Отиди на
Форум "Наука"

Военните конфликти - Израел


Recommended Posts

  • Потребител

Израел не публикува кадри от зверствата на Хамас. И за това губи в информационната война. Затова вчера бяха поканени журналисти, без камери и телефони, само с моливи и листа за писане, да видят събраните факти.

"Покажете на генералния секретар на ООН. На Грета Тунберг. И всички европейски полуумници, които защитават терористите."

По покана на израелската армия стотици журналисти от цял свят се събраха, за да гледат непубликуваните кадри.

Видеозапис на терористи от Хамас, които убиват израелски цивилни граждани.

Видео от камерите на терористите.

Видеозаписи, направени от камерите на Министерството на спасяването и извънредните ситуации и на израелските служби за сигурност.

Разбити глави, 45 разпръснати глави, изнасилвания на малки момичета и съвсем неописуеми кадри на осакатени бременни жени.

Видеозаписите и снимките бяха толкова ужасяващи, че някои журналисти отидоха в болницата.

https://t.me/Crimeanwind/46255

  • Харесва ми! 3
  • Тъжен 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 371
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Любопитен откъс от видео от палестинец, живял в Газа и избягал от там преди години. Според него нормални хора там са 1%, останалите 99% поддържат тероризма, техен свещен дълг е убийството на евреите:

https://t.me/nevzorovtv/11605

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Израел щели да пуснат нервнопаралитичен газ в тунелите на Хамас "под надзора на американския флот".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, scaner said:

Любопитен откъс от видео от палестинец, живял в Газа и избягал от там преди години. Според него нормални хора там са 1%, останалите 99% поддържат тероризма, техен свещен дълг е убийството на евреите:

https://t.me/nevzorovtv/11605

Пред два дена похитителите от "Хамас" пуснаха два бабички от похитените. По новините ги даваха. Боец от "Хамас",маскиран изцяло в черно,с калашник,предаваше двете жени на съответните служби. Една от стариците съвсем приятелски му стисна ръцете,преди да се раздели с него!!! Само не ми казвайте,че това е Стокхолмски синдром. Такъв (почти) няма. Просто някой псевдопсихолог,за да се направи на интересен си е измисли такъв синдром и му е придал наукообразен вид с понятието "синдром".

Апропо,не знам похитени/отвлечени от руската армия украинци или каквито и да е други,да са стискали приятелски ръцете на руснаците-похитители,след като са освободени от тях.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, deaf said:

Пред два дена похитителите от "Хамас" пуснаха два бабички от похитените. По новините ги даваха. Боец от "Хамас",маскиран изцяло в черно,с калашник,предаваше двете жени на съответните служби. Една от стариците съвсем приятелски му стисна ръцете,преди да се раздели с него!!! Само не ми казвайте,че това е Стокхолмски синдром. Такъв (почти) няма. Просто някой псевдопсихолог,за да се направи на интересен си е измисли такъв синдром и му е придал наукообразен вид с понятието "синдром".

Апропо,не знам похитени/отвлечени от руската армия украинци или каквито и да е други,да са стискали приятелски ръцете на руснаците-похитители,след като са освободени от тях.

Не забравяй, че съпрузите на тези жени са останали в плен. Така че доколко е било искрено "приятелското" отношение на жената все пак е под въпрос...

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 34 минути, Warlord said:

Израел щели да пуснат нервнопаралитичен газ в тунелите на Хамас "под надзора на американския флот".

Една от идеите беше, да ги изгарят с течен кислород и нафта.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 23.10.2023 г. at 7:44, gmladenov said:

Не ми беше хрумвало как русоробите русофилите ще станат защитници на правата на палестинците.

Връзката в същност е очевидна: гадните кравари подкрепят Израел, а за всеки русофил краварите са
анатема. Съответно русофилите застават на страната на палестинците ... и така хора, учили в училище
"Даваш ли, даваш, балканджи Йово", завършват да подкрепят мюсюлмани-терористи.

Иронията на ситуация не свършва дотук, обаче.

