Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година. (2)


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Още рашистки нацизъм, на който и в Третия райх биха завидели.

 
Цитирай

 

Русия е държала най-малко 6000 деца от Украйна в лагери, в които насилствено са получавали "проруско патриотично и военно образование”.
Киев твърди, че отвлечените деца, поне тези, чиито имена имат, са повече от 11 000.
От началото на войната преди близо година, деца на възраст от 4 месеца нагоре са били отведени в 43 лагера в цяла Русия, това се казва доклад на лабораторията за хуманитарни изследвания на Йейл, финансиран от Държавния департамент на САЩ.
Отговорник за детските лагери е Мария Лвова-Белова, президентски комисар по правата на децата.
Самата тя казва, че една част от децата (над 350) вече са дадени за осиновяване. Повече от 1000 очакват да бъдат осиновени.
Всички биват “поправяни” да заобичат Русия.
Голяма част от децата биват принудително изпращани уж на обучителни лагери, искайки от родителите им актовете за раждане, след което се прекъсва всякаква връзка със семействата им и децата не се връщат.

 

 
  • ХаХа 1
  • Тъжен 3
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Генерал Мили: войната ще приключи с преговори. Нито Русия, нито Украйна ще постигнат целите си.

Украинска Правда цитира интервю на Файненшъл Таймс с ген. Мили, председател на Съвета на
началник-щабовете на САЩ.

„Ще бъде почти невъзможно за руснаците да постигнат политическите си цели с военни средства.
Малко вероятно е Русия да прегази Украйна. Това просто няма да се случи“, каза Мили.

„Също така е много, много трудно за Украйна тази година да изгони руснаците от всеки сантиметър от
окупираната от Русия Украйна“, добави той.
„Не означава, че не може да се случи . . . Но е изключително
трудно.
И това ще изисква по същество колапса на руската армия."

Ето оригиналнта статия на Файненшъл Таймс. Там се посочва, че ген. Мили е един от най-видните
пропоненти за разрешаването на конфликта чрез преговори.
https://www.ft.com/content/a3c943e9-9071-49b8-9f6d-2b82e1f8167b

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

В прогностиката са много слаби. Миналата година през февруари казваха, че раzиа ще окупира Киев до няколко дни. Силни са в конкретиката на фактите. Имат силно разузнаване и вероятно, по подозрение на Пиантковски, техническо подслушване на бункера. В последни дни буквално се подиграват на великая за окаяното й състояние.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Главное в вечерней сводке Генштаба украинской армии:

1. Россияне ведут наступление на Купянском, Лиманском, Бахмутском, Авдеевском и Шахтерском направлениях.

2. На Волынском, Полесском, Северском и Слобожанском направлениях армия РФ продолжает удерживать определенные подразделения в приграничных с Украиной районах, однако наступательные группировки противника не обнаружены.

3. Россияне нанесли ракетный удар по территории Украины: 16 из 36 ракет были сбиты силами обороны. Также они нанесли 12 авиаударов и совершили более 10 обстрелов из РСЗО

5. Авиация ВСУ нанесла 13 ударов по районам сосредоточения российской армии, а также один - по позиции ЗРК.

-------

Новая ракетная атака, почему на Западе сомневаются в наступлении ВСУ и России, на что намекает Сурков. Итоги

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 часа, Warlord said:

Още рашистки нацизъм, на който и в Третия райх биха завидели.

 
 

Освен съществото - геноцид Львова-Белова, в този мръсен бизнес е замесен и Кадиров. Гледам тази зловеща новина развеселява един малоумен путиноид. Но добре е техните нечленоразделни реакции да стоят и да се виждат. Нещата в този свят се разбират в контраст.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, др-бр said:

