Отиди на
Форум "Наука"

Съвременният български национализъм


Recommended Posts

  • Потребител

Създавам тази тема основно за да науча нещо за българския национализъм. Има подобни теми във Форумнаука за Япония, Каталуния, Белгия. Всъщност, копирани статии.

Моята лична представа за съвременния български национализъм е, че основната му идея е "Кого ще бием?". "Дай да бием цесекарите, бесепарите, комунистите! Сега, не зная на чия страна са в конфликта Украйна- Русия, но смятат руснаците за  малоценен народ, което е присъщо за национализма. Малоценни, съответно  са и  цесекарите, бесепарите, комунистите. Смятам, че до там стига идеологията му.  Няма национална идея, нито представа за бъдещо държавно устройство. 

Какво е в действителност? Вашето мнение?

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 405
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 3 часа, Втори след княза said:

Моята лична представа за съвременния български национализъм е, че основната му идея е "Кого ще бием?". "Дай да бием цесекарите, бесепарите, комунистите! Сега, не зная на чия страна са в конфликта Украйна- Русия, но смятат руснаците за  малоценен народ, което е присъщо за национализма.

От жегата ли, от какво ли, но нещо тотално си се объркал.  Привържениците на Русия не наричат ли противниците си глобалисти, либерасти, соросоиди,  безродници и т.н.  От кога противниците на русофилите станаха и националисти? 

В такъв случай за самите русофили какво остава?  Те самите в собствените си очи не са либерали, не са глобалисти, не са руснаци,  сега не са и националисти.  Излиза, че нищо не са. Или са само путинисти, но не и българи. 

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 7
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Atom said:

От жегата ли, от какво ли, но нещо тотално си се объркал.  Привържениците на Русия не наричат ли противниците си глобалисти, либерасти, соросоиди,  безродници и т.н.  От кога противниците на русофилите станаха и националисти? 

В такъв случай за самите русофили какво остава?  Те самите в собствените си очи не са либерали, не са глобалисти, не са руснаци,  сега не са и националисти.  Излиза, че нищо не са. Или са само путинисти, но не и българи. 

Какво ти e мнението за съвременния български национализъм?

и личните- на Лични

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 48 минути, Втори след княза said:

Какво ти e мнението за съвременния български национализъм?

и личните- на Лични

Ти ми кажи. Ти си отворил нова тема и ти трябва да зададеш основните контури. Това което си писал в първия пост е абсолютна глупост и няма за какво да ми се сърдиш, че ти отговарям така. Отворил си публична тема, а не си ми писал на лични, че да ти отговарям на лични.

Ето ти малко материал https://bg.wikipedia.org/wiki/Национализъм  Виж какви типове национализъм има и съответно националисти. Прочети, осмисли и ако можеш формулирай теза за "съвременния български национализъм" пък тогава ще коментираме. 

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 5
  • Благодаря! 1
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Втори след княза said:

Създавам тази тема основно за да науча нещо за българския национализъм. Има подобни теми във Форумнаука за Япония, Каталуния, Белгия. Всъщност, копирани статии.

Моята лична представа за съвременния български национализъм е, че основната му идея е "Кого ще бием?". "Дай да бием цесекарите, бесепарите, комунистите! Сега, не зная на чия страна са в конфликта Украйна- Русия, но смятат руснаците за  малоценен народ, което е присъщо за национализма. Малоценни, съответно  са и  цесекарите, бесепарите, комунистите. Смятам, че до там стига идеологията му.  Няма национална идея, нито представа за бъдещо държавно устройство. 

Какво е в действителност? Вашето мнение?

Ако под "съвременни националисти" имаш предвид някакви скинари и наркомани, не знам какво мислят те. Ако изобщо мислят.

Ако под "съвременни националисти" имаш предвид днешните български родолюбци, тогава мога да дам мнение от първо лице.

Ние, родолюбците, сме против комунистите, защото комунистите са интернационалисти, а интернационализмът е в противоречие с родолюбието. Против сме и неолибералите, защото те са глобалисти, което е друга дума за интернационализъм. Ние, родолюбците, не правим разлика между двете. Комунистите и неолибералите са две страни на една и съща монета.

