Отиди на
Форум "Наука"

Честит 9 май!


Recommended Posts

  • Потребител

Какъв хуманизъм е дошъл с "Деня на победата"? Ти на кого ги дрънкаш тези? Да те затворя в едно буре и да те търкулна по баира надолу, защото не искаш да си дадеш нивите, това ли е вашият хуманизъм, бандити с бандити мръсни! Само куршум за вас! И не е нужен съд и присъда!

Нещо нервничък ми се струваш... мента, валериан или диазепам да ти предложа?

А това, че втренчен в личния си хоризонт, с поглед, който не може да види дори две неща едновременно, не можеш да разбереше, какво искам да кажа, си е твой проблем, с който аз не съм длъжен да се съобразявам.

А куршумите си ги запази за такива като тебе, които призовават за убийства без съд и присъда, само защото някой има различно от вашето мнение.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 101
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
И нека не издребняваме за "край на национален идеал", защото хуманизмът, който стана възможен с Деня на победата, е нещо далеч по-значимо от всички останали идеали!

Какъв хуманизъм?

Сигурно искаш да кажеш социализъм.

Защото Денят на победата ни донесе социализъм и той се оказа не много хуманен, особено в началото. И за някои социализмът беше по-важен от "дребния" национален идеал.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Така или иначе, днешният ден сложи край на една война, причинена от двата най-големи тоталитарни режима в човешката история. За съжаление с цената на това, че Източна Европа падна жертва на единия за много време.

Народите обаче нямат нищо общо с това. Хората, които воюваха и са давали жертви, не са го правели, за да може някой насила да вземе земята на българските или немските селяни....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Какъв хуманизъм?

Сигурно искаш да кажеш социализъм.

Защото Денят на победата ни донесе социализъм и той се оказа не много хуманен, особено в началото. И за някои социализмът беше по-важен от "дребния" национален идеал.

А къде съм писал "ни донесе"? Явно наистина гледате от дребната си камбанарийка и оттам изпращате куршуми без съд и присъда, просто защото ви е яд за нивите.

Аз имам предвид нещо много по-глобално и по-голямо от нивите - че ужасът на Втората световна война даде на Европа осъзнаването, че войната е най-страшното нещо. Особено ако тя се съчетае с технологическия прогрес. И даде волята на европейците да се въздържат от подобни безумия. Затова третата световна война беше Студената война. Война на идеологическия фронт... почти...

Именно Денят на победата постави фундамента на хуманизма на съвременното общество! Защото Денят на победата беше Ден на Съюзниците. На идеологията на Съюзниците. Защото представете си, какво щеше да стане, ако победата бе за идеологията на расисзма, холокоста и геноцида?

Знам, че много от вас са водени от омразата си към комунистическия режим, но все пак вие не сте прави, защото неговата идеология (в чист вид) също принципно е хуманна. И това даде основата, когато той трябваше да слезе от сцената на историята, това да стане по един стравнително мирен и неконфликтен начин, макар че в същността и практиката си той беше тоталитарен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Така или иначе, днешният ден сложи край на една война, причинена от двата най-големи тоталитарни режима в човешката история.

Виждам, че си направил дребен пропуск, сред виновниците за Втората световна война да споменеш и колониалните демокрации на Запада... А така не е коректно да се обобщава, нали? :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Имаш право за колониалните демокрации.

Прав ли съм за двата други режима?

Разбира се. Големите държави/ нации са главните инициатори за безумието ВСВ.

Не че ако на тяхно място бяхме ние, нямаше да е същото.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хуманната идеология на комунизма е в пълен разрез с човешката природа! Ето, за това се срутиха!

И дори и така да е? Човешката история е низ от опити и грешки. Не само комунизмът се е провалил.

Но това няма отношение по въпроса за победата над човеконенавистната идеология на национал-социализма.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Виж какво, там където са стъпали такива като тебе, трева не никне!

Някой ми изтри отговора на тази глупава реплика, но аз пак искам да попитам: какъв ти е проблемът, че си позволяваш да ми даваш безумни квалификации, без грам покритие?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Виж какво, хайде да не се разправяме! Не те знам какъв си и що си, но щом поддържаш червените... ясна ми е работата. И тебе партията те е хранила, а може би все още те храни!

Преди време бях писал за моят прадядо (по майчина линия) - Кузман Маринов. Родом от Видин, но служил в 2-ри конен полк в Лом. Макар и по памет ще напиша писаното.

По убеждения бил марксист. Използувал положението си на професионален военен и снабдявал мръсните колаборационисти по време на септемврийското въстание с медикаменти и превързочни материали. След разгрома на въстанието неговата дейност излиза на яве. Няма съмнение, че са го натопили самите червени! Както били на позицията го извикват в тила - на 100-тина метра и го екзекутирват, без съд и присъда, но те не са и нужни при военно положение. Тези, за които той отдаде своя живот обаче, се оказаха по-опасни от тези, които го отнеха!

post-4826-12734357575795_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Именно Денят на победата постави фундамента на хуманизма на съвременното общество! Защото Денят на победата беше Ден на Съюзниците. На идеологията на Съюзниците. Защото представете си, какво щеше да стане, ако победата бе за идеологията на расисзма, холокоста и геноцида?