Аз говорих за проблеми с логистиката и обучението, които самите американци артикулират. Както казват, Ейбрамс е типично американско оръжие с много качества, но изискващо американска поддръжка и логистични вериги. На първо място газотурбинният двигател, който изисква специфични умения, но и сериозна поддръжка и голям брой резервни части, които трябва да се пренасят отвъд океана. Да речем, че поляците вече имат достатъчна наличност и може да помагат. Следва горивото, което е специфично и не се намира под и път и над път в Европа като дизела. Toва са проблемите с поддръжката. С теглото е ясно, че в през ранна пролет и късна есен няма как да действа, като това явно важи и за другите танкове-видяхме затъналите Т-та из калищата. Но все пак по-тежката машина ще има повече изисквания към състоянието на терена. И да кажем разните разчети колко дни колко градуса под нулата трябва да е сигурно ще са по различни за Ейбрамса. Далеч по-сериозен проблем ми се струва превозът, който съществува и сега и ще изпъкне още повече с масовата доставка на западни машини от всякакви типове. Затова и макар да остава малко в страни доставката на специализираните влекачи МАН е от изключително значение.
 

Украйна има достатъчен опит с газотурбинни двигатели. Имат си дори и собствена модернизация на Т-80БВ. Да не говорим колко трофейни Т-80 оперират. И някак се справят.

Според мен основната причина американците да не доставят танкове е чисто политическа, а всичко останало са нелепи извинения. Много интересно как тогава те самите биха воювали, щом е такъв голям зор всичко около Ейбрамсите, че цяла година да не могат да намерят работещо решение.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, gmladenov said:

Генерал Мили: войната ще приключи с преговори. Нито Русия, нито Украйна ще постигнат целите си.

Украинска Правда цитира интервю на Файненшъл Таймс с ген. Мили, председател на Съвета на
началник-щабовете на САЩ.

„Ще бъде почти невъзможно за руснаците да постигнат политическите си цели с военни средства.
Малко вероятно е Русия да прегази Украйна. Това просто няма да се случи“, каза Мили.

„Също така е много, много трудно за Украйна тази година да изгони руснаците от всеки сантиметър от
окупираната от Русия Украйна“, добави той.
„Не означава, че не може да се случи . . . Но е изключително
трудно.
И това ще изисква по същество колапса на руската армия."

Ето оригиналнта статия на Файненшъл Таймс. Там се посочва, че ген. Мили е един от най-видните
пропоненти за разрешаването на конфликта чрез преговори.
https://www.ft.com/content/a3c943e9-9071-49b8-9f6d-2b82e1f8167b

Ами с тази помощ на час по лъжичка е много трудно, да. 

Много интересно би ми било да видя докъде ще я докара американската армия в настъпление под командването на ген. Мили - с оръжията, с които разполага ВСУ. 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 8 часа, sir said:

 

Според мен основната причина американците да не доставят танкове е чисто политическа, а всичко останало са нелепи извинения. Много интересно как тогава те самите биха воювали, щом е такъв голям зор всичко около Ейбрамсите, че цяла година да не могат да намерят работещо решение.

Почвам да си мисля че американците наистина искат да протакат войната във времето.Украйна получава оръжие за отбранителна война и единствено локални настъпления.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сводка украинского Генштаба на утро 17 февраля. Главное:

1. Наступление россиян идёт на Купянском, Лиманском, Бахмутском, Авдеевском и Шахтерском направлениях.

2. Отражены атаки в районах:

- Гряниковки и Синьковки Харьковской области

- Стельмаховки, Кременной, Дибровы и Белогоровки Луганской области

- Раздоловки, Парасковиевки, Федоровки, Бахмута, Ивановского, Северного, Водяного, Марьинки, Новомихайловки и Угледара Донецкой области.

3. По Харькову вчера ударило пять ракет С-300.

4. В Луганск прибыла группа консультантов из Ирана обучать управлению беспилотниками.

