Отиди на
Форум "Наука"

Военните конфликти - Израел


Recommended Posts

  • Потребител
Тази информациа я сложих в другият отдел за Русияр но и тук е валидна.
2022.05.04. 13:09
Делегацията за преговори на ислямистката терористична организация Хамас, която контролира ивицата Газа, замина за Москва, за да се срещне с ръководители на руското външно министерство, съобщи The Times of Israel.
Според MTI делегацията на Хамас е отишла в Москва, за да се срещне с представители на руското външно министерство. Членовете на делегацията са лидери на Хамас, живеещи извън ивицата Газа, водени от заместник-президента Муза Мохамед Абу Марзук, според The Jerusalem Post.

Отношенията на Хамас с Русия се подобриха през последните години. Миналия месец лидерът на Хамас Исмаил Хания проведе телефонен разговор с руския външен министър Сергей Лавров.

 

СМСМ това нещо е разработиено някъде между Техеран и Москва. Планирането, подготовката, обучението е трябвало да се организира финансира. Това само от отвън е могло да се напарви иначе евреите щяха да подушат нещо....Че бухат нещо от водопроводни тръби си го знаят, но за такова голямо количество навярно не са предполагали....Освен това имат този прочут софтвер Пегасус който и унгарското разузнаване ползва с помоща на което могат да подслушват който и да е мобилен телефон. Но терористите не ползват телефони. Комуникират с куриери без писменни последици. Това навярно също повечето в чужбина е било. Египет преди една седмица сигнализира, че нещо се готвят терористите, но привзетите и арогантни евреи не им вярват, мислят си че ще е както досега. Няколко ракети които лесно ще ги свалят и толкова....Сбъркаха... 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 371
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Две видеа, които спомагат да се изяснят историческите корени на палестинско-израелският конфликт, и на практика невъзможността на разрешаването му.

 

И от историкът Юля Латинина:

 

Редактирано от scaner
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Израелската армия е обстрелвала Газа със снаряди, които пробиват дълбоко в земята. Твърди се, че на това видео има взривове на ракети от подземните хранилища на Хамас:

https://t.me/insiderUKR/63359

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://btvnovinite.bg/svetut/otrjadi-na-izrael-sa-vlezli-v-ivicata-gaza.html

Дали започва? Или засега е само разузнаване на място и проба за евентуални капани и силна съпротива? 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.24chasa.bg/mezhdunarodni/article/15842541

През последните 24 часа сили на израелската армия са извършили локални набези навътре в територията на ивицата Газа" за издирване на "терористи" и оръжия, се казва в изявлението. По време на тези операции бяха положени усилия и за "откриване на изчезнали лица", отбеляза израелската армия.

 
В изявлението се казва още, че израелската армия също така е "ликвидирала терористични клетки и инфраструктура", включително "клетка на "Хамас", която е изстреляла противотанкови ракети към израелска територия".

Пехотни и танкови части на израелската армия са участвали в набези в Газа, целящи откриване на изстрелващи ракети клетки и получаване на информация за местонахождението на заложници, съобщиха израелски военни, цитирани от Ройтерс.

Израелската армия твърди, че значителен брой цивилни жители на Газа за започнали да се придвижват на юг, "за да се спасят" и че израелски военни са потвърдили наличието на най-малко 120 пленници в анклава.

Войсковите сили за отбрана на Израел твърдят също, че досега почти няма жертви на ракетния обстрел на "Хамас" срещу еврейската държава, тъй като населението изпълнява стриктно заповедите за укриване в бомбоубежищата.

Израел започна война срещу Газа след атаката на палестинското ислямистко движение "Хамас" на 7 октомври срещу еврейската държава, и оттогава бомбардира тази малка, бедна територия, която е в състояние на пълна блокада, предаде БТА. Най-малко 1300 израелци, повечето от които цивилни, бяха убити, а около 150 души бяха отвлечени в Газа при атаката на "Хамас".

От палестинска страна бяха убити 1800 души, включително 583 деца, а бомбардировките предизвикаха масово разселване на населението в Газа, след като израелската армия издаде заповед за евакуиране на северната част на анклава.

ЧЕТЕТЕ ОЩЕ

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Димитър Йорданов said:

https://btvnovinite.bg/svetut/otrjadi-na-izrael-sa-vlezli-v-ivicata-gaza.html

Дали започва? Или засега е само разузнаване на място и проба за евентуални капани и силна съпротива? 