Ние, родолюбците, сме против ЦСКА, защото е отбор, създаден от властта, за да показва величието на същата тази власт. Неслучайно няма друг професионален отбор в България, който да носи червени одежди. Този цвят е запазен за "правилния" отбор. От друга страна, сме против и Лудогорец, защото е изкуствен отбор, създаден от милионер, за да показва величието на същия този милионер. Не правим разлика между единия отбор и другия. Неслучайно и Домусчиеви са всъщност цесекари.

Ние, родолюбците, сме против БСП, защото това е партията, която се отрече от Македония и македонските българи, наред с други неща. Против сме и т.нар. демократи, които в наши дни също се отричат от Македония и македонските българи. Не правим разлика между БСП и ППДБ. Неслучайно начело на БСП стои бивш "син" кадър, а в ППДБ всички са с червено потекло.

Ние, родолюбците, не смятаме руснаците за малоценен народ. Руснаците са жертви на комунистическата идеология също като нас, българите. Не смятаме за малоценни и французите, и немците. Те пък са жертва на неолибералната идеология.

Ние, родолюбците, мислим кое е в полза на България и затова защитаваме АЕЦ Козлодуй и искаме довършване на АЕЦ Белене. Може да са руски, но руснаците са световен водач в атомните технологии и България само би спечелила, ако продължим сътрудничеството си с тях. От друга страна, понеже мислим кое е в полза на България, защитавахме възможността Фолксваген да отворят завод у нас. Защото западните коли са по-качествени от руските, а ние, родолюбците, искаме най-доброто за българския народ. Е, не се получи, завод не беше открит, но сме отворени за бъдещи заводи на западни автомобилостроители.

 

Во кратце, днешните русолюбци и русомразци (русомразието е по-силно от американолюбието, затова определям по този начин борбата между сини и червени) разсъждават бинарно. Ако не си с Русия, значи си със САЩ. И обратно. Не им хрумва, че има и българолюбци.

Всъщност, по това си приличаме. Ние, родолюбците, също разсъждаваме бинарно. Ако не сте родолюбци, значи сте безродници. Ако не сте за България, значи сте против нея.

  • Харесва ми! 6
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Pandemonium said:

Ако под "съвременни националисти" имаш предвид някакви скинари и наркомани, не знам какво мислят те. Ако изобщо мислят.

=>

Преди 3 часа, Pandemonium said:

Ако не сте за България, значи сте против нея.

Горе-долу така мислят. Плюс някои специфични неща за евреите. Всъщност разговорите на патриотични теми рано или късно  опират до евреи, няма друг вариант :D 

А иначе родолюбието е като всяка друга любов - можеш да обичаш много жени, можеш да ги обичаш всичките, но една от тях - най-много. Или мъже, или каквито там са локалните ценности.

Ако преминем от метафорите към реалността, става дума за лоялност спрямо определени социални групи. Индивид, семейство, род, близки и далечни съседи, етнос, нация, класа, раса, религия, биологичен вид. Национализмът поставя максималната лоялност върху нацията, но това не означава нулева лоялност да речем към семейството (или към себе си). Това са крайни варианти или на европейски език - екстремизъм. Нормално човек е лоялен в различна степен към различните групи и в това няма нищо лошо.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"Националистите" може и да имат нещо против евреи и да говорят нещо против тях, не знам. Ние, родолюбците, делим хората на спазващи закона и на престъпници. Етническият произход е без значение. Ако човек спазва законите, то значи работи за България. Ако не ги спазва, значи извършва подривна дейност.

 

Родолюбието не борави с понятието "нация". Нито пък го противопоставя на семейството. Родолюбието е любов към семейството. А семейството не са само децата, но и братята и сестрите, дядовците и бабите, братовчедите и така докато семейството се приравни с народа. Защото всички сме роднини, ако си проследим родословните дървета достатъчно назад.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, Pandemonium said:

"Националистите" може и да имат нещо против евреи и да говорят нещо против тях, не знам. Ние, родолюбците, делим хората на спазващи закона и на престъпници. Етническият произход е без значение. Ако човек спазва законите, то значи работи за България. Ако не ги спазва, значи извършва подривна дейност.

