Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 29 минути, sir said:

@Konche нали питаше какво правим с онези алабализми Солнцепек? Аз лично не виждам какво точно удрят, но твърдението е именно Солнцепек.

https://t.me/military_u/6250

 ТОС-овете са с малък обсег, за укрепени позиции или градски бой. ТОС-2 бие на максимум 6км. Нормално да е лесна мишена. Но в офанзивен план си върши работата. В случая руснаците са глупави, за пореден път и са го закарали на място, което не е обезопасено. Реално никъде не е безопасно за система с толкова ниска далекобойност, но все пак.

 Иначе ТОС-1А е Солнцепек, ТОС-2 би трябва да е Тосочка.

Редактирано от Konche
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител
 
1. През последните 2 дни командването на войските на противника все още се опитва да постигне някои повече или по-малко значими резултати по границата Сиверск - Бахмут, тъй като по-нататъшното забавяне с тези "флангови райони" може да доведе до прекъсване на изпълнението на целият план-график за блокада на Славянско - Краматорска агломерация... Очевидно е. Ако Бахмут (в по-малка степен) и Сиверск (в по-голяма степен) не бъдат превзети в близко бъдеще, тогава цялата групировка на вражеските войски, която сега активно се готви да се втурне през Сиверски Донец към Николаевка и западно от Сиверск в район Брусовка - Лиман - Ямпол - Озерне (главно части и части от 2-ра и 41-ва ЗВА ЦВО, приблизително до 6-8 БТГр) - само губи време...
Ето защо няма нищо учудващо в това, че в близко бъдеще "главният акцент" на групировката "Восток" най-вероятно ще се измести към Сиверск... В смисъл на влияние върху ситуацията в славянско направление е по-актуално отколкото Бахмут...
Вече писах за съдържанието на "основната концепция" на противника, която той се стреми да реализира по отношение на Сиверск. Първо пробив южно от града, след това пробив ОТВЪД река Северски Донец и излизане в района северно от града. В бъдеще се планира превземането на града с "двойна" атака от юг и север... Упорити, на места подобни на овчата история за „новите порти“, атаките на противника от района на Спирне в посока Виимка и Ивано-Дариевка през последните 3 дни само потвърждават тези мои мисли. А вчера имаше още едно потвърждение - в района на Николаевка пристигна "свежа" мотострелкова  БТГр от 74-а мсбр на 41-ва ЗВА на ЦВО и започна да се развръща... директно от "първа линия". резерв" (т.е. след цялостна реставрация).
"Изюмската" групировка на противника... просто чака - кога фронтовата линия ще достигне границата Сиверск - Бахмут и след това близо до Славянско - Краматорск агломерация от изток... .. от Новопавливско направление (доста актуално в настоящата оперативна обстановка) командването на войските на противника прехвърли в района на Лисичанск (т.е. отново в Сиверско направление) друга повече или по-малко оборудвана и боеспособна консолидирана моторизирана  БТГр на 201-ва "Таджикска" ВБ. Така общото усилване на войските на противника в тази част на фронта (Северското направление) ще възлиза на 950-1000 военнослужещи от редовните руски войски...
2. Уточнение... На Волновахско направление в района на Кириловка противникът дислоцира не 2 БТГр от 36-а мсбр, а 1 БТГр от тази бригада. Другата, както изглежда, заедно с един от подразделенията на 200-та абр се движи в посока Харков. Най-малко 2 ешелона с имущество, техника и боеприпаси на тези части са напуснали Ростовска област за Белгородска област. Като цяло в района на Белгород командването на вражеските войски разположи своеобразни полеви „пунктове за възстановяване и формиране“ на резервни части за участие в т. нар. „сво“. Те са "базови лагери", в които могат да се "възстановяват" или формират до 2-3 батальона едновременно.
3. В посока Запорожие противникът се готви за интензивен контрабатареен бой. Да, югоизточно от н.п.Пологі Най-малко 2 огневи взвода (по 2 единици 203-мм СГ 2С7 "Пион" ) от мощна артилерия са разгърнати от него за огнево поражение на далекобойни артилерийски средства на Въоръжените сили на Украйна и най-важните цели в оперативен и тактически тил на въоръжените сили на Украйна. Най-приоритетна цел са подразделенията на реактивната и стволната артилерия на Въоръжените сили на Украйна, въоръжени със 155-мм далекобойни артсистеми и РСЗО тип „Хаймарс“, както и ПУ и КП на украинските войски. За определяне на местонахождението, начините за настъпление и локализирането на тези средства и обекти в конкретен момент противникът активно използва БПЛА от типа Орлан-10. По-конкретно, през изминалото денонощие той извърши многократни пускове и прелитания на тези БПЛА в оперативния тил на въоръжените сили, в посока на градовете Павлоград (Днепропетровска област) и Покровск (Донецка област).
4. По-специално, врагът допълнително прикри противовъздушната отбрана на района на АВ Джанкой със следните сили и средства:
- Система за противоракетна отбрана S-400 (8 ПУ с устройства за управление на зенитни ракети)
- система за противоракетна отбрана S-300 (4 ПУ))
-  ЗРГК "Панцир - С1" (до 5и БМ ЗРГК)
- средства за автоматизация и централна противовъздушна отбрана
По всички признаци същите мерки се предприемат от командването на противника и по други обекти, разположени на временно окупираната територия на Кримския полуостров - авиобази (АБ), места за дислокация и дислокация на военни части и съединения, места за съхранение на ПММ, боеприпаси, ОВТ, опорни точки на силите и средствата на чф.
Редактирано от Пандора
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Показателно видео от ТГ на Бесарабски Фронф: 

