Отиди на
Форум "Наука"

Болгария - Россия


Recommended Posts

  • Потребител

Здравствуйте! Извините, что пишу на русском, не знаю болгарского языка. Но языки наши похожи, я понимаю что вы пишите, надеюсь, и вы поймете меня. А вопрос такой: каково отношение болгар к России? Хорошее или плохое, или никакое? И почему? Ответьте, пожалуйста, очень интересно

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мога да кажа само за себе си, за българите като цяло не се наемам да говоря. :) Моето отношение е общо взето положително, в момента много са ми полезни обемните он-лайн руски библиотеки, има руски изследователи, които са свършили добра работа и е немислимо да работиш в някоя област без да познаваш и тях. Харесвам и някои песнички, като тази

Поздрав :)):

От едно нещо мога да се оплача - много ви е лошо пиянството.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Aз имам много добро отношение като цяло към Русия . По манталитет руснаците ми харесват повече от западноевропейци или американци например ,просто са по-близки до нас . Сега за напиването - ми то не може съвсем без кусури :D . Все пак мисля ,че е по-добре от германеца ,при който не може да отидеш без преди 1 месец да си се уговорил .

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз много харесвам руския език. В основното училище (5-8 клас) бях отличник по руски. Никога не получих 5 по руски - от втория до последния час. Имах прекрасна учительница. (При нас отличната оценка е 6.)

Преди няколко години си чатих през Odigo (интересна чат-програма като ICQ) с една рускиня. Тогава още не можех да пиша на фонетична кирилица. Пишех на латиница.

Представете си учудването ми, когато тази кака, трудеща се в РАН, ми заяви съвсем отговорно, че чрез латиницата аз пиша на руски по-правилно дори от руснаците, които пишат на кирилица. Ей, едва не се пръснах от гордост!

Напоследък по-рядко ползвам руския език. За съжаление.

Преди около година-две преподавах история в едно училище, в което (все още!) се изучава усилено руски език. Там дадох някои ценни идеи относно създаването на нов учебник по руски език (не помня за кой клас беше - за 5 или за 6, ама това няма значение).

Колежките - съавторки на учебника - ми обещаха в следващия им учебник (за следващия клас) главният герой да бъда аз. Разбира се, аз няма да участвам с истинското си име, а героят ще бъде дете с моя "психологически профил", което ще води учениците в дебрите на руския език. Много мило от тяхна страна!

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Колкото до отношението на българите към руския език, руската култура и цивилизация, руския народ, руските политици и руската политика, българо-руските отношения...

Трудно е да се даде точен отговор, но както сам казваш, има хора, които ги харесват, хора, за които те са безразлични, и хора, които ги ненавиждат.

Все пак, сме съседни държави, сравнително близки народи, чиято история често се е преплитала.

Българите са виждали "и меда, и жилото" на руската външна политика - през всички исторически периоди - от средновековния - до съвременния.

И до днес се говори за "русофили и русофоби" сред българските политици. Следвайки тази лексика, сега ни управляват "русофили".

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

И аз обичам Русия и руснаците, обичам и руската музика и най-вече Ария (Сисинда много приятно ме изненадваш, чудя се дали този път да не те оставя да ме беш на шах по този случай :) ), руските филми 9 също, ама по-съвеменните, водката и др. подобни неща... а да и руските сайтове са ми страшно полезни има буквално за всичко, а особено за военна история кокото ти душа иска!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Здравствуйте! Извините, что пишу на русском, не знаю болгарского языка. Но языки наши похожи, я понимаю что вы пишите, надеюсь, и вы поймете меня. А вопрос такой: каково отношение болгар к России? Хорошее или плохое, или никакое? И почему? Ответьте, пожалуйста, очень интересно

Отношение очень хорошо. :) Причин так много, что не стану посчитать. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Я тоже очень люблю Россия. Вь наши братя, ето довольно. Как сказал КГ любиш руские есть столька причин что я не могу даже начинать, потомучто мне понадобится весь день писать.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребители

Поскольку вопрос об отношении болгар вообще, то следует отметить что все-таки есть известный процент среди нас, для которых Россия и русские во всем виноваты; в прошлом году была возможность подсчитать их - на выборах в европарламент одна из партии построила всю свою кампанию на оплевании России и Турции - и получила 4.34% голосов - так что - примерно такой процент составляет общность ненавидящих Россию наших соотечественников.