---------

ISW, 16 февруари ключови моменти (автоматичен превод)

  • На 16 февруари руските сили нанесоха още една серия от ракетни удари по инфраструктурни обекти в Украйна.
  • На 16 февруари руският президент Владимир Путин се срещна с комисаря на Руската федерация по правата на детето Мария Лвова-Белова, която потвърди, че Кремъл е пряко ангажиран с улесняването на депортирането и осиновяването на украински деца в руски семейства.
  • Украински официални лица заявяват, че руските сили имат за цел да превземат Бахмут до първата годишнина от нахлуването в Украйна, което би изисквало значително по-висока скорост на руското настъпление от наблюдаваната напоследък.
  • Съобщава се, че руските сили увеличават използването на въздушни сили в Украйна, но е малко вероятно да се опитат да увеличат драстично въздушните операции над контролираната от Украйна територия.
  • Русия и Украйна размениха 202 военнопленници в рамките на размяна "един за един".
  • Финансистът от групата "Вагнер" Евгений Пригожин продължава деликатно да атакува доверието в руското Министерство на отбраната (МО).
  • Руските сили продължиха настъпателните операции северозападно от Сватово и край Кременна.
  • Руските сили продължиха настъпателните операции около Бахмут, по западните покрайнини на град Донецк и в западната част на Донецка област.
  • Руски източници твърдят, че украинските сили са продължили разузнавателни действия по река Днепър в Херсонска област.
  • Съобщава се, че руското Министерство на отбраната (МО) продължава усилията си за набиране на военнослужещи в затворите.
  • Руските окупационни служители продължават да полагат усилия за интегриране на окупираните райони в руската правна система.
  • Президентът на Беларус Александър Лукашенко повтори дългогодишната си шаблонна реторика, че беларуските сили ще нападнат Украйна, ако Украйна или Западът нападнат Беларус.

---------

Сводка МО Великобритании   (автоматичен превод)

  • Силите на руското министерство на отбраната и на частните военни контрактори (ЧВК) вероятно са понесли 175-200 000 жертви от началото на инвазията в Украйна. Това вероятно включва приблизително 40-60 000 убити.
  • Броят на руските жертви се е увеличил значително след септември 2022 г., когато беше наложена "частична мобилизация".
  • По съвременните стандарти тези цифри представляват високо съотношение между убитите и ранените военнослужещи. Това почти сигурно се дължи на изключително елементарното медицинско осигуряване в голяма част от силите.
  • Почти сигурно е, че артилерията е причинила по-голямата част от загубите на Русия.
  • Силите на ПЧМ "Вагнер" разполагат с голям брой военнослужещи, наети по убеждение. Вероятно при тях процентът на загубите е достигнал 50 %.

 

---------

Руските загуби:

https://t.me/besarabskifront/6487

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Виталий Портников: Основният урок от руската инвазия

По време на срещата на върха на министрите на отбраната на НАТО и срещата на групата Рамщайн генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг каза, че „един от уроците, които вече сме научили от войната в Украйна, е важността на навременната подкрепа на партньорите“.

Ставаше дума за това как НАТО може да помогне на Република Молдова и Грузия, чийто суверенитет и стабилност също са застрашени поради агресивните планове на Русия за отмъщение не само в Украйна, но и в цялото постсъветско пространство. Ето защо думите на генералния секретар на НАТО, сигурен съм, са наистина важен извод от ситуацията, която се разви в постсъветското пространство.

На 26 януари миналата година, няколко седмици преди атаката на Русия срещу Украйна, същият Йенс Столтенберг прочете предложенията на НАТО за сигурност в региона, които бяха отговор на известен руски документ, изискващ НАТО да се откаже от разширяването и да приеме бившите съветски републики като основна "гаранция за сигурност" на Русия. Насрещното предложение на НАТО беше да се изтеглят руските войски от териториите на бившите съветски републики.

„Русия трябва да се въздържа от позициониране на сила, агресивна реторика и злонамерени действия, насочени срещу съюзници и други страни. Русия също трябва да изтегли войските си от Украйна, Грузия и Молдова, където те са разположени без съгласието на тези страни, и всички страни трябва да участват конструктивно в усилията за разрешаване на конфликти “, се казва в документа.

Отговорът на Кремъл на тези, според мен, конструктивни предложения беше нападение срещу Украйна. Сега знаем, че вероятно е бил подготвян и държавен преврат в Молдова. (Руското външно министерство отрече участие в преврата, но ръководителят на Чечня Рамзан Кадиров заяви, че ако се наложи Русия може не само да завземе Молдова, но и да нападне САЩ – бел.ред.).