Заставайки зад палестинците, русофилите изведнъж се оказват в много прогресивна компания.
Както са го подкарали, напълно очаквам те скоро да почнат да се борят за  промените в климата и
правата на джендърите. :ag:

1.thumb.png.946346aa5245c0c2cc08c2d2b48508d4.png

В същото време  в Израел има много рускоговрящи хора ,които по косвени връзки (знаем че евреите зачитат ,само майчината кръвна връзка ,са възприети там за чисти евреи въпреки ,че може и грам Иврит да не знаят ,например в град Хайфа  ,много по лесно може  ,да се ориентираш ако знаеш руски ,а не иврит).Впрочем тази отдясно много прилича на Грета Тунберг и ,какви са позициите на тази вече млада жена не момиченце ,по глобалните проблеми в света извън нейните Еко теми ,откъснати от реалността.Някой има ли информация?

Редактирано от todorg
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, todorg said:

и ,какви са позициите на тази вече млада жена не момиченце ,по глобалните проблеми в света извън нейните Еко теми ,откъснати от реалността.Някой има ли информация?

Леви и пацифистски. Както се видя, по конкретната ситуация подкрепя с плакати Газа, а не Израел. Мейнстрийм, объркано младо поколение...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, scaner said:

Леви и пацифистски. Както се видя, по конкретната ситуация подкрепя с плакати Газа, а не Израел. Мейнстрийм, объркано младо поколение...

То това на снимката  ,май си е тя ,а не млада рускиня приличаща на нея ,каквито съм виждал хиляди ,знаем руси и шведи си имат роднински връзки изконни.Та ,щом е с такива позиции ,защо не се запише доброволка и не отиде на мястото на конфликта?Брадатите джихадисти ,бая ,ще се зарадват на тази бяла млада пищна плът.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, deaf said:

Пред два дена похитителите от "Хамас" пуснаха два бабички от похитените. По новините ги даваха. Боец от "Хамас",маскиран изцяло в черно,с калашник,предаваше двете жени на съответните служби. Една от стариците съвсем приятелски му стисна ръцете,преди да се раздели с него!!! Само не ми казвайте,че това е Стокхолмски синдром. Такъв (почти) няма. Просто някой псевдопсихолог,за да се направи на интересен си е измисли такъв синдром и му е придал наукообразен вид с понятието "синдром".

Апропо,не знам похитени/отвлечени от руската армия украинци или каквито и да е други,да са стискали приятелски ръцете на руснаците-похитители,след като са освободени от тях.

Стокхолмски синдром има и това е заради ,инстинкта за оцеляване.Когато ,човек попадне в такава екстремна ситуация ,той се опитва ,да оцелее ,и ако това означава ,да завържеш нормални човешки взаимоотношения с похитителите ,ти го правиш.Например в теракта в Нортиийст от 2002 имаше 2 жени ,които дотолкова ,бяха спечелили доверието на похитителите ,че ги бяха оставили без надзор в женската тоалетна ,откъдето те естествено веднага избягват през прозорчето ,оставяйки произвола на съдбата собствените си деца ,които и загиват впоследствие от уж спасителната акция на руските спец. служби. ,киоито за да убият 10 терориста убиха хиляди свои.Имаше документален филм ,къдетое дна от жените си каза ,че не съжалява ,че е избягала ,ако бе останала ,щеше и тя  ,да е мъртва и децата и ,а сега само децата.Най силният инстинкт е този за самосъхранение.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, todorg said:

Стокхолмски синдром има и това е заради ,инстинкта за оцеляване.

Това,което описваш е друго – инстинктивна,подсъзнателна стратегическа хитрост в борбата срещу врага. Докато Стокхолмския синдром е искрена симпатия към похитител,който е чужд човек...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Израел е разработил тайно оръжие за борба с тунелите на Хамас - "гъбена бомба"...

"Гъбестите бомби" освобождават пяна, която се разпространява и втвърдява бързо, за да блокира тунелите, като затруднява засадите на терористите.

Израел вече е провеждал учения с тези бомби в базата Цалим.

https://t.me/Donbas_Operativniy/60607

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 55 минути, gmladenov said:

Това е самата Грета.

