Отиди на
Форум "Наука"

UEFA Евро 2024


Warlord

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

"БФС постави за цел класиране на Евро 2024" :bounce8:

https://sportal.bg/news-2023032205131513360?fbclid=IwAR3LA0MGVJCv9feM3dlgOo3vHZsw5IpuEnx_XaddDqD44jrjhBJAta7lw3I

Има ли оптимисти тука? 😅 Не помня да сме били досега в по-лесна група, но не помня и да сме били в по-окаяно състояние от сега. Квалификациите започват утре, а в петък излизаме като домакини срещу Черна гора. Според мен още в този мач ще стане ясно как ще продължи и приключи поредната кампания.

these-are-the-uefa-euro-2024-qualifying-groups--besoccer.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

С летящ старт, сериозно сме се засилили към последната урна в жребиите. Докато бай Перукан стопанисва БФС-то няма да видим европейско първенство. Дори да стане чудо и още сега доброволно да си хвърли оставката и Бербатов да оглави съюза, пак ще са необходими поне 10-15 години докато се изгради школа, която потенциално да излъчи някакво сносно поколение футболисти, различно от сегашните окаяни чалгари.

Явно ще си останем със спомените от далечната 1994, която ще става все по-далечна.

Screenshot_20230325-074502.png

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 38 минути, Warlord said:

С летящ старт, сериозно сме се засилили към последната урна в жребиите. Докато бай Перукан стопанисва БФС-то няма да видим европейско първенство. Дори да стане чудо и още сега доброволно да си хвърли оставката и Бербатов да оглави съюза, пак ще са необходими поне 10-15 години докато се изгради школа, която потенциално да излъчи някакво сносно поколение футболисти, различно от сегашните окаяни чалгари.

Явно ще си останем със спомените от далечната 1994, която ще става все по-далечна.

Screenshot_20230325-074502.png

Не е виновен само Боби Михайлов. Липса на адекватна държавна политика преди всичко. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако се стигне до решителен мач България - Сърбия ,дали Кръстаич би победил своите.В смисъл Сърбия от тази група е вече със сигурни 6 точки.Нали ,като го назначиха ,не бе теглен жребия за ЕВРО 2024.Виж ,ако бе германец ,французин ,италианец или испанец примерно ,бих бил сигурен ,че е професионалист и би направил и невъзможното , да заслужи хляба си ,но балканец?Нали се сещате ,че ако по някакъв начин прецака Сърбия ,дори и неволно ,не го чака нищо добро там и него и семейството му.Предполагам ,не би и рискувал.При сърбите думата "професионализъм" има особени измерения.Настоящият треньор на ЦСКА София Саша Илич миналият сезон ,бе уволнен от Чукарички след едно реми между Чукарички и Партизан ,в което той бе се изказал ,че съдиите са прецакали Партизан.Още след тегленето на жребия ,трябваше ,да бъде освободен ,заарди конфликт на интереси.Мое мнение.

Редактирано от todorg
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 часа, resavsky said:

Липса на адекватна държавна политика преди всичко. 

Държавата няма работа във футбола. Но как да стане като у нас няма частна собственост. Всичко е държавно. Такива простаци и малоумници като премиера Борисов съсипаха българския футбол. Черепа много умно джироса акциите на "Левски" на Борисов с което показа кой е истинският собственик и кой е отговорен за дереджето на футбола у нас. Борисов пък ги даде на Сираков,най-голямото нещастие за любимият ми "Левски".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, todorg said:

Ако се стигне до решителен мач България - Сърбия ,дали Кръстаич би победил своите.В смисъл Сърбия от тази група е вече със сигурни 6 точки.Нали ,като го назначиха ,не бе теглен жребия за ЕВРО 2024.Виж ,ако бе германец ,французин ,италианец или испанец примерно ,бих бил сигурен ,че е професионалист и би направил и невъзможното , да заслужи хляба си ,но балканец?Нали се сещате ,че ако по някакъв начин прецака Сърбия ,дори и неволно ,не го чака нищо добро там и него и семейството му.Предполагам ,не би и рискувал.При сърбите думата "професионализъм" има особени измерения.Настоящият треньор на ЦСКА София Саша Илич миналият сезон ,бе уволнен от Чукарички след едно реми между Чукарички и Партизан ,в което той бе се изказал ,че съдиите са прецакали Партизан.Още след тегленето на жребия ,трябваше ,да бъде освободен ,заарди конфликт на интереси.Мое мнение.

