Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година. (2)


Recommended Posts

  • Потребител

:ag: Всичко върви по план. :russian:

-------

Преди 6 часа, nik1 said:

Интересно е на каква база са направени тези изводи, и доколко базовата информация на AMS съответства на базовата информация и данни, която ползват западните и украинските  центрове, които предполагат друго развитие на войната.

Западните центрове (и украинските), смятам разполагат с повече вътрешна инйформация и познания за системата в Русия от китайците, и имат с повече познания за самия Запад (един вид за Запада като съюзник) , Китайците пък може да имат доводи и инфрмация, която Запада и Украйна недооценават..


Аз лично все повече започвам да мисля , че патовата ситуация ще продължи години, До изборите за президент в РФ през април 2024-та (и ако Путин не умре дотогава), смятам,  няма да има всеобща мобилизация и преминаване на военни релси (военно положение), без да извърши това РФ няма как да надделее

(Съмнява се малко, че такава ще се извърши и след изборите - на Путин може да му дадат победата, но това не значи, че той от тозьи момент нататък вече няма да има вътрешни опоненти, или пък , че доверието и подкрепата на гражданите към него ще се повиши.)

На база сводките на Конашенков? :)

А иначе сериозно, може би си правят и сметки американската военна помощ наистина да се прекрати. А може би се надяват да отвлекат вниманието на някои от основните играчи с ходове от типа на аржентинското оттегляне от споразумението Форадори-Дънкан за Фолклендските острови.

Но според мен просто толкова е военната мисъл на държава, която няма спечелена една сериозна война в цялата си история.

  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Пригожин казва, че е бил изключен от спецкомуникацията, за да не иска боеприпаси

Ръководителят на частната военна компания "Вагнер" Евгений Пригожин се оплака, че е бил откъснат от специалната комуникация с руските власти поради искания за предоставяне на снаряди за наемниците.

„За да спра да искам боеприпаси, те изключиха всички специални телефони във всички служби и поделения, а също така блокираха всички пропуски до отделите, които отговарят за вземането на решения.

Подробности: Основателят на "Вагнер" също така заяви, че сега има възможност да поиска допълнителни доставки на снаряди само чрез медиите, което всъщност планира да направи.

Източник: WAR FACTS

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За протокола,основател на "Вагнер" не е Пригожин,а беше някакъв агент на ГРУ,(не си спомням името му),който имал интерес към нацизма и позивната му като агент е била Вагнер.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 8 часа, nik1 said:

Интересно е на каква база са направени тези изводи, и доколко базовата информация на AMS съответства на базовата информация и данни, която ползват западните и украинските  центрове, които предполагат друго развитие на войната.

Това е точно в руски стил - на товарищ Си е донесено каквото иска да чуе. Какви са тези тайнствени симулации, които подозирам няма да бъдат публикувани?! И кой ще повярва на симулации, освен ако не вярва във врачки. Да не забравяме, че режимът в Китай е същият мракобеснически като този в Русия. И там всичко е структурирано пирамидално и т.н. Подозирам това е някаква поредна китайска игричка.

Преди 1 час, scaner said:

Подробности: Основателят на "Вагнер" също така заяви, че сега има възможност да поиска допълнителни доставки на снаряди само чрез медиите, което всъщност планира да направи.

Като гледам руските СМИ мълчат по въпроса. Трябва да опита чрез украинските. В едно от последните му видеа (от танка при Бахмут) се държи почти приятелски с украинците. Било му приятно да работи заедно с украинците при Бахмут, казва. Надява се, че той ще сключва мир и затова внимава как се отнася с тях.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 1 час, deaf said:

За протокола,основател на "Вагнер" не е Пригожин,а беше някакъв агент на ГРУ,(не си спомням името му),който имал интерес към нацизма и позивната му като агент е била Вагнер.

Дмитрий Уткин.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, Incorrectus said:

Това е точно в руски стил - на товарищ Си е донесено каквото иска да чуе. Какви са тези тайнствени симулации, които подозирам няма да бъдат публикувани?! И кой ще повярва на симулации, освен ако не вярва във врачки. Да не забравяме, че режимът в Китай е същият мракобеснически като този в Русия. И там всичко е структурирано пирамидално и т.н. Подозирам това е някаква поредна китайска игричка.