А иначе - в положительном отношении подавляющего большинства нашего народа и к России, и к русским - сомневаться не следует. Хотя, перспективы, по моему, не очень хорошие. В данный момент хозяйственные связи между Болгарией и Россией - весьма символические (сухие цифры товарообмена вроде бы говорят другое, однако они большие преимущественно из-за одностороннего потока енергоносителей со стороны России), а опираться только на одну симпатию в долгосрочном плане - нельзя.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абсолютно с Вами согласен! Также наверное надо как-то рекламировать друг друга в своих странах, проводить что-то вроде "Год Болгарии в России". И наоборот.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Здравствуйте! Извините, что пишу на русском, не знаю болгарского языка. Но языки наши похожи, я понимаю что вы пишите, надеюсь, и вы поймете меня. А вопрос такой: каково отношение болгар к России? Хорошее или плохое, или никакое? И почему? Ответьте, пожалуйста, очень интересно
Към Русия като народ, като към култура, хора, природа и изстрадани битки за оцеляване - уважително и приятелско.

Към руските тирани ( странно защо Русия е била велика империя, само когато е била управлявана от тирани? ) - към тях изцяло негативно и осъдително.

Към имперските геополитически амбиции, на новата руска политическа върхушка, гледам с опасения и недоверие.

А инак и руснаците са хора като нас, със силните и слабите си страни. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

Здравствуйте! Извините, что пишу на русском, не знаю болгарского языка. Но языки наши похожи, я понимаю что вы пишите, надеюсь, и вы поймете меня. А вопрос такой: каково отношение болгар к России? Хорошее или плохое, или никакое? И почему? Ответьте, пожалуйста, очень интересно

А мне интересно что вы думаете о Болгарии и o болгарах?!? Почему ваше правительство репресируют волжских болгарах, которых живут в РФ - республики Татарстан, Чувашии и Башкирии?!? А вы знаете что чеченцев на Кавказе и кабардино-балкарцев тоже наши братья?!? Известно ли вам исторически куда существовало древное государство Старая Великая Болгария?!? Слушаю вам? Мой руский очен плoхой и я давным-давно не писал по руский, но я хорошо читаю и ползую вашу литературу! Да и был в Москве два раза после 1989 г. Етот город мне не понравился - очен грязны и задушающий; в ним есть какая-то особая тяжелая атмосфера тиранизма и коммунизма, которая осталась еще от времени Сталина!.... :lac:

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
А мне интересно что вы думаете о Болгарии и o болгарах?!?

Мы очень хорошо к вам относимся. Несмотря на то, что вы в ЕС и интересы наши различаются. Несмотря на то, что Болгария участвовала в обеих мировых войнах на стороне Германии против России. Если вы спросите обычного русского человека "Вы знаете, что Болгария участвовала в обеих мировых войнах на стороне Германии против России?". Он ответит: "Не знал". Потому что это уже не важно. Это - история. Историю необходимо помнить, но нельзя допускать, чтобы прошлые конфликты влияли на сегодняшние отношения.

Почему ваше правительство репресируют волжских болгарах, которых живут в РФ - республики Татарстан, Чувашии и Башкирии?!?

Об этом я не знал. Только сейчас после Ваших слов прочитал об этом подробнее. Среднестатистический русский об этих событиях не знает, хотя это нас не оправдывает. Поправьте меня, если я что-то неправильно говорю: это было в 1918-1920 годах? Волжских болгар по неизвестной причине заставили называться татарами? Никого не убивали и не расстреливали. И сейчас все население Татарстана - волжские болгары. Так я прочитал здесь: http://www.sarakt.org/bono3.htm и http://www.bulgars.ru/vozvan.htm. Да, это ужасно и мерзко. Насколько я знаю, Россия признает факт репрессий во времена СССР, что насильно навязали чужую историю волжским болгарам. Каковы были причины, я не знаю, возможно, чтобы создать административно-территориальную единицу, объединяющей волжских болгар и татар, чтобы легче было управлять. И как я понял, Россия не реабилитировала их. Честно говоря, не совсем понимаю, что это значит - реабилитация. Каково мнение жителей Татарстана на тот факт, что они не татары, а волжские болгары? Вспомните, пожалуйста, какие это были времена в России - 1918-1920. Революция, коммунизм, Ленин, Сталин, гражданская война (10,5 миллионов человек умерло от нее, 2 миллиона эмигрировало).

