Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година. (2)


Recommended Posts

  • Модератор История

Американските власти са препоръчали на всички свои граждани незабавно да напуснат Беларус - нещо ще става.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Руските медии съобщават, че неизвестен дрон е атакувал военното летище "Шайковка" в Калужска област. Там също има бомбардировачи Ту-22М3..

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, resavsky said:

На Запорожския фронт украинците на юг от Роботине са на път да постигнат тактически пробив.Налице са данни че вкарват стратегическите резерви и доста уверено рушат руската отбрана.

И освен това руските кореспонденти са в паника точно във връзка със случващото се на Запорожкия фронт. Май Мелитопол по-скоро от очакваното ще бъде отвоюван от украинците.

Редактирано от skorpion1980
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 25 минути, skorpion1980 said:

И освен това руските кореспонденти са в паника точно във връзка със случващото се на Запорожкия фронт. Май Мелитопол по-скоро от очакваното ще бъде отвоюван от украинците.

Твърди се че прехвърлят части от Бахмут и Купиянск точно към Запорожския фронт.Ако това е истина то тогава стратегическата инициатива е в ръцете на украинците.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Статия на Страна.ua:

"Няма стратегия за победа". Украински експерт разкритикува формулата
за водене на война до достигане на границите от 1991г

https://ctrana.online/news/443151-u-ukrainy-net-stratehii-pobedy-valerij-pekar.html

Както вече писахме, във Върховната Рада се появи проект на изявление, в което се казва, че войната не може да
приключи, докато Украйна не достигне границите от 1991 г.
Това е официалната и многократно заявена позиция на
украинските власти, които сега, на фона на слуховете за готовността на Запада да се съгласи на „мир в замяна на
територии“, решиха да я затвърдят на ниво парламент.

Според Валерий Пекар, известен украински публицист и преподавател в Киевско-Могилянското бизнес училище:
"Сегашната стратегия се основава на убеждението, че освобождаването на всички наши територии означава край
на войната. Това убеждение е неоснователно. Войната ще продължи, докато врагът има ресурси. Освен това, след
освобождаването на всички наши територии, подкрепата от нашите съюзници ще спадне рязко. Би трябвало да е
очевидно за всички, че докато войната продължава, няма да ни приемат в НАТО. Колкото и реформи да правим.
Така че трябва да се признае, че Украйна понастоящем няма стратегия за победа“, написа Пекар на страницата
си във Фейсбук.

Според него Русия има големи ресурси за водене на дълга война и може да излезе от нея само чрез вътрешни
промени.
И затова „необходимо е да разберем какви могат да бъдат тези промени, как да намерим субекта на
такива промени и да му помогнем“.

 

--

От известно време си мислия почти същото. Дългоочакваната контра-офанзива засега не постига кой знае какъв
напредък, а руснаците явно са много упорити и въобще не мислят за отказване, каквото и да се случва. За мен
това означава, че украинците наистина трябва да преосмислят целите и стратегията си. Те трябва да се настроят
за дългосрочна отбрана и живот в постоянна обсада, защото докато Путин е на власт, войната явно няма да свърши.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, gmladenov said:

Те трябва да се настроят
за дългосрочна отбрана и живот в постоянна обсада, защото докато Путин е на власт, войната явно няма да свърши.

Никога не може да се направи точна прогноза как ще свърши някоя война. Както при футбола не може да се прогнозира изхода на никой мач,дори и когато отборите са с голяма разлика в нивото. Но историята показва,че Русия не може да издържа на продължителна война... Русия (СССР) е побеждавала само когато:

– има огромно превъзходство в жива сила и техника.

– има силни съюзници зад гърба си.

Днес Русия няма нито едното,нито другото.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

И тази нощ е имало дронове над Москва.Руската столица влиза в режим "война". А трябваше да бъде лесна разходка до Киев.....

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, resavsky said:

И тази нощ е имало дронове над Москва.Руската столица влиза в режим "война". А трябваше да бъде лесна разходка до Киев.....

Обаче как така все няма човешки жертви при ударите с тези дронове? Ако приемем,че наистина са украински.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 5 минути, deaf said:

Обаче как така все няма човешки жертви при ударите с тези дронове? Ако приемем,че наистина са украински.

Нощно време са ударите а мишените са големи административни сгради които са празни в този момент.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Според сводката на ВСУ от тази сутрин украинците са напреднали още в Бахмут където руснаците вече са намират в оперативно обкръжение.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 12 часа, gmladenov said:

От известно време си мислия почти същото. 

Лукашенко в интервюто си преди няколко  дни пред украинската журналистка каза, че   целите на СВО вече са изпълени "Украйна е станала много по "внимателна"с РФ".

