Отиди на
Форум "Наука"

Повратната точка


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 41 минути, Петър_Пейчев said:

Русия не започна конфликта по своя инициатива, търпя прекалено дълго издевателствата на Украйна.

Представи си следната ситуация:

Аз съм твой съсед и те предупреждавам, че ако си купиш пистолет, ще ти разкатая фамилията.
Ти си казваш "откъде-накъде съседът ми определя дали аз ще си купя пистолет" ... и си купуваш пистолет.
Аз научавам за покупката, влизам във вас с автомат и те разстрелвам като куче.

На коя страна е правдата, майна?

Според теб излиза, че след като аз съм те предупредил да не си купуваш пистолет, ти трябва да слушкаш
и да изпълняваш. И ако не изпълняваш, е напълно редно аз да те застрелям. Нали така. Какво очакваш
след като дърпаш мустаците на тигъра?

Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 553
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

Преди 4 минути, gmladenov said:

На коя страна е правдата, майна?

Такъв въпрос в международни отношения не съществува, даже и в личностни. Светът и държавата не се ръководи от правда, а от закони. Един източен дисидент след 1990 г. тъжно казал: "Ние искахме справедливост, получихме законност".

В случая съседа, който бил женен за щерката на другия съсед,  не просто си е купил пистолет, а дълги години преди това е твърдял, че една от стаите в апартамента на другия е негова и той трябва да си я вземе. След това е взел да бие и насилва дъщеря му, а когато тя го пребила и погнала да го гони от апартамента, съседа замолил за милост и подписал договор с комшията в полицията, че няма повече да тормози щерката, ако тя му остане жена, но продължил да го прави. Френски и немски полицаи, гаранти на договора, му казали да спре и да си изпълнява задълженията за да не се стигне до патаклама, но комшията се засмял и си купил оръжие което да му гарантира, че с него не само ще продължи да бие жена си, но и ще отнеме стаята на съседа, след което жена му и баща й го спукали от бой.

Ако перифразирам една персийска поговорка тя ще звучи така:

Който се готви да не изпълнява договорите, които е подписал се готви на въже да виси.

 

 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Петър_Пейчев said:

Светът и държавата не се ръководи от правда, а от закони.

Да ... и да нахлуваш на чужда територия с танкове и автомати е противозаконно. 🙄

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Петър_Пейчев said:

В случая съседа, който бил женен за щерката на другия съсед ...

Не с тези евтини номера. Украинците търсят независимост от Русия от 1917г насам.
През 1991г я получиха и оттогава са суверенна държава.

Много съжалявам за мераците на Путин, но Украйна не е руска собственост.

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, gmladenov said:

Да ... и да нахлуваш на чужда територия с танкове и автомати е противозаконно. 🙄

Естествено, че е в нарушение на международното право, не знам някой да го отрича. Това обаче не означава, че Украйна не  нарушила това право и няма вина за случилото се. Както е казал Спасителя: Който търси - намира!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Петър_Пейчев said:

Това обаче не означава, че Украйна не  нарушила това право и няма вина за случилото се.

С какво точно го е нарушила?

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, gmladenov said:

Не с тези евтини номера. Украинците търсят независимост от Русия от 1917г насам.
През 1991г я получиха и оттогава са суверенна държава.

Много съжалявам за мераците на Путин, но Украйна не е руска собственост.

Съмнявам се, че украинците от 1917 г. са тези от 1991 г., както и че болшинството от "украинците" са търсили държава на "Свобода" и "Десен сектор", като се има предвид, че те така и не могат да съберат повече от 4-5% на избори.

Украйна не е руска собственост, но не и собственост на галичаните. Не руснаци отидаха на 1000 километра да убиват галичани, галичаните обявиха за свои земи които даже на карта не са могли да покажат и където са родени десетки поколения рускоезични, първите от които българи и сърби заселени там от Екатерина. Държавата е на народа й, а не на тези, които казват ние сме народа, другите са ни роби.