 

Родолюбието не борави с понятието "нация". Нито пък го противопоставя на семейството. Родолюбието е любов към семейството. А семейството не са само децата, но и братята и сестрите, дядовците и бабите, братовчедите и така докато семейството се приравни с народа. Защото всички сме роднини, ако си проследим родословните дървета достатъчно назад.

Тук малко са се омешали нещата. Хем етническият произход е без значение, хем любовта е към семейството и народа като  цяло. Вие, родолюбците, обичате ли циганите? Питам, за да калибрираме малко координатната система :) 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Цитат от Васил Левски:

Цел: с една обща революция да се направи коренно преобразувание на сегашната държавна деспотско-тиранска система и да се замени с демократска република (народно управление) на същото това място, което са нашите прадеди със силата на оръжието и със своята свята кръв откупили, в което днес безчеловечно беснеят турски кеседжии и еничери, и в което владей правото на силата, да се повдигне храм на истинната и правата свобода и турския чорбаджилък да даде място на съгласието, братството и съвършеното равенство между всичките народности: българи, турци, евреи и пр. щат бъдат равноправни във всяко отношение било във вяра, било в народност, било в гражданско отношение, било в каквото било – всички щат спадат под един общ закон, който по вишегласието от всичките народности ще се избере.

 

Нужно ли е да обяснявам, че не искаме да правим циганите на сапун? Нужно ли е да обяснявам, че ако някой строи незаконна къща и краде ток, то той е престъпник и трябва да бъде наказан?

Равенство пред закона, независимо от етническия произход. Кое е толкова трудно за разбиране?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Pandemonium said:

Равенство пред закона, независимо от етническия произход. Кое е толкова трудно за разбиране?

Аз не те питах за равенството пред закона, а за любовта. Обичаш ли в рамките на твоето родолюбие законопослушните цигани така, както обичаш законопослушните българи?

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Pandemonium said:

"Националистите" може и да имат нещо против евреи и да говорят нещо против тях, не знам. Ние, родолюбците, делим хората на спазващи закона и на престъпници. Етническият произход е без значение. Ако човек спазва законите, то значи работи за България. Ако не ги спазва, значи извършва подривна дейност.

 

Родолюбието не борави с понятието "нация". Нито пък го противопоставя на семейството. Родолюбието е любов към семейството. А семейството не са само децата, но и братята и сестрите, дядовците и бабите, братовчедите и така докато семейството се приравни с народа. Защото всички сме роднини, ако си проследим родословните дървета достатъчно назад.

Е.. Така връщайки се достатъчно назад, винаги стигаме безмилостно до маймуните, освен ако не считаме маймуните, за престъпници.. А някаква друга спирка няма ли?

Преди 37 минути, Pandemonium said:

Цитат от Васил Левски:

Цел: с една обща революция да се направи коренно преобразувание на сегашната държавна деспотско-тиранска система и да се замени с демократска република (народно управление) на същото това място, което са нашите прадеди със силата на оръжието и със своята свята кръв откупили, в което днес безчеловечно беснеят турски кеседжии и еничери, и в което владей правото на силата, да се повдигне храм на истинната и правата свобода и турския чорбаджилък да даде място на съгласието, братството и съвършеното равенство между всичките народности: българи, турци, евреи и пр. щат бъдат равноправни във всяко отношение било във вяра, било в народност, било в гражданско отношение, било в каквото било – всички щат спадат под един общ закон, който по вишегласието от всичките народности ще се избере.

 

Нужно ли е да обяснявам, че не искаме да правим циганите на сапун? Нужно ли е да обяснявам, че ако някой строи незаконна къща и краде ток, то той е престъпник и трябва да бъде наказан?

Равенство пред закона, независимо от етническия произход. Кое е толкова трудно за разбиране?

Това е директно преписано от "Мегали Идея".. Да не би вие родолюпците, да сте за някакъв вид балканска федерация - Византия?

