Отиди на
Форум "Наука"

Много повече ли са били някога психопатите и социопатите?


Recommended Posts

  • Потребител

Моля, ако има някой който е разбрал, какво е написала госпожата, дали хомосексуализма е вроден или не, да каже, защото госпожата я притеснява отговора!

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 649
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 15 минути, cucumerario said:

Ама защо госпожа така се извъртате?:)

Искам само едно уточнение, за това което вие сте написали и на което може да отговорите просто с да или не!:)

 

Защото ми губите времето, без до този момент нито веднъж да сте ми дали причина да помисля, че има смисъл да свърша вашата работа вместо вас. А тя е да четете ВНИМАТЕЛНО, преди да пишете.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз смятам, че повечето мъже, а може би и жени са бисексуални. Т.е те са способни да ... всичко, което мърда и даже не, като им дойде хъса. Когато момичетата и жените са държани изкъсо, както в мюсюлманските страни, не ти остава нищо друго, освен да го правиш с приятеля  си. После това ти става навик, защото дали с мъж и жена, резултата е все един и същ. Правени са проучвания даже  в Западни страни, че по-старото поколение е имало повече хомосексуални преживявания, когато от момичетата се изисквало да са девствени при сватбата. Отделно наличието на манастири, пансиони, казарми, затвори и пр. където се малтретират по-слабите. За женските манастири също си има доста вицове, когато няма наличие на мъже.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, dora said:

Защото ми губите времето, без до този момент нито веднъж да сте ми дали причина да помисля, че има смисъл да свърша вашата работа вместо вас. А тя е да четете ВНИМАТЕЛНО, преди да пишете.

Според строгите медицински определения според мен хомосексуализъм е болест. За да смекча такова определяне го наричам психично разстройство или сериозно психично отклонение. Вие смятате , че физиологично и функционално няма никакво патологично отклонение. 

 Приемлив ли е варианта Сериозно психично отклонение - СПО:D?

   Самият факт , че един мъж- хомосексуалист няма и не може да има сексуално влечение към Жена и е импотентен спрямо функцията да осемени жени  - означава болест- според дори днешните актуални определения Какво е Здраве.Крайно отклонение от Психичната и Функционална норма, както и от социалното благополучие - не е възможно семейство в Нормата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, genefan said:

Аз смятам, че повечето мъже, а може би и жени са бисексуални. Т.е те са способни да ... всичко, което мърда и даже не, като им дойде хъса. Когато момичетата и жените са държани изкъсо, както в мюсюлманските страни, не ти остава нищо друго, освен да го правиш с приятеля  си. После това ти става навик, защото дали с мъж и жена, резултата е все един и същ. Правени са проучвания даже  в Западни страни, че по-старото поколение е имало повече хомосексуални преживявания, когато от момичетата се изисквало да са девствени при сватбата. Отделно наличието на манастири, пансиони, казарми, затвори и пр. където се малтретират по-слабите. За женските манастири също си има доста вицове, когато няма наличие на мъже.

Х асега де . Прави разлика между содомия = като цяло  - разбирай нестандартно сексуално облекение, облекчаване на силния нагон и хомосексуализъм и онези , които наистина имат лбгти и хомосекс. психични разстройства. Това , че примерно аз съм имал контакти с мъже , както и едновр, мъже и жени не оначава , е съм бисексуален, а означава, че съм много Перверзен!. Разликата е огромна:D . Макар и пенсионер и то с 50 процента инвалидност, още имам Голям Мерак за нещо свежо , без мустаци:D

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, tekotaka said:

Според строгите медицински определения според мен хомосексуализъм е болест. За да смекча такова определяне го наричам психично разстройство или сериозно психично отклонение. Вие смятате , че физиологично и функционално няма никакво патологично отклонение. 

 Приемлив ли е варианта Сериозно психично отклонение - СПО:D?

   Самият факт , че един мъж- хомосексуалист няма и не може да има сексуално влечение към Жена и е импотентен спрямо функцията да осемени жени  - означава болест- според дори днешните актуални определения Какво е Здраве.Крайно отклонение от Психичната и Функционална норма, както и от социалното благополучие - не е възможно семейство в Нормата.

 Aми ето пак, според вас :)

Но не и според медицинския консенсус.

Иначе това не е единственото разминаване, може би знаете за ето това разминаване, но от акушеро-гинекологията.

Маневра на Кристелер се нарича описана през 19 век техника за натискане на корема на бременната по време на раждане. Само че тази практика е отречена заради риска и за майката и за бебето, за майката - от разкъсвания, преждевременно отлепване/разкъсване на плацентата, чупене на кости, за бебето - разни неща като мозъчна травма и т.н.

Да, в 19 век не са знаели по-добре. Но тази техника преди време уби родилка в българска болница, а може би и не само една. Щото явно се практикува, обаче понеже никой не ще тези неща да ги документира, дори не знаем колко често. Защо не ги документира е ясно.