Между другото през 1917 г. има Украйна, има Донбаска има и Одеска република и ако това беше станало сега нямаше да има конфликт.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, gmladenov said:

С какво точно го е нарушила?

Това сериозно ли то питате? Ако е така няма смисъл да водим този разговор. Ще вземете и ще прочетете история, по-стара, по-нова, съвременна, поровете се в украинската преса и сайтове на техните националистически организации, проследете украинската идеология и какво е бандеризъм и ще говорим.

Украйна точно е нарушила Минските споразумения, които подписа с Путин, Меркел и Саркози за да спре настъплението на опълченците когато напълно разбита украинската армия бягаше към Киев в края на август 2014 г. и януари 2015 г.. Опълченците и повечето руснаци приеха тези споразумения за предателство от страна на Путин заради което той заповяда на ГРУ да убие всички командири на опълчението и да ги смени с пропутински. Три-четири дни преди войната на сайта hvylya.net , сайт на идеолозите на техния национализъм, така да се каже на просветния, не на дивия бандеризъм, излезнаха две статии, които седяха няколко дни като заглавни в които Украйна ясно заявяваше, че при никакви условия няма да изпълнява споразуменията с Русия и открито се подиграваше на Германия и Франция, че искат от нея такова нещо. Това е ставало когато САЩ са се опитвали да водят помирителни преговори между Киев и Москва.

 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дир.бг публикува постинг на Дмитрий Медведев в Telegram. Той се обръща към гражданите
на ЕС да търсят сметка на "своите глупаци", за каквито смята властите там.

Първият параграф на постинга на Медведев започва по следния начин:

  • Европейските правителства, особено просяците прибалтийци, изперкалите поляци
    и бягащите в НАТО финландци ...

Медведев е бивш руски президент и премиер, а сега е един от хората, които са позиционират
като евентуални наследици на Путин. С други думи, той е представител на руския управленски
елит - а думите му са много показателни за арогантността и циничността на този елит.

В Русия по националната телевизия призовават за ядрени удари срещу САЩ и Великобритания,
а представители на официалната власт говорят с арогантност и циничност за други държави.

Това е днешна Русия: шайка арогантни мутри, начело на бедно и зомбирано население, които
заедно размахват атомната бухалка пред света.

И те са дали нещо на света. 🙄

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Петър_Пейчев said:

... дивия бандеризъм ...

Добрата новина е, че вашето поколение е на възраст и вече се е насочило "към изхода".
И с всеки един "заминал" русофилството в България намалява, защото новите поколения
не са промити мозъци като вас. Така че полека-лека чумата на русофилството отминава.

Link to comment
Share on other sites

Преди 16 минути, gmladenov said:

Добрата новина е, че вашето поколение е на възраст и вече се е насочило "към изхода".
И с всеки един "заминал" русофилството в България намалява, защото новите поколения
не са промити мозъци като вас. Така че полека-лека чумата на русофилството отминава.

Аз не съм русофил, не знам от къде ви хрумна това. напротив, винаги съм казвал, че Русия, с изключение на времената на СССР, е най-големия враг на България. Просто България е отрицанието на Русия и това много добре се е разбирало от тяхната дипломация в 19 век, а основната причина е, че съществуването на България е естествена преграда към Проливите. Тези действия на царската дипломация бяха критикувани по времето на иудео-болшевишката династия в СССР, но след 2012 г. Русия започна да се връща към имперската си политика и България отново излезе на челно място сред враговете й.

Има обаче и степенуване на враговете. Русия е идеологически и най-вече далечен враг, който не представлява никаква заплаха за България, все едно Иран да ни е враг. В момента основен враг не само за България, а за самата европейска цивилизация са Украйна, Полша и Унгария. Заплахата от тях е пряка и докато тези страни не се демократизират, което историята е показала, че е невъзможно, целият континент ще влиза от криза в криза.