Китайците днес си преизбраха другаря Си с единодушие - 2952 за, 0 против. Сиреч, Си тръгна по пътя на гнома, а Китай - по пътя на РФ. От тук насетне ни чака същото като от шизофрениците в масква: некадърници и г*золизци на ключови позиции, грешни стратегически решения, икономически застой, и, нищо чудно, в крайна сметка - война с цел замитане на всички проблеми, които ще произтекат от това.

Туй то с новия хегемон.

Може да си го запазите този пост за бъдеща справка. :)

  • Харесва ми! 9
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, nik1 said:

Интересно е на каква база са направени тези изводи, и доколко базовата информация на AMS съответства на базовата информация и данни, която ползват западните и украинските  центрове, които предполагат друго развитие на войната.

Западните центрове (и украинските), смятам разполагат с повече вътрешна инйформация и познания за системата в Русия от китайците, и имат с повече познания за самия Запад (един вид за Запада като съюзник) , Китайците пък може да имат доводи и инфрмация, която Запада и Украйна недооценават..


Аз лично все повече започвам да мисля , че патовата ситуация ще продължи години, До изборите за президент в РФ през април 2024-та (и ако Путин не умре дотогава), смятам,  няма да има всеобща мобилизация и преминаване на военни релси (военно положение), без да извърши това РФ няма как да надделее

(Съмнява се малко, че такава ще се извърши и след изборите - на Путин може да му дадат победата, но това не значи, че той от тозьи момент нататък вече няма да има вътрешни опоненти, или пък , че доверието и подкрепата на гражданите към него ще се повиши.)

Русия може да надделее тази година единствено с повече снаряди и артилерия. Засега сама не може да задоволи нуждите си, така че това са фантазии. Освен, ако Китай не се намеси. А дали Китай ще се намеси ще стане ясно след посещението на Си в Москва. 

Шолц нали каза, че Китай нямало да доставя оръжия и снаряди на руснаците. После на другия ден каза, че ако китайците започнат да доставят, то тогава германците ще увеличат военното си производство...

Т.е. въпрос на време е кога. За мен ключови са срещата във формат НАТО+4 и посещението на Пелози в Тайван, тогава е станало ясно за Си и ко., че САЩ ще действат на два "фронта" - в Европа и Азия и че работят по консолидирането на ключовите участници в Pax Americana. Вече бяхме свидетели на оръжейните сделки между Корея и Полша, а тия дни Англия, Италия и Япония са тръгнали заедно да разработват нов самолет, например. 

Това което стори Си през есента - публичното унижение на Ху и смазването на неговото крило в китайската ДС и МВР, с помощта на армията, е затягане на вътрешните редици преди предстоящата борба със САЩ. В икономиката също тече процес на подчинение - първоначално в технологичния сектор (Алибаба и Тенсент), а сега и във финансовия. 

Така че "интересното" тепърва предстои... 

 

Редактирано от новорегистриран3
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пишат, че това е първия път, в който стелт армата е ползвана. Може и да е фейк. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 17 минути, sir said:

Китайците днес си преизбраха другаря Си с единодушие - 2952 за, 0 против. Сиреч, Си тръгна по пътя на гнома, а Китай - по пътя на РФ. От тук насетне ни чака същото като от шизофрениците в масква: некадърници и г*золизци на ключови позиции, грешни стратегически решения, икономически застой, и, нищо чудно, в крайна сметка - война с цел замитане на всички проблеми, които ще произтекат от това.

Туй то с новия хегемон.

Може да си го запазите този пост за бъдеща справка. :)

Преизбирането на Си е всичко друго само не и изненада.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Днес е имало доста интересно събитие...

Saudi Arabia, Iran agree to re-establish diplomatic relations: Statement

d3649eb9-5d07-4b2f-99a7-0e9077e0c0ee_16x

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Доста интересни неща казват за бардака. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Главное в вечерней сводке Генштаба украинской армии:

1. На Бахмутском направлении армия РФ атакует: отражены многочисленные атаки в районах Ивановского и Бахмута.