Изглежда Русия не само не се е отказала от усилията си да дестабилизира съседните страни, но и ги е засилила многократно. Мисля, че тя превърна войната дори не в продължение на политиката, а в подмяна на политиката.

Трябва обаче да се признае и нещо друго. Дълго време конфликтите в постсъветското пространство се възприемаха от Запада като конфликти в руския „заден двор“. Те дори говореха за случващото се в Приднестровието или Абхазия с известно облекчение: Съветският съюз можеше да се взриви, да се превърне в „огромна Югославия“ и това би било истинска катастрофа. А с малки локални конфликти може да свикне, това по-скоро е проблем за Русия, отколкото за Запада. Дори когато Русия не само окупира, но и анексира Крим, тоест просто потъпка следвоенното международно право, позицията на международната общност не претърпя явни промени.

На думи, макар че, разбира се, дори бяха наложени санкции срещу Русия, засилени след окупацията на Донбас. Но в действителност конфликтът продължи да бъде постсъветски. И той остана същият дори след руската атака срещу Украйна на 24 февруари миналата година. Дори след появата на онази „голяма Югославия“, от която всички толкова се страхуваха през 90-те години на миналия век. “Голямата Югославия“ вече съществува, но изводът е един и същи – конфликтът не трябва да излиза извън границите на постсъветското пространство, не трябва да се допуска страните от НАТО да се превръщат в страна на конфликт. И това може би обединява както най-ревностните привърженици на Украйна в алианса, така и тези, които се опитват да стоят далеч от войната. Мисля, че именно това възприемане дори на голяма война като постсъветски конфликт наистина обединява Запада.

Междувременно, сигурен съм, това винаги е било ценностен конфликт. Това беше битка за правото на държавите на суверенитет, териториална цялост и способност самостоятелно да определят бъдещето си. И в този смисъл правото на Украйна или Молдова абсолютно не се различава от правото на Германия или Полша.

Ако цивилизованият свят не научи този - може би най-важният - урок от войната на Русия срещу Украйна, тогава рано или късно, убеден съм, войната ще се разпространи и на други територии. Да, напълно признавам, че войната няма да засегне пряко страните от НАТО. Но Западът може просто да изчерпи ресурсите си под тежестта на постоянни конфликти, приток на нови бежанци, икономически и социални проблеми. Изводът според мен е много прост: Путин трябва да бъде спрян, докато все още има възможности за оцеляване и развитие на цивилизования свят.

Източник: Виталий Портников за Крим.Реалии
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Чего ждать от наступления России | Британия против олигархов | Экономика и 2-й год войны

00:00 ПРОВАЛ РОССИИ В УГЛЕДАРЕ

03:07 ЭКОНОМИКА РОССИИ И УКРАИНЫ

06:37 ДЕМОКРАТИИ И ВОЙНА В УКРАИНЕ

10:47 ОЛИГАРХИ И БРИТАНСКИЕ СМИ

12:56 РОССИЙСКАЯ НЕФТЬ И ЮЖНАЯ КОРЕЯ

13:40 ОБСТРЕЛ ХАРЬКОВА

13:52 КОНТРАБАНДА НЕФТИ

14:27 ГЛАВА МИД ИЗРАИЛЯ

14:50 ДЖОФФРИ БАРАТЕОН В КИЕВЕ

15:10 РЕЗОЛЮЦИИ ЕВРОПАРЛАМЕНТА

16:00 ЗАКОН ОБ ИНОСТРАННЫХ СЛОВАХ

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Статистика за унищожените бронирани машини на двете страни по дни. След лудостта при Угледар руските загуби са станали 3:1 спрямо украинските.

Fo9qkWcX0AAiZ_V.jpg

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, deaf said:

САЩ искат да изтощят Русия с продължителна война така,че в бъдеще да не може да хапе...

Не вярвам в това. Според мен нямат никакъв план и действат реактивно. Руснаците нахлуват с танкови колони? Дайте да пратим малко джавелини. Руснаците бомбят градове? Абе дали да не вземем да пратим малко ПВО? Руснаците провеждат мобилизация и заливат с месни вълни? Дайте да помислим, да обмислим, а вие междувременно им отстъпете Бахмут.

