Отиди на
Форум "Наука"

Болгария - Россия


Recommended Posts

  • Глобален Модератор
Брат,тука вече се заяждаш,после махни този отговор,но сега какво искаш още да ти обесня,просто БЪЛГАРИЯ е трън в очите на западняците и искат да ни смачкат ,какво искаш повече???

На тях сме им виновни за 1,2,3,4,5,6 и т.н. световни войни.

Не се заяждам и нямам намерение да го махам.:) Това е просто едно твърдение, и то не отговаря на въпроса ми. Защо да е трън? С нищожния с БВП?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Хайде сега и ти Докторе????

На България никога мястото и не е било в Европейския съюз.

Ние сме източноправославни и точка.

Или ставаме Униати и ни приемат като треторазрядни или оставаме в геополитиката на Православието!

Колкото и да ни мачкат ,те не могат да се преборят с този ФАКТ!!!!

Това е, ако задлжително политиката минава през религията. А ако не?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
...Ние сме източноправославни и точка...
Смирено моля за пояснение кои сте тези, дето сте "ние" (аз, като католик по произход очевидно не принадлежа към "вас"), както и за напътствия как да реша фундаменталните екзистенциални въпрос на битието си, ако под "ние" се разбира "българи" (за какъвто досега се смятах, но тази сутрин разбрах, че съм грешал).

Ще помоля и да ми се разясни, полага ли ми се обезщетение затова че съм зяносал точно две години от живота си в редовете на БНА, за да пазя православните ви задници от общности, към които, всъщност, оказва се, аз би трябвало да принадлежа.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ще си позволя да пиша на български, а не на руски тъй като искам да бъда точен.

По въпроса за волжка България.

Ние сме се разделили толкова далеч във времето и сме поели по толкова различни пътища че днес да се говори за каквото и да е родство е просто неуместно. Всъщност ние нямаме нищо общо, дори и генетично, понеже във вековете ядрата на двата народа са търпели смесване със съвсем различни други народи. Роднинството ни с волжките българи може да бъде единствено любопитна бележка под линията на нашата истори и нищо повече. Да се опитваме днес наново да възстановим някакви връзки които освен мноооого ранната история никой не помни е безсмислено, с същия опит можем да установим връзки с когото и друг да било, ако щете и японците.

Колкото до ПСВ при положение че имаме немски цар и си искаме Македония, какво друго ни е оставало? По въпроса за македония Русия е дала ясно да се разбере че подкрепя Сърбия.

Link to comment
Share on other sites

Хайде сега и ти Докторе????

На България никога мястото и не е било в Европейския съюз.

Ние сме източноправославни и точка.

Или ставаме Униати и ни приемат като треторазрядни или оставаме в геополитиката на Православието!

Колкото и да ни мачкат ,те не могат да се преборят с този ФАКТ!!!!

Е добре де, виждам че нещо русофил си падаш, но в ЕС вече има и православни - Гърция, България, Румъния! Пък и аз говоря за геополитика, а не за религия или ти смяташ че са едно и също?!? :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

Ще си позволя да пиша на български, а не на руски тъй като искам да бъда точен.

По въпроса за волжка България.

Ние сме се разделили толкова далеч във времето и сме поели по толкова различни пътища че днес да се говори за каквото и да е родство е просто неуместно. Всъщност ние нямаме нищо общо, дори и генетично, понеже във вековете ядрата на двата народа са търпели смесване със съвсем различни други народи. Роднинството ни с волжките българи може да бъде единствено любопитна бележка под линията на нашата истори и нищо повече. Да се опитваме днес наново да възстановим някакви връзки които освен мноооого ранната история никой не помни е безсмислено, с същия опит можем да установим връзки с когото и друг да било, ако щете и японците.

Колкото до ПСВ при положение че имаме немски цар и си искаме Македония, какво друго ни е оставало? По въпроса за македония Русия е дала ясно да се разбере че подкрепя Сърбия.

Това ми прилича като извадено от книгите на фалшификатора на българската история акад. Димитър Ангелов, който най-безотговорно твърдеше че сме механична смес от 100 етноса! Тия мухлясали тези на Коминтерна и глобализма вече не хващат дикиш; да сте чували нещо за медицинска антропология, ДНК, кръвни групи, генетика и прочие! Все точни науки мен ако питате! :vertag:

Link to comment
Share on other sites

Колкото до ПСВ при положение че имаме немски цар и си искаме Македония, какво друго ни е оставало?