Это - история. Историю необходимо помнить, но нельзя допускать, чтобы прошлые конфликты влияли на сегодняшние отношения.

Вспомните, что во время второй мировой войны в Болгарии антисемитская политика носила официальный государственный характер (хотя и была смягчена благодаря национальной и религиозной терпимости болгарского народа, в целом дружелюбное отношение болгар к еврейскому населению страны, а также дипломатическую дальновидность и хитрость царя Бориса III, сумевшего затянуть вопрос о депортации евреев в лагеря смерти с учетом уже продвигавшихся на Запад советских войск).

А вы знаете что чеченцев на Кавказе и кабардино-балкарцев тоже наши братья?!?

Конечно. Более того, они и наши братья. Не думайте, пожалуйста, что все очень плохо относятся к чеченцам и др. кавказцам. Большинство толерантно.

Мой руский очен плoхой и я давным-давно не писал по руский, но я хорошо читаю и ползую вашу литературу!

У Вас нормальный русский язык. Я вообще не знаю болгарского языка, поэтому это я должен извиниться перед Вами.

Да и был в Москве два раза после 1989 г. Етот город мне не понравился - очен грязны и задушающий; в ним есть какая-то особая тяжелая атмосфера тиранизма и коммунизма, которая осталась еще от времени Сталина!.... :lac:

Это субъективное мнение. Многие с Вами согласны. А многие любят этот город. Там есть очень много красивых мест. Мне многое в Москве нравится, многое не нравится. Я работаю в Москве, живу в 54 км от нее.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Мы очень хорошо к вам относимся. Несмотря на то, что вы в ЕС и интересы наши различаются. Несмотря на то, что Болгария участвовала в обеих мировых войнах на стороне Германии против России. Если вы спросите обычного русского человека "Вы знаете, что Болгария участвовала в обеих мировых войнах на стороне Германии против России?". Он ответит: "Не знал". Потому что это уже не важно. Это - история. Историю необходимо помнить, но нельзя допускать, чтобы прошлые конфликты влияли на сегодняшние отношения.

Об этом я не знал. Только сейчас после Ваших слов прочитал об этом подробнее. Среднестатистический русский об этих событиях не знает, хотя это нас не оправдывает. Поправьте меня, если я что-то неправильно говорю: это было в 1918-1920 годах? Волжских болгар по неизвестной причине заставили называться татарами? Никого не убивали и не расстреливали. И сейчас все население Татарстана - волжские болгары. Так я прочитал здесь: http://www.sarakt.org/bono3.htm и http://www.bulgars.ru/vozvan.htm. Да, это ужасно и мерзко. Насколько я знаю, Россия признает факт репрессий во времена СССР, что насильно навязали чужую историю волжским болгарам. Каковы были причины, я не знаю, возможно, чтобы создать административно-территориальную единицу, объединяющей волжских болгар и татар, чтобы легче было управлять. И как я понял, Россия не реабилитировала их. Честно говоря, не совсем понимаю, что это значит - реабилитация. Каково мнение жителей Татарстана на тот факт, что они не татары, а волжские болгары? Вспомните, пожалуйста, какие это были времена в России - 1918-1920. Революция, коммунизм, Ленин, Сталин, гражданская война (10,5 миллионов человек умерло от нее, 2 миллиона эмигрировало).

Это - история. Историю необходимо помнить, но нельзя допускать, чтобы прошлые конфликты влияли на сегодняшние отношения.

Вспомните, что во время второй мировой войны в Болгарии антисемитская политика носила официальный государственный характер (хотя и была смягчена благодаря национальной и религиозной терпимости болгарского народа, в целом дружелюбное отношение болгар к еврейскому населению страны, а также дипломатическую дальновидность и хитрость царя Бориса III, сумевшего затянуть вопрос о депортации евреев в лагеря смерти с учетом уже продвигавшихся на Запад советских войск).

Конечно. Более того, они и наши братья. Не думайте, пожалуйста, что все очень плохо относятся к чеченцам и др. кавказцам. Большинство толерантно.

У Вас нормальный русский язык. Я вообще не знаю болгарского языка, поэтому это я должен извиниться перед Вами.

