правно основание, особено ако в неизтеклите договори е записана конкретна валута на плащане. Тези неща със заповед и изнудване не стават.  Има договори, които изтичат и там евентуално би могло да се предоговаря нов тип плащане с друга валута. 

Редактирано от Пандора
  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Реших да погледна какво е писал Стрелков за последните развития. Тъжна е и неговата.

По некоторым данным, в ходе боев за Бахмут нашим войскам удалось очистить от противника Артемовский завод шампанских вин.

На Донецком фронте - без изменений, по сообщения с фронта - атакующий потенциал действующих здесь частей донецкой пехоты ( изначально небогатый) практически исчерпан. Имеющимися силами добиться взятия Авдеевки и продвижения на других участках вряд ли возможно. Продолжаются бои за окраины Пески. Хотя противник несёт гораздо бОльшие потери в ходе данной операции, даже тактические успехи «Третьего Эффективного этапа» в плане продвижения вперёд пока унизительно - минимальны. Даже я - при всем своём нескрываемом скепсисе, - не предполагал таких скромных результатов.

Нов култов обект имаме - винпрома в Бахмут.

  • ХаХа 4
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 30 минути, sir said:

Реших да погледна какво е писал Стрелков за последните развития. Тъжна е и неговата.

По некоторым данным, в ходе боев за Бахмут нашим войскам удалось очистить от противника Артемовский завод шампанских вин.

На Донецком фронте - без изменений, по сообщения с фронта - атакующий потенциал действующих здесь частей донецкой пехоты ( изначально небогатый) практически исчерпан. Имеющимися силами добиться взятия Авдеевки и продвижения на других участках вряд ли возможно. Продолжаются бои за окраины Пески. Хотя противник несёт гораздо бОльшие потери в ходе данной операции, даже тактические успехи «Третьего Эффективного этапа» в плане продвижения вперёд пока унизительно - минимальны. Даже я - при всем своём нескрываемом скепсисе, - не предполагал таких скромных результатов.

Нов култов обект имаме - винпрома в Бахмут.

Малко ретроспекция как започна всичко:

От опитчетата да се вземат Киев и Одеса до невероятните битки за ферми и винпромове...

-----

Което отново навежда на мисълта, че загубите на руснаците повече не са в десетки хиляди, а вече стотина и повече... Ако бяха само с 40-50 хиляди, все можеха да заделят 10-15 хиляди за обсада на Николаев. А те едва сега започват да настъпват към Бахмут. С тая скорост се очертава остатъчните руски войски да щурмуват Славянск през зимата...

Редактирано от новорегистриран3
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, новорегистриран3 said:

Малко ретроспекция как започна всичко:

От опитчетата да се вземат Киев и Одеса до невероятните битки за ферми и винпромове...

-----

Което отново навежда на мисълта, че загубите на руснаците повече не са в десетки хиляди, а вече стотина и повече... Ако бяха само с 40-50 хиляди, все можеха да заделят 10-15 хиляди за обсада на Николаев. А те едва сега започват да настъпват към Бахмут. С тая скорост се очертава остатъчните руски войски да щурмуват Славянск през зимата...

Те са тръгнали към Николаев. Засега там ситуацията е туман войны, но се прокрадват слухове, че опитват да напъват от две посоки. Източно от Николаев - там онези Благодатне и Партизанске, на които им пуснах карта преди два-три дни, и малко на юг - над Посад-Покровске. Ще видим дали това е реален опит за настъпление или е някакъв отвличащ удар.

А Бахмут не съм сигурен дали изобщо имат намерение да го щурмуват. Май нямат сили за това, макар че, нали, те не понасят загуби, а враговете мрат като мухи. Ще опитват да обграждат от север и юг.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Взривове в района на базата на ВКС (въздушно-космически сили, да поясним) в Новофедоровка, Крим. А сега де, какво става?

https://twitter.com/GirkinGirkin/status/1556984446582247424

 

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, sir said:

Взривове в района на базата на ВКС (въздушно-космически сили, да поясним) в Новофедоровка, Крим. А сега де, какво става?

https://twitter.com/GirkinGirkin/status/1556984446582247424

 

 

https://www.facebook.com/100004136469370/posts/pfbid0ejg4p1Cmfbe5LuEWBqT42Cx2i7vz7fC61pxDFxQjYQUmjLuFwjNguu9bg9SbFp44l/

Да Крим е ударен.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Сармат said:

А това е от Новоалексеевка, до Геническ на Азовско море. На границата с Крим.