Решителен за какво? Сърбия ще се бори за първото място, ние - за предпоследното с Литва. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 часа, sir said:

Решителен за какво? Сърбия ще се бори за първото място, ние - за предпоследното с Литва. :)

Казвам хипотетично ,ако се бе стигнал до такъв решителен мач(на теория е възможно все още).Move  да е решителен за сърбите а за нас да не е  ,това не значи ,че не може ,да ги прецакаме  ,както прецакахме румънците в квалификациите за Евро 92. Ако ще се назначава чужденец по добре да е от водещите сили от Западна Европа .Навремето Гуус Хидинк ,нямаше никакъв сантимент ,да победи Холандия с Русия ,на четвъртфинала на Евро 08.Човека е професионалист  ,разсъждава руснаците ми плащат заплатата ,аз съм длъжен ,да дам всичко от себе си ,да удоволетворя тези ,които ми плащат ,.тук на Балканите професионализма се разбира под друг начин.Затова и дадох примера с Илич от миналият сезон.Цска София  ,по всяка вероятност ,ще стане шампион този сезон ,догодина в ЕКТ е много вероятно ,някъде ,да се сблъскат с Партизан ,дали Илич ,ще бъде професионалист докрай?

Редактирано от todorg
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Според мен Крстаич ще бъде професионалист, но въпреки това сърбите ще ни бият без да се напрягат. И западен треньор да поеме отбора нещата няма да се оправят с това. Първо трябва да изградим школа, която да излъчва кадърни футболисти, а в момента сме на кота 0 с тая работа и няма признаци някой да иска да промени нещо, освен Бербатов, но него просто няма да го допуснат да оглави съюза.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Направо шервам мнение от нета, щото нямам нерви да пиша.

Screenshot_20230327-233208.jpg

img_1_1679949065788.jpg

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 25.03.2023 г. at 6:52, Warlord said:

С летящ старт, сериозно сме се засилили към последната урна в жребиите. Докато бай Перукан стопанисва БФС-то няма да видим европейско първенство. Дори да стане чудо и още сега доброволно да си хвърли оставката и Бербатов да оглави съюза, пак ще са необходими поне 10-15 години докато се изгради школа, която потенциално да излъчи някакво сносно поколение футболисти, различно от сегашните окаяни чалгари.

Явно ще си останем със спомените от далечната 1994, която ще става все по-далечна.

Screenshot_20230325-074502.png

Хубави са тези чертички, ама на един лаик като мен много-много не ми казва. Но ето един пример, урбан легендата/?/ гласи, че го е измислил един унгарски журналист от вестникът националният спорт, защото не му дали много място да пише за мачовете- рисунка на шутовете срещу противниковата врата. Коя минута, с какъв успех и тнт. 1 картина 1000 думи. Ето статистиката на легендарният мач, м-у Унгария и Англия начело с Пушкаш....Опитайте се да улучите коя е английската врата.    629ENG_HUN.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Слаби сме, нямаме добри футболисти и това си е така от много години. Сред българската емиграция в Испания и Германия вероятно има добре школувани български деца, но те едва ли са обект на наблюдение от БФС.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз  като бях ученик имах приятели, които тренираха футбол в локо и Ботев. Колкото и добри да бяха не можеха да станат професионалисти,,ако не дадат едни 100 хиляди лева.Просто на добрите не им се дава шанс ако не си платят.Вие на вънка сте тръгнали да ги търсите .

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз бях чувал за 10 000 лв, за да приемат дете в школата на някой от столичните грандове и в перспектива да стане футболист там. За пълнолетен футболист може и 100 000 да е, няма да се учудя. Та това го знае всеки, публична тайна е, че ако не си платиш няма да те пуснат да играеш в големите отбори тук, без значение колко си талантлив. Само заради това ако щете (макар, че има и безброй други спънки) оттук нататък е нормално цялата каруца да скрибуца и да са ни такива резултатите по евротурнирите и на националния.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 14 часа, Warlord said:

Направо шервам мнение от нета, щото нямам нерви да пиша.