https://t.me/besarabskifront/1298

 

Мнозина се чудят откъде идва робското съзнание. Не, то не се предава с гените и майчиното мляко.

Средата. Робската среда и само тя прави от руснаците роби.

Видеото показва чудесен пример за робско възпитание на млад роб в робско общество. Всичко се случва с мълчаливата подкрепа и одобрение на роби – настоящи и бъдещи.

Това момче, както и другите деца, ще порасне и ще отмъсти за унижението си. Ще си го получи всеки - жена му, децата му, колегите от армията или съкилийниците в затвора. Тук вече „какъвто ще е късметът“.

Това видео премахва въпроса за произхода на жестокостта и садизма сред руските войници в тази война.

Всички те - всички, които изнасилват, ограбват, измъчват и убиват украинци, вече са преминали отлично обучение в семейства, детски градини и училища. Те влизат в армията вече озлобени роби, готови да отмъстят за робското си битие на всеки, на когото им е позволено. Те затов отиват в армията, за да могат да "поставят на колене".


Източник: NevzorovTV

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 22 минути, Втори след княза said:

Сигурно е сладко на зажаднялата за контраофанзива душа да вярва в лъжи. Шербет. Няма контраофанзива. Няма и да има. Няма и с кого.

Само стой и гледай.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, Втори след княза said:

Няма контраофанзива. Няма и да има. Няма и с кого.

Хайде на бас, че Русия ще загуби войната ... под една форма или друга. 😎

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Втори след княза said:

Ако сега Русия загуби, ще загуби и Украйна. Ще загуби независимост, цялост, години развитие.

Обратното. Не си разбрал.

Украйна ще може да е "нормална" страна само когато Русия загуби. Ако тя не загуби,
това означава руско робство за Украйна. Никой не иска робство.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 48 минути, scaner said:

Показателно видео от ТГ на Бесарабски Фронф: 

https://t.me/besarabskifront/1298

 

Мнозина се чудят откъде идва робското съзнание. Не, то не се предава с гените и майчиното мляко.

Средата. Робската среда и само тя прави от руснаците роби.

Видеото показва чудесен пример за робско възпитание на млад роб в робско общество. Всичко се случва с мълчаливата подкрепа и одобрение на роби – настоящи и бъдещи.

Това момче, както и другите деца, ще порасне и ще отмъсти за унижението си. Ще си го получи всеки - жена му, децата му, колегите от армията или съкилийниците в затвора. Тук вече „какъвто ще е късметът“.

Това видео премахва въпроса за произхода на жестокостта и садизма сред руските войници в тази война.

Всички те - всички, които изнасилват, ограбват, измъчват и убиват украинци, вече са преминали отлично обучение в семейства, детски градини и училища. Те влизат в армията вече озлобени роби, готови да отмъстят за робското си битие на всеки, на когото им е позволено. Те затов отиват в армията, за да могат да "поставят на колене".


Източник: NevzorovTV

Ти май пак си обядвал мухоморки, не се напрягай толкова  и не бъди толкова краен!

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Втори след княза said:

Просто имаме различни възгледи за руската нация и възгледите "убий руснака".

Да, така е. Ти като човек без морал си на страната на престъпниците и убийците в тази война.
А аз смятм, че те трябва да бъдат публично обесени ... за назидание на техните поддържници.

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, gmladenov said:

Да, така е. Ти като човек без морал си на страната на престъпниците и убийците в тази война.
А аз смятм, че те трябва да бъдат публично обесени ... за назидание на техните поддържници.