2. На Авдеевском, Марьинском и Шахтерском направлениях россияне безуспешно наступали в направлениях Каменки, Авдеевки, Северного, Водяного, Первомайского, Невельского, Красногоровки, Марьинки и Новомихайловки Донецкой области.

3. На Лиманском направлении российская армия пытается прорвать оборону ВСУ.

4. Информации о Купянском направлении в сводке Генштаба нет.

5. На Запорожском и Херсонском направлениях россияне – в обороне.

6. На Волынском, Полесском, Северском и Слобожанском направлениях оперативная обстановка без существенных изменений.

7. Россияне нанесли 23 авиационных и 4 ракетных удара – по Константиновке и Славянску Донецкой области, – и произвели 23 обстрела из РСЗО.

8. Авиация ВСУ нанесла 6 ударов.

------

Спасет ли "Пэтриот" от "Кинжалов", Украина назвала сроки контрнаступления, в Бахмуте взорвали самолет. Итоги

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

  

Преди 5 часа, Warlord said:
Преди 6 часа, deaf said:

За протокола,основател на "Вагнер" не е Пригожин,а беше някакъв агент на ГРУ,(не си спомням името му),който имал интерес към нацизма и позивната му като агент е била Вагнер.

Дмитрий Уткин.

Впервые о частной военной компании Вагнера в октябре 2015 года написало петербургское издание «Фонтанка.ру». По её данным, в 2013 году Вадим Гусев и Евгений Сидоров — российские менеджеры ЧВК Moran Security Group, специализировавшейся на защите торговых судов от пиратов, зарегистрировали в Гонконге[18] ЧВК «Славянский корпус» и набрали по временному трудовому соглашению 267 сотрудников для «охраны месторождений и нефтепроводов» в Сирии. Вместо этого сотрудники «Славянского корпуса» оказались вынуждены принять участие в гражданской войне в этой стране. После боя с отрядами «Армии ислама» недалеко от города Эс-Сухне «Славянский корпус» возвратился в Россию, где его сотрудники, как и владельцы компании, были арестованы за наёмничество[19][20]. Одним из нанятых в «Славянский корпус» сотрудников был Дмитрий Уткин, служивший до 2013 года в формированиях СпН ГУ ГШ РФ и имевший на то время звание подполковника[21][22]. После этого — в 2014 году — информация об Уткине стала поступать из Луганской Народной Республики[21]. «Радио Свобода» заявила, что в одном контексте с Уткиным в то же время было впервые упомянуто название «Группа Вагнера»[22], образованное от его позывного («Вагнер»), выбранного Уткиным, по заявлению The Times, вследствие его увлечения Третьим Рейхом[23]. В августе 2017 года в консервативной турецкой газете «Yeni Şafak» («Новая заря») была напечатана статья, в которой обсуждалась возможность того, что Уткин является лишь номинальной фигурой, а в действительности эту организацию возглавляет кто-то другой[24][неавторитетный источник?].

 

https://ru.wikipedia.org/wiki/Группа_Вагнера

Редактирано от Absurde
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Руските окупатори не могат да преминат в настъпление срещу Угледар поради последните големи загуби.

На 10 март говорителят на обединения пресцентър на Силите за отбрана на таврийското направление полковник Алексий Дмитрашковски заяви в ефира на телемарафона.

„Вече не можем да говорим за атака на Въгледар, тъй като противникът претърпя доста значителни загуби. През изминалата седмица той активно атакува позиции на Въгледар, Маринца и Авдиивка, използвайки най-добрите си части“, каза ораторът.

Според Дмитрашковски окупаторите са загубили там около два батальона личен състав през изминалата седмица. Ето защо сега руснаците са принудени да възстановят силите си.

По думите му окупаторите са признали и значителни загуби при Авдиевка и Марьинка. Всичко това доведе до влошаване на морала и психологическото състояние на руските военни.