И всеки път украинците ги изненадват и се започва "ох, ах, ама как така, дайте да анализираме къде сбъркахме".  Скоро пак ще ги изненадат. :)

  • Харесва ми! 7
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, sir said:

Дайте да помислим, да обмислим,

Да де,тупат топката и изчакват руската армия постепенно да се обезкърви и руският народ и най-вече олигарсите да се разбунтуват срещу Путин,като същевременно руската икономика агонизира...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 8 минути, sir said:

Не вярвам в това. Според мен нямат никакъв план и действат реактивно. Руснаците нахлуват с танкови колони? Дайте да пратим малко джавелини. Руснаците бомбят градове? Абе дали да не вземем да пратим малко ПВО? Руснаците провеждат мобилизация и заливат с месни вълни? Дайте да помислим, да обмислим, а вие междувременно им отстъпете Бахмут.

И всеки път украинците ги изненадват и се започва "ох, ах, ама как така, дайте да анализираме къде сбъркахме".  Скоро пак ще ги изненадат. :)

И нещо по-лошо. Натискат украинците за контраатака без да са им дали необходимата техника. Последните изявления на Остин отново имаше намеци в тази насока - публични. А в кулоарите вероятно натискат директно. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 40 минути, Incorrectus said:

И нещо по-лошо. Натискат украинците за контраатака без да са им дали необходимата техника. Последните изявления на Остин отново имаше намеци в тази насока - публични. А в кулоарите вероятно натискат директно. 

Това е, защото украинците имат възможности за офанзива. Но очевидно я считат за нецелесъобразна към момента. Което е съвсем нормално, при положение че руснаците опитват да настъпват практически по целия фронт от Купянск до Запорожие. От някои прочетени от мен неща оставам и с впечатлението, че се е наложило да коригират плановете си, понеже някои доставки за закъснели спрямо предварително планираното.

Подозирам също така, че са променили плановете си и по отношение на Бахмут и са решили да продължават да го държат, поне засега. Всички индикации от последните дни сочат в тази посока.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, sir said:

Това е, защото украинците имат възможности за офанзива. Но очевидно я считат за нецелесъобразна към момента. Което е съвсем нормално, при положение че руснаците опитват да настъпват практически по целия фронт от Купянск до Запорожие. От някои прочетени от мен неща оставам и с впечатлението, че се е наложило да коригират плановете си, понеже някои доставки за закъснели спрямо предварително планираното.

Точно това дразни. Очевидно украинците най-добре могат да преценят кога да контраатакуват. А НАТО и американците изведнъж заговориха за скорошна контраатака, защото явно се впечатлиха от разгрома на танковата атака при Угледар. Техните реакции сякаш не държат сметка за възможни големи украински жертви при контраатака. Ако искаха атака преди разпутицата, да бяха дали танкове, самолети и далекобойни ракети. На тях сякаш им се иска Украйна да рискува с това, което има. 

Възможно е да има споразумения и доставки, за които не знаем. За годишнината от войната Пути трябва да получи подарък, да видим какъв. 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, deaf said:

Да де,тупат топката и изчакват руската армия постепенно да се обезкърви и руският народ и най-вече олигарсите да се разбунтуват срещу Путин,като същевременно руската икономика агонизира...

По каквото виждам, САЩ най-много държат това да си остане локален конфликт, за който те сигурно се
надяват, че постепенно ще изгасне "от само себе си".

Наистина не се вижда ясен план от тяхна страна. Те правят само необходимото Украйна да устоява.

С такава помощ Украйна може да излезе прецакана накрая, защото САЩ явно не ги е еня за справедливо
разрешение.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, gmladenov said:

Наистина не се вижда ясен план от тяхна страна

Американският министър на отбраната Остин каза,че офанзива на украинската армия може да има през пролетта... Може би има предвид през май месец...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, deaf said:

Американският министър на отбраната Остин каза,че офанзива на украинската армия може да има през пролетта... Може би има предвид през май месец...