Русия по всяко време може да се изтегли от Украйна, и Путин да потвърди, че са постигнати целите на СВО. Всяка теза ще се приеме , защото войната и неопределеността е омръзнала на повечето граждани в РФ
(да, някакви там москвичани са за продължаване на т.н . СВО, но самите те не воюват, воюват другите граждани на РФ, Москва , като най-богатото място в Русия, с БВП на човек от населението по ППС, колкото за западноеврпейски град, не е засегната и икономически от войната

Изтеглянето или изтласкването на Русия извън границите на Украйна обаче няма да е края на сагата. Деокупираните части ще продължават да бъдат част от РФ за Кремъл (то и сега Херсон е град в РФ, със съответните федерални институции, свърази с Херсон, с администария заета в тях, и  имащи федерално бюджетиране), Положението няма  да е  плюс за приемането на Украйна (в международно приетите и граници) в НАТО, или в ЕС.

Победата на Украйна ще зависи от вътрешните фактори в РФ - Смяна на Путин и смяна на агресивния курс и т.н. Путин не може да бъде сменен силово (защото той държи монопола върху силата) или по демократичен начин (защото той е подичнил и съда и центарланата избирателната комисия) - сагата ще продължи до смъртта на Путин. След неговата смърт, може да има смяна на курса, ако опозицията се обедини и успее да се договори с новите управляващи Това ще е някой от клановте, взел надмощие в битката за власт след смртта на Путин, подпогнат и от опозицията , която има реална публика (Кац, Навални, Собчак, Явлински, Гудкови, и всички други които не подкрепят войната и Путин) . Това ще стане, само ако опозицията намери общ език в името на демократизацията и загърби враждите си. 

  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 2 минути, deaf said:

Сега научих,че в събота Украйна е унищожила руски свръхзвуков бомбардировач Ту 22 с...дрон! Дрон унищожава бомбардировач!

даже и кораби унищожава дронът... ;)

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 14 минути, Last roman said:

даже и кораби унищожава дронът... ;)

 

даже и кошмара на американските бомбардировачи

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, deaf said:

Че те всички вождове на Русия и СССР са сменяни насила...

Въх, не думай :) !
Ленин - не
Сталин - не
Хрушчов - свален и пенсиониран е с решение на Октомврийския пленум на ЦК на КПСС през 1964 година, т.е свален е демократично
Брежнев - не
Андропов -не
Горбачов -не, има един неуспешен опит за свлане със сила
Елцин - не
 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, nik1 said:

Въх, не думай :) !
Ленин - не
Сталин - не
Хрушчов - свален и пенсиониран е с решение на Октомврийския пленум на ЦК на КПСС през 1964 година, т.е свален е демократично
Брежнев - не
Андропов -не
Горбачов -не, има един неуспешен опит за свлане със сила
Елцин - не
 

С изключение на Брежнев и Андропов,които умират от естествена смърт,другите са свалени насила,по един или друг начин. Ленин е бил болен от сифилис в последна фаза,но се говори че Сталин е "ускорил" смъртта му. И т.н.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 16 минути, deaf said:

С изключение на Брежнев и Андропов,които умират от естествена смърт,другите са свалени насила,по един или друг начин. Ленин е бил болен от сифилис в последна фаза,но се говори че Сталин е "ускорил" смъртта му. И т.н.

И при Андропов и Брежнев има доста съмнения около смъртта им.Брежнев умира три дни преди пленум на ЦК  на който вероятно е щял да се оттегли /и заместника му няма да е Андропов/.Болестта на Андропов получена при почивка в Крим е доста загадъчна а лечението му е проведено повърхностно и небрежно.Подозрително повърхностно и небрежно.

Редактирано от resavsky
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, deaf said:

Сега научих,че в събота Украйна е унищожила руски свръхзвуков бомбардировач Ту 22 с...дрон! Дрон унищожава бомбардировач!

Лани май имаше инфо за първата победа на дрон над изтребител. Изтребителят беше украински.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Just now, kramer said:

Лани май имаше инфо за първата победа на дрон над изтребител. Изтребителят беше украински.

Това инфо съм го пропуснал.Според официалната руска пропаганда украинската авиация е унищожена още на 24 февруари 2022 година  около обяд.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Интересна снимка отпреди няколко часа, най-вероятно от Атина.

369638939_6450311048378199_2287068479418674101_n.jpg

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Поредни експлозии около Керченския мост.  Чака се повече информация за евентуални щети. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

На дипломатическия фронт Русия пак се проваля. Освен че е единствената държава на форума на БРИКС, която не е представена от лидера си, Русия получи шамар от Бразилия, която отказа организацията да бъде контрапункт на САЩ и Запада. Освен това никоя от другите 4 държави не променя позицията си, официално изразена в ООН, че Русия е агресор в Украйна. Също така за приемането на други държави там на този етап се определят критериите, но към официално разширяване няма да се пристъпи. Така Путин няма да успее да вкара с право на глас там Беларус и Венецуела, както се надяваше. Изобщо този годишен форум на БРИКС ще остане в историята като руския провал в Йоханесбург. А родните русороби, прехласнати от мнимото руско могъщество си мислят, че БРИКС е като СИВ и Варшавския договор😁😁😁😁😁

  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...