Отиди на
Форум "Наука"

Съществува ли прераждането? Кога определена душа достига Нирваната? По какво се определя Кармата?


Recommended Posts

  • Потребител

Именно защото е ходила в Шамбала, затова е луда.:)

Че и за другите много хора,древногръцките учени и не само от тях и за другите като Платон,Сократ и т.н. а по-съвременните Николай Рьорих,Елена Рьорих,и други някои от английските писатели и за тях ли мислите че са луди?

Как може да твърдите подобно нещо,като не знаете нищо за феномените? Никой не може да твърди за другия,че е луд,само защото има съвсем различни информации за света.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Ей, на много глупости се начетох...

Има много добро обяснение защо жените по-често вярват в прераждането: защото им се иска да вярват, че пак ще бъдат млади и хубави.

Знаеш ли,че не само жените вярват в прераждането и доста мъже са ме питали за превъплъщенията си и даже ми писаха благодарствени писма за тях,че съм познала чрез моят духовен учител Иеова?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Бих повдигнал въпроса за прераждането като концепция и християнството. Твърди се, че са съществували християнски тестове, в които се говори за прераждане, но те са били отхвърлени през Първия Вселенски събор в Никея - 325 г., както и през Петия през 533 г.?

Разбира се, и Елена Блаватска пише за това нещо и в "Талисман" също пише и в Интернет също пишеше и може и в други материали и книги да пише за това и аз след това попитах моят духовен учител Иеова дали е вярно това и той ми отговори,че е вярно,че тогава на Никейския събор са премахнали стиховете за прераждането от Библията. Имало е запазена истинската Библия със стиховете за прераждането. И също така за Питагор четох за това,че е информирал за прераждането на много хора за миналите им животи и това го четох в Интернет и за Исус Христос,че е говорел за прераждането и това го четох в "Тайната доктрина" на Елена Блаватска и една жена от друг форум ми каза,че е чела в книгата"Троянският кон"мисля,че беше за това,че Исус Христос е говорел за прераждането и чак тогава попитах за Питагор и Исус Христос моят духовен учител Иеова и той ми потвърди,че било вярно това нещо. Ами за превъплъщенията на Исус Христос само че по Интернет също така говореха във форумите,че бил Мохамед и Буда и аз попитах за това моят духовен учител Иеова и той ми каза,че е бил и Мохамед и Буда,и Хермес Трисмегист-Тот,и Гийом Белибаст - последният катар, и други личности. После гледам в Интернет потърсих пак и видях,че един от нашите учени физици Иво Лозенски май беше написал книга,че Исус Христос бил програмирана личност. Но ние всички хора сме с някаква мисия на земята,не е само Исус Христос.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Никой не може да твърди за другия,че е луд,само защото има съвсем различни информации за света.

Информацията за света е въпрос на обществено съгласие.

... пише за това нещо и в ... и аз след това попитах моят духовен учител Иеова дали е вярно това и той ми отговори ...

Т.е. първо четете, пък после Иеова повтаря като папагал. Ако вземете да прочетете нещо по-сериозно, Иеова друга песен ще запее. От Вас зависи дали Вашият духовен учител ще се ограмоти.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз и да дам доказателства, винаги тук във форума ще се намерят личности, които ще влязат в контра. Ще ми повярваш ли, че използвам знанието и опита си натрупан в доста отминали животи. Мога да си правя авторегресия и така пътувам във времето и черпя информация. Вие все още си доказвате дали има, или не прераждане, а аз нямам нужда от това.

Ще ти дам един пример за разликата между мен и такива като теб:

Представи си един небостъргач от 50 етажа в центъра на София. Ако си на улицата пред него, какво ще виждаш? Една висока сграда, частичка от небето, коли, хора, някое дърво (ако има) и още подобни неща. Ако си на 25 етаж ще видиш част от София, планина, повече небе... На покрива на небостъргача ще можеш да видиш цялата София и съседните селища, Стара Планина, Витоша, Люлин и много, много небе. А ако си на същата линия, но в един самолет, който е над небостъргача, но на 10 000 метра, гледката ще е още по-внушителна. В същото време ако космическата станция се намира на същата линия, какво ще виждат космонавтите от люковете и? А представи си, че си извън Слънчевата сестема - какво ще се вижда оттам?