Също много далеч от фронта. А сега де?

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Що се отнася до ядрени удари - не искам да давам акъл, но те сигурно са го пресметнали -

    Далеч по изгодно и същевременно не толкова опасно за руснаците е да инициират някой удар по атомна централа, и даже не удар а нещо по-малко - инцидент, малък взрив, технологичен проблем - разбира се за всичко това ще бъдат обвинени Украйна, Щатите, целия Запад.

Щетите ще са кофти, големи територии ще са замърсени, както и продукти и каквото се сетите. Отделно гигантската пропаганда около това всичко.

Даже могат да инициират международна вълна на възмущение по този въпрос.

  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, sir said:

Взривове в района на базата на ВКС (въздушно-космически сили, да поясним) в Новофедоровка, Крим. А сега де, какво става?

Украинците получоха голяма пратка снаряди за HIMARS, но не се съобщава какво включва тя. Така че може да са доста неща :)

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, sir said:

Те са тръгнали към Николаев. Засега там ситуацията е туман войны, но се прокрадват слухове, че опитват да напъват от две посоки. Източно от Николаев - там онези Благодатне и Партизанске, на които им пуснах карта преди два-три дни, и малко на юг - над Посад-Покровске. Ще видим дали това е реален опит за настъпление или е някакъв отвличащ удар.

А Бахмут не съм сигурен дали изобщо имат намерение да го щурмуват. Май нямат сили за това, макар че, нали, те не понасят загуби, а враговете мрат като мухи. Ще опитват да обграждат от север и юг.

На Бахмут са му влезли в индустриалната зона, която не е малка. Винпрома май е последната преграда преди жилищните райони на града.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, sir said:

А това е от Новоалексеевка, до Геническ на Азовско море. На границата с Крим.

Също много далеч от фронта. А сега де?

Нали им дадоха ракети с обсег 200-300 километра. Нещо руското ПВО пак спи. Може да имаме нова Чернобаевка.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, kirasirrav said:

Последно от руския форум - МинОборона-та е казала че са се взривили авиобоеприпаси в тази база , демек или инцидент или саботаж?

Кой е този руски форум?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.strategium.ru/forum/topic/99129-сво-россия-vs-украина-обсуждение/page/2649/

Това е линка към последната страница за СВО-то. В началото на войната го препоръчах тук и го следях, от месеци го зарязах напълно, сега пак влязох.

Предимно руснаци+украинци+ всякакви други рускоговорящи от територията на бившия СССР, както и от разни чужбини. Военен, исторически, геймърски и за някои други неща форум.

Редактирано от kirasirrav
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, новорегистриран3 said:

На Бахмут са му влезли в индустриалната зона, която не е малка. Винпрома май е последната преграда преди жилищните райони на града.

Може, не съм го гледал къде е. Но 2/3 от Бахмут е от другата страна на реката, тъй че имат бая още да "зачистват".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 40 минути, новорегистриран3 said:

Нали им дадоха ракети с обсег 200-300 километра. Нещо руското ПВО пак спи. Може да имаме нова Чернобаевка.

Казаха, че не са им дали. Но не пречи да са излъгали. :) Аз обаче подозирам, че може и дронове да работят. 

добавка: руското ПВО е подложено на геноцид в последните дни, тъй че няма нищо чудно в това, че спи.

Преди 41 минути, kirasirrav said:

Последно от руския форум - МинОборона-та е казала че са се взривили авиобоеприпаси в тази база , демек или инцидент или саботаж?

Пушили са, където не трябва.

p.s. Едновременни взривове на очевидно доста голямо разстояние един от друг. Инцидент с боеприпаси, мда, няма какво друго да е.

Редактирано от sir
  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, sir said:

Казаха, че не са им дали. Но не пречи да са излъгали. :) Аз обаче подозирам, че може и дронове да работят. 

добавка: руското ПВО е подложено на геноцид в последните дни, тъй че няма нищо чудно в това, че спи.

Вярно, че може и дронове. И в двата случая бардакът си проличава почти ежедневно... А загубите в хора и техника се трупат ли трупат...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...