Защо ви пиша всичко това: защото някак непрекъснато в тази тема ми се налага да напомням основното правило на медицината изобщо: "не вреди".

Това е причината изобщо практиката да се подчинява на консенсуса, а не на "всеки си преценя".

Редактирано от dora
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, dora said:

 Aми ето пак, според вас :)

Но не и според медицинския консенсус.

...

Напротив, Медицинския консесус изисква всичко да е в статистическата Норма. Всияко свързано с психика и финкция на мозъък и нервна система. За Мъж означава психичен мъжки пол -т.е. психични процеси , които се регистрират като сексуално влечение към срешуположния пол. С тези процеси е навързана и физиология на другите органи, както и периферна нервна система. от тук функцията на потентност на цялата каскада свързана с половите органи. Това нещо е нарушено - т.е. болест. Подобно и при примерно истинските педофили, както и рядко срещани зоофили , които не се възбуждат , ако в плезрението няма млада спретната козичка:D

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, dora said:

Защото ми губите времето, без до този момент нито веднъж да сте ми дали причина да помисля, че има смисъл да свърша вашата работа вместо вас. А тя е да четете ВНИМАТЕЛНО, преди да пишете.

Напротив, четох ви достатъчно внимателно, за да установя, че си противоречите и когато това стана ясно, изведнъж загубихте интерес..:)

Само да допълня, че въпреки оневиняващите ви обстоятелства, това което правите се счита за шарлататия, вкл. "клъстерите", които давате като връзки, за някакво "научно доказателство"...:)

Базата ви е недостатъчна, за да правите, това което се опитвате да правите! Вие нямате нищо общо с каквато и да била наука! :)

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, dora said:

 ...

Защо ви пиша всичко това: защото някак винаги се забравя основното правило на медицината изобщо: "не вреди".

Това е причината изобщо практиката да се подчинява на консенсуса, а не на "всеки си преценя".

Естественно -първо е <не вреди> или увреди по-малко от колкото това да не направиш Нищо.  Но има много изклюения, които са често на живот и смърт.

 Нещо тривиално и обикновенно не животоопасно ето го примера. Болен зъб на човек, който може да се излекува, но пациента няма нужните финанси и му е много трудно да ги осигори Най -често след кратко <умуване> в България се прилага радикалния подход- който медицински е Неправилен. Не е в стандартите и е извън Добрата медицинска практика. Някои колеги вадят едни листове за информирано съгласие и описан конкретния случай и пациента се подписва. Разбира се , този документ няма нужната тежест и при съдебен процес много лесно сдвоката на пациента може да докаже , че пациената най-обшо казано е невежа и лекарят не би трябвали да прави това. Обче това е масова практика, напълно леим зъб, който примерно изисква сериозна протети1на реставрация -бива изваждан. С други думи -Всеки си преценя, за да направим Каквото е нужно, ние лекуваме и Социалното Неравенство радикално с нарушение на правилата. Ти имаш ли смелост да направиш това?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, cucumerario said:

Напротив, четох ви достатъчно внимателно, за да установя, че си противоречите и когато това стана ясно, изведнъж загубихте интерес..:)

Само да допълня, че въпреки оневиняващите ви обстоятелства, това което правите се счита за шарлататия, вкл. "клъстерите", които давате като връзки, за някакво "научно доказателство"...:)

Базата ви е недостатъчна, за да правите, това което се опитвате да правите! Вие нямате нищо общо с каквато и да била наука! :)

Тя не е лекар и е нормално да изпада в заблуди. До колкото помня тя е някакъв вид психолог - работещ в полиция или следствие, също и съдебен експерт.Работи по медицинско право-т.е. психолог по наказателни медицински случи и дела.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, tekotaka said:

Напротив, Медицинския консесус изисква всичко да е в статистическата Норма. Всияко свързано с психика и финкция на мозъък и нервна система.

Tази дефиниция откъде е?

Медицинският консенсус се състои в това, което описах. Събиране на достатъчно емпирични данни посредством добре структурирани проучвания (за изследване на точната променлива, а не на нещо друго), които да могат чрез взаимна верификация да доведат учените до някакви валидни към даден  момент заключения. Медицинският консенсус не е с нищо по-различен от научния.

Ако не сте съгласен с медицинския консенсус, че хомосексуалността не е психично заболяване, направете множество научни изследвания сред достатъчен брой хора от различни възрасти, в различни държави, като изолирате всички confounding variables, за да стигнете до обратното заключение, нямам нищо против.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, dora said:

Tази дефиниция откъде е?