Та така и ние с тебе. Ти си долу още на входа, а аз например съм в космически кораб доста далеч от Земята. Ще ти разказвам какво виждам отгоре, но ти няма да ми вярваш, защото никога не си летял. Аз преди да се кача на кораба, първо съм бил пешеходец като теб, после съм се качвал на високо и т. н.

Разбирам ви всички, но вие не ме разбирате. Вместо да се научите как да стигнете до мен, вие предпочитате да ме обиждате, подигравате, а модераторите дори ме банват.

Опитвам се да дам малко знание, но виждаш от себе си и твоите писания какъв е резултата.

Но учителят (сеяча от притчата на Иисус) е длъжен да споделя знанието си. Във форума може да има много участници, които не са готови и приличат на "скали", "необработена земя", или "трънливо поле", но има и доста готови. Точно за тях пиша. Ако не си готов за моите писания, то не спамирай темата и остави другите поне да четат.

С Уважение Хорос!

Много интересни неща разказваш момче. И Елена Блаватска и Едгар Кейси също така пишат,че децата най-много помнят за преражданията си,защото са в началото на своя настоящи живот.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ами за превъплъщенията на Исус Христос само че по Интернет също така говореха във форумите,че бил Мохамед и Буда и аз попитах за това моят духовен учител Иеова и той ми каза,че е бил и Мохамед и Буда,и Хермес Трисмегист-Тот,и Гийом Белибаст - последният катар, и други личности.

Нещо се е объркал, Иеова. Христос няма как да е всичките тези, защото трябва не да се е прераждал, а първо трябва да е умирал и да е живял в обратна посока - от старост към детство (и обратно), напред - назад във времето, и т.н. Защото хронологическата подредба на споменатите персонажи не е тази. Господин Гийом Белибаст ми е неизвестен и нищо не мога да кажа за него.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Той народът хубаво го е казал - веднъж се живее на тая земя, ами я сега да е, да се наживеем :) Явно българите в частност не се прераждат.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Преместих част от мненията ви относно научното познание в една нова тема, за да обърнем внимание на дискусията, която се заформи :) Ето тук може да пишете по въпроса My link

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Кармата не се ли определя по мислите, с които изпълваме пространството?

Не ми е ясно защо го свързвате с прераждането.

Кармата е следствието от делата ни - а се връзва евентуално с прераждане (някакво) тъй както "каквото повикало, такова се обадило", "каквото си надробил,това ще сърбаш" и прочие :)

Йеова какво мисли по въпроса?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кармата е следствието от делата ни - а се връзва евентуално с прераждане (някакво) тъй както "каквото повикало, такова се обадило", "каквото си надробил,това ще сърбаш" и прочие :)

Йеова какво мисли по въпроса?

Кармата е следствие от миналите ни животи. Наистина било настоящето и бъдещето са незавършени животи от миналите ни

животи. Затова преодоляваме толкова трудности в настоящето. Когато ми съобщи,че съм била френската принцеса Изабел, дъщеря на френския крал Филип Хубави,аз не вярвах,но при обясненията му повярвах.Тя била много лоша. Пък аз в настоящия си живот не съм лоша като нея и затова не вярвах в началото. Но после от обясненията му повярвах.Така ми каза моят духовен учител Иеова.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Когато ми съобщи,че съм била френската принцеса Изабел, дъщеря на френския крал Филип Хубави,аз не вярвах,но при обясненията му повярвах.Тя била много лоша. Пък аз в настоящия си живот не съм лоша като нея и затова не вярвах в началото. Но после от обясненията му повярвах.Така ми каза моят духовен учител Иеова.