Подведен бях от поста на колегата и първоначално помислих ,че е снимка на руски привърженички на Палестина ,защото той и затова пишеше.В Русия и СССР винаги е имало силно еврейско лоби ,малко ми е странно ,руснаците  ,масово ,да са зад Палестина  ,още повече ,че и те имаха бая ядове с джихадистки ислямисти , от Кавказкият регион.Отделно за многото рускоговорящи в Израел особено в Хайфа , на млади години бачках и строителство и така с е случи ,че работех с бригада работила преди това в Израел и по конкретно в Хайфа ,само с руски са се оправяли с местните  ,нито иврит ,нито английски.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Израелската армия започва наземна операция в ивицата Газа:

Изявление на ЦАХАЛ: "През последните часове увеличихме ударите по ивицата Газа. ВВС атакуват подземни съоръжения и терористична инфраструктура. В продължение на настъпателните действия, които проведохме през последните няколко дни, тази нощ сухопътните сили разширяват наземните дейности. ЦАХАЛ работи мощно във всички направления за постигане на целите на войната".

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

От ЦАХАЛ съобщиха, че през нощта изтребители от ВВС са нанесли удари по 150 подземни цели в северната част на ивицата Газа, включително по тунели, подземни бойни помещения и допълнителна подземна инфраструктура.

---

Военните съобщиха, че сред няколкото убити членове на "Хамас" е и човекът, отговарящ за въздушните средства на "Хамас", който е наречен Асем Абу Ракаба.

Абу Рабака е отговарял за безпилотните летателни апарати и парапланерите на Хамас, както и за системите за въздушно откриване и въздушна отбрана, се казва в изявление на ЦАХАЛ.

---

Военното крило на Хамас, Бригадите "Ал Касам" съобщиха, че има сухопътна операция на израелската армия в Бейт Ханун и източната част на Ал Бурейдж. Съобщава се също за ожесточени сблъсъци.

----

Видеоклип, публикуван от ЦАХАЛ, показващ действия на армията в Ивицата Газа.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Р. Теодосиев said:

От ЦАХАЛ съобщиха, че през нощта изтребители от ВВС са нанесли удари по 150 подземни цели в северната част на ивицата Газа, включително по тунели, подземни бойни помещения и допълнителна подземна инфраструктура.

---

Военните съобщиха, че сред няколкото убити членове на "Хамас" е и човекът, отговарящ за въздушните средства на "Хамас", който е наречен Асем Абу Ракаба.

Абу Рабака е отговарял за безпилотните летателни апарати и парапланерите на Хамас, както и за системите за въздушно откриване и въздушна отбрана, се казва в изявление на ЦАХАЛ.

---

Военното крило на Хамас, Бригадите "Ал Касам" съобщиха, че има сухопътна операция на израелската армия в Бейт Ханун и източната част на Ал Бурейдж. Съобщава се също за ожесточени сблъсъци.

----

Видеоклип, публикуван от ЦАХАЛ, показващ действия на армията в Ивицата Газа.

Пуканки, кока кола и давай....Но не се зарежда....Язък.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това е за момента моята преценка : ,,В първоначалните репортажи и изказвания ( и от страна на ХАМАС ), се споменаваше че част от нападателите са от още някакви други групировки действали съвместно с тях, сега не мога да ги намеря но поне едната беше известна. Също така е възможно отделни заложници да не са под техен контрол и да не се знае къде са и какво се случва с тях.
Относно борбата с ХАМАС, според мен трябва да бъдат изолирани и доведени до нивото на малка терористична организация от ограничен мащаб, каквито са и много други, които периодично извършват по някой отделен атентат или нападение. За момента обаче все още имат силен гръб и подкрепа, както обществена, така и от други държави, организации и лобита.
Не виждам какъв е шанса на израелците да успеят да ги смажат бързо, преди да предизвикат международен отпор."

Добавям само че може би най-добре е хамасците да бъдат унищожени чрез ръцете на умерените от Фатах, средствата отвън да отиват главно в първите, а ХАМАС да си останат обикновени терористи без възможност за развиване на социално-икономически, образователни и други дейности, които им осигуряват подкрепа от много палестинци там.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

F9i9xHnWAAASsHs?format=jpg&name=small

Езикът на тялото на Нетаняху не ми прилича на човек, който е тръгнал да заговорничи против своя народ (или който да е друг)! Напротив! Всеки може да види съжалението за случващото се, допуснатите пропуски и това, което предстои да се случи... 😐

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Израелският премиер Нетаняху обяви началото на "втората фаза" от своята операция с цел да "унищожи [военните способности] на Хамас и да върне заложниците".