Кое да започне? "Прочистването"? То дали ще възкреси мъртвите израелски деца с отрязани глави?

  • ХаХа 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, deaf said:

Кое да започне? "Прочистването"? То дали ще възкреси мъртвите израелски деца с отрязани глави?

Тази сутрин около 8 часа изтича ултиматумат...Броячат на криеницата вече е на 3. След околочас израелците отварят очи.  

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Имам чувството което съм го патил вече 2 х. 

Първото когато на живо гледах предаването от Букурещ, когато Чаушеско искаше да държи реч и тълпата го прекъсна и той избяга от балкона....

Второто когато на рабатната ми място на мониторът ми бях сложил постоянно да върви CNN за да слушам американски английски и изведнъж прекъснаха новините с предаване на пряко как гори едната зграда и в момента видях на живо как се удря вторият самолет....

След всичките тези събития си спомням, че нещо се промени в светът...

И ето сега пак. На живо ще гледаме  война, не само цензурирани, манипулирани записи. Чуват се петлите от газа....

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 58 минути, deaf said:

Вече има изказвания,че съобщението за обезглавените израелски деца е фейк...

Обезглавени били с изстрел от упор в областта на главата и врата, а не с нож.

  • Харесва ми! 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, deaf said:

Вече има изказвания,че съобщението за обезглавените израелски деца е фейк...

Да внеса малко яснота, по отношение кое в случая е фейк и кое не.

Първото такова съобщение се появи на 10-ти октомври, след като израелската армия освободи кибуца Кфар-Аза. Там бяха намерени около 200 трупа, и една американска журналистска разпространи новината за 40 убити и обезглавени деца

Израелската страна до този момент поддържа политика да не се показват фотографии на жертвите, и не потвърди бройката и тази новина. По-късно (вчера) журналистската официално се извини, и призна че се е подвела от емоциите си.


Малко по-късно официално говорителят на Израелските сили за отбрана Джонатан Конрикус заяви, че ЦАХАЛ потвърждава, че бойци на Хамас са убивали и обезглавявали деца там. Без да споменава числа.

"Трудно е да се повярва, че дори Хамас може да извърши такова варварско деяние", каза той.


Също така израелският генерал-майор в оставка Итай Верве заяви, че децата също са загинали, но не уточни колко. Според него е имало "голямо клане, голяма катастрофа".


Едва преди няколко дена израелската страна разреши да се публикуват снимки на жертви. Бяха официално публикувани трупове на бебета, както и овъглени такива.


Така че като се опровергаят конкретни факти за фейк това не означава, че всички подобни по смисъл факти са също фейк.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, scaner said:

Така че като се опровергаят конкретни факти за фейк това не означава, че всички подобни по смисъл факти са също фейк.

Има разлика все пак между обезглавени с нож или с изстрел. Не е честно медиите да не уточняват това...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, deaf said:

Има разлика все пак между обезглавени с нож или с изстрел. Не е честно медиите да не уточняват това...

Изстрелът обикновено не обезглавява. Пък и снимките на обезглавени израелски войници, които се появиха, не говорят за такива изстрели.

Освен това, голяма част от нападателите освен от Хамас са били и от Ислямски джихад, които са много близо по манталитет до ИДИЛ. Така че място за учудване няма.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Цивилни жертви между Газа и Израел според официални данни до 13 октомври.

photo_2023-10-14_00-54-15.jpg

Инфографика: De Re Militari

https://t.me/drmjournal/6313

-----------

Репортаж на "Ал Джазира" от 2021 г. показва вътрешността на тунелите под Газа, които Хамас изгради през годините. 

Материалът е ценен заради детайлите, които разкрива за мрежа от тунели и укрития, дълги над 500 км. и които през годините станаха един от малкото начини за изход и вход в Газа. 

До този момент се смята, че Израел е успял да унищожи едва 5% от тунелите. Ако израелската армия извърши инвазия, войниците ще се сблъскат с тази мрежа, която има многобройни изходи към самия град, както и тайници в сгради.

------

Израелските военни заявиха, че са поразили цел на "Хизбула" в Южен Ливан.