Ами по-рано от април-май няма как да има, понеже скоро ще започне поредният кален сезон (распутица). Украинското настъпление трябваше да тече в момента. Но понеже "съюзниците" имат някакъв хитър план, вместо това получихме руско настъпление и чудене "ама защо така стана". Ами стана така, понеже вече цифром и словом 5 (пет) месеца имаме бъркане в носа. Както казах, дори и някои планирани доставки по някакви незнайни причини очевидно се бавят - това съм го прочел в прав текст от човек, който пряко отговаря за логистиката от украинска страна - и проблемът не е в украинците.

Преди 22 минути, Incorrectus said:

Точно това дразни. Очевидно украинците най-добре могат да преценят кога да контраатакуват. А НАТО и американците изведнъж заговориха за скорошна контраатака, защото явно се впечатлиха от разгрома на танковата атака при Угледар. Техните реакции сякаш не държат сметка за възможни големи украински жертви при контраатака. Ако искаха атака преди разпутицата, да бяха дали танкове, самолети и далекобойни ракети. На тях сякаш им се иска Украйна да рискува с това, което има. 

Възможно е да има споразумения и доставки, за които не знаем. За годишнината от войната Пути трябва да получи подарък, да видим какъв. 

Да, начетох се и аз на мнения как трябвало едва ли не ей сега на мига да започне украинска контраофанзива именно от Вугледар, т.е. по направление Волноваха-Мариупол, понеже, видите ли, руснаците там са разгромени и по-удачен момент нямало да има. Ако четем само митичния институт за изследване на войната, сводките на британската разведка и изказванията на Остин или Мили, може и наистина да стигнем до такъв извод.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От Александър Коваленко:

Российские оккупационные войска сейчас активно рефлексируют на активизацию своих действий с Кременной на Лиман.

Сил и средств там сконцентрировано не просто не мало, а скажем так, на первый взгляд, достаточно, чтобы и вправду интенсивно наступать.

В частности...

В районе Кременной размещены подразделения 331-го и 217-го ПДП 98-й ВДД, 104, 234 и 237 ДШП, 217 и 331 ПДП и резервная 31-й ОДШБр. Всего, численно, биомасса РОВ составляет около 9 тыс л.с, с более-менее, но всё же сносной штатной комплектацией подразделений по технике.

Но есть нюанс...

В данном секторе россияне уже как неделю к ряду несут серьёзные потери по артиллерии. То есть, полноценное наступление не началось, а артиллерии для обеспечения и поддержки штурмовых действий пехоты с каждым днём всё меньше и меньше. Особенно страдает 30 АБр 36 ОВА (Улан-Удэ).

И вот тут, как не вспомнить недавний "опыт" РОВ в Угледаре. Ведь они и там собрали дикую толпу подразделений 42-й МСД 58-й ОВА, 40-й и 155-й МП ТОФ и 136 МСБр, с резервом батальонов 37-й, 36-й МСБр и ЧВК "Патриот". И там тоже, суммарно, в первой линии и резерве было до 9, а то и более тыс. л/с. А итог?

А итог - из-за отсутствия полноценной поддержки артиллерии и пропорционального наличия БК наступление на Угледар завершилось для РОВ мясорубкой.

И, как бы это странно не звучало, но наступление Кременная-Лиман у РОВ даже ещё полноценно не начавшись, уже мне напоминает угледарскую бойню.😈

Могут повторить?🪦

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не е толкова лесно да се решат да им пратят стратегически оръжия, като модерни танкове и далекобойни ракети, при това в солидни количества, за да има мегдан за успешна контраофанзива. Също така не забравяйте, че няма да им ги продават, а ще им ги подаряват. Все пак иде реч за много големи пари. А подарявайки им ги, те самите остават без въоръжение, което виждаме колко бавно се произвежда, дори и когато има остра нужда от него.

И накрая няма никаква гаранция, че Украйна ще спечели войната с тия танкове и артилерията няма да ги изпочупи, както украинската - руските при Въгледар.

Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...