В своето изявление, Нетаняху също така описа операцията като "втората война за независимост" на Израел.

https://t.me/drmjournal/6517

-------

Израелският министър на комуникациите Кархи изрази, че страната му ще използва "всички налични средства" да спре разполагането на Starlink системи в ивицата Газа, след като Илън Мъск по-рано обяви новината.

https://t.me/drmjournal/6520

-------

В кибер атаките срещу Израел се включи известен ирански хакерски колектив - Moses Staff (Жезълът на Мойсей). Групата е известна още от 2021 с многобройни многопластови атаки срещу Израел, Италия, Индия, Германия, ЮАР, САЩ, и други. Най-вече целите са правителства или близки до правителствата компании. 

"Жезълът на Мойсей" са изцяло политически мотивирани и никога не са искали откуп от жертвите си. Главната цел е шпионаж в полза на иранското разузнаване, нарушаване на критични процеси и всяване на страх. Спекулира се, че групата е активно спонсорирана от иранското правителство.

Групата не беше активна последната година, но се включва отново с няколко ключови атаки срещу Израел:

- Твърди се че групата има достъп до над 8000 камери в Израел, като се разпространяват видеа как ключови сгради на Мосад и АМАН (Служби за военно разузнаване на Израел) са под наблюдение от хакерите.

- Няколко израелски компании занимаващи се с разработка на софтуер като "Contel" и "Shefi Nissimov & Co" са под атака. Все още не е ясно каква е мотивацията зад тези атаки.

- Изтече информация за израелски военни и резервисти, включваща имена, длъжност, лична информация и дори информация за семействата им. 

Групата твърди, че следващите 48 часа ще бъдат критични за Израел и ще бъде разкрита още информация.

https://t.me/drmjournal/6521

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Спряха интернет в Газа и други комуникациони средства. Неможе агитпропа на хамас да разпространява сценирани записи за уж стотици убите деца....Интересно с жени, мъже не показват толкова кадри като с деца....И всичко в премиер план, камерата от улицата до манипулационата стая докрай може да предава увисналите ръчичики...Развалиха им онлине предаването, веднага предложиха за мир и обяна на заложници....мамака им мръсна на башибозука.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 9 часа, Skubi said:

Неможе агитпропа на хамас да разпространява сценирани записи за уж стотици убите деца...

Ето ги как възкръсват даже.

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, Incorrectus said:

Ето ги как възкръсват даже.

 

имаше в тубата един запис на протест някъде в далечният исток срещу жестокоста на режима, където също подобно, в бели чаршафи се завиха протестиращите...Това може да е част от него. Бях го намерил, но сега не ми се търси....Абе пропаганда. Колтоко повече изчаква Израел толкова повече протеста ще има организирани с ирански пари из западният свят....Сега от комунисти до фашисти, от зелени до климанацисте всичко живо се забулва с палестиски чаршави и крищи Фрее Палестина.... 

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Яир Лапид*
 
ТРИ ВЪПРОСА КЪМ ГЛОБАЛНАТА КРАЙНА ЛЕВИЦА
 
Колко евреи трябва да умрат, за да ви е грижа? Можете ли да различите чувствата от фактите? Знаете ли какви сте всъщност?
Ето първия въпрос: Колко евреи трябва да умрат, преди да спрете да ни обвинявате за всичко, което се случва? Защото в онази мрачна събота (7 октомври) 1400 бяха убити. Колко още ви трябват? Още хиляда? Десет хиляди? Шест милиона? Да, стигнах до там. Споменах Холокоста. Нетактично, знам. Евреите винаги правят това, нали – говорят за Холокоста, за да могат да твърдят, че са жертвите. Не работи. Шест милиона са само число за вас. Както 1400.
 