Медицинският консенсус се състои в това, което описах. Събиране на достатъчно емпирични данни посредством добре структурирани проучвания (за изследване на точната променлива, а не на нещо друго), които да могат чрез взаимна верификация да доведат учените до някакви валидни към даден  момент заключения. Медицинският консенсус не е с нищо по-различен от научния.

Ако не сте съгласен с медицинския консенсус, че хомосексуалността не е психично заболяване, направете множество научни изследвания сред достатъчен брой хора от различни възрасти, в различни държави, като изолирате всички confounding variables, за да стигнете до обратното заключение, нямам нищо против.

Не сте запозната с определенията за Здраве и от там акво е болест. казах ви отклонения от Нормата на структура-т. анатомия , изграждане, функция- отклонения от нормалната физиология, социален комфорт- социална стабилност- уравновесен социален живот.  Има сериозно патологично отклонение от Функция, според мен и Социалния комфорт- равновесие.  По определение само едно от 3-те да е наручено имаме болест. Това със социалната страна принципно влизащо в определението за болест е много мъглява работа.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, tekotaka said:

Веднага пример, въпроса на отминалите деситилетия с ДДТ. Навярно знаеш какво е това. В началото зад ДДТ застават научни институти и колективи, както и държавните регулатори, а какво св случи после -всички знаем.

Невежествен пример.

"Научните институти" застават толкова зад ДДТ, колкото и зад всяко ново химическо съединение. Държавните регулатори пък хептен. Ролята на науката е да намери начин за синтезиране на веществото, а с неговото приложение се занимават други, там е повече администрация отколкото наука.

Докато в Европа нормата за приложение на едно съединение е това да се прави чак когато изследванията покажат че то е безопасно, в САЩ нормата е обратна - когато се получи информация, че е опасно, регулаторът спира използването му. По времето на ДДТ тези норми едва са се създавали, и с времето са се уточнявали. Именно такива вещества като ДДТ и талидомит са довели до ожесточаване на регулаторните норми. 

Но за това да обвиняваш науката, си е невежество от всякъде. Някакъв объркан конспирологичен светоглед...

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, tekotaka said:

Не сте запозната с определенията за Здраве и от там акво е болест. казах ви отклонения от Нормата на структура-т. анатомия , изграждане, функция- отклонения от нормалната физиология, социален комфорт- социална стабилност- уравновесен социален живот.  Има сериозно патологично отклонение от Функция, според мен и Социалния комфорт- равновесие.  По определение само едно от 3-те да е наручено имаме болест. Това със социалната страна принципно влизащо в определението за болест е много мъглява работа.

 

Taзи дефиниция откъде я взехте?

Понеже говорехме, най-общо, че медицинският консенсус се дължи на доказателства и след това се кодифицира като официални препоръки в зависимост от достатъчността на доказателствата, ето ви пример, вкл. относно психичните разстройства/заболявания, това е последната актуализация на насоките на Световната здравна организация относно начините на лечение на включените в публикацията заболявания/разстройства.

Там можете да видите точно как става това. Зад всяка възможна препоръка пише какво е нивото на доказателствата:

https://iris.who.int/bitstream/handle/10665/374250/9789240084278-eng.pdf?sequence=1

Линкът съдържа PDF, aко не ви се отваря, може да бъде свален и оттук:

https://www.who.int/publications/i/item/9789240084278

Това в случай, че решите да смените стратегията на спор заради единия спор и да прочетете някой от линковете, които пуснах.

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, dora said:

Tази дефиниция откъде е?

Медицинският консенсус се състои в това, което описах. Събиране на достатъчно емпирични данни посредством добре структурирани проучвания (за изследване на точната променлива, а не на нещо друго), които да могат чрез взаимна верификация да доведат учените до някакви валидни към даден  момент заключения. Медицинският консенсус не е с нищо по-различен от научния.

Ако не сте съгласен с медицинския консенсус, че хомосексуалността не е психично заболяване, направете множество научни изследвания сред достатъчен брой хора от различни възрасти, в различни държави, като изолирате всички confounding variables, за да стигнете до обратното заключение, нямам нищо против.

От уикипедия, както и знанията ви за "научния" са пак от там...:) 

Вие никога не сте участвала в такъв консенсус, нямате си идея и познанията са ви от обща култура, т.е. това което сте чули от тук, от там.

Също така не става ясно с кого точно спорите, дали хомосексуалността е заболяване или не! Но правите впечатление на човек, който спори сам със себе си... Съжалявам, ако пак не съм ви чел внимателно...:)

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, scaner said:

Невежествен пример.

"Научните институти" застават толкова зад ДДТ, колкото и зад всяко ново химическо съединение. Държавните регулатори пък хептен. Ролята на науката е да намери начин за синтезиране на веществото, а с неговото приложение се занимават други, там е повече администрация отколкото наука.