Мадам, ако не е твърде дръзко, имам няколко въпроса относно лорд Мортимър и кампанията му в Ирландия. Личните ви спомени биха ме улеснили извънредно много за установяването на някои факти, поради което смирено моля за минутка от времето Ви. Ако Ви затруднявам с българския си, за мен ще бъде чест да се обърна към Вас на френски. Предварително се извинявам, че ще мога да го направя само на съвременен френски, а не на този от ХІV в., но, Мадам, убеден съм, че ще подходите с царствено великодушие :w00t:

Пък аз в миналия си живот бях Робер д'Артоа. Така де, не само Мадам е чела Морис Дрюон...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мадам, ако не е твърде дръзко, имам няколко въпроса относно лорд Мортимър и кампанията му в Ирландия. Личните ви спомени биха ме улеснили извънредно много за установяването на някои факти, поради което смирено моля за минутка от времето Ви. Ако Ви затруднявам с българския си, за мен ще бъде чест да се обърна към Вас на френски. Предварително се извинявам, че ще мога да го направя само на съвременен френски, а не на този от ХІV в., но, Мадам, убеден съм, че ще подходите с царствено великодушие :w00t:

Пък аз в миналия си живот бях Робер д'Артоа. Така де, не само Мадам е чела Морис Дрюон...

Сега точно това обяснявам,аз не си спомням миналите си животи,колко пъти го казвам това,но от обясненията му вярвам,това не можете да го проумеите,уж се пишете за умни хора тук и учени.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Така ми каза моят духовен учител Иеова.

Марушка, мислиш ли че твоят духовен учител има нужда да се споменава името му?

Разбира се,че може да няма нужда да се споменава името му,защото ми каза,че всички бесмъртни души в това число и богове,и хора,и животни нямат имена,а сме под числа с номер,както Питагор,бащата на математиката съобщава.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Интересно как човек няма фактически спомени от отминал живот, най-често няма никакъв спомен кой е бил, ако не е било нещо знатно, но да се сети, че непременно е бил я Изабел Френска, я Юлий Цезар - това може. Като един вид визитка просто: "Пък аз бях Наполеон ІІІ, не съм бил някакъв си селянин, ама не ме питайте за френската политика към Мексико до 1870, нямам ясни спомени". Удобничко. И недоказуемо.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Glishev, а търсил ли си доказателства? Трябва ли да срещнеш абориген в австралия, който да ти каже и докаже че е бил дядо ти (не търси обидата тук, само като пример).

Има факти, има и хора които са писали по въпроса. Но ако човек иска нещо да си докаже, то често успява.

Аз няма как да синтезирам всичко, до което съм стигнал като разбиране в един пост. И то така, че да убедя някой. Пък и малко ми мина времето, когато активно търсих информация по въпроса.

Ами ако просто допуснем (недоказуемо може да бъде и нещо, което наистина съществува. като формата на земята преди време), че животът е нещо подобно на сън? Той е недоказуем, трудно се помни, но почти всеки човек е сънувал и знае за какво става дума.

А за явлението "излизане извън тялото" интересувал ли си се?

Сънуването и "излизането" имат доста общо. И при двете се се преживяват неща извън тялото (човек обикновено не сънува че спи на леглото си).

Само че, излизането вече е доста по-съзнателен процес. Това е да сънувам и да знам, че сънувам. И понеже е по-съзнателен, то е и по-контролируем процес. Отделно че проблема със забравянето вече не стои. Тогава няма да е проблем по време на "сънуване" да си спомним какво сме "сънували" предната вечер.

Та ако допуснем, че животът е нещо като съня и ако успеем да постигнем съзнателно навлизане в съня и после постигнем "излизане извън нялото", дали няма да можем да си спомним какви са били предишните ни животи?

Ако всичко това е така, виждаш че съня е една трудно достъпна област за опознаване. И понеже съзнателно навлизане в съня е изключително (и изключително лично) постижение, то е оставено някъде в периферията, в сферата на развлекателната част на вестниците.

А всъщност наистина там постиженията се такива, че фантазията на обикновения човек се оказва бедна. Той дори не допуска че може да има такива работи. (Също както преди 200г не са и помисляли, че ще има GSM-и.) И разбира се, вниманието му въобще не се спира на подобни истории.

И сънят се оказва една територия, която рядко някой взема на сериозно и работи, и още по-рядко има постижения. Е как ще има прераждане тогава?

___________

А луди има както сред "сънувачите", така и сред учените. Ако наистина искаш да знаеш, не обръщай внимание на лудите, а на сериозните книги, на автори с постижения в областта. Пък ако не те интересува, не се заяждай с хората дето не са наясно.