Это субъективное мнение. Многие с Вами согласны. А многие любят этот город. Там есть очень много красивых мест. Мне многое в Москве нравится, многое не нравится. Я работаю в Москве, живу в 54 км от нее.

Спасибо для хороший и пунктоальны ответ! Все таки я не говорю о временами и репресиях 1918-1920 годах, а о совремие! Понимаете мне?!?...... :vertag:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Мы очень хорошо к вам относимся. Несмотря на то, что вы в ЕС и интересы наши различаются. Несмотря на то, что Болгария участвовала в обеих мировых войнах на стороне Германии против России. Если вы спросите обычного русского человека "Вы знаете, что Болгария участвовала в обеих мировых войнах на стороне Германии против России?". Он ответит: "Не знал". Потому что это уже не важно. Это - история. Историю необходимо помнить, но нельзя допускать, чтобы прошлые конфликты влияли на сегодняшние отношения.

Конечно нельзя. А об участии Болгарии в етих воин... в ПМВ и ВМВ ето учестие обусловлено результатами 1913 года. Правдьi ради надо сказать, что в ПМВ Россия вступила на територии Болгарии помагать румънам, так сражения по етому поводу имели место... А ВМВ - ето никакое не участие. Болгария хотела вернуть свои изконние земли, Македония и Тракия. Греки и Югославия, конечно, не отдавали, а надо сказать, забрали коварньiм потем в 1913. Так как Хитлер обещал, Болгария согласилась войти в Пакт.

Надо обратить внимание на следующих фактах:

1/ Присоединение Болгарии к Тристоронном пакте случилось только после ултиматума Хитлера, что немци так или иначе войдут.

Тогда:

А/ сражаться? Т.е. гибнуть за сербскими и греческими интересами?

Б/ ничего не делать - но тогда все ровно виновати, а Македонии не получим;

В/ войти в союз, взять земель и искать способ не войти в войне (етого и сделали);И кстати не вошли. Болгария разполагала с потенциальной 500 000 тисячной армии, да и не плохая армия, как участие против немцев и всех балканских сосед доказало. Хитлеру очень хотелось иметь ети войска на Вост.фронте... Но царь Борис и народ НЕ ДОПУСТИЛИ етого никаким образом.

2/ Март 1941 года. СССР и Германия являлись еще союзниками. Пакт Молотов/Рибентроп.

3/ Народ и царь никаиким образом не позволили немцам отобрать ни одного болгарского еврея в лагерях. Все они остались живи и здорови.

Ето очень светлий момент и не только в болгарской истории.

Так что, "участие" - ето .....

Где Болгария участвовала реально, ето в составе Третего Украинского фронта, в боевих действии в Югославии, Венгрии и Австрии.

За ето на Параде победьi единствении иностранний генерал, принявший участие да еще в рядах командующих фронтов, ето генерал Владимир Стойчев.

Вот так-то....:)

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това - да. Но ако се спомене за русофобските настроения и правителства след освобождението и особено сблъсъкът на руските и българските войски през Первая Мировая Война положението отново ще се поохлади :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Споменава се:) Но Первая мировая си има обяснението и не българите отиват на руска територия да защитават румънците за сметка на руснаците;)

А за 80-тте години на 19 век - според мен термина "русофобство" е твърде плосък и не отразява събитията от тогава. Имало е конфликт на новите български демократично настроени политици с императорските чиновници и най-вече с липсата на гъвкавост и такт у последните. Както и конфликт, базиран на опита на новата българска държава и тя да води барабар Петко самостоятелна политика. Вътре в самата Русия също протичат сходни процеси.

Та, няма какво да се охлажда;)

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Конечно нельзя. А об участии Болгарии в етих воин... в ПМВ и ВМВ ето учестие обусловлено результатами 1913 года. Правдьi ради надо сказать, что в ПМВ Россия вступила на територии Болгарии помагать румънам, так сражения по етому поводу имели место... А ВМВ - ето никакое не участие. Болгария хотела вернуть свои изконние земли, Македония и Тракия. Греки и Югославия, конечно, не отдавали, а надо сказать, забрали коварньiм потем в 1913. Так как Хитлер обещал, Болгария согласилась войти в Пакт.