„Командирът на известната 155-а бригада морска пехота беше отведен в Ростов за отказ да изпълни бойни заповеди. Също така частите „Стъпка“ и „Тигър“ днес отказват да участват в бойни действия. Известно е за 126-а бригада, в които 20 души написаха и информират, че предпочитат да лежат в затвора, отколкото да бъдат пушечно месо“, добави Дмитрашковски.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid036czgePMSvhBfX9PCSj8gDN1sjxV37iFy1EPzZnNBwHbWJjkYpY7FS3x8ZuzRQmRcl&id=100086916843957

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Напоследък много се говори за конфликта между Министерството на отбраната на Русия и ръководителя на ЧВК "Вагнер".

Ръководството на "втората армия на света" публикува листовки в зоната на временна окупация на територията на Украйна, които съдържат инструкции за руските военни. Листовките съдържат инструкции за насърчаване на враждебни разкази и разрешение за живеене в цивилни домове. В случай на различни НП руските военни трябва да се представят като "вагнерианци".

Съобщава се, че в тези методи се посочва, че войниците могат насила да отнемат чужди превозни средства, а в случай на пътен инцидент е необходимо да се представят за членове на ЧВК "Вагнер"*.

По този начин руското министерство на отбраната се „слива“ от лидера на вагнеровците Евгений Пригожин, който напоследък става по-независим във вземането на решения, отколкото е необходимо на Кремъл и лично на Шойгу.

Участието на Русия във военни престъпления на територията на Украйна отдавна не е тайна. Пощенските картички станаха поредното доказателство, че руските военни пряко нарушават правилата за водене на война и по този начин се опитват да прикрият престъпленията си.

Наличието на такава информация върху пощенските картички показва системно пренебрегване на правилата на международната общност от военните на Руската федерация. Всеки, който е замесен в подобни престъпления, трябва да помни, че никакво листче няма да го спаси от отговорността, която неминуемо ще понесе всички.

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Италианското самоходно оръдие OTO Melara M109L е на въоръжение във Въоръжените сили на Украйна. По-рано италианските медии съобщиха, че 20-30 самоходни оръдия от този тип, който е вариант на M109 с оръдие FH-70, са били прехвърлени в Украйна.

https://t.me/drmjournal/4709

photo_2023-03-10_22-29-43.jpg

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 6 часа, новорегистриран3 said:

Русия може да надделее тази година единствено с повече снаряди и артилерия. Засега сама не може да задоволи нуждите си, така че това са фантазии. Освен, ако Китай не се намеси. А дали Китай ще се намеси ще стане ясно след посещението на Си в Москва. 

Шолц нали каза, че Китай нямало да доставя оръжия и снаряди на руснаците. После на другия ден каза, че ако китайците започнат да доставят, то тогава германците ще увеличат военното си производство...

Т.е. въпрос на време е кога. За мен ключови са срещата във формат НАТО+4 и посещението на Пелози в Тайван, тогава е станало ясно за Си и ко., че САЩ ще действат на два "фронта" - в Европа и Азия и че работят по консолидирането на ключовите участници в Pax Americana. Вече бяхме свидетели на оръжейните сделки между Корея и Полша, а тия дни Англия, Италия и Япония са тръгнали заедно да разработват нов самолет, например. 

Това което стори Си през есента - публичното унижение на Ху и смазването на неговото крило в китайската ДС и МВР, с помощта на армията, е затягане на вътрешните редици преди предстоящата борба със САЩ. В икономиката също тече процес на подчинение - първоначално в технологичния сектор (Алибаба и Тенсент), а сега и във финансовия. 

Така че "интересното" тепърва предстои... 

 

Да, мисия  наистина невъзможна. 