Това е една област, в която е лесно да срещнеш обикновени вярващи и доста по-трудно такива с постижения, или поне някакви адекватни знания.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сириус, ако живота е сън, то кой помни съня, когато е в будно състояние? Откъде идват спомените за миналите животи?

Чудесен въпрос. Но как да определя нещо, за което толкова много е писано, религии са основавани и пр. а е толкова слабо видимо. Много дълго, абстрактно (и скучно) обяснение ще успея да скалъпя. Как се обяснява теоремата на Питагор на някой дето не е чувал за точка. (А точката всъщност е аксиомно понятие (договорена истина), то не съществува и не се доказва)

Това, което помни съня си е винаги в будно състояние. Както обикновеното будно състояние, при него (най-общо) може да си спомним за съня. Докато сънуваме не знаем че сънуваме, но това ни най-малко не ни пречи да възприемаме и преживяваме съня като истински. По време на сън, нямаме ни най-малка представа за реалния си живот, но по някое време се събуждаме и разбираме, че сме сънували. Така тези, които са се "събудили" им казват пробудени (от там идва и името Буда), просветлени, посветени и т.н. но как ще го наречем всъщност няма значение. Нашето значение е дали всичко това дето го пишем "става" или "нестава". Ако става, може да решим да направим нещо, ако не - още един ненормалник, голяма работа :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Впрочем, ако дядо се прероди в австралийски абориген, бързичко ще науча. Вероятно просто по новините ще съобщят за преврат в Канбера и по телевизията ще въртят неразбираемите призиви на новото правителство: "Мило Глишевче, внуче мое, ела си харесай министерство. Вземи си и рикийца, тука немат. С обич: Дедо" :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Кармата е следствие от миналите ни животи. Наистина било настоящето и бъдещето са незавършени животи от миналите ни

животи. Затова преодоляваме толкова трудности в настоящето. Когато ми съобщи,че съм била френската принцеса Изабел, дъщеря на френския крал Филип Хубави,аз не вярвах,но при обясненията му повярвах.Тя била много лоша. Пък аз в настоящия си живот не съм лоша като нея и затова не вярвах в началото. Но после от обясненията му повярвах.Така ми каза моят духовен учител Иеова.

Вече се отклоняваш от нормалното. Ние на такива като твоя учител Йеова им викаме първи симптоми на шизофрения или крайна форма на непреодоляна детинска мания... Не искам да съм груба, но сме под шапката на списание БГ наука а не "Магията отвътре и отвън"...

Ако ще си говорим за карма, самсара и прераждането като интересна форма на светоглед породена на изток и ще философстваме върху това - ок, проблем няма. Но ако още веднъж се позовеш на духовния си учител Йеова и го представиш при нас за авторитет ще затворя темата и то само заради теб!

Редактирано от Lion Queen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Аз няма как да синтезирам всичко, до което съм стигнал като разбиране в един пост. И то така, че да убедя някой. Пък и малко ми мина времето, когато активно търсих информация по въпроса.

За да се осъществи синтез трябва да има данни, не вярвам да разполагаш с каквито и да е такива, които да не са силно тенденциозни - просто се налага да си го признаеш.

Ами ако просто допуснем (недоказуемо може да бъде и нещо, което наистина съществува. като формата на земята преди време), че животът е нещо подобно на сън? Той е недоказуем, трудно се помни, но почти всеки човек е сънувал и знае за какво става дума.
Ние можем да допуснем и че живота е електронна симулация и че всички сме в Матрицата - хората отдавна са разгледали тоя вариант. Но между сънищата и реалността има огромна разлика... Всички я правим.

А за явлението "излизане извън тялото" интересувал ли си се?
Такова явление няма. Има такава фантасмагория. Има подобни сънища и фантазии. Но няма явление. Никой не го е видял - едно нещо става явление, когато поне стотина души потвърдят, че въпросния (излязъл от тялото си) наистина е излязъл :) Насън може и в петнадесет чужди тела да влезеш и да излезеш, но това все още не е явление, а симулация на реалност от твоя отпочиващ мозък. Да не говорим, че някои хора така се автосугестират, че халюцинират къде по-странни неща от излизане от тялото. А опита на хора по време на клинична смърт е странен, непотвърден - и не винаги еднакъв.