Надо обратить внимание на следующих фактах:

1/ Присоединение Болгарии к Тристоронном пакте случилось только после ултиматума Хитлера, что немци так или иначе войдут.

Тогда:

А/ сражаться? Т.е. гибнуть за сербскими и греческими интересами?

Б/ ничего не делать - но тогда все ровно виновати, а Македонии не получим;

В/ войти в союз, взять земель и искать способ не войти в войне (етого и сделали);И кстати не вошли. Болгария разполагала с потенциальной 500 000 тисячной армии, да и не плохая армия, как участие против немцев и всех балканских сосед доказало. Хитлеру очень хотелось иметь ети войска на Вост.фронте... Но царь Борис и народ НЕ ДОПУСТИЛИ етого никаким образом.

2/ Март 1941 года. СССР и Германия являлись еще союзниками. Пакт Молотов/Рибентроп.

3/ Народ и царь никаиким образом не позволили немцам отобрать ни одного болгарского еврея в лагерях. Все они остались живи и здорови.

Ето очень светлий момент и не только в болгарской истории.

Так что, "участие" - ето .....

Где Болгария участвовала реально, ето в составе Третего Украинского фронта, в боевих действии в Югославии, Венгрии и Австрии.

За ето на Параде победьi единствении иностранний генерал, принявший участие да еще в рядах командующих фронтов, ето генерал Владимир Стойчев.

Вот так-то....:)

Со всем согласен. У Вас во время обеих войн было хорошее руководство страны, которое заботилось о своих гражданах, лавируя между Германией и Россией с союзниками. Думаю, если бы Вы активно выступили на чьей-нибудь стороне, потери Ваши были бы огромными.

Link to comment
Share on other sites

3/ Народ и царь никаиким образом не позволили немцам отобрать ни одного болгарского еврея в лагерях. Все они остались живи и здорови.

Ето очень светлий момент и не только в болгарской истории.

Так что, "участие" - ето .....

Где Болгария участвовала реально, ето в составе Третего Украинского фронта, в боевих действии в Югославии, Венгрии и Австрии.

За ето на Параде победьi единствении иностранний генерал, принявший участие да еще в рядах командующих фронтов, ето генерал Владимир Стойчев.

Вот так-то....:)

Историята с евреите е абсолютна грешка доста показателна за България; за това сега ни се качиха на главата същите тия паразити и смучат кръвта на народа!!! :w00t:

Воюването срещу бившите съюзници и то под болшевишки натиск също е един малодушен и позорен акт за България! За това и комунистите се задържаха толкова дълго на власт! Изводите - за вас, ако ги бяхме спрели на Дунава през 1944 г. и се бяхме договорили с англичаните, сега ситуацията у нас щеше да е съвсем друга! :vertag:

Най-хитра излезе Турция през Втората Световна война, която беше в неутралитет, както и Швейцария! :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Историята с евреите е абсолютна грешка доста показателна за България; за това сега ни се качиха на главата същите тия паразити и смучат кръвта на народа!!! :w00t:

Воюването срещу бившите съюзници и то под болшевишки натиск също е един малодушен и позорен акт за България! За това и комунистите се задържаха толкова дълго на власт! Изводите - за вас, ако ги бяхме спрели на Дунава през 1944 г. и се бяхме договорили с англичаните, сега ситуацията у нас щеше да е съвсем друга! :vertag:

Най-хитра излезе Турция през Втората Световна война, която беше в неутралитет, както и Швейцария! :post-70473-1124971712:

Дайте сега да уточним една малка подробност - къде е разположена географски България и къде Турция?

Това първо.

Второ, щеше ли Вермахта да има възможност да проведе ефективна военна операция срещу Гърция и Югославия, ако не бяха свободно пропуснати войските му през България?

Щеше ли България да я сполети съдбата на окупирана Югославия, ако не се бе присъединила към оста ?

За справка Югославия е била за кратко в оста.

И т.н. и т.н.

Можеше ли изобщо в тази ситуация България да запази неутралитета си?

Абсурд!

В резюме - България е била на пътя на армии, стократно надвишаващи нейната като численост.

Факта, че не сме били опустошени от 2-та световна война за разлика от комшиите ни не е маловажен, при положение че сме воювали през нея с всичките велики сили и от двете страни на фронтовата линия, което си е куриоз.

Колко са били държавите съюзници първо на Германия , а после на СССР ?