Може би числото ви предпазва. По този начин не е нужно да мислите за хората зад бройката. За бабата, която беше убита с внучката си аутист, която обичаше Хари Потър. Няма нужда да мислите за Абигайл. Тя е на 3. Хамас я отвлече в Газа. Кой отвлича 3-годишно момиченце? Какво ще правят с нея? Как е възможно да има хора, които демонстрират срещу Абигайл и в подкрепа на хората, които са я отвлекли?
Вторият въпрос е следният: Чувствата ли ви пречат да разглеждате фактите? Разбирам, че чувствате, че палестинците страдат, истински го чувствате, това е силно чувство, но наистина ли не се интересувате от действителните факти?
Знаете ли, например, че Хамас не подкрепя решението за две държави? Те дори не искат да освободят Палестина. Те не са такова движение. Хамас не е палестинско национално движение, вие ги бъркате с Палестинската автономия. Двете организации са ожесточени съперници. Хамас е радикална ислямистка организация, като ДАЕШ. Тяхната цел е ислямски халифат в Близкия изток без евреи, без ЛГБТ хора, без християни, дори без умерени мюсюлмани.
 
А какво да кажем за ЛГБТ хората? Наистина ли не ви пука, че хората, които подкрепяте, обесват гейове? Не се ли интересуват хората с лозунга „Свобода за Палестина“ от Ахмед Абу Марахия, млад гей палестинец, който успя да избяга в Израел, но беше отвлечен от Хамас, убит, а тялото му разчленено?
По мои изчисления в този момент спирате да четете, защото няма да помогне. Вие го чувствате различно и затова трябва да има нещо нередно в това, което четете, а не в това, което чувствате. За вас думите ми са досадна манипулация, която е по-добре да се игнорира.
Обещавам, че ще можете да намерите факти, които ще отговарят по-добре на вашите чувства. Ще има само един проблем с тях – ще бъдат грешни. Причината, поради която са толкова достъпни във вашата емисия в социалните медии, е, че Хамас и иранците финансират огромна мрежа за дезинформация, която се насочва към алгоритмите на ултралибералната левица. Ако сте от хората, които търсят в Google „права на транс“ или „протест за климата“, скоро ще откриете, че тяхната пропаганда се появява във вашата емисия. Ще ви накара да се почувствате добре, но все пак бих ви препоръчал да проверите защо в Газа няма транс хора, нито един.
И третият въпрос е следният: Знаете ли, че има прост отговор на първите два въпроса? Има причина да протестирате срещу нас тези дни и, както всичко останало, тя е свързана с чувства. Защото за разлика от всичко, което мислите за себе си, всичко, което казвате за това, че не обръщате внимание на цвета на кожата, че сте хуманни, защитници на човешките права и всичко останало, имате една друга личностна черта – вие сте антисемити.
 
Знам, че мислите, че не сте, но сте.
 
*Яир Лапид е бивш министър-председател на Израел, а в момента лидер на опозицията.
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Израел разширява операциите в Газа и се насочва към Западния бряг

Войната с "Хамас" засилва напрежението в Близкия изток

https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/sviat/2023/10/30/4545896_izrael_razshiriava_operaciite_v_gaza_i_se_nasochva_kum/

Израел атакува бедния анклав, откакто на 7 октомври бойци на "Хамас" извършиха най-смъртоносната атака на израелска земя, убивайки над 1400 души и вземайки повече от 230 заложници, според израелски официални лица
 
30 октомври 2023 11:37
 Израел атакува бедния анклав, откакто на 7 октомври бойци на "Хамас" извършиха най-смъртоносната атака на израелска земя, убивайки над 1400 души и вземайки повече от 230 заложници, според израелски официални лица    ©  Reuters

зраел разшири сухопътните си операции в Газа, бомбардира цели в Сирия и извърши нападение в окупирания Западен бряг през нощта, а войната му с бойците на "Хамас" доведе до повишаване на напрежението в целия Близък изток. В понеделник израелските военни заявиха, че са убили десетки бойци на "Хамас" в боевете в Газа и са бомбардирали "военна инфраструктура" в Сирия в отговор на изстрелвания на ракети от страната.

Израелските сили също така извършиха нападение в град Дженин в северната част на Западния бряг. Късно в неделя израелските сили нанесоха удари по цели в Ливан, след като ракети бяха изстреляни по-дълбоко в Северен Израел, отколкото във всеки друг момент от началото на бойните действия между "Хамас" и Израел на 7 октомври.