Знам, че много от вас са водени от омразата си към комунистическия режим...

Може да се спори какво е фундамента на хуманизма - дали християнството, дали културата, но в никакъв случай това не е победата на съюзниците във Втората световна война.

Победата е постигната благодарение на Дрезден, Хирошима и още много жестокост.

Сред съюзниците е Сталин - по нехуманност близнак на Хитлер. А другите съюзници по съвсем нехуманен начин му харизали източна Европа.

Това, което ме води в оценката на исторически събития не е омраза към комунистическия режим - за щастие той не ми е причинил особени вреди. Просто се опитвам да проявявам обективност.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"Именно Денят на победата постави фундамента на хуманизма на съвременното общество! Защото Денят на победата беше Ден на Съюзниците. На идеологията на Съюзниците. Защото представете си, какво щеше да стане, ако победата бе за идеологията на расисзма, холокоста и геноцида!"

Казус, ама вие, бандитите-болшевики ли поставихте фундамента на хуманизма? Вие! Няма да повярвам, че бандюги могат да правят подобни неща! Къде отиваш ти - ВИЕ сте криминални! Най обикновени кокошкари! Ами, то на това ви е научил гладът по Балкана. Обирали сте мандрите! От там е и другото име на вас шумкарите - кашкавалояди!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Със странен мазохизъм, някои у нас, празнуват краят на една война в Европа, която ние също загубихме. Този ден на "победата" ни донесе окончателно сбогом на националния идеал ...

Както преди празнувахме 7 ноември, така сега и 9 май. Шантав народ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Казус, ама вие, бандитите-болшевики ли поставихте фундамента на хуманизма? Вие! Няма да повярвам, че бандюги могат да правят подобни неща! Къде отиваш ти - ВИЕ сте криминални! Най обикновени кокошкари! Ами, то на това ви е научил гладът по Балкана. Обирали сте мандрите! От там е и другото име на вас шумкарите - кашкавалояди!

Изплискал си.

Никога не съм бил комунист, бандид, болшевик, бандюга, криминален, кокошкаш, шумкар-кашкавалояд и ще те замоля да престанеш с откровените обиди.

Наистина не знам, какъв ти е комплексът, но не желая да бъда средство за опит за избиването му. Ок?

На 31 години съм, партията не ме е хранила, нито сега ме храни, нито разчитам да ме храни за в бъдеще. Дори родителите ми не са се писали членове на партията преди '89 г., но дори и да беше обратното, това, разбира се, не променя нищо и не ти дава право да ме обвиняваш в каквото и да е, да ми изпращаш куршуми без съд и присъда.

Радвам се, че такива вредни промити мозъци като теб имат възможност да се изявяват изклюючително във виртуалното пространство.

Между другото тука няма ли модератори и админи, които да се заемат с поддържането на добрия тон във форума?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Може да се спори какво е фундамента на хуманизма - дали християнството, дали културата, но в никакъв случай това не е победата на съюзниците във Втората световна война.

Победата е постигната благодарение на Дрезден, Хирошима и още много жестокост.

Сред съюзниците е Сталин - по нехуманност близнак на Хитлер. А другите съюзници по съвсем нехуманен начин му харизали източна Европа.

Това, което ме води в оценката на исторически събития не е омраза към комунистическия режим - за щастие той не ми е причинил особени вреди. Просто се опитвам да проявявам обективност.

Да, вярно е, че Победата е постигната след много жестокости, които са средство, за да я има, но точно тези жестокости дават на европейците възможност да осъзнаят нехуманността на обществото си и воля да го променят.

Искам правилно да разбереш логиката ми: Да - Хирошима, Катин, холокоста и изгорената земя на източния фронт са жестокости, които са част от ВСВ, но те са опитът, който дава фундамента на хумнанизма в поствоенна Европа.

Да вземем например Пражката пролет. Танкове на Варшавския договор обикалят по улиците на чехословашката столица, а жителите на града ги замерват с... обидни думи, които карат младите войници да се срамуват. Няма реки от кръв, няма стрелба по тълпите.

Това не е ли прекрасно?

А християнството? Ами нали след като Европа векове е била християнска се е втурнала в безумието на двете световни войни? Ами нали в името на Христос са избити хиляди иноверци? Ами нали с кръста в едната и пушката в другата ръка милиони африканци и инидианци са превърнати в роби? Ами нали в името на Христа европейците завладяват почти целия останал свят?