Сънуването и "излизането" имат доста общо. И при двете се се преживяват неща извън тялото (човек обикновено не сънува че спи на леглото си).
Единственото общо е, че и двете състояния са състояния на сън :)

Само че, излизането вече е доста по-съзнателен процес. Това е да сънувам и да знам, че сънувам. И понеже е по-съзнателен, то е и по-контролируем процес. Отделно че проблема със забравянето вече не стои. Тогава няма да е проблем по време на "сънуване" да си спомним какво сме "сънували" предната вечер.
Да то е контролиран процес на автосугестия - който може да доведе при по-лабилна психика до сериозни отклонения в психичното здраве :) И до такива мити глупости дето ги говориш - и на теб повтарям, не е сериозно да си говорим за тези неща тука. Има предостатъчно форуми посветени на подобни "интересни" неща.

Та ако допуснем, че животът е нещо като съня и ако успеем да постигнем съзнателно навлизане в съня и после постигнем "излизане извън нялото", дали няма да можем да си спомним какви са били предишните ни животи?
Изключително неумела аргументация - всеки що годе запознат с модерните изследвания на психиката ще ти каже, че при подобна автосугестия съзнанието ти ще симулира данни от нормалния ти, настоящ живот - филм който си забравил, думи които си чул, имена, които уж не си запомнил, набъкани в склада на неактуалната ти памет. Тъй че може като се напъваш да се автохипнотизираш че излизаш от тялото си да имаш "опит" със стотици "животи" и всякакви форми.... и дори симулация на преживявания. Информацията за всички тях идва от периода откакто си се родил до ден днешен, просто не е била актуална и уж си я забравил... Съзнанието нарочно складира тази информация дълбоко, за да остане място за актуалната, онази която е важна ... Нищо чудно и онзи там (учителят Йеова) да е част от дълбоката неосъзната памет на Марчето...

Ако всичко това е така, виждаш че съня е една трудно достъпна област за опознаване. И понеже съзнателно навлизане в съня е изключително (и изключително лично) постижение, то е оставено някъде в периферията, в сферата на развлекателната част на вестниците.

А всъщност наистина там постиженията се такива, че фантазията на обикновения човек се оказва бедна. Той дори не допуска че може да има такива работи. (Също както преди 200г не са и помисляли, че ще има GSM-и.) И разбира се, вниманието му въобще не се спира на подобни истории.

Гледам изместваш темата натам, накъдето ти е интересно - има тема за сънищата, пиши за тези неща там. Това с фантазията е много точно попадение, обикновено онези с богата фантазия (необикновени хора един вид) имат подобни "постижения".... Естествено че няма да се спира. Това са си...фантасмагории - забавления, хобита. Нищо сериозно.

И сънят се оказва една територия, която рядко някой взема на сериозно и работи, и още по-рядко има постижения. Е как ще има прераждане тогава?

Еми сигурно няма прераждане... Поне не такова каквото им се иска на някои хора, на които им е скучно в живота, не се чувстват достатъчно ок и готини в нормалния си живот или просто искат да изживеят нещо екстремно ...ама то все не им се случва :)

Дебело подчертавам, че силно ще ми стане неприятно ако темата се превърне в тема за форум "звездите ми го говорят"

Редактирано от Lion Queen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Lion Queen

Я си признай какво наричаш данни и по-конкретно нетенденциозни. Дай един пример за данни например как мозъка "прави" съня.

Аз съвсем тенденциозно не изнесох "данни" щото такова нещо в тази област няма. Поне в смисъла който ти влагаш (според науката). Просто показах една възможна теза, допускане, с някаква логика.

Не че се имам за откривател, но много от откритията са направени чрез допускане.

Такова явление няма. Има такава фантасмагория. Има подобни сънища и фантазии. Но няма явление. Никой не го е видял - едно нещо става явление, когато поне стотина души потвърдят, че въпросния (излязъл от тялото си) наистина е излязъл :)

Според твоята логика, то и сън няма. И главоболие няма. Но пък Ванга трябва да я има. И тя сигурно се е сугестирала, че и хората е сугестирала.

Всичко във философията са недоказани тези. Някои от тях си противоречат драстично. А философията се смята за наука.