Разпалването на конфликта

Воденето на бойни действия на няколко фронта се случва в момент, когато дипломатите се опитват да предотвратят прерастването на военните действия между Израел и "Хамас" в по-широк регионален конфликт, а САЩ изпратиха допълнителни военни ресурси в Близкия изток и предупредиха Иран и поддържаните от него групировки в региона да не се намесват в боевете.

В понеделник Израелските сили за отбрана (ЦАХАЛ) заявиха, че през последните дни са поразили над 600 цели в Газа, включително складове за оръжие, пунктове за изстрелване на противотанкови ракети и скривалища, използвани от бойците на "Хамас", като продължават да засилват наземните си операции в крайбрежния анклав, съобщава Financial Times.

Даниел Хагари, говорител на ЦАХАЛ, заяви в неделя вечерта, че силите напредват и отправи спешен призив към цивилното население да напусне северната част на ивицата Газа, където Израел досега е съсредоточил наземните си операции, и да се евакуира в райони, по-близки до границата с Египет.

Израел атакува бедния анклав, откакто на 7 октомври бойци на "Хамас" извършиха най-смъртоносната атака на израелска земя, убивайки над 1400 души и вземайки повече от 230 заложници, според израелски официални лица.

Палестински официални лица твърдят, че израелските бомбардировки са отнели живота на повече от 8000 души в Газа и са ранили над 20 хил. души. Израел също така силно ограничи доставките на електричество, вода, гориво и храна за анклава, което накара организациите за помощ да предупредят за разрастваща се хуманитарна катастрофа.

Още хуманитарна помощ

В телефонен разговор с израелския министър-председател Бенямин Нетаняху в неделя вечерта президентът на САЩ Джо Байдън подчерта необходимостта от "незабавно и значително увеличаване на потока от хуманитарна помощ" за цивилното население в Газа, съобщи Белият дом.

Говорител на ООН съобщи, че в неделя в Газа са влезли 47 камиона с помощи, което е най-много за един ден от 21 октомври насам, а общият брой на помощите от тази дата е 131. Въпреки това организациите за помощ критикуват Израел за отказа да допусне по-големи пратки, като изтъкват, че доставеното досега количество е малка част от 500-те камиона на ден, които пристигаха преди 7 октомври.

 

В знак на нарастващото отчаяние в Газа UNRWA, основната агенция на ООН, която предоставя помощи на територията, заяви, че хиляди палестинци са нахлули в складовете й, за да задигнат брашно и други основни продукти.

Международният комитет на Червения кръст заяви, че хиляди семейства в Газа "спят в импровизирани подслони или на открито с малко храна и вода". Комитетът заяви, че болниците са на ръба на колапса, а пречиствателните станции вече не функционират.

"Хамас" иска петдневна пауза

"Хамас" поиска петдневна пауза в операциите на Израел, за да могат в Газа да влязат повече помощи и гориво, а в замяна би освободила всички цивилни заложници. Това според Reuters разказва запознат с преговорите в Катар източник. Представители на "Хамас" обсъждат от дни в Катар възможности за освобождаване на неуточнен брой цивилни сред над 230 заложници, взети от Израел. Преговорите в Доха, изглежда, не спират въпреки сухопътната операция на Израел.

Петролът поевтиня въпреки напрежението в Близкия изток

Цените на петрола се понижиха с повече от 1% в понеделник, тъй като инвеститорите проявиха предпазливост преди срещата на Федералния резерв и данните за производството в Китай, които ще бъдат публикувани тази седмица, което компенсира подкрепата от напрежението в Близкия изток.

Фючърсите на суровия петрол тип "Брент" се понижиха с 1% до 89.51 долара за барел сутринта, докато американският суров петрол тип West Texas Intermediate се понижи с 1.3%, до 84.41 долара за барел.

"Въпреки ескалацията на войната между Хамас и Израел, сухопътната инвазия беше широко очаквана", заяви анализаторът на CMC Markets Тина Тенг.

https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/sviat/2023/10/30/4545896_izrael_razshiriava_operaciite_v_gaza_i_se_nasochva_kum/

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...