А за договорките с англичаните да спрем руснаците на Дунава, си е меко казано смешно и нелепо - вижте срещите на 3-мата велики ( Рузвелт, Чърчил, Сталин) и още откога е била предрешена съдбата на България - ние просто сме били подарени на руснаците - за каква дипломация и стратегия тогава може да иде реч ?

А че е имало опити за преговори с англичаните имало е, - че на англичаните никога не им е пукало за нас - ми не им е пукало.

За разлика от германците в ролята им на Мефистофел, винаги насреща с най-желаното за нас и уви , с най-катастрофало проведените войни :)

Link to comment
Share on other sites

В резюме - България е била на пътя на армии, стократно надвишаващи нейната като численост.

Факта, че не сме били опустошени от 2-та световна война за разлика от комшиите ни не е маловажен, при положение че сме воювали през нея с всичките велики сили и от двете страни на фронтовата линия, което си е куриоз.

Колко са били държавите съюзници първо на Германия , а после на СССР ?

А за договорките с англичаните да спрем руснаците на Дунава, си е меко казано смешно и нелепо - вижте срещите на 3-мата велики ( Рузвелт, Чърчил, Сталин) и още откога е била предрешена съдбата на България - ние просто сме били подарени на руснаците - за каква дипломация и стратегия тогава може да иде реч ?

А че е имало опити за преговори с англичаните имало е, - че на англичаните никога не им е пукало за нас - ми не им е пукало.

За разлика от германците в ролята им на Мефистофел, винаги насреща с най-желаното за нас и уви , с най-катастрофало проведените войни :)

1. Къде ги слагаш 35 000 убити войници и офицери от втората фаза на войната и два пъти по толкова осакатени!

2. При бомбардировките над София от американци и англичани са избити над 2000 души цивилни граждани и унищожени и разрушени над 12 000 сгради!

3. Руснаците ни третират като победена държава и ни налагат тежки репарации, като конфискуват огромни имущества и ограбват златния резерв на БНБ! Освен това руснаците прибират и задълженията на Германия към България, което е огромна финансова сума!

4. В страната нахлува 250 хилядна съветска арамия, която трябва да изхранваме безплатно и на всичкото отгоре ни окупира и безчинства (има редица случаи на разстрелване на войници от страна на НКДВ за грабежи и изнасилване на жени!)!

5. След 1944 г. за около 1 година са избити по най-дивашки начин от комуниститие около 138 000 българи от елита на нацията, а в последствие около 250 000 техни роднини са репресирани и вкарани в лагери и затвори!

ВСИЧКО ТОВА НЯМАШЕ ДА СЕ СЛУЧИ, АКО ГИ БЯХМЕ СПРЯЛИ НА ДУНАВА И ЦЕЛИЯТ НИ НАРОД ИМАШЕ ВОЛЯТА ЗА ТОВА! СЕГА ЩЯХМЕ ДА БЪДЕМ ПО-ДОБРЕ И ОТ ГЪРЦИЯ И ОТ УНГАРИЯ И ПОЛША И ОТ РЕДИЦА ДРУГИ ДЪРЖАВИ!

Аз разбира се правя отчетлива разлика между руския народ и руската политика, като не трябва да забравяме, че ние дадохме на този народ писменост, православното християнство и много велики хора, такива като патриарх Киприан, Барановски, Григорий Цамблак, Суворов, Кутузов, Державин, Жданов, Римски-Корсаков, Тухачевски, Пушкин, Рахманинов, Гогол, Тургенев, Борис Годунов, Ушаков, Бичурин, Булгаков, Бухарин, Ана Ахматова и др., които са с български произход! Виж книгата на акад. Алфред Х. Халиков (от Казан) - "500 руски фамилии от българо-татарски произход"!!!..... :book:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Как ще ги спрем на Дунава, бе човек!? Кого?! Вермахта? Когото Червената армия не можа да го спре 4 години!!! Да гинем за гърци и югославяни?! Турция остава извън войната, макар, че интензивно сътрудничи с Германия, само и единствено защото Вермахта не е пожелал да мине през нея. Иначе щеше да има същата дилема.

А печалните последици които са станали с България после, не се дължат на този съюз, а на действията на победителите. Можеше и по друг начин - защото България воюва с Германия, нали;)

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...