Редактирано от cucumerario
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Кухулин said:

=>

Горе-долу така мислят. Плюс някои специфични неща за евреите. Всъщност разговорите на патриотични теми рано или късно  опират до евреи, няма друг вариант :D

Освен в Израел, където опират до араби.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

Преди 26 минути, Кухулин said:

Аз не те питах за равенството пред закона, а за любовта. Обичаш ли в рамките на твоето родолюбие законопослушните цигани така, както обичаш законопослушните българи?

А защо да не ги?

Най-лесно се дава пример със спорта. Мариян Огнянов стана първият българин с гол в Шампионската лига за български отбор. Той е циганин. Левскарите нямаха проблем с това, приемаха го за един от своите.

Ружди Ружди спечели златен олимпийски медал за България. Той е турчин. Нима някой българин се ядосва или срамува, че Ружди развя българско знаме под звуците на българския химн?

Ние, българите, не сме расисти. Напротив, мисля, че сме най-толерантният народ в Европа.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, cucumerario said:

Това е директно преписано от "Мегали Идея".. Да не би вие родолюпците, да сте за някакъв вид балканска федерация - Византия?

Не. Свобода и всекиму своето.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Изчезнал said:

Освен в Израел, където опират до араби.

Е, аз не общувам много с израелски скинари, но с български  - редовно и обширно. За добро или лошо :D И с палестински араби ми се случва да общувам, оригинални. Положението е страшно, спор няма.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Pandemonium said:

А защо да не ги?

Няма никаква причина, просто се мъча да изясня картината, която ти е в главата. Аз например обичам циганите като българите, т. е. умерено :) Но в твоята координатна система циганите заслужават далеч по-малко любов, защото са ти доста "по-далечни роднини" от българския народ. Добре ли разбирам? 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, Pandemonium said:

Ако под "съвременни националисти" имаш предвид някакви скинари и наркомани, не знам какво мислят те. Ако изобщо мислят.

Ако под "съвременни националисти" имаш предвид днешните български родолюбци, тогава мога да дам мнение от първо лице.

Ние, родолюбците, сме против комунистите, защото комунистите са интернационалисти, а интернационализмът е в противоречие с родолюбието. Против сме и неолибералите, защото те са глобалисти, което е друга дума за интернационализъм. Ние, родолюбците, не правим разлика между двете. Комунистите и неолибералите са две страни на една и съща монета.

Ние, родолюбците, сме против ЦСКА, защото е отбор, създаден от властта, за да показва величието на същата тази власт. Неслучайно няма друг професионален отбор в България, който да носи червени одежди. Този цвят е запазен за "правилния" отбор. От друга страна, сме против и Лудогорец, защото е изкуствен отбор, създаден от милионер, за да показва величието на същия този милионер. Не правим разлика между единия отбор и другия. Неслучайно и Домусчиеви са всъщност цесекари.

Ние, родолюбците, сме против БСП, защото това е партията, която се отрече от Македония и македонските българи, наред с други неща. Против сме и т.нар. демократи, които в наши дни също се отричат от Македония и македонските българи. Не правим разлика между БСП и ППДБ. Неслучайно начело на БСП стои бивш "син" кадър, а в ППДБ всички са с червено потекло.

Ние, родолюбците, не смятаме руснаците за малоценен народ. Руснаците са жертви на комунистическата идеология също като нас, българите. Не смятаме за малоценни и французите, и немците. Те пък са жертва на неолибералната идеология.

Ние, родолюбците, мислим кое е в полза на България и затова защитаваме АЕЦ Козлодуй и искаме довършване на АЕЦ Белене. Може да са руски, но руснаците са световен водач в атомните технологии и България само би спечелила, ако продължим сътрудничеството си с тях. От друга страна, понеже мислим кое е в полза на България, защитавахме възможността Фолксваген да отворят завод у нас. Защото западните коли са по-качествени от руските, а ние, родолюбците, искаме най-доброто за българския народ. Е, не се получи, завод не беше открит, но сме отворени за бъдещи заводи на западни автомобилостроители.