Къде го видя този "немски цар"?!? Аз съм му изследвал родословието от най-авторитетни източници на въпросния цар Фердинанд Сакскобургготски. Основателя на фамилията Сакскобурггота - Ернст Благочестиви има саксонска, франкска и еврейска кръв в родословието си! Бащата на Фердинанд пък е чист евреин! Истинската фамилия Кобург-Кохари е била сменена от Фердинанд по разбираеми причини! :vertag::book:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Тия мухлясали тези на Коминтерна и глобализма вече не хващат дикиш; да сте чували нещо за медицинска антропология, ДНК, кръвни групи, генетика и прочие! Все точни науки мен ако питате! :vertag:

Какво ни казват науки?

Какви са тезите на коминтерна и глобализма, които съвпадат??

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

кг125 КАЗА:

Цитат(RIZAR @ Sun Feb 17, 2008 11:56 pm) *

Брат,тука вече се заяждаш,после махни този отговор,но сега какво искаш още да ти обесня,просто БЪЛГАРИЯ е трън в очите на западняците и искат да ни смачкат ,какво искаш повече???

На тях сме им виновни за 1,2,3,4,5,6 и т.н. световни войни.

Не се заяждам и нямам намерение да го махам.smile.gif Това е просто едно твърдение, и то не отговаря на въпроса ми. Защо да е трън? С нищожния с БВП?

Андрей Кутенков каза:

Смирено моля за пояснение кои сте тези, дето сте "ние" (аз, като католик по произход очевидно не принадлежа към "вас"), както и за напътствия как да реша фундаменталните екзистенциални въпрос на битието си, ако под "ние" се разбира "българи" (за какъвто досега се смятах, но тази сутрин разбрах, че съм грешал).

Ще помоля и да ми се разясни, полага ли ми се обезщетение затова че съм зяносал точно две години от живота си в редовете на БНА, за да пазя православните ви задници от общности, към които, всъщност, оказва се, аз би трябвало да принадлежа.

Смирено моля за прошка ,всеки който се е почуствал засегнат от моите не дотам спокойни и аргументирани експресивни изказвания.Ще се постарая за в бъдеще да бъда по-малко субективен и емоциоанален.Досега Българския народ и Българската Православна Църква са показали на дело своята хуманност и толерантност към всички етноси и религии населяващи България,така ,че не смятам ,че с някои непремерени изказвания ,трябва да се показва обратното.Искренно се надявам ,че ще можем да продължим разговорите в градивен и демократичен план .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Всъщност, ще призная (в чисто материалистически дух), че и в случая става въпрос не толкова за някакво засягане на някакви чувства, колкото за едни чисто практически съображения.

Вижте, ако ние обявим за цел интегрирането на "милионите българи пръснати по света", това занчи да има по-малко пари за българите в България - т.е. за мен и моите близки.

Затова аз в една друга тема ви поставих въпроса - да дадем определение какво е българин, но някак си не го забелязахте. А на този въпрос да се отговори е много трудно. Моето тълкуване - българи са всички постоянно живеещи на територията на Европейския Съюз български граждани плюс хората с българско самосъзнание в една полоса от 30-40 km от сухоземната ни граница и плюс хората с българско самосъзнание, живеещи на територията на Молдова и Украйна. Македонци, чуваши, кабардино-балкарци, татари и т.н - те не са българи - те са македонци, чуваши, кабардино-баркарци, татари и т.н. Ако видите, че някой такъв се бие в гърдите че е българин - то е само за да се докопа до българския паспорт.

Аз ще отида и по-далеч - едно негро, което е емигрирало от Африка в България с идеята да остане тук за постоянно, на мен ми е по-близък, отколкото един чистокръвен българин, емигрирал в САЩ с идеята да живее там. Първо, защото ние с негрото дишаме един и същи въздух и имаме едни и същи проблеми, и, второ, защото децата на негрото ще са българи, а децата на българина в САЩ - американци.

Със сигурност това мое тълкувание на понятието "българин" няма да се хареса на почти никой във форума, но аз, като български данъкоплатец, отказвам да финансирам, както побългаряването на татарите, така и безплатните визи на битолските контрабандисти. Вместо да броим българите по света, дайте да направим родината ни едно прекрасно място за живеене!

Що се отнася до генетика, ДНК и т.н. - готов съм в бъдеще да пиша по-подробно по въпроса (когато излезнат ДНК-данните, че волжските българи са ни братя), но сега искам пак да напомня, че понятия като народ, нация, националност, етнос и т.н. са социални, а не биологически понятия. ДНК-изследванията са нещо безкрайно допълнително, което е просто любопитен факт и нищо повече, когато говорим за такива понятия.