В началото на войната ВСРФ ползваха запаси и изстрелваха до 40-50 хиляди снаряда на ден. Превзеха само Херсон,. (И после им го веха)

Китай според мен не  иска бърза победа за РФ (предполагам де- сещайки се за поне 3 причини) и предполагам няма намерение да помаха чак толкова 
 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Р. Теодосиев said:

Италианското самоходно оръдие OTO Melara M109L е на въоръжение във Въоръжените сили на Украйна. По-рано италианските медии съобщиха, че 20-30 самоходни оръдия от този тип, който е вариант на M109 с оръдие FH-70, са били прехвърлени в Украйна.

https://t.me/drmjournal/4709

photo_2023-03-10_22-29-43.jpg

Тъй-тъй. Най добрият метод да се освободят от старият чогун. И то два пъти платен. Веднъж да го закупи армията и сега да го бракува и продаде на украинците....Този италианец  като го гледам само на асфалт може да върви с тези тесни крачка....СМСМ украинската армия е най-пъстрата сега в светът...Ако има фирма която да преусроява тези неща за украинските изисквания....Ще натрупа голям опит и практика, и то на живо веднага в боеви обстоятелства...Мечтата на всички военно промишлени фирми. Нема да има край тази война докато не се бракува всичкият буклук произвеждан и складиран от ВСВ до сега...СМСМ

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 7 часа, sir said:

Китайците днес си преизбраха другаря Си с единодушие - 2952 за, 0 против. Сиреч, Си тръгна по пътя на гнома, а Китай - по пътя на РФ. От тук насетне ни чака същото като от шизофрениците в масква: некадърници и г*золизци на ключови позиции, грешни стратегически решения, икономически застой, и, нищо чудно, в крайна сметка - война с цел замитане на всички проблеми, които ще произтекат от това.

Туй то с новия хегемон.

Може да си го запазите този пост за бъдеща справка. :)

Следва междухегемониален конфликт (2025 - та) ? И/или ескалацията му.
Хич не е добра новината, според мен. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, nik1 said:

Следва междухегемониален конфликт (2025 - та) ? И/или ескалацията му.
Хич не е добра новината, според мен. 

Китай си строи островчета и напредва в Жълто море, изкупува Африка и Южна-Америка, Европа така, че не имсе води открит конфликт с Тайван докато те им доставят нужните чипове....Но ако Путинчо успее в Украина да достигне Руски МИР, може и тях да им дойде мерака да лапнат Тайван, част от Монголия...😎

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, nik1 said:

Следва междухегемониален конфликт (2025 - та) ? И/или ескалацията му.
Хич не е добра новината, според мен. 

Мда, по-лошото че май всичко го искат....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 15 часа, новорегистриран3 said:

Т.е. въпрос на време е кога. За мен ключови са срещата във формат НАТО+4 и посещението на Пелози в Тайван, тогава е станало ясно за Си и ко., че САЩ ще действат на два "фронта" - в Европа и Азия и че работят по консолидирането на ключовите участници в Pax Americana. Вече бяхме свидетели на оръжейните сделки между Корея и Полша, а тия дни Англия, Италия и Япония са тръгнали заедно да разработват нов самолет, например.

Между другото американската военна стратегия включва точно това - възможна война и победа на два фронта. За Украйна отделят прашинка от военните си ресурси, могат да насочат цялата си мощ срещу Китай. Руските пропагандисти говорят, че Русия воюва с НАТО, което разбира се не е вярно. Но стратегическите и тактически разработки са съвместни с НАТО, поради което руснаците ще загубят. Ген. Залужни и Марк Мили имат непрекъснати, даже публични контакти.

Преди 10 часа, Р. Теодосиев said:

По този начин руското министерство на отбраната се „слива“ от лидера на вагнеровците Евгений Пригожин, който напоследък става по-независим във вземането на решения, отколкото е необходимо на Кремъл и лично на Шойгу.

Интересно е мнението по този въпрос на Сергей Жирнов - иноагент, бивш топ руски разузнавач. Пригожин в момента се държи като реален президент, стои близо до войниците на фронта и говори за техните проблеми, контактува единствен по свой си начин със Зеленски - отправя му покани и ласкателства. Има огромни медийни ресурси, които работят за него. Изявите му са насочени към руския електорат, а не към бункера и постигат целта си. Истинският президент се крие в бункера и ако се покаже евентуално говори брежневски глупости, неинтересни за никого и т.н.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...