Още един на мухоморки🤣

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Втори след княза said:

Моралните ми възгледи са хуманни.

Пак да кажа, ти си на страната на убиците в тази война ... но се мислиш за морален.
Боже мили. Значи освен че си аморален, явно си и шизофреник. :smeh:

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Veritas Sit Amet said:

Ти май пак си обядвал мухоморки, не се напрягай толкова  и не бъди толкова краен!

Те само на робите не им прави впечатление робското възпитание и подобни клипчета. Щото само гъбки са им в главата... :D

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Втори след княза said:

Моралните ми възгледи са хуманни.

Я кажи, майна. Освен че се мислиш за морален, понякога мислиш ли се за Наполеон
... или най-малкото за Путин. :rofl:

Редактирано от gmladenov
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, gmladenov said:

Пак да кажа, ти си на страната на убиците в тази война ... но се мислиш за морален.
Боже мили. Значи освен че си аморален, явно си и шизофреник. :smeh:

Абе писарю, ти в горния  си пост засягаше морала в първо изречение.

А във второто изречение взе да бесиш публично, па ти си готов талибан бре шматарок!

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 40 минути, Втори след княза said:

Когато Русия печели войната с Османската империя и Берлинският конгрес ни раздели и върна Македония с години назад, загуби и Русия, и България.

Ако сега Русия загуби, ще загуби и Украйна. Ще загуби независимост, цялост, години развитие.

А за бас не се наемам. Не държа да давам или взимам пари от комар.

Независимо от изхода на войната Украйна ще се оправи, Русия не. Пак ще им е крив запада, НАТО, капитализма, българите, мавританците. Така си им харесва, да са клоака и да обвиняват някой друг.

Редактирано от vandu
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Veritas Sit Amet said:

А във второто изречение взе да бесиш публично, па ти си готов талибан бре шматарок!

Мунчо, да убиваш за свобода и независимост е морално. Да убиваш просто така, щото
твоят фараон/фюрер избива комплекси, това вече е неморално.

Хайде научи се какво е морал преди да се изказваш (неподготвен).

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, gmladenov said:

Мунчо, да убиваш за свобода и независимост е морално. Да убиваш просто така, щото
твоят фараон/фюрер избива комплекси, това вече е неморално.

Хайде научи се какво е морал преди да се изказваш (неподготвен).

Не ми викай Мунчо, бе изпердашляк,  да не вземеш, да  настъпиш мотиката изневиделица!

Като гледам  по-скоро ти си ментални проблеми, а не 2ри след Княза!

 

Редактирано от Veritas Sit Amet
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, gmladenov said:

Мунчо, да убиваш за свобода и независимост е морално. Да убиваш просто така, щото
твоят фараон/фюрер избива комплекси, това вече е неморално.

Хайде научи се какво е морал преди да се изказваш (неподготвен).

Демек българите побеждавали във войните с византия по време на цар Симеон са ненормални и аморални? Така елементрано поставено всички са убийци. Света е построен от убийци...
mandalorian-star-wars.gif
 

Редактирано от Absurde
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Втори след княза said:

Във връзка с твоите психотерапевтични напъни, би ли ми обяснил защо като прочета ника ти си мисля за презерватив?

Това е само асоциация от мръсното подсъзнание, както казваше навремето един професор... :) Кой знае с какво си го натъпкал за да реагира така.

 

 

Редактирано от scaner
  • Харесва ми! 1
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Absurde said:

Демек българите побеждавали във войните с византия по време на цар Симеон са ненормални и аморални? Така елементрано поставено всички са убийци. Света е построен от убийци...

В тази война много лесно се вижда кои са морални и кои не: едните са варвари-агресори,
тръгнали да грабят чужда територия и каквото заварят там ... а другите се защитават.

Моралът винаги е на страната на защитниците.

Който не го разбира това ... (хайде да не обиждам). 🙄

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Втори след княза said:

Във връзка с твоите психотерапевтични напъни, би ли ми обяснил защо като прочета ника ти си мисля за презерватив?

Толкова ти е акълът. 🙄

  • ХаХа 1
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Absurde said:

Е ти само това правиш, за какво мислиш че ти се присмивам...

Обиождам тези, които заслужават. Нямам спомен теб да съм те обиждал.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В тоя ред на мисли, понеже активно следя темата за войната и във форумът на ЕЪР ГРУП 2000, там такова нещо и такава злоба и простотия не съм видял, въпреки че  темата е над 1300 страници. Всеки се изказва сводобно и никой не напада някой  за мнението му и гледната му точка!

Редактирано от Veritas Sit Amet
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...