Наскоро миналата пародия на избор на Председател в БАН ни показа нагледно колко ужасно непродуктивен е подходът на борците срещу Световния заговор срещу българите - вместо да надуват тръбата, че изборът на Юхновски за четвърти мандат беше, и незаконен, и нелогичен, и неморален, те тръбят наляво и надясно, че бил евреин (според едни) или руснак (според други). В резултат - гражданското общество изобщо не обърна внимание на този брутално незаконен избор. Така е и във всяко друго отношение - ако тръгнем да размахваме байрака . ще станем като Сърбия, ако вместо това тихичко и кротичко вървим напред - ще станем като Ейре; както се казва - изборът е наш.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Напълно съм съгласен. Казано е, българин е този който иска да е такъв. Като си заминал в Америка ти сам се отказваш да си българин. Ма там се печелели пари, ми хубаво, върви и печели, но не предявявай претенции че си българин. Българин извън нашата страна може да е само този дето е попаднал там по независещи от него обстоятелства. Примерно българите от македония и беломорието не са виновни че родните им земи по стечение на обстоятелствата са извън родината.

Айде почна се една...

Докторе това със днк то са дивотии. Българите се смесват с толкова народи че просто не е истина. Първо славяните, знам че сега е модно да се излага тезата че никакви славяни тук не е имало, но това са глупости. На всеки поне отмалко малко грамотен човек е ясно че те са огромен брой. Дори преди кан Крум те заемат половината Мизия, а после са присаединени още много в Тракия и Македония. Кан Крум преселва авари в мизия (интересно как ще провериш днк на изчезнал народ). За цар Симеон се казва че като нахлул в Сърбия изловил всички сърби които не сколасали да избягат в Хърватско и Драч и ги поселил в Мизия за да му плащат данъци. Цар Калоян преселва огромен брой гърци по бреговете на Дунава пак със същата цел. А какво да кажем за куманите, печенегите и узите? Народ това е историческо културно и донякъде етническо обединение, такова нещо като "чиста" нация няма никъде по света. Вярно е има причини поради които смесването на два народа са невъзможни, например религиозни (българи и турци за 500 години не се смесват), расови, каквото и да прави един негър той си остава черен и няма как да побелее и т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Предлагам ви, ако искате, да се върнем към заглавието на темата - нека да поразсъждаваме в каква посока да се опитаме да насочим отношенията си с Русия в контекста, да речем, на следните съображения:

- кризите в отношенията между страните в ЕС ще са все по-чести и по-дълбоки, като следствие от неспособността еврокрацията да осъществи нужните решителни реформи;

- в ход е процеса на евроинтеграция на една огромна за мащабите на Европа държава с мощно руско малцинство и изключително тесни връзки с Русия;

- путинизацията на Русия очевидно е "всерез и надолго"

- за съжаление нашето т.нар. дясно не само продължава с една примитивно русофобска пропаганда, ами даже и съвсем зацикли на нея.

Link to comment
Share on other sites

Предлагам ви, ако искате, да се върнем към заглавието на темата - нека да поразсъждаваме в каква посока да се опитаме да насочим отношенията си с Русия в контекста, да речем, на следните съображения:

- кризите в отношенията между страните в ЕС ще са все по-чести и по-дълбоки, като следствие от неспособността еврокрацията да осъществи нужните решителни реформи;

- в ход е процеса на евроинтеграция на една огромна за мащабите на Европа държава с мощно руско малцинство и изключително тесни връзки с Русия;

- путинизацията на Русия очевидно е "всерез и надолго"

- за съжаление нашето т.нар. дясно не само продължава с една примитивно русофобска пропаганда, ами даже и съвсем зацикли на нея.

Това е едно сериозно предложение, а с последната констатация съм напълно съгласен, защото не сме 1943 г. или 1990 г, а сме все пак 2008 г. и в началото на 21 век! Нещата наистина са променени и политически и като баланс на Великите сили - вече нямаме два полюса или един (както им се иска на командажийте от САЩ); свидетели сме на навлизането на нова реалност, а именно един многополюсен свят (в момента геополитически имаме поне 4-5 сериозни полюса [играчи на "голямата шахматна дъска"] на реални икономически и политически сили - 1. Европа [ЕС]; 2. Шанхайската група - Русия, Китай, Индия и страните от ОНД, към тях гравитира и Иран; 3. САЩ [които в момента все повече изпадат в изолация]; 4. Ислямския свят [контролират петрола] и 5. Южна Америка [които вече оформят свой общ пазар])! :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хм, Иран и ислямския свят различно нещо ли са?