Докато в Европа нормата за приложение на едно съединение е това да се прави чак когато изследванията покажат че то е безопасно, в САЩ нормата е обратна - когато се получи информация, че е опасно, регулаторът спира използването му. По времето на ДДТ тези норми едва са се създавали, и с времето са се уточнявали. Именно такива вещества като ДДТ и талидомит са довели до ожесточаване на регулаторните норми. 

Но за това да обвиняваш науката, си е невежество от всякъде. Някакъв объркан конспирологичен светоглед...

Точно и науката обвинявам, регулаторите зашитават своето решение с науката. Тка в цял свят където се е ползвало ДДТ. Невежа си , заглуши тая твоя мания за величие.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, tekotaka said:

очно и науката обвинявам, регулаторите зашитават своето решение с науката. Тка в цял свят където се е ползвало ДДТ. Невежа си , заглуши тая твоя мания за величие.

Тогава не сте избрали правилния форум.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, dora said:

Taзи дефиниция откъде я взехте?

Понеже говорехме, най-общо, че медицинският консенсус се дължи на доказателства и след това се кодифицира като официални препоръки в зависимост от достатъчността на доказателствата, ето ви пример, вкл. относно психичните заболявания, това е последната актуализация на насоките на Световната здравна организация относно начините на лечение на включените в публикацията заболявания.

Там можете да видите точно как става това. Зад всяка възможна препоръка пише какво е нивото на доказателствата:

https://iris.who.int/bitstream/handle/10665/374250/9789240084278-eng.pdf?sequence=1

Линкът съдържа PDF, aко не ви се отваря, може да бъде свален и оттук:

https://www.who.int/publications/i/item/9789240084278

Това в случай, че решите да смените стратегията на спор заради единия спор и да прочетете някой от линковете, които пуснах.

Ето конкретно , Класически Зоофил- среща се рядко , но го има.Възбужда се само когато има някакъв сетивен контакт с определено животно, например вижда го, чува го , мирише на него. Не се възбужда при вида на разголена или гола хубава жена. Може да прави съвкупление и с жена но , както казах трябва да я закара в обора:D. Това Болест ли е?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, tekotaka said:

Точно и науката обвинявам, регулаторите зашитават своето решение с науката.

Така де. Как са защитили своето решение да разрешат ДДТ, и после да го забранят, с една и съща наука?

Регулаторите са администратори. Тяхната роля е да получат резултатите които дава науката, да преценят дали обхващат нужната област, да изискат още информация ако трябва, и на база всичко това сами да решат. Тук науката е роб, каквото и кажат, това прави, съответно не носи никаква вина. Администрацията е отговорна за резултата или провала, не науката.

Махай тея конспирологически капаци :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, dora said:

Тогава не сте избрали правилния форум.

Това важи с пълна сила, за вас! Действията ви могат да доведат до заблуда на потребители от този форум! Вие не ползвате научни методи, а когато изпадате в противоречие и ви се поиска обяснение, внезапно губите интерес...:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, dora said:

Тогава не сте избрали правилния форум.

Бюрокрацията в такива регулатори Винаги , повтаря винаги се аргументира с Експертно мнение, а Експертите винаги, повтарям винаги се аргументират с хора теоретици и експериментатори еот Науката. Такава е веригата.Всеки гледа да си ,върже гащите>Експерти, научни специалисти-експерименти, изследвне, проучване, статистика , оформено юридически това минава при развойните отдели и началниците , от там в Големите началници за удобрение и всички <хартии> заминават при Регулаторите.Винаги може да окажеш влияние и натиск, най-често изнудване със корупция и всичко се арежда. Аз бях част и от такива <схеми., знам от първа ръка🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, scaner said:

...

Махай тея конспирологически капаци :)

ХАХАХ, да ги махам!?, Как да стане тая работа, като имам <документи> бе колега съфорумник. Най-,малкото бях разследван от българската прокуратура и съм лежал в арест няколко месеца, има и присъда- оправдателна. Обвинението е точно за Неверни, неистинни документи и точно в проучване на <медицинска технология>. На кратавичар-краставици ще продаваш !

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, tekotaka said:

Пак питам за Зоофила- той Болен човек ли е или не е?

Щом имаме мълчание , означава че този Зоофил е Болен човек.

Сега с Класически Педофил от типа , който се възбужда само от малки дечица, предимно момченца. Този педофил Болен Човек ли е ?:D

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, tekotaka said:

Щом имаме мълчание , означава че този Зоофил е Болен човек.

Сега с Класически Педофил от типа , който се възбужда само от малки дечица, предимно момченца. Този педофил Болен Човек ли е ?:D

И тука ще имае мълчание. Следователно се приема че този педофил е Болен Човек.

Следва класическия Хомосексуалист роден като мъж-мъжки биологичен пол. Тзи изпитва секс. удоволствие и възбуда само когато е пасивната страна от двойката. Този Хомосексуалист Болен Човек ли е?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...