Насън може и в петнадесет чужди тела да влезеш и да излезеш, но това все още не е явление, а симулация на реалност от твоя отпочиващ мозък. Да не говорим, че някои хора така се автосугестират, че халюцинират къде по-странни неща от излизане от тялото. А опита на хора по време на клинична смърт е странен, непотвърден - и не винаги еднакъв.

"Симулация на реалност" е теория, предположение, което дава някакво обяснение. Дори и според твоите съждения - просто не може да се докаже.

И до такива мити глупости дето ги говориш - и на теб повтарям, не е сериозно да си говорим за тези неща тука. Има предостатъчно форуми посветени на подобни "интересни" неща.

Глупости говори шопа като види жираф. Аз изложих някои мои тези относно прераждането. Ти какво излагаш?

Информацията за всички тях идва от периода откакто си се родил до ден днешен, просто не е била актуална и уж си я забравил...
Ванга е ярко изключение. Надявам се имаш някаква информация за нея. Има и други "данни", но целта ми не бе да соча с пръст нещо и да му се кланям или отричам, а да споделя моето виждане, за да може някой да ме поправи ако нещо греша или пък да допълни нещо. И за да не дрязня любителите на науката, пиша изключително в отдел философия.

Това са си...фантасмагории - забавления, хобита. Нищо сериозно.
Няма нищо сериозно по принцип. Всеки придава важност (сериозност) на едно или друго. Това е личното отношение. За теб не е важно, за мен е. Само че аз не бих казал на художника че рисуването е несериозно, щото има фотография.

Поне не такова каквото им се иска на някои хора, на които им е скучно в живота, не се чувстват достатъчно ок и готини в нормалния си живот или просто искат да изживеят нещо екстремно ...ама то все не им се случва :)

Първо това не е въпрос на желание. Ако има нещо, то си го има независимо дали го искаме или не, и независимо дали можем да си го обясним или не. А да се отрича нещо недоказано, е също толкова несериозно, колкото и вярването в него.

Дебело подчертавам, че силно ще ми стане неприятно ако темата се превърне в тема за форум "звездите ми го говорят"

Още в първите си постове поисках да се отключат Загадъчни Феномени/Прогностика (девета глуха на науката) но нещо не се чу.

Пък приятно или не, живота си тече :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Такова явление няма. Има такава фантасмагория. Има подобни сънища и фантазии. Но няма явление. Никой не го е видял - едно нещо става явление, когато поне стотина души потвърдят, че въпросния (излязъл от тялото си) наистина е излязъл :) Насън може и в петнадесет чужди тела да влезеш и да излезеш, но това все още не е явление, а симулация на реалност от твоя отпочиващ мозък. Да не говорим, че някои хора така се автосугестират, че халюцинират къде по-странни неща от излизане от тялото. А опита на хора по време на клинична смърт е странен, непотвърден - и не винаги еднакъв.

Разбира се! Някои хора упорито не правят разлика между фантазия и реалност. Принципът е, че колкото повече съм фасциниран от едно преживяване, толкова повече съм напълно незапознат с неговата същност.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

И за да не дрязня любителите на науката, пиша изключително в отдел философия.

Следователно трябва да знаете, че според философията всичко, което се намира в ума, преди това е било в сетивата. Привържениците на обективния характер на сънищата, излизането извън тялото..., смятат, че нещата се съдържат в ума, но не могат да ги посочат чрез сетивата. Това е абсурдно.

И понеже Вие дълбоко си противоречите, Ви подканям да си уточните философската позиция. Дали нещата са реални, както твърдите тук ("Първо това не е въпрос на желание. Ако има нещо, то си го има независимо дали го искаме или не, и независимо дали можем да си го обясним или не. А да се отрича нещо недоказано, е също толкова несериозно, колкото и вярването в него"); дали светът е плод на нашата фантазия, както се разбира от Вашата интерпретация на сънищата, излизането...?

Всичко във философията са недоказани тези. Някои от тях си противоречат драстично. А философията се смята за наука.

Такава е лошата философия, която се основава на калпава логика.

Нямам представа защо е заключен разделът "Загадъчни Феномени/Прогностика", но пък това принуждава привържениците да пишат в раздела "Философия", където се намират под строг, но справедлив контрол.:)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...