Screenshot_20230327-233208.jpg

img_1_1679949065788.jpg

Шаржа ще го крада

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 59 минути, Warlord said:

Аз бях чувал за 10 000 лв, за да приемат дете в школата на някой от столичните грандове и в перспектива да стане футболист там. За пълнолетен футболист може и 100 000 да е, няма да се учудя. Та това го знае всеки, публична тайна е, че ако не си платиш няма да те пуснат да играеш в големите отбори тук, без значение колко си талантлив. Само заради това ако щете (макар, че има и безброй други спънки) оттук нататък е нормално цялата каруца да скрибуца и да са ни такива резултатите по евротурнирите и на националния.

Това именно е и системата на перукерството. Замисълът е печалбарство, а не развиване на футбол.

Аз 2005-та бях в Унгария, световна квалификация. На едно мижаво квартално стадионче (май беше на Уйпещ), десетина хиляди човека, от които цял сектор българи. Мисля, че беше точно преди Перуката да стане шеф. Къде е стигнал унгарският футбол от тогава насам, а къде отидохме ние.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 12 минути, sir said:

Това именно е и системата на перукерството. Замисълът е печалбарство, а не развиване на футбол.

Аз 2005-та бях в Унгария, световна квалификация. На едно мижаво квартално стадионче (май беше на Уйпещ), десетина хиляди човека, от които цял сектор българи. Мисля, че беше точно преди Перуката да стане шеф. Къде е стигнал унгарският футбол от тогава насам, а къде отидохме ние.

Добре си спомням мача.Иванков спаси отбора ни от победа с една глупост в последната минута.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, deaf said:

НЕ.

Във всички по-големи отбори това е основният мотив. И всички, които разправят как били давали много пари за футбол и как били едва ли не фалирали, лъжат.

Това е и причината мнозинството от отборите да не искат да махат перукерите. Добре им е в момента, правят пари. Стотинки, но пари. Бизнес модел.

Редактирано от sir
Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

Гонзо сигурно чете руски телеграм канали и оттам е прихванал тая виртуозност в представянето на провалите като успехи.

Иначе довечера приемаме Сърбия, прогнозирам поне 4:0 за тях, без да си дават особен зор.

355303802_277679924661554_3364440694518594748_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 1 час, Warlord said:

Гонзо сигурно чете руски телеграм канали и оттам е прихванал тая виртуозност в представянето на провалите като успехи.

Иначе довечера приемаме Сърбия, прогнозирам поне 4:0 за тях, без да си дават особен зор.

355303802_277679924661554_3364440694518594748_n.jpg

Мечтая за равен мач.Но цял живот съм си страдал от наивност....

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 18 часа, resavsky said:

Мечтая за равен мач.Но цял живот съм си страдал от наивност....

E, мечтата ти се сбъдна :) но само можем да съжаляваме за това, че изравнителният им гол падна в последния възможен момент от мача. Този път като никога играхме добре и за кратко като че ли проблясна лъч надежда, че имаме шанс да се класираме и най-накрая да започнем изграждането на класен отбор, но както винаги бързо слязохме на земята.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 7 минути, Warlord said:

E, мечтата ти се сбъдна :) но само можем да съжаляваме за това, че изравнителният им гол падна в последния възможен момент от мача. Този път като никога играхме добре и за кратко като че ли проблясна лъч надежда, че имаме шанс да се класираме и най-накрая да започнем изграждането на класен отбор, но както винаги бързо слязохме на земята.

Този отбор не трябва да бъде натоварван с мисли за класиране.Истината е че сърбите тотално ни бяха подценили /техен проблем разбира се/ и че до последната минута имахме сериозна доза шанс.Но че надминаха очакванията нашите и това не трябва да се забравя.Тотална липса на голмайстор - това ни е големия проблем.Е и малко класа можем да прибавим....

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...