Атаката е била предприета в отговор на "инфилтрацията на неидентифицирани въздушни обекти в Израел и обстрелването на безпилотен летателен апарат на ЦАХАЛ", се казва в изявление на израелските военни от тази сутрин, като се добавя, че са прехванали както въздушните обекти, така и огъня.

В по-ранно изявление израелските военни заявиха, че "инфилтрацията на неидентифициран обект" е станала близо до град Шфарам в Северен Израел.

https://t.me/drmjournal/6317

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Р. Теодосиев said:

До този момент се смята, че Израел е успял да унищожи едва 5% от тунелите.

Няма ли някакви технически средства подобни на металотърсачите,инфрачервените лъчи,които да откриват тунелите?

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 3 минути, deaf said:

Няма ли някакви технически средства подобни на металотърсачите,инфрачервените лъчи,които да откриват тунелите?

Четох някъде, че има начини, но не знам какви.

Скоро ще разберем. При положение, че основно там се складират всички ракети и боеприпаси, би било логично да се насочат на там.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 33 минути, deaf said:

Няма ли някакви технически средства подобни на металотърсачите,инфрачервените лъчи,които да откриват тунелите?

Израелците са гледали Конг: Острова на черепа и сега използват бомбите за сеизмологични проучвания на подземията на Газа.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, deaf said:

Няма ли някакви технически средства подобни на металотърсачите,инфрачервените лъчи,които да откриват тунелите?

Има. Това е цивилният вариант представи си военният. http://pinceveszely.uw.hu/tr01.htm

U.S. Army Bunker Defeat Munition (BDM) или другияч SMAW-D.  M141 Bunker Defeat Munition (BDM) SMAW-D.   

Но ако ме биха питали, аз бих пуснал гас по-тежък от въздуха в изобилие за да заседни и в най- дълбоките места. И после с помпи морска вода в изобилие както правим с къртиците. И после които не са се задушили или издавили, ще ги изчистя когато се появят на повърхноста....Това е най-евтиният вариант за очистване от плъхове....   

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това е война на друго измерение.на практика ,няма невинно загинал палестинец ако не е е невръстно дете до около 6 години разбира се.едно време през комунизма ни рекламираха т.н. Интифада ,като деца мятащи камъни по израелските танкове.За мен Израел е пример за политика с малцинствата.Косене на ливада ,както се изрази вчера Иван Гарелов в Панорама.Косиш ливадата ,няколко години спокойствие си осигуряваш ,тревите избуяват ,появяват се бурени ,косиш ги изкореняваш ги така до края на света.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Skubi said:

Има. Това е цивилният вариант представи си военният. http://pinceveszely.uw.hu/tr01.htm

U.S. Army Bunker Defeat Munition (BDM) или другияч SMAW-D.  M141 Bunker Defeat Munition (BDM) SMAW-D.   

Но ако ме биха питали, аз бих пуснал гас по-тежък от въздуха в изобилие за да заседни и в най- дълбоките места. И после с помпи морска вода в изобилие както правим с къртиците. И после които не са се задушили или издавили, ще ги изчистя когато се появят на повърхноста....Това е най-евтиният вариант за очистване от плъхове....   

 

Няма да го направят освен ако не са сигурни, че всички заложници вече са мъртви. Просто Израел не си изоставя хората. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Konche said:

Няма да го направят освен ако не са сигурни, че всички заложници вече са мъртви. Просто Израел не си изоставя хората. 

До тогава няма гас, вода, храна, електичество, лекарства, кислород за болниците. И не само в северната ами в цялата Газа....Броени дни са на населението....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Р. Теодосиев said:

Цивилни жертви между Газа и Израел според официални данни до 13 октомври.

photo_2023-10-14_00-54-15.jpg

Инфографика: De Re Militari

Много е интересно как е закръглена цифрата 1300 убити. Не са успели да ги преброят точно ли или са ги измислили!?

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 33 минути, makebulgar said:

Много е интересно как е закръглена цифрата 1300 убити. Не са успели да ги преброят точно ли или са ги измислили!?

Информацията се подава от Газа. и в този момент те съобщиха за 1299 убити.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, scaner said:

Информацията се подава от Газа. и в този момент те съобщиха за 1299 убити.

1299 е почти като 1300. На закръглено и нереално число прилича. Нищо не им пречи на израелците да завишат леко броя на загиналите с 900-950, тъй като 350-400 загинали може да са малко за започване на война и за обвинение в геноцид.

  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...