Иначе за бандеризма нещата са ясни, винаги съм предупреждавал простите руски журналисти и политилози, че наследниците на Хитлер ще ги съдят за морални щети затова, че ги сравняват с бандеровци. В кратце, това е една човеконенавистна идеология, която се различава от фашизма по това, че докато фашистите искаха германците да станат като евреите, т.е. да се сношават помежду си и държат кръвта си чиста, бандеровци са приели в програмата си, че руснаци, евреи и поляци трябва да бъдат напълно унищожени, а останалите народи да приемат бандеризма и украинския език и да станат украинци. Те са привели и идеологията си в действие, като зверствата им така потресли фашистите, че ги погнали и разтурили.

Ето какво са правили европейските демократи, за които някой са готови дупе и жена да дадат, с поляците, които по принцип са си шашави, но тук едва ли лъжат:

 

Volynskaja-reznia.jpg

  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 41 минути, gmladenov said:

Дир.бг публикува постинг на Дмитрий Медведев в Telegram. Той се обръща към гражданите
на ЕС да търсят сметка на "своите глупаци", за каквито смята властите там.

Какво е казал Медведев, други руснаци или украинци знам от публикациите в техните преси, които следя, а и с много от имената които се споменават във форума от руска страна съм имал и кореспонденция. Просто Русия е демократична страна и може да кажеш каквото искаш за всеки и на всеки. Единствената критика беше, че след като убеждавах руския народ, че във ВСВ е бил на грешната страна и Сталин и Чърчил са основни виновници за войната получих съобщение, че имало някакъв член с който прокуратурата критикувала подобни изказвания, но нищо от написаното не беше изтрито. Тук често се споменава един Дугин, едва ли не като главна заплаха за Европа. Ами това е един малко отнесен от вихъра пенсионер, с някакви остарели идеи за просвещение и руска култура, на който никой в Русия не обръща внимание. Така и не разбрах как този човек стана идеолог на Путин, а ако беше станал сега нямаше да има войници в Украйна, а просветители с по две дисаги книги. 

Ние може да сме стари, но както казваше Бай Иван Терсенето, волнонаемен в трудовашкото поделение във Велинград, когато той беше на моите години, а аз войник: На всичко младите са по-добри от мен, не им се давам само на пиене, на бой и на чукане! Та ние може да си отиваме от реалния свят, но вие дори не живеете в него, а в паралелен.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, gmladenov said:

:rofl:

Какво смешно има?  Това колко време щеше да просъществува в наш сайт, написано за САЩ, Англия или Германия?

Зачем годы пишете? На Росии, это царство кровавое, грешное, царство бесконечного зла, печали и слез со времен Рюрика до сих пор было так, так и будет. Что касается Украины, то она не смогла разорвать пуповину с Россией и вместо нормальной страны стала ее уменьшенной копией.

 

 

Во-первых, Гитлер не хотел войны с СССР, эту войну навязали единственные виновники Второй мировой войны - Черчилль и Сталин. Когда Сталин разорвал все договоры с Германией и начал наращивать немецкую армию и война стала неизбежной, Гитлер напал, потому что, как и Наполеон, он думал, что русский народ выберет свободу рабству, но из-за плохого знания русской истории не догадывались, что этого никогда не будет - то ли из-за норманнов Рюрика и монголов, то ли только из-за монголов, рабство заложено в русских генетически и это их нормальное существование. В истории нет случая восстания в России против рабства, нет случая, чтобы крепостные и холопы бросили своих господ и не были готовы умереть за них. В то время как везде в республиках немцев встречали как освободителей от сталинского геноцида, в самой России народ, как всегда, стоял за своих иудео-большевистских хозяев и был готов умереть за них, лишь бы они не истребить их семьи.