 

Во кратце, днешните русолюбци и русомразци (русомразието е по-силно от американолюбието, затова определям по този начин борбата между сини и червени) разсъждават бинарно. Ако не си с Русия, значи си със САЩ. И обратно. Не им хрумва, че има и българолюбци.

Всъщност, по това си приличаме. Ние, родолюбците, също разсъждаваме бинарно. Ако не сте родолюбци, значи сте безродници. Ако не сте за България, значи сте против нея.

Благодаря за отговора по темата

Преди 34 минути, Кухулин said:

Е, аз не общувам много с израелски скинари, но с български  - редовно и обширно.

Разкажи, моля за българските скинари

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 39 минути, Кухулин said:

Няма никаква причина, просто се мъча да изясня картината, която ти е в главата. Аз например обичам циганите като българите, т. е. умерено :) Но в твоята координатна система циганите заслужават далеч по-малко любов, защото са ти доста "по-далечни роднини" от българския народ. Добре ли разбирам? 

Ти слагаш знак за равенство между българи и цигани. За тебе те са еднакви, което те прави левичар - или от старите ("комунист"), или от новите ("неолиберал").

В моя светоглед, ние, българите, сме различни от циганите. Но това не значи, че ние ги превъзхождаме или пък те нас. Просто сме различни.

Разликите в имената, езика и т.н. обаче не пречат да има смесени бракове между българи и цигани. Любовта е най-силното чувство и тя не се влияе от такива разлики.

И за да изпреваря въпроса - не, не ми е известно да имам прародители цигани. Зеленоок съм, сравнително белокож и произхождам от високите части на Еленския Балкан, което намалява вероятността да съм кръвен роднина с цигани. Но не я  изключва. Етнически чисти народи няма, така че е безсмислено да задълбаваме в темата.

Българското родолюбие не се основава на кръв, а на култура. Нашият народ е свързан кръвно, но културата го обединява. Иначе сме свързани кръвно и с Дилма Русев, но не мисля, че някой я смята за част от българския народ.

Да, циганите са носители на друга култура, но българите сме толерантни. Ако тяхната култура не влиза в противоречие с нашата, то проблем няма. Нека се обличат шарено и нека танцуват кьочеци. Ако обаче тяхната култура включва крадене на чуждо имущество, то тогава влиза в противоречие с нашата и проблем има. Просто е.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 20 минути, Pandemonium said:

Иначе сме свързани кръвно и с Дилма Русев, но не мисля, че някой я смята за част от българския народ.

 

Пиши един глас за мене.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, Pandemonium said:

Българското родолюбие не се основава на кръв, а на култура. Нашият народ е свързан кръвно, но културата го обединява. Иначе сме свързани кръвно и с Дилма Русев, но не мисля, че някой я смята за част от българския народ.

Като теглим чертата, получаваме класическа картина на така наречената "етническа нация". За яснота можем да заменим "култура" с "език", по Паисий. Обърни внимание, че тя е различна от "гражданската нация" на Левски, която е по френски модел. Затова етносът хем има значение за лоялността, хем няма. Това е един от моментите, които българските идеолози трабва да решат - България еднонационална държава ли е, многонационална ли е...

 

Преди 22 минути, Pandemonium said:

Ти слагаш знак за равенство между българи и цигани. За тебе те са еднакви, което те прави левичар - или от старите ("комунист"), или от новите ("неолиберал").

Абе... аз съм по-скоро "глобалист" от не много ясен тип :D  

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Кухулин said:

Абе... аз съм по-скоро "глобалист" от не много ясен тип :D  

=>

On 24.03.2023 г. at 11:57, Кухулин said:

И тъй като се интересуваш от личното ми мнение, аз предпочитам петия вариант - пълна замяна на политическия модел и унищожаване на концепцията за "нация". Няма нужда хората да се обичат и да са лоялни в някакви локални общности. Просто трябва да работят в една посока, под центализирано ръководство. За целта са нужни глобални политически промени и нова  идеология, под която това да се случи. Ако някой ме пита за пети път каква ще е тая идеология - не знам. Но бих преположил,  че ще е нещо китайско. 

https://www.forumnauka.bg/topic/24980-konsumatorsko-otnoshenie-km-demokraciyata/page/16/#comment-566163

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 часа, Pandemonium said:

Ако под "съвременни националисти" имаш предвид някакви скинари и наркомани, не знам какво мислят те. Ако изобщо мислят.