Хубаво е, че се стремиш да бъдеш обективен. Аз също се стремя. Защото тогава, когато раздаваме куршуми без съд и присъда, стигаме до старозаветното "Око за око, зъб за зъб", а тази логика е отречене от Новия завет :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А не можеше ли въобще да не се стига дотам? За какво танковете трябваше да влизат в Унгария и Чехия?

ПП

Милиони африканци са цивилизовани, точно по същия начин. Така че....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

То хубаво знаем кога приключва Втората световна война. Но пак има неясноти. На 9-ти май приключват военните действия в Европа, но това не е края на конфликта наречен с името Втора световна война. Капитулацията на Япония е подписана официално на 2 септември 1945 г. на борда на американския военен кораб "Мисури". Мирен договор не е подписан, и американските сили остават до ден днешен в страната.

Но знаем ли кога започва ВСВ?

На 1-ви септември 1939 г. с нападението на Германия над Полша? Ми не, това е полско-германската война.

На 3-ти септември, когато Англия и Франция обявяват война на Германия?

Неее, това е само общоевропейска война.

На 17-ти септември 1939 г., при нападението на СССР над Полша?

Не, просто още една държава с територия в Европа , която иска своята си част от полската баница.

Нападението над Пърл Харбър и намесата на САЩ във войната според мен е началото на този глобален конфликт.

А някои дори считат, че ВСВ е започнала доста по-отрано. Локалните конфликти в различни точки на света: японската агресия в Манджурия през 1931 г., Гражданската война в Испания, Втората китайско-японска война, необявената Съветско-японска гранична война, италианското нахлуване в Абисиния и Албания и др. са подготовка и част от тази война.

Може би без тези локални конфликти нямаше да има и Втора световна война.

А някои считат, че на 9-май е краят на Втората тридесетгодишна война. И тук се включват Първа световна война (1914-18), Гражданската война в Русия, (1917–1923), Испанската гражданска война (1936-39) и Втората световна война (1939-45).

А някои привърженици от кайнодесния спектър говорят не без основание за Втората тридесетгодишна война срещу Германия, заради ключовото значение на немците в тези конфликти, както и за огромните последствия от тези конфликти върху немскоговорящите държави: Австро-Унгария, Австрия и Германия.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Победата е постигната благодарение на Дрезден, Хирошима и още много жестокост.

Сред съюзниците е Сталин - по нехуманност близнак на Хитлер. А другите съюзници по съвсем нехуманен начин му харизали източна Европа.

Като си почнал с изброяванията на жестокости, да беше добавил изтреблението на цивилни от англо-американците в бомбардировките над Хамбург и Дрезден. Последният е отвратителен за мен казус - за една нощ са убити 135 000 души, основно жени, деца и възрастни хора.

Аз не мога да възприема 9 май като празник на Обединена Европа, защото тази дата винаги ще напомня, че в Европа е имало разгромени, победени. Жалка гледка беше снощи Меркел да "празнува" редом с победителите разгрома на собствената си страна и народ. И Първанов изтипосан там, за да "празнува" окончателното погребване на българския национален идеал и налагането на 45 (65) години комунизъм у нас. Да си го празнуват Русия, Англия, САЩ и Франция. И да се потърси някаква дата, която наистина обединява всички европейски народи, а не да напомня постоянна, че има победители и победени.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здрасти!

Гледам на видеото парада на поляците и се сетих за един стар виц.

Ако против поляка има един руски и един немски войник, кого ще застреля първо?

-Немският!

-???

-Първо задължението и после кефа....

:bigwink::sneaky2::whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Я, понеже има хора във форума, които се изказват против Германия, пояснят какво лошо е видяла България от (нацистка, фашистка, хитлерова, хитлеристка, хитлерофашистка и сигурно има още) Германия. Ние като българи защо трябва да празнуваме нейният разгром? Руснаци, поляци, сърби и пр. могат да празнуват, но ние защо трябва да празнуваме? Но ще помоля да няма папагалски изказвания за обединена Европа и пр., защото до преди 10 години българина нямаше и хабер от обединена Европа!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Жалка гледка беше снощи Меркел да "празнува" редом с победителите разгрома на собствената си страна и народ.

Напротив, не е жалка. Партията на Меркел е легитимирана от същите тези победители с които тя празнува днес. Създаването на партията на Меркел - Християндемократическият съюз е одобрено от Контролния съвет на съюзниците в Германия, създаден на 20.09.1945 г. Същият този Контролен съвет e определял какви партии да има в Германия и какви не.

Ако Контролният съвет беше решил, че не би трябвало да има такава партия в окупационните зони, днес нямаше да я има и Меркел.

А и създаването на ФРГ, чиито приемник е Обединена Германия, с канцлер Меркел е решено през 1948 в Лондон на съвещание на представители на САЩ, Великобритания и Франция. Ако те бяха решили друго, днес нямаше да има никакъв канцлер, още по малко Ангела Меркел.

Меркел празнува с представителите на онези страни, които са й дали легитимност.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...