А като абсолютна и относителна тежест как се разпределят тези икономически сили? Коя е най-голямата, и по-важното, какво е съотношението им.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Напълно съм съгласен. Казано е, българин е този който иска да е такъв. Като си заминал в Америка ти сам се отказваш да си българин. Ма там се печелели пари, ми хубаво, върви и печели, но не предявявай претенции че си българин. Българин извън нашата страна може да е само този дето е попаднал там по независещи от него обстоятелства. Примерно българите от македония и беломорието не са виновни че родните им земи по стечение на обстоятелствата са извън родината.

Айде почна се една...

Ами те и икономическите емигранти не са виновни. Всеки човек има право да си търси доброто където и да било. Бъгарската чалга-действителност за мене е предостатъчно оправдание за всеки, който излиза.

Освен това, живота показа, че специално емиграцията в САЩ направо създава там нова България :) Има читалища, училища, църкви и т.н., при това я няма тая лумпенска атмосфера, на която сме свидетели в тоз не особено светъл период на милата ни Родина.

Българин е всеки, който обича България, където и да се намира.

Link to comment
Share on other sites

Хм, Иран и ислямския свят различно нещо ли са?

А като абсолютна и относителна тежест как се разпределят тези икономически сили? Коя е най-голямата, и по-важното, какво е съотношението им.

Не, само споменавам, че Иран гравитира към Шанхайската група, а за другите неща можеш да анализираш и да потърсиш съответните справочници и източници! САЩ в момента се тъпанят ("бият тъпана де"), че са най-велики и номер едно, само че не е така. Знаем за огромната им вътрешна и външна задлъжнялост измерваща се с трилиони долари (които според експерти са вече ненужни зелени хартийки, без никакво покритие - нито златно, нито стоково, нито никакво!). За мен в момента ЕС е номер едно като стандарт на живот и икономическо развитие; позициите на Китай също не са за пренебрегване (всъщност китайците си крият показателите и никой освен тях не знае каква е истинската картина, но данните показват, че са поне на 3-4 то място в света и вървят уверено нагоре)! :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • Потребител

А мне интересно что вы думаете о Болгарии и o болгарах?!? Почему ваше правительство репресируют волжских болгарах, которых живут в РФ - республики Татарстан, Чувашии и Башкирии?!? А вы знаете что чеченцев на Кавказе и кабардино-балкарцев тоже наши братья?!? Известно ли вам исторически куда существовало древное государство Старая Великая Болгария?!? Слушаю вам? Мой руский очен плoхой и я давным-давно не писал по руский, но я хорошо читаю и ползую вашу литературу! Да и был в Москве два раза после 1989 г. Етот город мне не понравился - очен грязны и задушающий; в ним есть какая-то особая тяжелая атмосфера тиранизма и коммунизма, которая осталась еще от времени Сталина!.... :lac:

Опа, пипец) ну я русский, из России, живу на Кавказе, болгарского не знаю извините, чет решил на болгарском форуме полазить) короче. Насчет волжских болгар - честно, ниче не знаю. А вот насчет чеченцев явно удивили) они никакого отношения к славянам не имеют(ну языковая группа к примеру), во всяком отношении к русским. Или болгары что, не совсем славяне?) кабардино балкарцы тоже отношения к славянам не имеют, язык ниче похожего со славянскими языками не имеет) название только схожее) это все кавказские народы)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Вопрос большой:) Болгары - скорее всего сочетание народа иранского или тохарското произхождения и славян. Волжские болгары - сочетание болгар и татар. Об остальном читай в разделе Българска история/Средновековна история/ темы "Иранска теза за произхода на българите" и остальние.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вопрос большой:) Болгары - скорее всего сочетание народа иранского или тохарското произхождения и славян. Волжские болгары - сочетание болгар и татар. Об остальном читай в разделе Българска история/Средновековна история/ темы "Иранска теза за произхода на българите" и остальние.:)

СТранно)не думал)хорошо, интересно, надо почитать ту тему) а как вы считаете, русские какого происхождения?))

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Восточнославянскими племенами + варяги ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Восточнославянскими племенами + варяги ;)

Хм, ну я читал) типа якобы генетические исследования. Оказывается, те кто на севере живут, по генам они больше к угро финнам как бы. А мы те, что на юге живем,на Кавказе, доля этих генов заметно меньше) хотя, там же как бы не очень большое число людей исследовали, чет многие такие исследования сомнительны)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...