 

Осабено се гордея с това, писано преди две години:

В случае войны за Россию вступить несколько армейских дивизий, несколько кораблей флота и некаторые подразделения полиции. Большинство остальных вернется домой, а некоторые присоединятся к освободителям.

author преди 5 месеца, след започване на войната:

Петър, а теперь, что ответишь?

Петър Пейчев

То же самое! Россия не может собрать 200 000 солдат, а даже минимальная мобилизация составляет 3-4% населения или 4-5 миллионов военнослужащих. Российская армия катается как на велосипедном походе по Украине, но с танками и без понятия что делает, появились какие-то манекены из Чечни, которые из-за фотосессий не могут подстрелить и кабана и теперь ждите настоящие солдаты из Сирии. Единственными, кто спасяет положение это ополченци.

Если у Путина и всего вашего правительства был ум как минимум на 5 копеек, они бы уже давно загрузили Северную Корею нефтью и пшеницей получая 2 миллионов солдат, которые уже были бы в Берлином.

Това е писано преди 5 месеца, а тези дни се заговори да договор между републиките и Северна Корея, като се коментира изпращането на 100 хилядна армия.

Та по тези причини старостта се свързва с мъдрост, а младостта с глупост, затова слушайте повече, пък като се научите ще му дойде време и да мислите.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

Уважаеми съфорумци, за вас тривиално, за мен откритие.

Очаквах, че когато жертвите в руско- украинския конфликт стана 100000 (изпълни се числото), достигналата го страна ще проумее, че няма сили и ще тръгне към преговори за капитулация. Числото е достигнато, а битките продължават. Значи

ЧОВЕШКИТЕ РЕШЕНИЯ И ТЕЗИ НА ЧОВЕШКИ МАСИ НЕ СЕ ВЛИЯЯТ ОТ ОБЕКТИВНИТЕ ЯВЛЕНИЯ, А ОТ СВОЯТА СУБЕКТИВНА КАРТИНА ЗА ТЕЗИ ЯВЛЕНИЯ.

Поради това на треньора на съсипан от бой боксьор, който с размътено съзнание твърди, че може още да участва в боя, е дадено правото да метне пешкира. Отстрани и поради своята опитност, той по- добре разбира, дали силите на боеца стигат. 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Втори след княза said:

Уважаеми съфорумци, за вас тривиално, за мен откритие.

Очаквах, че когато жертвите в руско- украинския конфликт стана 100000 (изпълни се числото), достигналата го страна ще проумее, че няма сили и ще тръгне към преговори за капитулация. Числото е достигнато, а битките продължават. Значи

ЧОВЕШКИТЕ РЕШЕНИЯ И ТЕЗИ НА ЧОВЕШКИ МАСИ НЕ СЕ ВЛИЯЯТ ОТ ОБЕКТИВНИТЕ ЯВЛЕНИЯ, А ОТ СВОЯТА СУБЕКТИВНА КАРТИНА ЗА ТЕЗИ ЯВЛЕНИЯ.

Поради това на треньора на съсипан от бой боксьор, който с размътено съзнание твърди, че може още да участва в боя, е дадено правото да метне пешкира. Отстрани и поради своята опитност, той по- добре разбира, дали силите на боеца стигат. 

Капитулация на КОГО? На империалиста или този който се бие за независимост?

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Втори след княза said:

... за вас тривиално, за мен откритие.

Ами още си далеч от истината, така че продължавай да дерзаеш.

Засега ситуацията е следната: треньорът на украинците знае (благодарие на своето
разузнаване), че противниковият отбор е слаб и че украинците ще могат да го победят.
Затова продължава да ги тренира и подпомага. Иначе нямаше да се хаби.

Противниковият отбор пък го е закъсал. Разузнаването показва, че неговите ресурси
са на изчерпване и по някое време ще почне да грохва. Именно това ще е повратната
точка, която търсиш.