Ако под "съвременни националисти" имаш предвид днешните български родолюбци, тогава мога да дам мнение от първо лице.

Ние, родолюбците, сме против комунистите, защото комунистите са интернационалисти, а интернационализмът е в противоречие с родолюбието. Против сме и неолибералите, защото те са глобалисти, което е друга дума за интернационализъм. Ние, родолюбците, не правим разлика между двете. Комунистите и неолибералите са две страни на една и съща монета.

Ние, родолюбците, сме против ЦСКА, защото е отбор, създаден от властта, за да показва величието на същата тази власт. Неслучайно няма друг професионален отбор в България, който да носи червени одежди. Този цвят е запазен за "правилния" отбор. От друга страна, сме против и Лудогорец, защото е изкуствен отбор, създаден от милионер, за да показва величието на същия този милионер. Не правим разлика между единия отбор и другия. Неслучайно и Домусчиеви са всъщност цесекари.

Ние, родолюбците, сме против БСП, защото това е партията, която се отрече от Македония и македонските българи, наред с други неща. Против сме и т.нар. демократи, които в наши дни също се отричат от Македония и македонските българи. Не правим разлика между БСП и ППДБ. Неслучайно начело на БСП стои бивш "син" кадър, а в ППДБ всички са с червено потекло.

Ние, родолюбците, не смятаме руснаците за малоценен народ. Руснаците са жертви на комунистическата идеология също като нас, българите. Не смятаме за малоценни и французите, и немците. Те пък са жертва на неолибералната идеология.

Ние, родолюбците, мислим кое е в полза на България и затова защитаваме АЕЦ Козлодуй и искаме довършване на АЕЦ Белене. Може да са руски, но руснаците са световен водач в атомните технологии и България само би спечелила, ако продължим сътрудничеството си с тях. От друга страна, понеже мислим кое е в полза на България, защитавахме възможността Фолксваген да отворят завод у нас. Защото западните коли са по-качествени от руските, а ние, родолюбците, искаме най-доброто за българския народ. Е, не се получи, завод не беше открит, но сме отворени за бъдещи заводи на западни автомобилостроители.

 

Во кратце, днешните русолюбци и русомразци (русомразието е по-силно от американолюбието, затова определям по този начин борбата между сини и червени) разсъждават бинарно. Ако не си с Русия, значи си със САЩ. И обратно. Не им хрумва, че има и българолюбци.

Всъщност, по това си приличаме. Ние, родолюбците, също разсъждаваме бинарно. Ако не сте родолюбци, значи сте безродници. Ако не сте за България, значи сте против нея.

Ааа, не съм съгласен само за Лудогорец. Малко местен патриотизъм не се ли допуска? Или това че начуква канчетата на т.н. "столични грандове" 12 години дразни някои?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Съвременният български национализъм опитват да то приватизират болните русофили като теб, които си въобразяват, че България трябва да бъде в зоната на влияние на държава като Русия, в която се живее по-лошо, отколкото у нас и която има начело един доказан българомразец като Путин.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, kramer said:

Ааа, не съм съгласен само за Лудогорец. Малко местен патриотизъм не се ли допуска? Или това че начуква канчетата на т.н. "столични грандове" 12 години дразни някои?

Даже напротив, за да е конкуретно и непредвидимо първенството, местният патриотизъм е задължителен. За съжаление, случващото се в Разград не е местен патриотизъм.

Местен патриотизъм е случилото се в Търново с Балъков, Трифон, Киряков. За 12 години чукане на канчета Лудогорец не произведе нито един играч. Наложи им се да събират чуждите "звезди" като Десподов и Неделев, за да тушират критиките, че играят само с чужденци.

Не, не съм софиянец, ако това е от значение : )

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...