К'во да правиш. Сметките на противника са криви и ще трябва да подържи теслата.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Между другото през 1917 г. има Украйна, има Донбаска има и Одеска република и ако това беше станало сега нямаше да има конфликт.

mobdro
 

myfiosgateway.com
 

Link to comment
Share on other sites

On 4.09.2022 г. at 7:27, gmladenov said:

Разузнаването показва, че неговите ресурси са на изчерпване и по някое време ще почне да грохва.

Разузнаването нищо не казва, защото не знае. Никой не знае какво точно става и защо упорито се отказва да се изпраща оръжие и хора на добре известни от седмици направления, където ще има атаки. Онзи ден, след повече от седем месеца след започване на войната, за пръв път на опълченците са били дадени противотанкови комплекси Корнет, каквито се изпращат навсякъде по света от 20 години. Те едва ли са свършили, защото руските войски ги използват, но по някаква причина не се дават, както и друго оръжие, на опълченците. Не се знае и защо Росгвардия, от 300-350 хиляди гвардейци на редовна служба и вероятно още толкова запасняци към нея, редовен участник на всякакви паради с всякакви оръжия, не е уведомена, че се води война. Тези въпроси обаче ще се разрешат, с добро или лошо.

Иначе от ресурсите в момента се подготвят още 300 хиляди, като с тях вече съотношението няма да 1:3-4 , а където се атакува до 1:8-10, а ще стане 1:1,5-2.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Независимо, че темата ми е много интересна, не ми стигнаха ресурсите,  интелектуалните. Очаквах, че при едно ниво на загинали войници, ще се разпадне отбраната, но фактите ме обориха. Трябваше да имам предвид, че основаната на Гьобелс пропаганда насърчава командващи и заслепява бойците, да не отчитат реалността. Като замбирани са. Това ме насочи към мисълта, че не реалната картина, а субективната, внушената, е определяща. По същата причина и такива неща като индустрия, чужди интереси и демокрация не са от значение. Всичко се пречупва през субективната картина.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Втори след княза said:

Очаквах, че при едно ниво на загинали войници, ще се разпадне отбраната, но фактите ме обориха. Трябваше да имам предвид, че основаната на Гьобелс пропаганда ...

Хихи, ти в същност се оказа прав ... но за руснаците, а не за украинците. Руското нападение в момента
се разпада, но причината не е в украинската пропагандата, както явно ти се иска да вярваш.

В момента с очите си наблюдаваме как една авторирарна държава не може да има ефективна армия.
Командването на такава армия (на всяко ниво) е неефективно, защото само се гледа как да се угоди
на началниците, вместо да се работи професионално.

Така тя е обречена по начало; просто се чака повратната точка, за да може разпадът да започне.

Link to comment
Share on other sites

Преди 14 минути, gmladenov said:

В момента

Ако вие го наблюдавате в момента историята го наблюдава от Рюрик насам. Така започва всяка война за Русия, важно е как свършва. Руската стратегия винаги е била: "Започне ли войната бягаме към Москва и чакаме зимата"! и за последните няколко века е сравнително успешна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, gmladenov said:

Така тя е обречена по начало; просто се чака повратната точка, за да може разпадът да започне.

Както вървят нещата  разпадът ще обхване всичко. Първо - разпад на фронтовете, после разпад на цялата армия и останалите силови структури, вкл. вътре в страната и накрая разпад на федерацията.  Какво ще дойде на мястото на РФ един господ знае.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Atom said:

... и накрая разпад на федерацията. 

Допреди войната не го вярвах, но може да се окажеш напълно прав.

Не по темата, но в същност по темата. Нали ти коментираше липсата на идентичност
на Русия. Попадна ми статията, която се смята за идейната основа на "руския мир":
http://old.russ.ru/politics/meta/20000302_schedr.html

Авторът предлага идентичността на Русия да бъде руският език.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, gmladenov said:

тя е обречена по начало; просто се чака повратната точка, за да може разпадът да започне.

Имаш ли предположения, кое е предпоставката,кое да наблюдаваме?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...